Personeel biedt jubilerende 11. C. W. lichtmast aan Kerstgroeten voor militairen overzee Propaganda-avond van Leidse gymnasiasten Dr. H. J. WESTERINK plotseling overleden Taxichauffeur door klanten mishandeld Ongericht 1 maart I860 Tweede blad no. 31411 FEEST IN HAAGSE DIERENTUIN Daverend feest met o.a. Fred Kaps, Skymasters, Spelbrekers en Mesquita Op enthousiaste wijze hebben zaterdagavond in de Haagse Die rentuin honderden H.C.W.-ers he tgouden jubileum van de Hol- landsche Constructiewerkplaatsen gevierd. Het feest begon reeds om zes uur, doch eer het zover was vond er een ware volksver huizing plaats. Met bussen werden circa 800 feestgangers (sters) uit Leiden en omgeving naar de Residentie vervoerd, waarbij zich nog eens ruim 300 personen voegden, die per trein of auto naar Den Haag waren gekomen. Tenslotte kwamen nog tientallen ge pensioneerden dit ..H.C.W.-legioen" versterken". aldus spreker, kan grote plannen hebben, doch het blijft bij plannen indien niet alle medewerkers, onge acht hun functie, zich inzetten om voor ogen gesteld doel te berei ken. In het bijzonder bracht spreker het jubileumcomité dank voor het geen voor deze viering, soms tot diep in de nacht, is verzet. Eerst na deze prijzende woorden kon het feest, dat tot diep in de nacht voortduurde, beginnen. The Skymasters, met zang van Joke van de Burg en Jan van de Most, zorg den voor een klankrijke opening, waarna een keur van bekende arties ten de stemming naar een climax voerden. Daarvoor zorgden de Spel brekers, de troubadours van het Hollandse lied, Bueno de Mesquita, de muzikale en veelzijdige t.v.-paro- dist, de wereldkampioen goochelen Fred Kaps, de muzikale clown Fan- tasio en het danspaar Frances en Capy. Tonny Bakkenes verzorg de in dit programma de muzikale omlijsting. Tegen middernacht gingen de stoe- n aan de kant en volgde onder lei ding van Jan Alphenaar en met me dewerking van het dansorkest Bob's pretty players een geanimeerd bal, dat werd afgewisseld met demonstra ties van het echtpaar Kok uit Am sterdam, dit jaar Nederlands kam pioen in de lerarenklas. In een tan een rumba, wals en charleston legde dit danspaar jeugd en gratie de dag. Na de ontvangst in diverse za len vond men elkander om half zeven terug in de grote Dieren tuinzaal, waarin Karin Kraay- kamp deze avond als gastvrouwe optrad. Voordat zij echter gele genheid kreeg om het showorkest "The Skymasters" en de vele ar tiesten, telkens weer met een kort en geestig woord hij de aanwezi gen in te leiden, werd het perso neel in staat gesteld om ook zijn aandeel in de feestvreugde te le veren. Het deed dit hij monde van de voorzitter van het Jubileum comité, de heer T. Meertens. Spreker, die dankbaar was voor de royale medewerking van com missarissen en directie aan dit feest, bood de directie namens het personeel op symbolische wij ze een veertig meter hoge licht mast aan, met in de top de letters H.C.W. De mast zal geplaatst worden op het terrein van het be- cm. De president-commissaris, dr. M. Jansen, de commissarissen, de heren H. Hofman, Ch. Nemry en mr. H. Loeff en de directieleden, de heren ir. E. F. E. Bongaerts en ir. O. J. Schreuders, ontvingen als persoon lijk aandenken een verkleind model van deze lichtmast. De heren Dool en -«Suffig Zoekt U een GOUDEN RING dame of heer" JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ruime keuze in alle prijzen. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats opvoedkunde mej. m. E. A. Buys Ballot (Rotterdam) en mej. E- C. de Ridder (Den Haag); kan didaats klassieke taal- en letterkun de de heer J. van Veelen (Zwijn- drecht); kandidaats Slavische taai en letterkunde de heer P. Hendriks (Den Haag); doctoraal Franse taai en letterkunde mevr. C. Niphuis-Pie- tcrse (Rotterdam)semi-arts mevr. N. Nahnema-Rabbani (Iran) en de heer j. m. v. Doom (Rotterdam) arts de heren J. G. v. Dorssen (Lei den), G. J. Itjeshorst (Den Haag) en A. Th. Overgaag (Lèiderdorp). Ir. E. F. E. Bongaerts onthult het symbolische geschenk van het personeel: een veertig meter hoge lichtmast. (Foto