PROBLEMEN OVER DE LONEN Erliard I TIJDELIJK VEZENO cy. bctzAC SNELLÈ^SERVICE KAMSTEEG'S LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 Het is twijfelachtig of de reis vai Tsjoe En-lai naar Moskou - officieel: voor de bijwoning van de viering van de Oktober-revolutie veel zal bijdragen tot betere betrek kingen tussen de communistische reuzen. Als de tegenstelling Moskou- Peking alleen een uitvloeisel was van een persoonlijke „vendetta" tussen Chroesjtsjow en Mao, zou men, eerstgenoemde van het politieke to neel is verdwenen, inderdaad wat meer harmonie mogen verwachten. In de Chinese hoofdstad huldigt men ce opvatting, dat Chroesjtsjow een „revisionist en een pseudocommunist" was en zijn heengaan bewijst, dat „het revisionisme een papieren tij ger" is. Maar zo eenvoudig liggen de zaken niet. Want dan zou Mao nog moeten aftreden of zonder meer ter zijde geschoven behoeven te worden om de vriendschappelijke betrekkin gen te herstellen. Het gaat evenwel met slechts om persoonlijke vijandig heid of om verschillende opvattingen op ideologisch gebied, maar wel de gelijk om kwesties van machtspoli tiek. Zoals bekend: Peking wenst te ruggave van grote Russische gebieden in Azië en daarmee heeft het in Mos kou een buitengewoon gevoelige snaar geraakt, die zelfs niet door de grootste eenstemmigheid op politiek gebied zal ophouden te trillen. Een van de eerste aanwijzingen, dat de reis van Tsjoe En-lai geen „wending" zal betekenen is gelegen in de aan kondiging van de nieuwe Russische leiders „dat zij van plan zijn de voor bereidende conferentie van commu nistische partijen de volgende maand te doen plaatsvinden". Men herinnert zich, dat Chroesjtsjow reeds een turn voor die inleidende besprekingen had vastgesteld: 15 december. Het ziet er dus naar uit, dat Brezjnew en Kosigin niet voornemens zijn be doelde plannen van hun voorganger te herzien. Tenzij de besprekingen met Tsjoe tot ongedachte resultaten zouden leiden, sturen ook zij aan op een conferentie van alle communis tische partijen, waarop de tekortko mingen van Peking aan de kaak zul len worden gesteld. Dit heeft Tsjoe En-lai er niet van weerhouden toch de reis naar Moskou te ondernemen. Wat hij er denkt te bereiken, is voor lopig nog ondoorzichtig. Met het oog op de Chinese gebiedsaanspraken zou men zeggen, dat zijn bezoek alleen maar kan leiden tot een tijdelijke vermindering van de onderlinge spanningen. EINDE Fr is een duidelijk verband tussen de onttroning van koning Saoed van Arabië en de voor lopige beëindiging van de strijd in Jemen. Reeds in maart jl. had Saoed in feite het veld moeten rui men voor zijn broer Feisal, die nu ook officieel de koningstitel zal dra gen. Nu denke men niet, dat de nieuwe vorst een soort revolutionair Is, die bijv. naar nauwe betrekkin gen met Moskou zal gaan streven. Want ook Feisal is een min of meer autoritaire figuur. Hij verschilt ech ter in zoverre van zijn voorganger, dat hij de eisen van de tijd veel beter begrijpt. Feisal ziet in, dat de enor me inkomsten uit de olie gebruikt moeten worden om tijdig een eigen economie te scheppen die in staat is het land een redelijke welvaart te verschaffen tegen de tijd, dat de be tekenis van de bodemrijkdom gaat afnemen. De nieuwe vorst heeft sinds de onbloedige veranderingen in maart reeds verscheidene hervor mingen ingevoerd, zoals de afschaf fing van de slavernij. De New York Times formuleert zijn beheer in de afgelopen maanden geestig door te zeggen, dat hij Saoedi-Arabië van de twaalfde naar de achttiende eeuw heeft gevoerd", inderdaad geen ge ringe prestatie! Wat Feisal óók heeft begrepen is het geheim van de in vloed van Arabië's tegenstander, pre sident Nasser van Egypte, al is