b tT TARIEF VOOR OPHALEN VAN HUISVUIL NOG NIET HOGER Rijbewijs toch ingetrokken in auto Londen wil vleugels Concorde kortwieken ATTENTIE Botlekbrug sloot voor ziekenwagen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 27 oktober 1964 Tweede blad no. 31400 Voorstel Duyverman aangenomen Beslissing valt pas in december bij de behandeling van de begroting De voorstellen van het Leidse College van B. en W. om de ta rieven voor het ophalen van huisvuil van f 0.50 op f 1.- per maand en per emmer te brengen en om de tarieven van de straat- en riool- belasting met circa 30% te verhogen, blijven voorlopig ,,in de ijs kast". Eerst bij de behandeling van de gemeentebegroting voor het komende jaar zal daarover een beslissing worden genomen. Deze behandeling vindt in december plaats. Hoewel B. en W. er prijs op stel den, dat over deze tariefsverho gingen reeds in de zitting van gistermiddag een besluit werd ge nomen, was er een door de heer Duyverman (VVD) ingediend en mede door KVP-leden onderte kend voorstel om deze tariefsver hoging aan te houden tot de be handeling van de begroting. Na schorsing der vergadering - om het College en de raad gelegen heid te geven om een standpunt te bepalen - werd het voorstel- Duyverman met 23 tegen 13 stemmen aangenomen. Met de wethouders stemden tegen de he ren Sommeling, Van der Horst, Zunderman en mej. Van Nienes (P.v.d.A.), mevr. Geelkerken en de heren Elsgeest, Lamers en De Kier (Prot. Chr.). De heer Duyverman, die het door hem ingediende voorstel verdedigde, zeide, dat zijn fractie op dit mo ment niet in staat is de voorstellen op hun juiste merites te toetsen. Dit zal z.i. eerst mogelijk zijn indien de raad. by de begrotingsbehandeling, een totaaal en zuiver beeld van de toekomstige begroting heeft verkre gen, waarby spreker voorop stelde, dat de V.V.D. nog altyd een voor standster is van een sluitende begro ting. Hangende de begrotingsbehan deling is het myn fractie, aldus spre ker, onmogelijk om reeds thans het voor of tegen de voorstellen uit te spreken. In het belang van de onder havige zaak, achtte de heer Duyver man het raadzaam om de voorstellen aan te houden tot de begrotingszit ting. In deze geest diende hy dan ook een voorstel in. Nog niet voldoende Na beraad van het College, ver klaarde de wethouder van Finan ciën, de heer Harmsen, dat B. en W. zich op het standpunt stellen, dat het voorstel-Duyverman moet wor den ontraden. Gelet op de precaire positie, waarin Leiden zich met zRn gemeente-financiën bevindt, is de voorgestelde verhoging nog niet eens voldoende om aan de kostenstygin gen het hoofd te bieden. Ook by een verhoging ligt dekkingspercentage nog beneden dat van 1955 (voorhuisvuil) en van (riool-belasting). Stellen wy, aldus de wethouder, de behandeling va: voorstellen uit, dan betekent dit verschuiving van de datum van werking treding (1 januari a.s.). dag van de laatste begrotingsbe handeling ligt tegen Kerstmis. Zou den de voorstellen eerst dan worden aangenomen, dan is het onmogeiyk om de verhogingen nog op 1 januari te doen ingaan. Er komen dan circa drie maanden by. Om aan een ver hoging terugwerkende kracht te ver lenen, komt de wethouder onelegant Poging leed schipbreuk Na de theepauze bleek in het standpunt van de heer Duyverman geen verandering te zyn gekomen. Hy handhaafde zyn voorstel. Ty- dens de hierop gevolgde discussie kwam wel vast te staan, dat de heer Duyverman de meerderheid van de raad op zyn handen had. Een laatste poging van wethouder Harmsen om alsnog de voorstellen van B. en W. in behandeling te ne men: „iedere vermindering, dan wel gederfde vermeerdering van inkom sten raakt het hart en leven van Leiden", leed schipbreuk. In over grote meerderheid (met 23 tegen 13 stemmen) stond de raad achter het voorstel van