Eerste dan zegt niet Japan m zo vee! Uitvoering „Excelsior" op behoorlijk niveau KVC TE STERK VOOR VCY: 3-1 Anton: 't jochie uit wijk C (5 en slot) HOFFELIJKHEID VOETBALPROGNOSES Belangrijke duels in tweede klasse Racketeers wint van Shutteliers Gevecht tussen Clay en Liston uitgesteld T0M0KKER VERLIEST IN BRISBANE Afwerking UVS-CVV Post en Pfenninger leiden in Brussel AAD HEYMANS GEBLESSEERD U.S.O.-vrienden vragen om een concertzaal Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 14 november 1964 Vierde blad no. 31416 Volleybalcompetitie KVC heeft gisteravond in hetGym- jjsium weinig moeite gehad met fCT. De Katwykers, die nog steeds londer Pieter Bas van Duyvenbode linnen de lijnen verschenen, wonnen pet 3—1. SVL deed het tegen Die 't jt»eckse 2 minder goed en verloor %t<>-3. pieter van der Plas en zijn man moesten tegen het dapper vol- oudende VCY de eerste set afstaan. Katwykers zagen een 8—7 voor rong verloren gaan, doordat de jmonders van de verwarring in de ;VC-gelederen wisten te profiteren, la 11—9 won VCY met 159. In de storende sets domineerde KVC. Iet vooral sterk aanvalsspel werd werkelijke krachtsverschil dui- in de score uitgedrukt: 15—0, en 15—4. SVL verliest L is niet over het gemis van aanvoerder Dick Passchier - eengekomen. Tegen de reserves van iet Haarlemse Die Raeckse, tech- Wjtsch zeker niet superieur aan de ddwitten, kwam het juist aan op olhouden. Hieraan mankeerde in wedstrijd nog wel iets by de eldenaars. Ia de eerste set zag het er overi- uit, dat SVL een 0—3 lijden. De Haarlemse mice werd door goed velddekken rfelijk verwerkt. De score liep 1210 ijna gelijk op. Toen was het ineens De SVL'ers bleven voor irmeende fouten staan en met 15-10 sep Die Raeckse de eerste setwinst. in de twee volgende sets faalde fa op de kritieke momenten. Met 1115 verspeelde SVL twee tonder kostbare punten. Vooral nu het eind van deze competitie een wacht. ^Schaakolympiade De ontmoeting tussen Nederland l Tolen voor de finalepoul van de thaakolympiade in Tel Aviv ls gis- fljptn voorlopig afgesloten by de pnd i. Zuidema speelde remise tegen de 'ooi Balcerowski terwijl de overige lie p&rtyen werden afgebroken. 3 twee duels kwamen tot een Roemenië won met 31 uël en Argentinië zegevierde jet dezelfde cijfers over Canada. De rerige resultaten waren: Spanje—West-Duitsland 1—0 (3 i gebroken partijen)Verenigde legi tótenTsjecho-Slowakije 10 (3 dit sebroken partijen)Rusland mgarije IY2—Y2 (2 afgebroken wtyen)BulgarijeJoego-Slavië p-Va (2 afgebroken partijen). (door Frans Henrichs) Hoe vind je die Japanners nu? Deze vraag wordt Anton Geesink dikwijls gesteld. Zijn antwoord luidt dan meestal: „Ik vind het geschikte mensen. Naast Nederland zou ik best in Japan kunnen wonen. Ik heb vrijwel alleen gunstige ervaringen met de Japanners gehad". Toen Anton in 1956 voor het eerst naar Japan vloog, ver wachtte hij daar een zeer onsym pathiek, onbegrijpelijk Oosters volk aan te treffen. De Utrech ter was verbitterd over de verha len van kennissen, die tijdens de oorlogsjaren in de kampen van de Japanners geleden hadden. Zeer achterdochtig stapte hij Tokio binnen, maar het eerste wat hem opviel, was de hoffelijk heid van de bewoners. „Ik ben nu vyf keer in Japan geweest", zegt Anton. „Ik vind het een mooi land met een zeer gast vrije bevolking. In totaal heb ik er zo'n anderhalf jaar gewoond en ik voel me er altyd heel prettig. Wel zijn er een paar dingen, waar ik nog steeds aan moet wennen. Dat zijn hun taxichauffeurs, die rijden als zelfmoord-piloten en de straat nummers. De minder belangryke straten hebben nog steeds geen nummer heb eens een brief gezien, die als volgt geadresseerd