Open N.V.'s nodig voor de bloembollenafzet Wereldconferentie van communisten uitgesteld „Theorie en Praktijk" in Lisse meent: Om concurrentie op markt te weerstaan ÜISMWIH LEIIICEI GEMEENTELIJKE Prins Carnaval voorgesteld HENRI KNAP OVER „HUMOR IN HEDENDAAGSE LITERATUUR ZESTIG JAAR stratenmaker Verwarring om ARCH groeit Cees van der Meulen richt de lens op zee CONCESSIES Looft den Heer Lisse zong „Die Schöpfung" VISSER LEIDDE UITSTEKEND „Zeer beperkte" loonsverhoging Ruim baan voor Sinterklaas! LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 De kerngroep Historisch Eco nomische Beschouwingen van de vereniging „Theorie en Prak tijk" in Lisse heeft, blijkens een publikatie in het orgaan van die vereniging, de constellatie van de bloembollenbedrijven onder de loep genomen. Zij kwam tot de conclusie, dat het noodzake lijk zal zijn om grote nieuwe open N.V.'s te stichten, die de afzet op moderne wijze ter hand zouden kunnen nemen. Door coördinatie van teelt en verwerking van de bloembollen zou goedkoper kunnen worden gewerkt. Slechts op deze wjjze zou de concur rentie van allerlei artikelen op de moderne markt kunnen worden weer staan. In de loop van de jaren heeft deze vereniging de aandacht vooral gericht op het onontgonnen gebied van de afzet van bloembollen. Zij nodigde sprekers uit „vreemde bran ches" uit en liet reclamemensen op treden, die zeer duidelijk hebben la ten merken niet al te enthousiast te zyn over de methoden, waarop het bloembollen vak zijn verkoop en recla me voert. Vooral het gebrek aan een goed marktonderzoek wordt voortdurend onderstreept. Hoe noodzakelijk dit is kan men afleiden uit een theorie, ontwikkeld door de directeur van het bureau Marktontwikkeling en Ver- koopkunde, de heer Hering. Deze con stateerde, dat de bloembollenmarkt tenminste moet worden verdeeld in verkoop van bollen aan particulieren en aan bloemisten voor de broeierij. Peide groepen zijn te verdelen in een kl assem ar kt en een massamarkt. \erder is de gehele wereld te ver delen in klimaatzones en zelfs smaakzones. De smaak van de af nemers is niet in elk land of dis trict hetzelfde. De daaruit voortvloe iende consequenties voor het assor timent zijn vele en ingewikkeld. Inkoop Direct daarmede houdt de inkoop verband. Deze is nagenoeg even chao tisch als de verkoop. Er zijn meer dan elfduizend bloembollenkwekers, die allemaal dure rassen gaan telen zender rekening te houden met de wensen van de markt. (Advertentie) Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. bimi *mr kasbeheer ei KREDIETWEZEN sik, leiden, postbus 180, tel 232tb Tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel v. d. Geest in Noordwjjker- hout op de elfde van de elfde is om elf uur elf Prins Carnaval 1965 aan het carnavalsvolk voorgesteld. De nieuwe prins draagt de naam „Henricus Aesculapus". Een zeer toe passelijke naam, als men weet, dat prinsenmuts en -mantel hoofd en schouders dekken van een bekend Noordwijkerhouts drogist. Hij ontving de prinsenslag en de hem toekomende attributen uit handen van voorzitter Wil van den Burg en met enkele toepasselijke woorden droeg Prins Jaap I zijn taak aan hem over. De scheidende prins werd gehul digd door de voorzitter en de waar dering van de Raad van Elf voor de wijze, waarop hij zijn taak heeft vervuld werd tot uitdrukking ge bracht in de vorm van een paar zil veren manchetknopen met het em bleem van de kaninefaten. Tijdens het eerste deel van de avond traden met zeer veel succes op de bekende radio-conferencier Cees de Lange met zijn echtgenote Lucy Steyn, de vier zingende zusjes Ooihuizen uit De Zilk, de Sea-Horses uit Noordwijk en Lou Turnhout, een oude bekende van het amateurtoneel. De Boerenkapel, samengesteld uit musici van de r.k. harmonie „St. Jeanne d'Arc", zorgde op bekwame wijze voor de