„Waar gaat liet naar toe met de krant?".... Johnsons voorsprong wordt nauwelijks als een voordeel geacht Chroesjtsjow eind januari naar Bonn INSTALLATIE COMMISSIE HUISARTSEN Franse „vrienden van Goldwater" 10 7181 12 113 114 I I I I I 3 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 OKTOBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.y. L.D. OVER RADIO EN T.V. MAN TEGEN MAN": Het programma „Man tegen man" (deze uitbreiding van de titel is functioneel omdat spelleider Beishuizen zich even duchtig weer de als de beide opponenten) kan voor de liefhebbers van „praat programma's" een van de aardigste gebeurtenissen op de televisie worden. Maar dan moet het wel beter worden gedaan dan giste ren. Het was immers meer informeel dan informatief, en in plaats dat er spijkers met harde koppen werden geslagen over de vraag: „Waar gaat het naar toe met de krant?", werd er door „een van de scherpzinnigste geesten van zijn generatie" (zoals Hofland van het „Algemeen Handelsblad" op de achterflap van zijn bundel „Opmerkingen over de chaos" wordt omschreven) en Parool- hoofdredacteur Sandberg wat vaag gepraat over het sensationeler worden van de kranten en de versimpeling waaraan zij zouden lij den, zonder dat voorbeelden en namen werden genoemd. Uitgangspunt was het artikel „waar moet het heen?" van Hofland in „Podium" van april/mei 1964. Hij schrijft daar o.a. in: „Over datgene wat ieders persoonlijke toekomst di rect beïnvloedt, ontstaat hier maar zelden enige opschudding. Inflatie, belastingen, woningnood, grondspe- culatie, of een stompzinnige buiten landse politiek: De Nederlander houdt- zijn hoofd koel, zijn hersens zijn stijf bevroren. Maar niet zodra doet zich iets werkelijk volstrekt on benulligs voor. of het schuim komt op zijn mond, hij wordt razend, schrijft brieven aan kranten, belt ministers op en roept zijn God aan. Daarom: de Nederlandse publieke opinie heeft iets pathalogisch, lijdt aan het omgekeerde perspectief, krijst als een hysterica bij het zien van een muis. maar vertrekt geen spier bij het verschijnen van tijgers en oli fanten. •t helpt en't is lekker RED BAND - ROOSENDAAL Indonesië koopt Russische wapens Indonesië zal op grond van een gisteren in Moskou getekend akkoord meer defensiematerieel van de Sow- jet-Unie kopen, zo heeft een woord voerder van de Indonesische am bassade in de Russische hoofdstad meegedeeld. De overeenkomst werd van Indonesische zijde getekend door de minister van Defensie, ge neraal Nasoetion. De woordvoerder wilde geen bijzon derheden omtrent de aard van het materieel meedelen. Hij volstond met te verklaren dat Indonesië zoveel krijgt als het nodig heeft. Duitser postuum Russische held De Duitse militair Fritz Schmenkel, die in het najaar 1941 deserteerde om te strijden aan de zijde van de Russische partisanen, is gisteren door het presidium van de Opperste Sowjet (parlement) onderscheiden met de titel „held van de Sowjet- Unie". Dit is de hoogste Russische onderscheiding. De uitreiking vond plaats op de vooravond van de 15de verjaardag van het communistische regime in Oost-Duitsland. De weduwe van Schmenkel, zijn kinderen en kleinkinderen wonen in Plauen, Oost-Duitsland, aldus een bericht van het regeringsblad Izwes- tia. Volgens het blad deserteerde Schmenkel in de omgeving van Smo lensk. Zijn partisaner detachement, dat de naam „Dood aan het fascis me" droeg, noemde hem Iwan Iwano- witsj. Hij is begin 1944 door de Duit sers