L.D./Holvast) v. d. Lind, die namens de gepensio neerden gelukwensen aanboden, voegden aan dit geschenk voor de directiekamer een tafel-aansteker en prachtige bloemen toe. De heer De Graaf, die namens de personeelsver eniging DSB en de beambtenverenl- ging GGV de woordvoerder was, stel de commissarissen en directie een fraaie deurversiering voor de nieuwe hal in het vooruitzicht. Ir. Bongaerts getroffen door al deze bewijzen van medeleven, dankte het personeel voor alle inspanning, welke erop gericht was om het be drijf groot te maken. Een directie, Cabaret voor de Ratel-gemeenschap De Ratel-leden vierden zaterdag avond de veertiende verjaardag van de werkgemeenschap in het Leidse Volkshuis. De eigenlijke herdenkings dag viel weliswaar op 22 oktober, maar in verband met het vijfenzes tig jarig bestaan van het Volkshuis moest het feest van „De Ratel" naar een latere datum worden verscho- ,ven. Aan deze avond werkten een jong, Leids cabaretgroepje en een muziekclubje van Volkshuis-kinderen De heer C. Marks, die de avond opende, vroeg in zijn welkomstwoord aandacht voor het derde lustrum van „De Ratel". Er zal volgend jaar ter gelegenheid van dit lustrum weer een grote verkooptentoonstelling wor den gehouden. Met de voorbereiding hi ervan is een aantal Ratel-dames nu al bezig. De heer Marks deelde voorts mee, dat de tweedaagse ju bileum-bustocht naar België op za terdag 15 en zondag 16 mei as. Is volgeboekt. Men kan zich echter nog wel op de reserve-lijst laten inschrij ven. Na deze zakelijke mededelingen kregen de kinderen van de Monica- club gelegenheid om hun muzikali teit ten toon te spreiden. De Jon gelui de jongste zeven en de oud ste zeventien jaardeden dat onder leiding van de heer Bierman. Het was kostelijk om te zien hoe de jon gens en meisjes, met gebruikmaking van enkele vreemdsoortige muziek instrumenten, hun kamp- en volks liedjes en hun ritme-oefeningen brachten. Na al deze onbevangenheid kwam het meer ingestudeerde pro gramma van het Wiegewaai-cabaret de aandacht van De Ratelgemen- schap opeisen. Dit programma ver meldde namen van Watze Tiesema, Bob in 't Hout, Hanneke van der Spek en Anandi Teeuw. De piano begeleiding was bij Jacques van Eg- mond in goede handen. Kerstzegels ook dit jaar weer te koop Het is een traditie geworden dat men ter gelegenheid van Kerstmis of nieuwjaar aan clientèle, zakenrela ties, vrienden en bekenden een kerst groet doet toekomen, waarvoor men een speciale kerstzegel gebruikt. De Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding van tu berculose, het overkoepelend lichaam van aile op dit terrein werkzame verenigingen, gaat voor 1964 een kerstzegel uit. De Leidse Vereniging tot Bestrij ding der Tuberculose en de Vereni ging tot behartiging der belangen van tuberculose-patiënten in Neder land, afdeling Leiden, zijn speciaal belast met de verkoop van de zegels in Leiden. De prijs van de zegel is 5 cent per stuk en ze zijn verkrijgbaar in boekjes van honderd stuks A f 5. Met auto door afsluitbomen Leidse kapper verongelukt De 27-jarige kapper W. A. G. van Egmond uit Leiden is gisteren in het Academisch Ziekenhuis in Lei den overleden aan de verwondingen, die hij zaterdag had opgelopen, toen hij met zjjn auto, waarin ook zijn verloofde zat, in Haarlemmermeer, op de g^ens van Sassenheim, door de nog niet geopende afsluitbomen voor een brug reed. Hierdoor werd het dak van de auto afgerukt. De kap per werd ernstig gewond. Zjjn ver loofde liep enkele hoofdwonden op, maar kon na verbonden te zjjn naar huis terugkeren. De Royalisten feest Opnamen vanmorgen in Leiden vieren „De Royalisten" (personeelsvere niging van de Royal Mc Bee), heb ben zaterdagavond in de Stadsgehoor feest gevierd. Het programma bood weer „voor elck wat wils" en bracht onder het motto „Enkel Vrolijkheid" een aan tal bekende klein-kunst artiesten vo het voetlicht. Na een inleidend praa van de conferencier Han Bakker, die het programma presenteer de,zorgde het acoordeonduo „Les Deux Jeateux" met twee potpurri's onmiddejijk voor een feestelijke