„Uit" - flitsende rubriek 1 REGISSEUR SJAROW NOG VERBLUFFEND VITAAL NIEUWE LOEKIE GEZOCHT Televisie eist zelfkritiek R.E.M. GAAT IN HET KLOOSTER Purolh°udde PRIMA AARDGASDOCUMENTAIRE TV - VANAVOND BEDDEN Hulshoff HAAGSE AGENDA Igc ORDIJNEN Hulshoff MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 ..D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. Berend Boudewijn behoort met zijn '28 jaar al tot de oude garde van het televisievak 7 (van onze rtv-medewerkster) „VIT", het programma, waarin Berend Boudewijn en Ellen Blazer met de camera een kijkje nemen m het uitgaansleven, is langza merhand een begrip geworden bij heel veel kijkers. „Het is een -fijn rubriekje", vindt Berend Boudewijn van der Woude er zelf van. „Ik vind het dan ook eigenlijk jammer, dat ik door mijn drukke toneelwerk bij Arena, waar op het ogenblik De Kikkers van Aristofanes ingestu deerd wordt, mijn aandeel eraan heb moeten verminderen." Van september af verzorgt Ellen Bla zer nu de organisatie en de mon tage van deze rubriek. Berend Boudewijn legt zich nu meer toe op de interviews. Dat het pro gramma desondanks onveranderd van stijl is gebleven, is te danken aan het feit, dat beiden eikaars voorkeuren grondig kennen en al lange tijd met elkaar samenwer ken: van de 22 uitzendingen (die 22ste komt vanavond om kwart voor negen op het eerste net) heeft Ellen Blazer er zeventien meegemaakt. „Het Idee een programma te ma ken over het lichtere aspect van het uitgaansleven, is eigenlijk niet van mij uitgegaan. Het was het resultaat van gezamenlijke V.A.R.A.-inspan- ning. Ik wilde liever een soort voor- de-vuist-weg-serietje opzetten en was in het begin niet eens zo bijster enthousiast toen ik hoorde dat ik „Uit" moest presenteren. Ik was maar een gewone regisseur", zegt Berend Boudewijn. Het principe om een der gelijke programma helemaal op de film vast te leggen was toen nog helemaal nieuw. Maar juist dat fil men is de kracht gebleken van deze rubriek. Interviews zijn nu bondiger dan anders het geval zou zijn. Wat minder interessant is wordt wegge laten. Onkies Hij zelf zegt er dit van: „Er kleeft een bepaalde ethiek aan het hanteren van die stukjes uit zo'n gefilmd interview en ik ben er altijd zeer voorzichtig mee. Het is namelijk zo gemakkelijk om er misbruik van te maken en zinnen uit hun ver band te i*ukken en tendentieus te monteren. Zoiets vind ik onkies. Ben groot voordeel^ van het uitgebreid filmen van de geïnterviewden is, dat de man of vrouw in kwestie er ont spannen en ongekunsteld bijzit. Ik vertel de mensen ook nooit van tevo ren, wat ik ze ga vragen en ik houd ook geen uitgebreide camera-repeti tie. Dan vertellen ze hun verhaaltjes niet meer fris of dan gaat een of ander ontaarden in een slecht ge speeld toneelstukje". Kwaliteiten Van zijn 22ste jaar af (hij is nu 28) is Berend Boudewijn regisseur bij de V.A.R.A., zij het de laatste maanden dan in los-vast-verband. Hij kwam bij deze omroep terecht, toen hij na zijn toneelopleiding in Amsterdam en Londen, halverwege het seizoen in het land terugkeer de. Zijn kwaliteiten waren echter van dien aard, dat de V.A.R.A. contact met hem opnam, met als resultaat de functie van televisieregisseur. „Ik ben de enige regisseur, die zo jong van start ging bij de t.v.", zegt hij. „Daarom behoor ik eigenlijk nog bij de oude garde. Ik heb nog meegemaakt, dat er op de maandag avonden niet werd uitgezonden. Het was een geweldig plezierige tijd. Te levisie was toen nog een knus on deronsje. In die tijd heb ik ook nog cabaret gedaan. „Ratjetoe" met on der andere Margriet de Groot. Ik