LANDBOUW- DOCUMENTAIRE: TECHNISCH KNAP WERKSTUK I TV - VANAVOND SLIK UW PIJN WEG MET E "AKKERTJE" MOISE TSJOMBE IN KONGO ALS HELD BEGROET OVERWELDIGEND SUCCES VAN HET OOSTENRIJKSE RADIO -TV- REFEREND UM MET EEN ENKEL WOORD Vluchtelingen uit Mozambique trekken Tanganjika binnen LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 14 OKTOBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Het hoofdbestuur van de Ned. Toonkunstenaarsbond heeft in een brief aan B. en W. van Haarlem geprotesteerd tegen het voornemen van stadsorganist Piet Kee een concertreis te maken door Zuid-Afrika. waar hij tevens als ju rylid zal optreden. Het bestuur heeft van dat voornemen „met grote teleurstelling" kennisgenomen, „om dat zo'n reis slechts uitgelegd kan worden als een aanvaarding van de afschuwelijke apartheid". Het be stuur dringt er bij het stadsbestuur op aan „de heer Kee te wijzen op het verkeerde van zijn houding en, indien hij daarvan niet te overtui gen is, verzoeken wij u hem als stadsorganist te ontslaan". „Door de heer Kee te verbieden naar Zuid- Afrika te gaan, kunt u een zeer con crete bijdrage leveren tot de oprui ming van de barrières, die tussen blank en zwart in Zuid-Afrika be staan", aldus de brief van de Toon kunstenaarsbond. Het is nu toch wel ver gekomen in ons goede vaderland: de Toonkun stenaarsbond die tot taak heeft de arbeidsomstandigheden van haar le den te bevorderen, ontpopt zich als een politieke-terreurorganisatie in optima forma en dreigt zelfs met broodroof. De bond bemoeit zich met de samenleving van blank en zwart in Zuid-Afrika, een uiterst moeilijk probleem, omdat een kleine groep van drie miljoen blanke cultuurdra gers, die zich nog maar nauwelijks van de Britse overheersing hebben bevrijd, voor de gigantische taak staat samen te leven met goeddeels primitieve Bantoes, die hen in getal drie- tot viervoudig overtreffen. Het betreft hier dus een volstrekt unieke situatie, zoals die nergens ter wereld gevonden wordt. De regering van Zuid-Afrika meent de oplossing ge vonden te hebben in gescheiden ont wikkeling, met de kleimtoon op het laatste woord. Het ziet er naar uit, dat die oplossing een succes zal wor den. De Bantoes, van wie intussen een deel in Transkei zelfbestuur heeft gekregen, hebben namelijk onder blanke leiding reeds een niveau be reikt, dat het ontwikkelingspeil van de zwarte bevolking in „vrije Afri kaanse staten" op tal van gebieden overtreft. Dit tot ergernis van poli tieke confectie-denkers, die maar één oplossing kennen voor alle rassen vraagstukken. Vandaar hun verzet tegen de regering van dr. Verwoerd, die bovendien bedreigd wordt door rode imperialisten, die zich maar al te graag meester zouden maken van Zuid-Afrika's grondstoffen en tevens het Westen zouden willen beroven van een betrouwbare bondgenoot ni het geval het Suezkanaal zou uit vallen. Uit het voorgaande blijkt hoe ingewikkeld het „probleem-Zuid- Afrika" in feite is. Het hoofdbestuur van de Toonkunstenaarsbond, ken nelijk onwetend op dit gebied, acht het niettemin noodzakelijk zich met de internationale poütiek bezig te houden. Is het nu voornemens ook andere toonkunstenaars op hun po litieke opvattingen te testen? En is een reis naar Moskou wel en een concert in Peking niet toegestaan? Maar ter zake: dit bestuur dient zo snel mogelijk heen te gaan. Vrije Ne derlanders houden niet van zulk soort politieke schoolmeesters. Blanke terrorist in Zuid-Afrika De 27-jarige blanke onderwijzer Frederick Harris heeft gisteren tij dens een proces in Pretoria toege geven, dat hij in juli van dit jaar een bom plaatste op een perron van het spoorwegstations in Johannes burg. De ontploffing verwondde twin tig personen. Een oude dame overleed later. Harris wordt beschuldigd van moord en het in