GEZEGEND IS HET LEVEN XICB3?wE LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 OKTOBER 1964 Dagelijks vervolgverhaal Oorspronkelijke Nederlandse roman door KLAAS VAN DER GEEST Het enige, wat Hanne verbaasde zon der haar nu juist te verontrusten of argwaan te wekken, was, dat de directeur het meisje naar huis ge- I stuurd had, terwijl hij toch iemand by zich moest hebben, die hem en de ongelukkige zoon van de freule kon verzorgen. De Oele, die bij zijn werk in de bossen op de kwekerij en ook op de cursus met verschillende mannen en jongens in aanraking kwam, dacht er een beetje anders over, maar zei dat niet ronduit. Onder de oudere mannen was er nooit eentje, die rond 9 «Pte kam n-ic' lln zulke gevallen had de directeur het laatste woord; bovendien wilde |liesje het zelf en ze zou haar zin itten ook. Wat Liesje altijd voor iedereen, [vooral voor Gosse en Hanne angst ig verzweeg, had ze de Oele steeds enige terughoudendheid ver- Ze wist, dat hij het niet over- Toen ze nog kinderen wa mmen op school gingen, be- zich vaak op iets, waarvan "wist, dat ze het niet mocht doen hem in vertrouwen omdat bang was, dat Hanne er achter de Oele haar dan wel zou m door het te vergoelijken. Hij deed dat ook niet terwille van lesje maar om te voorkomen, dat er verdriet van zou hebben, vooral toen ze allebei al haast hadden ze ontdekt de Oele kon kwetsen door hem ii dingen te vertellen, vooral i, die ze met mannen en jon- uithaalde. Ze hoefde daarbij sens in bijzonderheden te ver en daar zelfs niet op te zin- Als ze hem toevertrouwde, i met twee, soms drie of vier agens tegelijk de bossen in ge- eest was, kon hij zich al levendig ïllen, wat daar moest zijn ge- Dat maakte hem dan be taamd, want Liesje wist de indruk wekken, dat de schuld niet bij haar lag, ook niet bij de anderen maar bij hemzelf. Die jongens had den haar overgehaald of gedwongen om met hen mee te gaan en haar overvallen. Maar hij, de Oele, van wie dat toch eigenlijk kon worden verwacht, was er natuurlijk weer niet geweest om haar te verdedigen. De jongen kende Liesje goed ge noeg om te weten, dat ze niet uit mededogen met de ongelukkige zoon van de freule naar de directeur ging. En zeker ook niet omdat ze zich tot de freule aangetrokken voelde. Maar hij had slechts een vaag ver- tad"ze nemi-def rteld dan verborgen hield. En dat verontrust te hem. Hij was erdoor geschokt. Want daarniee zou dan iets in hun verhouding 'zijn veranderd, de oude vertrouwde gang van het leven ver stoord. De Oele was nog jong, maar toch al iemand, die hechtte aan vaste ge woonten, huiverig was voor alle ver anderingen, zich moeilijk aanpaste aan gewijzigde omstandigheden en zich dan in zichzelf terugtrok. Het plotseling overlijden van Gosse, zijn oom Gosse, had hem naar het scheen dieper geraakt dan Hanne. En hij kon daarna maar moeilijk zijn even wicht vinden. Beter dan iemand an ders had Gosse begrepen, wat er in hem omging en wat hij nodig had. Daarbij kreeg hij het gevoel, dat hij grotere verantwoordelijkheid moest dragen, toen Gosse er niet r was en hij probeerde zich niet daaraan te onttrekken maar het drukte hem toch wel. Hij was het liefst naar de directeur gegaan zoals Gosse waarschijnlijk zou heb ben gedaan om hemzelf te vragen, :om hij Liesje weggestuurd had j Maar er waren onder de pachters j weinigen, die dat zouden wagen en i ook de Oele durfde het niet. (Wordt vervolgd) Maandag huldiging van ruimtevaarders Dp jongste drie Russische ruimte vaarders zullen waarschijnlijk maan dag op het Rode Plein in Moskou officieel gehuldigd worden, aldus is ambtelijke zijde in Moskou ver nomen. De huldiging is door de ver vanging van Chroesjtsjow uitgesteld. De drie ruimtevaarders, die maan dag en dinsdag om de aarde cirkel den, zijn sindsdien voortdurend medisch onderzocht. Volgens het Russische persbureau Tass heeft een arts gezegd, dat hun gezondheid niets te wensen overlaat, behoudens enkels nauwelijks waarneembare r overigens heel normale veran deringen in de functie van hun or ganisme. ZONDAG Van Voorthuysenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur. n.m. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 3.45 en 6.30 u. Oegstgeest (Rijnlands Lyceum) K. en O. Spr. mr. J. L. Heldring ovei „De situatie achter het ijzeren gordijn" 8 uur n.m. DONDERDAG Geref. Jeugdhuis Bazaar Chr. Vrouwenver. 2.30-6 Hogewoerd 175Dienstvergadering 'an Jehovah's getuigen. 