Landgoederen krijgen andere bestemming Belangrijk voor hel Rijnlands Lyceum en ProvGerefWeeshuis J. y. d. Pïoeg 25 jarri in Zoeterwoudse rard BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 Na uitvoerige besprekingen in WASSENAAR Besprekingen tussen het gemeen tebestuur van Wassenaar, de Exploi- tatiemaatschappy Scheveningen en j enkele in de gemeente gevestigde in stellingen, namelyk het Provinciaal I Gereformeerd Weeshuis, het Ryns- lands Lyceum en het S. Adelbert- college hebben tot een onderlinge j overeenkomst geleid over de bestem ming van enige landgoederen en pan den in de gemeente. De overeenkomst betekent voor de genoemde instellin gen de basis voor een gunstige op lossing van reeds lang bestaande uit'oreidings- en huisvestingsmoeilyk heden en biedt anderzyds de E.M.S. de mogeiykheid tot het verwezenly- I ken van enkele bouwprojecten in Wassenaar. Russische militaire steun aan Cyprus De Cyprische minister van Bi J tenlandse Zaken, Kyprianoe, heeft J gisteren in Moskou een overeenkomst getekend inzake Russische militaire steun. Over de aard van de wapens, die de Russen zullen leveren, is niets bekend. Kyprianoe zei, dat er geen enkele voorwaarde aan de leverantie is verbonden en volgens een diplo matieke zegsman zullen er geen Sowjetrussische deskundige n Cyprus komen. Evenmin zullen I Cyprische militairen naar Moskou gaan om instructie te krygen in gebruik van de wapens. Cyprus besteedt ongeveer 33 mil- joen gulden aan zyn defensie. De militaire begroting slokt vüftien pro cent van de totale uitgaven op. Vol- gens de Cyprische minister van nanciën is de financiële toestand sta biel. WARMOND TAFELTENNIS De uitslagen van de door de tafel tennisvereniging „Steeds Vooruit" ge speelden bekerwedstrijden waren: Dames 3/4 klas: Steeds Vooruit wist de vierde ronde door te komen door van het sterke Slagvaardig a met 6—3 te winnen. Mej. W. Beugels- dijk bracht drie partyen op haar naam, mej. M. Broxsterman I kwam tweemaal tot winst en L. v. Wissen won eenmaal: Baronie c- Steeds Vooruit b 9—0. VVSB a— Steeds Vooruit b 90. Junioren .meisjes 1/1 klas: PIT '54 b—Steeds 'Vooruit a 2-7. N. Broxsterman en A. Koek wonnen de drie party en P. L. EVersluys wist een party te winnen. "•Ook dit team kwam de vierde ronde ■door. WASSENAAR Hoger salaris voor wethouders De burgemeester stelt de Wasse- naarse gemeenteraad voor aan Ge deputeerde Staten te verzoeken met ingang van 1 juni 1964 de jaarwed den- van de wethouders te verhogen tot f 10.000 per jaar. Totnutoe be droegen de jaarwedden sinds sep tember 1962 f7500 per jaar. De bur gemeester wüst de raad er op, dat sedertdien zowel de ambtelijke als de politieke salarissen aanzienlyk zijn verhoogd. Alhoewel het wethoudersambt in deze gemeente nog altyd moet wor den gezien als 'n nevenfunctie ne men, aldus de burgemeester, de werkzaamheden zodanig toe, dat ook uit dien hoofde een verhoging van de jaarwedden gewenst is te ach ten. Aan de raad wordt voorts, voor- Id de presentiegelden voor het bijwonen van vergaderingen van de en van diverse commissies te verhogen. Het presentiegeld voor het bijwonen van een raadsvergadering l volgens het voorstel worden ver hoogd van f20 tot f25 dat voor het bijwonen van diverse commissiever gaderingen van f 10 tot f 12.50. Het Provinciaal Gereformeerd Weeshuis is tot-nu toe gehuisvest twee panden, „Sonnenburgh" aan van der Oudermeulenlaan en „Clin- genhagen" aan de overzyde va Ryksstraatweg. Het weeshuis za de beschikking krygen over het land huis „Frisia State" aan de Lindelaan, tot nu toe eigendom van de E.M.S, Het landgoed „Stoephout", dat door het Provinciaal Gereformeerd Wees