heb zelfs nog eens een door mij geschreven dingetje opgevoerd. Als ik dat nu nog eens kritisch door lees, vind ik het verouderd en zelfs een beetje sentimenteel. Maai' dat heb je tegenwoordig al gauw. „Look back in anger" was zeven jaar ge leden een schokkende ervaring voor velen. Maar ook zortn stuk is al weer enigszins verouderd". „Televisie", zo besluit hy zyn ge sprek, „Is eigenlijk van dezelfde im portantie als de boekdrukkunst. De mensen houden van de realiteit, die de televisie hun biedt. Het is eigen lijk niets anders dan voldoen aan de drang naar ontsnapping uit de gekunsteldheid van een drama" De R.E.M. zou met de paters van Marianhill in Eysden onderhandelen over do aankoop van een oud kloos ter. De R.E.M. zou dit klooster als studio willen gebruiken voor haar televisie-uitzendingen. Deze plaats van vestiging in het uiterste zuiden van ons land zou de R.E.M. goed uitkomen omdat zij gemakkelijk be reikbaar wordt geacht voor de Duitse en Belgische artiesten, die de R.E.M. aan haar programma's wil laten meewerken. Van de zijde van de R.E.M. werd ons bij informatie medegedeeld, dat men noch bevestigen noch tegenspre ken kan. De paters in Eysden be vestigen, dat er over de verkoop van het oude klooster wordt onderhan deld. Dit geschiedt met een film maatschappij, die in Duitsland werkt. Of deze maatschappij in opdracht van de R.E.M. onderhandelt wisten de paters niet. Advertentie ismetteloos zu de huid zuiver Vijf minuten „Uit" is een flitsende rubriek. De lengte van de onderwerpen is kort, gemiddeld vyf minuten, Eén keer is het voorgekomen dat in 25 minuten negen onderwerpen werden afgewerkt „Het is", vindt Berend Boudewjjn, „soms jammer om zo drastisch te moeten snyden en te beknotten, maar dat is toch de enige manier om hen, die net een kopje koffie willen in schenken, aan hun stoel te binden. Ik wil de mensen het idee geven, dat als ze even weglopen, ze Iets gemist hebben". De grote verdienste van „Uit" is dat het geen snobbistische rubriek is. Er worden geen dingen door ieder een bekend, verondersteld. „Het is mijn verplichting duidelijk voor ie dereen te zijn. Dingen, die in het westen bekend zijn, weten ze in het oosten soms niet. En omgekeerd. Ik geef eerst informatie en dan pas commentaar. Iedereen moet kunnen begrijpen waarover het gaat" zegt, Berend Boudewijn. „Uit" mag dan wel een lichte rubriek zijn bedoeld als tegenhanger van „Spiegel der kunst" soms komt er ineens iets zwaanders in. „Shakespeare tussen Beppie Nooy en Wim Sonneveld komt best tot zijn recht", vindt hij. „Mis schien kweek je op deze manier voor Shakespeare wel meer interesse, dan wanneer je hem altijd wegstopt in een daarop gerichte rubriek alhoewel dergelijke rubrieken er ook moeten zijn". Kritisch Bei Boudewijn vindt het moei zaam om geschikte onderwerpen te vinden. Hij is namelijk zeer kritisch. Hij heeft er bovendien geen behoef te aan een vermanende vinger op te steken en op bepaalde niet-be- staande misstappen te wijzen noch om kritiek te leveren op verrichte prestaties. „In het uiterste geval monteer ik bepaalde filmbeelden een beetje tendentieus". Hij tracht ech ter wel zo actueel mogelijk te zijn en ook balletten, gezelschappen en films, die in het buitenland al te zien zijn en die wellicht ook naar Nederland zullen komen, in zijn ru briek te halen. „Je komt eigenlijk hoe langer hoe dichter bij zuiver journalistiek werk te staan". En na een kleine pauze: „Televisie eist veel energie en veel zelfkritiek. Je moet bijvoorbeeld tijdig tot het inzicht ko men, dat je jezelf niet te veel op de voorgrond moet zetten. Je