SUPRA KOFFIE Voor Antwoord '64' TWINTIG MILJOEN De Gaulle terug C.P.N. verwacht veel goeds van wisseling wacht in Kremlin Receptie Kremlin AEG MET EEN ENKEL WOORD tCTDSCK DAGBLAD ZATERDAG 15 OKTOBER 1964 De onvoorziene veranderingen Moskou betekenen méér dan het vervangen van de kleurrijke figuur van Chroesjtsjow door de gesloten wat sombere Brezjnew. Hoe groot de verschillen zullen zijn niet per soonlijk, maar op politiek gebied dus kan nu nog moeilijk gezegd wor den. Dat zal de praktijk pas leren. Op twee punten zal de oude lijn in elk geval worden voorgezet, aldus be weerde de Prawda gisteren: ten aan zien van de desballnisering en bij het strerven naar verbetering van de le vensstandaard van het Russische volk. Deze verzekering aangeno men dat de nieuwe leiding zich aan deze belofte zal houden is belang rijker dan zij op het eerste gezicht lijkt. Want beide punten behoren tot het arsenaal van bezwaren, waaruit Mao Tse-toeng zijn aanhoudende kri tiek op het regime-Chroesjtsjow haalde. De verdwenen premier was bijv. van mening, dat het communis me alleen kan hopen de rest van de wereld te „bekeren" als het bewijst, dat het in ruime mate voor het eigen volk kan produceren. Daar stelde Pe king tegenover, dat de Russische hulpbronnen gebruikt moeten worden om revoluties in andere landen te steunen. Met andere woorden: niet eten, maar vechten. Wanneer nu dus hier en daar en niet alleen in Pe king en bepaalde Azia.tische landen de indruk bestaat, dat Chroesjts- jows aftreden vooral een gevolg ls van de gespannen betrekkingen met Rood-Ohina, dan dient dus vastge steld te worden, dat de Chinezen al thans op bovengenoemd punt geen winst hebben kunnen boeken: het nieuwe bewind denkt er net zo over als Chroesjtsjow. Toch is het aller minst ondenkbaar dat de verstand houding tussen Moskou en Peking een verbetering zal ondergaan. Want het rode schisma had langzamerhand een persoonlijk karakter gekregen en de strijd scheen meer tussen Chroesjts jow en Mao te gaan dan tussen de Russische en Chinese communistische partijen. Brezjnew heeft zich altijd zorgvuldig van aanvallen op Peking onthouden en het zal hem dus niet al te moeilijk vallen het probleem van de onderlinge verscheurdheid in óe rode gelederen anders pan te pak ken. Of hem succes beschoren zal zijn, is echter een vraag. De voort zetting van de z.g. destalinisering en de verbetering van de levensstan daard zijn in elk geval al duidelijke standpunten, waarmee Peking reke ning zal moeten houden. Anderzijds kan Moskou, nu Chroesjtsjow van het toneel verdwenen is, de interna tionale bijeenkomst van communisti sche partijen, die tegen 15 december as. uitgeschreven was en waarop Peking „veroordeeld" zou worden, zonidier „gezichtsverlies" uitstellen tot St.-Juttemis. Daarmee wordt dan te vens bereikt, dat de Russische greep op Oost-Europa weer wat steviger kan worden: voor het Kremlin een prettige bijkomstigheid, voor de vol ken achter het ijzeren gordijn echter het tegendeel ILLUSIE Het bovenstaande is vanzelfspre kend, in dit stadium, slechts een zeer voorlopige prognose. Er zijn min of meer wilde speculaties in omloop, die mogelijk enige waarheid bevatten, maar er misschien ook helemaal .naast" zijn. Een van die veronder stellingen luidt, dat de Roemeense premier Maurer tijdens zijn bezoek aan Peking een geheime overeen komst heeft bereikt, die voorziet in het aftreden zowel van Chroesjtsjow als van Mao Tse-toeng, waarmee dan een stap zou worden gedaan in de