Rudi Carrell gaat in West-Duitslaiid werken PYAMA KREYMBORG KREYMBORG RYNBENDE'S Rika Jansen gaat tv.-shows maken MET EEN ENKEL WOORD ETHER TIPS TV - VANAVOND LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 27 OKTOBER 1964 D; loonstrijd staat op het punt nog op het loonrapport vai. Sociaal Economische Raad. Het komt waarschijnlijk tegen net einde deze week. Ditmaal zullen er echter geen cijfers worden gegeven over een eventueel toelaatbare loonsverhoging. De S.E.R. zal zich in algemene ter men moeten uitdrukken. Meer dan ooit zal dit rapport der halve de schietschijf worden, waar op alle partijen hun pijlen kunnen richten.. Dat zal gebeuren in de Stichting van de Arbeid, waarin men begin volgende maand voor de eer ste maal de tanden zal zetten in deze jaarlijkse loonkluif. Reeds nu kan men rustig zeggen, dat er aan de diverse zijden hard zal worden ge trokken. „Rustig" Hoewel de regering bij dit overleg van het bedrijfsleven officieel geen party is, staat haar waar schuwing „Rustig met de lonen" by monde van minister Witteveen in de miljoenennota levensgroot op tafel. De werkgevers hebben dit stand punt met het oog op de uit h*t lood geslagen betalingsbalans overgeno men. „De tering moet naar de ne ring worden gezet", zed voorzitter H. J de Koster kortgeleden nog eens met nadruk. Hy bedoelde daarmee: weinig of geen verhoging van de lonen. De middenstanders de categorie, die nu eenmaal in de hoek zit, waar elke loonklap het hardst aankomt zullen zeker by dit werkgeversstand punt schuilen tegen een nieuwe loon- overstroming, waarin weer diverse kleine zelfstandigen zullen kunnen verdrinken. Aanpassing Maar de vakbonden hebben reeds even duideiyk te kennen ge geven, dat zy niet van zins zün zich één, twee, drie by een loon stop of iets, dat daarop lijkt, neer te leggen. Dezer dagen nog schreef ,eeu belangryke woordvoerder, N.V.V. vice - voorzitter A. Kloos: „De vakbeweging zal zichzelf geen brevet "van onvermogen moeten uitreiken voor het in 1964 gevoerde beleid. De loonoperatie van toen beoogde een aanpassing aan net buitenland, maar die is nog niet voltooid". Hy zou' het derhalve onverstandig vin den om nu reeds op de vorig jaar gezette schreden terug te keren. De heer Kloos vergeet daarby gemaks halve, dat die aanpassing maar éér factor was uit een heel boeketje, dat tot de loonexplosie van vorig j heeft geleid. We denken aan de beidsonrust, die de rakbonden sterk onder druk heeft gezet. En denken nog meer aan de hoop, dat door die loonoperatie ontspanning op de arbeidsmarkt zou kunnen wor den bereikt. Vooral daardoor wareri de werkgevers bereid zo ver te gaan, Het afgelopen jaar heeft echter wel geleerd, diat er wat dit betreft nog niet veel werd bereikt. Daarby mag men echter niet vergeten, dat op korte termyn ook niet veel werd ver wacht. Hef zou dus wel eens kunnen ge beuren, dat de werkgevers die ar gumenten nu gaan hanteren om kracht by te zetten aan hun stelling: voorlopig afwachten op hetzelfde ni veau. En aan verdere aanpassing aan het buitenland zullen zy ook niet zo erg veel behoefte hebben, gezien de positie van de export. Het zyn argumenten, waartegen de vakbon den niet veel in stelling kunnen brengen. LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OYER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V, Voorlopig voor één jaar (Van onze rtv-medewerkster) Rudi Carrell gaat ons land verlaten. In ieder geval gedurende één jaar, maar misschien ook wel voorgoed. Hij wil van Duitsland uit een inter nationale carrière op het gebied van