stemming. Veel suc ces oogstte ook de jeudige jongleur Hans Hudson, en wel met een serie spectaculaire staaltjes van de moei lijke jongleerkunst. Het zangeresje Conny van Bergen, die enkele lied jes uit het internationale repertoire bracht, kreeg niet minder bijval dan „The Williams", twee vrolijke cas- cadeurs in een adembenemendWW „gooi-en-smljt-nummer". „The Ricochets" en de zanger Rit chie Clark brachten enkele bekende „tophits" ten gehore. Na de pauze oogstte vooral Hans Hudson veel bijval met zijn parodis tische dansen. Het geheel werd mu zikaal omlijst door het trio van Tony Eyk. Een zeer geanimeerd bal met me dewerking van Hanny Mierenmets Rythme Combo hield de feestgangers hierna nog geruime tijd gezellig bij- Gestolen auto in Rotterdam gevonden De doktersauto, die de vorige week in de Leidse Cobetstraat werd ont vreemd, is gevonden. De wagen werd zaterdag onbeheerd in Rotterdam aangetroffen- 2riataËBK Westduitse archeo logen hebben in Kera- meikos, de antieke do denstad van Athene een opzienbarende vondst gedaan: een bijzonder beeldhouw werkde marmeren grafsteen van een 17- jarige jongen. De grafzuil is ander halve meter hoog en draagt nog sporen van de oorspronkelijke schildering. De over ledene *Euphoros. moet omstreeks 430 v. Christus hebben ge leefd en worstelaar zijn geweest. Hij draagt n.l. een schraapijzerwaaruit zijn beroep afgeleid kan worden. Twee van zulke schraap- ijzers vond men ook in het graf. 362 is bestemd voor soldaat J. Verwers, legernummer 431105478 in Paramaribo Lieve Jan En dan volgen de beste wensen, de laatste nieuwtjes van thuis, een prettig kerstfeest en een voorspoedig 1965. Een beetje vroeg mis schien, kerstwensen op 9 november. Maar voor familieleden overzee is het bijzonder plezierig om een gesproken brief van thuis te ont vangen. Daarom worden in het hele land op het ogenblik door de Dienst Welzijnszorg van de Koninklijke Landmacht en de O S. en O. een soortgelijke dienst van de Koninklijke Marine - opnamen gemaakt van ouders, broers, zusters, vrienden, enz. Van die honder- Sumus Animo" (U.S.A.) hield zater dag in de aula van het Sted. Gym nasium haar jaarlijkse propaganda- avond. Deze avond was op touw ge zet om ouders en leerlingen te tonen wat U.S.A. inhoudt en wat haar le den presteren. USA met muziek en toneel De Leidse gymnasia sten bond „Uno pen Jaar gehouden werd. Ook de „Dit doen we ieder jaar" vertelt kapitein A. Dubbeldam van de Dienst Welzijnszorg van de Koninklijke Landmacht. Hjj heeft de leiding van „kerstgroetendienst", die honderden familieleden van militairen in Suri name of op de Nederlandse Antillen in staat stelt een zeer persoonlijke boodschap te versturen „In de perio de van 31 oktober tot 21 november worden in ruim 40 plaatsen in Ne derland opnamen gemaakt. We ver wachten, dat circa 800 gezinnen dit Jaar van deze gelegenheid gebruik zullen maken", aldus kapitein Dub beldam. Ook met allerei vragen bv. over de verzending van pakketpost, kunnen de familieleden bij hem en luitenant ter zee. J. Boterman te recht. Roerend In het Gereformeerd Jeugdhuis in de Breestraat in Leiden was techni cus A. Pierlot vanmorgen druk bezig met het op de band vastleggen van tientallen stemmen. Stemmen van vaders, moeders, broers en zusters, maar ook stemmen van vrienden, verloofdes en bekenden. „Al die fa milieleden hebben van ons een brief ontvangen waarin gevraagd werd of ze mee wilden doen. Zo ja, dan stuur- denden ze ons een formulier en aan de hand daarvan maken wij onze indeling" aldus kapitein Dubbeldam „We kunnen ongeveer acht gezin nen per uur opnamen." Bij dat op nemen spelen zich vaak roerende ta fereeltjes af. Vaak wordt de emotie de iribeders of verloofdes te machtig. Technicus Pierlot is dan ook niet alleen bijzonder bedreven in het be- Viervoudig afscheid bij „Groenoord" De 27ste Jaarvergadering van de speeltuinvereniging „Groenoord" was een heel bijzondere. Niet alleen werd de vergadering voor het eerst in het eigen huis gehouden, maar bovendien werd er afscheid genomen van vier bestuursleden, die de vereniging