LEIDSE BEJAARDEN DELEN IN 3 - OKTOBERVREUGDE Simon de Wil reinigt Anton Geesink.... PAS OP VOOR INBREKERS Eerste winst voor LDV bij Charlois Ook LEO HORN wordt gehoord Familieberichten beurso verzicht Kon. Olie zeer vast „Ongegrond" BOTSINGEN IN NOORD-IERLAND BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der 3 October Vereeniging aan de inwonenden van rust- en verpleeghuizen attentie aangeboden bij wijze feestelijke schadeloosstelling voo feit, dat zij door hun leeftijd dan wel 1 fysieke of psychische gesteldheid 'niet in staat waren de feestelijkheden j bij te wonen. Deze geste is destijds door de betrokkenen zodanig gewaar- 'deerd, dat het bestuur zich sindsdien gedrongen heeft gevoeld ook dit iderdeel van de feestviering tot traditie te verheffen. 1 En zo maakten dan hedenmorgen de dames van de bestuursleden derom een rondgang langs de diverse Leidse instellingen om ook deze veel ;al bejaarde categorie van ingezetenen iln de festiviteiten te betrekken. In Nachtwakers van de Leidse Nacht- velllgheidsdienst hebben vannacht twee inbraken ontdekt. In het e ste geval by een tandarts Oegstgeest werd de inbreker zelfs op heterdaad betrapt. De man wa; een deur te forceren. De nacht waker slaagde er niet in de man t< pakken te krijgen. Enkele uren la ter ontdekte een andere nachtwa ker een onbeschrijfelijke chaos ir het kantoor van een machinefabriek aan de Zoeterwoudse weg. Ook hier waren inbrekers aan het werk ge weest. De Leidse Nachtveiligheids dienst vestigt er de aandacht op, dat omstreeks drie oktober in Leiden een toeneming te constateren valt van het aantal inbraken en dief- stellen. Ook in 'n garage aan de Hoge Rijndijk hebben onbekenden vannacht enige schade aangericht. Er is een raam ingeslagen en in de showroom wer den bladeren en modder aangetrof fen. Nachtwakers van de Lammen- schansweg en Zoeterwoudse Singel melden verder enige onregelmatig heden en verdachte personen. De Leidse Damvereniging heeft gisteravond in Rotterdam de eerste 1 overwinning in de provinciale dam- j competitie behaald. De Leidenaars kwamen weliswaar met twee inval- Iers (voor Heemskerk en Slechten- horst) achter de borden, maar slaag den er wel in een beslissende 711 voorsprong op Charlois te veroveren. De uitslag zal waarschijnlijk 812 'worden, omdat Zaalberg in zijn par tij een remise-kans heeft. Evert Bronstring, Jan van Leeu- ;wen, Albert Huisman en Ton van Hove wisten hun partij te winnen, ■terwijl Uittenbogaard en Klinkenberg met een nederlaag genoegen moesten 'nemen. De stand luidt: 1 1, 2 en 3. Het Oosten, Constant en SWZDV 2-3. 4 en 5 DDV en Pa- ipendrecht 1-2, 6 en 7 LDV en RDG 2-2, 8. HDCODB 3-2, 9. Charlois 3-1, Rijsoord 2-0. De afgebroken wed strijden DDV—Papendrecht en SWZDVLDV zijn nog niet in deze stand opgenomen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jannetje, dr van K. Duijverman en Kamphues; Amanda Herkjen, dr van P Mazurel en A. M. M. Terpstra; Diana i D. Zirkzee en W. Nooij; ne, dr van J. de Mooij en GETROUWD t.A. A. Schouten en J. J. M. Haze- broek; K. J. de Haas en L. M. Libo- f chant; H. M. Kluck en R. M. Reinders; fA. G. M. M. Sips en M. S, L. Heetvelt; J W. Nieuwenburg; H. de p- J- E. de Bruijn; W. A. Smits L. M. Badoux. OVERLEDEN r H. H. J. Laurs, 3 maanden, zoon; K J- den Boer, 38 jr, man; J. van de J.Voort, man; J. van der Burg, 13 J: i-zoon; w. H. van der Linden, 76 j: Rooijen. 