moet je gezicht niet teveel laten zien, dan ga je de mensen niet zo gauw irri teren en ga je langer mee". Vanavond, wordt op de TV I mann en brandstichters" (via I rollen fan Teulings (l.) en Mimi uitgezonden het spel „Bieder- Nederland T)met in de hoofd-Boesnach (r.). De AVRO kwam met een aardig programma op het eerste net. Dick van Dyke is natuurlijk het beste begin, dat men zich denken kan, maar daarna was het sportpanorama, met een nabeschouwing over 75 jaar KNVB, een even populair als onthullend programma. Watertandend ziet men bij zulke gelegenheden altijd de spelmo menten tegemoet uit wedstrijden van voor, soms van ver voor de oorlog, uit de tijd dat er volgens sommige pessimisten nog goed, althans beter dan nu, gevoetbald werd. Een goede documentaire, waarin vaak stormachtige ontwikke lingen in de KNVB allemaal een beurt kregen. Bob Bremer en Koen Verhoeff waren er de makers van. „Rustige dynamiek" Evenals vorig jaar hebben de bij de EEG aangesloten landen ook dit jaar weer een serie documentaires op stapel gezet, die in al deze landen vertoond zullen worden. De Neder landse bijdrage ging terecht over het aardgas, we zijn tenslotte het vijfde aardgasland ter wereld wat de kwan titeit aangaat. In een half uur tijd slaagde regisseur Harry Hagedorn erin, geruggesteund ongetwijfeld door het sluitende scenario van aardgas- specialist Cees Roozemond, de aard van het aardgas en de problemen bij de winning ervan duidelijk voor ons neer te zetten. De „rustige dynamiek" van deze documentaire maakte het mogelijk tekenfilm en gewone film, didactiek en „toerisme", zodanig dooreen te mengen, dat een levendig beeld ge handhaafd kon blijven zonder dat aan de informatieve waarde van de documentaire afbreuk werd gedaan. Een uitstekende N.T.S.-bijdrage dus aan deze gezamenlijke EEG-uitzen- dingen. Zestig jaar toneel Op Nederland 2 verblufte regis seur Pjotr Sjarow, voor Nederland de reïncarnatie van zijn grote leer meester Stanislawski, de goegemeente door 84 jaar oud te zijn, dit jaar zijn 60-jarige toneeljubileum te vie ren, en desondanks nog altijd de vi taliteit uit te stralen van een dikke zestiger. In „Theater 64" liet hij zich interviewen door Ton Lutz, die dat in gemakkelijk te begrijpen Duits deed, terwijl Sjarow zich uit te in het cosmopolitische taaltje, ver want zowel aan het Russisch, als het Duits, waarom hij al jaren be roemd is. Niet alleen daarom trouwens, dat wilde Lutz wel duidelijk maken: Sja row, zo stelde hij, is voor regisseurs en spelers in Nederland van bijzon der grote invloed geweest, vooral om dat hij hen eerbied voor de tekst, en nog meer voor de bedoelingen van de auteur heeft ingescherpt. Sjarow, die geboren werd op 12 au gustus 1886, kaatste alle complimen ten behendig terug, ten eerste naar het nieuwe Nederlandse toneel, dat weliswaar niet het beste is in Euro pa, maar beslist op het eerste plan staat (een opvatting die hij trouwens al jaren huldigt en kennelijk meent), en ten tweede naar Ton Lutz, die hij in Gorki's Nachtasiel, de beste baron vond, die hij ooit gezien had, met uitzondering natuurlijk van de Russische acteur Katsjarow in Mos kou, die nog beter was. De Duitse toneelkunst noemde hy „soldatenkunst". De acteurs waren soldaten, de regisseur was een dicta tor, zijn wil was wet, eigen creativi teit van de spelers was zeldzaam. De regie van Sjarow, mag dan niet dic tatoriaal zijn, zy is in ieder geval altijd zo dwingend geweest, dat de acteurs en actrices nauwelijks dors ten afwyken van het patroon dat hy getekend had. Rudi Meyer, de producent van „Men sen van