ac. de Visser 25 jaar gemeentesecretaris iüt TOKIO hartelijke huldiging en veel geschenken BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 14 OKTOBER 1964 "RllKBEZOCHTE RECEPTIE IN OEGSTCEEST Laatste llieuws Chr. Vrouwenbond I )e heer Jac. de Visser heeft teren het gedenkwaardige feit dacht, dat hij 25 jaar geleden gemeentesecretaris in Oegst- stwerd benoemd. Voor dit jubileum bestond een lengewone en hartelijke be- gstelling uit alle kringen van burgerij. In de trouwzaal en raadszaal, die voor dit feest gebruik waren genomen, kon- nauwelijks alle fraaie bloem den en geschenken 'n plaats Ml gen. «rdat de receptie begon werd de De Visser met zyn echtgenote ünderen de trouwzaal binnenge- door burgemeester H. L. du 'f en diens echtgenote. De bur- leester verwelkomde de secretaris, In het huis waar hy zyn dage- e werkzaamheden pleegt te ver ten nu als gast ontvangen werd. idle samenkomst waren aanwezig gemeenteraadsleden, de wethou- i met hun dames en tal van leden het gemeentepersoneel, alsmede [roepscommandant van de Rijks heer A. Koerten. In 1965 stemmen lor Rijnmondraad 'anneer het wetsontwerp tot de filing van een openbaar lichaam het gebied van de Rijnmond :eeds door de Tweede Kamer is raard nog dit jaar in het teblad kan worden opgenomen, is streven erop gericht de eerste lezingen voor de raad van Ryn- >d het volgend voorjaar te hou- ïnister Toxopeus (Binnenlandse en) deelt dit mee in de memorie antwoord aan de Eerste Kamer dit wetsontwerp, ocht na verloop van tijd blijken, 5 de memorie van antwoord, dat thans voorgestelde aantal leden van de Rijnmondraad remmend kt op de activiteit van deze raad de regionale differentiatie ook bij kleiner aantal leden voldoende haar recht kan komen, dan zal de ering zeker een voorstel tot wets- iging terzake ernstig in overwe- nemen. Burgemeester Du Boeuff herinner de in zijn hartelijke toespraak aan de dertiger jaren, waarin het zo bij zonder moeilijk was een aanstelling als ambtenaar te krijgen. Na enige werkzaam te zijn geweest in Voorburg werd de jubilaris in 1934 hoofdambtenaar te Oegstgeest be noemd. Vijf jaar later, op 13 oktober 1939 vond met algemene stemmen de benoeming plaats als gemeentesecre taris. Grote deskundigheid Geen tijd, geen klok en geen uur tellende, heeft U, aldus de burge meester, U ingezet om met grote des kundigheid en met een voortreffelijke voorname opvatting va i uw taak, de belangen van de gemeente te die- Daarbij viel op uw grote mate bereikbaarheid, hetzij op de secretarie, hetzij thuis. en W hebben altijd bewondering d voor uw adviezen, die zonder terzijdestelling van uw eigen mening, steeds van verschillende zijden wer den belicht. Namens het gemeente bestuur bood de burgemeester een koffer aan met een butagasapparaat kampeerdoeleinden. Hij sprak de hoop uit, dat de jubilaris daarvan nog veel plezier zou mogen beleven. De nestor van de gemeenteraad, ir. W. H. B. van Dunné herinnerde eraan op welk een uitstekende wijze de heer De Visser zijn taak had verricht onder 5 burgemeesters en in de loop der jaren met 57 raads leden, die hij met grote bekwaam heid steeds behulpzaam is geweest. Namens de raad en marktberichten Coöp. Groente- 'oljbonen 98-167, stambonen 68-137, 'enkooi 12-14, groenekool 12-13, "kool 