A Welke rol speelt advocate Kreuzer HOOFDPIJN Moskou contra de Chinezen Spionageproces in New York CISKA GETROUWD WARM WELKOM IN BOLIVIA V00RDEGAULLE TOON HERMANS OP TOURNEE 151' Russische schuld aan VN weer twistappel MET EEN ENKEL WOORL Een grQOt aan_ ASPRO' LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 SEPTEMBER 1964 MSÏERD AM AN DE LIJN (Van onze A'damse correspondent) Amsterdam heeft een eigen bureau voor statistiek en wie van cijfers houdt kan daar een vracht interes sante en vaak imponerende gegevens krijgen. Men kan daar bijvoorbeeld precies vertellen, wat er allemaal in de Amsterdamse grond voor leidin gen zijn gelegd en hoe lang die al lemaal zijn. Dat elk van de bijna 300.000 Amsterdamse huizen is aan sloten op water, elektriciteit en gas vindt iedereen een normale zaak. Daarvoor is het echter nodig ge weest om in de Amsterdams bodem 1700 km. (de afstand Amsterdam- Madrid) hoofdwaterleiding te leggen, waarop en passant ook nog 12.750 brandkranen zijn aangesloten. Voor de elektriciteitsvoorziening is 5912 km kabel nodig, voor het gasnet een bui zenstelsel met een totale lengte van 1456 km. de Telefoondienst spant de kroon, want er is niet minder dan 560.000km. telefoondraad in de grond gelegd, hoewel soms vele draden in één kabel zijn verenigd. Zo'n 150.000 woningen en kantoren zijn van een telefoonaansluiting voorzien. De op pervlakte van de bestrating laat even eens indrukwekkende cijfers zien. Er is thans miljoen vierkante meter wegdek geasfalteerd, vijf miljoen vierkante meter bestaat uit baksteen of betonsteen en eveneens bijna vijf miljoen uit trottoirtegels. In totaal is er 15 miljoen vierkante meter bestraat, welk aantal jaarlijks nog met een half miljoen groeit. Voor straatmakers is er altijd volop werk gelegenheid. Elke dag wordt in Amsterdam op 300 punten de straat opgebroken om de buizen- en kabelnetten te onder houden of te vernieuwen. Theater Carré in Amsterdam, waar thans de Snip en Snaprevue gaat, is elke avond voor het grootste deel gevuld met niet- Amsterdamse bezoekers. Er is waarschijnlijk geen theater in ons land met een zo internationaal publiek. Jn het hele land is Carré bekend als een oord des ver- maaks, waar men terecht kan voor revue's en musicals. Weini gen weten echter, dat Carré een paar maal per jaar ook kerk is. Dan worden er kerkdiensten ge organiseerd door de hervormde en gereformeerde evangelisatiecom missie ,J)e open deur". Het zijn bijenkomsten, die steeds weer volle zalen trekken. De diensten worden opgeluisterd met muziek en zang en uiteraard ook samen zang. Van het grootste theater van de hoofdstad naar 't kleinste, het Rem brandt theatertje op het Rembrandt- plein, waar directeur Kees Manders een gerieflijk zaaltje met 400 com fortabele fauteuils voor de Rika Jan- sen-show heeft ingericht. Maar na ruim 70 voorstellingen is Rika aan enige weken rust toe en is het thea tertje beschikbaar gekomen. Voor wie? Er hebben zich geen serieuze gegadigden gemeld, aldus Manders, die daaruit de conclusie trekt, dat het met de theatemood in Amster dam zo'n vaart niet loopt. Rika Jan sen gaat nu met vakantie, maar oi 26 oktober vertrekt zij met „festival schip" Rotterdam naar New York. Aan boord zal zij enige malen optre den. In New York zal de Amsterdam se vedette een maand lang optreden in de Sabra-nachtclub van de Ne- lerlandse zanger Leo Fuld. En zelfs sprake van een tv-optreden in Amerika. De Amstel is niet meer in te denken zonder zijn vele tientallen skiffs, achten en gladde vieren van de roeiverenigingen. Er is een tijd geweest, dat in de dorpen aan de Amstel de kerkklokken bij wij ze van alarm werden geluid om de dorpsschonen te waarschuwen niet op straat te komen, omdat er een boot met mannen in korte broek, borstrok en sokophouders naderde. Zo ging dat in die goeie ouwe tijd. in 1874, toen „achten dertig heeren liefhebbers