richting van Russisch-Chlnese toe nadering, die onmogelijk is zolang beiden aan het bewind zijn. Het klinkt nogal fantastisch en ls trou wens in strijd met de mening van de voormalige minister van Defensie in India, Krisjna Mennon, die ter dege op de hoogte zou zijn van wat er in het Kremlin omgaat. Die is name lijk van mening, dat ook de nieuwe leiders in Moskou hun geschil met communistisoh-China niet zullen bij leggen. Want, aldus Menmon, „China wil de leiding in Azië en in de com munistische wereld, en daarmee kan geen enkele Rus of Russische regering akkoord gaan". Naar zijn opvatting en hij is zeker niet de enige, die er zo over denkt is de twist tussen de Sow jet-Unie en Rood-China er een tussen twee volkeren en niet tus sen Chroesjtsjow en Mao Tse-toeng. Mennon onderstreepte nog eens, dat China expansionistisch ls en in zijn gebledehonger grote stukken Rus sisch grondgebied opeist. En daarbij kan geen enkele regering in het Kremlin zich neerleggen. In de Sow- jet-Unie bestaat een collectief leider schap en „de mensen, die in Rusland, samen met Chroesjtsjow, de politiek bepaalden, zijn nog aan de macht". In de grote lijn van de Russische po litiek zal dan ook geen principiële verandering komen, aldus de Indiase oud-minister. Zo gezien is de con clusie van de Republikleinse presi- dentschapskandidaat in Amerika, se nator Barry Gold water, dan ook on juist, wanneer hij, volgens welgefun- duurde vermoedens, Chroesjtsjows af treden zal aangrijpen om te betogen, dat het zinloos is om met een Rus sische dictator te onderhandelen. Die kan immers van de ene dag op de andere verdwijnen en door een totaal onbekend gezicht worden vervan gen Mennon stelt daar dus tegen over al gaf hij zijn mening zonder iets te weten van de opvatting van Goldwater dat er in feite niets zal veranderen. Of, zoals de Fransen zeg gen: hoe meer veranderingen, hoe meer de zaken in wezen dezelfde blijven Doch pas de toekomst zal leren, wie het gelijk aan zijn zijde heeft: Meninon of Goldwater. onbekende persoi De overweg wordt vanuit op afstand bediend. De ma- L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Twintig miljoen gulden was om kwart voor twaalf bereikt in de kerkbouwactie „Antwoord '64", Dick van Ruler onthulde dat dit het minimumbedrag was waarmee de actie als geslaagd kon worden beschouwd. Kort daarna bleek de kerk, driekwart dag eerder dan was verwacht, klaar te zijn om te worden overge dragen. De actie kan dus als geslaagd worden beschouwd. De Marathon-actie .-Open het dorp" bracht 12 miljoen gulden op. Deze estafette-actie van de kerken strekte zich echter over een langere tijd uit. Opvallend was dat er uit Limburg en Noord- Brabant aanzienlijk lagere bedragen waren binnengekomen dan uit Zuid-Holland, Gelderland, Zeeland. De reden is duidelijk. Attentie In de actualiteitenrubriek „Atten tie" van de NCRV werd ruimschoots aandacht besteed- aan de ontwikke lingen in Rusland. Alleen hield men geniet dubbel met Xt VANNELLE'S brandvers gemalen vacuum verpakt ie de ruimte DE gebeurtenissen in het Krem lin hebben althans één ding op gehelderd: de oorzaak van de merkwaardige korte duur van de Russische driemans-ruimtevlucht. Wanneer de drie ruimtevaarders, in him cabine om de aarde zwevend, hadden vernomen van een (eventueel niet erg soepel verlopende) „staats greep", zou heel misschien wel eens de gedachte kunnen zijn opgekomen, dat het wellicht aan te bevelen was om „de benen te nemen" wat men daar dan ook voor een ruimtevaar