de hr. Duyverman, het geen betekent, dat deze voorstellen Dr. P. DUYVERMAN wachten tot december Met de overige deze middag aan de orde gestelde voorstellen had de raad weinig moeite. Alle werden z.hs. aangenomen, waaronder ook het voorstel om voor de bouw van een brug over de Haarlemmertrekvaart bedrag van f 1.400.000 beschik te stellen. By het voorstel om f 80.000 te voteren t.b.v. de inrich ting van een biochemisch laborato rium voor de psychiatrische inrich tingen Endegeest, gaf de heer Els- B. en W. het advies om de personeelsbezetting voorzichting te hanteren. Wethouder Van Hoek kon hem genist stellen: inderdaad zal dit geschieden. De uiterste zuinigheid zal worden betracht, waarvan ook an te stellen biochemicus op de hoogte zal worden gebracht. advertentie Gullebui? DROSTE pastilles altijd welkom! Voor de Leidse kantonrechter Advertentie HAARLEMMERSTRAAT 207 Onze zaak is GESLOTEN vanaf maandag 19 oktober tot en met woensdag 28 oktober. Wy openen onze nieuwe zaak Haarlemmerstraat 181 (hoek Hooglandse Kerksteeg) op donderdag 29 oktober Lezers schrijven Parkeren in Alexanderstraat Mynheer de redacteur, Wanneer voor een straat, zoals b.v. de Haarlemmerstraat éénriohtlnver- keer is ingevoerd, mag slechts aan één kant worden geparkeerd. Een uitstekende maatregel, die evenwel voor de Alexanderstraat niet schijnt te gelden. Wanneer zondags de kerkdiensten aanvangen staan de auto's, waaron der ook grote bestelwagens, aan beide zijden van de straat geparkeerd. Hierdoor ontstaat in deze straat, smaller dan de Haarlemmerstraat, een grote chaos en wordt het door gaand verkeer gestagneerd. Zou een dokter b.v. by een patien* moeten zijn, dan kan hy eenvoudig niet voor woning komen. Hetzelfde geldt voor familiebezoek aan de bewoners. Om nog maar niet te spreken van het onaangename dat deze auto's voor de ramen staan en het uitzicht belemmeren. Daar er toch voor het parkeren een groot plein aan de Julianastraat be schikbaar is, zou ik de verkeerspo litie willen aanraden zondags eens te komen kyken en maatregelen te ne men die aan deze wantoestand een einde maken. Met dank voor de afgestane ruimte, Hoogachtend Joh. W. Harting sr Alexanderstraat 18, Leiden. Voor de Leidse kantonrechter, W. de Koning, verschenen gisteren drie automobilisten, die het wel heel erg bont hadden gemaakt. Een jarige aannemer uit Leiden, w rybewijs al eerder was ingetrokken, reeds op 19 juli met zijn auto op het Lammenschansplein. Twee agenten die zyn .staat-van-dienst-op-de-weg' kenden reden hem achterna en hiel den hem in Zoeterwoude aan, waar op het zoveelste proces-verbaal en de inbeslagname van de auto volg den. De aannemer kon niet ontkennen, dat hy met zijn auto had gereden en baseerde zyn pleidooi daarom op een „grove fout"'in het proces-ver baal. „Er staat in het proces-verbaal dat ik op het Lammenschansplein heb gereden en niet in Zoeterwou de, waar ik werd aangehouden, dus is het proces-verbaal ongeldig", pro beerde hy een vry spraak je los te krijgen. De politiemannen, die als getuigen ter zitting verschenen, ver klaarde echter: „Wy zagen hem voor het eerst toen hy op het Lammen schansplein reed en daar wy hem en zyn auto te goed kennen is een vergissing absoluut uitgesloten". De aannemer zweeg toen maar. Minachting In zyn requisitoir legde de offi cier mr. N. J. Out vooral de nadruk op het feit, dat verdachte een grote minachting voor de wet had getoond. Hy eiste een geldboete van f 100 subs. 20 dagen en de verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen auto. „Als u m'n auto verbeurd verklaart sta ik brodeloos, want ik heb voor myn werk een auto nodig. Daarom zat ik op die bewuste dag ook op de weg", zei verdachte nog. De kan tonrechter vonniste conform de eis. Een 39-jarige chauffeur uit Leiden liet