tv-shows gaan opbouwen. Dit, omdat hij meent, dat hy in land daar geen voldoende armslag voor heeft. Deze verhuizerij staat overigens nog niet onmiddeliyk voor de deur. Er moeten nu nog vyf shows voo VARA worden opgenomen. Pas het eind van die periode, omstreeks einde mei, hoopt Rudi met vi en kinderen te kunnen vertrekken. Aanbiedingen Reden voor dit plotselinge besluit is het feit, dat in zeer korte tyd een paar maal zeer aantrekkelijke aan biedingen uit Duitsland zijn geko men. Hamburg wil o.a. een grote tv-show hebben. „De VARA trekt voor myn shows gemiddeld f25.000,- uit, doch in Duitsland is my f 400.000,- per show toegezegd. Daar komt by dat myn honorarium in Duitsland ook ruim tien keer zo hoog zal zyn", zo zegt Rudi. „Voorlopig wil ik het een jaar pro beren. Ik heb hier toch altyd al de gewoonte een jaartje te stoppen by de tv en dat jaartje wil Ik nu gaan doorbrengen met werken in Duits land. Bevalt het me niet, dan kan ik altyd nog verder kyken". Geforceerd Het ïykt dus waarschijnlijk, dat het gevecht zal gaan draaien om de andere argumentatie, welke de heer Kloos naar voren bracht. Hy bestrydt niet, dat een herstel van het evenwicht op de be talingsbalans tot stand zal moeten komen. Dat zou hy ook niet kun nen bestryden. Maar hy vindt de wyze, waarop de regering dat her stel wil bereiken, te geforceerd. De heer Kloos stelt, dat iedereen vorig jaar wist, dat overbetredtog on- vermydeiyk zou zyn. Verstandige economen zo zegt hy hebben toen beweerd, dat dié ontwikkeling geen reden zou mogen zyn om aan het einde van het jaar in paniek allerlei maatregelen ter beteugeling van de overbesteding te nemen. Dit is de stelling, welke de vakbeweging nu heeft betrokken. Want in deze redenatie pas immers geen beste dingsbeperking in de loonsector. Sterk Een ongetwyfeld sterk argument. Nagenoeg even sterk als dat van de regering en werkgevers, die eerst willen herstellen. Zou de balans dan evenals in 1958 plotseling naar het tegendeel omslaan, dan heeft men altyd nog een vervroegde belasting verlaging achter de hand om te cor rigeren. Het kan een bewogen strijd wor den. Mits geen plotselinge, nu nog niet te voorziene factor de uitslag gaat bepalen. De loonactie van de bouwvakarbeiders in Amsterdam is in dat opzicht een dreigend teken aan de wand En de bouwvakkers gingen vorig jaar nog met de grootste winst strij- ken, al werd daar door het „witten" van de zwarte lonen de vetste room afgehaald. Maar er zyn bedryfstak- ken, die by het potverdelen bedui dend beneden het gemiddelde zyn gebleven. By voorbeeld de metaal. Men zal toch wel héél, héél sterke argumenten te berde moeten kunnen brengen om daar en in even goed (of slecht) bedeelde bedrijfstakken een loonstop acceptabel te maken. Zeventien vluchtelingen In KRO-voorzitter kon antwoorden in VVD-zendtijd (Van onze parlementaire redactie). Zyn blikken beurtelings richtend op zyn papieren en op de lenzen van de televisiecamera heeft de voorzitter van de KRO, mr. H. W. van Doorn, gisteren in de zendtyd van de VVD gereageerd op de kritiek, die de libe rale mevrouw G. van SomerenDow ner enkele weken geleden via de beeldbuis op de omroeporganisaties heeft geuit. Het was geen opzienbarend weder woord, dat dit KVP-kamerlid ten beste gaf. Hy ging eerst in op 't l>e- grip onafhankelijkheid in de ether Naar hij zei is de KRO wel in zekere zin afhankelyk, n.l. van het rooms- katholieke volksdeel (en daar is ze zelfs trots op), maar de programma's zyn onafhankelyk van de overheid, de politieke partijen en eventuele particuliere