Ex-wonderkind: „maakwerk" met een winstpunt Veldkamp werkte niet op eigen houtje Nieuw dieptepunt in Britse verkiezingen: joelen over en weer MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. Het televisiespel „ex-wonderkind" (om de een of andere on naspeurbare reden kon "Man on the mountaintop" weer niet ge woon vertaald worden als „de man aan de top" of iets dat de oor spronkelijke titel nabijkwam) deed afbreuk aan de goede reputa tie van de donderdagse toneelavond. Niet dat er zoveel reden is tot geweeklaag, wat de vele televisiespelen betreft, maar juist op de donderdag, als je er voor klaar gaat zitten, zou je graag iets beters voorgezet willen krijgen dan dit maakwerkje van een uur. Het enige winstpunt was de rol van Els van Rooden. die thans op de planken furore maakt als Sartres „Eerbiedige lichtekooi". Men kan haar rangschikken onder de zuivere, gevoelige talenten, hoe weinig aantrekkelijk dat misschien ook klinkt. Maxim Hamel speelde het ex-wonderkind, dat zo vreemd in het leven stond. Hij maakte er meer van dan redelijkerwijs verwacht mocht worden. Als er iets gebeurde met deze schuchtere, mensenschuwe jongeman, kregen we ook de triomfantelij ke muziek van de West sid:e Story te horen. Plezierige „Kijk op kunst" „Kijk op kunst" deed zijn jonge reputatie weer eer aan. Het plezieri ge van deze rubriek is, dat zij een kritische kijk op de kunst voorstaat. De viering van de 1000ste pocket in de prismareeks bijvoorbeeld. ging niet alleen met beleefde plichtplegin gen gepaard, maar ook met de me ning van Dolf Verspoor, dat de tekst leveranciers van alle pockets onvol doende gehonoreerd worden. Enkele uitgevers die van inferieure vertalin gen gebruik maken omdat dat min der geld kost, werden (terecht) met name genoemd. Het aardigste onder werp was intussen het interview met de Sikkens-prijswinnaar, de architect Le Corbusier, die waardering zei te hebben voor onze, inmiddels overle den, architecten Rietveld en Oud en die, met de humor van een oude sa ter, op de vraag hoe hij een huis in Minister V. Aartsen Ongelukken te water door snelle motorboten stijgen De vrees, dat het aantal ongeluk ken te water zal stijgen, nu steeds weer snelvarende motorboten in ge bruik komen, is in het algemeen niet ongegrond, zo heeft minister Van Aartsen (Verkeer en Waterstaat) ge antwoord op schriftelijke vragen van 't Eerste Kamerlid, de heer E. Mees ter (PvdA). Deze stelde vragen naar aanleiding van een ongeval met do delijke afloop door een zgn. speed boat in de IJssloot nabij het Nieuwe Meer in Amsterdam op 27 augustus JL De minister zegt, dat het stellen van regelingen voor het varen met snelle motorboten de taak is van de bevoegde publiekrechtelijke licha men. Dit is bijvoorbeeld gebeurd voor de Friese meren en voor enkele plas sen in de provincie Zuid-Holland door het provinciaal bestuur, voor de Loosdrechtse plassen door het Plas sen schap Loosdrecht, voor het Allc- maardermeer en de Westeinder Plas sen door het gemeentebestuur en voor het Brielse Meer door het Rijk, voor het Nieuwe Meer en de IJssloot, waar het ongeval is gebeurd, door de gemeente Amsterdam. Bij deze regelingen is voorzien in een hoogst toegelaten snelheid en vaak ook in een minst vereiste leef tijd van de bestuurder. De betrokken instanties volgen de ontwikkeling van deze motorsport en de daaraan verbonden bezwaren uiteraard nauw lettend, zo zegt de minister. Onjuiste concurrentie van Staatsdrukkerij