-I Zeer grote belangstelling voor jubileum hoofdredacteur L.D. 3 Ruim 400 receptiegangers er waren EPIDEMIE IN JOEGOSLAVIË Tempel SALOMO van „Atoom-koe" overleden Rus krijgt asiel in Engeland „Wat heb ik nu aan vrijspraak", vroeg de automobiliste OPGRAVINGEN TE DEIR 'ALLA In Kamer Bezwaren tegen weggeld Bejaarde man zoek Er is geen sprake van kopersstaking BEDREIGING MET GEWEER IN LEIDS WOONWAGENKAMP Miljoenenverlies bij Van Wijk en Heringa pcht 1 maart I860 Woensdag 11 november 1964 Tweede blad no. 31413 LEIDEN TER RECEPTIE Nvbroot, zeer groot en buitengewoon geanimeerd was de 7filing, welke zich gistermiddag in café-restaurant ,.In den /uisirgulden Turk" enkele uren lang concentreerde rond de figuur vlcti onze hoofdredacteur, de heer J. Brouwer, die deze dag het Eigt herdacht, dat hij vóór veertig jaar als journalist in dienst Lïjl bij het L.D. iracj nspLiden de belangstelling kwam Bl2&vrijwel alle kringen \tschappelijk leven was hier receptie. Ruim JfOO personen kIM%» deze middag blijk v> •00 ydering voor de persoon kl%, ook in verenigingsverband, ve I onze jubilerende hoofdredac- eerof. Ook uit de journalistieke we- 'ieuj waren velen naar de Sleutel- 22? gekomen om hun gelukwensen f jubileum en koninklijke onder- urn te bieden. Bijzonder ook het aantal bloem de kostbare geschenken, de jubilaris en diens \genote deze dag werden VO^en wij een greep uit de velen, die receptieregister tekenden, dan wij daarin de i de s iCtjde rector-magnificus e 6 van de Academische Senaat, 1. prof. dr. D. J. Kuenen en prof. 1/jJ. Dankmeijer, mr. N. F. Hofstee, -■■"taris van de Leidse Universiteit, oud-burgemeester, jhr. mr. F. H. ussil Kinschot, de wethouders, de tartn C. J. Piena, S. Sannes en ir. J. van Hoek, de laatste tevens in b0| kwaliteit van voorzitter van de b(%er van Koophandel en Fabrieken maT Rijnland, van welke Kamer ook secretaris, mr. H. A. C. Brander- it aanwezig was, de commandant e de Koksschool, kolonel Th. H. tfpels, oud-minister drs. H. A. withals, de voorzitter van de Raad Arbeid, mr. D. J. Gorter, dr. P. L. leider van het Open •werk, directrice en adj. direc- de Louise de Coligny-hbs, de dames H. A. M. Nijweide— J. de JongFeteris, oud- ïouder J. C. van Schaik en voorts ile burgemeesters uit de omgeving il van hoofden van gemeentelijke dienst, het bestuur van het Collegium van het uit het Leidse verenigingsleven, de jubilaris zulk een hecht :t heeft, waren vele vertegen- •digers naar de receptie gekomen, bestuur van de 3 Octobervereeni- dltK was vrijwel voltallig aanwezig. ulj|rts waren er afvaardigingen van n Openbare Leeszaal en Bibliotheek ^ivens, de Stichting Dodenherden- van de Commissie uitdeling ha- defg en wittebrood, de Ned. Ver. van kajsvrouwen ASC, de afdeling Lei' van de KNVB en K en O. aa/erder waren er tal van vertegen- ,ljj«rdigers van het Leidse industriële en, de afd. Leiden van de Kon. tl. Middenstandsbond, het departe- pt Leiden van de Ned. Maatschap- jvoor Nijverheid en Handel, de 70HVM en de Leidsche Spaarbank. Jit alle delen van het land waren Dt hoofdredacteuren en Journalisten Pff „De Turk" gekomen, onder wie [deputatie van het" ANP en de |D. Namens het hoofdbestuur van 1 Ned. Journalisten Kring, van wel- gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze. Op het i graveren kunt U wachten en I zonder kostenverhoging. DANK VOOR KRANT Tussen de vele receptiegangers bevond zich gistermiddag de l hoogbejaarde heer K. Staats t de Hooglandse Kerkgracht, die 1 deze gelegenheid had aangegre- i om de hoofdredacteur te danken voor „de fijne krant", waarop hij reeds zestig jaar 1 geabonneerd. De rector-magnificus van de Leidse Universiteit, prof. dr. D. J. Kuenen rechtsbiedt geluk- (Foto L.D./Holvast) en Vaders gelukwensen aan, terwijl dit de heren De Groot en Schoordijk deden namens de afdeling Leiden van deze Kring. Verder toonden hun be langstelling de directeur en hoofd redacteur van de „Nieuwe Leidse Courant", de heren F. Diemer en dr. E. Diemer, de directeur en hoofdre dacteur van ,X>e Leidse Courant", de