morgen" zoekt een jonge man, die in zyn film de plaats van de veelomstreden Loekie kan in nemen. Slaagt hy erin zo'n zelfde wat labiele volksjongen, die al eens met de justitie in aanraking is ge weest, te vinden, dan zal de nieu we versie van Kees Brusse's film begtn volgend jaar gaan draaien. Waterdicht Natuurlijk zal Sapphire Film Produk- tie N.V. er dan wel voor zorgen, dat zij beschikt over waterdichte contracten met de jongeman en zijn ouders. Zodat niet weer kan gebeu ren, wat kortgeleden geschiedde, zoals bekend dagvaardde de vader van Loekie de filmmaatschappij in kortgeding en eiste onmiddellijke stopzetting van de vertoning. De president van de Amsterdamse rechtbank stelde de vader in het gelijk. De filmers hadden alleen de minderjarige Loekie een contract laten tekenen. Niet hogerop Sapphire Film heeft inmiddels beslo ten om niet in hoger beroep te gaan tsgen dit vonnis, dat een streep haalde door de programme ring van 22 Nederlandse bioscopen. De filmmaatschappij zegt in een officieel communique te vrezen, dat zo'n behandeling in hoger beroep te lang zal gaan duren. Zij wil zo snel mogelijk tot een hervatting van de vertoning komen. Daarom zoekt zq nu naarstig haar een nieuwe Loekie. Overigens zegt de maatschappij, dat zij de film zeker niet in zijn hui- llllllllllllll!lllli||lllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll||lllllllll|llllllllllllllll!llllll!llllllllllllllllllllllllllll!l!!llllllllllllllllllllilllilllllllilllllllllllilllllllillllll!lllllllllllllllllllll'lllllllllilllllll:l^i 1 EERSTE NET VARA 7.30 uur Glynis op een heel warm spoor, film 7.55 uur Davë Brubeck en zyn kwartet 8.00 uur NTS-journaal i 8.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.45 uur Uit, met Ellen Blazer en B. Boudewijn 9.10 uur Biedermann en de brandstichters, televisiespel 10.30 uur NTS-journaal. TWEEDE NET NCRV 1 8.00 uur Nieuws in het kort 8.01 uur Lucy show: „Het uitgestelde huwelijk" 8.25 uur Hootenanny, muzikaal programma E 8.45 uur 1924, documentaire terugblik 9.25 uur Dzjes Zien, Pim Jacobs en Rita Reys 9.50 uur Ontmoeting met het experiment, kerkelijk 9.55 uur Attentie, actualiteiten. TV NOORDZEE 1 6.30 uur Mr. Ed: „De voorouders", voor de jeugd E 6.59 uur Mr. Magoo, tekenfilm 7.07 uur Wist u dat?, progr. rond Liszt 7.23 uur Victory at sea, oorlogsdocumentaire 10.00 uur The new breed: „De zwakke schakel", speelfilm. InnniinHmiiHuiia VOOR VRIJDAG 13 NOVEMBER Hilversum I, 402 in. NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.25 Amus.muz. 8.40 Licht ork. met zangsoliste. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Moderne gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. liederen. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Accordeonmuz. met instr. kwartet. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Jubileummeded. 13.20 Promenade ork.: lichte muz. van Ned. componisten. 14.05 Schoolradio. 14.25 Licht instr. kwintet. 14.45 Voordracht. 15.05 Vocaal kwartet. 15.30 Nws. over de schoolradiojubileumwedstrijd. 15.35 V. d. vrouw. 16.00 Muzikale herinne ringen. 16.30 Duizendschoon, praatje. dige vorm zou hebben uitgebracht als zij tijdig had gehoord van de oppositie van Loekies familie. En al zou zij in hoger beroep hebben ge wonnen, dan nog zou zij niet tegen de wil van die familie tot een her vatting van de vertoning zijn over gegaan. Tot zover het communiqué. Spui 56 s-Gravcnhago DONDERDAG 12 NOVEMBER Dillgentla: Nieuwe Komedie met „Onze stad". 20.15 uur. VRIJDAG 13 NOVEMBER Dillgentla: Nieuwe Komedie met „Onze stad". 