28 jr, totaal werden ruim 800 personen in op het orgel het Wilhelmus inzette, deze actie betrokken. dat o.a. door de echtgenoten van twee De 93-jarige heer H. J. van Leeu- bestuursleden van de vereniging, de wen. oud-organist in de Oosterkerk, dames De Ruyter de Wildt (links) en en bewoner van „Huize Vreewijk", Janssen (rechte) werd meegezongen, was over deze geste zo verrast, dat hij (Foto L.D./Holvast) JUBILEUM D. H. VAUBURG Vanmorgen werd er bij Vroom en Dreesmann Leiden weer een zilv- ren jubileum gevierd. Deze keer ju bileerde de heer D. H. Valburg, hoofd van dienst expeditie, die 25 jaar ge leden bij het grootwinkelbedrijf in dienst trad. Namens het personeel werd de jubilaris toegesproken door de heer Gribnau, bedrijfsleider, die de verdiensten van de jubilaris en de gehele expeditie karakteriseerde met de zegswijze: „Het onmogelijke doen we direct, wonderen duren iets langer". Ook de heren Kok en Mulder spra ken waarderende woorden tot deze collega, dié destijds als hulpchauf feur begon en opklom tot een ver antwoordelijke functie in de belang rijke expeditie-afdeling. Alle sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van geschenken waar bij niet alleen de jubilaris, maar ook zijn echtgenote goed bedacht werd. Op het overdekte dakterras werd de jubilaris ontvangen door de di rectie. Mr. W. Kerckhoff dankte de heer Valburg voor zijn toewijding en overhandigde hem na het directiege schenk onder couvert ook het vere rend getuigschrift van de Maat schappij van Nijverheid en Handel, met bijbehorende leg- en draagme- daille. WASSENAAR Garantie geldlening Openbare Bibliotheek Verleden jaar september heeft de gemeenteraad in principe besloten de Stichting Wassenaarse Openbare Leeszaal en Bibliotheekfederatie garantie te verstrekken tot een drag van f 415.000,- voor de stich ting van een nieuw gebouw voo: openbare leeszaal en bibliotheek. Dit bedrag was gebaseerd op kostenra mingen van ongeveer 2 jaar geleden, De totale stichtingskosten van het nieuwe gebouw zullen dan ook aan zienlijk hoger worden. Voorlopig wordt een bedrag van f 500.000,- ge raamd. Het bestuur van de OLB heeft intussen een geldgever bereid bevonden dit bedrag ter leen te ver strekken tegen een rente van 5%% per jaar op annuïteitebasis in 50 jaar mits de gemeente zich borg stele voor de nakoming van de ver plichtingen door de Stichting. B. en W. stellen de raad voor deze garantie te verlenen. Benzinestation gaat grond pachten Verleden jaar heeft de raad van Wassenaar bij de behandeling van de reconstructie van de Van Olden- barneveldtweg en de Prinsenweg in principe besloten een stukje grond de Van Zuylen van Nijevelt- straat, dicht bij de Van Oldenbame- veldtweg voor een bedrag van f 20.000 per jaar te verpachten ten behoeve van de vestiging van een benzinestation. B. en W. stellen thans aan de raad voor, de pacht- •eenkomst goed te keuren. Een ontwerp voor het station is door de schoonheidscommissie gunstig beoor deeld. Het is de bedoeling overeen komstig een suggestie uit