hiel pen oprichten. Mevrouw P. de Groot- Angevare, de heren J. P. van der Holst, J. Vermeulen en A. C. de Vrind werden toegesproken door secretaris W. H. van der Linden. Hij herinnerde aan de primitieve omstandigheden ten tijde van de oprichting van de speeltuin. Hij dankte de scheidende bestuursleden voor het vele werk, dat zij voor „Groenoord" hebben gedaan. Zijn woorden werden onderstreept door een aantal geschenken. Het nieuwe bestuur werd als volgt samen gesteld: voorzitter J. Cuvelier, secre taris W. H. van der Linden, penning meester P. Zwanenburg en leden van het bestuur. Mevrouw H. J. Noppe van der Burg, de heren A. Steenber gen, F. Zwagers, C. J. B. de Best, J. Goudskuil, L. Fa vier en H. Pijnacker. Plannen van het nieuwe bestuur zijn: een groot Sinterklaasfeest in het clubhuis, waaraan zal meewerken de heer B. Devilee met een poppenkast, goochelen en sneltekenen, een grote verlichte kerstboom in de speeltuin gedurende de kerstdagen, koorzang op 24 december door het koor van de Marewijk en een kerstavond in de Stadsgehoorzaal in samenwerking met de Bond van Leidse speeltuin verenigingen. dienen van zijn apparatuur, maar het op hun gemak stellen van „In iedere streek is het anders" vertelt kapitein Dubbeldam. „In het zuiden is men veel eerder ge ëmotioneerd dan in het noorden en in sommige streken huilen geen moe ders, maar wel vader..". De laatste opnamen worden zater dag 21 november in Rotterdam ge maakt. Van elke groet wordt daarna een grammofoonplaatje gemaakt. Tij dens de kerstdagen ontvangen de „jongens in de west" dat plaatje. Een bijzonder plezierige kerstverras sing. De praeses, Binnert Boeke, opende de avond met een toespraak waarin hij het programma voor het ko mende Jaar uiteenzette en aan de hand van een vergelijking de voor delen van een U-S.A.-lid naast die van een nlet-Ild liet zien. Aan het slot van zijn rede spoorde hij allen aan zich ais lid op te geven en ver leende vervolgens het woord aan de praeses van de fotoclub. Deze reikte de prijzen uit aan de winnaressen van de fotowedstrijd, die het afgelo- Ruim 26 jaar Leidse geref. predikant Gereformeerd Leiden en velen buiten deze kring zullen met grote ontsteltenis vernemen, dat gisteravond in zijn woning aan de Groenhovenstraat plotseling is overleden dr. H. J. Westerink, sinds 1938 predikant van de Geref. Kerk van Leiden. Ging gisteren nog twee maal in dienst voor Dr. Westerink, de nestor van de gereformeerde predikanten, was gis teren nog twee maal, 's ochtends in de Petrakerk en 's avonds in de Be vrijdingskerk, in de dienst des woords voorgegaan. Niets wees er toen nog op, dat zo spoedig het einde zou na deren. Met het verscheiden van dr. Westerink, op de leeftijd van slechts zestig jaar, verdween een bekende figuur uit het Leidse kerkelijk leven. Dr. Westerink, die 8 februari 1938 ds. W. Bouwman opvolgde als Leids gereformeerd predikant, heeft zich al deze jaren in de Sleutelstad bijzonder goed thuis gevoeld. Slechts één ge meente die van het Utrechtse Tienhoven ging aan Leiden vooraf. sport- en de nieuw opgerichte ziekcommissie waren vertegenwoor digd, waarna als muzikaal intermez zo een sonate van Willem de Fesch door Yvonne Wijntjes (piano), Her man Colenbrander (hobo) en Johan de Meyere (Cello) ten gehore werd gebracht. De praeses van <Je debatingclub hoopte ook dit jaar velen uit de hogere klassen op de debating-avon den te mogen begroeten en de hoofd redacteur van de schoolkrant „So- cius", die echter geen onderdeel van U.S.A. vormt, had eveneens een aan tal wensen. De laatste reikte aan een leraar en een leerling de versierselen uit behorende bij een door de krant ingestelde orde voor degene, die in de afgelopen tijd de meest opmerke lijke prestatie leverde. Ais laatste punt voor de pauze stond de klucht „Le Medicln Vouant" van Molière vermeld. De opvoering, die door de Junioren gegeven werd, gaf blijk van een groot enthousiasme, dat zeker niet in de laatste plaats te danken was aan de regie van oud- leerling Woodrow Rullman. Zeker mogen de namen van Gasraard de Jong als