drugabel (f „Quadrille': bekwaam maakwerk van Coward ETHER TIPS Grote clandestiene slachterij ontdekt „Schema van kerk in de wereld is concilie onwaardig" druööbel algasconvectoren gebouwd met 35 jaar 1 f gasojar-ervaring W MET EEN ENKEL WOORD DUET LEISCH DAGBLAD VRIJDAG 23 OKTOBER 1984 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Een rustige avond, met enkele programma's van behoorlijke kwaliteit, die echter geen opzien konden baren. Het stuk .Qua drille" b.v. werd het toonbeeld van bekwaam maakwerk, zonder veel diepgang, maar in elegante vorm. De werkwijze van Noel Co ward, de man die de Engels-Franse blijspelen voor zijn rekening nam (typerend is dat enkele dialogen in het Frans gesproken moes ten worden, wat Manfred de Graaf en Anne-Wil Blankers overi gens uitstekend afging), wordt er toch wel door getypeerd. Anneke Grönloh We troffen het dat voor dit „veredelde bellenblazen" de Haag- sche Comedie was aangetreden, waardoor we het dichtst bij de ideale opvoering kwamen. In het begin speelde Paul Steenbergen zo leek het althans Joan Remmelts, maar op den duur vergat je dat styigsapje en begon je de contouren te herken nen van de man die hij voor moest stellen. Myra Ward had de dank baarste rol, waar ze een gepast ge bruik van maakte. Oorlog en vrede Behalve weer veel Olympische Soeien zagen we een filmportret van Natalie Wood (wel aardig) en de tweede aflevering van „Oorlog en vrede". Deze aflevering ging uit van het rapport over de kernwapens van de Generale Synode van de Hervorm de Kerk, en liet zien hoe verschil lende Nederlandse kopstukken daar op. en op de atoombom in het al gemeen, reageerden. De opmerkelijkste opvatting werd verdedigd door prof. Kreighton, die we al eerder hadden leren kennen als voorvechter van een wereldrege ring omdat de gewone regeringen machteloos zouden staan tegen over de atoombom. Overigens zag hij geen essentieel verschil tussen een atoombom en een doodgewone hand granaat. Het was een goede (en korte) uit zending, waarin de kopstukken hun verklaringen rustig konden afleggen, zodat de kijkers alle aandacht kon den besteden aan wat er gezegd werd. Op Nederland 2 gaat de NCRV elke maand een teenagerma gazinebrengen. Hierin zal aandacht worden besteed aan de meest uiteenlopende onder werpen, die voor tieners inte- ressaitt zijn. Bovendien zullen de tieners zelf ook in ruime mate aan het woord komen. Zo zal in de eerste aflevering een groepje tieners een bezoek brengen aan het atelier van de schilder Hans van Zummeren, waar zij hun visie geven op de moderne kunst. Een deel van het programma is gewijd aan „Het Instituut Film en Jeugd" dat een film- en scenariowed strijd voor Nederlandse jonge ren tot 18 jaar organiseert. In elke uitzending zal een buiten landse bijdrage verwerkt zijn, de eerste keer in de vorm van een Tsjechisch filmpje. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat de tienermuziek een groot ge deelte van het drie kwartier durend magazine gaat inne men. Er worden veel platen gedraaid. Bovendien heeft „Tienermagazine" een pre mière n.l. het televisiedebuut van de Friese vocalgroup „The Four Teachers". Dit maandelijkse tienermaga zine is een programma van Andries Roest en Didier van Koekenberg. Vanavond ivordt de eerste aflevering uitgezon den. Vanavond zendt de KRO-radio in het Avondtheatereen hoorspel uit van de Tsjech Jan Rijs, getiteld „De Gr ens- gangers". Op Nederland 2 had de KRO een smakelijke show opgebouwd rond Anneke Grönloh, die in Mark Mur phy een uitstekende partner had. Tussen haakjes: hoeveel bezitters beide Nederlandse zenders kij ken nog wel eens naar het journaal ïr om 8.01 uur meestal