De concurrentie van het Staats drukkerij- en Uitgeverijbedrijf vormt een ernstige belemmering voor de ontplooiing van het particulier uit geversbedrijf. Elke uitgave van de Staatsdrukkerij, die daar niet nood zakelijkerwijs moet verschijnen, tast in wezen de vrijheid van drukpers Dit zei de heer R. Visser, voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Uitgeversbond, tijdens de gisteren in Den Haag gehouden najaarsverga dering. Wij hebben er de minister herhaaldelijk op gewezen, dat een groot aantal uitgaven aan de particu liere onderneming zou moeten worden overgelaten, aldus de heer Visser. Hij hoopte dat in een continu gesprek tussen de Staatsdrukkerij en zijn bond de afbakening van ieders ter rein zou kunnen worden gevonden. Hij deed voorts een dringend be roep op de ministers van O.K. en W. en van Verkeer en Waterstaat, te bevorderen dat voor verzending van boek en tijdschrift een verlaagd post- tarief wordt ingevoerd. Sprekend over de taak van de uitgever, veroordeelde de heer Vis ser het teveel rekening houden met de heersende mening en gevoelens door de uitgever. Hij meende, dat de uitgever die zich van zijn volle ver- woordelijkheid bewust is, ruimte zal moeten bieden aan uitingen die nog niet aanvaard worden en die veelal zelfs weerstanden oproepen. „Onze verantwoordelijkheid gebiedt ons hiervoor niet terug te schrikken. Wij hebben slechts één grens te eerbiedi gen. die tussen waar en onwaar", al dus de heer Visser. 't plartte, moerassige Nederland bou wen zou, antwoordde: „Onder de grond natuurlijk! Met gras er over heen, en daarop grazende koeien". Ziln axioma voor het bouwen was: „zon, ruimte en groen". Een inter- viewtje daarna met Albert van Dal- Boeddhisme gegund. sum, ging vooraf aan een fragment uit de nieuwe film „Plantage Tama rinde". Fascinerend Tokio Nederland II had het geheel over d3 Japanse boeg gegooid. TerwiUe van de „couleur interlocale" had Eli sabeth Mooy zich als een geisha uit gedost, zonder de gedachte te kun nen wegnemen dat zij, Indien ge wenst, de thee met witte puntjes zou serveren. De bekende Duitse regis seur Michael Pfleghar bleek het amusementsleven in Tokio te heb ben verkend en daar een fascineren de reportage van anderhalf uur aan overgehouden te hebben. Onze jon gens behoeven zich daar zeker niet te vervelen! Vooral niet by de gran dioze shows! In de maandeditie van Televizier werd ons daarna, een belangwekken de blik in de keuken van het Zen- Centraal antenne systeem is over tien jaar klaar Minister-president mr. Marijnen zei gisteren in de Tweede Kamer tijdens de algemene beschouwingen, dat met de aanleg van een centraal an tennesysteem voor radio en televisie voorlopig begonnen zal kunnen wor den in de grote steden. Het zal onge veer tien jaar duren, om alle in aan merking komende plaatsen en streken op dit systeem aan te sluiten. Wan neer ermee begonnen zal worden, valt nog niet te zeggen. Over de kosten valt nog geen goede schatting te ge ven, maar wel zullen deze minder be dragen dan het bedrag van 160 mil joen gulden, dat de laatste tyd hier en daar is gepubliceerd. Het is de bedoeling dat de PTT het systeem zal aanleggen, maar dat er ook particuliere ondernemingen zul len worden ingeschakeld. Mr. Mar ij- nen stelde zich voor, dat de exploita tie van het centrale antennesysteem in handen gegeven zou kunnen worden van een nieuw op te richten NV, waarin verscheidene belanghebben den een deel zouden