heren J. F. J. M. Koens en L. C. J. Roosen. Ook uit de eigen kring van het L.D. verschenen tal van corres pondenten oP deze receptie. Tenslotte kwamen ook vele hoogleraren_ dok toren, vrienden en bekenden felici taties aanbieden. Eerst tegen half zeven konden de heer en mevrouw Brouwer de balans van een drukke en vooral ook vreug devolle dag opmaken. Een balans, welke sterk doorsloeg naar de kant der dankbaarheid. In westelijk Joego-Slavië woedt een besmettelijk soort leveront steking, die al 58 mensenlevens heeft geëist. Tn totaal is aangifte van 3.650 ge vallen gedaan. De epidemie is in ok tober begonnen in de streek rondom Bihac. In het begin van deze maand werd het aantal gevallen zo groot, dat van een epidemie gesproken kon De geneeskundige dienst heeft noodmaatregelen getroffen om een verdere verbreiding van de epidemie te voorkomen. In het desbetreffende gebied wonen 200.000 mensen. Op grote schaal wordt de plaat selijke bevolking ingeënt. Deze maat regel ondervindt echter grote hin der van een tekort aan injectiespui ten. Binnenkort zal het Nederlands In stituut voor het Nabije Oosten in Leiden een groot wetenschappelijk werk in twee delen over de tempel van Salomo van de architect Th. A. Busink publiceren. Dit werk komt in dezelfde serie uit als waarin reeds eerder verschenen boeken over Jeru zalem in het Oude Testament en to pografische teksten betreffende het Oude Testament, beide van prof dr. J. Simons s.j. Het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten, dat in 1939 werd op gericht op initiatief van jhr. mr. C. H. J. van Haeften, Jrof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl en de huidige directeur dr. A. A. Kampman, heeft dezer dagen zijn vijf-en-twintig-ja rig bestaan herdacht. „Granny" is dood. Ze was de laat ste overlevende van 56 koeien, die per ongeluk aan radio-actieve stra ling werden blootgesteld toen bij Alamogordo in New Mexico in juli 1945 als proef de eerste kernbom tot ontploffing werd gebracht. „Granny" en 55 stuks ander rund vee werden aan alfa- en betastralen blootgesteld toen de atoombom ont plofte. Kort na 't einde van de twee de wereldoorlog weiden „Granny en andere tot de kudde behorende die ren van New Mexico overgebracht naar Oak Ridge, omdat geleerden wilden nagaan, of blootstelling aan atomische bestraling een nadelig in vloed had op de voortplanting. Hiervan is in dit geval niets geble ken, want „Granny" heeft in de 16 jaar van haar verblijf te Oak Ridge 16 maal normaal gekalfd. Het Britse ministerie van Binnen landse Zaken heeft gisteren meege deeld, dat Wassilew Ponarew, een 39-jarige Russische employe van de Unesco in Parijs, in Engeland poli tiek asiel heeft gevraagd en gekre gen. Ponarew werkte de afgelopen vijf Jaar voor Unesco. Het ministerie v/eigert mee te delen waar Ponarew zich nu bevindt of te zeggen of hij over gegevens beschikt die dienstig zouden zijn voor de Westelijke inlich tingendiensten. De Britse autoriteiten deelden nog mee, dat de Rus getrouwd is en een zoon heeft. Zijn vrouw is uit Parijs naar de Sowjet-Unie vertrokken waar zich ook de jongen bevindt. Voor de Leidse kantonrechter Dr. H. J. F ranken:belangrijke vondsten In het Rijksmuseum van Oudheden hield dr. H. J. Franken, lector voor Palestijnse Oudheidkunde bjj de theologische faculteit een lezing óver de vierde opgravingscampagne te Deir 'Alla (Jordanië). Met het vierde seizoen van opgravingen in de maanden januari tot april van dit jaar werd, aldus spreker, het onderzoek te Deir 'Alla (Jordanië) afgesloten. Opnieuw werden de kosten van de expeditie gedragen door de Ned. Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek. daanvlakte aan de zuidelijke oever van de Zerqa (Jabbok) een kunst matige heuvel opgeworpen als „berg" waarop de tempel stond. Het heilig dom zelf stond op een podium ver heven boven de bijgebouwen en had muren van vijf rijen tichels dikte. De bijgebouwen hadden alle dubbeldikke muren. De aardbeving heeft om streeks 1200 v. Chr. het gehele tem- pelbedrijf plotseling „versteend". Massa's tempelvaten en andere voor werpen kwamen in zwaar gehavende toestand onder het puin vandaan. Tot de meest verrassende vondsten echter behoren enkele kleitabletten, die beschreven zijn met een schrift dat tot nu toe geheel onbekend was, en dat door de priesters van Deir 'Alla gebruikt moet zijn voor admini stratieve en cultus-doeleinden. Deze vondst onderstreept, volgens spreker, nog eens de betekenis die het heilig dom in zijn tijd moet hebben gehad. Nadat in de drie voorafgaande sei zoenen een inzicht was verkregen ir de culturen ten oosten van de Jor- daan in de Ijzertijd, de tijd waarin de Israëlieten in Palestina woon den, werd het onderzoek thans uit gestrekt naar een vroegere periode, die van de Kanaanieten in de zgn. lste Bronstijd, de periode van plm. 1600 tot 1200 v. Chr. Dit was het laatste en afsluitende deel van het veldonderzoek. Uit het voorlaatste seizoen was reeds bekend, dat omstreeks 1200 v. Chr. een nomadenstam die het smidswerk beoefende, regelmatig op de ruïneheuvel gewoond en gewerkt had. Sporen waren gevonden van smeltovens en brons. Het was ook bekend dat er voordien een vaste nederzetting was geweest, met Ka- naanitische tradities. Deze nederzet ting was door een enorme brand ver- voest. Vermoed werd dat deze brand gevolg was van vijandelijkheden in de streek. Dit laatste bleek onjuist te zijn. Tijdens het graafwerk in dit seizoen werd vastgesteld, dat de zware muren kleitichels waren neergestort vóórdat de brand uitbrak, voorts wer den grote spleten in de muren en vloeren waargenomen, en zelfs en kele aardverschuivingen, die tijdens de ramp ontstaan waren. Hieruit bleek dat een aardbeving de oorzaak de ondergang was van deze ne derzetting. Na de ramp hadden de overlevenden nog een poging gedaan de plaats weer op te bouwen, r deze poging was tot mislukken genoemd, omdat opnieuw een brand uitbrak, vermoedelijk veroorzaakt door een tweede aardbeving (men denke aan Skopje) waarop de plaats verlaten bleef liggen als een rood- doorbakken puinhoop. Was men in de oudheid geneigd, n natuurrampen te beschouwen als een godsoordeel, in dit geval moet de nog harder zijn aangekomen, omdat naar tijdens het graven steeds duidelijker bleek de gehele heuvel in beslag genomen werd door heiligdom met toebehoren, zoals bijgebouwen, priesterwoningen, werk plaatsen. Het hemelse gerecht maakte een einde aan een belangrijk en bloeiend cultus centrum dat moet hebben toe behoord aan de veenomaden, op wier gebied het heiligdom lag. Waar schijnlijk was dit zelfs het enige vas te punt in het leven van deze men- die in wijde omtrek leefden en rondzwierven. Het was niet, zoals eigenlijk zou verwachten, een open plaats, met opgerichte stenen maar een zeer solide gebouwd heiligdom, met zorgvuldig uitgewerkt bouwplan. Men had nml. in de Jor- De Tweede Kamer kan geen enthousiasme opbrengen voor het voorstel van de ministers Van Aart- sen (Verkeer en Waterstaat) en Wit- teveen (Financiën) om tot de instel ling van een wegenfonds te komen. Althans niet voor het gedeelte, waar in de invoering van weggeld wordt voorgesteld. Unaniem is de Tweede Kamer blijkens het voorlopig ver slag van mening, dat er goede wegen moeten komen. Maar over de wijze, waarop deze aanleg van we gen tot stand moet komen, zijn de menigen nogal verdeeld. Wegen, zo wordt door velen betoogd, dienen economie, recreatie, veiligheid enz. Moet men dan autorijdend Neder land voor deze algemene belangen laten opdraaien? Er zijn andere suggesties naar vo ren gekomen, zoals de voorgestelde differentiatie in het tarief van de vennootschapsbelasting te laten val len. Daardoor zou 75 miljoen gulden beschikbaar komen. Of men denkt aan verhoging van motorrijtuigen belasting en van de belasting op benzine. De baten, die daaruit voort- In de nacht van 9 Juni j.l. wer den verscheidene bewoners in de Varkevisserstraat te Katwijk door een harde klap uit hun slaap opge schrikt. Bij nader onderzoek bleek, dat een 43-jarige winkelier uit Kat wijk met zyn auto zonder „ver- keersnoodz&ak" pardoes