der onder mag verstaan. In dictatu ren vallen nu eenmaal een heleboel mensen en helden mee met de ont troonde dictator. De ruimtevaarders zouden even goed in Amerika (of waar dan ook» als in Rusland hun Woschod aan de grond hebben kunnen zetten. Zy za ten daar ver boven de aarde niet met een touwtje aan het Kremlin vast. TOEGEGEVEN: de kans d&t zij zo zouden denken en doen was uiterst gering. Maar die kans bestond, en dit risico kon Moskou zich niet veroorloven. Het zou im- 5 een onherstelbare klap voor de Russen zijn geweest, wanneer de Woschod in Amerikaanse handen was gevallen. Het zou zoiets zijn geweest als (in omgekeerde richting) het atoomverraad van Klaus Fuchs. TOEN gezagvoerder Komarow van de Woschod een routineverzoek deed om de vlucht na zestien ronden te mogen voortzetten, werd hen onverwachts ten antwoord ge geven „Neen". Daarbij werd het op dat moment raadselachtige citaat uit Shakespeare's Hamlet als commen taar gegeven: „Er zijn meer dingen tussen hemel en aarde, dan waar van je ooit hebt kunnen dromen". Nu weten wij dan, wat hiermee werd bedoeld. Het was voor de buitenwacht wel licht duidelijker geweest, wanneer er een ander (niet goed in het Neder lands vertaalbaar) citaat uit Ham let gegeven was: „There's something rotten in tb# dagje te laat kwamEr was zelfs een equipe naar de Berlijnse muur gezonden om de mensen aldaar te vragen hoe zij zich voelden na de val Van Chroestsjow. Daar kwam, zoals te verwachten was, maar weinig uit. Maar men had tenminste de handen uit de mouwen gestoken, zo ver zelfs, dat Pinkelman en de Hill billies er voor moesten wijken. Danny Kay: lachen Men moge hert ons vergeven, dat wij onze nationale helden en teüevi- zlerringdragers Stiefbeen en zoon in de steek hebben gelaten voor Danny Kay op Nederland 2". Dat klinkt als een onguur rijmpje, want deze show, hoezeer het ook te waarderen valt dat de Avro het tweede net geen stief kindje wil laten zijn, zou toch door iedereen gezien moeten kunnen wor den. De Avro zou er goed aan doen te overwegen deze, op het tweede net uitgezonden show van Danny Kay, te gelegener tyd te herhalen op het eerste net. Er zijn nu eenmaal pro gramma's die waard zijn door ieder een gezien te worden. Volgende week woensdag b.v. zendt de Vara op Ne- taire uit over de komende presidents verkiezingen, die weergaloos knap in elkaar zit. Het zou doodzonde zijn als „Election year in average town" niet door iedereen gezien zou kun nen worden. Hetzelfde geldt voor Danny Kay, om wiens sketch in oor- logstyd met José Ferrer (U hebt hem als Cyrano de Bergerac op de film gezien) wij tranen met tuiten hebben moeten lachen. Trouwens, ook het bezoekje aan de anti-slip school in Zandvoort is waard aan een breder publiek te worden getoond. Het was een duidelijke, inetruotieve reportage, waarmee menige autorijder uit de slip zal zijn geraakt. Kees Brusse: ontspannen Bijzonder plezierig was het gesprek je dat Jan van Hillo had met Kees Brusse naar aanleiding van diens film .mensen van morgen". Brusse zei zich President Charles de Gaulle is gis teravond laat van een 32.000 km lan ge reis van drie weken door Zuid- Amerika in Parijs teruggekeerd. Het doel van zijn reis was de Franse in vloed aldaar te vergroten en de be langrijkheid van dat werelddeel in wereldzaken te erkennen. De Boeing-707 van De Gaulle land de om 23 uur 58 (W.E.T.) op de luchthaven Orly. Bij hat verlaten van het grote straalvliegtuig werd De Gaulle be groet door premier Georges Pompi