Feisal krachtig genoeg om de aanspraken van de Nijl-dictator te weerstaan. Van zy'n kant heeft de Egyptische president de veranderingen in Saoedi-Arabië maar al te graag aan gegrepen om een einde te maken aan zijn innlenging in Jemen. Men her innert zich, dat Egypte niet minder dan 40.000 soldaten naar Jemen had gestuurd om president Abdoellah Sal- lal te ondersteunen, die tegen het bewind van koning Mohammed el Badr in opstand was gekomen. Maar Saoedi-Arabië steunde El Badr en kon dat beter betalen dan Nasser de tienduizenden manschappen en enor me voorraden oorlogsmaterieel, waarmee hij Sallal steunde. Twee Jaar heeft de strijd in Jemen ge duurd, er zijn stromen bloeds ge vloeid en president Nasser begon te begrijpen, dat hij niet zo heel lang meer kon voortgaan met de begro ting van zijn land te belasten door de kosten van een tamelijk uitzicht loze oorlog, ver van zijn grenzen. Hij slaakte dus een zucht van ver lichting, toen Feisal in maart jl. Koning Saoed opvolgde en deze van zijn kant had evenmin veel behoefte om geld te verspillen, dat hij in een achterlijk land als Arabië wel op een betere manier kan besteden. Op 23 november a.s. zal er, nadat zondag een wapenstilstand zal zijn begon nen, op een „nationale bijeenkomst" gesproken worden over de toekomst van Jemen. Wat er dan precies uit de bus zal komen, is nog niet dui delijk, maar in elk geval wordt er op één plaats minder op aarde gevoch- Advertentle T.E.E.-net - Met ingang van 30 mei van het volgend Jaar zal de Rheln- gold, die nu van Amsterdam/Hoek van Holland vla Utrecht Duisburg naar Bazel pleegt te rijden, met een zijtak van Duisburg naar München, als T.E.E.-treln gaan rijden. Dat betekent tevens, dat hij van Amsterdam Hoek van Holland over de route Utrecht Bazel-Bern naar Ge- néve wordt doorgetrokken Ook de zij tak van Duisburg naar München wordt een T.E.E.-traject. Met de nieuwe T E E.-trein zal men 's morgens om halfacht uit Amster dam kunnen vertrekken om 's avonds nog voor zeven uur in Genève te ar riveren Een bijzonder snelle verbin ding dus. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. De problemen van de loonontwikkeling hebben de N.C.R.V. en de V.A.R.A. de kans geboden de handen ineen te slaan, in die zin, dat de V.A.R.A., die op Nederland 2 uitzond, aan hoofd redacteur Houwaart van „Attentie" aanbood een door de VARA voorgenomen gesprek met werkgever Bosma af te staan aan „At tentie", op Nederland 1. zodat dat gesprek gecombineerd kon worden met het gesprek dat „Attentie" al had vastgesteld met de „werknemer", de heer Eibergen. Alzo geschiedde. Daarnaast had de VARA nog een gesprek met prof. Heertje, die volgende week zijn inaugurele rede in Amsterdam houdt, en daar nu alvast op vooruit liep wat zijn kritiek op de heer Holtrop van de Ned. Bank betreft. W indmill-reportage Behalve deze opmerkelijke samen werking, bood „Achter het Nieuws", helaas slechts zichtbaar voor een deel van Nederland, ook nog een hoogst opmerkelijke BBC-reportage van de befaamde Richard Dimbleby, die achter de schermen keek van het onlangs opgeheven Windmil- Thea ter in Londen, dat tientallen jaren bekend stond om zijn stilstaande naakten. Die zagen we ook, een fascinerende gebeurtenis vooral voor wie weet hoeveel moeite de redactie van „Zo is het" heeft om eindredac- Vervolg van pag. 1 De Gaulle versterkt het „thuisfront" Onze Parijse correspondent telefo neerde hedenochtend: Ook op het front van Frankrijks binnenlandse politiek is het te be merken dat generaal De Gaulle zich nu naarstig voorbereidt op het zware onweer, dat de diplomatieke baro meter elke dag wat dreigender voor de komende weken aankondigt. In de ministerraad is de generaal opnieuw vinnig uit zijn