bezit hebben van explosieve stoffen. Nadat hij zijn daad had toegege ven zei Harris, dat hij in de veron derstelling verkeerde persoonlijke on gelukken te kunnen voorkomen door tevoren de politie en de pers te waarschuwen. In een reeds vorige maand afgelegde schriftelijke ver klaring zei Harris, dat hij ongeveer een jaar tevoren was benaderd om mee te doen met een sabotage be weging en dat hy daarin had toe gestemd. De sabotage werd gepleegd op elektriciteitsmasten en spoorweg seinpalen. De bedoeling ervan was de aandacht van de mensen op te wekken. Men wilde geen persoonlijk leed toebrengen. Het proces werd tot maandag verdaagd voor de samen stelling van een psychiatrisch rap port. De NCRV produceerde gisteravond een nieuw type documen taire, een soort ringvorm van het Van Langeraad-programma ,,Als u het mij vraagt" van vorig seizoen, en de documentaires zoals Van Vliet die (o.a. over de woningbouw) heeft gemaakt. De situatie van de Nederlandse Landbouw was het uitgangspunt. We zagen kathedersprekers, die beschouwinkjes gaven terwijl op het Ei- dophorscherm achter hun rug hun woorden suggestief werden ver beeld. Er werden teksten geprojecteerd, er was zelfs een schoolbord dat werd volgeschreven, dwars door de ande re beelden heen, die dan min of meer werden uitgewist, er reden trac tors voorbij, ook zagen we een echte koe en een echte kip en een groot aantal echte boeren in de zaal, en minister Biesheuvel richtte zich, tot kijkers en boeren tegelijk. Ver waren er nog de uitslagen van de enquêtes, die waren verricht om het onderwerp wat meer houvast te geven. Enkele uitkomsten: 51% van de boe ren vindt het Landbouwschap nut tig, 33% niet, 64% zou, als zij op nieuw moesten beginnen, weer boer worden, en de meest verrassende uit slag: op de vraag of men meende dat de boeren recht hadden op de Landbouwsubsidies antwoordde 51% van de boeren „ja" en 49% ,,nee", ter wijl deze zelfde vraag door de Neder landse bevolking als geheel voor 63% bevestigend en voor 37% ontken nend werd beantwoord Het was, vooral technisch, een knap stuk werk. Attentie Opmerkelijk was de verschijning van een r.k. geestelijke in de protes tantse actualiteitenrubriek. KRO me dewerker M. van Buur en gaf een kri tische beschouwing over de jongste ontwikkelingen in Rome inzake de verklaring over de joden. Opmerke lijk was ook reportage over het refe rendum dat in Oostenrijk gehouden wordt tegen de staatsvorm van radio en televisie. Het schijnt dat je in Oostenrijk al tot de moedigsten in den lande behoort, als je je hand tekening zet onder het referendum. Caroline Kaart Caroline Kaart is de oude geble ven, haar programma niet. Zij heeft haar (televisie-) kamer vaarwel ge zegd en begeeft zich nu iedere maand naar een andere streek. Dit keer zong zij tegen 'n Hybridische achter grond een aantal liederen van de Hebriden, begeleid door een harp. Cor Lemaire is verdwenen, evenals Ondanks woningnood in Veldhoven (N.-B.) NIEUWE HUIZEN BLIJVEN LEEG De 350 ingeschreven woningzoe kenden in de Brabantse gemeente Veldhoven kijken sedert enige tijd met jaloerse blikken naar een vijftiental splinternieuwe woningen in het uitbreidingsplan Zonderwijk, dat vergeefs op bewoning wacht. Hoewel reeds tientallen elders in den lande zich op een dagblad-ad vertentie als gegadigde hebben aan gemeld, zijn B. en W. van Veldhoven van oordeel, dat de woningen alleen bestemd mogen worden voor hen die inwoner zijn van de gemeente of kunnen aantonen economisch aan Veldhoven te zijn verbonden. En aan deze eis kunnen slechts weinigen vol doen. De woningen maken deel uit van een plan van Philips, die 50 van de daar te bouwen 205 huizen beschik baar heeft gesteld voor niet Philip- semployees uit deze gemeente. De woningen moeten aan huur f 150,- opbrengen, wat