de raad, het rijwielpad dat ter plaatse is gé- projecteerd achter het station om te leiden. Dierendagaetie De afdeling Wassenaar van de Ned. Vereniging tot Bescherming Dieren zal zaterdag de jaarlijkse •koopactie houden in het kader a dierendag. Op verschillende plaatsen in de gemeente zullen weer bekende kraampjes worden opge richt waar diverse artikelen te koop zullen warden aangeboden ten bate dierenbescherming, 's Middags ;en optocht door het dorp trek ken met onder meer een aantal paarden van Wassenaarse maneges. Kerkdiensten Herv. Gemeente: Dorpskerk 10 en 7 uur, dr. Th. C. Fredarikse, <H. Avondmaal)Kievietskerk) 9 uur jeugdikerk; 10 uur ds. J. T. Wiersma (H.A.); Deylerhuis: 10.15 uur ds. J. A. G. van Zanten; Dorpscentrum: 10 uur, jeugdkerk. Geref. Kerk: Blcemicamplaan10 en 5 uur ds. E. Pijlman; (Zijllaan) 10 en 5 uur ds. A. J. R. BruiS3aard, te Den Haag-Loosduinen. Ned. Pr-ot. Bond'; Lange Kerkdam 10.30 uur ds. D. A. Werner; Jcham- nahuis 10.30 uur dr. P. D. Tjalsma, Den Haag. Herv. Geref. EvangelisatieDorps huis 10 uur J. Henzen te Leiderdorp; 7 uur ds. W. Vraegindewey te Kat wijk. Vragen over buslijnen Mevr. I. H. EernstmanSteghgers, lid van de gemeenteraad, heeft het college van B. en W. enkele vragen gesteld betreffende de bus lynen van de NZHVM. In de eerste plaats vraagt mevr Eernstman het college aandrang uit te oefenen op de NZHVM om bij de haltes weer abri's te plaatsen, des noods provisorische. Vervolgens vraagt mevr. Eernstman wanneer de bussen van lijn 43 in de richting Den Haag weer over de Wittenbur- gerweg zullen rijden, zodat Wasse naar-zuid weer bereikbaar zal zijn vanuit het dorp. Eerste Nutsavond De eerste Nutsavond in het nieuwe seizoen zal op woensdag 7 oktober in het Verenigingsgebouw in Kerkstraat worden gehouden. De heer Simon de Waard, die al vaker optrad op Wassenaarse Nuteavonden zal een filmcauserie houden „Hongarije, land en volk". OEGSTGEEST JAC. DE VISSER kwarteeuw gemeentesecretaris De heer Jac. de Visser werd op 13 oktober 1939 benoemd tot gemeente secretaris van Oegstgeest. Binnenkort viert hy dus zyn 25-jarig ambtsjubi leum. HU kwam reeds op 1 juli 1933 in de rang van hoofdcommies in dienst van de gemeente Oegstgeest. De heer De Visser heeft zich doen kennen als een ijverig en nauwgezet ambtenaar, die zijn gemeente niet alleen door en door kent, doch ook grote liefde heeft voor Oegstgeest. De heer De -Visser is ruim 25 jaar secretaris van „Het Groene Kruis". Voorts heeft hij zitting in de commis sie ter bestrijding van ratten in de Bollen- en Rijnstreek. In de juli-ver gadering van dit jaar werd hij be noemd tot lid van de Ver. afd. Zuid- Hollandse Gemeenten, terwijl hij kortgeleden nog is benoemd tot con sul van de ANWB. Op dinsdag 13 ok tober wordt een receptie gehouden in de raadzaal van 1617.30 uur. Burgerlijke Stand Rijn. Joh-ann J. A. M. Smit Gils. Jas- Meij. Jeroen b en T. A. J. van AB Netjes W., Z. V. A. J. M. Brongergma, Ondertrouwd; J. P. M. van Wierln- M. Kooloos. R. J. de la Rie - M. Kooloos. R. J. Pree- den Hoonaard, Getrouwd: P. H. M. S. van der Voort en M. C. A. T. van den Bo gaard. M. van Vulpen en G. de Regt. M. Verhaar en A. T'~'~ i, C. Hoogervo in B. Guépin. J. Kruger. K. Kok G. B. Cromme- Medische diensten Leiderdorp zr. v. d. Holst, Wit- Gele Kruis, Rijndijk 200, Hazers- woudeRijndijk, tel. 01714255. Oegstgeest za. dokter Held, zo. dokter Meissner. Voorschoten dokter James, Leid- seweg 51. tel. 2520. Warmond dokter Walenkamp, tel. 220. Zr. Konijn, Kerkdam 1. War mond, tel. 250. Wassenaar dokter Oosterbaan, Pr. Martelaars 14a, tel. 3056. Dokter Boogaart, Storm van 's-Gravesande- weg 1, tel. 4466. Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. VOORSCHOTEN Opening wintel-programma r.-k. Vrouwengilde Het R.-K. Vrouwengilde, afdeling Voorschoten, is het verenigingsjaar begonnen met een verdiepingsmor gen, welke gehouden werd in huize „Beresteyn". In die achter 't hoofd gebouw gelegen kapel droeg rector J. Hoeberichts die H. Mis op en hield een korte predikatie over de be schermengelen. Na de Mis volgde een gezamenlijk ontbijt in een van de recreatiezalen. De rector hield hierna een conferentie over de gods dienstige sfeer in het gezin en wijdde uit over het goede voorbeeld dat de ouders steeds moeten blijven geven aan hun kinderen. Zaak Beltman (Van c correspondent) Leo Horn, de scheidsrechter die de wedstryd Go AheadSportclub En schede leidde waarin doelman Piet Lagarde zo ernstig werd gewond dat een nier verwijderd moest worden, wordt morgen door de Enschedese re cherche als getuige in deze zaak ge hoord. Het verhoor geschiedt op last van de officier van Justitie, die naar aanleiding van publikaties in de pers ambtshalve opdracht heeft gegeven een politioneel onderzoek in te stel len. „Er is geen sprake van dat But ter keeper Lagarda met opzet eei trap heeft gegeven", zegt Leo Hora, „ik stond er met mijn neus bovenop. Hoogstens kan gesproken worden van onbesuisdheid. Het was duidelijk te zien; Lagarde had die bal al vast, maar Butter liep door in de hoop dat Lagarde de bal zou laten vallen. But ter was fel, misschien iets ie fel maar van opzet is geer sprake". Horn zal op verzoek van de KNVB een rapport over het incident indie nen. Een rapport over, zoals hij het noemt „een rapport over een o lukje in een derby, die zo rustig dat het voor mjj gewoon een wai lingetje in de zon was". Vlaggenceremonie in Tokio Een in uitmuntend humeur gesto ken Nederlandse ploeg is vandaag officieel in het Olympisch Dorp ge ïnstalleerd. Dat gebeurde in een korte plechtigheid, waarbij een in het grijs gestoken militaire kapel de eerste strofen van het Wilhelmus speelde. Onze nationale driekleur stond strak in de wind aan de top van de metalen mast. Met Finland, Duiteland, Italië, Japan, Monaco, Z weden en Tanga- njika stond Nederland aangetreden voor de vlaggenceremonie. Wereld kampioen Anton Geesinik was de vlaggedrager van de Nederlandse ploeg, die in haar blauwgrijze uni form een keurige indruk maakte temidden van de in het muisgrijs geklede Duitsers, die Italiaanse ploeg in de bekende lichtblauwe jasjes met lichtgrijze broek, de Japanners, die op hun witte broek vuurrode blazers droegen, en de Zweden, die eveneens niet zijn. afgeweken van hun traditionele^ Olympische dracht. Bij deze grote ploegen stak wel schriel af de liilipuit-vertegenwoor- diging van Monaco, bestaande uit de vlaggedrager met één