slof geschoten tegen zes Kamerleden van de regerings- meerdorheid, welke zich by de re cente stemming over de vertrouwens- motie niettemin by de oppositie had den gevoegd. Als ze soms denken dat ze onder de „vierde republiek" leven, zo riep het staatshoofd vertoornd uit, vergissen ze zich: Renegaten moeten terstond uit de partij worden gesto ten, zo verordonneerde hij want de regering dient voor de komende de weken en maanden duidelijker dan ooit tevoren te weten op wie ze wel en niet zal kunnen rekenen. Het parool luidt dus: eensgezind de ryen sluiten. Diezelfde bezorgdheid het thuis front te versterken manifesteert zich gelijktijdig ook in een zekere zuive ring of reorganisatie van verschil lende ministeries als de departemen ten van Buitenlandse Zaken en van Justitie. Hoge ambtenaren, die de regering van gaullistische lauwheid verdenkt of die de onfeilbaarheid van de visie van het staatshoofd wel eens betwijfeld mochten hebben, worden van de sleutelposten verwy- derd of weggepromoveerd. Reeds enkele maanden eerder werd zo de zeer bekwame directeur van politieke zaken op de Quai d'Orsay, een der briljantste diplomaten der jongere generatie, Laloy, wegens zijn sympa thieën voor de Europese integratie de laan uit gestuurd. Mansholt waarschuwt Dr. S. L. Mansholt heeft gisteren gewaarschuwd dat het Westduitse getalm bij het bepalen van een defi nitief standpunt ten aanzien van de Europese graanprijs de „Kennedy - ronde" in gevaar brengt. De vice- voorzitter van de Europese Commis sie zei, dat de onzekerheid over de graanprijs sinds 1958 geleid had tot onjuiste investeringen van verschei dene miljarden marken. „Er zal geen Kennedy-ronde zijn indien er geen klaarheid bereikt wordt over de Europese graanprijs", zei dr. Mansholt die er bij Bonn op aandrong zich hiervan bewust te zijn en nu zonder verwijl een beslissing te nemen. Hij zei dat Bonn niet kan rekenen op begrip van de andere E.E.G.-part- ners voor zijn pleidooi voor handha ving van de bescherming aan de gren zen voor zijn landbouw, terwijl het tezelfdertijd aandringt op een ver snelde afbraak van de andere douane barrières. teur Herman Wigbolt, tevens hoofd redacteur van „Achter het nieuws", ervan te overtuigen dat bepaalde pi kanterieën in de tekst „echt wel kun nen". Maar het is zoals Wigbolt zegt: „als Dimbleby het doet, zal er wel niets op tegen zijn". Van geheel an dere aard was de reportage, gewijd aan het plaatsje Heusden, waar de Duitsers, een dag voor de bevrijding, de kerk opbliezen, waardoor ruim 100 mensen de dood vonden. Een goede terugblik met de verhalen van de mensen die het overleefd hadden als richtsnoer. Suriname Nico van Vliet overtuigde maar half in zijn voortgezette reeks do cumentaires over Suriname. Niet dat Didier van Koekenberg de markttaferelen niet beeldend had Concentratie van gegadigden voor tv-concessie Op initiatief van het week blad „TeleVizier", dat zelf uitdruk kelijk geen gegadigde is voor zend tijd, noch voor de exploitatie van re clametelevisie, zal spoedig beginnen met een nationale actie ten behoeve van een open radio- en televisiebe- stel. De NV „Onafhankelijke Televisie Exploitatie Maatschappij" (OTEM), waarin o.m. vertegenwoordigd zijn de dagbladen het Algemeen Handels blad, de Telegraaf, de Nieuwe Rot terdamse Courant, het Parool en de Volkskrant, heeft sinds kort contact met „TeleVizier". Ook pleegde de OTEM overleg met de „Stichting Te levisie-Nederland" (TVN-TER) De OTEM wenst niét samen te werken met de „Reclame Exploita tie Maatschappij". Van de zijde van de OTEM bestaan principiële bezwa ren tegen de REM en zij wenst zich nadrukkelijk te distantiëren van de activiteiten van deze maatschappij. Het moet daarom