carnavalsmuziek. Cees de Lange werd onderschei den met de orde van de Kanifaten. Onder aanvoering van prins Hen ricus Aesculapus bleef men tenslotte nog geruime tijd in zeer opgewekte stemming bijeen, terwijl de Boeren kapel voor vrolijke dans- en hosmu- tiek zorgde. De heer Müller uit Hillegom dacht de inkoop te kunnen regelen, door vormen van een Inkoop Coördi natie Bureau, dat de inkoop voor alle exporteurs zou moeten verzor gen. Ei- zouden voor de kwekers ma ximumprijzen moeten worden vast gesteld, zodat men ook met vaste aanbiedingen rust op de buitenlandse markt zou kunnen bereiken. Indien er een overschot zou blij ken te zijn in bepaalde rassen dan een minimumprijs moeten wor den gegeven, die de kosten van pro- duktie wel zou dekken. Het ver schil tussen maximum en minimum >u in een fonds moeten komen. Daaruit zouden kwekers kunnen worden gehouden bij noodzakelijke investeringen of verandering van het door dit bureau gewenste en ge- aagde assortiment. Afzet De kerngroep zag wel vele voor delen, maar geen kansen tot prakti sche uitwerking. Dit stemde weer over met een door de heer Algera voor de Kring Bedrijven Bloembollen streek ontwikkelde theorie, dat pro- duktie en afzet van bloembollen een te ingewikkeld geheel is om een on persoonlijke instelling enige kans op levensvatbaarheid te geven. Voor losvaste samenwerking zijn do individualistische bloembollenmen- niet geschikt. Fusie is in de ondergekapitaliseerde familie bedrij- belastingteohnisch bijna niet zon der grote offers door verkoop van be zittingen door te voeren. Er resteerde, volgens de heer Algera, een dochter onderneming in de vorm van een naamloze vennootschap. De beweringen van deze theoretici klopten met de mening van de le den van de kerngroep, merendeels jonge mensen met eigen bedrijven of in leidende functies in grote zaken Zij zien als enige oplossing een open N.V. Liefst met kwekers, exporteurs en detailhandel- broeierij in het bui tenland als deelnemers. Deze deelnemers zouden dan zo mogelijk hun kennis of bedrijven ter beschikking kunnen stellen. Daarme de zou men in de eerste plaats een beleid kunnen opstellen, waar bij produktie en verwerking in han den van specialisten zouden komen. Men zou de vinger op de pols kun nen houden van de buitenlandse markten. Daar iedereen dan bij die N.V. geïnteresseerd is zal hij ook meer presteren dan? voor een onpersoon lijke instelling. Onrenderende deel nemende bedrijven zouden door spe cialisatie rendabel kunnen worden gemaakt of langzaam in die nieuwe N.V. kunnen opgaan. Deze N.V. met connecties over de gehele wereld zou in de loop van de jaren een grote internationale han del in siergewassen kunnen ophou den, doordat zij vraag en aanbod in produktie- en afzetgebieden nauw lettend zou kunnen volgen. Waar mede men de vaste lasten, die bij een seizoensbedrijf zeer hoog zijn, in de administratieve sector zou kunnen spreiden. Tot slot van het seiozen vertelde een deskundige op het gebied van de supermarkten, wat men moet we ten van en doen voor het publiek om aan een redelijke winst uit redelijke prijzen te komen. Zijn stelling, dat een goed gevoerd reclame- en afzet- beleid zou kunnen voeren tot een verviervoudiging van de afzet is uiter mate aanlokkelijk. Voor „Nut" in Bodegraven Wie in de veronderstelling leeft dat in de moderne Nederlandse literatuur het pessimisme het alleen voor het zeggen heeft, zou er goed aan heb ben gedaan woensdagavond in hotel Van Haaften in Bodegraven te luis teren naar Henri Knap. Deze auteur onder meer „Rijdt U ook zo auto?" en „Bent U ook zo'n vader?" k daar op uitnodiging van het Nutsdepartement over „Humor van ïze schrijvers van vandaag". Henri Knap begon met zich af te •agen wat onder humor moet wor den verstaan. Daartoe citeerde hij onder meer de grote Engelse humo rist Shaw, die