weliswaar verstek gaan, doch werd niettemin op de openbare zit ting conform de eis veroordeeld tot f 75 boete subs. 15 dagen en de voor- waardeiyke ontzegging van zyn riJ- bevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftyd van een jaar. De automobilist had zich op de elaan in Rypwetering nogal misdragen. Dit bleek duidelyk uit de verklaringen van twee bromfietsers, die ter zitting als getuigen waren verschenen. Zy verklaarden nameiyk eenslui dend". Omdat hy zo langzaam reed wilden wy hem passeren. Tot vyf- maal toe maakte hy echter een scherpe zwenking naar links zodat wy even vele malen de berm werden ingedrukt en moesten afremmen om niet met zyn auto in botsing te ko men". Uit het proces-verbaal bleek, dat verdachte tegenover de politie de gewraakte manoeuvres had ontkend. Gezien de verklaringen van de beide bromfietsers achtte de officier erdachtes wangedrag op de weg overtuigend bewezen. Zowel by deze conclusie als de geëiste straf sloot de kantonrechter zich direct aan. 190 km per uur r zou niets zyn gebeurd als ik niet had moeten afremmen", ver klaarde een 26-jarige barkeeper uit Den Haag heel laconiek. Hy stond terecht, omdat hy met zyn sport wagen op Rijksweg 4a met een snel heid van niet minder dan 190 km per uur te schielyk had afgeremd en daardoor al slippende dwars door de middenberg op de rybaan van het tegenliggend verkeer was beland. Gelukkig was daar op het moment weinig of geen verkeer, dus liep de slipparty wonder boven wonder nog goed af. Verdachte moest, althans volgens zyn eigen verklaring, afremmen om dat „in de verte" een andere auto mobilist by het inhalen te veel naar links uithaalde. „U speelde volgens enige getuigen biykbaar „krygertje" met de bestuurder van een andere sportwagen en gedroeg u dus zeer onbehooriyk", las de kantonrechter in het proces-verbaal. „Myn wagen kan zonder enig gevaar circa 250 km per uur halen en dat krygertje spelen is zeer overdreven", wuifde de barkeeper elk bezwaar tegen stunt- ryden nonchalant weg. De officier dacht er uiteraard an ders over. Hy noemde het feit, dat verdachte de Ryksweg als race- en wedstrydbaan had gebruikt byzon- der onverantwoordelijk hetgeen door de slipparty overduideiyk was bewe- Hij eiste ter correctie en boete van f 150 subs. 30 dagen. „Omdat u nog nimmer voor een verkeersover treding werd veroordeeld zal ik uw rijbevoegdheid ditmaal nog buiten het geding houden, maar een vol gende maal gaat dat niet meer op" waarschuwde hy de barkeeper hier na nog. Deze verzocht tevergeefs enige cle mentie. „U verdient die boete volko en ik zie geen enkele reden om clement te zyn", aldus de kanton rechter en hy vonniste dan ook con form. Negen Amerikanen verongelukt bij Spaanse oefening In het kader van gemeenschap- peiyke Amerikaans-Spaanse mili taire manoeuvres, die sinds vorige week onder de naam „Steel pike one" (stalen spies I) aan de Spaanse kust worden gehouden, is gisteren op de stranden van Huelva, aan de At lantische Oceaan, een grootscheepse landingsactie ondernomen, die leven dige herinneringen opriep aan de landing der geallieerde troepen in Normandië in juni 1944. Onder dek king van golven vliegtuigen, afkom stig van het Amerikaanse vliegdek- schip „Enterprise", ontscheepten om streeks honderd oorlogsbodems een troepenmacht van 25.000 Amerikaan se en Spaanse mariniers, terwyl hef- schroefMiegtuigen troepeneenheden achter de verdedigingslinie neerlieten n de denkbeeldige vyand in de rug in te vallen. Reeds zaterdag waren by Almeria, in de Spaanse Middellandse Zee kust, troepen aan land gezet, die in twee dagen tyd een verplaatsbaar vliegveld hadden aangelegd. Het voornaamste doel van deze manoeu- waaraan Spanje met 2.000 manschappen en veertien schepen deelneemt en die tot vrydag a.s. zul len duren, is