dou. Beide mannen zouden vandaag in het Elysée confereren. Bovendien zal De Gaulle met andere autoritei ten spreken over de regeringswijzi gingen in de Sowjet-Unie en Groot- Brittannië alsmede over de gevolgen van de ontploffing van een kernbom In communistisch China. Russische ambassadeur bij premier Marijnen De ambassadeur van de Sowjet- Unie in Den Haag, de heer I. Toe- garinow, heeft een bezoek gebracht aan minister-president Marijnen. De ambassadeur, aldus deze bron, bracht ter kennis, dat het terugtre den van Chroesjtsjow niet van in vloed zal zijn op de binnenlandse en buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie. Het bezoek van de ambassadeur werd gebracht om de premier „de betekenis van de veranderingen in Moskou" uit te leggen. nooit tot de documentaire aangetrok ken te hebben gevoeld. Zijn film en „Alleman" vulden elkaar aan, dacht hij, en hU zei het zeker in deze tijd zinvol te achten om veel van de mensen te weten. Op de vraag hoe het kwam dat hij de mensen zo goed op hun gemak kon stellen moest hij het antwoord schuldig blijven. Maar een raadsel is het daardoor niet ge bleven. Brusse straalt Immers een grote rust uit, ook onder de T.V.- lampen. Hij zit volkomen ontspannen te praten en probeert niet koortsach tig iets te begrijpen, maar vraagt ge woon: „Hoe bedoelt u dat?" NTS journaal Ten slotte een compliment aan het N.T.S. journaal, dat de crisis in de Sowjet-Unie uitstekend heeft opge vangen. Om kwart over zes, voordat Tokio kwam, kregen we al een ex tra Journaal. Eerst werd de Chinese atoombom gemeld (het is opmerke lijk hoe weinig commentatoren ver band hebben gelegd bussen die bom en het aftreden van Chroestsjow. de grote tegenspeler van communistisch China), daarna kwamen de Engelse verkiezingen aan bod. Een juiste volg orde. De radionieuwsdienst deed het, ten onrechte, andersom. (Van onze parlementaire redacteur) Het hoofdbestuur van de Communistische Partij Nederland verwacht, dat de veranderingen in het Kremlin zullen leiden tot een versterking van de politiek van vreedzame coëxistentie, een oplossing van het ideologische geschil tussen de communistische partijen en tot meer stabiliteit in de regering van de Sowjet Unie. Groot Partijvoorzitter Paul noemde gisteren tijdens een onver wachte persconferentie in de com munistische partijburcht „Felix Me- ritis" in Amsterdam, het aftreden van Chroesjtsjow en de benoeming van Brezjnew en Kosigin „een kabi netswisseling, welke een gevoel van stabiliteit geeft". Het is de proef op de som, dat de Sowjet-Unie het stadium van revolu tionaire beslissingen in personen- kwesties voorbij is. Het was niet de gril van één persoon, maar de beslis sing van een lichaam. Straks komen dan nog het parlement en het con gres van de partij by elkaar. Dat al les moet een garantie zyn voor de rust en de stabiliteit. Het is absoluut een ontwikkeling naar meer demo cratisering, zo meende hy. De heer De Groot, tijdens de pers conferentie by gestaan door acht andere leden van het dageiyks be stuur van de CPJN., zei dat tot deze byeenkomst besloten was, omdat ge bleken was dat er veel belangstelling bestond voor het standpunt van de C.PD. „wy hebben been byzondere inlichtingen, maar wel een mening", zei hü. Onze parlementaire redactie tekent hierby aan, dat het verschijnsel van de persconferentie zelf In dit geval belangrijker was dan de opinie van de heer De Groot en de zijnen. Over de gebeurtenissen in het Kremlin. Het is immers heel lang geleden, dat