was: meneer die en die, vier huizen rechts van het Sutomo-gebouw, maar dan aan de overkant! Kom er maar uit. Voor my zyn die Japanse postbodes geweldè- Warenhuis Gelukkig weet iedere taxichauffeur wel de Kodokan te vinden, het hoofd kwartier van de internationale judo- werelcL Hij lijkt van buiten net een groot warenhuis. Er is een grote zaal met een enorme mat, waar van .er uur 's middags tot half acht avonds aan één stuk door wordt gevochten. Dan zijn er nog tiental len andere zalen voor de jeugd, da- buitenlanders of Itt zal er morgen in de Kikkerpol- n spannen. UVS, op eigen 'eld nog zonder nederlaag, krygt landskampioen CW op bezoek. De Rotterdammers zyn er na de uiterst zwakke start 41 neder- 'wg by De Musschen beter in gekomen. Samen met De Musschen Wet CVV nu de gedeelde tweede De blauwwitten zullen met aanmerkelyk meer zelfvertrouwen binnen de lijnen moeten verschy- uen dan tegen Overmaas, Wil men althans de kans op de ongeslagen - thuis status, behouden. Hil- km, oploper van eerste klasse gaat bij HRC een moeilijke wed- stcyd tegemoet. Een gelijkspel zit jr voor de Hillegommers echter wel to drie Leidse tweede klassers staan morgen voor lastige uitwedstrijden. !AI LFC gaat bij koploper Gouda op teoek, dat op eigen terrein zeer moeilyk te verslaan is. Tegen de sterke defensie van de thuisclub twee doelpunten tegen in acht ffedstryden heeft de Leidse aan tal weinig kans. Meer dan een ge lijk spel zit er voor de kanaries niet in. Meer kans heeft Rooden- toirg, dat in Dordrecht by ODS op bezoek gaat. De Leidenaars moe ten er dan echter wel voor zorgen, fat een overwicht ook in doelpun ten wordt uitgedrukt. Lugdunum treedt in Vlaardingen tegen VFC aan. De groenwitten spelen tegen sterke tegenstanders over het al genteen goede wedstrijden. Wan- neer de verdediging niet al te veel steken laat vallen, behoort Alphia krygt in 3A de kans om uit de omgeving van de laatste plaats te komen. Spoorwyk komt in Al- plien op bezoek en is geen tegen stander, waarvan de Alphenaren behoeven te verliezen. In 3B heb ben Foreholte en DOSR weinig kans op winst in hun uitwedstry- den tegen resp. Quick Steps en Wilhelmus, terwyl Alphen in 3D de beste papieren heeft in het tref fen met CKC. Altior staat in 4A voor de zware op gave haar leidende positie tegen Archipel te verdedigen. Ook WSB, tweede op de ranglyst, is nog lang niet zeker van de winst in Weer den, waar VEP een byzonder las tige tegenstander is. SJZ kan by Concordia H een punt ryker wor den en wanneer ZLC en SJC zich van hun hachelijke positie bewust zijn, kunnen Lisse en Warmunda hier wel eens de gevolgen van on dervinden. LDWS komt er na de zwakke start beter in en ook de uitwedstryd tegen 's Gravenzande kan de Leidenaars weer een punt opleveren. DOCOS moet in Delft bij Delfia proberen zich te her stellen van de inzinking. Gemak kelijk zal het echter niet gaan. Wassenaar heeft in 4C tegen de Ooievaars de kans iets van haar achterstand op de leiders goed te maken. Oranje Groen moet van hekkesluiter Graaf Willem II/ VAC winnen. Aan de Boshuizer- kade zal het er echter om spannen. Wanneer Anton Geesink In Tokio verblijft, logeert hij vaak bij de tegenwoordig in Japan wonende Utrechter Adti van Haaf ten. De Japanse hotelbed den zijn te klein voor Geesink die hier met de Van Haaftens bezig is aan een spelletje Mah long. judotechnieken te bestuderen. Vaak ga je van de kleedkamer met de lift naar de zaal, waar je moet zijn. „Tijdens myn latere bezoeken aan Japan ben ik niet zo vaak meer in de Kodokan geweest. Toen ging ik meer naar de politie-dojo", vertelt Geesink. „Daar werd je keihard. Je moest er twee uur aan één stuk door