kunnen hebben. Tweede Kamer (vervolg van pag. 1) OMROEPCRISIS WERKT DOOR Het optreden van de' K.V.P. heeft gisteren het gehele slot van de al gemene beschouwingen overschaduwd Andere onderwerpen zijn er nauwe lijks nog aan te pas gekomen. Het antwoord van mr. Ma rij nen op de stelling van dr. Vondeling, dat het kabinet voor 1964 eigenlijk een loon stop voorstelt, kwam niet erg uit de verf. De vier procent stijging, die in de miljoenennota wordt genoemd is alleen maar een werkhypothese, zo betoogde de premier. Men mag er geen conclusies uit trekken. Wat de regering gaat doen als de lonen meer dan vier procent gaan stijgen wilde hij kenneiyk niet onthullen. De ruzie, die fractieleiders Vonde ling en Geertsema dinsdag kregen over het al of niet bestaan van contact tussen de liberale fractie en functionarissen van de R.E.M. in de pauze van het R.E.M.-debat is by- gelegd. Dr. Vondeling zei, dat hü zich wilde distanciëren van het dagblad citaat, hoewel de schryver het bleef handhaven. Mr. Geertsema nam daar genoegen mee en beschouwde het incident als gesloten. Venijnig De heer Smallenbroek kwam gis teren nog met de venünige suggestie, dat minister Veldkamp eigeniyk had overvraagd, toen hy de premie voor de A.O.W. vaststelde. Later bleek im mers, dat de premie een half pro cent kon zakken. De heer Smallen broek wilde wel eens weten of dr. Veldkamp in deze kwestie het hele kabinet had gehandeld. Voldoende eerherstel voor officieren (Va Haagse correspondent) De minister van Defensie heeft twee luitenant-kolonels en een ma joor van de landmacht voldoende ge rehabiliteerd na een onjuist gegeven ontslag. Dit stelde het Haagse amb tenarengerecht vast na het klaag schrift van drie officieren. Zy vroe gen om vergoeding van de schade in eer en goede naam en van gederfde levensvreugde. De drie militairen werden geiyk met tien andere officieren op grond van een „saneringsrapport" ontsla gen. Het ambtenarengerecht besliste in februari echter, dat zy weer moes ten worden teruggenomen. Drie ont slagenen, vonden dat niet voldoende zy bleven, vonden zy, „doelwit van gefluister". Het gerecht stelde vast, dat de mi nister door het uitgeven van een persbericht daarover voldoende ge toond heeft de officieren zoveel mb- geiyk te willen hebben rehabiliteren. Premier Marynen bracht hem dui delijk aan het verstand, dat zulks wel degelijk het geval was. Als een minister optreedt, doet hij dat onder zün individuele verantwoordelijkheid maar ook als lid van de raad van ministers, aldus de premier. Mr. Ma- rijnen gebruikte deze kans om me teen een einde te maken aan een andere legende: „Het is helemaal niet waar, dat mijn collega van So ciale Zaken zich op eigen houtje heeft vastgelegd op een datum van invoering van de A.O.W.", zei hy met stemverheffing. Oorlog Ook de omroepoorlog kwam giste ren weer even aan de orde. Mr. Geertsema gaf een uitvoerige toe lichting op de liberale stelling, dat de liberale ministers zich niets hoe ven aan te trekken van de liberale afwyzing van de anti-R.E.M.