uitgesloten wor den geacht, dat in een nieuwe con centratie van concessie-gegadigden de REM haar gehele technische ap paratuur zou kunnen inbrengen. gefilmd, of dat het gesprek met de bosnegers niet de moeite waard was, maar de documentaire toonde net te veel toerisme om informatief te zijn en net weer te veel informatie om louter toeristisch te kunnen worden genoten. Vertrouwde handen „In vertrouwde handen" gaf ons de operatie van een slagader te zien, een indrukwekkend gebeuren, dat overigens enerzijds onze eerbied voor de medische wetenschap ongetwij feld versterkt heeft, maar anderzijds het geruststellende gevoel dat een operatie iets heel hygiënisch is met witte jassen en schone handen, iets wat in feite aan de patient voorbij gaat, wel enigszins heeft doen wan- Is er een wezenlijk verschil, zo vroeg men zich al kijkende af, tussen het opereren van een mens en het repareren van een motorfiets? Gospels: kitsch Big Jones en de Dean Sisters zon gen gospels, blues en spirituals, na een applausje uit de zaal zei Big Jones: „Thank you Lord, thank you Jesus", als waren de toeschouwers slechts middelaars bij dit applaus, en de vier meisjes maakten bevallig pas op de plaats, kortom het was een prachtige man if est ie van kitsch met een groots mogelijke K. Linda treedt op voor TV Noordzee Zondagavond 15 november om half acht zal TV-Noordzee een fragment uitzenden van het blij spel ,.De Sukkel", dat wordt ge speeld door de Aarlanderveense toneelgroep met Linda Groot, bekend uit de film ..Mensen van morgenin een van de hoofd rollen. Er behoeft niet aan ge twijfeld te worden dat heel Aar- landerveen deze gelegenheid zal aangrijpen Linda Groot ook te midden van haar dorpsgenoten in actie te zien. De opnamen voor deze tele visieuitzending zijn de afgelopen week in de zaal van Het Oude Regthuys" gemaakt. Hoe het onbevangen meisje uit Aarlan- derveen in de belangstelling staat blijkt voorts uit het feit. dat de AVRO haar donderdagmid dag in een uitzending van Min- jon heeft geïnterviewd. Linda gaat maandag een grote huis houdbeurs in Groningen openen. VERZEKERT ZIEKENHUISKOSTEN VEZENO ZAANOAM W.ESTZUptaiTTEL .0 3*41- Vervolg van pag. 1 L00N0VERLEG De werkgevers kunnen hun mede werking aan het prijsbeleid alleen nog garanderen bij een loonstijging van 6 procent. Wat hiervan netto overblijft is volgens de werkgevers 2 procent, maar volgens de vakcen trales uit zuiver loon-oogpunt ge zien 1 proeent. In elk geval zou het neerkomen op een loonronde van 3 procent, waarvan dan de A.O.W./ A.W.W.- premiecompensatie uiter aard niet in het loonzakje komt. De heer D. Roemers, werknemers- voorzitter ziet in de loonstijging van 4 procent, die de werkgevers het liefst willen, een reële achteruitgang voor de loonrekkenden ten opzichte van dit jaar. Ook de 6 procent, waar van volgens de heer Roemers 1 pro cent overblijft, is al eerder door de vakbeweging verworpen. Het is te verwachten, dat de vak centrales, bij de komende onderhan delingen zullen proberen zo ver mo gelijk door te drukken op het punt van de vermogensaanwasdeling (werknemersaandelen uit een kapi taalfonds). De heer Roemers zei met nadruk dat hij verheugd was over het feit, dat de regering heeft ge zegd zich niet te zullen verzetten tegen plannen daartoe. Overigens heeft de heer Roemers openlyk verzekerd: „Wy streven geen herhaling van de loonontwik keling van 1964 na, omdat dit niet in het belang is van de werkne mers en van 's lands economie". Sleper verloor sleep (Van onze R'damse correspondent) Tijdens stormweer heeft de sleep boot Maas van L. Smit en Co's In ternationale Sleepdienst woensdag morgen een sleep, de oude baggermo len Rio Zulia, die van Curasao naar Rotterdam werd