7.25 uur Leidse Volkshuis: Viering 65ste aardag L.V. 7.30 uur n.m. O. Ned. Comedie, Meester- serie Residentieorkest o.l.v. Bruno Ma- derna m.m.v. Ned. Madrigaalkoor ei Haags Matrozenkoor. 8 uur n.m. VRIJDAG Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19) Bazaar Chr. Geref. Vrouwenver. 2.30-6 BIOSCOPEN Lido: „Mensen van morgen". 18 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Te rbk om los te lopen". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Veel liefs uit Moskou". 18 J. 4.45, Camera: Donderdag „Het naakte eiland". Vrijdag- en zaterdag: „Ame rika zonder masker". Zondag en maandag „Orfeu Negro". 32—57. Joris had erg het land. Altijd doorkruist Panda mijn plannetjes', bromde hij. Als hij er niet tussen was gekomen, zouden de opmerkelijke gaven van Dongadil mij zoete winst hebben gebracht. Bah! Kon Panda maar een tijdje opgesloten worden. Dan kon ik Dongadil ongestoord pitsen laten fuppen op allerlei waardevolle zaken Hij werd uit zijn gedachten gestoord door een vraag van Don- „Wat doet de meester nu?" vroeg het ventje. „Het lijkt wel of hij zich door die domme reuzen gevangen laat nemen." Joris keek op en zag, dat Panda door een agent werd opge- hij oplevend. Hij wordt opgesloten! Dat komt „Is dat goed!?" vroeg Dongadil verbaasd. „Dat begrijp ik niet. Waarom laat de meester zich door reuzen opsluiten? Moeten we hem dan niet helpen?" ..Nee nee", antwoordde Joris haastig. „Onze meester wil dal zelf graag. Hij heeft behoefte aan eenzaamheid. Daarom heeft hij de domme reus bevolen hem in een cel te stoppen". „O", mompelde Dongadil. ,Js het dan leuk in een cel?" „Heel leuk," beaamde Joris. „Vooral voor iemand, die graag eens wil nadenken." „Dan ga ik vragen of ze mij ook in een cel stoppen", besloot Dongadil. En hij holde achter Panda en de agent aan. „Hola! Wacht!!" riep Joris verschrikt opspringend. „Dat is de bedoeling niet! Kom terugDongadilDongadil!!!" 40. Lang duurde het niet of Brammetje Fok lag, nog een beetje slaperig, in gezelschap van bootsman Orak en papegaai Tutu tussen de struiken naar de zeerovers te kijken. Zachtjes leg- de de bootsman hem uit. welk beeld de piraten met zich meedroeg gen. „Zullen we die kerels gelijk overvallen?" vroeg hij. Maar Brammetje vond dat niet goed. Hij wachtte liever af, wat er ging gebeuren. En hij zag, hoe IJzeren Hendrik en diens metgezellen de andere beelden vonden en luidkeels de piraten beschimpten. die voor die houten poppen zo bang waren geweest. „Luister!" riep IJzeren Hendrik. „Ik heb een idee. We wilden hier toch onze schat begraven? Laten we liever het goud. de juwelen en de parels van Opar in die beelden stoppen. Dan kunnen we het veel gemak kelijker terughalen. Hier komt toch nooit iemand, die ze vinden kan!" Zo gebeurde het en Brammetje Fok moest zijn beide handen op zijn mond drukken om het niet uit te schreeuwen van plezier! en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 9.15 uur). Studio: Donderdag „Het jr. Vrijdag en zat. „Als donkere spiegel". 18 jr. Zondag maandag „De Avondmaalgasten". 18 jr. Dinsdag en woensdag „De grote stilte". 18 Jr. (Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30^4.45, 7 en 9.15 uur). Astra-theater - Wassenaar: Dag. 8 uur „Lawrence van Arabië". 14 jr. Zon- TENTOONSTELLINGEN BoerhaavezalenTentoonstelling Wil lem F. Breddels. Werkd. 2-5 en 7-9 uur n.m.; zat. en zond. 2-6 uur n.m. (tot 24 oktober). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur; zond. ir; zond. 1-5 i (tot 2 vember). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u - 1-4 uur). voor Volkenkunde: Rijksmuseum dags 13-17 uur „De Ruif" Janvossensteeg)Ten toonstelling tekeningen, etsen en schil derijen Maronier. Geopend 126 uur n.m.; vrij., zat. en zond. 12 uur tot (Steenstraat 1): Dag. 10-17 dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden. Dage lijks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 Dag. middernacht; vrij- 's nachts (tot 26 ok- lenburg te Leiderdorp is geopend. De Oegstgeester Apotheek is op zondag 18 oktober gesloten van 8 tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 18 oktober gesloten van 8 tot 22 ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Mastenbroek, Houtlaan 27, tel. dijk 15, tel. 32877. Te Oegstgeest dokter Reterlnk, tel. BH geen gehoor van nw specialist (of diens waarn i doKterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17