tegen een geparkeerde auto was opgereden en wel met een dermate hoge snelheid, dat de op de handrem staande auto ruim 1 y2 meter vooruit werd geduwd. De winkelier kon geen verklaring voor zijn grove onoplettenheid ge ven. „Waarschijnlijk kwam het dat ik te veel vermoeid was wegens een tekort aan slaap", verklaarde hij de reden van zijn nachtelijke stunt, die uiteraard nogal wat schade op leverde. „Volgens het proces-verbaal had U tevoren enige borreltjes gedronken en was U daarom vermoedelijk niet erg helder", zei de officier, mr. N. J. Out. De kantonrechter, mr. W. de Koning, las in het proces-verbaal, dat verdachte na het gebruik van de borrels bij kennissen zijn roes was gaan uitslapen alvorens in zijn auto te stappen. Hij vond dit een punt, dat in verdachtes voordeel sprak. „Ik was inderdaad niet dronken en had alleen maar veel slaap", beaamde de winkelier. De officier was van mening, dat verdachte een ernstig gebrek verantwoordelijksgevoel aan de dag had gelegd en eiste op grond hier van een geldboete van f 90. subs 18 dagen, alsmede de voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 6 maan den. proeftijd 2 jaar. Het feit, dat verdachte na het ge bruik van alcohol niet direct de weg as gegaan als een verzachtende omstandigheid in aanmerking ne mende, liet de kantonrechter ver dachtes rijbevoegdheid ditmaal nog buiten het geding. De geëiste boete vond hij daarentegen iets te mild vonniste daarom met f 100. subs. 20 dagen. Voor de balie verscheen hierna een 34-jarige automobiliste uit Leiden. was ten laste gelegd, dat zij in de Morsstraat na even te hebben stilgestaan links was weggereden, waarop een botsing met een achter op rijdende auto was gevolgd. Zij in gezelschap van een getuige a décharge, die met nadruk kon ver klaren: „Zij heeft beslist niet stilge staan en haar auto is hoewel met geringe vaart, steeds in bewe ging geweest". Daar deze verklaring de ten laste legging totaal omver wierp kon de officier niet anders dan een verzoek tot ontslag van rechtsvervolging indienen. „Daar hef ft U zeker geen bezwaar tegen", vroeg de kantonrechter glimlachend. vloeien, zouden dan in het we genfonds kunnen vloeien. In het voorlopig verslag wordt ge twijfeld aan de tijdelijkheid van de maatregel. Ook is men nogal kri tisch gestemd ten opzichte van de rechtvaardigheid van de lastenver deling. De kleine man met de kleine wagen moet evenveel betalen als de grote man met de grote wagen. Andere leden menen weer, dat het nodige geld zou kunnen worden ge vonden door het temporiseren van bijvoorbeeld de Zuiderzeewerken. De financiering van het wegenfonds zal gezien het voorlopig verslag een moeilijk te omzeilen klip zijn voor de regering, wann :er het wets voorstel van de twee bewindslieden begin december in de Tweede Kamer komt. De automobiliste had echter wel degelijk bezwaar tegen haar vrij spraak. „Wat heb ik daar nu aan, want wie betaalt dan de schade aan mijn auto", informeerde zjj kort en zakelijk. Hierop kon de kantonrech ter niet onmiddellijk een juist om lijnd antwoord geven. De deur waarder wel. Hij raadde de auto mobiliste aan om zich met het be wijs van vrijspraak tot haar verze keringsmaatschappij te wenden om zodoende de schade vergoed te krij gen. „Doet U dat maar, want dat is een uitstekend advies", ondersteun de de kantonrechter de raad van de deurwaarder. Inwoner van Hillegom De 72-jarige Adrianus Vastenouw heeft maandag 9 november zjjn huis in Hillegom voor een wandeling ver laten en is sedertdien spoorloos ver dwenen. Een ongeluk Is niet uitge sloten. Adrianus Vastenouw is 1.80 meter lang, droeg een beige regenjas, een pet en zwarte schoenen met rubber zolen. HU had een klein bruin hond je bij zich aan de lijn. Hij lijdt ern stig aan aderverkalking en weet in de regel niet waar hij zich bevindt. De groepscommandant van de Rijkspolitie in Hillegom verzoekt ieder, die inlichtingen kan verschaf fen, zich tot hem (tel. 025205555) of de plaatselijke politie te wenden. Advertentie K.N.M.B. afdeling Leiden over afschaffing