20.15 uur. Dierentuin: Populair Opera Concert door Haags Residentie Opera Koor. 20 uur. Kon. Schouwburg: die met „King Lear". 19.30 Dillgentla: Nieuwe Komedie met „Onze stad". 20.15 uur. Kurzaal: Residentie-orkest met wer ken van Beethoven. 20 uur. m ZONDAG 15 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Come- die met „Na de zondeval". 14 uur; Haagsche Comedle met „King Lear". 20.15 uur. Dillgentla: Nieuwe Komedie met „Onze stad". 20,15 uur. MAANDAG 16 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Nieuw Rotterdams Toneel met „Op blote voeten in het park" (besl. voorst.). 20.15 uur. Advertentie BINNENLAND Medisch project In Ethiopië Ne derland gaat in het begin van 1965 een aanvang maken met hulpverlening aan Ethiopië op het gebied van de volksgezondheid. Op grond van een on langs in Addis Abeba getekend bilate raal akkoord zal Nederland in de pro vincie Kaffa in bet zuidwesten van het land vijf jaar lang hulp verlenen, voor namelijk op het terrein van de pre ventieve geneeskunde. De leider van dit gezondheidsproject, de arts J. D. Vervoorn, zal waarschijnlijk in januari naar Jima, de hoofdstad van Kaffa vertrekken. Het is de bedoeling het ziekenhuis in Jima te gebruiken als opleidingsinstituut voor hulpverplegers en laboratoriumpersoneel. Naar schat ting zal het Nederlandse deel ln dit gezondheidsproject in vijf jaar tijd 1,8 miljoen gulden bedragen. Nieuwe politieke party In Den Haag is opgericht een nieuwe politieke partij, die zich de Partij voor Volks wil en Referendum (P.V.R.) noemt. Voorzitter van de partij is de oprich ter mr. P. J. H. C. Koot ln Den Haag, bestuursleden zijn ir. A. G. Schuyffel in Den Haag en de heer J. H. P. Koot, ing,, in Den Haag. Het voornaamste doel van de P.V.R. is invoering van het recht van referendum zoals dit b.v. in Zwitserland bestaat. Aanpassing successiewet Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp in gediend, dat een aanpassing beoogt van de successiewet 1956 zowel aan de al gemene wet inzake rijksbelastingen als aan de technische herzieningen van de inkomstenbelasting, de loonbelas ting en de vermogensbelasting. Mede zijn opgenomen de door de staatssecre taris van Financiën bij de behandeling van het wetsontwerp inzake de vermo gensbelasting toegezegde verruiming voor het successierecht van de gezins vrijstellingen, in het bijzonder voor weduwen en wezen. Deze wijzigingen zullen naar schatting een middelen derving voor de schatkist van f 13 mil joen opleveren. Iverk afgebrand De gereformeerde kerk in Velp is gisteren door een felle brand verwoest. De kerk, waarvan de toren kortgeleden verbouwd is stond een half uur na het uitbreken van de brand in lichterlaaie. De gemeentelijke brandweer van Rheden en brandweer eenheden uit Arnhem bestreden het vuur met twaalf stralen. De hervormde gemeenten in Velp heeft reeds toege zegd haar kerk ter beschikking te stel len. Ontwapeningsbureau De minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, heeft een bureau voor ontwapenings- aangelegenlieden ingesteld. Dit bureau zal de minister adviseren over vraag stukken betreffende vermindering van bewapening, wapenbeheersing, ontwa pening, internationale vrede en veilig heid. Elk van de drie krijgsmachtdelen zal in het bureau worden vertegen woordigd. Een hoofd van het bureau zal nog worden aangewezen. BUITENLAND Paul Muni ernstig ziek De 67-Jarige acteur Paul Muni ligt met een ernstige hartziekte in 't ziekenhuis in Sa Barbara, Callfornlë. Toen hij op 30 ok tober in dit ziekenhuis werd opge nomen leed hij ook aan longontsteking. Hiervan is hij inmiddels genezen. Muni en zijn vrouw