atleet, als mede de zwarte representanten van Tanganyika, die eveneens een kleine eenheid vormden. Het meest opvallende bij deze ceremonie was echter het ontbreken van de Duitse vlag. De West- en Oostduitsers waren het niet eens kunnen worden wi'e de vlag moest dragen: een West- of een Oostduit ser. Om de zaak niet op de spits te drijven werd toen de gemakkelijk ste oplossing gekozen: de vlag bleef in het „Heim". Aan de mast ging het officiële dundoek zwart-geel- EG DOODT BOER (Van onze Enschede correspondent) De 66- jarige landbouwer H. W. ter Welle uit Usselo is bij het eggen om het leven gekomen. Doordat Ter Welle de trekker te scherp liet ke ren, draalde de ketting, waarmee de eg aan de trekker was verbonden, om de as van de tractor. Toen de man dit wilde verhelpen, begon de trekker te rijden, waardoor de eg omsloeg en de pennen ervan Ter Welle in de borst troffen. Ernstig gewond werd hij naar een zieken huis in Enschede gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Volgens de correspondent in Peking van het Japanse persbureau Kyodo hebben „Chinese gezagheb bende kringen" de verklaring van minister Rusk aangaande de moge lijkheid vain een spoedige kernexplo- ,n China „ongegrond" genoemd. Zij zouden gezegd hebben dat nie mand, ook partijleider Mao Tse- toeng niet, weet wanneer een derge lijke explosie zal plaatsvinden. Men vroeg zich af waarom de Verenigde Staten dit moment heb ben gekozen om een dergelijke ver klaring de wereld in te zenden. rood met daarin de Olympische gen. De muziek speelde de e: maten van het slotkoor uit E hovens negende symphonie: „Alle Menschen werden Brüder Tijdens het défilé van het n nendarp naar de plaats waar Nederlandse driekleur zou worden gehesen, heeft judoka Anton Geesink de spottende opmerkingen moeten verdragen van de achter hem lopen de zwemsters en atletes. Direct nadat de heer J. Spruit, in het dagelijks leven commissaris van politie in Voorburg, tot de afmars had gecom mandeerd beende Anton met grote stappen weg, tot hilariteit van de achter hem lopende dames, die in hun nauwe rokjes geen kans zagen de Utrechter bij te houden. De fiere pas van Geesink moest worden in gekort, terwijl de heren die achter aan liepen even stil hielden om op enige afstand in eigen ritme te vol gen. Uit het gezag en de opmerkin gen was overigens duidelijk op te maken hoe goed de stemming in het Nederlandse kamp wel is. De vrolijkheid bereikte zijn hoog tepunt, toen even voor de ceremonie moest worden stilgehouden. Chef de mission Simon de Wit zag op Gee- simkis wang een zwarte veeg en nam zijn zakdoek om Anton schoon aan de plechtigheid te laten deelnemen. Het was voor enige Olympiërs aanleiding tot de opmerking: „Hé, mijnheer De Wit, die gouden me daille moet later pas wonden opge poetst marktberichten per 100 bos. AALSMEER, 1 okt. William Sim 18-32, roze 18-28, wit 16-23, Fanfare 18-22, Gemengd 17-21, Orchid Beauty 35-43, Harvest Moon 21-27, Tangerina 23-32, Chrys. middelgr. 