gesleept, verloren. De molen, waarop zich geen run ners bevonden, kapseisde in de ru we zee maar bleef aanvankelijk drij ven. Later moet de sleep zijn ge zonken. Prinses Irene en haar echtge noot zijn eregasten geweest tij dens het jaarlijkse persbal in Bonn. BINNENLAND. V.N.K.O. dreigt niet geding Het bestuur van de Vereniging van Ne derlandse Koopvaardij Officieren (V.N. K.O.) heeft een brief gezonden tot de Raad van Bestuur voor de Zeevaart in Den Haag en tot de besturen van de drie erkende vakorganisaties, waar in het dezen sommeert de V.N.K.O. toe te laten tot het georganiseerd overleg. Het bestuur voegt daaraan toe dat het, als niet binnen drie werkdagen een gunstig antwoord is ontvangen, een kort geding tegen hen zal aanspannen. Bail-expositie Onder grote be langstelling van Nederlanders en Indo nesiërs (onder wie veel studenten) heeft de tijdelijk zaakgelastigde van Indonesië in Nederland, de heer Mo hammed SJarlf gistermiddag in het Koninklijk Instituut voor de Tropen de tentoonstelling geopend getiteld: „Bali: kringloop van het leven". Deze tentoonstelling, die voorlopig tot eind februari te zien zal zijn, geeft o.m. een beeld van de religie, de kunst en de middelen van bestaan op Ball. „Europese SER" Dr. Ir. B. Bolger, voorzitter van het „Verbond van de Nederlandse Groothandel", is benoemd tot voorzitter van een werkgroep uit het economisch en sociaal comité van de Europese Gemeenschap (de Euro pese S.E.R.). „Stadskantoor" Beverwijk krijgt een nieuw stadhuis, dat deel zal uit maken van een torenflat van in to taal 15 verdiepingen. De twee onder ste lagen van dit gebouw zullen het stadhuis vormen, op de 13 andere ver diepingen komen 143 woningen. Dit voo. ons land unieke stadhuis (het heeft ook een unieke naam, want het wordt „stadskantoor" genoemd) zal op 16 Januari door de commissaris van de Koningin in Noord-Holland, worden geopend. MET EEN ENKEL WOORD Ambassade Koeweit In de staa Koeweit is een ambassade Koninkrijk der Nederlanden met zete in Bagdad opgericht. Jhr. mr. J. D van Karnebeek ambassadeur in Bag dad, is tevens benoemd tot ambassa deur bij de emir van Koeweit, standplaats Bootdlenst. De directie va Nederlandse Spoorwegen heeft het de partement van Verkeer en Waterstaa' verzocht, toestemming te verlenen do algehele staking van de exploitatie van de bootdlenst Enkhuizen Sta veren. De resultaten van de sinds me 1963 door rederij Kopps N.V. geëx ftloiteerde bootdlenst zijn teleurstel end: het verlies over 1963 bedroeg on geveer 30 procent van de ontvangsten De verwachting is, dat de uitkom sten over 1964 nog ongunstiger zullen zijn. Inbrekertjes Twee vijftienjarige scholieren uit Den Haag zijn op he terdaad betrapt, toen zij in een school aan de La Reyweg naar geld en ge reedschap zochten. Zij bekenden de afgelopen maanden veertien keer in scholen te hebben Ingebroken. Fabrieksbrand - In de chemische fa briek van Alchemica in Schoonebeek. waar grondstoffen voor kunsthars wor den vervaardigd, heeft gistermiddag een korte maar hevige brand gewoed, die de apparatuur dermate bescha digde, dat voorlopig nog slechts op halve kracht zal kunnen worden ge produceerd. De oorzaak van de brand en de omvang van de schade zjjn nog niet bekend. BUITENLAND. Delegatie uit Nevada Vler-en- twintig Inwoners van Nevada, onder wie gouverneur Grant Sawyer en de senatoren Alen Bibl en Howard Can non, zijn in Londen aangekomen op een reis van 21 dagen, tijdens welke zij 8 Europese steden zullen bezoeken in een poging om handel en toerisme te bevorderen. De delegatie vertrekt zondag a.s. naar Parijs, waarna bezoe ken zullen worden gebracht aan Am sterdam, Hamburg, München, Zürich. Milaan en Rome. Ontvoerde baby spoorloos On danks