het vaststellen van het vermogen der Amerikaanse strijd krachten tot massaal en snel ingrij pen op elk punt ter wereld. Er zRn totaal meer dan 50.000 strydkrach- ten by betrokken en het geheel staat onder commando van de Amerikaan- vice-admiraal S. Mac Cain. By de manoeuvres zyn gisteren ne gen Amerikaanse mariniers om het leven gekomen in de brandende wrakken van twee H34-helikopters die met elkaar in botsing kwamen en neerstortten terwyl zy deelnamen de amfibie-manoeuvres. Eén zwaargewonde kon uit de wrakstuk ken worden gered. Het ongeluk deed zich voor toen het ene toestel landde het andere opsteeg. In Leiden en Alplien ANWB controleert autoverlichting Automobilisten kunnen thans de ver lichting van hun wagen gratis la ten controleren in Leiden (op het Schuttersveld) en in Alphen aar den Ryn (op het St.-Jarisplein) De A.N.W.B. heeft op deze plaat sen tot zaterdag zyn mobiele keu ringsstations neergezet. In Leiden twee tenten en in Alphen één. By elke tent behoren vier m Eèn wegenwachter kijkt globaal of de verlichting wagen in orde is. In de tent stellen twee man van de technische afdeling van de A.N.W.B. de lam pen by. Zo er verdere gebreken worden ontdekt, worden deze door een and'ere wegenwachter buiten de tent verholpen. Mits ze niet te ernstig zyn, want dan wordt de automobilist naar een garage Vorige week is de A.N.W.B. met voertuigverlichtingsactie in Hilver sum begonnen. De animo by de automobilisten wa& groot. Maar ook in Leiden bleek vanmiddag reeds, dat er veel belangstelling was. Een lange rij gegadigden had zich voor de tenten opgesteld. Na- tuurlyk vraagt de ene auto mee: tyd dan de andere, maar gemid deld wordt in drie minuten auto afgehandeld. Tot en met vrijdag kan men elke dag in Leiden en Alphen aan den Rijn tot 's avonds acht uur terecht. Zaterdag - de laatste dag - stopt de controle om vyf uur. Men be hoeft geen lid van de A.N.W.B. te zyn om van deze dienstverlening gebruik te kunnen maken. „ERGERLIJK STAALTJE VAN AMBTENARIJ" Bijzonder boos is men in het Rotterdamse Botlekgebied over een, wat wordt genoemd, „ergerlijk staaltje van verregaande ambtena rij", dat vrijdagavond is vertoond door de wachter van de Botlek- brug. Vlak voor de neus van een ambulance-wagen met een levens gevaarlijk gewonde liet hij de bomen zakken en draaide de brug open. Heftige pogingen van de bestuurder van de ambulance, om de brug paar seconden dicht te houden zyn wagen te laten passeren, baatten niet: drie tankschepen hadden voor rang. Tien minuten moest de zieken wagen wachten, voor deze naar het Dykzichtziekenhuis kon rijden. De zwaar gewonde was de 37-jarige con structieschilder J. van Hengst, die by een ontploffing aan boord van een tanker op de werf van Verolme ern stige brandwonden had opgeiopen. Zaterdagmiddag overleed hy. Woede De woede van de medische staf van het Dykzigtziekenhuis, van de be drijfsarts van het Verolmeconcern en van de bewoners van het Botlekge bied, is des te groter, omdat de zie kenwagen zyn zwaailichten en de drietonige claxon gebruikte. De chauffeur van de ambulance ver klaarde, dat de brugwachter nog ruim de mogelykheid had, aan zyn verzoek tot doorrijden te voldoen. Op het ogenblik dat de ziekenwagen als eerste voertuig moest stoppen voor het rode licht, gingen juist de bomen naar beneden. De brug was op dat moment nog dicht, aldus de chauf feur. Academische examens Aan de Leidee Universiteit zyn ge- aagd voor de examens; doctoraal farmacie, de heer H. H. Harmsen Leiden)kandidaats geschiedenis, de heer C. C. Berg (Leiden)doc toraal geschiedenis, de heer R. H. Cools Leiden)doctoraal kunstge schiedenis, de heer M. L. Wurfbein (cum laude) (Leiden). Voor het apo thekersexamen slaagde dr. ir. Tan Boe Hain (Leiden) „NEDERLANDSE LONEN MOGEN IN EUROPA NIET ACHTEROP