de dokter en Henk Bona' rius als de huisvader vermeld wor den. In de pauze was er gelegenheid de stands van de verschillende commis sies te bezichtigen. Hierna trad het in september her opgerichte zangkoor op met een drietal liederen van Brahms, Beet hoven en Clemens. Dit nog zo jonge koor, onder de bekwame leiding de heer Bromkhorst, gaf er blijk dat er onder de leden veel ar voor het zingen in koorverband be staat en dat het over goede stemmen MARKTBERICHTEN Coöp. Groente- 100 kg, bloemkool 80-70, komkommers 24-80, sla 16-34. A2 8.60-6.70, -5.90. Cl 1.60- 2.00, C2 1.30, bloemkool per 100 st. 18, Aanvoer waspeen 78.000 kg. ROTTERDAM, 9 nov. Veemarkt; totale aanvoer 1736, vette koelen en ossen 1093, varkens 643 stuks. Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwal.): koeien (ln ets per kg| 370-400, 325-360, 300-325, varkens (ld.) 193, 191, Handel: 1 koelen lets kwal. Iets gedrukt, prima's 4.15 per kg, worstkoelen 12.70-2.90 per kg; varkens (lev. gew.) even korter, tamelijk, lete hoger, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1.78- 1.80 per kg, slachtzeugen f 1.60-1.70 RIJNSBURG, 7 nov. Am. Anjers: Sim rood 38-44, roze 30-32, wit 28-30 per 100, Chrysanten: Indianapolis 160- 165, Superform 115-125, White Hope 140-150, SybUle 100-120, Jacob Marls beschikt. Het laatste programma punt vermeldde het senioren toneel stuk .Een Huwelijksaanzoek" van A. Tsjechow. Ongetwijfeld werd dit stuk het hoogtepunt van de avond mede dankzij de toneelervaring van de spelers. Herman Doeleman (de land eigenaar), Doortje Kuenen (diens dochter) en Jan-Hein Koningsveld (de buurman) en de regie van mej. Bouma en dr. Roorda. Na afloop was er voor de leerlin gen nog gelegenheid tot dansen op de tonen van de Sunny Side Jazz- De politie zoekt twee jongemannen, van wie er één zaterdagnacht in Wormerveer de taxi-chauffeur J. in *t Veld, 38, uit Alkmaar ernstig Op 18 februari 1934 aanvaardde hij in deze gemeente het predikambt in de Geref. Kerken. Tot aan de komst van ds. E. Haverkamp werkte dr. Westerink in de Koolwijk en omgeving. Sinds 1960 was hij werkzaam in de wijk van de Zuiderkerk, waar hij de plaats van dr. F. H. von Meyenfeldt innam, die toen naar Hilversum vertrok. Mede onder het pastoraat van dr. Weste rink kon uitbreiding aan het gere formeerde kerkelijk leven gegeven worden en werd na de tweede we reldoorlog het aantal kerkgebou wen met twee uitgebreid, t.w. deBe- vrijdings- en de Petra-kerk. Ds. Westerink, wiens aandacht zich in het bijzonder richtte op tal van evangelisatiewerk, promoveerde in dertijd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam bij prof. dr. f. W. Gros heide op een proefschrift, getiteld: „Het Koninkrijk Gods bij Paulus" tot doctor in de theologie. verband met dit overlijden wordt donderdagmiddag om 1 uur in de Zuiderkerk een rouwdienst ge houden, waarna om 2.30 uur de be grafenis van het stoffelijk overschot op Rhijnhof plaats vindt. heeft mishandeld. De jongelui wil den hun rit van Alkmaar naar Wormerveer niet betalen. De taxi chauffeur werd bewusteloos in zijn auto langs de weg gevonden. Hij was aan zijn hoofd gewond en bleek later ook een hersenschudding te hebben opgelopen. De twee jongemannen lieten zich na sluitingstijd van de café's in Alk maar door de heer In 't Veld naar Wormerveer brengen. Daar aange komen probeerden zij zonder beta ling er vandoor te gaan. De taxi chauffeur greep één van hen vast, maar kreeg toen een trap tegen zijn buik, waardoor hij in elkaar zakte. Hierna werd hij nog een paar keer hard in zijn gezicht geslagen tot htf het bewustzijn verloor. Toen de heer In 't Veld weer bij ken nis kwam, waren de daders ver dwenen. Hij zag nog kans 15 km richting Alkmaar te rijden en pro beerde met zjjn mobilofoon contact te krijgen met zijn garage. Daar be greep men dat hij in moeilijkheden verkeerde en men reed hem tege moet. Tussen Limmen en Castricum vond men zjjn taxi langs de rijksweg staan. De heer In 't Veld lag be wusteloos over het stuur van zjjn wagen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3