voor de meeste van de 350 woningzoekenden een onover- komenlijke barrière vormt. De Philipsarbeiders betalen voor deze zelfde woningen slechts f 80,-. De rest wordt door hun werkgever betaald als huurcompensatie. B. en W. van Veldhoven hebben nu besloten tot een laatste poging: via een tweede advertentie in een plaatselijk weekblad zoekt men nu contact met de nodige gegadigden. Zoeken naar een speld in een hooi berg. de baste lokatie, maar omdat regis seur Willy van Hemert gebleven is, zal het programma ook dit seizoen wel weinig van karakter veranderen. Tokio Tiemen en pa Groen hebben el kaar in Tokio zwijgend de hand ge drukt. Aad van den Heuvel was er in Bussum stil van geworden en zei nu meer dan ooit „te rekenen op goud voor dit geduchte Friese twee tal". Hoe stelt hij zich dat voor? Pa achterop bij Tiemen, of voorop de stang? Een ongestuurde twee? Heel wat reëler klonk het haastig inge laste interview met de gewichthef- fer Bram Charite, die in 1948 als zwaargewicht met 412,4 kg de bron zen medaille veroverde. Een aardige rustige man. De schavuiten Deze filmserie „De Schavuiten", maakte een geroutineerde, aange name, maar geen grootse indruk. De lijst van acteurs telt grote nameni maar net als bij de Engelse serie „Strijd tegen het onrecht" zullen Charles Boyer, David Niven, Gig Young en de anderen niet iedere keer een hoofdrol spelen. Dit keer mocht Gig Young de kastanjes uit het vuur halen. We moeten afwach ten hoe deze serie zich ontwikkelt. Nog 12 kinderen uit Volkhoven in ziekenhuizen De finainciële gevolgen van de aan slag met een vlammenwerper, die op 22 juni op een lagere school in Keu len-Volkhoven werd gepleegd worden op vijf miljoen mark (V/s miljoen gulden) geraamd. Bij die aanslag kwamen, naar bekend, acht kinderen en twee onderwijzeressen om het le ven. Twaalf kinderen worden nog ii ziekenhuizen verpleegd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii minimi ii li n n i i i 11 n mi iiiu^| I EERSTE NET AVRO H 18.15 uur Olympische Spelen Tokio 1964 19.30 uur Dick van Dyke-show, Amerikaanse komedie 20.00 uur NTS-journaal H 20.20 uur AVRO's Televizier, actualiteiten 20.50 uur De verdedigers, Amerikaanse film 21.40 uur De thuislozen, film van Cas Brugman 22.25 uur NTS-journaal 22.30 uur Olympische Spelen Tokio 1964. TWEEDE NET NTS WERVELSTORM over HONGKONG De wervelstorm Dot heeft in Hong kong 22 slachtoffers gemaakt, 13 per sonen worden vermist, 73 zijn ge wond en 500 dakloos. Er werden stormstoten van 180 km per uur ge meten MASSAGRAVEN BIJ KRAKOW In het woud van Niepolomice in de buurt van de Poolse stad Krakow zijn massagraven ontdekt van slacht offers van de nazi's, aldus het Poolse persbureau PAP. Volgens een Poolse commissie van onderzoek vervoerden de nazi's begin oktober 1943 een grote groep burgers uit Krakow naar dit gebied. Er zijn massagraven gevonden op een diepte van anderhalve meter. In één kuil werden de stoffelijke res ten van honderden slachtoffers aan getroffen. De nazi's zouden in deze omgeving zowel Polen als Franse en Italiaanse krijgsgevangenen hebben gedood. Een voormalige SS-sergeant ver klaarde gisteren in Düsseldorf, dat hij zelfmoord wilde plegen, toen hij de verschrikkingen in het Poolse con centratiekamp Treblinka zag waar de nazi's tijdens de tweede wereldoorlog meer dan 800.000 joden afgeslacht hebben. Arthur Mathes, 62, is een van de elf voormalige nazi's die nu terecht staan onder beschuldiging van moord of medeplichtigheid aan het uitmoor den van de joden in Treblinka. HU had geen gevolg gegeven aan zUn voornemen omdat een vriend naliet hem een revolver te brengen. Hoofd- beklaagde Is de voormalige comman dant van Treblinka, de SS-luItenant Kurt Hubert Franz (50). Het proces wordt donderdag voortgezet. Premier Moise Tsjombe