Intensief speuren heeft de West duitse recherche nog geen spoor ge vonden van de woensdagavond in Bonn ontvoerde zeven maanden oude Margit Pfeiffer. De baby is uit een kinderwagen gehaald. Acht doden by verkeersongeluk Acht Italianen zjjn gisteravond omge komen in het brandende wrak van een auto en een tankauto die met elkaar in botsing kwamen op een kruispunt op de autostrada bij de stad Cone- gllano. De met gasolie gevulde tank auto vloog in brand door de kracht van de botsing en kantelde daarna. Twee hulzen bij het kruispunt vlogen daarop ook in brand. Niemand werd in deze huizen gewond. Moord op negers In Meadsville in de Amerikaanse staat Mississippi zijn twee blanken gearresteerd wegens moord op twee negers in mei van dit jaar. Dit is meegedeeld door de directeur van het F.B.I.. Edgar Hoo ver. Een van de gearresteerden is lid van de Ku Klux Klan. Dramatische vlucht Een 17-Ja- rlge vluchteling uit Oost-Dultsland die ln de nacht van donderdag op vrij dag bij het oversteken van de grens op een mijn trapte, is met ernstige verwondingen in een ziekenhuis in Beieren opgenomen. HIJ was. na wonden zo goed en zo kwaad als het ging verbonden te hebben, in het mij nenveld blijven liggen tot het dag werd. Meter voor meter werkte hy zich toen naar het Westelijke grens gebied. Artsen van Rome staken De art sen van Rome zouden vandaag en dag hun fondspatiënten de deur wij zen. Zowel de huisartsen als de specia listen zijn voornemens belde dagen alleen particuliere patiënten te be handelen. Zij voeren een actie als gevolg van een conflict met de zie kenfondsen over een nieuw contract. EERSTE NET VPRO 15.00 uur NTS-weekjournaal E 15.25 uur Zet'm op George, komedie 17.00 uur Kabouter Kandelaar, voor de jeugd E 17.15 uur TV-eiland, voor de jeugd E 19.30 urn- 54 antwoordt, politiefilm 20.00 uur NTS-journaal E 20.20 uur Extra, actualiteiten E 20.30 uur Bonjour Paris 21.05 uur Jo Estet, Hongaarse muziek 21.25 uur Sjootym, progr. met Maya Bouma, Frans Halsenu E 22.00 uur Mensen kijken, ontmoetingen j| 22.40 uur NTS-journaal. TWEEDE NET KRO 20.00 uur NTS-journaal E 20.01 uur Een Tiroler bruiloft, muzikaal feest E 20.45 uur Vrouwenlevens: „Water en zeep'*, monoloog 21.10 uur Een uur met Hitchcock: "Death of a cop" 22.00 uur Epiloog. TV NOORDZEE 18.30 uur Rin Tin Tin en de bloedbroeders E 19.00 uur Popeye, tekenfilm 19.08 uur Lastige gevallen: „Het zakdoekje" =E 19.22 uur De onzichtbare man: „Bankroof" E 22.00 uur Gekooide meisjes, speelfilm. TV ZONDAG EERSTE NET NCRV EE 17.00 uur IKOR, kerkdienst uit Nieuwkoop E 19.30 uur In het oerwoud verdwenen, documentaire 19.50 uur Tanden kosten geld, tekenfilm Ei 20.00 uur NTS-journaal E 20.05 uur Sport in beeld 20.30 uur Hoe bestaat het, pop. wetensch. programma 21.00 uur Koning David, treurspel S= 22.30 uur Het loflied ryze, koorzang E 22.35 uur NTS-journaal. TWEEDE NET NTS E 19.30 uur De tijdcapsule, voor de jeugd 20.00 uur NTS-journaal E 20.05 uur Tom Ewell-show E 20.30 uur Jazz ln de jaren dertig j! 21.20 uur Festival, filmprogramma E 22.05 uur Sport in beeld. TV NOORDZEE 18.30 uur Robin Hood: „De aanklacht" E n.00 uur Mr. Magoo, tekenfilm 19.06 uur Voetbalprogramma over ADO 19.16 uur Laurel en Hardy: „De vlsboot" E 22.00 uur Dokter Ben Casey: „Sombere nacht voor Btt j E Harris". IiimiiimiiiiiirJiiiiiinfliMiM^ I VOOR ZONDAG 8 NOVEMBER Hilve I, 402 lil. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Oude muziek. 8.25 Inl. hoogmis. 8.30 Plechtige hoog mis. 9.30 Klass. pianomuz. 9.45 Nieuws. IKOR: 10.00 Ned. Herv. kerkdienst. 11.00 Vraag en antwoord. 11.10 Oecu menisch nws. KRO: 11.15 Medaillon: klankrijk portret aan de hand van we tenswaardige feiten uit de muziekge schiedenis. 12.15 Boekbespr. 