ook wel iets goeds of aardigs te beleven valt op Nederland 2? Minder toeristen naar Frankrijk De Franse nationale assemblee heeft een rapport aanvaard, waarin o.m. de zeer hoge prijzen worden op gegeven als een van de voornaamste redenen van de achteruitgang van het toerisme in dat land. Het rap port werd opgesteld door de gaullis tische afgevaardigde Louis Salie. Salie wijst er met leedwezen op, dat buitenlandse reisbureaus hun cliën ten vaak adviseren slechts 36 uur in Parijs door te brengen en reizen door Frankrijk, „het duurste land ter we reld", zoveel mogelijk te vermijden. La Salie noemt in zijn rapport ook de „bedieningsgelden" (die vol gens hem door de toeristen verkeerd worden opgevat) waaraan paal en perk moet worden gesteld. Het ho telwezen is tegen beperkingen op dit gebied, maar er moet een soort com promis hiervoor worden gevonden, aldus het rapport- Het toerisme heeft Frankrijk dit jaar totdusverre 800 miljoen dollar aan inkomsten opgeleverd. Franse toeristen hebben echter 720 miljoen dollar in het buitenland uitgegeven. Advertentie Fietser door auto geschept: 2 doden (Van onze Enschedese correspondent) Twee doden en twee ernstig ge wonden vielen er gistermiddag te be treuren bij een verkeersongeval op de straatweg van Rijssen naar Wierden. Juist toen de 37-jarige au tomobiliste A. Rozeboom-Kijzerswaard uit Markelo een wielrijder, die in de richting Wierden reed, wilde passe ren, zwenkte deze, de 73-jarige G. van den Berg uit Rijssen, plotseling naar links. De man werd geschept en kwam vermoedelijk voor de voor ruit van de auto terecht, waardoor het uitzicht aan de automobiliste werd ontnomen. Als gevolg daarvan botste de auto tegen een boom. Me vrouw Rozenboom en de heer Van den Berg werden vrijwel op slag ge dood. De 50-jarige mej. A. ten Bolscher en de 63-jarige mevrouw C. Schot-Kij- zerswaard, die bjj mevrouw Roze- boom in de auto zaten, werden zwaar gewond. Met uiterst sobere middelen, alleen berustend op stem en sfeer en met een kleine rol bezetting twee gespreks partners speelt de schrijver een subtiel spel van droom en werkelijkheid. Nauwelijks gelocaliseerd naar tijd en plaats verbeeldt de handeling de nostalgie van de mens naar huis en haard, naar geborgen-zijn en ordelijk le ven. In een café in Wenen zitten twee ballingen. Zij spelen er in hun verbeelding het gevaar lijke spel: hij is een oude man en krepeert aan zijn heimwee De ander moet (nog) doorspe len. De Rudi Carrell-show van van avond (VAR A-Nederland 1) speelt zich ditmaal af in „the mad mad mad mad world", een malle, gekke, divaze en idiote wereld, die ivordt gecre- eerd door Rudi Carrell zelf, door de Mounties, Bertwini, Bouk Martens, het ballet Jan Arntz en vele anderen. Ook de winnares van het Eurovisie Songfestival 1964, de jeugdige Italiaanse zangeres Cigliola Cinquetti treedt op. Haar win nen liedje Non ho l'eta per amarty" heeft dit jaar lancfe tijd op de hitparade gestaan. Nobelprijswinnaars kiezen Johnson Drie-en-dertig Nobelprijswinnaars, onder wie de schrijver John Stein beck, de natuurkundige Ididor I. Rabi en de scheikundige Harold D. Urey, hebbén zich uitgesproken voor president Johnson en senator Hum- bert Humphrey. een verklaring zeggen zij: „De wereld heeft reeds vertrouwen in de huidige leiders van de Verenigde Staten". De volgende president moet Grote partij bedorven vlees (Van onze Utrechtse correspondent) De Rijkspolitie en ambtenaren van de veeartsenijkundige dienst hebben een inval gedaan bij een vleesgros- slcr in Willeskop, waardoor een van de grootste clandestiene slachterij en in ons land werd ontdekt .Het vlees, meestal afkomstig van kada