van Kongo straalvliegtuig stapte. gisteren in Leopoldstad als winnende held teruggekeerd. Hy werd toegejuicht door duizenden Kongolezen, die langs de straten stonden om hun premier te begroe ten. In een wilde rit van 50 km van het vliegveld Ndjili naar de stad stond Tsjombe in een jeep, de vuis ten hoog geheven als een bokser die die een k.o. uitgedeeld heeft, Leopoldstad kreeg een halve dag vry om solidariteit met de premier te betuigen. Voor de jeep reed een vrachtauto vol drummers die met hun getrom mel de menigte opzweepten. Naar schatting waren een kwart miljoen mensen op de been. Achter Tsjombe kwam een kolonne auto's die meer dan acht kilometer lang was. Boven de stoet cirkelde een kleine helikop ter, terwijl vier T-6-toestellen in ge sloten formatie, bestuurd door blan ke huurpiloten, overvlogen. Veteranen hebben verklaard, dat het de grootste volksdemonstratie was sedert koning Boudewijn in 1960 in Kongo kwam om het land onaf hankelijkheid te verlenen. Tsjombe werd begroet met een fanfare uit lange, zilveren trompet ten, toen hij uit een gecharterd (Van onze correspondent in Wenen) Het Oostenrijkse volk heeft zUn ontevredenheid over het radio- en televisiebeleid van de regering met overweldigende duldeRjkheid tot uit drukking gebracht. Terwijl voor een dergelyk plebisciet ongeveer 200.000 stemmen nodig zijn, blykt nu dat meer dan 750.000 stemmen tegen de twee regeringspartijen (socialisten en rooms-katholieke Volkspartij) werden uitgebracht, zodat dus het radio- en televisiebeleid geheel ont trokken moet worden aan overwe gingen en invloeden van politieke aard. Het resultaat is daarom zo over weldigend, omdat niemand gedwon gen was om te stemmen en vooral omdat de twee voornaamste publici- teitsorganen (radio en televisie) deze actie met geen enkel woord hebben ondersteund. Men kan zelfs zeggen dat zij deze volksstemming op bevel van de partijen door hun zwijgen hebben gesaboteerd. Het behaalde succes is voorname lijk te danken aan de propaganda die door een aantal onafhankelijke dag- en weekbladen werd gevoerd, terwijl de zogenaamde partijbladen zich in zwijgen hadden gehuld. Het definitieve resultaat zal pas op 28 oktober bekend worden, maar men neemt aan dat het aantal stem men nog groter zal zijn dan 750 000. Deze uiting van directe democra tie kan de regering onmogelijk naast zich neerleggen. Zij zal dus de ge wenste reorganisatie moeten door voeren en het bewijs moeten leveren dat zij de wil van het volk respec teert. De volksvertegenwoordiging zal in opdracht van het volk een nieuw wetsontwerp voor de reorganisatie van de radio en televisie moeten voorleggen, doch de publieke opinie zal er dan voor zorgen dat de wen sen van het volk op alle belang rijke punten wordt gerealiseerd. BINNENLAND Hoofduitvoerder vrijgesproken Een 65-Jarlge hoofduitvoerder kan volgens de rechtbank in Botterdam ver antwoordelijk worden gesteld instorten 1 in aanbouw -■ Juli vorig Jaar, tengevolge bouwvakarbeiders de dood vonden. De rechtbank 1""1 '1c> schufd en grove nalatigheid" ten ge volge waarvan het ongeluk kon gebeu ren. niet is bewezen. De hoofduitvoer derwerd vrijgesproken. Veertig man ontslagen De N.V Rubatex zal het gehele personeel (40 man) van haar schuimrubber-matras sen bedrijf in Nigtevecht op korte ter mijn ontslaan. De produktie wordt ge staakt. Volgens de directie is het be drijf door de loonexplosie en de verder stijgende kosten niet meer rendabel. Vergeefse boring De Amerikaanse N.V. Petrofina, die gedurende enige maanden bezig geweest is met het bo ren naar olie langs de Westfrlese dijk ln de gemeente St.-Maarten, heeft deze werkzaamheden gisteren gestaakt. Het buitenlandse personeel is reeds naar huis teruggekeerd. Hiermee is een einde gekomen aan de grote spanning, waarin de bevolking van het dorp St.