18-19, postelein 41-55, prei •0, spinazie 11-56, spruiten A 50-65, B 52-63. tomaten A 25-92, ld. B 30- W. C 25-86, ld. CC 25-60, uien 19- wltlof 121-167 per 100 kg, bloem- '2-30, knolselderij 19-24, komkom- J16-40, sla 9 per 100 st., bospeen peterselie 8. selderij 4-11 per Gemengd 25-31, Orchid Beauty 40- «thur 23-32, Tangerine 20-34, «kli)§ 25-37, Chrys. gr. bl. 65-120 la, tros 115-470, Fresia 100-280 Gerbera 60-85 p. st., Iris 500- Cyclamenbloemen 100-140. Euphor- 90-115 per bos, Rozen: Super Star Roselandia 20-30, Parel v. Aals- ii n*19, Carla 50-70. Dr. Verhage 'i, Baccarat 40-65, Pink Sensation Newyorker 18-30, Carol 1 ■"«t 10-16, Valeta 18-25 p. st. jpNSBDRG. 13 okt. Bloemen- Diplomaat 38-40. Medaillon 43- /''te 50-58, Breitner 28-32, Sim l 32-38, roze 24-28, wit 20-26, Ar- tT..25, Tangerine 24-29 per 100, Ju- J'Je 85-80, Dauphine 100-125, Chat- «n 65.75, Pink Prlde 120-125, White f? 95-110. Grace 100-115. Lilian 9-70, Tip Top 65-75. Peter Pan Escorte 100-115 per bos. Minister Andriessen over de pierprijs „Zorgvuldigheid is in acht genomen" (Van onze parlementaire redactie) De minister van Economische Za ken prof. Andriessen heeft vanmid dag verklaard, dat bij de afkondiging de prijzenbeschikking betreffen de de tarieven voor de Scheveningse pier, wel degelijk de nodige zorgvul digheid in acht is genomen. De be windsman, die de zaak wettelijk me de aangaat, en dus volgens de uit spraak van het Gerechtshof ook de beschikking had moeten onderteke- zou de minister voor toerisme moeten zijn. Maar die portefeuille berust bij mijn departement", aldus minister Andriessen. „Ik zou de be> schikking dubbel kunnen onderteke nen, maar dat leek mij nogal zinloos", aldus minister Andriessen. Minister Andriessen, die in de tweede kamercommissie voor Econo mische Zaken het woord voerde, wil de overigens niet te diep op de zaak ingaan, aangezien die nog sub-judice is. In afwachting van de gewone pro cedure, die thans bij de Haagse rechtbank en het college van beroep voor het bedrijfsleven aanhangig is, wilde hij zich niet over mogelijke verdere maatregelen van zijn kant uitlaten. Minister Andriessen legde er de nadruk op, dat de maatregel tegen Zwolsman hem is ingegeven om dis criminatie te vermijden. Was de prijzenbeschikking achter wege gebleven, dan zou er op zeer grove wijze zijn gediscrimineerd ten opzichte van kleine ondernemers, zo als bakkers en melkboeren, die ook worden aangepakt. „Werd ik opnieuw voor de keuze gesteld, dan zou ik het weer doen", aldus minister Andries- Burgemeester H. L. du Boeff wenst secretaris Jac. de Visser en diens echtgenote geluk. (Foto L.D./Holvast) Goede verstandhouding Namens het secretariepersoneel, de dienst van gemeente werken en de politie werd het woord gevoerd door de referendaris, mr. B. C. van Krie ken, die erop wees hoe sterk de be volking en daarmee het aantal mede werkers in de loop der jaren was toe genomen. hoe moelek het was naar eer en geweten het werk te doen tij dens de bezettingsjaren. r. van Krieken was dankbaar de goede verstandhouding van ambtenaren met de gemeentesecre taris en bood namens degenen voor hij sprak een exemplaar aan van de nieuwste W. P. encyclopedie. Dankwoord In zyn dankwoord merkte de heer De Visser op, dat het voor hem