12.25 De springplank: Jonge artiesten wagen de sprong naar het succes. 12.50 Buiten lands comm. 13 00 Nws. 13.10 De drie Musketiers, licht progr. 13.30 Voor de Jeugd. 14.00 Wereldradioweek 1964: Me- tropole ork.: filmmuz. 14.35 Prome- nade-ork. en zangsollst: lichte Ita liaanse muz. 15.05 De hand aan de ploeg, lezing. 15.10 Lichte gram., sport- reportages en -uitslagen. (16.25-16.30 Toto-uitsl.)16.30 Franse chansons. 16.45 In café San Pletro. programma over het Concilie. Convent van kerken: 17.00 Chr. Geref. kerkdienst. IKOR: 18.15 De offerande ln de eredienst (II). klankbeeld. 18.30 Mensen, praatje. 18.45 Gram. 18.50 De kerk aan het werk; act. van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur, veertiendaagse rubriek. NCRV: 19.30 Christelijke omroep wild als de wereld, een reportage-klankb. gewijd aan het evangelische radiowerk buiten Europa. 20.00 Nws. 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 De Zilver vloot: internat, volksliederen. 20.40 Op de centrale post van de brigade, hoor spel. 21.30 Opera-aria's. 22.05 Wlsse- wassen, licht progr. 22.25 Boekbesore- klng. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.50 Rep van het Congres Optimale Nata- litelt. 22 55 Licht klass. werkjes. 23.15 Muziek van de Lage Landen, muz lez. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws.. sportmeded. en soe strildlled. 8.18 Voor het platteland. 3.30 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Viool en piano: kloss. en moderne muz. 10.30 Ad Rem. quizprogr. 10.50 Opera- muz, 11.25 Boeketle Romantiek: lied jes en voordr. AVRO: 12.00 Dansork. en zangsollsten. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Progr. voor de weggebruikers. 14.00 Boekbesor. 14.10 Gastenmtddag: eevar. progr. 15.30 Om- roepork.: seml-klass. muz. 16.15 Dans- muz. 16.30 Snortrevue. VARA: 17.00 Dansmuz. v. d. tieners. 17.30 Hoorsoel v. d. 1eugd 17.50 Nws. en sportuitsl. 18.05 Snortlournaal. 'VPRO: 18.30 De kerkdienst lezing. 18.45 Parlando: licht Dro«r 19 30 Korte herv. kerkdienst. AVRO: 20 00 Lichte ork.muz. en zane- solisten. 20 45 Weet ik veel: wedst.rijd- progr. 21.00 Licht muz. Drogr. 21.30 In volle zee, hoorsoel. 22.05 Cello en olano. klass. en moderne muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. en soortuitsl. 2e klas voet bal. 23.00 Wereldradioweek 1964: Film muz. uit Groot-Brittnnnlë. 23.30 Lich te muz. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet: 11 uur ds. G. Toorn vliet - uitz. dienst voor belangstellen den. gehotiden od zondag 1 november; 3.15 uur Klnderdienst; 4 uur ds. P. N. Kruyswilk. TELEVISIEPROGRAMMA'S IKOR: 17.00-18.00 Remonstrantse dienst. NTS: 19.30 In het oerwoud ver dwenen, fllmdocumentalre over oude steden in Cambodja en op Ceylon. 19.50 Tanden kosten geld, tekenfilm pje. 20.00 Journaal. 20.05 Sport ln Beeld. NCRV: 20.30 Hoe bestaat 't, populair-wetenschappeiyk progr. 21.00 Koning David, TV-spel. 22.30 Koor- en samenzang. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Nederland II: NTS: 19.30 De Tljds- capsule, progr. v. d. Jeugd. 20.00 Jour naal. 20.05 De telefooncel, TV-fllm. 20.30 Jazz in de dertiger Jaren. 21.20 Festival, een vierwekelijkse rubriek korte films. 22.05 Sport in Beeld. (-22.20). Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. VOOR MAANDAG NOVEMfl Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOI 7.10 Dagopening. 7.20 Oude mm Sportuitsl. van zaterdag. 7.45 I) krant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde m» 8.30 Lichte gram. 9.00 Verzoek) v. d .zieken. 9.35 Waterstanden V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.20 fi om het Woord: theol. etherleen 11.05 Lichte gram. 12.25 Voor bcj tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. lano tulnbouwa 12.33 Orgelspel: pop) i 12.53 Gram., event, act. Nws. 13.15 Jubileummeded. 