gevangen genomen en terecht gesteld, aldus de Izwestia. „Men ziet, een aardig uitgangspunt voor een debat, waarbij dan zowel van de verwaarloosde olifant als van de opgeblazen muis aan de hand van kranteknipsels krasse voorbeelden gegeven hadden kunnen worden. Dat had althans gekund als men zich beter had voorbereid en als men de moed had gehad niet alleen de „din gen", maar ook de „kranten" by hun naam te noemen. Daardoor degradeerde dit program ma dat zich juist richtte tot laat ons zeggen „geestelijk volwassen kij kers", tot wat Hofland in „Podium" heelt gelaakt in sommige Neder landse kranten, waarin „de grootste dorpsaangelegenheden hoe langer hoe breder worden uitgemeten, zonder dat dit bijdraagt tot een betere ken nis van het dorp". Signalement van IIIICIIIIIIIIIIIIIIIIIi'lllilllllllllllllll'IIIIIIIIIIIIIIIIIPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ TV - VANAVOND EERSTE NET VARA: =j 19.30 uur Contrast, politieke actualiteiten H 20.00 uur NTS-journaal 20.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten 20.45 uur Voorstelling, Japans theater 21.35 uur NTS; Het .rapport Warren over de moord op Ej Kennedy j= 22.25 uur NTS-journaal. TWEEDE NET NCRV: j§ 20.00 uur NTS-journaal 20.01 uur Een dag vol verwarring, Engels blyspel 20.45 uur Litterair kiJkschrift, letterkundige rubriek 21.10 uur Tweede deel Een dag vol verwarring (20.01 uur) 21.40 uur The Orpington Junior Singers, Engels meisjeskoor 5= 21.50 uur Dagsluiting 21.55 uur Attentie, actualiteiten. TV NOORDZEE: 18.30 uur Een knagend probleem, voor de jeugd 19.00 uur Gevarieerd programma 19.22 uur Dicht bij de dood, aflevering in de serie Star for today 22.00 uur Marcia, aflevering in de Saint-serie. de mens Over „Hoofdstuk I", de Adèle Bloe- mendaal-show, hopen we een volgen de keer uitvoeriger te berichten. Ne- derland-II bracht het debuut van het filmtandem Bertina-Keller, dat het plan koestert met behulp van filmpjes en fragmenten „het signa lement van de mens in het film beeld" te ontsluieren. Dat klinkt wat theoretisch, en dat is het ook. Boven dien is Bertina, naast een zorgvul dige formuleerder ook een trouwe oplezer, waardoor er meer sprake is van boekentaal dan van spreektaal, wat overigens niet wegnam dat het een interessant programma was. De fragmenten van Leni Riefenstahls nazi-document „Triumph des Wil lens", met veel moeite veroverd via het Nederlands Filmmuseum, het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie, Bonn en het Oorlogsmuseum in Engeland, vertoonde dezelfde vin gerafdruk van Göbbels als een uit 1963 daterend filmpje over de Duitse kerkdag, waarna als tegenhanger het Oostduitse filmpje „Feierabend" werd vertoond, waarin „Het signale ment van de mens" het on- vervormdst naar voren kwam. Gisteren, precies vier weken voor de verkiezingen in Amerika tussen president Johnson (Democraat) en senator Goldwater (Republikein) heeft eerstgenoemde de grootste voor sprong die ooit een kandidaat heeft gehad sinds Thomas E. Dewey op dit zelfde punt in de verkiezingscam pagne in 1948, aldus de New York Times. Hierin kan een waarschuwing schuilen voor de Democraten, want Dewey leedt ondanks zijn voorsprong, een nederlaag tegen Harry S. Tru man, hetgeen een geweldige schok was voor de politieke commentators. Met dit voorbeeld voor ogen zijn de meeste deskundigen dan ook niet be reid te voorspellen, dat president Johnson een overweldigende meer derheid zal behalen. Senator Goldwater