humor „de doorbre king van de logische volgorde der ge beurtenissen" noemde. Henri Knap als voorbeeld een man, die in drukke winkelstraat uitglijdt over schil en zich daarbij zeer ernstig verwondt Toch zullen voorbijgangers, die de man zien vallen, ongewild op het moment van de val in de lach schie ten. Hier wordt immers de logische volgorde van de gebeurtenissen door broken. Henri Knap stelde vast dat van de kenmerkende eigen schappen van de humor is, dat ze het normbesef opheft. Zo kunnen zeer haafde mensen soms toch uit bundig lachen om heel vieze mopjes. Een heel andere kant van de humor is de galgenhumor. Heel veel men sen maken grapjes over de dood, niet omdat ze de dood zo'n grappig on derwerp vinden, maar omdat ze er bevreesd voor zijn. De beroemde joods humor niet de mopjes van Sam en Moos kan ook tot deze soort humor gerekend worden. Het is de humor van een volk, dat vrij wel altijd onder de druk heeft ge leefd. Vier schrijvers Voor de pauze besprak Henri Knap vier bekende hedendaagse Neder landse humoristische schrijvers: Si mon Carmiggelt, Godfried Bomans, Annie M. G. Schmidt en Kees Stip alias Trijntje Fop. Carmiggelt ver tegenwoordigt alle elementen van de humor. Knap noemde hem de cul tuurpessimist, die wanhoopt aan de toekomst van de mensheid en de mens in de massa vreest. De af zonderlijke mens ontroert hem even wel en dat blijkt zowel uit zijn proza als uit zijn poëzie (onder de naam Karei Bralleput). Van totaal ander karakter is Godfried Bomans, die een satyricus is. Bomans beschrijft het gewone dagelijkse leven met een heel geringe vertekening. Hij heeft in zijn proza ook een boodschap te brengen, waarvan bij Carmiggelt eigenlijk veel minder sprake is. Daarnaast is Bo mans een groot sprookjesschrijver, groot zelfs, dat als Hans Ander- niet geleefd had, Bomans de grootste sprookjesschrijver van Euro pa kan worden genoemd. Verwant met de satyricus is de parodist. Deze vergenoegt zich met het opsporen het kenmerkende van de mens. Hij laat zich nooit uit over goed en kwaad en zo zweeft hij tussen de satyricus en de sprookjesverteller in. On?e grootste parodiste is Annie M. G. Schmidt. Uit de werken van elk de drie auteurs las Henri Knap enkele kenmerkende stukken voor. Tot slot stond hij nog even stil bij de dichter Kees Stip, die onder de naam Trijntje Fop in de Volkskrant zeer aparte en bijzondere puntdichten publiceert. In Bodegraven Men komt ze niet elke i dag tegen: mensen die zestig jaar achtereen hetzelfde he- roep uitoefenen. Aanstaande 2 maandag jubileert er in Bc degraven echter een. Het de heer A. Versluijs, die dan 2 60 jaar stratenmaker is. De J jubilaris is thans 74 jaar en werkt sinds tien jaar bij zijn 2 1 huidige „baas": de gemeente 1 Bodegraven. Op een leeftijd i dat anderen aan een rustige l oude dag gaan denken, solli- l citeerde de heer Versluijs bij de dienst Gemeentewerken. Hij werd prompt aangeno- men en heeft sindsdien op heel duidelijke wijze laten 2 zien wat werken is. Aan zijn i werktempo zullen vele jonge- re collega's een voorbeeld 2 kunnen nemen. Geboren in Oudewater, heeft de jubilaris daar tot na de oorlog gewoond. Hij was daar firmant In de Gebr. Versluijs. Toen de zoon van zijn broer na de oorlog in e Bodegraven het grote wegen- bouwbedrijf P. Versluijs stichtte, kwam de jubilaris c( mee naar Bodegraven en heeft nog enige tijd bij zijn neef gewerkt, totdat hij op zijn vierenzestigste jaar solli- citeerde bij de gemeente. Tussen vier en zes uur zal men de jubilaris aanstaande maandag kunnen feliciteren in gebouw „Kras". Onderzoek Justitie (Van onze correspondent) De raad van commissarissen van Arch hebben meegedeeld, dat de aanvraag tot faillissement uiteinde lijk overijld is genomen. Bij nader inzien bieden de feiten en met na me de werkelijke financiële toestand mogelijkheden