de leiders van de C.P.N. voor het forum van de Nederlandse pers wens ten te komen. Zij zijn er kennelijk op uit om al is het rijkelijk laat ook in Nederland het zonnetje van de coëxistentie wat helderder te laten schijnen. Opvallend was, dat de communis tische commentatoren geen geschre ven verklaringen nitdeelden, waar achter zij zich later zouden kunnen dekken, maar dat zij onbevangen en zonder aarzelen de vrag-en beant woordden. Zelfs kon er nu en dan een grapje af, dat karakteristiek was voor de minder volgzame hou ding van de Nederlandse communis ten tegenover de voortrekkers in het communistische vaderland. De Nederlandse communisten spe len duidelijk op winst. Hun gedrag lm hst par lament to de lenUie tijd vry constructief. De party heeft het voordeel in Marcus Bakker een zeer goede parlementariër te hebben. De redevoeringen op de communistische partycongressen zün minder dogma tisch en veel soepeler dan vroeger het geval was. De bezwaren tegen het weren van de communisten uit de ether worden allengs groter. Acht jaar na het neerslaan van de Hon gaarse opstand groeit by verschillen de partijen de overtuiging, dtit men de communisten de meningsuiting via radio en televisie niet veel langer meer kan ontzeggen. Van al deze if.rschynselen zyn de communisten zich goed bewust. Het heengaan van Chroestjsow leek hen waarschyniyk een goede gelegenheid om zich door een vrijmoedige pers conferentie nog wat meer aanvaard baar te maken in de Nederlandse politiek. Vervolg van pag. 1 De eerste Russische leiders in de gereorganiseerde regering versche nen gisteravond op een receptie in het Kremlin voor de op bezoek zyi^de president van Cuba, Osvaldo Dorticos Torrado. Anastas Mikojan, president en gedurende lange tyd vertrouwde van Chroesjtsjow, was gastheer. Ko sigin was er ook. Maar Brezjnew was afwezig en Soeslow werd klaarblyke- ïyk tydens de receptie weggeroepen. Twee andere leiders waren ook merkbaar afwezig, waardoor onder' buitenlandse diplomaten onmiddellijk gefluisterd werd dat zij met Chroesjtsjow gevallen zyn. Het wa ren de minister van Defensie, maar schalk Malinowski, en de minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko. De algemene sfeer in het Kremlin was gespannen, wat nog versterkt werd door de geruchten. Sommige Russische leiders spraken zelfs over Malinowski By de muren van het Kremlin be vond zich een ongewoon groot aantal politiemannen. Moskou is rustig. De toevallige commentaren op straat we zen op vele dingen: apathie tegen over de verandering, nieuwsgie righeid of Chroesjtsjow werkelijk ziek is, bezorgdheid wat het allemaal betekent. President Johnson heeft gisteren in een toespraak voor de Amerikaan se televisie gezegd, dat de ambassa deur van de Sowjet-Unie, Dobrinin, hem verzekerd had dat de nieuwe Russische regering zal blijven zoeken naar mogeiykheden voor een duur zame vrede. De Amerikaanse presi dent had daarop geantwoord dat ook de Verenigde Staten zich zullen bly- ven inspannen voor handhaving van de vrede. Dobrinin had de Ameri kaanse president een boodschap van zyn regering overhandigd, waarin genoemde verzekering was vastge- Radio-Boedapest heeft gisteren Cnroesjtsjow „een bekende grote i 't enige Oosteuropese ontwapening" genoemd. Radio- het enige Oosteuropese nieuws-medium dat tot dusverre op de verdienste van Chroesjtsjow heeft gewezen. De leiders van communistisch-Chi- na, Mao Tse-toeng, Lioe Tsjao-tsji, Tsjoe-teh en Tsjoe En-lai, hebben Brezjnew en Kosigin een