een bijzondere belevenis was zo in het middelpunt van de belangstelling te staan. Hij achtte het een groot voorrecht zijn ambt 25 jaar te mogen vervul len en verklaarde bijzonder getroffen te zijn door de vele tot hem gerichte woorden van waardering en voor de geschenken die hij in ontvangst mocht nemen, geschenken die bij het betreden van de raadzaal, waar de receptie zou plaats vinden in een weldigend aantal door de bur gerij waren aangeboden. Voor deze door het gemeentebestuur aangebo den receptie verklaarde de jubilaris zich uitermate dankbaar. Meer dan 300 personen, onder wie oud-wethouders, oud-raadsleden, col lega's, bestuurders van tal van orga nisaties en vertegenwoordigers van bedrijven, alsmede artsen, geeste lijken, vrienden en bekenden hebben tijdens deze drukke en gezellige re ceptie hun gelukwensen aangeboden, zodat deze feestdag nog lang in de herinnering zal blijven. Het schoonspringen van de drie meter-plank leverde traditiege trouw een drievoudige Amerikaan se triomf op. Ken Sitzberger verover de het goud, Frank Gorman het zil ver, terwijl Larry Andrèasen beslag legde op de bronzen medaille. Ook in de finale 4 x 100 meter vrije slag heren deden de Amerika nen een geslaagde greep naar het goud. Steve Clark evenaarde daarbij het wereldrecord van de Fransman Alain Gottvalles op de 100 meter viije slag door als eerste van de vier zwemmers een tijd van 52.9 secon den te laten afdrukken. Uitslag: 1. Ver. Staten (Clark. li man, Austin, Schollander) 3.32.2 (nieuw wereldrecord), 2. Duitsland 3.37.2, 3. Australië 3.39.1. (Frankrijk werd gediskwalificeerd, de derde man vertrok te vroeg). De Ver. Staten behaalden op deze dag schitterende triomfen. Tegen de verwachting in kon de Fraiujaise Christine Caron het in de finale 100 m rugslag niet redden tegen de Ame rikaanse Cathy Ferguson. De Ame rikaanse kampioene won het goud in de nieuwe wereldrecordtijd van 1.07.7. Christine Caron werd tweede in l.Oï.S en de Amerikaanse Ginny Duenkel derde in 1.08.0. Het vorige wereldrecord stond op 1.08.3. De Amerikaan Dick Roth, 16 jaar ereldrecordhouder, zegevierde op de 400 m wisselslag in de nieuwe we reldrecordtijd van 4.45.4, ruim onder zijn record, dat op 4.48.6 stond. Roy i werd tweede in 4.47.1. Het brons was voor de Duitser Hetz 4.51.-). Jiskoot eindigde als zesde in 5.01.9. Valentin Loren, de Spaanse veder gewicht bokser, die na te zijn gedis kwalificeerd de scheidsrechter aan- iel, is door het bestuur van de in ternationale amateurboksfederatie het leven uitgesloten van inter nationale en Olympische wedstrijden. De Pool Egon Franke werd Olym pisch kampioen floret heren. De Fransman Jean Claude Magnan werd tweede en zijn landgenoot Da niël Revenu legde beslag op het brons. De Japanner Yoshida triomfeerde bij het worstelen in de vlieggewicht- klasse. Tweede werd Chang (Korea) derde Haydari (Iran). Het goud in het middengewicht bij het gewichtheffen was voor de Tsjech Hans Zdrazila, die in totaal 445 kg omhoog bracht. Het zilver voor de Rus Viktor Koerrentsow met 440 kg en het brons voor de Ja panner Ohoetsji met 437.5 kg. Castro's dagen zijn geteld, zegt zijn zuster De anti-communistische zuster van Fidel Castro, Juanita, heeft in Miami (VS) verklaard, „Zo waar als er een God