RAKEN" In „Ruim Zicht", het blad van het Nederlandse Katholiek Vakverbond, staat deze week, dat ten koste van alles vermeden zal moeten worden, dat het Nederlands loonniveau ach terop komt by dat van de andere Europese landen. Als lonen en pry- i in heel Europa zich in opwaart- richting bewegen, is een politiek passen op de plaats in Neder land verderfeiyk, aldus het glad, om dat dat alleen kan leiden tot nog grotere spanning, meer zwarte lonen i wegzuiging van arbeidskrachten »ar het buitenand. In „Ruim Zicht" wordt de hoop uitgesproken, dat niet alleen de werk gevers, maar ook de regering (on danks allerlei uitlatingen van die zy- dei deze realiteiten by de loononder handelingen in het oog zullen hou den. Naar aanleiding van minister Bo- gaers' verzoek aan de bouwvakkers, jen schepje bovenop te doen, merkt het blad op, dat de minister een brief had moeten sturen de duizenden ambtenaren, die belast zyn met de behandeling van de bouwplannen. Volgens het N.K.V. zou er in de woningbouw bepaald meer schot zit ten als de tyd, die de lagere overhe den met al hun bouwkundige poten taatjes nodig hebben om 'n bouwplan te behandelen, kon worden afgetrok ken van de periode, die voorafgaat aan het verlenen van een bouwver gunning. Wat meer controle van de minister op zyn provinciale dien sten wat meer pressie op gemeenteiy- ke diensten, die zich soms al te lang over bouwplannen buigen en het uit bannen van lieden, die terwille van hun status zitting hebben in gemeen tciyke schoonheidscommissie, zou het woningbouwprogramma stellig ver snellen en goedkoper maken, aldus „Ruim Zicht". Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Henriëtte Marjolein, d. v. De Boer-De Groot, Canada. Bernar- dus Johannes, z. v. Kruyt-v. Velt- huysen, Tienhoven. Overleden: H. E. B. Schmalhausen, 51 jaar. Naarden. A. R. v. Enst, 83 jr. Velp. M. van 't Hoff Stolk, 75 jaar, Den Haag. R. A. de Moor, 70 jr, Drie bergen. Mr. W. F. Fruin, 72 jr. Den Haag. J. C. de Bilt, Aerdenhout. OPROEP VAN 0E THANT Secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft in een rede ter gele genheid van „de dag der Verenigde Naties" de kernmogendheden opge wekt hun bewapeningswedloop te staken en de voorkeur te geven aan eer vertrouwen binnen het bestek tn de Verenigde Naties. De VN, aldus Oe Thant, hebben geen gezicht te verliezen en geen overwinning te behalen. Zy zyn een voudig een organisatie in dienst van alle landen, door geen van hen over heerst en met de vaste plicht, ram pen te voorkomen en een betere toe komst voor allen te verzekeren. Oe Thant heeft aan alle 112 lan den, die by de VN zyn aangesloten, het verzoek van 41 landen verzonden om de opening van de zitting van de Algemene Vergadering uit te stellen van 10 november tot 1 december. En kele landen zouden zich reeds mon deling akkoord hebben verklaard met het voorstel en hoopt Thant voor het einde van deze maand een beslissing hierover te kunnen bekendmaken. Dit uitstel werd aangevraagd om de V.S. en andere landen de tijd te ge ven om de nieuwe Russische leiders ervan te overtuigen dat zy een om streden schuld van 50 miljoen dollar moeten betalen om de kosten te dek ken van de vredes-operaties van de VN. Hierdoor zou 'n dreiging dat de Russen him stemrecht in de Alge mene Vergadering zouden verliezen, worden afgewend. Canada is besprekingen begonnen met andere leden van de VN om een compromis te vinden waardoor ver meden zou kunnen worden, dat de Sowjet-Unie haar stemrecht verliest door haar weigering by te dragen in de kosten voor de VN-operaties in Kongo en het Midden-Oosten. De opstand in Treblinka In het Treblinka-proces in Düssel- dorf hebben gisteren de voormalige SS-ers W. Mentz en F. Suchomel een beschrijving gegeven van de opstand in het nazi-concentratiekamp