boodschap gezonden, waarin zy beide Russen van harte gelukwensen met hun be noeming. Eis 3 jaar tegen barexploitant (Van correspondent) Drie jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest en terbe schikkingstelling van de regering eiste de advocaat-generaal by het Haagse Gerechtshof gisteren tegen een 27-jarige, in Suriname geboren, caféhouder uit Den Haag. In het door hem geëxploiteerde café aan de Van Ostadestraat, de El Negro-Bar, werden byna wtee jaar geleden plannen beraamd voor een reeks inbraken en overvallen in januari 1963, waarbij de 39-jarige onderhoudsmonteur G. P. v. d. Lugt en de weduwe A. S. van Capelle-Lug- tigheid werden gedood. De hoofddaders werden veroor deeld tot gevangenisstraffen van resp. 18 en 15 jaar met ter beschikking stelling. zy gingen niet in hoger be roep, evenmin als een medeplichtige, die vier jaar en terbeschikkingstel ling kreeg. Wel in appèl ging de bar exploitant, die voor heling en mede plichtigheid aan een inbraak vyf jaar en terbeschikkingstelling Voor het Hof bekende hy f 1500 te hebben gekregen van de vier mille, die by de inbraak in de woning van de weduwe aan de Hugo Verriest- straat was buitgemaakt. Ook erkende hy de medeplichtigheid aan de in- vraak by een juwelier in Vlaardin- gen en nog een geval van heling. De advocaat-generaal noemde hem een „losgeslagen Surinamer", die zich van wet en orde in deze samen leving niets aantrekt". De verdediger pleitte voor een straf, geiy'k aan het voorarrest. Hy verklaarde dat de verdachte naar Suriname wil terugkeren. Arrest op 30 oktober. ||||||||||||||!lllli!ll|||||!lllllllllllllllllllllllllllll!ll!IP!llllllll|l|lllllllllllllllllllllll!ll!lll TV EERSTE NET NCRV 15.00 uur NTS-weekoverzicht 15.25 uur Onder de loep, postzegelprogramma 15.45 uur Alles draait om moeder 16.10 uur Antwoord '64 16.45 uur Attentie, actualiteiten 17.00 uur Kinderprogramma 18.00 uur NTS: Olympische Spelen (rechtstreekse uitzending) 18.15 uur NTS: Olympische Spelen 19.30 uur Barend de Beer, voor de jeugd 19.35 uur Lassie 20.00 uur NTS-journaal 20.20 uur Pa Pinkelman en tante Pollewop 20.25 uur De zondagswandeling, monoloog 20.45 uur Attentie, actualiteiten 20.55 uur Een kus van een ballerina, muzikale komedie 22.20 uur Dagsluiting 22.25 uur NTS-journaal 22.30 uur Olympische Spelen. TWEEDE NET VARA 20.00 uur NTS-journaal 20.01 uur De Baileys, Amerikaanse film 20.25 uur Belina zingt en Siegfried Behrend speelt 20.55 uur K-Wartaal, Haags studentencabaret 21.45 uur Achter het nieuws, actualiteiten. TV NOORDZEE 18.30 18.58 19.05 19.21 21.00 i Rin Tin Tin, voor de jeugd Mr. Magoo, tekenfilm Zuidamerikaans programma De onzichtbar* man De bedreigde vrouw, griezelfilm. llllllllllllllllllllllll II IIII III I lllllllll VOOR ZONDAG 18 OKTOBER Hilversum I, 402 m. IKOR: 8.00 Nws. 8.15 Goede Morgen, een zondagochtendprogr. 8.45 Inleiding op de vroegdienst. 9.00 Vroegdienst. KRO: 10.00 Inl. hoogmis. 10.05 Hoog- gram 12.10 Boekbe- - 12.30 Kin- 2.50 Bultenl. 13.00 Nws. 13.10 De drie Mus- -ultslagen. 16.30 Operettemuz. café San Pietro, het concilie 16.45 In bekeken t.g.v. de Ingebruikneming "van de Ant- Rotterdam-Hoogvllet. b de wandelgangen. Con- 9.00 Orgelconcert: klass. en iuz. 19.15 Alledaags geloven, KRO: 20.15 Licht lnstr. rijkkwartet. 22.0 Hilversum II, 298 m. VARA: 7.30 Olympisch Journaal. 8.00 Nws., sportmedëd. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr. IKOR: 10.00 Klnderdlenst. 10.25 Kerk dienst. 