eene roei- en zeilvereeniging tot stand brachten met het doel de harmo nie onder de roeiers te bevorde ren". Dat was de geboorte van de roei- en zeilvereniging „De Am stel". Er zijn sindsdien meer roei verenigingen gekomen en aan vankelijk bevolkten zij grote drij vende clubhuizen annex boten- loodsen aan de Amsteloevers. Al die romantische bouwsels moes ten in de oorlog op last van de Duitsers het veld ruimen. Na de bevrijding zijn zij voor het me rendeel herrezen als bungalow achtige onderkomens. En zo is ook „De Amstel" herrezen, die dezer dagen haar negentigste ver jaardag heeft gevierd. Zij is niet de oudste roeivereniging van Am sterdam, maar zeker de popu lairste. De vloot van toer- en wed- strijdboten bestaat thans uit vijf tig uitstekende schepen. 0 Vervolg van pag. 1 Vraagtekens rond Amsterdamse juivelenroof De Amsterdamse politie interesseert zich voor de vrouw van Balck, die blond zou zijn. Aan de Duitse politie is verzocht haar te verhoren. Volgens getuigenverklaringen zouden de beide in de kapperszaak op de Nieuwmarkt achtergebleven mannen zijn afgehaald door een lichtgrijze auto, merk Taunus, volgens het kentekenbewijs afkomstig uit Bottrop. Black heeft zo'n auto. Aan het stuur zat een blonde vrouw. lopen nacht met zijn medewerken de verhoren op papier heeft uitge werkt voor officier van Justitie G. R. Nube. Vermoedt hU dat Marianne Kreuzer het meesterbrein is van de bende, die een lange reeks roofover vallen, waarbij zelfs twee doden zjjn gevallen, heeft gepleegd? En 'denkt hjj bü haar de juwelenbuit van 4 ton terug te vinden? Maar de commissaris zei ons: „Het is een zwaar karwei om mevrouw Kreuzer te verhoren. Na 6 uren trek ken, heb ik er pas een heel klein dingetje uit. Zij blijft onder arrest zolang de vreemde situaties niet zijn opgehelderd. Ik heb huiszoeking in haar woning in Essen laten doen, maar dat heeft niets opgeleverd. De buit vind ik echter niet belangrijk Belangrijker is de daders te grijpen, diie er niet voor hebben teruggedeinsd in Duitsland bij een overval twee slapende mensen dood te schieten." In een artikel ter herdenking het feit, dat honderd ji de „eerste internationale" werd op gericht, heeft het Russische commu nistische partijblad Prawda een aan val op de Chinese communisten ge daan, omdat zij niet willen deelne men aan een „bijeenkomst ter ver zekering van de solidariteit van de Internationale communistische be weging". Het Sowjetrussische blad publiceer de ook de tekst van een rede waar in de Oostduitse communistische lei der Ulbricht pleitte voor een nau were samenwerking met de sociaal democraten. Het is nog steeds niet duidelijk, welke rol de 21-jarige Gerlinde Kreuzer in die roofoverval heeft ge pleegd. Zij is da dochter van de advocate Marianne Kreuzer, die Daminas ruim een jaar geleden bij de berechting van één van diens misdaden heeft verdedigd. Het is ge bleken, dat het meisje vorige week met haar verloofde in Noord-wijk logeerde. Opvallend is, dat zij daar werd bezocht dioor Petrus Daminas, diie haar onder vier ogen wenste te spreken. Opvallend is ook, dat moe der Kreuzer plotseling per taxi van Essen naar Noordwijk en terug reed om een gesprek van een kwartier met haar dochter te hebben. Merkwaardig is, dat Dominas en Gerlinde donderdag een tweeper soonskamer betrokken in hotel Polen aan het Rokln in Amsterdam. Merkwaardig vooral, omdat uit de verhoren is gebleken, dat er geen liefdesrelatie tussen beiden bestaat. Maar noch Dominas, noch Gerlinde wenst zich over hun doen en laten van de afgelopen week uit te spre ken. Verontwaardigd Een verontwaardigde Rechtsanwalt Marianne Kreuzer, een kleine don kere vrouw van 55 Jaar, stormde gis termorgen na een nachtelijke rit met haar sportwagen van Essen naar Amsterdam, het politiebureau Sin gel binnen om opheldering te vragen over de gevangenneming van haar dochter Gerlinde. Zij heeft