tot een betere oplos sing. „De groepen belanghebbenden gaan in ieder geval 'weer praten om te komen tot surseance van beta ling". Zo zei vanmorgen commissa ris Van Nugteren van deze onderne ming. Volgens de heer Van Nugteren zijn vooral de publikaties ln een ochtendblad de oorzaak van het feit, dat zondag jongstleden door Arch faillissement werd aangevraagd. „Hierdoor zijn plotseling alle kredi- teuren op ons afgekomen, zodat de zaak nog onoverzichtelijker werd dan zij al was". In het communiqué van zondag deelden commissarissen mee, dat na ampele overwegingen en mede gelet op het advies van het accountants bureau Saarloos besloten was tot fail lissement. Deze ampele overwegin gen worden nu door de heer Van Nugteren zelf bestreden, terwijl de heer Saarloos nog geen intensief on derzoek heeft kunnen instellen, maar slechts een voorlopig rapport indiende. Intussen heeft de officier van justitie in Den Haag besloten tot een informatief onderzoek naar de moeilijkheden van Arch, nadat een der partijen hem van bepaal de feiten (de hopeloze administratie) op de hoogte heeft gebracht. (Advertentie) Geef uw lievelingsvogel het beste: *s5lljj$ De bekende zee- en reddingboot fotograaf Cees van der Meulen uit Heemstede hield op uitnodiging van de Noordwgkse Vereniging van Ama teurfotografen in het Zinger Hotel een lezing over zijn werk. Behalve vrijwel alle leden van de AFVN, waren ook de plaatselijke commissie van de KNZHRM en en kele bemanningsleden van de red dingsboot „Kurt Carlsen" aanwezig. Ook enkele Amsterdammers woonden de lezing bij. In een geestig betoog schetste de heer Van der Meulen eerst hoe en waarmee hij op zee fotografeert. Tij dens zijn werk wordt hij namelijk door een stevige mensenredder tegen de reling gedrukt gehouden en zo heeft hij de handen vrij om de toe stellen te bedienen. Gekneusd, door nat en versteend van kou komt hij na zo'n tocht aan land, waarna hij slechts één verlangen heeft: naar de donkere kamer om te zien wat er van zijn vele afgeschoten rolletjes is ge lukt. Zijn vrouw ontfermt zich inmiddels over de druipnat geworden camera's. Dat er ondanks deze bijzonder moei lijke omstandigheden, toch technisch perfecte opnamen kunnen worden gemaakt, bewees het tweede deel van de lezing: de vertoning van ruim 200 kleurendia's, die tot ongeveer 2,5 x 2.5 meter werden vergroot. Vol bewondering keken de toeschou wers naar de opnamen. Reddingboten De Russische leiders hebben ingestemd met een uitstel van de conferentie tussen de communistische partijen over het conflict tussen China en de Sowjet-Unie. Deze bijeenkomst was aanvan kelijk vastgesteld op 15 december. In plaats daarvan zullen nu be gin volgend jaar eerst in Peking tweezijdige besprekingen tussen China en de Sowjet-Unie worden gehouden, waarna in de lente van 1965 de bijeenkomst van de communistische partijen uit 25 landen zou worden gehouden. Het feit dat de Russische leiders hebben ingestemd met het houden van verdere besprekingen met de Chinezen alvorens de wereldconfe rentie wordt gehouden, wordt hier gezien als een concessie van de Rus sen aj.n Peking. Maar door het uit stel van de conferentie tot het ko mende voorjaar is tevens een grens gesteld die het de Chinezen onmo gelijk zal maken de bijeenkomst op do lange baan te schuiven. De op 15 december vastgestelde conferentie hadden de Chinezen van de hand gewezen als „een stap op de weg die naar de ondergang leidde" van de man die deze had voorge steld, Chroesjtsjow. Officieel kon van deze berichten overigens geen bevestiging worden gekregen. Uit betrouwbare bron werd verno men, dat de inleidende bespreking tussen China en de Sowjet-Unie, het enige punt van overeenkomst was in de gesprekken die Tsjoe En-lai en Brezjnew deze week in Moskou hebben gevoerd. Verwacht wordt, dat de Russische den gericht op