huis gekocht was met het oog op dere huisvestingsmogelykheden, in eigendom overgaan aan de E.M.S. De E.M.S. verkoopt een gec van het landgoed aan het S. Adel- bertcollege, dat al geruime tyd bouw terrein zoekt voor een permanent schoolgebouw. Deze realisering een lang gekoesterde wens is mede mogelyk gemaakt, doordat de E.M.S. overeenkomstig de bestemming „by- zondere bebouwing" ingevolge het gemeen telyk uitbreidingsplan verzorgingsflat op een ander deel „Stoephout" zal mogen stichten. Rijnlands Lyceum Ook het Rynslands Lyceum zoekt reeds geruime tyd naar mogelykhe- den tot uitbreiding van zyn gebou wencomplex. Ook hier is een oplos sing in zicht gekomen, nu de E.M.S. zich bereid heeft verklaard een deelte van het landgoed „Backers- hagen" voor dit doel te verkopen. Daartegenover zou de E.M.S. het recht krygen om op een daaraan grenzend terrein een flatgebouw stichten. De bouwplannen zullen slechts gerealiseerd kunnen worden na wyziging van het uitbreidings plan. Het bestuur van het Ryülands Ly ceum heeft zich bereid verklaard in overleg met het gemeentebestuur te komen tot de bouw van een aula, die tevens geschikt zal zyn en gebruikt zal kunnen worden voor plaatselyke activiteiten op maatschappelyk cultureel gebied. De EMS zal het ge deelte van het landgoed „Backersha- gen", dat aan de Rijksstraatweg grenst, als voor het publiek toegan kelijk park open stellen. Het onder houd van het park zal door en rekening van de gemeente geschie den. Tenslotte geeft deze overeenkomst het gemeentebestuur de bevoegdheid de omvangrijke bebouwingsmogelyk- heden op het terrein ten zuidwestén van de Zanderijvaart, dat tot kort in eigendom toebehoorde de Diaconie der Nederlandsch Her vormde Gemeente (nu eigendom het Gereformeerde Weeshuis) terug te brengen tot de bouw van twee bungalows, zonder dat de gemeente daarvoor enige schadevergoeding zal behoeven te betalen. Dit terrein zal eigendom worden van de EMS, die er tevens zorg voor zal dragen, dat de eigendomsverwer ving van gronden, bestemd voor de MARKTBERICHTEN AALSMEER, 30 sfept. William Sim G.J. 14- Orchid Beauty 20- 32, Tangerlna 18-29, Shoccking 18, Gemengd 15-2! Chrys. gr. bl. 65-125 p. st., 50-320, Fresia 100-330 per bos, Gerbera - 25.40 ornithogalum 50- 110 p. st., Rozen: Super Roselandla 10-14, Geh. Duisoerg iö-zw, Carla 50-62, Dr. Verhage 17-26, Bac carat 85-43, Pink Sensensation 16-25, Newyorker 16-20, Carol 12-14 per stuk. GOUDA, 128 „wal. f2.85-2.96, ext kwal. f3.04 tot f3.50. Handel stug. BARNEVELD, l okt. Coöp^ Elerveiling S.B.E.: stuks, handel redelijk. Prijzen (ln gids per 100 van 37-44 gr f 4.76-5.38, va #ÖJ" "0-67 gr f 52-60 gr gr f 13.83-141Ö1, eendeëleren 110.03-10.71. Eiermarkt Barneveld: aanv. 2.550.000 stuks, handel groot vlug, klein rede- f 6.50-11.70, kiloprijs Geldleningen tot vier miljoen Met het oog op de omvangrykë financieringen waarvoor Wassenaar zich in de naaste toekomst geplaatst ziet hebben B. en W. met enige ban kiers onderhandelingen gevoerd over de verstrekking van vaste geldlenin gen. Het resultaat daarvan is, dat drie aanbiedingen werden ontvangen vaste leningen tot een totaalbe- van f 4 miljoen. B. en W. ach ten de leningen, gelet op de huidige rentestandaard, aanvaardbaar en stellen de raad voor, de aanbiedingen te accepteren. Subsidies voor restauratie molen In mei 1963 stelde de gemeente raad kredieten tot een bedrag van f 50.000 beschikbaar voor de restau ratie van de door de gemeente aan gekochte molen aan het Molenplein met bijgebouwen in Wassenaar. In tussen is bekend geworden dat het ministerie van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen bereid is een sub