- Maarten leefde. Korporaal gewond De 19-Jarige dienstplichtige korporaal E. Meijer uit Eindhoven is gisteren bij oefeningen ln de Drunense duinen ernstig gewond geraakt. De jongen, die in de Bossche Isabella-kazerne wordt opgeleid tot on- derofficier, moest tijdens een zoge naamde gemotoriseerde opmars met volle bepakking uit een wagen sprin gen, die ongeveer 25 kilometer per uur reed. Hij viel met zijn onderlichaam op zijn veldfles. Met gekneusde ribben en beschadigde nieren moest hij ln het Bossche ziekenhuis worden opgenomen. BUITENLAND - Premier "gisteren Gaston verbonden landen in rije gegaan. Solidariteit Cambodja heeft be sloten zijn diplomatieke betrekkingen met Portugal en Zuid-Afrika te ver breken, uit solidariteit met de Afri kaanse landen, die aan de conferentie van niet-gebonden staten in Cairo hebben deelgenomen. Dit heeft het Cambodjaanse staatshoofd, prins No rodom Sihanoek, gisteren meegedeeld. volgens de rechtbank deel Erkln Ook maken zij de verboden communistische partij. Zij zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen, variërend van 14 tot 24 maanden. ir Aioskou De Turkse mi- Buitenlandse Zaken, Erkln, heeft meegedeeld een uitnodiging van de Russische regering voor een bezoek aan de Sowjet-Unle aanvaard te heb ben. De minister zei verder, dat een Russische parlementaire delegatie een bezoek aan Turkije zal brengen. Valse biljetten in Frankrijk Het publiek werd aangeraden elk biljet van 100 franken terdege te onder zoeken alvorens het te aanvaarden. De vervalsing ls duidelijk te herkennen thuis De voorma- kanselier Konrad uit zijn vakantieoord maanden gewerkt te hebben aan zijn memoires. De 88-jarige staats man 6chljnt geheel hersteld te zijn van een gebroken rib die hl) een maand ge leden opliep tijdens een val. fotograaf uit Kobe, Italië gekomen op zijn vader- bereiken. Ikoea Kasjlma (35), met zijn boot- Japanse plan twee da geleden te"vertrekken, maar wacht- 5 pk. Sneeuw ln Italië In de bergen Alto Adlge (Zuid-Tlrol) ls gisteren veel sneeuw gevallen De temperaturen daalden ln vele gemeenten tot onder nul. In de Stelvlo pas hoopte de zich een meter dik op. In ander van Italië ziln zware regens c zuidelijk landerijer De Ttbêr bereikte ten noorden Rome bijna het overstromlngspell. Kappersconcours Op het kappers concours ln Bazel ls ae Oostenrijkse mej. Frieda Welmer wereldkampioene ln de afdeling dameskappen geworden. Een 28-Jarige politiek asiel verzocht. hij uit Parijs was vertrokken. Hij werd hartelijk begroet door zijn regering de leden van het buitenlandse diplomatieke korps uit Leopoldstad. Padvinders en padvindsters hol don naar hem toe en hingen hem bloemkransen om de nek. Hh liep plechtig tussen de rijen door van een erewacht van het Kon golese leger, vergezeld var Joseph Moboetoe, diant van het leger. Daarna glim lachte hij breed en begaf zich naar menigte van 5000 Kongolezen die wild stonden te juichen. Achter de menigte zag met span doeken met anti-Egyptische leuzen. ,Gooi Nasser in de vuilnisbak" en ,weg met de Arabische slavenhan- aldus enkele leuzen. Bordpapieren grensbewakers Volgens het Weense blad „Neues Oesterreich" zouden de Hongaar se uitkijkposten aan de Oosten rijks-Hongaarse grens niet be mand zijn door echte maar door bordpapieren grenswachters. In een artikel onder de kop Poppen bij het ijzeren gordijn" schrijft het blad, dat Oostenrijkse grensbewakers er achter zijn ge komen, dat verscheidene Hon gaarse uitkijktorens met bordpa pieren soldaten zijn bemand. Wat de reden hiervoor is wellicht een tekort aan mensen voor de grensbewaking of misleiding van vluchtelingen is niet bekend, al dus het blad. Senaat accepteert ziekenfondswet Do Eerste Kamer wil, dat er haast wordt gemaakt met de totstandko