financiers. Hy bestreed, dat de omroeporganisaties de televi sieplannen van de voormalige staats secretaris Scholten hebben verwor pen, zoals mevrouw Van Someren had betoogd. Dit heeft n.l. de Tweede Kamer gedaan. Tenslotte stelde mr. Van Doorn, dat de omroepverenigin gen wel degeiyk voor een open om roepbestel zyn, maar dan volgens wetteiyk vastgestelde normen. „Dit k, iets heel anders dan mevrouw Van Someren ons in de schoenen schuift" Mr. Van Doorn werd ingeleid door de secretaris van de VVD, de heer H. J. L. Vonhoff. Deze sprak de hoop uit, dat het recht van antwoord, dat de VVD ditmaal aan mr. Van Doorn heeft toegestaan, voortaan alom in de ether zal worden toegepast. „Bonanza55 aan top in Amerika „Bonanza" van de National Broad casting Company is het populairste televisieprogramma van de Verenigde Staten. Daarop volgen twee nieuwe shows „Bewitched" van de Ame rican Broadcasting Company en „Ho mer Pyle, USMC" van Columbia Broadcasting System. Kalmer aan In Duitsland gaat hy het iets kalmer aan doen dan in ons land, wat minder shows en geen ander optre den meer. By welke zender hy te recht zal komen, weet hy nog niet. zyn voorkeur gaat echter uit naar Berlyn. Naar een particuliere pro- duktiemaatschappy, die Carrell he lemaal onder contract wil hebben. Of een en ander ook te danken is aan het succes, dat zyn show in Montreux had?" Ongetwyfeld, mijn show is aan veertien lainden ver kocht. De BBC wil zelfs nog meer shows van my hebben". Verdere toekomstplannen? „Hard werken en gaan wonen in een stil dorpje met vrouw en kinderen". (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) De Amsterdamse vedette Rika Jansen is benaderd door de KRO om in het seizoen 1965/66 vier televisieshows te maken, elk van ongeveer 25 minuten. Rika heeft gedeeltelijk haar toestemming ge geven. Hoewel zij enorm enthousiast voor dit plan is, lijkt het haar bfeter om voorlopig slechts één programma te maken. Blijkt dit achteraf een succes, dan wil zij ook de drie andere verzorgen. Voorlopig echter zit Rika aan boord van de Rotterdam die giste- is vertrokken op weg naar Ame rika. Tydens de reis zal ze met de len uit haar tweede one-woman- show optreden voor haar gasten. Drie jaar geleden startte zy met haar eerste one-woman-show. Deze sr bracht ze zeventig dagen ach tereen in haar eigen Rembrandt- theater haar tweede show. In New York gaat ze zingen in de Sabra-club, het exclusieve cabaret T.v.-uitzendingen E.E.G.-landen van De in E.E.G.-landen presenteren deze win- voor de tweede keer een reeks gezameniyke uitzendingen. Neder land opent de ry met een program- over het aardgas, dat de N.T.S. 11 november uitzendt, Duitsland volgt op 15 november, Luxemburg op 17 november. België, Frankryk en Italië hebben hun uitzenddatum nog niet definitief vastgesteld. De op en voor het N.T.S.-programma zijn niet alleen in Nederland ge maakt, maar ook in Duitsland, Frankryk en Italië. Het tweede gezameniyke program ma wordt gemaakt door Duitsland. Het gaat over de vrouw in het ar beidsproces. Frankryk levert 'n pro gramma over studenten, Italië over regionale ontwikkeling, Luxemburg de televisie en België over de Europese havens. BARNEVELDSE RIDDERSOP DIEVENPAD De gemeentepolitie van Barneveld heeft tegen de twaalf leden van de Barneveldse „ridderclub" proces ver baal opgemaakt wegens het plegen van diefstallen met inbraak in Bar neveld. De „ridders" zyn nog op vrye voeten, wat zy echter alleen aan bun leeftijd hebben te danken. De „ridders" zyn namelijk tussen de tien en zestien jaar oud. Volgens de