het. bureau sindsdien niet meer verlaten. Moeder Kreuzer was vergezeld van ;n andere dochter, de 22-jarige stu dente Irma Kreuzer. Commissaris Landman ontving de dames met open armen, want hij had een heel lijstje vragen voor hen klaar liggen. Elke vraag werd echter beantwoord met een wedervraag. Het verhoor de advocate duurde 6 men. Toen meende de commissaris zoveel ver dachte omstandigheden te hebben verzameld, dat hij de vrouwelijke rechtsgeleerde arresteerden en haar auto in beslag nam. Dochter Irma werd tegen de avond vrijgelaten. Zij blijkt in een Duitse universiteitsstad op kamers te wonen en weinig con tact met haar moeder te hebben. Zij kon niet op de hoogte zijn van de contacten die haar moeder met Dominas had. De Duitse recherche liet gister avond weten, dat mevrouw Kreuzer de weduwe is van een oorlogsmis dadiger, die in 1954 in het tuchthuis in Werl is overleden. In die tijd zat Petrus Dominas in het zelfde tucht huis een straf uit. Toen hij later voor andere misdaden werd gegre pen, wendde hij zich voor rechts bijstand tot mevrouw Kreuzer. die in Essen een advocaten-praktijk heeft. Meesterbrein „Ik geloof in een toeval, maar als het ene toeval het andere opvolgt ga ik daar wat achter zoeken", aldus commissaris Landman, die de afge- „Toevallig" Er zijn geen directe beschuldigin gen tegen mevrouw Kreuzer. Maar die commissaris wil wel opheldering over een aantal zaken, die de advo cate weliswaar toegeeft, maar deze aan toevalligheden wijdt. En die zaken zijn: Mevrouw Kreuzer wat met haai^ dochter Irma zaterdagmorgen vroeg in Amsterdam aangekomen om er wat inkopen te doen. Zjj Voor de federale rechtbank van Brooklyn in New York is gisteroch tend het spionageproces begonnen tegen twee Russen, de 40-jarige Ale xandre Sokolow en diens 34-jarige echtgenote, wier ware naam niet be kend is. Het proces belooft even sensationeel te worden als dat tegen kolonel Rudolf Abel, die in 1957 voor spionage werd veroordeeld en later werd uitgewisseld tegen de U-2-piloot Powers. De rechtbank heeft laten weten dat er een zeer belangrijke getuige zal verschijnen. Vermoed wordt dat een voormalig lid van de Sow jetrussische spionagedienst is, die naar de Verenigde Staten is uitge weken. Tegelijk met Sokolow en diens wouw wérden verleden jaar twee twee andere Russen gearresteerd', de 42-jarige Iwan Egorow en diens w Aleksandra, 40 jaar oud. Deze zijn intussen uitgewisseld tegen twee Amerikanen die in de Sowjet-Unie waren gearresteerd. Twee andere medeplichtigen van Sokolow die in het dossier worden andere Russen gearresteerd, de dat het leden waren van het Sowjet russische diplomatieke korps. Deze twee, Aleksei Galkin en Pjotr Ma- lennikow, zijn naar de Sowjet-Unie teruggekeerd. Ondertrouw-attentie? DROSTE pastilles, altijd welkom ontmoette hier „toevallig" haar andere dochter Gerlinde. Mevrouw Kreuzer zat op het ogen blik v. d. overval in de juweliers zaak, „toevallig" in een twintig meter verder gelegen lunchroom. ZU zegt glasgerinkel en schoten te hebben gehoord, maar toen zjj de straat opliep, waren er zoveel mensen dat ze de daders niet zou hebben gezien. Mevrouw Kreuzer had op het ogenblik van de overval haar sportauto, een Ford-Consul Capri, „toevallig" geparkeerd op het Ro- kin, op 10 meter afstand van de Opel-Rekord, waarmee de gang sters zijn gevlucht. Mevrouw Kreuzer wilde zaterdag middag een paar schoenen kopen en vergezeld van haar dochters moest zij uit de honderden schoenwinkels die Amsterdam telt „toevallig" die van de firma Hes sels kiezen, pal tegenover de be roofde juwelierszaak. Aan het winkelpersoneel vroeg zij nadere bijzonderheden van de overval. Mevrouw Kreuzer reed zaterdag middag om vijf uur met Irma in haar auto naar Essen terug. ZU had er kennelijk geen bezwaar te gen, dat haar eerzaam verloofde dochter Gerlinde nog een nacht in een hotelkamer zou blijven met een