-wet. Pas als 'n bewindsman het vertrou wen van zyn fractie heeft verloren moet hy heengaan. Maar dit vertrou wen in de liberale ministers is onver minderd blyven bestaan, was zyn betoog. De heer Smallenbroek had het ook gisteren weer voorzien op de liberale fractie. Toen hy zyn betoog van woensdag over omroepverenigingen en geesteiyke vryheid herhaalde, ont spon zich onverwachts een felle vrij persooniyke discussie met mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.). Eigeniyk richtte de heer Smallen broek zich tot mr. Geertsema, maar mevrouw Van Someren interrum peerde, waarop de Anti-Revolu tionaire fractieleider fel antwoordde: „Ik had geen discussie met u. Maar u bent op dit punt wel eens moei lijk. De omroepen zyn altyd be schuldigd met name door u. En het woord zuilen vind ik een bele diging." Hy gaf mevrouw Van Someren de raad maar eens in de historie van het omroepbeleid te duiken. Het slot van zyn geëmotioneerde betoog was: „Ik ben biy, dat wy in 1964 nog een patroon hebben, waarvoor onze ouders gevochten hebben, toen de liberalen nog de dienst uitmaak ten". Het incident was niet belangrijk, maar toonde wel duidelijk aan hoe de omroepcrisis de goede stem ri tussen twee regeringsfracties aan het ondermynen is. Joan Haanappel op grammofoonplaat? (Van onze A'damse correspondent) Twee grammofoonplatenmaat- schappyen dingen naai- de gunst Joan Haanappel, die op het ogen blik optreedt in de Wiener Eisre- vue in Amsterdam. De kans is groot dat Joan, in navolging van het in dezelfde revue optredende kam- pioenspaar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler een grammofoon plaat zal maken. Phonogram heeft haar benaderd met het verzoek te willen komen voorzingen. De platenmaatschappy Polydor zou zelfs al een contract hebben aangeboden, los van de vraag of haar stem later al dan niet geschikt zou zyn om een plaat uit te brengen. Enkele maanden geleden bereikte ook Sjoukje Dykstra een soortge- ïyk verzoek van een Nederlandse platenmaatschappij. Sjoukje is hier op niet ingegaan. AVRO verhoogt contributie De A.V.R.O. zal per 1 januari de contributie verhogen van f 12 tot f 16 per jaar. De verhoging wordt gemotiveerd, aldus voorzitter mr. L. H. Slotemaker in de A.V.R.O.-bode, door de noodzakelijke uitbreiding het programmablad wegens de ingebruikneming van het tweede te levisienet en de in de toekomst te verwachten ingebruikneming van het derde radionet en wegens de ho gere papier-, druk- en ver zendkosten. Ook de K.R.O. heeft plannen de begunstigersbydrage te verhogen, waarschynlyk eveneens van f 12 tot f 16. N.C.R.V. en V.P.R.O. hebben nog geen plannen in deze richting. T" EERSTE NET KRO: 19.30 uur De FUntstones, tekenfilm 20.00 uur NTS-joumaal 20.20 uur Brandpunt, actualiteiten 20.50 uur Duel, gesprek tussen twee generaties =j 21.30 uur Het grote avontuur, geschiedenis van de V.S. 22.30 uur Concilie-journaal 22.30 uur NTS-journaal. TWEEDE NET VARA: I 20.00 uur NTS-journaal SE 20.01 uur Dick Powell: Zyn eigen leven 20.50 uur In vertrouwde handen, tv-camera's in de kamer 21.20 uur NTS: Enrico en Christine, liedjesprogramma 21.45 uur Achter het niuews, actualiteiten. 1 TV—NOORDZEE 18.30 uur Lessen en listen, voor de jeugd SE 19.00 uur Gevarieerd programma 19.25 uur Tokio, documentaire 22.00 uur Het eiland der verschrikkingen, speelfilm. peraj VOOR ZATERDAG 10 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende 7.15 Klass. gram. 7.45 Geesteiyke dedellngen t.b.v. land- Licht instt. kwartet 12.50 Regerlngsultz Radiozilver- Stok. 13.00 vloot. Presentatie, uhx™* «v 13.15 Marktbericht. 13.18 voor ue 14.10 Musicerende dilettanten. V. d. kleuters. 14.40 Franse les. 15.ÖÖ Lichte ork.muz. 15.30 Grensland: uitz. voor Jonge mensen. 15.45 Karak teristiek: muz. progr. 16.30 Spiegel beeld 17.00 Gevar. gram. 17.30 Kunst- liromeV;. 