heeft ander maal generaal Eisenhower in een moeilijk parket gebracht door aan te kondigen, dat hij, mocht hij tot president worden gekozen, de gewe zen president naar Vietnam zal zen den om een rapport samen te stellen over de toekomstige Amerikaanse po litiek in dit land. Eerder had generaal Eisenhower geweigerd zijn standpunt kenbaar te maken over het rapport van de Re- MET EEN ENKEL WOORL BINNENLAND Arrest verlengd De Amsterdamse rechtbank heeft gistermiddag het voor arrest van de bij de juwelenroof op de Heiligeweg betrokken verdachten, Pe trus Dominas, zijn raadsvrouwe Ma rianne Kreuzer en de 21-jarige Gerlin- de Kreuzer met een maand verlengd. Elndeiyk Bijna zes jaar. nadat de kerk van St.-Petrus in het Brabant se Son door brand werd verwoest, heeft het kerkbestuur nu eindelijk toestem ming van het ministerie van O.. K. en W. gekregen om de resten van het ge bouw te laten slopen en om de monu mentale toren te laten restaureren. Van Eyck houdt één jaar De marlne-viiegtuigmaker-elektromonteux Theo van Eyck houdt zijn straf van één Jaar voor het met een Grumman Tracker van Malta naar Libië deser teren. Het Hoog MUitair Gerechtshof in Den Haag kwam tot dezelfde straf als de krijgsraad, hoewel de advocaat fiscaal twee jaar had geëist. Vernieti ging van het vonnis van de Krijgsraad was hierbij formaliteit: het H.M.G. wilde alleen duidelijker omschreven zien, dat Van Eyck dieptebommen aan boord had tijdens zijn vlucht. VUf Jaar celstraf De rechtbank in Arnhem heeft een 44-jarlge fabrieks arbeider uit Ede, die ervan werd be schuldigd op 19 Juli van het vorig Jaar in de hulskamer van een bevriende familie zijn echtgenote met messteken van het leven te hebben beroofd, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf Jaar met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. De officier van Justitie had acht Jaar en ter beschik kingstelling geëist. Boerderij uitgebrand Een hevige brand heeft gistermiddag omstreeks vijf uur de kapitale boerderij van land bouwer P. H. Klelnjan aan de Mallen- dijk in Spijkenlsse geheel in as gelegd. De boerderij „Landzicht", één der wei nige boerderijen, die nog in SpDkenisse in bedrijf zijn. was geheel gevuld met een enorme wintervoorraad hooi en stro. Bovendien bevond zich ln de landbouwschuur vrywel de gehele ko renoogst en tal van landbouwmachines chade bedraagt ongeveer honderd duizend gulden. Huid aangetast Een arbeider uit Amsterdam, die op een terrein aan de Diemerzeedijk. waar chemische afval- produkten worden verbrand, niet vele anderen bezig was een hoeveelheid af- valmateriaal te vernietigen, is zodanig door deze produkten beïnvloed, dat hfl in ernstige toestand in het O.L.V. gast huis moest worden opgenomen. De ar beiders hadden de raad gekregen na hun werkzaamheden terstond andere kleren aan te trekken, hetgeen ze ook deden met uitzondering van de be wuste arbeider. Het gevolg was, dat zijn huid door de kleren heen door de chemische afvalprodukten ernstig werd aangetast. noordkust van Ameland verschenen. Deze maatschappij heeft bjj „De Hon" op de oostpunt van het eiland gas aan geboord. Waar de twee nieuwelingen zullen gaan boren. Is nog niet bekend gemaakt. De boortoren van N.A.M. by Hollum, die onlangs een vry grote gas bel aanboorde, wordt afgebroken. De put is droog gepompt en afgesloten. BUITENLAND Aboe-Slnibeltempels De V.S. heb ben gisteren meegedeeld, twaalfmiljoen dollar ter beschikking te zullen stellen voor het behoud van de Aboe-Simbel- tempels ln Egypte, die na de voltooi ing van de Aswandam door het Nyl- water zouden worden overstroomd. Van het benodigde bedrag van 36 miljoen dollar is nu 28,8 miljoen byeen of toe gezegd. A.s. verloving Prins Michael van Griekenland (26) zal over ongeveer twee weken zyn verloving bekend .