tuchthuisboef, wiens ver leden 8 jaar gevangenisstraf zij maar al te goed kende. Het zijn deze vragen en toevallig heden, die vandaag de verhoren op het bureau Singel in Amsterdam be heersen. Bi) zijn aankomst in de Bolivi aanse plaats Cochabamba is presij. dent De Gaulle gisteren door een grote menigte begroet. De Gaulle werd op. het vliegveld verwelkomd door president dr. Victor Paz Estens- soro van Bolivia. Er waren 4000 po litiemannen en soldaten op de been ter bescherming van de Gaulle tij dens diens 22 uur durende bezoek. Duizenden volgden fietsend de stoet van de luchthaven naar de stad. President De Gaulle ontving de sleutels van de stad, werd tot „ere gast" benoemd en werd onderscheiden met de Condor van de Los Andesor- de. Een staking die door het Argen tijnse algemene verbond van vak verenigingen voor maandag 5 oktober is uitgeroepen en die samenvalt met het bezoek van generaal De Gaulle aan Argentinië, is geen vijandig ge baar tegenover het Franse staats hoofd. Het algemeen vakverbond heeft in de Argentijnse hoofdstad 30.000 biljetten laten aanplakken met het portret van de Franse president, waarop hem een welkom wordt toe geroepen. Van zekere zijde is gezegd, dat het algemeen verbond van vakver enigingen en de peronisten hun manschappen willen mobiliseren hetgeen door de staking heel goed mogelijk is om het Franse staats hoofd een grootse ontvangst te be reiden. Daarentegen heeft de partij van president Illia een portret van ge neraal De Gaulle laten aanplakken daterend uit de tweede wereldoorlog, met een tekst waarin het aandeel wordt vermeld dat generaal De Gaulle heeft gehad in de strijd tegen het totalitarisme. FENERBAHCE-DWS DAG LATER OP TV Van de voetbalwedstrijd voor de Europa Cup Fehnerbahce—DWS, die volgende week woensdag in Turkije zal worden gespeeld, zal geen recht streeks verslag via de televisie ko- Wel gaat voor de tv Koen Verhoeff met een cameraman naar Istanboel om daar opnamen te maken die dan de dag daarop, donderdag, tussen 22.35 en 22.50 uur op het scherm zul len worden vertoond. Rechtstreekse uitzending was niet mogelijk omdat er in Turkije nog geen televisie is. De radip komt wel met een recht streeks verslag. Via Hilversum 2 om 18.55 uur. Toon Hermans geeft vandaag de eerste van een serie voorstellingen in de Koninklijke Vlaamse Schouwburg in Brussel. Aansluitend volgt een op treden van drie weken in Antwerpen. Vervolgens zal hij, na een kort bezoek aan Zwitserland, in Theater Carré in Amsterdam van 11 december tot eind januari een reprise van zijn one man show brengen. In februari vertrekt Toon Hermans voor een tournee naar Duitsland en Oostenrijk. Op 15 maart is de première in het bekende „Theater an der Wien" in Wenen. Einde 1965 gaat hij naar Amerika. VERBODEN VOOR VROUWEN.... Een 22-jarige Franse studente heeft de nacht van zaterdag op zon dag doorgebracht op het voor vrou wen streng verboden gebied van de berg Athos, de monnikenrepubliek in noordoost-Griekenland. Zij was ver dwaald en werd door monniken ont dekt. Na haar te hebben gearres teerd liet de politie haar weer los toen zy vertelde niet met de regels op de berg Athos op de hoogte te zijn geweest. EERSTE NET VPRO 19.30 uur Voorproef, nieuwe programma's in het komend seizoen 19.45 uur Extra, actualiteiten 20.00 uur NTS-journaal 20.20 uur Antwoord '64 20.30 uur Filmsterportert van Lilli Palmer 21.05 uur Miel Cools zingt, muziekprogramma 21.25 uur In één geest, documentaire oecumenische beweging 22.00 uur Ziek zijn, beter worden 22.30 uur NTS-journaal. TV-NOORDZEE 18.30 uur De meester spion, Wilhelm Teil 19.00 uur Gevarieerd programma met o.a. Club du piano 19.20 uur Dr. Jekyll en mr. Cummings, komedie 22.00 uur De bontmantel, thriller. dlokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde 8.30 Lichte gram. 8.45 Israëlische volks liederen. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 V. d. hulsvrouw. 