wer ken en dat deed je ook wel, want het was er om het vriespunt. En als je dacht, dat je na afloop een warme douche kon nemen, maak te je toch wel een vergissing. Was sen gebeurde met ijskoud water. An ders word je te week, zeiden ze. Ik heb in die politie-dojo veel opgesto ken. Een van de eerste telegrammen, die ik na mijn wereldkampioenschap van 1961 in Parijs ontving kwam uit die politie-dojo". Sensatie Dat wereldkampioenschap daar in Parijs werd een enorme sensatie. Ge- sink was in 1956 in Tokio derde van wereld geworden na een neder laag tegen de Japanse kampioen Yos- himatsu (uchi mata), wiens landge noot Natsui toen de wereldtitel ver overde. Twee jaar later verloor hy van Yamashiki. Het was een onrecht- dige nederlaag. De Utrechter stond voor op punten en werd toen door de Japanner uit balans geduwd. Hy kwam op het zitvlak terecht, r de Japanse scheidsrechter be sliste, dat het een vol punt was. In 1961 heeft Anton daar toen wel wraak voor genomen Achtereenvol gens werden de Indonesiër Sudjono (eerste beenworp), de Fransman Bourgoin (elfde beenworp), de Joego slaaf Stogakobich (zevende been worp) en de Japanners Kaminaga Lissing), Koga (uchi mata) en wereldkampioen Sone (houdgreep) bedwongen. Hy had het zwaarste programma van allemaal, moest drie Japanners op ry verslaan en deed dat met een machtig overwicht. Hoe komt mijn club uit UVS: Veermeer, Van Kooperen, Van der Kaay, Balkihoven, Lardé, Koren, Kantebeen, Zuma, Teske, Van der Starp, Van Schooten. Lugdunum Kerkvliet, Van Mey- gaarden, Van As, Ba/velaar, Crama, Teeuwen, De Cler, Collé, Bekkering, Leget, Redel. Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Wiggers, Van Rooyen, Hensen, Van Weerlee, Klinkhamer, Den Os, De Klerk, Van Leeuwen, E. de Jonge. Altior Van Zoest, Van Tol, B. Ouwerkerk, B. Sassen, Van der Jagt, Touw., Zevenhoven, A. Ouwerkerk, Bos, Lek, P. Sassen. Warmunda Van Noort, Vergeer, Westrop, E. van Winsen, Ritzen, Kieviets, Van Rijn, Van Grieken ,F. van Winsen, M. Sohavemaker. DOCOS: G. Dubbeldeman, Brasker, Vink, Stuifzand ,J. M. van Marwijk, Van Polanen, P. Dubeldeman, Krom, Van Dinten, Van der Broek, J. van Marwijk. L.D.W.S.: Binnendijk. Bey, Van Rossum, Sira, Prins, N. Keyzer, J. v. Tongeren, H. Keyzer, De la Rie, Hoek, C. van Tongeren. Oranje Groen: Sloos, Meyer, Pen- nenburg, Verkuylen, Koet, Van Bel- kum, Dubbeldeman, Harmse, W. Rys- dam, De Boer, A. Rijsdam. ZLC: De Koning, De Groot, De Jong, La Lau, De Koning, Van der Reyden, Siere, Bremmer, Planjer, Abrahams, De Ridder. En dat, terwyl tijdens de party tegen Bourgoin een forse steenpuist op het been van Geesink opensprong en hy vanaf dat moment zo'n pijn had, dat menig ander in zyn situatie in bed zou krijgen. Maar Anton werd ondanks die handicap wereldkampi oen en liet de internationale judo- wereld op zyn grondvesten schud den. De machtige Japanners waren in hun eigen sport verslagen. Twee wijze Japanse judo-leraren sloegen toen de hand aan zichzelf. Zij kon den deze smaad niet verdragen. Medelijden En wat vond Geesink ervan? „Toen ik Sone in die houdgreep had, dacht ik: ga nou maar een kraanwagen halen, los kom je niet meer. Maar daarna had ik echt medelijden met hem. Wat moet het voor die man verschrikkelijk zijn geweest. En ook nu voor Kaminaga. Kijk eens, al ben ik nu kampioen, Japan blijft nog heel lang het sterkste judoland ter wereld. Als je in Nederland eerste dan bent, dan beteken je wat in de judo wereld. In Japan is dat echter maar heel gewoon. Daar lopen er miljoe nen van. Ik heb eens in Osaka een competitie speciaal moeten maken te gen tien tegenstanders. Allemaal zwakke judoka's, zeiden de organisa toren. En toen