bestaat, zijn dagen zijn geteld", zei de 32-jarige Juanita na haar aan komst uit Mexico, het land van haar ballingschap. Toen haar werd gevraagd, hoe het regime van haar broer omver ge worpen kon worden, antwoordde Jua nita: „Alleen gewapender hand. Ac tie van buiten zou beslist hulp van binnen krijgen. Elke actie kan op de steun van 99 procent van het Cu baanse volk rekenen. Van het eind van het eiland tot het andere bestaat verzet tegen het communis tische bestuur. Zelfs hooggeplaatste militairen en leden der regering zelf zyn ertegen". Ongeveer 80 juichende ballingen en 85 beambten v. d. veiligheidsdienst waren gekomen om het vliegtuig van mej. Castro te ontvangen. Extra hulp op „Henry Dunant" Mooi weer, een beste stemming n extra hulp, dat hadden de Rode- Kruisgasten gisteren aan boord van de „J. Henry Dunant". Die extra hulp werd verleend door twee zus jes uit Bergambacht, die via de AVRO een droomwens in vervulling zagen gaan. De 17-jarige Dirrie Pons haar 14-jarige zusje Lize wilden dolgraag een dagje komen helpen op de „J. Henry Dunant" en dat •erd (uiteraard tot groot genoegen an de patiënten en het verplegende personeel) toegestaan. Op zaal één deden de zusjes de he le dag flink hun best. Dokter Ver- brugge was na de avondmaaltijd dan ook de tolk van alle opvarenden, toen zij de meisjes hartelijk bedank te. „Ik hoop dat jullie in je leven nog meer van dergelijke droom wen - zult kunnen realiseren", zei dok ter Verbrugge, die de flinke jonge dames verraste met enkele foto's van het schip, voorzien van handtekenin gen van de kapitein en beman ningsleden. „Henry Dunant" was 's morgens om half 9 uit Gouda vertrokken na een plezierige tocht kwam n tegen de avond in Meerkerk a Daar kwamen de heer Pons hun dochters ophalen, die voldaan maar wel wat vermoeid af scheid namen van het Rode-Kruis- schip. De passagiers werden in Meerkerk gastvrij onthaald. Het fanfarekorps „Euphonia" onder leiding van Willy Schobbe bracht een muzikale hulde, waarbij het personeel van het schip niet kon blijven zitten: er werd eer vrolijke polonaise gedanst. De kerken van Meèrkerk bezorg den de opvarenden 'n grote zak drni- ven, de vrouwelijke vrijwillige hulp verlening bood iedere patiënt twee ansichten van Meerkerk (met post zegels) aan en het gemeentebestuur liet zakdoekjes me afbeeldingen van het gemeentehuis uitdelen. Morgenavond hoopt de Henry Du nant in 's-Hertogenbosch aan te leg gen. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. examen: na tuurkunde de heren H. C. de Vroo- men «Leiden), J. Dussel (Leiden), R. M. Jonkman (Oegstgeest), B. M. Boerstoel (Leiden) en A. v. d. Gies- sen (Rotterdam). Schoolrijpheid is belangrijk probleem „Kinderen, die voor hun school tijd in de gewone, dagelijkse op voeding de goede hoeveelheid aandacht hebben gehad, bereiken doorgaans de beste schoolrijp heid". Tot deze conclusie kwam dr. P. van der Broek van de Schoolpsychologische dienst van de Leidse Universiteit gister avond in een lezing voor de Ne derlandse Christenvrouwenbond, afdeling Leiden-Noord. Het ivas de eerste avond van de afdeling Noord in de Koningskerk, en - afgezien van een gecombineerde avond met de afdeling centrum - was het de eerste avond van het seizoen. Mevrouw L. Haverkamp-Klazinga, presidente