vers, besmet met paratyfus, werd ge leverd aan grote conservenfabrieken restaurants van de eerste klasse en andere te goeder naam en faam be kend staande zaken. Deze wisten echter niet, dat het vlees afkomstig was van de geheime slach terij, omdat de partijen o.a. onder de dekmantel van goede expeditiebedrij ven binnenkwamen. Wanneer men weet, dat zelfs kleine slachterijen en niet te grote conservenfabrieken al Koningin Juliana naar Engeland De Koningin is voornemens woens dag 4 november in gezelschap van prinses Christina in Londen een be zoek te brengen aan de tentoonstel ling „The Orange and the Rose", die tot 13 december in het „Victoria and Albert Museum" wordt gehouden. De tentoonstelling geeft een beeld van de wederzijdse beïnvloeding van kunst en cultuur tussen Engeland en Nederland tijdens de periode van 1600 tot 1750. Tijdens haar verblijf in Londen, dat enige dagen zal duren, zal de Koningin samen met Prinses Chris tina logeren bij Prinses Alice, gra vin van Athlone. „verantwoordelijk en geduldig zijn" en tevens „een man zijn die de aard van een kern-eeuw begrijpt en waardeert". „Wy geloven dat presi dent Johnson aan deze vereisten voldoet en zyn tegenstanders niet". voor honderdduizenden kilo's vlees per week verwerken, is het niet zo verwonderlyk dat kleine partijen in grote partijen mee aangeboden, in bevroren toestand in grote bedrij- ven onmiddeliyk dezelfde weg opgin gen als het goede vlees. Allang verdenking De verdenking tegen de vleesgros sier bestond allang. Vermoedeiyk heeft de man al een jaar of vier de ze praktyken kunnen uitoefenen. Maar de geheime slachtplaats was zo goed verborgen, dat' alleen ingewy- den deze konden vinden. Een alarm installatie waarschuwde, wanneer er gevaar dreigde door ongewenst be zoek. In het dorp en in de wyde omge ving was men op de hoogte van deze praktyken, maar niemand durfde er over te praten. Een gecamoufleerde en volledig ingerichte kadaver-slach- tery werd by de inval aangetroffen. In de diepvrieskelder lag een party van 3000 kilo ongekeurd en bedorven vlees, besmet met paratyfus. De thans gearresteerde vleesgros- seir leverde voor de volle prijs aan zyn afnemers, die hy over het gehele land had. De toestand waarin het materiaal van deze slachtplaats werd aangetroffen, is onbeschrijflijk. Aan de messen hingen dikke koeken van resten en bloed. De zaak kwam eind vorige week pas in een stadium, dat de Justitie door een overval met vier wagens en tv/in tig man kon ingrijpen. EERSTE NET VARA 18.15 u UT Olympische Spelen Tokio 1964 19.30 u ur Glynis Een ïyfwacht te veel 20.00 u NTS-journaal 20.20 Achter het nieuws, actualiteiten 20.45 ur Rudi Carrell-show 21.30 ur Signalement, kunstprogramma 22.00 ur Het pistoolschot, Franse film 22.25 NTS-journaal 22.30 ur Olympische Spelen Tokio 1964. TWEEDE NET NCRV 20.00 ur NTS-journaal 20.01 TM, tienerprogramma 20.45 Paramaribo, filmimpressie 20.55 ur Amsterdams Kamerorkest 21.25 ur En hy sprak tot hen in geiykenlssen 21.30 ur Drie maal negen, politiefilm 21.55 ur Attentie, actualiteiten. TV NOORDZEE 18.30 ur Mijn drie zonen, voor de Jeugd 19.00 ur Popeye the Sailorman, tekenfilm 19.08 ur Hollywood Star Playhouse: „Pappa zei 21.00 ur Brinning up baby, humoristische film. VOOR ZATERDAG 24 OKTOBER KRO: 7.00 Nw Woord. 7.15 Klass muziek. 7.55 Overbrenging. 8.00 Nws Angelus. 12.04 Olympisch journ. 12.3 Meded. t.b.v. land- e Licht lnstr. kwartet 12.50 Regeringsultz.: Vraaggesprek dokter L. Ph. i heer-directeur Rijkspsychlatrlsche richting ln Eindhoven. 13.00 Nws. 13.XO Marktberichten. 