de noodzaak van een heid in het communistische kamp en steun aan de bevrijdingsbewegin gen met het oog op komende be sprekingen. De beschuldigingen te- Hoevele malen na 19 maart 1799 toen de première van Jos. Haydn's oratorium „Die Schöpfung, in Wenen ging zou dit werk tot op heden niet zijn uitgevoerd? En nog steeds over de ge hele wereld prijkt deze schepping op de programma's van grote of kleinere koren, in steden en in dorpen. Gisteravond hoorden wij het werk van de Chr. Zangver. „Looft den Heer" in Lisse. Medewerkers aan dit concert waren Lize Schoo, sopraan, de tenor Han le Févre en de bas Jan van Hulsbos alsmede het Zuid-Hol lands orkest. Het geheel stond onder leiding van S. P. Visser, de in de bollenstreek en in de Haarlemmer meer bekende koordirigent. Om met de laatste te beginnen: Visser heeft het werk dank zij zijn krachtige, nooit overdreven directie, mede ook door het prettige frisse rit me dat hij vooral voor de koren on derhield recht laten wedervaren, waardoor he tgeheel voor „Looft den Heer" een groot succes is geworden. De koren klonken uitstekend: ner gens werd in de fugatische delen te kort geschoten, noch kwam enige ruwheid naar voren. Lisz Schoo bleek over een uitne mende techniek te beschikken. Iedere klinker en medeklinker kwamen in een goede uitspraak tot klank. Haar ademtechniek was perfect, maar we hadden graag in sommige aria's wat meer lyriek gewenst. Han le Fèvre daarentegen wist vaak te ontroeren door een juiste ly rische instelling. We denken b.v. aan de woorden uit een recitatief van Uriël „Mit Leisem Gang und sanftem Schimmer" en aan de Aria „Mit Würd und Hoheit" die prachtig werd gezongen. Jan Hulsbos heeft in het lage re gister niet een verzadigde volle bas- klank, maar hij beschikt daarentegen over een groot beeldend vermogen dat ln het bijzonder tot uitdrukking kwam in het recitatief „Gleich öffnet sich der Erde Schoos". In de Terzetten was de klank ech ter geen volmaakte eenheid, door dat de solisten geen gelijke instelling hadden. Het orkest speelde, na een wat on zeker begin en op enkele niet-altjjd- feilloze-koperklanken na, de ouver tures en de begeleiding heel mooi en volgde het tempo van de dirigent uit stekend. Vooral het niet gemakkelijke instrumentale deel bij het genoemde bas-recitatief „Gleich öffnet" werd uitnemend gespeeld. Dat de totaalklank soms droog en hard was, kan men niemand verwij ten. De akoestiek van zaal „Reho- both" Is slecht. Voor dergelijke con certen ware het beter een kerkge bouw te gebruiken. Dirigent en solisten oogstten een dankbaar applaus. Ad. Int gen Stalin zullen waarschijnlijk wor den verzacht. Dit zou volgens de Russische bron echter geleidelijk gaan en voor zover aan Chinese zijde werkelijk begrip voor het Rus sische standpunt zou worden ge toond. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft gisteren gezegd het „zeer twijfelach tig" te achten dat China handelbaar der zou zijn wanneer het tot de Ver enigde Naties zou zijn toegelaten. „De Verenigde Naties is geen verbe- teringsgestleht. Het is een organisa tie van die landen die bereid zijn zich aan de principes van het Hand vest te verplichten". Op de vraag of hij dacht, dat de VS en China op weg zijn naar een botsing over Zuid-Vietnam zei hij, dat het antwoord hierop afhangt van de vraag of de leiders in Peking be reid zijn hun buren met rust te laten. in wolken schuim, slepers, loodsboten, booreilanden, de aanleg van de nieu we pieren bij IJmuiden met de be roemde „lepelaar", storm op de pier waarbij de fotograaf bijna ver dronk, kortom een serie, die onverge telijk was. Er waren opnamen bij met inktzwarte buien op de achtergrond en een hei-belichte kokende zee op de voorgrond, bijna anstig indruk wekkend. De oneindig vele variaties, die de zee en de lucht daarboven kunnen hebben, vond