van de afdeling noord, ontvouwde de plannen voor het ko mende jaar, waarna zij dr. Van der Broek het woord gaf. Onder het mot to „De ontwikkeling van het kind tot schoolrijpheid gaf dr. Van der Broek een inzicht in de vele proble- die het kind ontmoet by de diverse belangrijke overgangen in zijn leven." Vooral de overgang van gezin naar maatschappij is een bij zonder grote en daarin speelt de la gere school een belangrijke rol" al dus dr. Van der Broek, die de lagere school dan ook ziet als een belang rijke steun en hulp voor de ouders bij de opvoeding van hun kind. Dr. Van der Broek belichtte de verschil lende fasen in het schoolleven, die steeds verdergaande groei naar de volwassenheid te zien geven. Dit proces zet zich voort op eventuele volgende scholen. „Het kind moet leren voldoen aan werkeisen, sociale i en verstandelijke eisen: pas dan is het „schoolrijp", aldus dr. Van der Broek. En bij dat schoolrijp worden is de tijd vóór de lagere school van ingrijpende betekenis. Er. Van der Broek gaf een beeld van de verschillende stadia in waarnemings vermogen, onderscheidingsvermogen het besef van oorzaak en gevolg de rol die de ouders bij de ont wikkeling daarvan kunnen en moe ten spelen. Nog steeds is twintig pro van de kinderen die op de lagere school komen nog niet school rijp. „En het niet schoolrijp zijn in de eerste klas kan doorwerken gedu rende de hele opleiding van het kind" dr. Van der Broek, die daarom aandrong op een juiste dosering van de aandacht tijdens de opvoeding van het kind vóór de lagere school. Zonder echter het kind te vroeg schoolwijsheid op te dringen: dat loopt alleen maar uit op een afkeer tegen leren. De ouders moeten hun opvoedende invloed uitoefenen in het gewone, dagelijkse leven. Alleen dan kan een goede schoolrijpheid bereikt worden. Dat de opvoeding een zaak is, die de dames na aan het hart ligt, bleek uit de geanimeerde discussie, die na de pauze over dit onderwerp gevoerd werd en waarbij dr. Van der Broek vele vragen te beantwoorden kreeg. Brand in een koffiebrander Een technische storing in een elek trische koffiebrander heeft gis ter- midda gomstreeks twaalf uur brand veroorzaakt in het bedrijf van de koffie- en theehandel „Het Klaver blad" aan de Hogewoerd. De ma chine is door deze brand onbruikbaar geraakt, de inhoud honderd kilo gram koffie ging geheel verloren. De brandweer heeft het vuur met de nevelspuit geblust. De schade kon nog niet worden bepaald. FRANS CULTUREEL CENTRUM Het 't vorige jaar hier ter stede op gerichte Franse Culturele Centrum organiseert ook in het aanstaande seizoen weer een aantal lezingen, zulks in samenwerking met de Kring van Frans-studerenden. Het pro gramma omvat de navolgende voor dracht: 15 oktober: R. Pomeau „Beschouwingen over het humanisme in de 20ste eeuw"; 11 november: A. Chamson „Ontstaan van een kunst werk, tussen het toeval en het nood lot"; 6 december: J. M. Charensol „De kathedraal van Chartres"; 26 ja nuari: A. Bosquet „De functie van de letterkundige kritiek"; 9 februari: A. Gautier „Een dichter van het lied: Georges Brassens" en 22 maart: M. M. Davy „De jeugd op het tijdstip van de keuze". Voorts is de heer J. M. Charensol reeds begonnen met zyn 14-daagse serie culturele causerieën. Veel kritiek