13.18 V. d. Jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten: Mannenkoor. AARTSBISSCHOP WESTMINSTER DOET FELLE AANVAL OP SCHEMA (Van onze correspondent Bij de concilie-zitting van gisteren is er een spreker aan het woord gekomen, aartsbisschop van Westminster, mgr. Heenan, die waarschijnlijk de meest vurige rede heeft gehouden welke ooit in een concilie is uitgesproken. Hij zei o.m. dat de ijver van de com missie en de deskundigen bij de samenstelling van de tekst over het schema ,,de kerk in de hedendaagse wereld" waardering verdient, doch hij vond het schema een oecumenische concilie beslist on waardig. Als het in deze vorm zou worden goedgekeurd, zouden de verwachtingen der gelovigen en- niet-rooms katholieken en der on gelovigen volkomen de bodem worden ingeslagen. De tekst is duister en dubbelzin nig, sommige delen zelfs schadeiyk en gevaariyk, zo vond de Britse aartsbisschop. Verder kritiseerde hy de werkzaamheden van de deskun digen, die volgens hem genoeg scha de aan de kerk berokkenen, vooral de tussenpose tussen verschillen de fasen van het concilie. Het is niet aan te raden zich neg toe te ver trouwen aan hun subüiële, dubbel zinnige en soms rebels hersenen. Het is zaak de autoriteit van de lerende kerk te herstellen. De commissie, die dit schema heeft voorbereid, heeft kenneiyk niet de medewerking gehad van deskundigen die werke- lyk in staat waren de vele en moei- ïyke vraagstukken Juist te belich- DUBBELZINNIG EN DUISTER Het is beter helemaal niets te zeggen dan algemeenheden te de biteren en vage vermaningen te uiten over belangrijke vraagstuk ken die diep en rijp nadenken vereisen. Spreker vond het be lachelijk dat na zoveel tijd te hebben besteed aan vraagstukken van uitsluitend theologisch be lang, vaak onbegrijpelijk voor de gewone man, het concilie nu op een dilettanterige en lichtzinnige wijze zich gaat bijzighouden met dingen als de honger in de we reld, de atoomoorloghet gezins leven, zaken die ook voor de door snee mens van het grootste be lang zijn. Advertentie vonden. Er wordt ook gezegd dat alleen de echtlieden een zedelijk oor deel moeten geven over die kwestie. Stenen voor brood Tegeiyk zegt het schema echter, dat zy de doctrine van de kerk die- te volgen. Maar, zo riep de bis schop uit, waarde broeders, dat is juist wat de mensen van ons vra- i, wat is de doctrine van de kerk? Daar geeft dit schema geen ant woord op. Moeten wij, wanneer onze kinderen om brood vragen, stenen geven? Ik vraag nadrukkeiyk dat het hele schema teruggestuurd zal worden aan een nieuwe commissie. De toespraak is met geweldig ap- laus begroet, iets wat in het concilie verboden. Een andere spreker betoogde dat meer realiteit in het schema moet komen. Ook hy vond, dat het sche- moest worden herzien in een nieuwe commissie, waarin deskundi ge leken dienen te zitten, ook niet- rooms-katholieken. ten. Huwelijksleven en pil De oppervlakkigheid en lichtzin nigheid waarmee het schema het huwehjksleven behandelt, is daar een by zonder duideiyk bewys voor, zo vond hy. Iedereen in de wereld weet, dat men praat over een pil te gen de zwangerschap. Een pil, die eventueel door het concilie zou kun nen worden goedgekeurd. Die pil wordt door velen gezien als een won dermiddel waarmee alle moeiiykhe- den van het huweiyksleven kunnen worden opgelost. In het schema en in de by lagen daarby wordt profe tisch gezegd, dat een oplossing in de toekomst stellig wel zal worden ge- BINNENLAND waarop de correspondentie lijk ter post moet zijn bezorgd, sutau, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Cap San Augustin (27/10); Australië: Tagus (26,10); Brazilië: Louis Lumlère (27/ 10); Canada: Pr. Alexander (26/10), Pr Irene (28/10); Chili: Buntenstein (25/10); Indonesië: M.H. (26/10); Thamrln Antillen: Pr. der Neder landen (28/10); Nieuw-Zeeland: Rakaia (26/10); Suriname: Jason (28/10); V.S. van Amerika: Pr. Irene (28/10); Zuid- Afrlka (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika: Cape town Castle (25/10), Wonosarl (28/10). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. K.N.L.C.-prijs De vijf Jaar geleden door het Kon. Ned. Landbouw Comité ingestelde Landbouwcomité-prijs sterking" van de goede betrekkingen tussen het Nederlandse volk en zijn land- en tuinbouw is in restaurant „Bellevue" ln Assen tijdens de jaarver gadering K.N.L.C. uitgereikt drs. A. L. A. Moret, leraar economie aan het Amersfoorts Lyceum. Culinair gevecht Vyf Nederlandse chefkoks, ware kunstenaars op culinair gebied, gaan ons land vertegenwoor digen op de elfde internationale kook- tentoonstelling, zullen ln Frankfort hun ten met die van confraters uit Groot- Brittannlë. West-Duitsland. Zwitser land, Israël, Rusland, Oostenrijk, de Verenigde Staten Scandi navische landen. De Nederlandse equipe, geselecteerd door de Nederland- MaarsbergenA. Kooy (Hilton edesprys De Wateler- Verenlgde Naties" in Geneve, organisaties de vreedzame Den Haag. De prijs wordt beurte- beademingsmethode toegepast. Later 1 komst overleden. BUITENLAND Bondsrepubliek schatting zesmiljard mark De politie in Toronto (Canada) heeft gisteren bekendge maakt dat juwelen voor een waarde van 450.000 dollar zyn achterhaald en dat deze zyn geïdentificeerd als Ju- itolen zijn ln Antwerpen, Amerikaan gevangenneming vangenen zal worden laatst zijn gezien toen zy gisteren r Cambodja werden overgebracht. - Na geruchten dat i mishandeld i kinderen wilden roven. Een arbeider kreeg er van langB toen hij met een tegengehouden. Het zoontje te vermoedde dat hij kinderen Sjaloom en Antwoord '64 De werkgroep Sjaloom heeft, zoals gemeld, aan de negen kerken die in Antwoord '64 samenwerken een open brief gestuurd waarin kritiek wordt geoefend op doel en middelen van de kerkbouwaotie. De werkgroep stelt daarin met name principiële vragen kerkbouw ln deze tijd, experi mentele gemeentevorming en derge lijke. Deze vragen worden gericht aan de negen kerken en niet aan Ant woord '64 en ze betreffen beleidsvra gen die buiten de competentie van de kerkbouwaotie vallen. Antwoord '64 aldus de woordvoerder van de kerkbouwaotie heeft een beperkte opdracht van de kerken gekregen: geld Inzamelen voor kerkbouw. Vra- over die opdracht zullen de ker ken zelf moeten beantwoorden. Dat ook de reden waarom het werk comité niet is ingegaan op een ver zoek van de VARA om met een ver tegenwoordiger van de Sjaloomgroep in de televisierubriek „Achter het nieuws" van gedachten te wisselen. R.-k.-klok luidde Antwoord '64 in Antwoord '64 ontvangt nog steeds mededelingen over het verloop de kerkbouwaotie op plaatselijk ni veau. Hoewel reeds achterhaald door de tyd geven wy er nog één door In Lemelerveld, waar de gereformeer de kerk geen eigen klok heeft, is in plaats daarvan de klok van di katholieke *>srk geluid op de avonden dat de medewerkers er op uit trok ken. VOORMALIGE DUITSE GEBIEDEN EN POLEN De r.k. hiërarchie in Polen heeft gisteren verklaard, dat de Poolse be zetting van voormalige Duitse gebie den, die na de tweede wereldoorlog bij Polen zyn gevoegd, „onherroepelijk en onbetwistbaar" is. Aartsbisschop Boleslaw Kominek, het waarnemend hoofd van het Pool se episcopaat, heeft in een verklaring gezegd, dat de westeiyke gebieden thans even Pools zijn als Warschau en andere provincies. Ln de kerkelijke verklaring heet het verder, dat acht miljoen Polen, die ln deze voormalige Duitse gebieden wonen al hun