leven al Jaren terug getrokken in Santa Barbara. De uit Oostenrijk afkomstige acteur kreeg als de beste mannelijke acteur van 1936 een Oscar voor de titelrol ln „The story of Louis Pasteur". Russische opnamen in V.S. De Russische filmregisseur Sergei Gerasi- mow is van plan een derde van zijn volgende film in de Verenigde Staten op te nemen. Als dit plan doorgaat zal het vermoedelijk de eerste Sowjet-film zijn, waarvoor opnamen in de Verenig de Staten worden gemaakt. De film, „Bongaard en voorjaar" genaamd, gaat over een jongeman, die zijn levensgeluk Piloot na landing overleden Toen de eerste piloot van een Boeing van de BOAC gisteren zijn toestel met 51 passagiers en 10 bemanningsleden vei lig op Kennedy Airport bij New York aan de grond had gezet, zakte hij in elkaar. De vijftigjarige piloot, een Pool se vluchteling die ln Engeland woont, werd direct naar het ziekenhuis ge bracht, Hij stierf kort na aankomst al- Busscn voor Cuba Oostduitse vrachtschepen zullen elke maand on geveer zestig in Engeland gebouwde bussen naar Cuba transporteren. In totaal zullen 950 van dergelijke voer tuigen aan Cuba worden geleverd, dat er al 117 ontvangen heeft, Nazl-prLns Het carnaval is giste ren in Berlijn begonnen zonder de tra ditionele prins. Deze bleek vroeger lid van de nazi-partij te zijn geweest. De prins trad af toen het stadsbestuur hem niet wilde ontvangen. Volgens zijn eigen verklaring was hij maar een „een voudig partijlid" geweest, dat nimmer onderscheidingen had gekregen en ook geen deel van de SS had uitgemaakt. Meer Immigranten In de eerste acht maanden van dit jaar zijn ln Zuld-Afrlka 27.830 Immigranten aange komen tegen 21.163 ln dezelfde periode van vorig Jaar. Straffen ln Zuld-Afrlka In Kaap stad zijn gisteren een lector aan de universiteit van Kaapstad, een student en een vrouwelijke natuurgeneeskun dige veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens bevordering van de doelen van het communisme en sabotage. De lec tor en de student kregen vier jaar, waarvan twee voorwaardelijk en de natuurgeneeskundige kreeg vijf jaar gevangenisstraf waarvan drie Jaar voor waardelijk. Hinderlaag Bij de stad Boemba in noordwest-Kongo zijn twee Belgen omgekomen en drie anderen gewond toen hun eenheid in een hinderlaag viel. De hinderlaag zou gelegd zijn door stamleden die met de opstandelingen sympathiseren. Jenkins uit ziekenhuis Walter Jenkins, die een van de voornaamste medewerkers van president Johnson is, is uit het George Washington-zieken- huls ontslagen, waar hij op 14 oktober in een overspannen toestand werd op genomen. Diezelfde dag werd bekend dat Jenkins twee keer gearresteerd was wegens zedendelicten, in 1959 en op 7 oktober J.l. De president vroeg Jen kins, die 25 Jaar zijn assistent was ge weest, ontslag te nemen, hetgeen deze Klopjacht Honderden politieman nen in Brooklyn maken Jacht op een man, die in de laatste zes weken daar zeven vrouwen aangerand zou hebben. DINSDAG 17 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Nieuw Rotterdams Toneel met „Faust". 20.15 uur. Dillgentla: Het Guarnere trio. 20 u. Kurzaal: Ned. Opera met „De Parel vissers". 20.15 uur. WOENSDAG 18 NOVEMBER DillgentlaToneelgroep Arena met „Wie is de dief". 14.15 uur. Kon. Schouwburg: Toneelgroep Cen trum met „De Gedachte". 20.15 uur. DillgentlaCellist Looser met werken van Bach. 20 uur. Kurzaal: Residentie-orkest. 20.15 uur. BIOSCOPEN Apollo. Kali Yug. 14 jr. Asta. Mysterie om vlucht 22. 14 jr. Bijou. De Tijgerkat. 14 jr. Camera. Electra. 14 Jr. Capitol. De heersers van Atlantis. 