-via- ken met Maria Karelia (24), een doch ter van een ryke Atheense textielfabri kant. De prins, die de derde in de lyn van de troonsopvolging is zal eerst de toestemming van koning Constantljn moeten verkrijgen om met een meisje van nlet-adellljke afkomst te trouwen. Men neemt aan dat hy afstand zal doen van zijn rechten op de Griekse In ravijn Elf mensen vonden gis teren de dood doordat de vrachtauto waarin zij zaten in de buurt van Lima (Peru) in een ravijn stortte. Slechts de bestuurder was ongedeerd. Lange klim Zevenenvijftig mijnwer kers die zich in een kolenmijn bij de Australische stad Wonthaggl de uit gang versperd zagen, nadat de lift waarmee ze normaal naar de opper vlakte komen door brand was vernield, gebruikten ladders om de 350 meter die hen van de oppervlakte scheidde te overbruggen. Tydens de lange klim publikelnse partij, waarin de huidige president, Johnson, ervan wordt be schuldigd de nationale veiligheid ln gevaar te brengen door zijn weigering een deel van zijn bevoegdheden, met name de zeggenschap over de tacti sche kernwapens, aan de opperbevel hebber der NAVO-strijdkrachten af te vaardigen. Goldwater schijnt on ophoudelijk de generaal als borg te willen gebruiken. Sedert het gesprek tussen Eisenhower en Goldwater voor de televisie schijnt de politieke In vloed van de eerste belangrijk te zijn aangetast. Teveel gecentraliseerd Goldwater verklaarde gisteren op een verkiezingsvergadering In Phila delphia, dat de regering-Johnson een „overgecentraliseerd bestuur" voert, „dat de mogelijkheid opent voor so cialisme en dictatuur in de Verenigde Staten". Hij zei ook: „Ik heb persoonlijk geen enkele belangstelling voor het verkrijgen van de bevoegdheden van de president. Het enige dat ik zou willen is het teruggeven van enkele van de onwettige bevoegdheden, die thans bij de president berusten, aan het volk. Ik zou dit trouwens ook met enige wettige bevoegdheden wil len' doen". De senator uit Arizona meende voorts dat: „het concentreren van be voegdheden bij de regering even ge vaarlijk is als het leggen van de macht .in handen van enkele leiders van grote maatschappijen of in die van enige arbeidersleiders. De autoriteiten in Washington slaan geen acht op de wensen van de grote meerderheid van de Amerika nen. Haar voorkéur gaat uit naar minderheidsgroepen". Hij besloot: „Wanneer de Amerika nen op de derde november a.s. naar de stembus gaan, zullen zy moeten kiezen tussen het aan de macht Lou den van een almachtige centrale re gering, of het stelsel van een staten bond, dat wij in het verleden hebben gekend. De keuze zal dan tevens gaan tussen een gesocialiseerde economie en het vrije spel van econo;nische krachten, dat de VS heeft doeu groei en tot de grote mogendheid, die wy nu zyn", aldus Goldwater. TV-Noordzee verandert plaats van reclame (Van onze correspondent) De REM heeft besloten de pro gramma's van TV-Noordzee niet lan ger te onderbreken voor reclame boodschappen. De advertenties zul len binnenkort afzonderlijk tussen de programma-onderdelen door worden doorgegeven. De REM is hiertoe gekomen, om dat vele kijkers zich blijken te sto ren