Tre blinka in Polen, waarby de joodse gevangenen op 2 augustus 1943 met Molotow-cocktails de gebouwen van het kamp in brand staken. „Er vielen drie, vier schoten en plotseling ging alles branden", aldus Mentz, die zich met negen andere oud-SS-ers wegens moord en mede plichtigheid aan moord op 700.000 mensen te verantwoorden heeft. „De zaak was goed voorbereid. De joden i via de Oekraiense wacht aan geweren gekomen. Alles ging razend snel in zyn werk", aldus Suchomel. Volgens hem konden toen vyfhon- derd gevangenen ontsnappen. De voornaamste beklaagde, Kurt Hubert Franz, die indertyd plaats vervangend kampcommandant was, verklaarde gisteren, dat hy op de 'an de opstand niet in het kamp Hy zegt de gevangenen de mo gelykheid tot vluchten gegeven te hebben. Hy had by voorbeeld de helft van de Oekraiense wacht weg gezonden. Hierop riep de president de rechtbank uit: „En denkt u, dat iemand u gelooft?" (Franz werd opstand commandant van Tre blinka). De meeste beklaagden hebben ge zegd. dat de gaskamers by de op stand niet vernietigd zyn en ook later gebruikt werden. Pas in no vember 1943 werd het kamp met de grond geiykgemaakt. Franz is de enige, die ontkent, dat na de op stand nog gevangenen vergast zyn. Hy had op 2 oktober op bevel de overgebleven joden laten doodschie- n had het kamp toen verlaten. Andere lezing Rykswaterstaat geeft een andere lezing: de brugwachter was al bezig met het opendraaien van de brug, toen de ambul ance kwam aanryden. Het zou, volgens de zegsman van Rykswaterstaat, onmogelijk zyn ge weest de brug nog te sluiten, omdat de drie tankers niet voldoende vaart konden verminderen. De Rotterdamse politie had wel maatregelen getrofen voor een snelle rit van de ambulance. De gehele rou te van de brug tot het ziekenhuis was vrijgemaakt, zelfs in de Maastunnel Een politie-escorte stond ook te wachten aan de Rotterdamse kant van de Botlekbrug. Maar ook zy kon niet voorkomen dat de brug open ging. Stamhoofden in Rhodesië willen blanke regering Ruim zeshonderd Zuidrhodcsische stamhoofden zyn op een indaba (nationale vergadering) unaniem tot de slotsom gekomen dat zU een on- afhankelijk Rhodesië onder een blanke regering wensen. De indaba, die volgens stamge- bruiken werd gehouden, begon don derdag in Dombosjawa, op twintig kilometer van Salisbury, en eindigde gisteren met bovenvermeld besluit. Rhodesië heette tot zaterdagavond, toen het buurland Noord-Rhodesië onafhankelijk werd en de naam Zambia kreeg, Zuid-Rhodesië. De blanke minderheidsregering staat onder leiding van premier Ian Smith. De Britse regering heeft te ken nen gegeven, dat zy de mening van de staatshoofden niet kan aanvaar den als een weergave van de opvat tingen van de negerbevolking. In de Britse regeringsverklaring werd verder gezegd, dat een onaf- hankeiykheidsverklaring door de re gering van Rhodesië grondwettehjk geen effect zou hebben. De enige ma nier waarop Rhodesië onafhankeiyk kan worden is door een beslissing van het Britse parlement, aldus de verklaring. De Britse regering zou alle betrek kingen met hen. die verantwoordeiy k zouden zijn voor een eenzydige onaf- hankeiykheidsverklaring moeten af breken. Rhodesië zou daarna geen speciale betrekkingen met Engeland of met de Britse kroon kunnen heb ben. ECHT WA AR- HET STAAT IN Voetballend paard Is tophit Is een vrouw, die een mannen- pantalon draagt, hetzelfde als een burgemeester met een feestneus op? Wil uw zoon goochelaar worden? Wees dan blij, dat hij in Nederland woont. Bob Hayes leunt tegen de tien- sekondegrens. Hij is de snelste man op aarde. Een elfjarig meisje met een groot, warm hart krijgt Pano rama's eremedaille. Tien miljoen uit onze staats kas voor de N.S.P.F.W.? „Neen" zei de regering. Marilyn Monroe heeft een op volgster. Baby Doll is