sidie van f 14.530 te verlenen, ter- wyi gerekend mag worden op een provinciaal subsidie van ruim f 3500. Een van de voorwaarden voor het subsidie van het ministerie is, dat er in de molen, een bliksembeveiliging wordt aangebracht. B. en W. achten het voorts gewenst, dat op de kap- zoldcr een gewapend betonnen brand vloer met afsluitbare yzeren luiken wordt aangebracht en verder een sproeileiding in de molen. De kosten van een en ander worden op f 7000 geraamd. Verder is gebleken dat met het oog op de bezichtiging van de molen door het publiek en kele voorzieningen wenselijk zyn zo als het bepleisteren van de binnen- zyde van de molen, het teren van het molenlichaam en het verbeteren van de trapladders met de omgeven de balustraden. De kosten hiervan worden op f 8000 geraamd. B. en W. stellen de raad voor een aanvullend krediet van f 15000 te voteren. aanleg van een weg ter plaatse, voor de gemeente geen kosten zal mee brengen. Voorwaarden De overeenkomst, die nu tussen de verschillende belanghebbenden is ge sloten, bevat nog een aantal voor waarden, die door het gemeentebe stuur gewenst werden geacht. Zo zal de villa „Backershagen" bestemd moeten blijven voor particuliere be woning, terwyi het huis „Son nenburgh" (of het na afbraak daarop te stichten nieuwe pand) weer de be stemming „particuliere bewoning" zal moeten terugkrygen. Voor de villa „Clingenhagen" zul len burgemeester en wethouders des gewenst toestemming geven voor een andere bestemming. Ook ten aanzien van het landhuis „Frisia State" heeft het gemeentebestuur enkele voor waarden gesteld. Het gebouw zal in de tegenwoordige vorm gehandhaafd moeten blyven en zal wat utterly k aanzien betreft niet mogen afwyken van een normaal woonhuis. Overeengekomen is, dat de bewo ners van „Frisia State" gébruik zul len maken van de toegangsweg, die uitkomt op de Groen van Prinsterer- Expositie van pluimvee Tydens een ledenvergadering on der voorzitterschap van de heer H. Jongeneel heeft de Plnimvecvereni- ging Wassenaar de plannen bespro ken voor een jubileumtentoonstelling, die op 16 en 17 januari 1965 ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereniging in het Verenigings gebouw gehouden zal worden. Het zal een provinciale tentoonstelling zijn, dus met inzendingen ook van buiten de eigen vereniging. Het vraagprogramma zal zo aan trekkelijk mogeiyk worden samen gesteld; er zullen vele hcofderepry- zen en erepryzen te winnen zyn. De heer Th. van der Velde, die zich weer heeft belast met het tentoon stellingssecretariaat las een lange lyst voor van pryzen, die reeds nu docr belangstellenden zyn beschik baar gesteld. Tydens de vergadering werden ook de prijzen uitgereikt die behaald werden pp de onlangs gehouden ta felkeuring van konijnen. De belang stelling voor dezè keuring by de le den was groot: er werden 84 dieren ingezonden. Op de tafelkeuring werd in de kl. A de beker voor het mooiste dier ge wonnen door H. Blom, Leiderdorp met een zw. Hollander. J. de Deugd won in deze klasse de prijs voor het mooiste dier in de grote rassen met een Vlaamse reus. A. van Buuren had in de middenklasse met een Pa- relfe het mooiste dier. In de kleine rassen viel de prijs ten deel aan een Klein Chinchilla van J. van Egmond de tekeningrassen het reeds genoemde dier van H. Blom. ie B-klasse was het mooiste dier Klein Zilver midden konUngrys A. JJ. Eykhout. Grote Vlaamse reus van J. de Deugd. Mid denrassen: Luchs van D. de Bruyn. Kleine rassen: Klein Zilver van A. Eykhout. Dwergrassen Rood oog >1 van J. van Steen. Tekeningras- Lotharinger van A. J. H. Krommert. Beste nest van de keuring: Vlaam- Reuzen van J. de