aan onderbreking van de pro gramma's. Door deze wijziging wordt de zendtijd, die voor reclamebood schappen kan worden gereserveerd, echter beperkt. In verband daarmee is nu ook een tweede avonduitzen ding ingelast op maandag, terwijl w de REM geen contracten meer af- uHge^tteWconegSa.hSonmiigen deden er anderhalf uur over om boven ma °P woensdag, donderdag en vrij- te komen. I dag, die voorlopig vol zijn. ,.Het geheim van Anna-Mavia" is de titel van een televisiespel, geschreven door Wim Zaal. dat morgenmiddag in het vrouwen- programma van de KRO zal worden uitgezondenDe foto toont Vera Bondam als Anna- Maria van Schurman in gesprek met de Dood (Peter Aryans). VOOR DONDERDAG 8 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.CO Nws. 7.10 Het levende woord. 7.16 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Conciliejournaal. 8.25 Ouver ture. radio voor vroege mensen (verv.). 8 50 V. d. hulsvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte or kestwerken. 11.00 V. d. zieken. VPRO: 11.45 Oktober: lichte gram. 12.15 Leven op het land. gesprek. 12.50 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Deze week. 13.00 Nws. 13.15 Klass. kamermuziek. 13.45 V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Lichte ork.muz. 14.30 Ik dacht zo - onder de vlspoort, klankbeeld. 15 20 Klass. gram. 15.35 Klavecimbel-recital: klass. muz. Bijbeloverd. 16.30 Lichte orkest- muz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Jeugd koor met planobegeleiding: Nederland se, Franse en Engelse volksliedjes. 17.45 Gram. 17.55 Sportrubr. KRO: 18.10 Licht lnstr. kwartet. 18.30 Sociaal perspectief, lezing. 18.40 PERSCONFERENTIE VAN ERHARD De Westduitse kanselier, Lud- Marijnen en minister Luns zei de wig Erhard, heeft op een pers conferentie gezegd, dat het be zoek van de Russische leider Chroesjtsjow aan Bonn voorlo pig is gesteld op eind januari. Bondskanselier Erhard zei, presi dent De Gaulle van Frankrijk mee gedeeld te hebben, dat het op den duur voor hem onmogelijk zou zijn geen samenkomst te hebben met de nieuwe Amerikaanse president na de verkiezingen. Op deze bijeenkomst zou voornamelijk gesproken worden over de NAVO en het gemeenschap pelijk defensiebeleid. Hij had presi dent Johnson gezegd, dat de Euro pese samenwerking veel gemakke lijker zou zijn als Frankrijk en de Verenigde Staten hun geschillen re gelden. Dr. Ei-hard hoopt de Ameri kaanse en Franse president te spre ken voor zijn ontmoeting met Chroesjtsjow. Hij is er niet zeker van of hij ook de Britse premier zal spre ken. Op tie vraag of West-Duitsland en clie Verenigde Staten alleen verder zullen gaan met de vorming van de voorgestelde multilaterale NAVO- kernmacht als andere landen weige ren deel te nemen, antwoordde pro fessor Erhard, dat er een begin ge maakt moet worden. „Wij hopen, dat de deuren wijd open zullen blijven voor andere Europese landen". Politieke unie Staatssecretaris Bartels heeft gis teren de „commissie huisartsen" ge ïnstalleerd. Deze commissie zal een studie maken over de huidige en in de toekomst te verwachten taak van de huisarts in Nederland, zo merkte de staatssecretaris in zijn openings toespraak op Op grond van de uitkomsten van deze studie zal de commissie een ad vies uitbrengen aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en aan de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. De voorzitter van deze commissie, prof. dr. P. Muntendam, sprak er zijn waardering