20-46 per stuk, ld. tros 100-460, Fresia 100-290 per bos, Gerbera 50-95 p. st., Iris 300-480 per bos, Rozen: Super Star 25-40, Roselan- Verhage 18-33, Towny Gold 13-22, Bac- Flre King 40-57 per stuk. In Belfast, de hoofdstad van Noord Ierland (dat een zelf besturend deel is van Groot-Brittanië), zijn vyftien arrestaties verricht na bottingen tus sen de politie en aanhangers de Republikeinse partij, die met brandbommen gooiden. Vier politie mannen liggen met brandwonden in het ziekenhuis en elf agenten moesten zich na de straatgevechten onder behandeling stellen. De moei lijkheden begonnen toen de politie gistermiddag een (verboden) Ierse vlag verwijderde van een gebouw van de Republikeinse party. Een menigte onthaalde de polietieman- nen op schoppen. 's Avonds drong de politie opnieuw het gebouw binnen om ten tweeden male een vlag te verdwijderen. Dit maal werd zij met brandbommen, stenen en Hessen bekogeld. Een van de brandbommen ontplofte onder een pantserwagen. Ook een trolley bus ging in vlammen op. Zoals be kend streeft de Republiekeinse par tij naar aansluiting van Noord-Ier- land bij de Ierse republiek. MAATREGELEN TEGEN HANDEL IN HONDEN EN KATTEN Zeer binnenkort zyn maatregelen te venvachten, die de handel in hon den en katten en uitheemse dieren aan banden zullen leggen. Een alge mene maatregel van bestuur is ont worpen voor de bestrijding van de misstanden op het gebied van de handel in honden en katten. Een an der besluit zal de grond vormen voor een vergunningenbeleid voor de han del in uitheemse dieren en het hou den van deze dieren in dierentuinen, circussen en dressuurinrichtingen. Dit blykt uit „Dierenbescherming", een uitgave van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. De staatsseertaris van O., K. en W. schrijft dit in een artikel ter gelegenheid van het eeuwfeest van de vereniging. Volgens de hoofdinspec teur van de vereniging, de heer K. Visser, is eveneens binnenkort te verwachten, dat voor het gebied van de E.E.G., de mogelijkheid wordt ge opend om vee, dat thans nog alleen per trein naar het buitenland wordt 'oerd, per auto te transporteren. (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Johannes Cornells, z. v. De Kosterv. d. Koppel, Soestdijk; Brigit Arme, d. v. Corsmitv. Gef- fen, Scheveningen. Overleden: H. Landeweerd, 37 J., Holten; H. Hageman, 87 jaar, Am sterdam; A. Kievit, 68 jaar, Numans- dorp; N. Duijtsv. Bemmel, Voor burg; W. D, F. Schas, 75 jaar, Den Haag; A. J. Stort, 87 jaar, Den Haag; C. W. KorthansDeeleman, 70 jaar, Den Haag; mr. J. P. A. Ra voo, 49 jaar, Oos terbeek; jhr. Ir. M. H. v. Beresteyn, 88 jaar, Apel doorn. LUNS VRAAGT STILZWIJGENDE INSTEMMING In brieven aan de Eerste en ^Twee de Kamer verzoekt minister Luns «Buitenlandse Zaken) de met Indo nesië gesloten overeenkomst inzake technische samenwerking niet ter discussie te stellen. Hij vraagt stil zwijgende instemming. Minister Luns stelt, dat bepalin gen van de overeenkomst een alge meen karakter dragen. zy beogen niet meer dan het leggen van een fundament, waarop beide regeringen kunnen bouwen en geven in enkele hoofdlijnen het patroon aan, volgens hetwelk de samenwerking zich dient te voltrekken. Dit patroon houdt on der meer in, dat pas na uitdrukke lijk verzoek en na daarop volgende overeenstemming feitelijke samen werking zal plaatsvinden, zodat de door het ene land te leveren techni sche bijstand geheel aangepast zal zijn aan de wensen