10.10 Operamuz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. gram. 11.15 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gewijde muz. 12.35 Kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Musette-ens. en zangsolls- ten. 13.40 Muziek voor blaasinstrumen ten. 13.55 Filmmuz. 14.10 Nwe Parade: Rond de oude Zuiderzee: Kampen, radiokoor Bij bel ver telling Jeugd. 17.15 Orgel- ritmische begeleiding. 17.45 Class, gitaarmuz. 17.55 Het Spektrum, Koorzang met instr. Jeugd. 16.00 lezing NCRV trio. 18.30 R.V.U.: Hedendaagse beel dende kunst, door George Lampe. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Muziek van het Leger des Hells. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte ork.muz. 20.20 Omroep- ork. en solist: moderne muz. 21.05 Nes (Banier der Natiën), repor- r Israël. 21.30 Licht Instru mentaal kwartet. 21.50 Kanttekenln- ".00 Bariton en plano: klassieke 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 5 Klass. gram. 23.10 Commentaar Het Tweede Vaticaanse Concilie. Originele attentie? DROSTE pastillesaltjjdwelkom'.N^^ In een gisteren gehouden vergade ring van een speciale werkgroep der Verenigde Naties die zich bezig houdt met de financiële moeilijk heden waarin de volkerenorganisatie verkeert, heeft de Sowjet-Unie een voorstel van Nederlandse zijde om deze kwestie niet in openbare ver gaderingen, doch in ondershandse gesprekken te bespreken, van de hand Dr. J. G. de Beus, de Nederlandse afgevaardigde bij de Verenigde Na ties, had zich uitgesproken voor een Amerikaans voorstel om de kwes tie der financiering van eventuele nieuwe VN-acties tot het behoud van de vrede toe te vertrouwen aan een speciale financiële commissie. Dr. De Beus gaf als zijn mening te kennen, dat poenbare vergaderin- ge-n over dergelijke delicate en om streden onderwerpen niet de meest vruchtbare manier van het voeren van besprekingen waren. Het zou, zo zei hij, nuttiger zijn ons eerst bezig te houden met de mogelijkheden van een modus Viven di voor de toekomst. Dit zou indi reet kunnen bijdragen tot verzach ting der starre standpunten van wei gerachtige leden-landen ten aanzien de financiering van VN-acties in het verleden, omdat zij dan we ten wat de regels voor de toekomst zullen zijn. Het wegwerken van het financieël tekort uit het verleden zal dan ontdaan zijn van vrees voor de toekomst en tot het zuiver finan ciële aspect worden teruggebracht, waardoor het gemakkelijker tot een oplossing zal zijn te brengen. Bij zijn afwijzing van dit voorstel verklaarde de Russische afgevaardig de, Morozow, nog zich af te vragen of een compromis mogelijk is, tenzij het westen het standpunt verlaat dat de kosten van VN-acties tot behoud van de vrede ten laste van alle ledenlanden behoren te komen. Morozow verklaarde, dat het in aller belang zou zijn de openbare en zeer openhartige discussies voort te zet ten, „hoe onaangenaam om aan te horen deze soms ook mogen zijn". De Verenigde Staten, gesteund door Engeland, gaven te kennen In de komende Algemene Vergadering, die op 10 november zal beginnen, te zullen aandringen dat de Sowjet- Unie van haar stemrechten verval len wordt verklaard, tenzij zij haar haar achterstand ten bedrage van meer dan 54 miljoen dollar tot aan vaardbare grenzen terugbrengt. Het grootste deel van deze achterstand betreft de kosten van het VN optre den in Kongo. Een stralende Ciska Peters (19) liep gistermorgen door een \ag van opdringende tieners aan de arm van haar bruidegom Pim ter Linde (23), sergeant Koninklijke Landmacht, het Nijmeegse stadhuis binnen. Temidden van de familieleden waren bij de huwe lijksplechtigheid in het stadhuis ook Imca Marina en Edwin Rut ten aanwezig. Edwin was één der getuigen. De kerkelijke inzegening werd voltrokken in de Christus Ko- ingkerk, waar Gert Timmerman het „Ave Maria" zong. Het jonge paar