14 J. Cineac. Journaal. A.l. City. Het dagboek van een courtisane. 18 Jaar. Corso. Der Rosenkavalier. A.l. Du Midi. Adorable Julia. 18 jr. Euro Cinema: De brug over de Kwal. 14 Jaar. Flora: Geheim agent Z-32. 18 jr. Hollywood: Raptus. 18 jr. Kriterlon. De Butler. 18 jr. Metropole-Tuschinsky: Irma la Douce. 18 jaar. Odeon: From here to eternity. 14 jr. Olympia: James Bond contra dr. No. 14 jaar. Passage. De man van Rio. 14 jr. Rembrandt. The Alamo. 14 jr. Rex: De rode lampjes. 18 Jr. Roxy: Simpson tegen de piraten. 14 jr. Seinpost. Sheherazade. 14 jr. Studio. Huis voor ontspoorde meisjes. 18 Jaar. Thalia. Ontvoering uit Boedapest. 14 j. De Uitkijk. Freud. 18 jr. West-End: Tom Jones. 18 Jr. Het Jongste slachtoffer was een 38- jarlge weduwe, wier beschrijving van de man ln grote lijnen overeenkwam met die welke door de andere vrouwen ver strekt werd, n.l. een Jonge, goed ge klede neger met een snorretje. Handel BelgradoMoskou De Sowjet-Unle en Joego-Slavië hebben een handelsovereenkomst voor 1965 on dertekend, alsmede een overeenkomst voor een Sowjetrussische order van 250 miljoen dollar voor 78 schepen die in Joegoslavië gebouwd zullen worden voor leverantie in 1966-*70. Wapenstilstandsdag In Frankrijk is gisteren de 46ste verjaardag gevierd van de ondertekening van de wapen stilstand van 1918. President De Gaulle legde een krans op het graf van de onbekende soldaat. Vergezeld door de Franse premier en de minister van De fensie Inspecteerde De Gaulle in ge neraalsuniform eenheden van het leger en de republikeinse garde. Indiase minister ln Londen De Indiase minister van Defensie Sjavan is gisteren in Londen aangekomen voor besprekingen met de Britse leiders over militaire hulp aan India in het bijzon der voor de marine. De Indiase rege ring hoopt een aantal fregatten te krij gen, die zo mogelijk ln India moesten worden gebouwd. Grote kool Een jury heeft gisteren beslist dat Opper-Beieren de grootste kool van Duitsland voortbrengt. De winnende kool had een gewicht van 13.8 kg, de tweede plaats werd ingeno men door een exemplaar uit Zwaben van 12 kg en de derde kwam uit Fran ken en deze deed de weegschaal door slaan tot 10.9 kilo. Een record-kool van 14.8 werd niet in de winnende gele deren opgenomen, omdat de eigenaar hem in het water had gelegd om hem zodoende de zwaarste aller kolen te maken. Maar zo'n oud trucje had bij de scherp controlerende kool-jury geen Geslaagde vlucht Onder bescher ming van zware mist zijn gisteren vijf Oostduitsers, onder wie een gezin van drie personen, bij Brunswijk naar West- Dultsland gevlucht: een 40-jarige ar beider, zijn 37-Jarige vrouw en hun 14-Jarlg dochtertje passeerden veilig de communistische mijnenvelden en prikkeldraadversperringen Een 43-Ja- rige spoorwegbeambte en een 25-jarige arbeider zijn in hetzelfde gebied over de grens gevlucht. 16.45 Klass. gram. 17.00 Verzoekpit, voor de middelbare school. NCRV: 18.00 Halte, gevar. progit: ma. 18.30 Muziekkorps. 18.50 Rt ringsuitz.De politie nu. 19.00 Nws, weerpraatje. 19.10 Radiokrant, ij Van horen zeggen en zingen, is Ned. folkloristische muz. 19.50 Kk gram. 20.15 Jubileumconc. door b derkoor. vocaal ens., groot omroep]» radiofilharm. ork. en solisten: klass, moderne muz. In de pauze 21... Rondom het kind, pedagogische etkt leergang. 22.40 Wijd als de wereld,! ternationale oriëntatie ln kerk, n ding en oecumene. 23.00 Nieuws, 23 Klass. liederen. 23.45 Lichte gr. 2! 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.CO Nws. 7.10 Ochtendi 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte p (7.30 Van de voorpag., praatje). Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichts 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Te la en te water: informatief progT, k weg- en waterweggebruikers. VPK 9.40 Morgenwijding. VARA: io Schoolradio. 10,20 Lichte gram. II Nws. 11.02 V. d. kleuters. 11.15 V, vrouw. 11.55 Altviool en plano:: n ne muz. 12.10 Wereldradloweek Oude draaiorgels. 12.20 Regeringsuiö V, d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. en tuinbouw. 12.33 Act. 12.38 Ami orkest. 12.55 Tentoonstellingsai AVRO: 13.00 Nws. 13.15 Meded., i act. of gram. 13.25 Beursber. Viool en plano: moderne muz. Bij de tijd en bij de thee: gevar. p» 15.30 Licht instr. en zangsollste. VPs; 16.00 Nws. Aansluitend Patient nummer, lezing. 16.15 Moderne Ad rikaanse ork.werken. 16.30 V. d. Jeu! 1 17.00 Muzlekkalender. 17.30 Rond! i progr. voor jonge mensen. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Am> 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz-roti 19.00 Kiosk: act. artikelen. 19.10 B en pianoklass. en moderne muz, j Nws. 19.35 Verder dan Je neus..., pis voor jonge mensen. 19.55 Eerste praatje. 20.00 Wereldradloweek fragmenten uit de opera Darcis: VARA: 21.00 Oude- en nieuwe dl muz. 21,45 Het gebroken gezin - gei' door kinderen, klankbeeld. 22.15 li jes. 22.30 Nws. 22.40 Weerklank: i ziekrevue. 23.10 Lichte gram. 23.45 3 nws. ln Esperanto. 23.55-24.00 Nws,! GRAMMOFOONPLATENPROGRAM DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) I. Richard Wagner. 1. uit „Siegfrie Heil dlr Sonne! Heil dlr Licht! Asbe Var nay, sopraan; Wolfgang Wlndgassr: tenor; Symphonie Orkest van de Be: se Omroep o.l.v. Hermann Weigert, uit „Die Meistersinger von Nürnbe; a. Ouverture. Phil harmonisch Oil a van Berlijn o.l.v. Herbert von Kara] b. Wach auf! - Ehrt Eure Deutad Meister; Koor en Orkest van de Br reuther Festsplele o.l.v. Wilhelm P II. Richard Strauss. „Der Rosenks lier" (le bedrijf). Opera in 3 bedrir v op tekst van Hugo von HoffmanstLd Irmgard Seefrled, Marianne Schijn Kurt Bóhme, Harald Neukirch, Jilrj.i Krasmann, Kar 1 -Heinz Thomann.Ch: tian Pötsch, Rita Streich, Ilona Sty. gruber, Hermi Ambros, Edith Hellrliad Elfriede Zimmermann, Margot Karen Gerhard Unger, Fred Teschler, Bud Francl, Sieglinde Wagner, Sachslk Staatskapelle Dresden. Dirigent; Böhm. TELEVISIEPROGRAMMA'S NOT/NTS: 14.05-14.30 Schoolteleii (herh. van dinsdag 10 okt. 1.1.). EE. NCRV: 19.30 Barend de Beer. KF 19.35 De Flintstones. tekenfilm (a! vering 35). NTS: 20.00 Journaal. KJ 20.20 Brandpunt. 20.50 Stadhuis stelten, TV-spel (deel 13). 21.20 D: wedstrijdprogr. 22.00 Dante, docura £e' 22 25 Conciliejournaal, hi 2230 Journaal. 22.35-22.50 Socuten Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws het kort. 20.01 Zonder formules: AVI :aye show. 21.20 lalr lementaire spiegel. 21.40-22 10 tage bezoek aan het Hoofdbureau' Politie te Amsterdam. Advertentie HORLOGES Uitgebreide collectie Eterna, Certii Prisma, Anker, v.a. f29.75, Horloger-Juwelier F. W. FLESSEN Bevrydingsplein 12 - Leiden Telefoon 26670 W^CRSfVppORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Ypenburg Vlissir.gen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geh, bew. motregen Stockholm Oslo mist Kopenhagei regen Aberdeen licht t Londen re^en Brussel ceh Liixtmburg Parijs. Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genêve Locarno Wenen Belcrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh bew - -enhui geh. bew onbewolkt geh bew geh. bew geh bew geh bew mist licht bew regen geh bew motregen Ucht bew onbewolkt licht bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2