18.20 KRO: 18.00 Licht instr. Lichtbaken, lez. 19.00 19.35 Semi-klass. pia- Olympisch Journaal. Charitatieve soep bleef onverkocht Meer dan 700 liter erwtensoep met kluif heeft men gisteren in Venray ondanks het goede doel niet kunnen verkopen. Dit wordt geweten aan recente perspublikaties, waarin de Ne derlandse charitatieve instel lingen van het oppotten van geld worden beschuldigd. Vorig jaar werden ruim 4700 liter erwtensoep ter gelegenheid van de jaarlijkse charltasweek in het dekenaat Venray door de melkventers huis aan huis ver kocht. Dit jaar kwam men niet bo ven de 4.000 liter uit. De charitasweek wordt geor ganiseerd ten bate van het Deke naal Sociaal Charitatief Cen trum, een particuliere instelling, lie uitsluitend op vry willige bydragen is aangewezen en ieder jaar met financiële tekorten kampt. De Britse verkiezingscampagne heeft gisteravond een nieuw diepte punt bereikt. Leiders van beide par tyen konden zich vrywel niet ver staanbaar maken en de politie moest ingrijpen om de herrieschoppers uit zalen te verwijderen. Harold Wilson, de leider van de Labour party, werd op een by een komst bij Southampton voortdurend in de rede gevallen door havenar beiders, die het niet eens waren met enige opmerkingen die hy ge maakt had over een havenconflict. De politie greep in toen de orde verstoord dreigde te worden. Wilson riep „laat hen met rust", maar twee man werden de zaal uitgezet. In Birmingham moest premier BINNENLAND Zeepost Met (12/10); Australië: Willem Ruys (14/ 10): Brazilië: Cap San Marco (12/10); 'ara (12/10), Finland Stuttgart (11/10); In- __T(i5/10)Ned. Antillen 10) Nleuw-Zeeland: Willem Ruys (14/ dam (14/10); Z.-Afrika (Rep.) Z.W.-Afrlka: Pretoria Castle (n/iu), Zuiderkerk (14/10). Inlichtingen be treffende de verzendingsdata van post pakketten geven de postkantoren. Gegrepen op de spoorrails De 61- Jarlge havenarbeider C. F. Wansleben gisteren tengevolge van een arbeidsongeval om het leven gekomen. Met twee collega's was de bezig steenkool te verwijderen tussen _r toen een door een kraan geduwde gon op hen toereed. Waarschuwend ge roep hy bleek te zyn overleden. doodslag Toegere vrien din el6te de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank gisteren tien Jaar met aftrek tegen de 47-Jarige bouw vakarbeider uit Beverwijk. Geruime tyd had de verdachte samengewoond met een 49-Jarlge vrouw, maar zy verbrak de relatie. Toen hy op de morgen van 6 april by haar aanklopte om alles in orde te maken, zei hem daarop b steken toe en liet haar toen liggen. Toen de man zichzelf by de politie had aan gegeven trof deze de vrouw dood in haar woning aan. Glazenmaker gevallen De 33-jarlge Haagse glazenmaker J. Hennevanger is gistermiddag van de derde etage van een bouwwerk aan de Louis Davids- straat in Den Haag gevallen en ter plaatse overleden. Nieuwe Senator Prof. dr. L. M. de Ryk. hoogleraar aan de R.-K. Univer siteit in Nijmegen, is benoemd tot lid van de Eerste Kamer (P.v.d.A.) in de plaats van mr. J. in 't Veld. die m.i.v. 1 oktober is benoemd tot lid van de Raad van State. Prof. de Ryk genomen. Hij m >6-1961 ook deel uit Kamer. BUITENLAND Sybil May Hughes tot een boete van drie pond veroordeeld, omdat zy als overwegwachtster in kenneiyke staat was geweest. De politie was eens In de blokpost gaan kijken, toen twee treinen langdurig voor een onveilig signaal moesten wachten, zy troffen mevrouw Hughes liggend op de grond en zingend aan. Een woordvoerder van de spoorwegen deelde