op beleid in KVP Op de gisteravond in „Den Burcht" gehouden kringvergadering der Ka tholieke Volksparty Kring Leiden klonken slechts weinig optimistische geluiden. Penningmeester W. Hoon- hout liet zyn ontstemming blijken over de geringe medewerking? der af- delingsbesturem. Van de 56 afdelin gen hebben 10 afdelingen nog steeds hun contributie niet afgedragen over het afgelopen verenigingsjaar. Het aantal leden loopt snel terug, lande lijk nog sneller dan binnen de kring Leiden. Bovendien is er een groeiend aantal minder actieve bestuursleden bij de afdelingen, men ziet het aan vaarden van een afdelingsfunctie niet meer als een uitdaging, maar veelal als een erebaantje» „Wat is er thans in de partij aan de hand?", vroeg de propaganda- kringleider Jac. Bakker de vergade ring. Er is een groot gebrek aan politieke belangstelling. Secr. mr. A. van Ruiten uitte kritiek op de re gie van de partijvergaderingen. Voor stellen, gedaan door kringafgevaar digden, komen veelal niet uit de verf. Zeer scherp bracht een afdelings afgevaardigde uit de vergadering zijn visie op de teruggang van het le dental naar voren. Hij stelde, dat het thans voor een KVP-lid bijzon der moeilijk is om werkelijk een en thousiast lid te blijven gezien het spel dat de Tweede Kamerfractie thans speelt, en waardoor ook een KVP-lid zich beslist niet aan de in druk kan onttrekken, dat totaal geen rekening gehouden wordt met de sen, die leven binnen de partij de suggesties, welke vanuit die partij werden gedaan. Onder ap plaus nam de vergadering aan, dat de „Opmars", het partij-orgaan, geen goed partyblad is. Het maakt een goedkope indruk en een belang rijk percentage zal wel mét het ver- zendbandje in de prullenbak ver dwijnen. In dien er 'n voorstel tot op heffing ran dit orgaan zou komen, zal Leiden de eerste kring zijn, die dit toejuicht, want het orgaan sti muleert niet de „opmars" maar de .afmars" van vele leden! De heer J. A. Ponsioen hield een pleidooi voor de jongeren-KVP. Deze jongeren organisatie binnen KVP- verband moet door de ouderen ge zien worden als een waardevolle „kweekbak" voor volwassenleden. Wegens vertrek van de heer Pon sioen werd gekozen als afgevaardig- an de JO-KVP in het kringbe- stuur de heer C. See terbroek te Pijn- acker. De kringpropagandaleider deelde mee, dat slechts 12 afdelingen ac- aan de ledenwerfactie hebben deelgenomen. De kringleider voor de kgroepen kon vaststellen dat er in 25 afdelingen een werkgroep be staat, waarvan er 17 actief zijn en steeds bij elkaar komen om de ac tuele politieke vraagstukken te be spreken. De heer M. H. G. Gardeniers, die benoemd was tot commercieel adjunct-directeur van de NV Leid- sohe Textielfabrieken Gebr. Van Wijk, speciaal belast met de verkoop en de reclame, heeft deze benoe ming niet aanvaard. Onze stadgenote, mej. A. E. W. M. Kok, is aan de r.