11.40 Gram. 11.45 Resonans, hedendaags doen en denken. AVRO: 12.30 Olympisch journaal. 13.00 Nws, 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Carrousel, progr. dat alle kanten opgaat 14.10 Resldentle-ork., koren en solisten: mo derne en klass. muziek. In de pauze: zangsollsl and 6.30 Sportrevue. 17.00 WATERDICHTE BABKAMERKACHEL f 43.50 Spanning stijgt in Zuid-Rhodesië In Zuid-Rhodesië zijn gisteren ge regelde militaire eenheden naar plat telandsgebieden gezonden en terri toriale reservetroepen onder de wa penen geroepen in het belang van de openbare veiligheid, zo deelde 'n regeringswoordvoerder in Salisbury mee. Deze bekendmaking werd uit gegeven terwyi de Zuidrhodesische premier Ian Smith het parlement meedeelde, dat het oordeel van de Afrikaanse bevolking over de kwestie van onafhankeiykheid onder de hui dige grondwet (met de blanke min derheid aan het bewind) zal worden vastgesteld via raadpleging van de ongeveer achthonderd stamhoofden in het land. Dit zal volgen op de op 5 november te houden volksstemming waaraan slechts 100.000 mensen onder Wie 90.000 blanken zullen kunnen deelnemen. open te stellen 1 Na de oorlog werd het (lnmid- Het nieuwe station zal worden dlend door de treinen Den Haa Utrecht en Arnhem Eindhoven v versa. Zoals bekend Is Zoetermeer a gewezen als nieuwe satellietstad station Zoetermeer zal het station Berkel worden gesloten. Oranje Nassau De Justitie, mr. Y. Scholten, heeft de president van het Hoog Mili tair Gerechtshof, mr. J. W. U. Doorn bos, gisteren ontvangen ter gelegen- het 150-Jarig bestaan van mlng (bij bevordering) deur ln de Orde van Oranje Nassau. Saturnespel De rechtbank ln Haarlem, die gisteravond in het Bad- BINNENLAND. donderdagmiddag aanstaande Uitstel gevraagd De Economische Zaken, dr. J. E. Andrles- sen, heeft bij het college van beroep voor het bedrijfsleven uitstel gevraagd voor het Indienen van een verweer schrift in de plerprysaffaire. Tekort van f 24.000. De Asser be grafenisvereniging „De laatste eer" bare rechtzitting heeft gehouden, heeft de zaak tegen de 55-Jarlge dlrec- onoordeelkundig vereniging, dat op dit voorstel reageerde, heeft de vereniging de kwestie ln handen van de politie gelegd. Vrachtauto uitgebrand Een het kasteeltje Belvedere ving vatte de band vlam. Het sloeg over op de hele vrachtauto. op de echtgenoot van de Jarige Dordtenaar. BUITENLAND. Eerste pasjes Gisteren zijn op de zestien passenbureaus ln West-Berlijn de eerste pasjes voor bezoeken van We6tberlljners aan verwanten ln het Oostelijk stadsdeel voor de periode van 30 oktober tot 12 november en Kerst mis en Nieuwjaar uitgereikt. Oost- Beriyn had met het oog op de ver wachte drukte bij de uitgifte van de pasjes bijna tweehonderd postbeamb ten naar het Westeiyk stadsdeel ge zonden. Aardverschuiving Vanmorgen zijn ~A 1 Columbia ln de pro- personen - vlncle Caldas, het leven gekomen door "een aardver schuiving, aldus meldt Radlo-Todelar. Tlto steunt Makarios President Tlto van Joego-Slavlë ls het met president Makarios eens, dat Cyprus volledig onafhankeiyk moet zijn. Dit staat ln een communiqué, dat gisteren in Nicosia is uitgegeven na een bespre king van de twee staatslieden. Verder heet het, dat Tlto „met begrip en oprechte sympathie" heeft geluisterd Mataric*' uiteenzettingen V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportultt O.OO Nws. 20.05 Aj in wapenroK: aedjes uit de Eerste reldoorlog. 20.45 Operamuz. 21.35 Stem, hoorspel. 22.15 Licht lnstr 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded sportultsl. 