mee, dat het Jes aangevraagd voor een familiebezoek aan het oostelijke stadsdeel. De eerste vergunningen zullen op 30 oktober worden uitgereikt. Incident Syrische militaire een heden hebben, volgens een Israëlische nederzetting Haon, ten zuidoosten van het Meer van Galilea, beschoten. Is raëlische grenswachten beantwoordden het vuur. Een Israëliër werd gewond en verscheidene huizen van de neder zetting liepen schade op. Israël heeft bij de gemengde bestandscommissie mm dubbel protest Ingediend. tien klan bultenwyk van Milaan gedwongen op de grond te gaan liggen, terwijl zij driemiljoen lire byeengraalden. waar na zy in een wachtende auto de vlucht namen. Een employé en twee vrouwe-; lijke klanten van de bank, die protes teerden. werden geslagen en getrapt; Douglas-Home in de microfoon schreeuwen om het voortdurende ge- jouw van groepjes Labour-aan- hangers onder de 10.000 aanwezigen te overstemmen. Douglas-Home besteeg voor zyn roerige gehoor het podium en kon- "e aan: „Laat ik meteen zeggen dat het geen zin heeft te proberen my verstaanbaar te maken". Koppig ratelde hy zyn rede af met zyn mond vrywel op de microfoon. Hy moest zich aan zyn tekst houden, hetgeen hy anders zelden doet. „Na deze vertoning betwyfel ik mensen, die het hiervan moeten hebben, geschikt zyn Groot-Brittan te besturen", zo besloot hy zyn toespraak. De politie moest hem es corteren tot buiten de zaal. De minister voor O.K. en W., Quin- tin Hogg, had het nog moeilyker, zyn auto werd in Londen door een joelende menigte omsingeld en de politie moest een weg voor hem ba- Op een Londense verkiezingsby- eenkomst hieven twee- driehon derd jonge mensen spreekkoren van „laster, laster" aan. zy doelden hier- by op Hoggs opmerking dat het ge drag van leiders van Labour ook wel niet zonder smet zal zyn, zodat er geen reden is de affaire-Profumo op te rakelen. Tenslotte verloor Hogg zyn geduld en viel hy tegen de jongelui uit. „Jullie maakt te veel lawaai, jul lie stomme ezels. Jullie bent hier ge komen om my het spreken te belet ten maar ik laat mij niet muilkor- Interrupties behoren uit traditie bij de Britse verkiezingscampagne maar georganiseerd joelen is betrek- kelük nieuw. Wilson heeft het in het openbaar veroordeeld. Lloyd, voorzitter van de conserva tieve afdeling in Birmingham, zei dat op georganiseerde wyze geprobeerd wordt de premier het spreken onmo gelijk te maken. Hy zei dat afzon derlijke groepen in actie waren ge weest onder leiding van drie voorjoe- lers. Hierboven een scène uit „Mai- gret en de inbrekersvrouw", een televisie-aflevering van de avon turen van commissaris Maigret, welke zondag a.s. door de VARA op het eerste net zal worden uitgezonden. Men ziet Kees Brusse als Mai gret en Elizabeth Versluijs als de inbrekersvrouw Ernestine fussieaume. Econoom Var ga overleden Een van de oudste leden van de Russische Academie van Weten schappen, Eugeni Varga, een voor aanstaand econoom, is gisteren na een langdurige ziekte op 84-jarige leef tyd overleden. Professor Varga kreeg op zyn tach tigste verjaardag de Orde van Lenin voor zyn arbeid op wetenschappelijk, sociaal en politiek terrein. Nog verle den jaar won hy een Lenin-prys voor zyn publikaties over het moderne ka pitalisme. Na geruime tyd als adviseur van Stalin te zyn opgetreden vie! hy in 1947 in ongenade na te hebben ver klaard, dat de Westelykè landen zich van de oorlog zouden herstellen en dat de „crisis van het kapitalisme" nog