ming van een volksverzekering te- zware geneeskundige risico's. Di- 3 senatoren grepen gisteren de behandeling van de nieuwe zieken fondswet aan om bij minister Veld kamp (Sociale Zaken) aan te drin gen op spoed. Men wilde zelfs niet wachten op het advies, dat de be windsman al twee jaar geleden over deze zaak aan de Sociaal Economi sche Raad heeft gevraagd. Maar daar wilde de minister niet aan. Hij toon de zich gevoelig voor de argumen tatie van de Senaat, maar gaf er toch de voorkeur aan de S.E.R. af te wachten. De ziekenfondswet, waarom het debat gisteren draaide, werd overi gens met algemene stemmen aan vaard. De Eerste Kamer was er dui delijk mee ingenomen. 20.00 20.01 20.20 i 21.45 NTS-journaal Theater '64, kunstprogramma De blauwe maagden van St. Trinians, Eng. komedit| Onze man in Londen. TV NOORDZEE 18.58 i 19.22 i 21.00 1 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Beaver knapt het op, voor de jeugd Gevarieerd programma Star for today: „Fortuinzoeker" The saint: „Geknipt voor echtscheiding". OKTOBER KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. Aansl.: Overweging. '1.00 Nws. 8.15 Conciliejournaal. 8.25 tanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 11.45 Licht'instr. kwintet. 12.15 op het land, gesprek. 12.30 Me- 13.15* Klassieke gram. 13.45 V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Licht instr. trio. 14.30 Herengracht: klankb. over vroegere Zuiderzeesteden: Muiden. 15.10 Moderne ork.muz. 15.35 Klavecimbel-recital: klass muz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Radio Kamerork. en viool: klass. muz. 16.50 Klassiek piano spel. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Meisjes koor met harpbegeleiding: Britse volks liederen. 17.45 Lichte gram. 17.55 19.00 Nws. Boeren en Bi spel (2). 20 thuis: ge var. kind: pedagogische etherleergang. 22.30 DE GAULLE ÏN BRAZILIË President De Gaulle stapte gister middag van de Franse kruiser „Col bert" in Rio de Janeiro aan wal voor een driedaags bezoek aan' Brazilië de laatste etappe van zijn reis door Zuid-Amerika. Hij was zaterdag uit Montevideo vertrokken. De Franse leider bleef slechts veer tig minuten in Rio. Na een krans te hebben gelegd op het graf van de onbekende soldaat vertrok hij met president Castelo Branco per vlieg tuig naar Brasilia, de federale hoofd stad. Over het bezoek is een lichte scha duw gevallen door de eenmansboycot ervan door de gouverneur van de staat Guanabara, waarvan Rio de hoofdstad is. Gouverneur Lacerda heeft deze boycot gemotiveerd door te wijzen op de geringe aandacht die De Gaulle aan Rio de Janeiro be steedt, FBI-agent geschorst en overgeplaatst James P. Hosty jragent van het federale recherchebureau (FBI), die voor de moordaanslag op president Kennedy een onderzoek naar de an tecedenten van Lee Harvey Oswald heeft ingesteld, voor 30 dagen is ge schorst zonder doorbetaling van sa laris. Bovendien wordt hij overge plaatst naar Kansas City, aldus de „Dallas Times Herald". Deze discipli naire maatregelen zijn genomen op last van het bureau van J. Edgar Hoover, directeur van het FBI. De schorsing is een rechtstreeks gevolg van de kritiek, die de com missie-Warren op het FBI en zijn rapport over de moordaanslag heeft uitgeoefend. Drie andere FBI-agenten hebben een schriftelyke berisping ontvangen. Hosty was deskundige op het ge bied van de binnenlandse veiligheid. Begin november had hij een routine- onderzoek naar Oswald ingesteld. Bus in ravijn: negentien doden NabU Concepsion, in midden-Peru, is een autobus in een ravijn gestort en vervolgens in brand gevlogen. Ne gentien mensen kwamen in de vlam men om en 21 werden gewond. In Tanganjika-Zanzibar is men begonnen een kleine 7000 vluchtelin gen uit Mozambique over te brengen naar het noorden van