Deugd. Beste est op een na: Witte van Hotot an A. van Buuren. Uitbreiding van straatverlichting De Rykswaterstaat heeft het voor- smen de openbare verlichting op de Landscheidingsweg naby de nieuwe uitmonding van de Wittenburgerweg in Wassenaar uit te breiden en te wijzigen in overeenstemming met de veranderde situatie. Zoals in derge- lyke gevallen gebruikelyk is zullen de werkzaamheden door het Wasse- Elektric Iteitsbedrfj f worden uitgevoerd. De gemeente zal daarvoor het Ryk een bedrag van .882,50 ontvangen. B. en W. stel len de raad voor terzake met het Ryk een overeenkomst aan te gaan. Ontruiming van pand in Langstraat Aan de gemeenteraad wordt voor gesteld by de rechter een vordering tot ontruiming aanhanging te ma ken tegen de gebruiker van het pand Langstraat 48 in Wassenaar, jaar geleden door de ge meente is gekocht en zal moeten worden afgebroken in verband met de verbetering van de verkeerssitua tie op de hoek van de Langstraat dc Kerkstraat. De huurder van het pand, die er eenu schoenmakers werkplaats heeft gevestigd, heeft tot toe niet voldaan aan verzoeken tot ontruiming. Deze verzoeken zyn gezeld gegaan van een aanbod tot het betalen van een schadeloosstel ling door de gemeente. De heren B. F. Atsma, L. J. Coenen, B. J. Haasdyk, F. H. Hensel A. G. M. van der Ven uit Wasse- ir zyn aan de Nederlandsche Economische Hocgeschool in Rotter dam geslaagd voor het propaedeu- tisch examen economische weten schappen. Donnenfeld klaagt coach Beltman aan De trainer van Sportclub Ensche de, Friedrich Donnenfeld, heeft he denmorgen langs gerechteiyke weg een aanklacht ingediend tegen de heer Beltman, manager van de De venter ere-divisie club Go Ahead, wegens lasten en beschuldigingen in diverse landeiyke dagbladen. Prof. dr. F. Sassen Commandeur O.N. Tydens een plenaire zittinig van de Onderwijsraad in de grote vergader zaal van de Eerste Kamer heeft prof. dr.*. F. L. R. Sassen, oud-hocg- leraor in Leiden, vanochtend af scheid genomen als voorzitter van de Onderwycraad. De scheidende functionaris, die op 13 augustus van dit jaar zijn zeventigste verjaardag vierde, is benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Hy was sinds 1938 lid van de onderwijs raad. 'In 1948 werd hy voorzitter van de eerste afdeHng en in 1956 alge meen voorzitter. Prof. Sassen werd achtereenvol gens toegesproken door zyn opvolger, prof. dr. K. Posthumus en de minis ter van. Onderwys, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. H. Bot, die hem die versierselen beherende bij de Koninklijke onderscheiding uit reikte. BEURSO VERZICHT Vraag naar Olies De raad van Zoeterwoude verga derde ouder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Belmers. Deze deel de mede, dat Gedeputeerde Staten de begroting voor het jaar 1964 heb ben goedgekurd. Op voorstel van B. en W. werd de verordening regelen de de samenstelling van de commis si e van by stand ingevolge de Alge mene Bijstandswet gewyzigd op ad vies van Ged. Staten, Dat werd ook gedaan met het algemeen Ambte narenreglement en de Algemene Po litieverordening. Vastgesteld werd een nieuw verplaatsingskostenbesluit. B. en W. stelden de raad voor de reinigingsrechten te verhogen met f 1,waarmede de raad accoord ging. Het voorstel van B. en W. om krediet van f9000 goed te keu voor de voorbereidende werk- zaamneden voor de riolerings- en straalaanlegverkzaamheden in de omgeving van de Rijnegommersloot, die kan worden gedempt, ontmoette geen bezwaren. De raad keurde even goed een krediet voor het aan kopen van een nieuwe personenau- voor de burgemeester. Voor nog verrichten bestratingswerkzaam- heden werd een krediet beschikbaar