kwamen er een twee de, vier derde en vyf vierde dans de mat op wandelen. Dat is nu, wat ze in Japan onder zwakke tegenstanders verstaan. Badmintoncompetitie De Racketeers hebben de derby tegen Shutteliers gewonnen. Met 5-3 trok Racketeers aan het langste eind. Smash 2 behaalde opnieuw een zege op Moerwyk (5-3) en LUSV versloeg Panache met 6-2. De reserves van Shutteliers verloren met deze cyfers van Drop Shot 6. Racketeers 2 ver loor in de herencompetitie met 6-0 van Kortenaer 8. De derby tussen Shutteliers en Racketeers werd ontsierd door een vervelend incidentje. Aanmerkingen van zijn clubgenoten waren voor een Shuttelier voldoende om weg te lo pen. Racketeers heeft de zege overi gens niet cadeau gekregen. J. Pison had in het eerste H.E. geen moeite met H. van Tongeren, maar C. van Duuren had in het tweede HU. drie games tegen A. Hagemans nodig. Overwinningen van mej. Kret en mej. Koolstra (Sh.) in de D.E. tegen resp. mej. Verwey en mej. Oudshoorn brachten de stand op 2-2. Racketeers legde beslag op beide mixeddubels en het herendubbel, waarna de Shutte liers nog de zege ln het damesdubbel binnenhaalden. Smash 2 bleef ook tegen Moerwijk ongeslagen. Door overwinningen van Meijers, Segyn en mej. Van der Broek kwam Smash met 3-1 voor. Overwinningen in één gemengd dub bel en het herendubbel Meijers-Post zorgden ervoor, dat de eindzege by de Leidenaars kwam. Shutteliers 2 was tegen Drop Shot 6 slecht op dreef. Mej. Van Es en mej. Wassenaar zorgden voor de twee Leidse punten (6-2). LUSV had in de slecht verlichte zaal van de Mare- singel er waren twee lampen uitgevallen weinig moeite met Pa nache. Bij de Racketeers-reserves lie ten twee spelers verstek gaan, zodat er slechts drie partijen konden wor den gespeeld. Kortenaer won met 6—0. Wereldkampioen met breuk in ziekenhuis opgenomen Zwaargewicht kampioen CassiusClay is gisteravond in het ziekenhuis op genomen met een beklemde breuk. De kampioen, die maandag zyn titel tegen oud-wereldkampioen Sonny De Haarlemse tennisser Tom Ok ker, die met Jan Hajer aan eei Australische toernee is begonnen, heeft gisteren in Brisbane een derlaag moeten incasseren. Okker verloor in de halve finales var kampioenschappen van Queensland samen met de Australische mejuf frouw Harris van de Australische combinatie Tony Roche/mej. Sherrif met 3 6, 5—7. Tony Roche werd zelf in de halve eindstrijd van het enkelspel uitge schakeld door Roy Emerson. De Wimbledon-kampioen kreeg het tegen de pas 19 jaar oude Roche overigens niet gemakkelijk. Vyf sets lang dedigde hy zich tegen 's werelds beste amateurs op voorbeelddige wijze, maar hij moest zich tenslotte toch gewonnen geven: 46, 108, 46, 63, 75. In de finale ontmoet Emerson voor de zoveelste maal zijn carrière zyn landgenoot Fred Stolle, die een andere Australiër, Owen Davidson, met 36, 64, 62, 64 de baas bleef. AAN „AFWERKING" MANKEERDE WEL WAT (Van één onzer redacteuren) De gouden vijftigsteuitvoering, die de 62-jarige Leidse gymnastiek vereniging „Excelsior" gisteravond- in de Stadsgehoorzaal bracht, stond op redelijk niveau. Met. andere woorden: er werd geen tuinen van ver blindende kwaliteit gedemonstreerd, maar het vertoonde had wél dus danige inhoud dat van een verdienstelijke turmvond kon worden ge sproken. Excelsior, dat de laatste jaren een inzinking doormaakt, heeft echter vóór alles getoond voldoende veerkracht te hebben om zich, als wéleer, op te werken tot de eerste vereniging in Leiden wat herengymnastiek betreft. Onder de jeugd schuilt voldoende talentvol materiaal. Blijft slechts de vraag of men die jongeren voor het turnen kan blijven inte resseren en Jt*tn belangstelling kan bijbrengen