-k. universiteit te Nijmegen geslaagd voor het kan didaatsexamen Frans. Met ingang van 1 september j.l. is to adjunct-directeur van de NV Internat. Handelmij „Imenexco" benoemd de heer J. J. N. B. Smits. Overval Amsterdam OPNIEUW DEEL BUIT GEVONDEN De Amsterdamse politie heeft gis teren in een sloot, dichtbij de cam ping in het Amsterdamse Bos een klein deel voor een waarde van een paar honderd gulden van de buit van de roofoverval gevonden, nl. 21 ringen waaruit de stenen waren verwijderd. „Het zijn maar een paar schillen, de aardappels zyn er nog niet", aldus commissaris Landman de leider van het onderzoek in deze zaak. Een bendelid had verteld, dat hoofdverdachte Dominas de ringen in die sloot had geworpen. RUSSISCHE KUNSTMAAN In de Sowjet-Unie is vandaag de Kosnios-48", een onbemande satelliet, gelanceerd. Met de Kosmos-serie worden gegevens over de ruimte ver zameld. De satelliet is ongeveer 24 uur na de terugkeer van de Woschod gelanceerd. Het Westduitse observatorium in Bochum had eerder gemeld dat het signalen van een nieuwe Russisch ruimteproef had opgevangen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 oktober. Londen 10.01%—10.01%New York 3.59%—3.59"'„; Montreal 3.34^-3.34)1 Parys 73.40%—73.45%Brussel 7.24% —7.25%; Frankfort 90.50%- 90.55%; Stockholm 69.58%69.63% Ziirich 83.32%—83.37%; Milaan 57.56%— 57.61%; Kopenhagen 51.91%51.96%; Oslo 50.20—50.25; Wenen 13.93—13.94: Lissabon 12.48%12.49%. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen"). Geboren: Steven, zn. v. Lamme- rée—Driessen, Voorburg; Eva. dr. v. Kamv—Laan, Zwljndireoht; Marian ne, dr. v. BarendsenDe Mol van Otterloo, Bilthoven; Michael Alexan- de, zn. v. Brüning Van Eerde, Rotterdam. Overleden: Dr. J. B. Brunne, 80 Jr, De Bilt; R. H. Weijers, Rotterdam; A. J. v. d. Have, 67 jr, Rotterdam; L. v. Velthuizen, 72 jr., Ridderkerk A. C. Hengeveld, 50 jr.. Geleen; L. Wagenaar, 64 jr., Gouda. BEURSOVERZICHT Ongeanimeerd Amsterdam, 14 oktober By na alle hoofdfondsen lagen van daag wat verlaten. Dit hoofdzakelijk door gebrek aan stimulerend nieuws, waardoor de kooporders uitbleven. De beurs nam een afwachtende houding aan in verband met de verkiezingen in Engeland, die morgen worden ge houden. Wall Street stelde gisteren teleur door met lagere slotkoersen af te komen als gevolg van de staking aldaar in de automobielsector. Ten opzichte van het voorgaande clotniveau werden lagere koersen geregistreerd. Kon. Olie viel bepaald tegen met een openingsprijs op f 166 (167.70). Dit fonds is de vorige week flink gestegen. Nu de stijging zich de laatste dagen niet verder heeft voort gezet, ging men vandaag tot winst nemingen over. Deze kwamen in een vrij lege markt met als gevolg, dat de prijs verder inzakte tot f 165.70. Philips bood aanvankelijk goed weerstand op f 160.50 (f161), doch ken dit niveau later niet handhaven. De koers zakte even in tot f 159.90, terwijl de stukken de markt verlieten op circa f 160, Unilever 60 cent lager op f 148. Aku moest van de gisteren behaalde koerswinst van 8 punten een paar punten afstaan. Hoogovens werden onveranderd op 591 geadvi seerd. In aandelen Centrale Suiker kwam pas heel laat een transactie tot stand op circa 403 (405). Aande len KLM. die in Wall Street dollar hoger sloten, kregen een hogere ad- vieskoers. De koersen in de scheepvaartsector brokkelden verder af. Van Nievelt daalde tot 98% (99 7/8) Scheepvaart- unie een punt lager op 126%. De stemming voor de leidende cultures was prijshoudend. De staatsfondsen- markt gaf weinig verandering te zien. Morgen kan tegen 98%% worden in geschreven op de 5%% Staatslening 1964/2 groot f200 min. Aandelen Billiton 2e rubriek lagen goed gedis poneerd op de recordprijs voor tin. Woensdag, 14 oktober 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-11 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned '47 3% Ned. '53 3% Ned. *48 3% Ned. '50 I-n 3% Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 13% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 Ned. Gb. ob) 3% Ned dol in. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl '57 6 N. wonbl. '58-'59 *7ed. wonbl 60 4% 997/b§ 98% 99% 93% 93 H 93% 92% 94% 93% 92A 91% 91% 103A 93% 93% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 106%* 106% Ver. HVA-mij. 140% 140% A.K.U 486% 484% Deli Mij cert 122 122.10 Hoogovens cert. 591 593% Philips gem. bez 160.80 160.25 Unilever cert 148.60 147.80 Dordtse petr 772!$, 763 Kon P (50 k 120) 167.70 165.75 Holl. Amer. Lijn 104%* 104 Java China Pak 146% 146 K.L.M. 69.90 70.— Kon. Ned. St.bool 138!$* 139 Kon. Paket My. 138% 137 Stoomv Mij Ned 130% 132 Niev Goudr cert 99% 99% y. Ommeren cert 253 250% Kon. Rott. Loyd 136% 136 NT. Scheepv Unie 127 126% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.lenlngen A'dam '47 3% 91 A'dam '48 S% 90% R'dam '52-1 4% 91% 91% Idem *37 I-LTJ 3% 90% Bankwezen Bank N.Q 85' 5% 99% 99% dem '58 6 97% 97!$ idem '64 5 97% 97% d. N.W3 52 4% 92% 92% BVG Rspbr '52 164 162 x 3VG Rspbr f500 140% 140% Industr. Obligaties Philips Dol 61 87% 87% VERKLARING DER TEKENS GedaaD eD laten Gedaan en bieden Premieleningen 110 b Premieleningen Alkmaar "56 2% 78% A'dam '53 3 95% A'dam '51 I 2% 91 A'dam '56 12% 80% 80% A'dam '56 II 2% 85% 85 A'dam '56 III 2% 84% 84% A'dam '59 2% 82% 83% Breda '54 2% 77% 77% Drodrecht '56 2% 77% 77% Eindhoven '54 2% 81% 83% Enschede '54 2% 77% Den Haag '52 12% 86% Idem n 2% 88% 87% R'dam '52 I 2% 89% 88% Idem n 2% 87 86% Idem '57 2% 86% 87 Utrecht 52 2% 100 100 Z.-Holl. 1957 2% 87% 86% Zuld-Holl. '59 2% 86% 89 NIET-ACTIEVE AANDELIN Bank- en Kredietinstellingen [nterunie f50 208 208.— Nefo f50,- 113 113 Robeco 237 237 ünitas f50,- 501 502 Ver Bez. v 94 f50 131 131 Europa I 10 pb 541 538 Amro 66.50 66.80 Cultuurbank 22 22 Hol! Bank O eert 244% 245 Ned Handelmij 305 T, Ned. Mid bank 105 105 R.V.S eert760 755 1 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 642 642 Berkei's Pat. 212% 212% BorsumU-Wehry 66 66 Bronsw. 171 172% Calvé Delft eert. 997 985% K Pap v. Oeldei 140% 142 K Ned Grntsm. 117 117 De Gruytei oref b 142% 142 f Holl Constructie 470x 470 Ing bur v B^iijv 163 f fnternatlo 292 292 1 v. Kemp en Beg 133b Kon Zout (tetjen 910 918 Leidse Wolspxy 433 433 Müller en Co. NB 281% 267% Ned. Kabeifabr. 347% 346% Philips pref 56.50 56.30 Rott Droogd My 249 253% Ver Machfabr.. 175 i78 Ver Touwfabr 405 405 Vlhamy 167 165 Walvisvaart 65%b 65% Wernink'8 Bef-my 215 214% Wilton Fyenoord 176% 134 v. Wyk - Heringa 126 128 Zaalberg 117 115 b MUnboow en petrolenm Blllton 2de r. 446% 446% Koa Petr. ft 20) 166 164.20 Amer. fondsen Canad Pacific R. 51% 51 Intern Nlcsei 93% 93 Anaconda 54% 54fè Bethlehem 8teel 40% 39% Cities 8ervice 77% 76% Genera) Motors 102% 100% Kennecott 91% 91% Republic Steel 43% 48% 3heU GO 54 54A Union Pacific 43fg 44^ Oa States Steel 61% 61% Bieden w,wrw.b Cs dividend -r.d Fbrclnlm h Le Laten v

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13