krachten, geloof en hoop aan deze gebieden hebben ge- wyd en op deze gebieden hebben ge steld. In de verklaring wordt geconsta teerd, dat de Polen, ongeacht hun godsdienstige of politieke overtuiging, het eens zyn over het vraagstuk van hun herwonnen gebieden. Reuter tekent hierby aan, dat tot dusver het Vaticaan de politiek heeft gevolgd om volledige erkenning van de nieuwe Poolse grenzen met Duits land uit te stellen in afwachting van de ondertekening van een vredesver drag tussen de voormalige geallieer den tydens de oorlog en Duitsland. De weigering van de Poolse kerk om vaste bisschoppen te benoemen in de voormalige Duitse gebieden in overeenstemming met het Vaticaanse beleid is een van de grondoorza ken geweest van spanning tussen de r.k. leiding in Polen en de Poolse overheid. LUTHERS TROUWRING TERECHT De trouwring van Maarten Luther, die sinds de eerste wereldoorlog ver dwenen was, is volgens een bericht het Oostduitse persbureau by een familie in Rostock teruggevonden. Het kleinood zal nu in een historisch museum in Schönberg (Mecklenburg) worden tentoongesteld. 5.00 Lichte ork.muz. kleuters. 14.40 Franse zangsollst« arakter'-" weinig woorden e muziek. 16.30 Lichte gram. 17.00 Llcï te gram. 17.30 Kunstkron. KRO: 18.00 Licht ens. 18.20 muz., met comm. 18.50 Lichtbaken zing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.3 muz. 20.00 Hoogtepunten gevar. progr. 21.36 Licht gram. 23.55-24.00 Nws. praatje. 9.10 Klassiek planoconc. VPP.0; 7.40 Richtlijnen, lezing c"~- K)den ln onze tijd. 9.5( 'aart IV. Armoede is 13.00 Nws. 13.15 Opu. nachtconcert Rep. 70-Jarig Jubileum Ned. Vega 16.20 Lichte ork.muz. 16.45 Licht to hobby-quiz. 20.00 N 20.05 Britse volksliederen. 20.15 ft l de Ver. Naties: Londens Symlctt Naties. 21.00 51 comm. 21.15 Trammelant ln Loert a/d Hor, licht progr. 22.10 Licht to trio. 22.30 Nws. 22.40 Metropole-shw Metropole-ork., koor en solisten. 23: Even naplaten, licht progr. 23.56-2(1 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 15.00 Weekjournaal. 15.25 Ei dy's logboek, TV-film (dl. 2). E 16.00 Intermezzo, een fllmimpr over het Spaanse land. 16.15 Hi boompje, beestje. 17.00-17.35 Voor; kind. NTS: 18.15 Olympische Spel: i KRO/NCRV: 19^30 Barend de be KRO: 19.35 Sir Lancelot, TV-film 1 3). NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlc! KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Vier a NTS: 22.25 Journaal. 22.30-23.30 Olji plsche Spelen. Nederland II: NTS: 20.00 Journu AVRO: 20.01 Zoo Zoo, maand# tienerlnstulf. 20.55 De Dick Van Dj Show (dl. 25). NTS: 21.20-22.10 B maakt U het?, maandelijks progr. Officier van Justitie: SATURNESPEL IS HAZARDSPEL Het sinds 1 augustus in het Bad hotel in Zandvoort gespeelde Sa- turnespel dient tot hazardspel gere kend te worden, zo meent de officier van Justitie by de Haarlemse recht bank. Hy presisteerde by de eis van f 25 boete tegen de 55-jarige direc teur van het hotel, J. J. Pas, wegens het gelegenheid geven tot hazard spel. Vorige week vrijdag heeft de Haar lemse rechtbank een spelavond in het Badhotel bygewoomd. Enige ge- tuigen-deskundigen kwamen tot de conclusie dat het, na bestudering van het spel, mogeiyk is een getal te kiezen dat winst oplevert. Uitspraak vrijdag 30 oktober. spaar plezierig met NYLONS ^met gratis waardezegels van 15 en 25 ct vraag vooral om dt DUET-spaarkaart WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regen Twenthe regen Eindhoven regen iuld-Llmb regen Helsinki motreg Stockholm regen Londen zwaar bew Brussel regen Luxemburg regen Frankfort geh. bew. Innsbruck Belqrado Athene onbewolkt 19 13

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2