over uit, dat de regering zich zo intensief met het vraagstuk „huisarts" wil bezighouden. De commissie zal snel moeten wer ken, aldus prof. dr. Muntendam, die vervolgde: „Wij zullen ook in onze adviezen blijk moeten geven van in zicht in realistische beleidsvoering". Bondskanselier, dat de Nederlandse regering thans bereid schijnt met de Europese politieke unie van de zes EEG-landen verder te gaan. -De Ne derlandse voorwaarde was, dat de deur open gehouden wordt met het oog op een latere toetreding van En geland. Tot aan tie besprekingen van vo rige week in Bonn, had de Neder landse regering erop gestaan, dat En geland van meet af aan zou mee doen aan de besprekingen over een Europese politieke eenmaking. Er hard zei verdei-, dat de Westduitse voorstellen voor een politieke eenma king, gegrondvest op vroegere Franse plannen en verrijkt met Duitse erva ring, nog niet concreet zijn. Latijns-Amerikaans ork. 19.00 Nws, weerpraatje. 19.10 Radiokrant, ij Geestelijke liederen. 19.45 Op de t af, praatje. 19.50 Lichte gram. 2: Boeren en Burgers ln Bultenvt hoorspel. 20.40 Samen uit - Sac thuis gevar. progr. 22.00 Kerkorgels eert. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdi king. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platenc-, 23.30 Vers ln het gehoor, literair pr: 23.55-24.00 Nws. 1 Hilversum II, 298 in. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend^ 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.60 Dag» nlng. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte Ochtendgym. 9.00 De groenteman, ij Seml-klass. kamermuz, 9.40 Morn wijding. 10.00 Arbeidsvitaminen, foj V. d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Huil zaken, praatje. 11.15 Omroepork.: kis muz. 11.45 Voorclr. 12.00 Dansork.i zangsollsten. 12.30 Meded. t.b.v. la: en tulnb. 12.33 Olympische Ouvertu, 13.00 Nws. 13.15 Meded.. event, act,* gram. 13.25 Beursber. 13.30 Zang pianospel. 14.00 Rotterdams Fllhani Koperens.: moderne muz. 14.30 Llci gram. 15.30 Radio Filharm. Ork.: kliJ muz. 16.00 Nws. 16.02 Van vier tot radioprogr. ln een Notedop. 17.00 V.l jeugd. 17.55 Kasba 64: gesproken bn uit Marokko. I AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event t 18.20 Ultz. van de A.R. Partij. Totl spreekt: mr. W. R. van der Sluis i cretaris van de A.R. Party. 18.30 Lid te ork.muz. en zangsollste. 19.00 V.| kind. 19.05 Sportparade. 19.30 Am teursprogr. 20.00 Nws. 20.05 Bariton i plano: klass. liederen. 20.15 Concefl gebouwork. en solisten: klass. mud (In de pauze: 21.00-21.10 AdelbrievJ van de sport, klankb. 21.10-21.25 Klid pianospel). 22.40 Nws. en meded. 22j Act. 23.16 Dlscotarla: nwe gram. 23,tf 24.00 Nws. 1 TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: KRO: 15.00-15.45 V. vrouw. 16.00-16.15 V. d. kleuters. NTj 19.30 Agrarisch nws. 20.00 Journal KRO: 20.20 Kyk op Kunst. 20.50 1 Wonderkind (Man on the mountali top). TV-spel. 21.50 In één geest, cumentair progT. NTS: 22.30-221 Journaal. NTS: 22.35-22.50 Fllmlmprê sle van de gisteren gespeelde voetbll wedstrijd FenerbahceDWS te Istai boel. Nederland 2: NTS: 20.00 Journal! AVRO: 20.01 Amusement ln Tokio: <lo cumentalre film over de Japanse shot business. 