gaat niet op huwelijksreis. Daarmee houdt de agenda van Ciska namelijk geen rekening. BINNENLAND Overleden na brand In het Wees- perpleinziekenhuls in Amsterdam is -middag overleden de 55-jarige >uw L. Rulfrok. Vorige week dag was zij in haar woning aan oofdstedelyke Churchilllaan door Inwonende Juffrouw brandend haar brandende bed aangetroffen, had de vrouw en het bed onmid dellijk met emmers water overgoten, doch het slachtoffer bleek reeds brand wonden in de derde graad te hebben opgelopen. Delft weer ln last Delft tobt weer et drinkwaterproblemen; Als gevolg op de waterleiding zeer gering. De ite bovenwoningen hadden gisteren druppel water en er vormden zich ook rijen waterhalers by het labo ratorium van de Shell, even over de ;rens van Rljswyk, die in het verleden il meer als helper in de nood is opge reden. Een goede week geleden kreeg iet bedryf daarvoor een plastiek aan- jeboden als dank van de Delftse bevol- de N.V. Nederlandse Gas- hoofd- Damesbeurs De wethouder van Economische Zaken. mr. R. M. van Reenen, opent vanmiddag ln de Hout- rusthallen ln Den Haag de 82ste da- mesbeurs van de Dameskroniek. Even als vorige Jaren tal van nieuwtjes, die vermeldt de slogan van de beurs de vrouw en interes- gezellig zyi 9 oktober te bezichtigen. Zeepost Met het oog op een ty- dige verzending van zg. kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese be stemmingen (hoofdzakelijk emigratie- landen) de data opgegeven, waarop deze pakketten bij rechtstreekse zee- ndlng uiteriyk ter post moe- ►vember; Zuld- vóór Kerstmis te kunnen worden besteld: Australië 30 oktober; Canada "i november; Indonesië 8 oktober; Ned. Zeeland vember; V.S. van An ber; Zuid-Afrlka 12 Rhodeslë 6 november Commandowisseling De comman dant zeemacht Nederland, vice-adml- raal, mr. A. N. baron de Vos van Steen- wyk zal donderdag in zijn functie wor den opgevolgd door schout bij nacht L. E. H. Reeser, die tot voor kort com mandant van oefensmaldeel 5 was. De commandowisseling geschiedt aan boord van de kruiser „De zeven pro vinciën" ln de haven van Den Helder. Baron de Vos van Steenwyk zal een gaan bekleden. Hy wordt adviseur van de minister voor volkenrechteiyke aan gelegenheden. Bus tegen vrachtauto Een bus van de B.B.A.-iyndienst, waarin dertig pas sagiers zaten, is gisteren tydens een zeer dichte mist op een provinciale weg ln Dlnteloord frontaal ln botsing ge komen met een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto. Eén persoon werd zwaar gewond, de chauffeur van de vracht wagen. de heer P. de Krey uit Hoor- H1J moest met snybanders uit de licht plaatse door cabine worden bevryd. gewond. Ze konden twee artsen >rden behandeld. BUITENLAND Vrijgesproken Tien studenten van de Madrlleense universiteit, die waren beschuldigd van het voeren van onge oorloofde propaganda en het lidmaat schap van een verboden vereniging, zyn gisteren door een rechtbank ln Madrid vrygesproken. De openbare aanklager had gevangenisstraffen van twee en drie maanden en boeten van 20.000 peseta's geëist. Treinbotsing In Montgomery, ln de Amerikaanse staat Illinois, ls afge lopen nacht een passagierstreln Inge reden op een andere passagierstreln, die op een zijspoor stond. Hlerby ver waren spoorweglieden die zich op de twee locomotieven bevonden. Een brandweerman zei dat de locomotief •an de stilstaande trein volledig op en zlgers 1 de treinen. het bouwen voormalig p als politiek banneling te Goias, ln de Braziliaanse staat van die naam, had gevestigd, is aldaar gisteren vermoord. SJisjakll is van 11 Juli 1953 tot 25 fe bruari 1954 president van Syrië ge weest. Nadat een staatsgreep een eind aan zyn bewind had gemaakt, ging hy ln Brazilië wonen. Hy ls 55 Jaar ge worden. Samenwerking India en Egypte op het ge- supersone kend. Nieuwe Polarlsraket De Ameri kaanse kernonderzeeër .Daniel Web ster" ls gisteren uit Charleston ver