politie hebben zy zich in de laatste zes maanden schuldig gemaakt aan diefstallen van geldsom- variërend van tien gulden tot enige honderden guldens, snoepgoed, sigaretten uit automaten, kleding stukken, fietsen, bromfietsen, a/uto- anitenmes en andere goederen. Sommige „ridders" zijn volgens de politie ook schuldig aan vernie ling van openbare eigendommen. De kinderen hadden een geheime ver gaderplaats waar zy hun snode plan- beraamden. De politie nam on- meer drie alarmpistolen, een dolk ien stiletto in beslag. BINNENLAND Botsing by inhalen Vier verpleeg- er uit net ziekennuis in Tilburg zyn gisteravond ernstig gewond bij een atobotslng op oe xtijksweg tussen Tilburg en Oirschot ter hoogte van deelt l eigen dat i viertal huldplaten op het slee] 32. Hij ls vermoedehjk i boord gestruikeld .V. zonder Slmon Simon de Wit N.V deelt mede, dat de heer S. de Wit afgetreden als directeur de vennootschap. srder niets toevoegen. De Slmon de Wit N.V. be stond uit vier leden. Als directeuren blijven landse Aardolie Maatschappy geëindigd zonder dat daar de i i aardolie of aardgas kon een vorige week op vrye voeten ge stelde 21-Jarlge Jongeman ln de hand te hebben geschoten en een van heling of diefstal van sieraden verdachte sportschoolhouder. Solent gebroken Duikers van het Rotterdamse bergingsbedrijf Van der Tak hebben geconstateerd, dat het Ne derlandse kustvaartuig Solent, dat sinds vrydagnacht tegen de zuideiyke pier op de bodem van de Nieuwe Wa terweg ligt, zeer ernstig ls beschadigd. Het scheepje is volgens de duikers in tweeën gebroken. De boeg ls zwaar ge havend. BUITENLAND Hulsarrest voor Tsele Aan de vlce- voorzitter van de liberale party ln Pre toria, Joe Tsele, ls vijf Jaar hulsarrest opgelegd. Op de eerste vyf werkdagen mag hy tussen acht uur 's avonds en zes uur 's morgens zyn woning niet verlaten en geen bezoek ontvangen. Voor de weekeinden geldt dit van s' za terdagsmiddags één uur tot maandag ochtend zes uur. „Beieren gezuiverd" In Beieren ls met rechters en officieren van Justitie die ln de nazltyd misdaden hebben begaan, afgerekend, zo verklaarde de minister van Justitie van deze West- dultse deelstaat, Ehard, gisteren in München. Alle gevallen zyn onder zocht en tot een gerechteiyke vervol ging werd bvergegaan, wanneer bleek dat de betrokkenen onwettige doodvon nissen hadden geveld. Ehard maakte overigens een voorbehoud: „Voorzover het materiaal hiervoor in Beieren voor handen was". Hy durfde er niet de hand voor ln het vuur te steken, dat uit het buitenland geen nieuwe belas tende documenten zouden kunnen ko- van Leo Fuld, de beroemde Neder landse zanger van het Jiddische lied. Ze doet het allemaal voor het pure plezier dat zingen en reizen, want Rika Jansen is één van de weinige artiesten die niet om der wille van het brood op zoek hoeft te zyn naar. publiciteit en werk. Samen met'haar echtgenoot Kees Manders bezit zy nameiyk in Amsterdam zes café's en cabarets. GRENSINCIDENT CAMBODJA EN ZUID-VIETNAM De Cambodjaanse regering heeft Zuid-Vietnam zondag beschuldigd van een nieuwe aanval op het Cam bodjaanse dorp Anlongkres, die de derde ln vyf dagen zou zyn geweest. In totaal zouden daarby negen doden en dertien gewonden zijn gevallen. De aanval werd uitgevoerd door twee supersonische straaljagers. Volgens Cambodja blijkt hieruit, dat „onze buren en hun bondgenoten het op een algemeen conclict in geheel Zuldoost-Azië willen laten aanko- zouden Airuari'kaan- n Zuidvietnamese eenheden grootscheepse actie óp Cam- ïd hebben uitge voerd om het wrak van een zater