van het andere land. De faciliteiten, 'die Nederland aan Indonesië desgewenst ter beschik king kan stellen, betreffen o.m. de uitzending van Nederlandse deskun digen en assistenten deskundigen, de verstrekking van beurzen aan „post graduate studente" van het andere land, de Nederlandse participatie met materiaal en kennis in welomlijnde projecten, die door het andere land na een beginfase zelfstandig wor den voortgezet, en sinds kort ook de assistentie van het Nederlands Jon geren Vrijwilligers Programma. WARMOND Burgerlijke Stand Roo. Markus A. H., z. v. H. Joh. F. v. Seggeien en E. Fleur. Claslna M., d. v. Joh. P. M. van der Hulst en H. M. Getrouwd: Wlllebrordus R. Joh. 'lasveld, 23 Wassenaar, AMSTERDAM, 2 oktober. De feature van de markt was van daag de zeer vaste stemming voor aandelen Kon. Olie. Gistermiddag was het hoofdfonds opgelopen tot f. 161.60 Nabeurs ontwikkelde zich een levendige handel op geruchten over nieuwe olievondsten. Dit lokte vooral buitenlandse kopers uit en in de avondhandel was het met name I Zwitserland, dat in Amsterdam sterk opereerde. Er werd zeer veel omge zet en ook vanmorgen bleef de vaste tendens gehandhaafd. Olies liepen op tot f. 164,80 maar vanmiddag by de officiële opening werd f. 164,00 genoteerd. In de loop van de middag bleef Olie zich bewegen tussen dit niveau en f. 164,50. Ook voor de overige in ternationale fondsen was de markt vriendelijk en aan de vaste kant, echter bij kleine omzetten. Dienten gevolge kwam het slot van de week op een aanmerkelyk beter niveau dan de eerste dagen het geval was. Per saldo bedroeg het verlies van Aku deze week slechte 2 punten. Hoogovens echter leden een verlies van 10 punten. Voor Philips be perkte de daling zich tot een halve gulden terwijl Unilever, die vanmid dag f. 148.00 noteerde, slechte 30 cent lager waren. Olie was de grote winnaar en trok deze week by na f. 5 aan. Overigens had de markt een ruste loos en oninteressant verloop, maar de noteringen wisten1 zich goed te handhaven Het Damrak trok zich niets aan van de sombere berichten uit Amerika oven- de arbeidsonlusten, waardoor Wall Street iets omlaag ging. Daarentegen ging hier de aan dacht wederom, in de lokale sector, uit naar de diverse claims. Claims Van Ommeren werden geadviseerd op f. 105, Fokker op f. 75. Thomson op f. 306. Het was de laatste dag van de claimhandel in Wegener. De aan- dielenclaim werd geadviseerd op f. 1200, de converteerbare claim cp f. 500 a f. 525 «gisteren f. 1150 resp. f. 450). Maandag is de inschrijving op de 5 3/4% lening dei- Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal tot een bedrag van nom f. 25 mil joen. Men verwacht hiervoor grote belangstelling. In de cultuurfondsen was de stem ming prijshoudend zondier meer. De Scheepvaartmarkt lag verlaten, ech ter zonder aanbod zodat de koersen gehandhaafd bleven. Centrale Sui ker bleef goed op prijs en werd ge daan van 417 tot 415. De Sbaats- fondsenmarkt was gedrukt. Vrjjdag, 2 oktober 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- vorige slotkoers koers v. heden Ned. '64 574 102% 10274 99% 99ft Ned. '58 4% 95 95 Ned. '59 4% 94% 94% Ned. '60-1 4 94% 9474 Ned. '60-11 4% 94% 94% Ned. '59 4% 9374 93 Ned. '60 