gesteld van f 5500. De speelplaats by de openbare la gere school kan worden vergroot, wat een uitgaaf vergde van f2500,- en de verbouwing van het raadhuis zal f25000 gaan kosten welke krediten lad goedkeurde. De raad ging ook akkoord met het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een gymnas tieklokaal aan de Hoge Ryndyk en inrichting daarvan voor een be- g van f 322.972. De Korte Mlening tot aan de Jan van Banningstraat zal worden opengesteld voor verkeer met. personenauto's. Het kraamcentrum krijgt een sub sidie van f3 per verzorgingsdag en het Koningin Wilhelminafonds ont vangt een verhoogde subsidie van f 0.02 per inwoner. Aan de jeugd beweging in de parochie van de H. kruisverheffing werd een bedrag van f 1000,- beschikbaar gesteld. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening groot f 1.200.000,- kreeg eveneens de in stemming. De helft hiervan zal wor den besteed aan consolidatie en d< andere helft voor kapitaalswerken Bedrijfscompetitie tafeltennis Nu de eerste ronde van de Leidse bedrij f staf el tennisoompetitie is afge werkt, kunnen de drietallen van F 188 (Grofsmederij) zich reeds tot de kanshebbers rekenen. Met 100, 10—0 en 9—1 werd het wel wat zwakke Zaalberg teruggewezen. Deze scores brachten de Grofspelers met ruime voorsprong aan de kop. De Twentsche Bank wist Rota op afstand te houden (20—10), terwyl Stadhuis weliswaar met haar teams A en B grote winst boekte op de teanits van GGV (Hollandsche Con structie Werkplaatsen) n.l. 9—1 en 8—2, doch zich weer gedeeltelijk achterhaald zag door een 82 neder laag van team C. Het voordelig saldo van Stadhuis bleef nu beperkt tot 19—11. De stand: F 188 29—1: Twentsche Bank 20—10; Stadhuis 19—11; GGV 11—19: Rota 10—20; Zaalberg 1—29. OEGSTGEEST De heer G. K. van der Mandele uit Ocgstgeest is aan de Nederland sche Economische Hoogesohoo! in Rotterdam geslaagd voor het pro- paedeutisch examen economische VOORSCHOTEN De heer H. A. van Wylen uit Voorschoten Is aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool in Rotter dam geslaagd voor het propaedeu- tisch examen economische weten schappen. Als leden voor de woonru r viescommissie werden de zittc— den met algemene stemmen herbe noemd. De heer Vink vraagt B. en W., wat te doen met speeltuin, nu een ge deelte voor woningbouw is gebruikt, De voorzitter antwoordde, dat dit in B. en W. is besproken. Als het par ticulier initiatief dit niet meer opbrengen of de animo er voor ont breekt, zullen B. en W. zich bera den om de speeltuin voer rekening van de gemeente in orde te ken. Hierin zyn dan niet begrepen de kosten van bewaking. De heer Stravei wilde een verordening gelende het loslopen van honden op de openbare weg, zulks in verband met voorgekomen ongevallen. Hier over ziillen B. en W. advies inwin- Xa een geheime zitting van onge veer 15 minuten, werd de openbare vergadering heropend en werd de heer J. H. van der Ploeg toege sproken door dé voorzitter in band met zyn 25-jarig lidmaatschap van de raad. De burgemeester roemde de jubi laris om zyn onvermoeide arbeid voor het algemeen belang en Zoeterwoude in het by zonder. De heer Van der Ploeg ls daarnaast ook npg voorzitter van de woning bouwvereniging en voorzitter va: K.A.B.