dag neergeschoten Zuidvietnamese Dakota te bei-gen. Aan deze actie zou door drie hefschoefvliegtuigen, negen Dakota's, vier Skyraiders en twee straaljagers zyn deelgenomen, als mede door een verkenningsvliegtuig Cambodjaanse functionarissen heb ben de ontvoering van een Ameri kaanse officier en drie Vietnamezen ontkend. De Zuidvietnamese regering in Saigon had gezegd, dat zy gevan gen waren genomen en naar Cam bodja zyn gebracht door Jongeman nen in uniform, die de grens waren overgestoken. Saigon meldde later, dat het lichaam van de Amerikaan in een overstroomd rijstveld is gevonden en dait het onder zware beschieting is geborgen. Hy zou volgens Saigon gevangen genomen en vermoord zijn. Het linksgezinde staatshoofd van Cambodja, Prins Norodom Sihanoek, heeft zich zaterdag by de VN, de nieuwe leiders van het Kremlin en president De Gaulle beklaagd over wat hy kenschetste als de jongste ernstige Amerikaanse agressie" tegen zijn land. Sihanoek beschuldigde de VS en Zuid-Vietnam van „agressie met voorbedachten rade" tegen zyn land en verzocht om eenbijeenkomst van de 14 landen van de conferentie van Genève om zijn klachten te bestu deren. tegen Kanaaltunnel? gerd ln te gaan op vragen eventuele Britse deelneming aan de aanleg van een tunnel onder het Ka naal. Brown wilde geen antwoord ge ven op een vraag of de toekomstige Kanaalverbindlhg kan worden be schouwd als een van de prestigepro jecten waarover ln het socialistische witboek wordt gesproken Relletjes in Bolivia By gevechten tussen studenten en de politie ln Oroero, 230 km ten zuiden van de Bo liviaanse hoofdstad La Paz. zijn vier personen gedood en twaalf gewond. Ook in andere delen van Bolivia hebben zich ongeregeldheden voorgedaan. Het i provincie zou bestu getreden na hevige demonstraties studenten ln de plaats ten zuidoosten van La af- 483 km Warme keperflanel In frisse, vrolijke streepdesslns 2 jaar I1Ü KI. St. p. m. Alleen geldig 28 oktober Stille Rijn, tegenover de Hartebrugslcerk De AVRO zal dit seizoen voor haar radioprogramma's een aantal vooraanstaande Neder landse pianisten uitnodigen om een recital te verzorgen. Vanavond opent (om 22.15 uur) George van Renesse deze serie. Hij zal een negental composities van Chopin ten gehore brengen. Aan het begin van de zomer reisde organist Cor Steyn met een aantal Nederlandse arties ten naar Münchenom daar in een gezamenlijke produktie van de Bayerische Rundfunk en de VARA op te treden. Dit programmadat de Duitse kij kers inmiddels al op hun scherm hebben gekregen, heeft in Nederland de titel gekregen „Hilversum te gast in Mün chen", en wordt vanavond via Nederland 1 uitgezonden Cor Steyn vormt met zijn ma gisch orgel het middelpunt van deze uitzending. Verder werkt de jonge Nederlandse vocaliste Shirley mee. Voor een exotisch tintje zorgt de Ko reaanse Li Li Fa met een lied je uit haar geboorteland. De muzikale leiding van „Hilver sum te gast in München" is in handen van Cor Steyn, de re gie had Ernst Schmücker. In AVRO's radiorubriek „Zwerftochten door opera- land" worden vanavond om 19.05 uur fragmenten ten ge hore gebracht uit de opera „Manon" van Jules Massenet. De voornaamste zangrollen zijn in handen van de sopra nen Alberta Alberti en Anna Moffo, de tenor Giuseppe di Stefano en de bariton Robert Kerns. Het koor en orkest van de Opera in Rome staan onder leiding van de dirigent René Leïbowitz. Begin augustus vertrok een team van de VARA-tv-actuali teitenafdeling naar het Verre Oosten voor het maken enkele reportages. Vanavond kan de televisiekijker via Ne derland 1 de ervaringen van redacteur Herman Wigbold, regisseur Huïb de Ru en ca EERSTE NET VARA 19.30 20.00 Engelse les NTS-journaal Zwoegen kost geen geld, reportage over Ceylon Hilversunf te gast in München, muziekprogramma Elgeria, documentaire over scheepvaart Thom Keiling en de calypso Actueel humanisme NTS-journaal. 