opge groeid. En hoel Vrouwenbeen wordt steeds be zienswaardiger. zo boeiend is nu PANORAMA Week aan week staat Panorama van gekleurde voorplaat tot gekleurde achteromslag vol met de meest spannende, boeiende primeurs en exclusieve foto's in zwart en kleuren. Men ver zekert zich van de wekelijkse toezending van dit prachtige gezinsblad vol verhalen door naam en adres op een brief kaart te zenden aan PANORAMA POSTBUS 1 HAARLEM waarna men de eerstvolgende drie nummers gratis óntvangt. Panorama geeft véél meer kleur voor véél minder geldl ONTSTELTENIS IN FRANKRIJK De Franse regering en lucht vaartautoriteiten zijn verbijsterd door het nieuws, dat de Britse Labourregering de vleugels van de supersonische Concorde wenst te kortwieken. De concorde Is een gemeenschappe lijk Brits-Frans projecL Beide rege- ingen delen de ontwikkelingskosten. In het kader van het programma tot besnoeiing van de staatsuitgaven heeft de regering van Wilson giste ren bekendgemaakt, dat zy het Con- corde-programma eens ernstig wil herzien. De Franse regering weigert alle commentaar, maar een ambtenaar herinnerde eraan, dat de akkoorden door de twee regeringen getekend zyn en dat een herziening Frank- rijks instemming behoeft. Er wordt aan herinnerd, dat Roy Jenkins, de nieuwe Britse minister van Lucht vaart. weldra naar Parys zal komen. Men wil afwachten welke voorstellen Jenkins zal Van de 80.000 personen die in de Franse vliegtuigindustrie werkzaam zyn, arbeidt ongeveer de helft aan het Concorde-project, dat beschouwd wordt als een buitengewoon grote prestige-zaak voor Frankrijk en Engeland. Officiële publikatie dat zy hebben besloten bij wijze a. een tijdelijk verbod links afslaan vast te stellen voor de Zoeterwoudse Singel op de hoek Hoge Rijndijk; b. de Zljlpoortsbrug tijdelijk gesloten te verklaren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en voor be spannen wagens. In de richting van (Advertentie) Verliefd? DROSTE pastilles altijd welkom! zal in 1967 zyn eerste proefvlucht maken. Het vliegtuig zal in 1971 door de eerste luchtvaartmaatschappyen in gebruik genomen kunnen worden. Zeven internationale luchtvaart- maatschappyen hebben reeds opties op 47 van deze toestellen genomen. De Franse autoriteiten zeggen, dat het enorme kosten met zich zal brengen om het project stil te leg gen. Op het ogenblik worden proto types van twee rompen gebouwd één in Fjankryk en één in Enge land. Indien het werk aan de Britse romp gestaakt worden, zal slechts een prototype beschikbaar zyn voor proefvluchten. Het proefvluchten- programma zou dan tweemaal zo lang duren, waardoor het toestel pas veel later in dienst zou kunnen worden gesteld. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Jannetje Geertrulda Anna, dr van J. Hutten en A. van Oeveren; Karen Yo- lande, dr van E. J. Dijkstra en M. A. Meredith; Adrianus, 2 lis Ever ar dus. Sassen; Yvonne Esther Helena, dr van W. van Dam en M. J. Boevée; Christina Jacoba, dr van L. F. A. van Ulden; Wilhelmus Cornells, zn van W. C. van Leeuwen en A. M. Be- kooy; Saskia Margaretha Hendrlka. dr. van W. F. de Jong en C. H. M. Hoogervorst; Mirjam Jolanda. dr. van Tol; Marcel. Gallert en M. J. Hensing; Henricus Joannes Petrus, zn. van P. Carree en M. C. G. Wlllems; Cornelia Maria Alida. dr. van P. Carree en M. C. G. Wlllems; Franclsca Maria Elisabeth, dr. van A .J. van Steyn en J. J. van Leur; Maria Martina, dr. van J. H. Lek en T. M. L. Kouwenhoven; Dirk de Vreugd en T. iipper; Onno, zn. van Staden en C. W. Wendt. GETROUWD. Distel >op en Blokdijk A. Vinke- n C. J. H. Heemskerk. OVERLEDEN. D. Raams, 49 jaar. echtg. van J. van den Broek; C. P. A. Barreveld. 44 J echtg. van F. W. Saunler; M. van Duln. 58 J. echtg. van G. Passchler; S.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3