voor de wedstrijdsport. Niet alles wat Excelsior gister avond liet zien, bereikte een aan vaardbaar peil. Voor een groot ge deelte had men dit aan zichzelf te wijten. By een uitvoering, die men als een „étalage" van zyn kunnen moet beschouwen, dient het punt „afwerking" voorop te staan. En daar schortte het by Excelsior nogal De stof, die men by onderdelen als brug en rek aangreep, was ook vaak te hoog gegrepen. Dat is niet zc heel erg als dat gebeurd by op komende gymnasten, by wie altyd nog een kans van slagen bestaat, Een Excelsior-turner aan de slag aan het rek. (Foto L.D./Holvast) maar beslist onjuist by de oudere turners, die in technisch opzicht hun plafond al hebben bereikt. Beide be langrijke toestelnummers vielen te gen. Met wat gemakkeiyker onder delen en wat verzorgder afwerking had men zeker meer eer ingelegd. Ook het onderdeel trampoline, waarvan men zich kan afvragen of het voor de pure gymnastiek wel van zo'n groot belang is, was een tegenvaller. Er kwamen wel enkele spectaculaire sprongen naar voren, maar daar stond een onevenredig Beter op dreef Aanzienlyk beter op dreef was Ex celsior met het kastspringen, devrye en partner oefeningen op muziek en de lange mat. Tot uitbundig plezier van de toeschouwers weerden de se nioren zich by het kastspringen ge ducht. Het was een niet feilloos, maar wel uiterst boeiend onderdeel, waaraan het zeer hoge tempo niet weinig bydroeg. De lange mat-oefeningen vormden beslist het hoogtepunt van de avond. besefte haar kracht op dit iel ter dege, want men hield het tenslotte niet voor niets aan het eind van de uitvoering. Hier werd werkelyk knap werk geleverd. De toeschouwers beloonden het met langdurig appaus. Goede indruk De adsplranten hebben over het algemeen een goede Indruk achterge laten. Vooral de A-afdeling was goed op dreef op de lange mat en met een zeer aanvaardbare vrye oefening op muziek. In dat laatste genre zal Excelsior het trouwens iets meer moe ten zoeken. Het is zeer aantrekkeUJk voor het publiek en dat vormt by een uitvoering nu eenmaal een niet weg te cyferen factor. De toestel nummers mag men natuurhjk niet verwaarlozen, maar dienen dan toch iets vlotter en afwisselender te wor den gebracht. Het „openbare les- karkter moet men op een moderne uitvoering zo veel mogeUjk vermij den. Er kwamen op deze avond van de herengymnastiek ook dames aan bod. De Leidse keurploeg gaf een demon stratie brug-ongeiyk, waar nogal het een en ander op aan te merken viel. De damesploeg van Concordia verraste, evenals op haar eigen uit voering, met een prachtig stukje rit mische gymnastiek, dat ver boven het normale peil in Leiden uitstak en de dames van Brunhilde droegen zorg voor een zeer verzorgde hoepel oefening. Na afloop was er een bal onder leiding van de heer J. Alphe- ZONDAG 2.30 UUR WIELRENNEN Het Nederlands-Zwitserse koppel Peter PostFritz Pfenninger ligt na 76 uui rijden nog steeds aan de kop in de Brusselse zesdaagse. Zy hadden 1.445,3 km afgelegd en 126 punten verzameld. Op de tweede plaats volgt het Bel gische duo BrackeSevereyns met 94 punten. Alle andere koppels heb ben een of meer ronden achterstand. De Belgische renner Jos Wouters heeft by een val op de houten baan van Brussel zyn rechter sleutelbeen Liston moet verdedigen, voelde zich al enige tyd niet goed. Hy werd uit zün suite in het Sherr Biltmore hotel naar het ziekenhuis overgebracht. Promotor Sam Silverman heeft later bekend gemaakt dat het titelge vecht tussen de zwaargewichten Clay en Liston definitief is uitge steld. Dr. Nathan Shapiro, die Clay heeft onderzocht, vertelde, dat hy wel dra geopereerd zal worden. Clay zal ongeveer tien dagen