enige tyd zou uitbiyven. Hy kreeg zyn positie terug na de dood van Stalin. Varga was van geboorte Hongaar. Hy maakte deel uit van de kortston dige radenregering in Hongarye in 1919, waarna hij zich voorgoed in Rusland vestigde, waar hy zich ging wyden aan de bestudering van het kapitalistische stelsel. Varga is ook de „vader van de Fo- rint" geweest, aldus heeft een offi ciële woordvoerder te Boedapest ver klaard. De forint is de Hongaarse landsmunt. Na de tweede wereldoor log werd Hongarije door een onge kend ernstige inflatie geteisterd. In de zomer van 1946 heeft Varga in het geheim een bezoek aan Hongarye ge bracht. Door zyn economische gaven maakte hy de stabilisatie van de. fo rint mogelyk. Zijn missie werd ge heim gehouden, omdat Rakosi, die later Hongarye's stalinistisch j staatshoofd werd, de populaire stabi lisatiemaatregel wilde gebruiken om zyn goodwill te vergroten, aldus de oorlog I, documentaire. 22.30 Nv Epiloog. 22.45 Kruispunt: Gespij strijdlied. 7.23 LichtJ (7.30 Van de werken. VPRO: 9.40 Hoe kei mensen de wil van God?, leziif Gezin en Welvaart II - Sparf VARA; 10.00 Bultenl. weekoveii Z.O. 135: gevar. progr. (Om 11.OH 12.30 Meded. t.b.v. land- en tul] Aansl.: Fostduivenber. 12.33 7 sportnws. 12.55 VARA-varia. 13.J 13.15 Lichte ork.muz. en zanj Uitlaat: progr. voor de twintiger! Nws. 16.02 Boekbespr. 16.20 Llchl muz. 16.45 De Olympische Spelei klankb. 17.05 Lichte ork.muz. etf soliste. 17.30 Radioweekjourna» VARA: 18.00 Nws. en comm. Tyd voor teenagers. 19.10 Je nef vat van mee, hobby-quiz. 20.0fc 20.05 Trammelant in Loeren a/f amus.progr. 21.00 Soc. comm.» Metropole-Show. 21.45 De dokL de struikrover, hoorspel. 22.15F orkmuz. 22.30 Nws. 22.40 Te wjl mooi te zijn, cabaret. 23.10 Ev( platen, licht progr. 23.55-24.00 h TELEVISIEPROGRAMMA*1 ding van het progr.: 'n Avomfe met... Corry: showprogr. 16.20L 16.30 In het TV-lab: popul. wet progr. 17.00-17.45 V. d. Jeugdf Luipaard op schoot, fllmdocum®! NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20*1 plële Opening. Nederland 2: NTS: 20.00 Jota NTS: Rendez-vous met Europa: i<, progr. uit Oslo. KRO: 20.40 SteiF' wittebrood, voordr. 21.00 FllmifM sle van het Spaanse land. 21.10ltt cock-film. 22.00-22.10 Epiloog. L DUBBELE MOOÊ IN LUIK f (Van onze correspondent in Bif^ Een Italiaan heeft gisterefa: Luik zyn ex-vrouw en ex-schoof der met revolverschoten venfci( Deze moord betekent een zeer fa te beurt voor de Luikse politf— i het de iar op de hoogte was gebral Enkele jaren geleden was door de rechtbank te Luik deeld tot vyf jaar gevangen! omdat hy geregeld zyn vn en haai- bedreigde. Na drie werd hy echter vrijgelaten op waarde dat hy naar Italië keren. Dat deed hy, maar telke lefor.eerde hy zyn vrouw om zeggen dat hy met haar zou afrekenen. Eerst belde hy ui lië, daarna uit Duitsland en te uit Luik. De vrouwen hebben toen de gewaarschuwd maar ondanks h dat deze de woning bewaakte, man toch binnen te dringen heeft beiden met revolverschot* dood eer de politie merkte d binnen was. De moordenaar weer ongezien te verdwynen. nog voortvluchtig. WfcERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) SS Amsterdam half bew. Den Helder zwaar bew Ypen burg onweer Vfisslngen onweer iuld-Llmb Helsinki Stockholm Kopenhagen geh. half bew. onbewolkt half bew. Bordeaux Grenoble Niet Frankfort Munchen Zurich Genëve r bew 14 51, r bew 24 15 onbewolkt 24

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2