trokken voor een patroulllevaart op de Atlantische Oceaan. Dit ls de eerste kernonderzeeër bewapend met de nieuwste Polarls-raket, de A-3, waar van de relkwydte 1000 myi meer be draagt dan die van de oudere Polaris- raketten. Op het nippertje Een DC-7-c van de „Caledonian Airways", die met 97 Inzittenden (acht man bemanning en -ltse militairen met hun gezinnen) Gatwlck, by Londen, op weg was Singapore, is gisteren bij een tussenlanding ln Istanboel ln brand gevlogen nadat het toestel tydens een zware onweersbuis en by zeer slecht zich een baken op het vliegveld had geraakt. Een persoon werd zwaar ge wond en twee liepen lichte verwondin gen op. Een vleugel van het vliegtuig werd afgerukt en het landingsgestel werd, nadat het toestel al goed op de grond was gekomen, vernield by de botsing met het obstakel. Devaluatie in ring van Tunei sloten over te gaan tot devaluatie de dinar met 25 procent. De styglng van de kosten van het levensonderhoud als gevolg van deze devaluatie zal niet meer dan 10 procent bedragen. Tot eind 1965 zal een loonstop gelden om het reeds bereikte niet weer verloren te doen gaan. Lichte ork.muz. uit Ja] Schotse melodieën. 23.55-24.( Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. strydlied. 8.18 Lichte w 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Kook- praatje. 9.05 Klass. gram. Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte gram. 11.00 Nws. 11.02 V. d. vrouw. Fluit en klavecimbel: moderne Tango-rumba-orkest en zangsollsten, land- en tuinbouw. 17.20 Tentoonstelllngsagenda. 18.00 Nws. 18.15 Lichte g de PSP. Zuld-Afrlka, 19.10 Artistieke staalkaart. 1 gram. 19.50 Nws. 19.55 Rep. voetbal wedstrijd BelgiëNederland te Deur- ne. 21.45 Lichte orkjnuz. 22.00 Na- kron. 22.55 Constantyn ïz. klankbeeld. 23.55-24.00 tafelen. Balans: s Huygens: Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lt)n van 18-20 uur) Boogie woogie (Smith), The All Star Alumni Orchestra; Take the "A" train (Strayhorn), id.; Song of India (Kor- sakov). Id.; A woman in love (Loes- ser), Jackie Davis; Rain on the rool (Ronell), id.; Heat wave (Berlin), id.; I'm gettin' sentimental over you (Bass- man), The All Star Alumni Orchestra- So rare (Herst), id.; Then I'll be happj (Friend), Jackie Davis; Lady play youi (Levant), id.; The glow :ke). id.; One o'clock Jump r Alumni Orches. way (Goodman), id.; (Marquina), Hollywood® Bowl Symphony Orch. men Dragon; Tico Tit Slboney (Lecuona). id rike" (Lehar), Erika Köth, Rudoll i Orkest o.l.v. Wilhelm lock, Koor9 Schtlchter; Down South camp meeting (Mills), Ork. Benny Goodman; Moom glow (Hudson). Benny Goodman Quar tet; Roll-em (Williams), Orkest Bennj Jman; Sometimes I'm happy (You- i), id.; Memories of you (Blake) 1* times I'm haj .norles of you" Benny Goodman Trio; Goody Good; Quartet; You turned the tables on i (Alter). Orkest Benny Goodm ped disc (Goodman), Benny Octet; It's been so long (Ada...-, Orkest Benny Goodman; China (Winfree), Benny Goodman Tri. sey bounce (Plater), Orkest Goodman. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 De Verrekyker, interna tlonaal Jeugdjournaal. VARA: 17.10 La 17.45 V. d. kind. 19.30 Glynie in: Ka E. ln nood, TV-film. NTS: 19.55 Voetbal ta wedstryd België—Nederland te Deurm tn VARA: 21.45 Overzicht programma, voor het komende seizoen. 22.15 HtA Huls, Ned. film. NTS: 22.50-22.55 Jo' neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. 2 ASPROs^ tt&ntmek fit/U WfcÊRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm zwaar bew. Oslo half bew. Kopenhag-n zwaar bew Aberdeen regenbul Londen mist Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt ra. Niet Berlbn Frankfort Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt half bew. mist licht bew. Ucht bew. mist geh. bew. onbewolkt gef^bew. zwaar bew zwaar bew half r bew. 23 18 3

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2