het land. Men verwacht dat nog meer vluchtelingen de Roevoeman, de rivier tussen beide landen, zullen oversteken. In kam pen naby de grens wachten medi sche groepen de vluchtelingen op om hen te vaccineren. Volgens pers berichten was onder de vluchtelin gen, die vorige week in uitgeholde boomstammen hun land waren ont vlucht, een pokkenepidemie uitgebro ken. De regering heeft het voorne men zo veel mogelUk uitgewekenen Behalve regeringsvertegenwoordi gers en medici zijn ook leden van het, in Dar-es-Salaam zetelende be vrijdingsfront voor Mozambique naar het zuiden getrokken om er achter te komen waardoor deze plotselinge uittocht is ontstaan. Hoewel in de afgelopen drie jaar enkele honderden inwoners van Mozambique naar Tanganjika vluchtten, is een uittocht op een der gelijke schaal nog niet eerder voor- verklezingen. 23.55-24.00 Nws. Hllv AVRO: 6.30 Olympisch Journaal Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 LlchtA kestmuzlek. VPRO: 7.r~ AVRO: 7.40 Lichte ork. 8.15 Lichte gram. 9.05 De groente! 9.10 Morgenwijding. 9.30 OlymJ Olympisch Journaal. 13.00 Nws. Meded., event, actueel of gram Beursber. 13.30 Dansork. en zand gTamma. 15.30 Olympisch Joüri 16.00 Nws. 16.02 Voordr. 16.20 PJ gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.5" gesproken brief uit Marokko. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event 18.20 Uitz. van de WD. Luistert De Stem van de WD. 18.30 Lichtel kestmuz. en zangsoliste. 19.00 Vod kinderen. 19.05 V. d. twintigers Olympisch Journaal. 20.00 Nws Omroep ork.: klass. en moderne mu Veronica, hoo: piano: klass. i meded. 22.40 we gram. 23.55-1 21.00 De doek 22.20 Alt, tenor ren. 22.30 Nws. 23.05 Dlscotaria TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: VARA: 15.00-15.45 V. d. vrouw.. kleuters. NTS: 18.15 ÓI plsche Spelen te Tokio. 19.„„ ding Stichting Socutera. VARA: originele Charbay, den, TV-spelNTS: 22.25 Tweede journaal. 22.35 Britse verkiezlJ filmopname. 22.45 Olympische Sa in Tokio. 23.45 Extra uitz. Jr n 23.50 Britse verkiezingen. 24. Uitslagen Britse verkiezingen. Nederland II: NTS: 20.00 Jouii NCRV20.01 De Lucy-show TV-J 20.30 Zangrecital. 20.45 Russisch Dj tissement, balletprogr. 21.15 21.55-22.10 Attentie. JAAR VOORi JONGE GEWELDENAAl (Van onze Arnhemse correspond De gewelddadigheid heeft in b jonge leven van een 18-jarige g megenaar al een belangrijke rol ti speeld. Twee uitbarstingen van h n tastelijkheid hadden hem al vod Si rechter gebracht, op 13 mei hai b juist een paar maanden gevangü 0 straf opgeknapt, toen hij nog d drie dagen later in Nijmegen b; dronken man afroste en hem zijn beurs met f 60,- ontlastte. Na zijn verhoor in het politl ffi reau deed de jongen een poging ki van het leven te beroven: hij i ja pardoes van de tweede verdli vc naar de begane grond, maar b: bi er het leven af. De officier van gc titie bij de rechtbank in Am)Vf mr. A. Pfeil, eiste gisteren een ve gevangenisstraf tegen hem, wal go hij nog dezelfde dag werd verjeii deeld. W Op 16 mei maakte de Nijitzo naar kennis met een in kenni ch staat van dronkenschap verker oudere man. Na het bezoeken een paar café's kregen zij i over een kaartje voor een vw w wedstrijd. Verdachte sloeg zijn i gezel tegen de grond en bert hem. De jongen ontkende dat hü dij, zie had geënsceneerd om de gele»'1®1 heid te krijgen de ander te ber|r welke tactiek hij bij vorige gel$ heden had toegepast. WKRRAPPORTEN t« (Van hedenmorgen 7 unr)i I a I Amsterdam onbewolkt Den Helder licht Dew. Ypenburg mist Vlissingen licht bew. Eelde onbewolkt De Bilt onbewolkt Twenthe onbewolkt Eindhoven onbewolkt Stockholm regen Oslo regen Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen half bew. licht bew. 18 Innsbruck geh

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2