2e klas voetbal. 23.00 Filharmonisch ork.: klass. mu G. Toornvliet; 11 vliet - stellen' tober 1964"; 3.15 uur Kindërdli 4 uur ds. P. N. Kruyswyk. TELEVISIEPROGRAMMA'S leer, TV-catechisatle. NTS: Journaal. 20.05 Sport in Beeld, i' 20.30 Kijkt U ook vanavond?, progr. 21.25 Instapkaarten geree den, TV-spel. NTS: 22.25 Jou; 22.30-23.30 Olympische Spelen. Nederland II: NTS: 19.30 V. d.] .50 Popeye. een tekenfilmpje. (dl. 1). 21.15 De VOOR MAANDAG 19 OKTOBjve Hilversum I, 402 ni. NCRV: 7.00 Nws. en her! 7.10 Dagopening. 7.20 Oude Sportultsl. van zaterdag. 7.45 Eta; krant. 8.00 Nws. 8.15 Gewyde 8.30 Lichte gram. 9.00 Gram,, v, f ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Vc vrouw. 10.10 het Woord: theol. etherleergang. Lichte gram. 12.25 Voor boer ei der 12.30 Meded. t.b.v. land- ei bouw. 12.33 Accordeonmuzlek, Gram., event, act. 13.00 Nieuws, Licht ork. met zangsollste. 13 rettemuz. 14.05 Schoolradio. 1' derne kamermuz. 15.00 Als de huls is... (herh. van 8 okt. J.I.), Moderne gram. 16.00 Gezin godsd. uit-, 16.30 Lichte V. d. kleuters. 17.15 V. d. w Lichte gram. v. d. teenagers. 17.54*! geringsuitzDe betekenis kopondo-project Tekst: Henk C< NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert il JU ep puf m te gram. 19.00 Nws. en weerp; f® 19.10 Radiokrant. 19.30 Metropolis 19.55 Op de man af. praatje, dus. hoorspel (dl. 5) (herh. 1960). 21.30 Vocaal ens.: gee deren. 21.50 Wereldpanora Oude muz. 22.20 Boekbespr. 22.30 22.40 Avondoverd. 22.55 Lichte 23.25 Kamerens. en zangsolisten derne muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 6.30 Olympisch Journal! a af Olympisch Journaal. "9.40 Morp er ding. 10.00 Arbeidsvitaminen. d. kleuters. 11.00 Nieuws. 11 vrouw. 12.00 Licht lnstr. e Meded. t.b.v. land- en tuinbou*. Olympisch Journaal. 13.00 Nws. Meded., event, actueel of gram. Beursber, 13.30 Metropole-ork.: s uit musicals. 14.00 Moderne of ken. 15.30 Adelbrieven va: klankb. 15.45 Lichte gram. 16.02 Sooraan en Diano: kl derne liederen. 16.30 Lichte oti 17 00 V. d. padvinderij. 17.05 Jat* 1 17.50 Behoort de dienstplichtig p; talr nog tot zyn gezin?, lezing ,re AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eventy dendheld: Populair klass. mutje t.enlandse persvertegenwoordigers e Lichte ork .muz. 21.40 Het. laats onthoud, hoorsnel. 22.30 Nws, 8 dedelingen. 22.40 Act. 23.00 dansmuz. 23.55-24.00 Nwi. GRAMMOFOONPLATENPROGR DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 1 Sergei Prokofiev. Andantino, izzo. Allegro temoestoso. Jorge Bolet, Symphonie Orkest Thor Johnson. II. Alexander Nevskl, Cantó' solo. koor en orkest op. 78. Tett dimlr Lougovskl en Sergei Pre Rusland onder het Mongoolse Ju over Alexander Nevski. De kru Hers In Pskov. Te wapen, Russl?' De veldslag op het ijs. Het vt doden. D< -x J" kl ln Psk Koor en Symohonie Orkest f HL Symphonie Concertant' ■.allo en ork. rlusto. Anda 125. Andante Rostropovitch. cello: Sympbonl van Leningrad o.l.v. Kurt ZaW TELEVISIEPROGRAMMA* Nederland I: NTS: 18.15 OljS Spelen. 19.30 Het houten hoo'i medy Caper). 19.45 Openbaar' bezit. 20.00 Journaal weerdfl 20.20 Ultz. van de A.R. Partij 0 21.55 Stad ln boelen, speelfilm n Portoricanen in New York, d<* Nederland II: NTS: 20.00 1' NCRV: 20.01 Rendez-vous a P» maandrevue van variété en var* 20.35 Micro: De levende cel, schappelijk progr. 21.00 Domln" hebbery, TV-spel. 21.30 Het W de zeven zegels, documental" 21.55-22.10 Act,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2