verticale prijsbinding De Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond is tegen het afschaffen van de verticale prijsbinding voor bepaalde artikelen. De bond ziet na 1 december geen gevaar voor een ..prijzenstrijd' Ook van een kopersstaking in afwachting van eventuele prijsver lagingen op 1 december is niets merkbaar, integendeel, de om zetten nemen nog steeds toe. Dit zei de directeur van het bonds- bureau van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond gis teravond op een bijeenkomst van de afdeling Leiden in restaurant Van der Heijden. „Wij meenden" aldus drs. Hilbrink „dat het bestaande prijzensysteem in de praktijk behoorlijk voldeed. De bestaande prijzen zijn een waarborg voor kwaliteit en service". Dit is een van de redenen waarom de midden standsbond heeft geprotesteerd tegen de voorgenomen afschaffing var verticale prijsbinding. De prijsbinding was een van de vele problemen, die de vergadering, die geleid werd door de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer W. Zwart, ter sprake kwa men. Het was voor de middenstan ders interessant de standpunten van de bond te horen aan de vooravond van de algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond, die vandaag gehouden wordt. Krediet Tegen de verhoging van AOW en AWW heeft de bond geen bezwaar, wel tegen de verhoging van de pre mielasten. Deze drukken vooral op de kleinere ondernemer. Drs. Hilbrink zag deze lasten liever uit algemene middelen betaald. Wat betreft het weggeld plaatst de Middenstandsbond zich achter de vervoersorganisaties. Ook financiële problemen kwamen sprake. Door de aanwezigheid van de directeur van de Middenstands- Koopman voor de Haagse rechtbank De familievete, die in het woonwagenkamp te Leiden reeds eerder aanleiding is ge weest tot Wild-West scènes, laaide zondag 17 mei weer op, al waren de gevolgen ditmaal lang niet zo ernstig als bij de uitgebreide schietpartij, die bij een vorige gelegenheid plaats had. Ditmaal bleef het bij een bedrei ging, zij het dan ook dat wederom een geweer een belangrijke speelde. Het was in beslag genomen ln de op de tafel van de Haagse rechtbank als stuk van overtuiging. Het was inbeslag genomen in de woonwagen van een 31-jarige koop man, die ook de vorige maal bij de gebeurtenissen in het woonwagen kamp was betrokken. Op de dag in mei waren er ken nelijk nieuwe moeilijkheden en plm. dertig personen dromden samen voor de wagen van de koopman. Deze voelde zich kennelijk bedreigd en zou toen het geweer hebben ge grepen en op zijn belagers gericht. De koopman ontkende dit; hij zou met een grote bandenlicfatoer hebben Het geweer was pas de volgende ig in beslag genomen, doch volgens getuigen zou het verstopt zijn ge- eest. De politie was door familie verdachte gealarmeerd toen de ruzie ontstond. Moeilijk Na het horen van enikele getuigen, die wisselende veddaringen aflegden constateerde de officier van Justitie, dat bij relletjes ln woonwagenkam pen het altijd moeilijk ls achter de waarheid te komen. Men legt allerlei tegenstrijdige verklaringen af en kennelijk wil men de zaakjes zelf opknappen. Deze verdachte is iemand, die een „TOP OF FLOP" Herman Stok brengt op vrijdag 20 november in de Leidse Stadsgehoor zaal zijn radioprogramma „Top of Flop". Het programma vormt een on derdeel van de door de afdeling Lei den van de VARA georganiseerde grote tienershow, waaraan tal van bekende artiesten zullen meewerken. Na de show is er discobal. bluffer ls en anderen graag plaagt. Niettemin heeft hij serieus staan mikken met het geweer en de be dreiging met een misdrijf tegen het leven was er dus wel. Verdachte, die nu ln Wassenaar verblijft, is uiteindelijk van het kamp in Leiden vertrokken, met grote instemming van de andere kampbe- Omdat hjj reeds plm. een maand ln voorarrest is geweest, wilde de officier hem nu niet opnieuw in de gevangenis plaatsen en daarom luid de de eis drie maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden en zes dagen voorwaardelijk en aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Van Alphen, meende dat verdachte zelf werd bedreigd en hier geen sprake is van bedreiging, omdat verdachte geen geweer in zijn handen zou hebben gehad. Uitspraak op 24 november. bank in Leiden, de heer H. H. West hof, kon op deze voor de midden stander zo belangrijke-matérie wat dieper worden ingegaan. De heer Westhof gaf een overzicht van de verschillende vormen van krediet waarvan de middenstander nu al kan profiteren, bv, het bedrijfsuitrus- tingskrediet. Deze vorm van krediet verlening heeft in de praktijk bewe zen in een grote behoefte voorzien. De voorgenomen oprichting van het zogenaamde .ontwikkelingsfonds voo* de middenstand" heeft bij de midden stand nogal wat vragen opgeworpen. Is dit nu wel nodig, ls dit geen be moedering van de middenstand en wordt de „koude sanering" hierdoor in de hand gewerkt? Werkstudenten De secretaris van de afdeling Lei den van de middenstandsbond, de heer Van Dorp, wees op de mogelijk heid om tijdens de Sinterklaas druk te werkstudenten in dienst te nemen. De bond is hierover in contact ge treden met het studentenarbeidsbu reau. De avond droeg overigens een feestelijke tintje. „Dit", aldus de heer Zwart, „als terugblik op de zo ge slaagde viering van ons vijftig jarig bestaan". Van de mogelijkheid tot discussie werd goed gebruik gemaakt. Onderwerpen als de vrije zaterdag, het spaar- en zegelsysteem en de winkelsluiting werden uitvoerig be handeld. Bazaar in 't Zuidje Mevrouw M. BongaertsGoossens, fotgemote van de beschermheer van de speeltuinvereniging .Zuiderkwar tier" zal vrijdagavond om zeven uur in het clubhuis „t Zuidje" (Anjelier straat) de opening verrichten van een tweedaagse bazaar. Het batig saldo van deze bazaar, waarvan de organisatie geheel in handen is van het damescomité, onder leiding van mevrouw A. G. M. RozierMooy, komt ten goede aan de uitbreiding van het clubhuis en het clubwerk. Er worden tal van stands ingericht waaraan op het gebied van huishou delijke-, textiel- en speelgoederen koopjes te halen zullen zijn. Vele attracties zullen het publiek in de gelegenheid stellen om tegen een geringe vergoeding waardevolle prij- te winnen. Vooral met het oog op het komende St. Nicolaasfeest verwacht het dames-comité, dat de koopsters" het bijzonder druk zullen krijgen. De bazaar is vrijdagavond van 7 tot 11 uur en zaterdag van 2 tot 11 nam. geopend. Buitengeivone algemene vergadering van aandeelhouders op 17 november Uit een mededeling van de raad van commissarissen en de directie van Van Wijk en He ringa N.V. in Leiden blijkt, dat er op 17 november in Leiden een buitengewone algemene ver gadering van aandeelhouders zal worden gehouden. Op de bijgevoegde tussentijdse winst- en verliesrekening over de pe riode van 1 januari - 29 augustus 1964 wordt een verlies getoond van f 5.179.070. Het nadelg saldo van de exploitatierekening bedraagt f 356.404 en de liquidatieverliezen minus vrij gevallen reserves komen uit op f 4.327.757. Op de tussentijdse balans per 29 augustus 1964 komen onroerende goe deren tegen taxatiewaarde voor met f 12,5 miljoen, welk bedrag ook ver meld staat op de balans per 1 ja nuari jl. De boekwaarde van ma chines, inventaris, vervoermiddelen garen- en dekenfabriek wordt per 1 januari 1964 gegeven als f 3.833.127 en de boekwaarde van de dekenfa briek per 29 augustus jl. wordt ver meld met f 915.485. De voorraden paraisseren op de balans per 1 ja nuari met f 9.821.973 en op die per 29 augustus met nihil. De vorderin gen door afstoting van bedrijven be droegen op 29 augustus f 9.914.415 te gen nihil op 1 januari. Aan de kreditzijde van de balans staat de reserve herwaarding voor 29 augustus vermeld met f 9.195.580 en voor 1 januari met f 6.825.000. De voorzieningen voor latente belastin gen worden per 29 augustus gesteld op f 1.515.797 en per 1 Januari op f 3.900.221. Opgemerkt wordt, dat de cijfers een voorlopig karakter dragen en niet zijn gecontroleerd door de ac countants der vennootschap.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3