20.20 20.50 i 21.30 i 22.10 i 22.30 i 22.40 TWEEDE NET NCRV 20.00 uur NTS-journaal 20.01 uur Viva Aviva, volksliedjes 20.20 uur Station Petticoat, speelfilm 20.45 uur Islamieten en vluchtelingen, documentaire 21.30 uur Krishna en Rahda, dansspel 21.55 uur Attentie, actualiteiten 22.10 uur De joodse oorsprong van het Christendom. TV NOORDZEE 18.30 uur Wilhelm Teil: „Wapens voor de vrijheid" 18.57 uur Popeye, tekenfilm 19.06 uur Club du plano 19.23 uur Bob Cummingsshow 22.00 uur Wagon Train: "The Cathy Eckhart Story". 12.33 Gewijde muz. 12.37 ist. 13.00 Nws. 13.15 Lich- -j or k.muz., en zangsoliste. 13.35 Ierse liédjes. 13.45 Zigeunermuz. 14.00 Boe ren en Burgers in BUitenveen, hoor spel (3). 14.25 Klass. en moderne ork.- werken. 15.50 Bijbelverhaal v. d. Jeugd. jeugd. 17.15 Lichte gram. .10 Samenzang: geestelijke A Spektrum: nieuws gram. 19.00 Nieuws praatje. 19.50 Amus.muz. 20.25 Radio irm. ork. en cello: moderne muz. Alledaags geloven: Leven en laten leven, lezing. 21.30 Licht instr. trio. 21.50 Kanttekeningen: act. kron 22.00 Geesteiyke liederen. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Natuurkundigen uit Heidelberg naar Israël Twee vooraanstaande Westduitse natuurkundigen maken een inspec tiereis van een maand langs Duits- Israëlische projecten voor de ont wikkeling van kernenergie voor vreedzaam gebruik in Israël. Het zyn de hoogleraren J. Hans Jensen en Wolfgang Gentner, beiden van de universiteit van Heidelberg. Woord voerders in Bonn weigerden te be vestigen of ontkennen, dat West- Duitsland wapenhulp aan Israël verstrekt. Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zalken deelde dat de regering bereid is met alle landen samen te werken by het vreedzaam gebruik van atoomener gie, dat het reedis nauw betrekkin gen onderhoudt met sommige landen met andere onderhandelingen voert. Hy wilde geen namen noe- Een woordvoerder van het minis terie voor wetenschappeiyk onder zoek zei, dat inspectiereizen zoals van de twee hoogleraren elke paar maanden gemaakt worden met bezoeken aan het Weizmann Insti tuut in Rehoboth. President Soekarno in Tokio aangekomen De Indonesische presindent Soe karno is gisteren per vliegtuig in Tokio aangekomen uit Parijs met een gevolg van 45 personen. Hy werd op het vliegveld verwelkomd door de Japanse minister van Buitenlandse Zaken, en andere hoge regerings autoriteiten. Soekarno zal enige da gen hi Japan door brengen voor een onofficieel bezoek. Radio-P jong jang zei gisteren dat de Indonesische president ook een vriendschapsbezoek zal brengen aan Noord-Korea op uitnodiging van premier Kim Il-soeng. ramari Frans Verheij zien op Ceylon. Onder de titel „Zwoegen kost geen geld" laten zij zien hoe op Ceylon duizenden vrijwilli gers zich inspannen voor een ontwikkelingsproject zonder hiervoor loon te ontvangen. Deze vrijwilligers leggen wegen aan, graven een irrigatieka naal, verbeteren een stuk grond, bouwen een gezond heidscentrum. Dit is niet het werk van een of andere idea listische jongerengroep maar grotendeel van bewoners van het naburige dorp, geletterden en ongeletterden, jongeren en ouderen. Het enige belang van deze mensen is het besef dat zij meewerken aan de ontwik keling van hun dorp, van hun streek, en daardoor ook van hun land. Dr. L. de Jong zal de toelich ting bij deze reportage spre ken. L JS5S de PSP: Hilversum II, 298 m. VaKA: 7.00 Nws. /.10 Ochtendgm 7.20 Soc. strydlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag., praatje). 