13.20kvr zangsolisten. 13.45 11 gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Ifltr oude muz. 15.00 Ala de kaL. huis Is... (herh. van 29 okt. J.l.J.P de achoolradioJubUeun)us strijd. 15.35 Moderne gram. 16.00 beloverd. 16.30 Lichte gram. 17.00^D kleuters. 17.30 Lichte gram. voaf 1 teenagers. 17.50 Regerlngsultz.L clatie van de Ned. Antillen mflur EEG. Spreker: mr. dr. F. P. de NCRV: 18.00 Kapel van de Koi"er lijke Luchtmacht. 18.20 Uitz. vawg .d.A. 18.30 Gewijde muz. 19.00t weerpraatje. 19.10 Radiokrant, ^ra Amus.muz, 19.55 Op de manaf, prfnr 20.00 Klass. gram. 20.20 JublleuVul ring van de NCRy. 21-30 Gram. Hilversum n, 298 m. hee VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend0' 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte (7.30 Van de voorpag., praatje).jee; Nws. en soc. strijdlied. 8.18 LlchtE^i 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Semi-f' gram. VPRO: 9.40 Droom en werkwWf held, overdenking. VARA: 10.00 en vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Voordr. Japans Filharm. ork.: klass. muz.. Inl. tot het muzikaal progr. van wJeK: dag a.s. van 9.05-9.40 12.00 WdUJli radloweek 1964: Filmmuz. 12.251m. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnq 12.33 Voor het platteland. 12.3 sette-ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. i denstand. 13.20 Elektronisch orgef 13.45 Wikken en wegen, praatje, r Grepen uit de muziekgeschiedenis, zlkale lez. 14.30 Korczak en defcru deren, hoorspel. 15.30 Amus.muz, Wereldradioweek 1964: Oude draf gels. 16.00 Nws. 16.02 Zestig ml»' voor boven de zestig. 17.00 Oude (u Jes. 17.15 Weens Filharm. ork.: i muz. 17.30 Het Joodse onderwijs 1 derland - problemen en perspectM lezing. 17.50 Militair comm. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. Licht lnstr. trio. 18.50 Openb. KiP bezit. 19.00 Onder de afwas, llchtP" gramma, 19.30 Pari. overz. 19.45 rlngsultz.: Den Haag aan de lijn. kal Nws. 20.05 lnstr. ens. en zangsollL, 20.30 Etherforum. 21.00 Klein ged£" licht progr. 21.20 Het hangt aa£z< muur en het tikt, vragenspel. Radio Filharm. ork.. groot omroep* en solist: klass. werken. In de pifl 22.30 Nws. 23.30 Lichte ork.muz. 2p* 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S merk: Protestanten in België, dj!» mentalre. NTS: 20.00 Journaal en ^et overz. NCRV: 20.20 JubUeumvierlrjL de Eusebiuskerk te Arnhem. 21.3? belle Amérlcalne, speelfilm (alle fas tyden). NTS: 23.10-23.15 Journaall Nederland II: NTS: 20.00 Nleu* het kort. AVRO: 20.01 Het gesprek* de dag: act. zaken. 20.40 TV-Maga Televisie op televisie, documentair fllmrep. 21.25 Jazzmuz. 21.55 St< kijken: progr. over waarnemingen de nachtelijke hemel. GRAMMOFOONPLATENPROGRA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uo Georg Frledrich Handel. I. Concert voor orgel en orkest gr. t. op. nr. 4. Allegro. Andante, i glo. Allegro. Eduard Müller, orgel; certgroep van de Schola Cantorum sinensis o.l.v. August Weftslnger. II. Concerto grosso in b kl. t. c nr. 12. Largo. Allegro. Aria, Largt e plano. Largo. Allegro. Otto Büct Franz Berger, viool; Hans Melzer. lo; Karl Richter, cembalo; Symph Orkest van Bamberg o.l.v. Fritz 1 III. Concert voor orgel en or kei Bes gr. t. op. 7 nr. 1. Andante. An< te. Passacaglla. Largo e plano. B< rée. Allegro. Karl Richter, orgel; 1 Richter. Kamer Orkest. IV. „The Messiah" (le deel). Jv' Ier Vyvyan, sopraan; Norma Prcx alt; George Maran, tenor; Owen Bi ntgan. bas; Georg Malcolm, cemb Ralph Downes, orgel; Londens P harmonisch Koor en Orkest o.l.v. Adrian Boult.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2