21.30-22.10 AVRO'» Televlzi(( (Van onze correspondent in Parijs) De tegenkandidaat van president Johnson, senator Barry Goldwater, wiens kansen op het Amerikaanse verkiezingsfront niet snel ljjken te stijgen, kan zich sinds enkele dagen troosten met de gedachte dat zijn aanhang zich in Frankrijk uitbreidt of in elk geval organiseert. Sinds kort is Frankrijk een Vereniging van vrienden van senator Goldwater" rij ker geworden. Het ledental is weliswaar niet be kend, maar de woordvoerder van de vereniging heeft met het grote Ame rikaanse voorbeeld in elk geval ge meen dat ook hij zijn elementaire, aanvechtbare en veelal tegenstrijdige politieke wijsheden op de hoogst mo gelijke toon van de daken poogt te schreeuwen. De Franse vrienden van Goldwa ter hebben domicilie gekozen in het redactiebureau van het ultra-rechtse tijdschrift „1" Esprit Public", dat on langs ook een semi klandestiene pers conferentie per bandrecorder voor de voormalige premier en OAS-leider Georges Bidault organiseerde. De woordvoerder der Franse Gold water-sectie vertelde gisteren, dat de lectuur van Goldwaters pamflet „Zie hier mijn politiek", zijn hartstoch telijke liefde voor de Amerikaan had doen ontvlammen. Volgens hem had Goldwater het begrip nationalisme in een hogere macht verheven. „Als klaarde hij, „Europees-nationalis- Fransen moeten we daarom", zo ver- tisch leren denken en voelen". De JAARBEURSGEBOUW VREDENBURG UTRECHT DAGELIJKS VAN 10-10 UUR: KINDERCRÈCHE, Ingericht door I Nanna Ditzel, waar uw kinderen rustig spelen tijdens uw bezoek aan de beurs. OKT. B O KT. J OKT. GEHEEL INGERICHTE BUNGA LOW, die in de praktijk laat zien wat de mogelijkheden zijn voor het inrichten vanmodernehuizen J AARLIJ-KSE BEURS VOOR PARTICULIEREN 5 ZONDAGS GESLOTEN)' .TOEGANG VRIJ. WONEN 1965 WORDT GEORGANISEERD DOOR H.H.DE KLERK ZN 4000 M2 VOLLEDIG INGERICHTE INTERIEURS. EXPOSANTEN\0.A, Artifort Zitmeubelen Fristho Meubelen DessoTapijten/v.d.Bovenkamp Furniture Ster Meubelen/ K.V.T. Tapijten/Luxaflex Heugafelt Bergoss Tapijt Ploegstoffen Bredero B2-blokken Formule Meubelen Linoleum Krommeniè Indoor Verlichting Heilbron Zitmeubelen'/ Pastoe Meubelen 's Spectrum Meubelen Kompas Stoffen Royal Systeem Plieger Keuken Kers bergen Radio en televisie Mah Jongg Wandmeubelen COLLECTIEVE INZENDINGEN UIT ZWEDEN (BRA BOHAG GROEP) EN DENEMARKEN Franse Goldwater-supporters rij: niettemin felle anti-Gaullisten, oi schoon de senator zich weer meer malen in bijzonder vleiende bewooi dingen over de generaal heeft uit gelaten. Dat is trouwens niet hun enif inconsequentie. Terwijl Goldwate publiekelijk het Franse atoomzwaajt verdedigt, hebben zijn Franse geest verwanten slechts smaad en hoe voor De Gaulles „belachelijke sped goedbommetje". Maar wat hen vooral fascineert a de Amerikaan is, zoals Georges Bi' dault in een artikel in „lTEsprit Pu- blic" deze week uitlegt, dat Ooldwi ter ondanks de bijna unanieme te genstand van de kranten toch ove een rivaal van het kaliber Rocke feller heeft weten te zegevieren Over de kansen die de senator nt tegen president Johnson heeft in dl tweede en beslissende fase van zLjc strijd om de macht, laat zijn vurig! bewonderaar Bidault zich echter lie ver niet uit. (V WEERRAPPORTEN hedenmorgen 7 our) la I a *2 c burg Vlisslngen Belde De Bilt Twenthe eindhoven tuld-Llmb Helsinki Stockholm Oslo Xopenhag^n zwaar bew Aberdeen geh. bew. Londen regen Brussel zwaar bew Luxemburg mist zwaar bew half bew. half bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. geh. bew. 9 1 7 0 10 0.1 Bordeaux Grenoble Niet Beriyn Frankfort Munchen Zurich Locarno Wenen Barcelona Madrid Mallnrca Lissabon onbewolkt zwaar bew geh. bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2