8.M Nws. en soc. strydlied. 8-15 Lichte gr. 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.05 Kookpraat Je. 9.10 Klassieke gram. VPRO:' 0.40 Schoolradio. VARA: 10.00, Romantische gram. 11.00 Nieuws. 11.02 V. d. vrouw, 11.40 Fluit en piano: moderne muziek 12.00 Ritmisch strykorkest. 12.25 Act. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel- spel. 13.00 Nws. 13.15 Kalender. 18.20 Instr. trio: semi-klass. en klass. muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Twee piano's: moderne gewyde muz. 14.65 Toespraak. 15.05 V. d. jeugd. 16.50 V, d. zieken. 17.20 Theater-ork. en zang- solisten. 17.50 Regeringsuitz.Geven en nemen. Tlp6 voor en van weggebnil- kers. Regie: Hedda van Gennep; re- dactleRob Maas. .8.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uit?!,-van Belastingverlaging? Spreker Sloótemaker de Bruine, m van de Tweede Kamer. 18.30 Dansork. en zangsolisten. 19.00 V. d. kind.19,10 Kinderkoor met pianobegeleiding. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 instr. ens.lichte mu zine. 23.55-24.00. Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn van 18-20 uur) Muziek uit de film „Traumland der Sehnsucht" Hadjidakis), Nana Mous- kouri, Orkest o.l.v. Manos Hadjidakis; Wenn mir meine liebe Mutter schrelbt - Draussen auf der Puszta fallt der Regen - Elyundzwanzlg zwelundzwan- zig Hellbraunes Fohlen, Z' Séndor Lakatos; Blondes Ei wie gut - Nur ein Müdchen gibt u auf der ganzen Welt - Lass* doch das Pferd traurig sein. id.; Bel der Mühli (Kmoch)Die Egerlënder; Schmerz Polka (Blaha), id.;. Mariechen Walzer (Pleyer), id.; Musikanten Polk» (Pleyer), id.; Nach der Heimat möcht' ich wieder (Kromer), id.; Meine Rok 1st aus Böhmen (Lang), ld.; La farrucs des las tres guitarras, Sabicas; Patio de los Leones. id.: Jardines de Huelva, id.; Fiesta, ld.; Malaguem Rumba D__. (Ramirez), Luis Alberto del Parana su Trio Los Paraguayos; Yo vendo unci ojos (Ara), ld.; Amapola (LacaUe), id; Me voy pa'l pueblo (Valdès), ld.: Alma Ilanera (Gutiérrez), ld.; Three J's blus (Hamilton). Orkest Duke Ellington; Smada (Strayhorn/Ellington)ldem| The swinger's Jump (Ellington), lington en Count Basie; Segue (Wess), id. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 17.00 De Ver AVRO dJe«gd journaal NCRV: 19.30 Barend de Beer, film vocn kinderen. KRO: 19.35 De Flintstonei tekenfilm. NTS: 20.00 Journaal ei KRO: 20.20 Brandpunt. 20.5 stelten, TV-spel. "'m danssolisten. NTS: Stadhuis op Dansork. en 22.30 Journaal, Nederland 2: NTS; 20.00 Nieuws Vier betrouwbare middelen in 1 labiel! Krachtigbestrijding van pijn mn gfli De vier geneesmiddelen van ChM farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de geheld wereld baat gebracht, vaak oolj wanneer andere middelen faalden Bovendien zorgt één der bestandj delen dat een gevoelige maag niefl van streek raakt. Ckefarine 4" WËERSA^PORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) I li.ii» a Amsterdam onbewolkt 10 y pen burg mist 10 Vlissingen onbewolkt 10 4uld Limb mist Helsinki zwaar bew Stockholm onbewolkt Kopenhagen half bew. Aberdeen regen Londen mist Brussel onbewolkt Luxemburg licht bew. onbewolkt Bon licht Grenoble geh. N.V. DISTILLEERDER IJ V/„ SIMON RYNBENDE ZONEN SCHIEDAM

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2