-afdeling. Hy dankte ook vrouw Van dr Ploeg voor het feit, dat zy haar man in zyn drukke le ven deze 25 jaar op voortreïfeiyke wijze heeft by gestaan.' De heer Van der Ploeg kreeg van B. en W. zilveren kandelaar en mevrouw ont ving bloemen. De heer L. van dei Geest, spre kende namens de raad, roemde e eens de activiteiten van de jubila ris en overhandigde hem namens de raad een glazen karaf gevat in zilver. De echtgenote van de heer Van der Plas kreeg bloemen. Nadat de jubilaris, zichtbaar rast, de sprekers had beantwoord, bleef men nog enige tyd gezellig bijeen en werden verversingen aan geboden. Wethouder Van Hofwegen vertoonde dia's van Zoeterwoude over het heden en verleden. Officiële publikatie Lelden brengen ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden voor een leder op de gemeentesecretarie, kamer 125, ter lezing ls nedergelegd, het door besluit,houdende' ordei blad Juli 1964 vastgestelde pXf tot voorkoming ordening van 15 april 1909 (Gemeente blad no. 3) tot voo: laatstelijk gewijzigd bij van 22 maart 1937 Gemeenteblac BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN J. A. Brinks en R. J. Middendorp; Pau- lus Leendert, zn van P. Rodenburg en G. Nugteren; Albertlna Johanna, dr Johanna Christina, dr van J, A. Lam- en J. A. A. Kok; Arthur Jacobus Theodorus. zn vnh A M. van de Berg GETROUWD Bavelaar ONDERTROUWD Mulder en H. C. M. Terhal; Weyden; J. C."visser"en A. M^Mele" Boon en C. A. M. Arbouw; L. M. Ier Hoef en A. H. van Munster; Schilthulzen: A. Vol der M. C. Blansja A. Fakkel; A. Oliboni i Leeuwen; de Vogel; F. Overdfjk en K. Smit; W. H. Philippo en Boon en A. W. C. der Wal en O. M. Vellbrief; s en B. A. M. GullUet. OVERLEDEN M. Reislnger, 69 Jr. e.v. H. Evers; J Klerk, 84 jr De ASC-midvoor Bert Spie ring is vanochtend in Oegstgeest in het huwelijk getreden met mej. E. v. d. Horst. Op de foto het bruidspaar bij het betreden van het gemeentehuis. (Foto L.D./Holvast) Botsing tussen auto en brommer Op de wegkruising Maresingel- Haarlemmerweg - Warmond erbrug- Trekvaartbrug had gisteravond om streeks kwart over zes een aanryding plaats tussen een auto en een brom fiets. De bromfietser, een 19-jarige boomkweker uit Alphen aan den Rijn. liep bij dit verkeersongeluk let sel aan de rechterknie op. Zyn duo passagier, een 28 jarige jongeman uit dezelfde plaats, kreeg letsel aan het linkerbeen. Beiden moesten door de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis worden vervoerd. De brom fiets werd zwaar beschadigd. Amsterdam, 1 oktober. Het laatste kwartaal van 1964 is het Damrak vandaag onder kalme omstandigheden ingegaan. Nieuws van enige betekenis uit het bltuien- of buitenlandse bedrijfsleven werd tevergeefs gezocht en de handel was dan ook van beperkte omvang. Het conflict by de General Motors is voor de Amerikaanse markt een le- lyke tegenvaller, en zolang hieraan geen eind is gekomen, valt niet te verwachten dat de effectenhandel in New York sterk zal opleven. Ook voor het Damrak ontbraken de stimulerende factoren, kenmer kend voor de markt hier is de ver handeling van de claims uit hoofde van de diverse emissies die de laatste tyd zyn verschenen. Men vraagt zich ter beurze reeds af wie de volgende emissiekandidaat zal worden. Het was de laatste dag van de claimhandel in Amsterdamsche Bank, want van daag is de inschryving op de uitgif te van f 18 1/4 min aandelen a pari. De claims, die gisteren werden ver handeld voor f 43,50, hadden vanmid dag een dalende tendens en werden geadviseerd op f42,—. Ook was het de laatste dag voor de claims Dui ker. Morgen zal de inschrijving zyn op de emissie Van Ommeren en in courant op de emissie van Wegener's Couranten Concern. Verrassend was de vaste stemming voor Kon Olie. Vanmorgen werd ge handeld tot f 161.00,- vanmiddag tot f 161.80. De koersstijging werd toe geschreven aan grote belangstelling Zwitserse zyde. Philips opende aarzelend maar trok later weer aan. enige Amerikaanse verkoopnei ging in Philips viel niets te be speuren. Unilever lag verlaten en prijshoudend. Aku en Hoogovens