4% 92 91% Ned. '61 4% 92 91 y4 Ned. '63 4% 9174 91T1* Ned. '47 3% 83% 82% Ned. '53 3% 88% 8874 Ned. '48 3% 79 7974 Ned. '50 I-Il 3% 86% 80% Ned. '54 I-II 3% 82% 82% Ned. '55 I 3 82% 82% Ned. '55 II 3% 8674 86% Ned. '37 3 87% 8774 Ned. Gb. ob) 3% 86% 86% Ned. dol in. '47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 961 96ft Indië '37 A 3 92% 9274 Ned. wonbl. '57 6 103% 103ft N. wonbl. '58-'59 94 9374 Ned. wonbl. '60 4% 94ft 93% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 108%* 109 Ver. HVA-my. 145 144 A.K.U 470% 474% Deli My cert 123.50 123.20 Hoogovens cert. 60274 605 Philips gem. bez. 159.70 160.45 Unilever cert 147.60§ 148.10 Dordtse petr. 741 753 Kon. P (50 f 20) 161.65 164.30 Holl. Amer. Lyn 104% 104% Java China Pak. 150' 148 66.90 KiJM 66.60 Kon. Ned. St.boot 142 14174 Kon. Paket My. 148 146% Stoomv. My Ned. 13074 130% Niev Goudr. cert. 101% v. Ommeren cert. 243% 245 Kon. Rott. Loyd 139 138% N. Scheepv. Unie 129% 129% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.leningen A'dam '47 3% 91% A'dam '48 3% 91% R'dam '52-1 4 74 92 V* Idem '37 I-III 3% 91% 91% Bankwezen Bank N.G. 85' 5% 40076 100 idem '58 5 9898 idem '64 5 99^ 98% d. N W.B. '52 4% 92% 92% 8VG Rspbr '52 164% 164 3VG Rspbr f500 141% 141% Industr. Obligaties Philips Dol '61 88b VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 5 Gedaan en bieden Premieleningen Premieleningen Alkmaar '56 2% 79% 79 A'dam '53 3 110b 110% A'dam '51 12% 89 91 A'dam '56 J 2% 80% 80% A'dam '56 II 2% 85% 85% A'dam '56 III 2% 85% 8574 A'dam '59 2% 83 83 Breda '54 2% 81% 80 x Drodrecht '56 2% 78 78 Eindhoven '54 2% 83 82% Enschede '54 2% 78% 78 Den Haag '52 I 2% 87% 87 Idem II 2% 887s 89' R'dam '52 I 2% 88% 89% Idem II 2% 88% 87% Idem '57 2% 88 88 Utrecht 52 2% 10074 Z.-Holl. 1957 2% 86% 87% Zuid-Holl. '59 2% 89% 89% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Cnterunie f£0 207a— 207 Nefo f50,- 110.50 111 Robeco 235 236 Unitas f 50,- 502 503 Ver. Bez. v 94 f50 130.50 131 Europa I 10 pb 540 541 S11^0 64.10 65.40 Cultuurbank 22% 22% Holl Bank O eert 244% 244% Ned. Handelmy 301 305% Ned. Mid bank 105 105 50 R.V.S. eert. 736 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 625 628 Berkei's Pat. 218% 217% Borsumy-Wehry 67 *68 Bronsw. 175 176 Calvé Delft eert. 998% üö8% K Pap. v. Gelder 135 137% K Ned. Grotsm. 118% 117% De Gruyter pref b 143 143 Holl. Constructie 482 x Ing. bur. v Smyv i65x Tnternatio 290 293% v. Kemp en Beg 137 134 Kon Zout Ketjen 910 920 Leidse Wolspjy 444 444 MUller en Co. NB 282% 281 Ned. Kabelfabr. 347 351 Philips pret 56.50 56.70 Rott. Droogü My 262 264 Ver. Mach fabr. 180% 181% Ver. Touwfabr 398 400 Vihamy 165% 165 Walvisvaart 65% 65% Wernlnks öetmy 221 219 Wilton Fyenoord 190 v. Wyk - Heringa 118 117 x Zaalberg 115% 115 b Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 436 437 Kon. Petr. (120) 160.50 162 Amer. fondsen 2anad Pacific R. 53% 53% fntern Nicsei 91% 9^ Anaconda 53% 53 Bethlehem Steel 40,'ë 40% titles Service 72ft 72fj General Motors 99 99% Kennecott 91 %d 91 Republic Steel 48% 48% Shell Oil 5id 51% Onion Pacific 43ft 43 Un. States Steel 61% 60% Bieden Ex dividend Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9