men terug in deze opnamen. Geestdriftig vertelde de heer Van der Meulen over zijn fascinerende hobby, die tevens zijn vak is. Meerei zend naar Afrika op een sleepboot, in de duinen van Terschelling, op de Ca- narische Eilanden of op de wadden voor onze kust rondspeurend vond hij steeds boeiende onderwerpen voor kleur- en zwart/witfotograf ie. Voor zitter J. K. de Vries leidde deze avond, die de aanwezigen wel nooit zullen vergeten. Middenstandsbond: De algemene ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond is het volledig eens met de opvatting van het bestuur, dat er voor 1965 geen ruimte mag wor den geschapen voor grotere dan „zeer beperkte" loonsverhogingen door een versoepeling van het prijsbeleid. De leden hebben zich er ook mee eens verklaard, dat de K.N.M.B. zich afzijdig heeft gehouden van het on derzoek dat de andere middenstands organisaties hebben ingesteld naar de behoefte aan en de mogelijkheden van 'n ontwikkelings- en sanerings fonds voor de middenstand. Het sane ringsfonds, aldus de KNMB, zoals dat door „een aantal organisaties ten tonele is gevoerd", heeft alleen maar tot gevolg, dat onze maatschappij armer wordt aan zelfstandig en daar mee ook aan particulier initiatief en persoonlijk verantwoordelijkheidsge- voel. Wel vindt die bond dat het de hoog ste tijd is, dat er van overheidswege wat aan de ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf wordt ge daan, namelijk door achterblijvende bedrijven financiële injecties te ge ven en zo eventueel in staat te stel len in een betere wijk opnieuw te beginnen. HST zit weer in de lucht! Zij, die goed kunnen snui ven en een beetje op de tijd vooruitlopen, hebben het al in de gaten: Sinterklaas treft zijn voorbereidingen om naar onze dreven op te stomen. Daar zit ontzettend veel aan vast, want iedereen moet zijn verrassing krijgen, wat bij de huidige bevolkingsaanwas voor de steeds ouder wordende bis schop bepaald geen sinicure is. TOCH vat deze bij uitstek liefdadige geestelijke zijn aanhoudend groeiende taak elk jaar met nieuwe moed aan. Zijn vitaliteit is gelukkig on gebreideld, ook al heeft hij de laatste jaren een aantal hulpjes aangenomen, waardoor zijn ge weldige arbeid enigszins verlicht wordt. Alles op die ene schouder van hem te leggen, is langzamerhand een totale onmogelijkheid ge worden. Bovendien is 't voor ouder wordende mensen beter, een deel van hun inspannende werk zaamheden aan anderen over te dragen, willen ze niet de mana gerziekte krijgen. STRAKS wordt het, met al die Sinterklazen, onder wie slechts één onvervalste, weer een gekke boel. U kunt er een op elke hoek van de straat verwachten. Dat werkt in hoge mate verwarrend en het is misschien ook lang niet meer zo aardig als vroeger, toen iedereen precies wist, waar hij aan toe was: geen surrogaat mannetjes. Maar jaiets van de hei ligheid van de grote man hebben deze eerbiedwaardige plaatsver vangers toch wel van hem over genomen ER is eohter één moeilijkheid. In Spanje rijden heel wat minder auto's dan in ons land, zodat al die pseudo-Sinter - klazen daar niet aan gewend zijn. Daarom was het een pracht idee van enkele bezorgde Am sterdammers om hen een handje te helpen en in de Vijzelstraat alvast een spiksplinternieuw verkeersbord te plaatsen, waar door de te verwachten stroom van goedgeefse geestelijken vrij baan krijgt, om hun pakjes zon der ongelukken af te leveren. T] I Piet staat de leider van de groep er in groot ornaat op afgebeeld en de kleintjes wier harten nu al vol verwachting popelen kijken er met de diepste eerbied naar. Nog enkele weken en de ware Sint of een van zijn trawanten komt persoonlijk en heelhuids bij hen aankloppen. Dank zij ook dit schilderach tige bord, waardoor ze veilig konden oversteken. FANTASIO

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11