aren ogeanimeerd. Er vormde zich een open hoek in Centrale Suiker. Deze verlieten gis teren de markt op 400 en openden vanmiddag op 420 gevolg van een mededeling van een commissiehuis. volgens welke de C.S.M. bereid is bod te aanvaarden van 575%. Het hogere niveau werd echter niet geheel gehandhaafd want er volgde teruggang naar 411. Dit bracht altijhans nog enige levendigheid te weeg want overigens was het bij zonder stil. Cultuurfondsen lagen verlaten en op het vorige niveau, de scheepvaart had een ongeani meerd verloop, waarby de koersen zich handhaafden. Nederlandse Staatsfondesen waren iets zwakker, met name de 5 1/4 lening 1964 die 102 terugging naar 102 1/8. Donderdag, I oktober 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- vorige slotkoers koers v heden Ned. '64 5% 102% 102% Ned. '64 5 99 99% Ned. '58 4% 95% 95 Ned. '59 4% 95% 94% Ned. '60-1 4% 94% 94% Ned. '60-11 4% 94% 94% Ned. '59 4% 93% 93% Ned. '60 4% 92% 92 Ned. '61 4% 92% 92 Ned. '63 4'/, 91% 91% Ned 47 3% 83 ff 83% Ned. '53 3% 38%* 88% Ned. '48 3% 80% 79 Ned. '50 I-LT 3% 80% 86% Ned. '54 I-II 3% 82% 82% Ned. '55 13% 82% 82% Ned. '55 II 3% 86% 86% Ned. '37 3 87% 87% Ned. Gb. ob) 3% 86% 86% Ned dol in. '47 3 90 89% Ned. Inv. cert. 3 96Ü 96ft 92% Indië '37 A 3 92% Ned. wonbl '57 6 103% 103% N. wonbl. '58-'59 94 94 Ned. wonbl 60 4% 94% 94A ACTIEVE AANDELEN 85% Amst. Rubbei 108% 108%* Ver. HVA-my. 143% 145 A.K.U. 469% 470% Deli My cert 605 123.50 Hoogovens cert. 124 602% Philips gem. bez 160.80 159.70 Unilever cert 147.40 147.605 Dordtse petr. 735 741 Kon. P (50 f 20) 160.05 161.65 Holl. Amer. Lyn 105* 104% Java China Pak 150% 150* K!.M. 66.60 66.60 Kon. Ned. St.bool 141% 142 Kon. Paket My 146% 148 Stoomv My Ned 130% 130% Niev Goudr cert 101% 101 Vs 9. Ommeren cert 240 243% Kon. Rott. Loyd 138% 139 N. Scheepv Unie 129% 129% S. de NIET-ACTIEVE OBLIGATES Prov en Gem.leningen A'dam 47 J% 91 91 A'dam '48 8% 91 91% R'dam '52-1 4 U 92 Vi Idem *37 T-III 3% 91% 91% Bankwezen Bank N.G 85 5% 100% i00% dem '58 5 98A 98% idem '64 5 99% 99A N W.B 52 4% 92% 92% BVG Rspbr '52 164% 164% 3VG Rspbr 1 500 141% 141% Industr. Obligaties Philips Dol 51 88% 88b VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen Premieleningen Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 12% A'dam '56 H 2% A'dam '56 III 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Drodrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2 Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl. '5.9 2% NIET-ACTIEVE AANDEH N Bank- en Kredietinstellingen Cnterunie f50 207.— 207a Nefo f50,- 110.50 110 Robeco 235 235 ünitas f50.- 502 502 Ver. Bez. v 94 f50 130.50 130 Europa I 10 pb 540 540 Am™ 64.90 64 Cultuurbank 23 22 Holl Bank O eert 244% 244 Ned. Handelmy 306 301 Ned Mid bank 105 105 R.V.S. cert. 730 736 Industrie Ondernemingen Albert Hef)n Berkel'8 Pat. Borsumy-Wehry 81% 85% 85% 83% 81% 100% 87% 88% 217% 218% 3-ntjv. 165x 65% Bronsw. Calvé Delft cert. K Pap. v. Gelder K Ned Grntsm. De Gruytei pref b Holl Constructie Ing. bur 1 Internatio v Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Wolsprlj Muller en Co. NB Ned. Kabel fabr. Philips pret Rott Drooga My Ver Mach fabr. Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernlnk s Betmy 221 Wilton Fyenoord 190% v. wyk - Seringa 118 Zaalberg ug Mynbouw en petroleum Bill ton 2de r 438 Kon Petr. <t20) 159.10 Amer fondsen Janad Pacific R. fntern Nlcsei Anaconda Bethlehem Steel titles Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel Bieden Ex dividend Exclaim Laten 175 53% 92 53A 51% 43 A 61% 72A 99 91%d

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 19