in het ziekenhuis moeten blyven en on geveer 6 weken niet kunnen bok- Het zal tenminste zeven of acht we ken duren, voordat hy zijn trai ning kan hervatten. Over een maand zal Clay normaal llchamelyk werk kunnen doen. Wat de zware training betreft zei dr. McDermott één van de andere art sen, dat een patiënt na een der- gelyke operatie gewoonlyk drie maanden wordt vrygesteld van zware arbeid. Eén van de verpleegsters vroeg Cas- sius „U bent de grootste, is 't niet?" „Vanavond niet", was het antwoord. De elftalcommissie van LFC heeft er weer een extra zorg by. De ka naries, die reeds kampen met ver scheidene geblesseerde eerste-elftal- spelers, kregen gisteravond de onple zierige mededeling dat ook Aad Hey- mans morgen niet voor het duel in en tegen Gouda beschikbaar is. De aanvalsleider van de Leidse geelzwar ten heeft in zyn hand een staal- splinter gekregen, die tot het bot is doorgedrongen. De splinter is reeds operatief verwyderd. Wanneer alles zonder complicaties verloopt, bestaat de kans dat Aad Heymans volgende week weer meespeelt. Wie morgen de opengekomen plaats bezet is nog niet bekend. Cor van der Zeeuw staat echter als nummer één op het lystje van de elftalcommissie. Het bestuur van de Stichting „vrienden van het Utrechts Stede- Ujk Orkest" heeft de gemeenteraad van Utrecht schriftelyk verzocht, al le krachten aan te wenden om spoe dig te komen tot de bouw van een afzonderlyke concertazal. De Stich ting denkt aan een uitsluitend op muziek gerichte eenvoudige gehoor zaal met de noodzakelyke nevenruim ten, die op betrekkelijk korte ter- myn gebouwd zou kunnen worden. Er bestaat al een ontwerp van een derge- Ujk gebouw met ongeveer 1500 zit plaatsen, waarvan de bouwkosten niet hoger zouden liggen dan 4 a 4,5 miljoen gulden. De Stichting meent, dat deze con certzaal onafhankeiyk van de N.V. Tivoli zou moeten worden geëxploi teerd. zy staat op het standpunt, dat een concertzaal voor het culturele leven in een stad met meer dan 260.000 inwoners zonder meer een noodzakeiykhedd is en (tot daarom het ontstaan van een ongedekt te kort op de exploitatierekening geen doorslaggevende factor mag zyn, net zomin als by scholen, sportlokalen, kerken e.d. De stichting herinnert er in haar brief aan, dat het Utrechtse muziek leven zich al vele jaren tevreden moet stellen met een noodgebouw, dat volgens de aanvankelyke opzet maar enkele jaren dienst zou behoe ven te doen. Dat de plannen voor de bouw van een nieuw Tivoli nog steeds niet zyn gerealiseerd betreurt de Stichting ten zeerste, aangezien daar door een noodtoestand is ontstaan voor het Utrechtse muziekleven in het algemeen en het U.S.O. in het byzonder. Zy zou de ligging van het nieuwe gebouw op het Vredenburg toejui chen. Toulouse-Lautrec in New York Een aantal schilderyen van de Franse schilder Henri Toulouse-Lau trec wordt van heden af in New York tentoongesteld ter gelegenheid van de 100ste geboortedag van de kunstenaar. De werken werden ontdekt door Agnes Mongan van de Harvard Uni versiteit terwyl zy onderzoekings werk verrichtte in het Chateau du Bosc waar Lautrec zijn jeugd heeft doorgebracht. Vervoerssubsidie voor concert- en schouwburg? Gedep. Staten van Groningen wil len verenigingen en andere orga nisaties subsidie gaan verlenen voor het vervoer van groepen naar con certen, schouwburgvoorstellingen e.d. door beroepskunstenaars. Een dergeiyke subsidie zal byv. ge geven worden indien het gaat om oer naar voorstellingen in de stad Groningen. De subsidie zal 50% van de vervoerskosten bedragen. G. S. willen deze regeling ook laten gelden voor schoolvoorstellingen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7