Voorsclioteiise brandweerlieden werden hartelijk gehuldigd Dr. Th. C. Frederikse (Wassenaar) vandaag 25 jaar predikant BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1964 ijdens een bijzonder gezellige enkomst van de Voorschoten- vrijioillige brandweer, gister- nd gehouden in het Cultureel itrum in tegenwoordigheid van gemeester L. de Kool en vele ere genodigden, heeft de eer burger aan de leden van de tg van de vrijwillige brand- die tijdens de nationale strijden in Mijdrecht het na- lal kampioenschap in de \e 2 en 2a behaalde, als blijk erkentelijkheid een medaille geboden. ij roemde de prestaties van de ndweermannen en wekte hen op de ingeslagen weg voort MARKTBERICHTEN ILSMEER, 23 Bept. Anjers: Tan- 18-28, rood 17-30, roze 16-31, wit Orchid Beauty gemengd 17-21. Geh. Dulsberg 20-33, Towny 12-17, Baccarat 25-57, Carol 8-15, Sensation 15-24, Super Star 26- arnette 7-13 per stuk. iRNEVELD, 24 eept. Coop. Ve- Elerveiling Ede handel vlot. sen (in gids per 1( 3-53 gr f 5.32-8.55, 11.35, van 62-68 gi ieuJ'0-76 gr ^-elling S.I redelijk. ren van 35-43 gr f 3.99-5.46. van f 5.50-8.28, van 55-64 f 9.52-11.95, 64-72 f 12.11-13.69, eendeëleren S dier 6695 st.. warrr 64-68 gr f 9.44-10.02. rmarkt Barneveld: aanv. 2.400.000 handel ln grote vlug, ln kleine Eieren van 60-65 gr 1 11.35-12.50, ,nflirljs f 11.90, kiloprijs f 1.92 op ba- •P 6 gram. van 46-59 gr 16.25-11, kg- per bak A119-37. A2 12-32, j, 6la per 100 st. 4-7, andijvie 9- ilnazie 27-45, prei 16-24, groene- [7-12, rodekool 8-17, spitskool 16, jnbonen 55-73, sny bonen 53- knolselderle per jer I per 100 bos 5-6. 88.000 kg. bloemkool 16.000 Bush 15-22, Migolie 15-18, Es- 3,50-4, Am. Anjers: Sim Dus- Gllnina 90. Golden Orfé 75, Ju- 6 75 alles per bos. levelling: tomaten 42-80, was- "I 13-15, waspeen 14-19, groene- 15. andijvie 8-13, uien 18-20.50, len 14-15 alles per 100 kg, sel- 1-10.10, peterselie 6.70-8.30, bos- 8-39 per 100 bos, bloemkool A ld. B 19-29 per 100 KOOP. 23 sept. 1-210-120, Else Poulsen 120-91 «e 310, ld. per bos rood 250-21 ,'Crategus 27-18 per tak, tros sen geel 36-46, wit 54-42, ld. i-45, lila 56-51, rood 25-36, roze Gepl. Chrysanten roze 150-130, 0, brons 140, Clematis Durandll leeuwbes 110-95, Anemonen 13- ysalls 135-110, Cotoneaster bal- 50-270-130. Pyracantha 280-270 IGERLIJKE STAND VAN LEIDEN J. C. M. Roos; Carolina rla, dr van P. L. Kerk- M. Zaal; Diana Yvonne an A. van Polanen en M. Soest; Maria Margaretha, dr van kenberg en A. Wlersma; Marlon, J. Kwantes en H. W. Tazelaar; la Hendrlka, dr van N. Fillppo ONDERTROUWD en J. Pet; J. J. Klein en F. J. de Bruin en H Boogerd; 'an Ettlnger en A M. de Groot; ler en J. Hoek; J. H. van Rijn B. G. M. A. Mulder; J. Schlp- l en M. Verra; J. T. W. Pad- en T. M. J. Plgmans; A. Oor- M. Montanle; OVERLEDEN 'oere, 56 jr. e.v. E. J. Boude- te gaan. Toen de mannen van de kampioensploeg in front stonden opgesteld marcheerden van twee kanten een vrolijke mars blazende muziekkanten binnen. Het waren de leden van de muziekkorpsen St.-Laurentius en Benvenuto, die voor deze gelegenheid tot een korps waren samengevoegd. Het was een van de programmapun ten, die bijzonder insloeg. Burgemeester De Kool heeft tij dens deze bijeenkomst de zilve ren draagspeld van de Neder landse Vereniging van Brand weercommandanten aangeboden aan de heer J. M. Niersman (rechts op de foto) wegens 25 jaar trouwe dienst. De bronzen draag speld kreeg de heer J. Stolk, die 12Yz jaar de brandweer heeft ge diend (links). Vandaag is het vijfentwintig jaar Nederlandse Protestantse Gemeente geleden, dat dr. Th. C. Frederikse uit Wassenaar werd bevestigd als predi kant in de Nederlands Hervormde Kerk. Theodoor Christiaan Frederikse werd op 14 juni 1913 in de her vormde pastorie van Lathum in de burgerlijke gemeente Angerlo in Gel derland geboren. Hij bezocht eerst ht gemeentelijk gymnasium in Doetinchem en studeerde daarna aan de Rijks Universiteit in Groningen, waar hij op 27 april 1948 bij prof. dr. H. van Ooyen (thans hoogleraar aan de universiteit van Bazel in Zwitserhuid) op een proefschrift „Het vrijheidsbegrip bij J. G. Fichte" promoveerde tot doctor in de facul teit van de godgeleerdheid. Verder studeerde hij ook nog een semester aan de universiteit van Bazel. Nadat de heer Frederikse in 1936 door het provinciaal kerkbestuur van Drente was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en hij eerst onge veer 3 maanden in Nieuwleusen in Overijssel werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 24 septem ber 1939 door zijn stiefvader en te vens ook zijn schoonvader, ds. G. D. A. Oskamp, toen nog predikant te Harlingen en thans emeritus predi kant in Blaricum in Het Gooi, beves tigd als predikant van de hervormde gemeente van Vorchten in de bur gerlijke gemeente Heerde en in de classis Harderwijk, welke hij toen sinds 19 april 1939 reeds ruim vijf maanden als hulpprediker had ge diend. Op 7 mei 1944 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Valkenswaard (Aalst - Waalre en Dommelen) in de classis Eindhoven, vanwaar hij op 20 april 1947 naar die van Meppel vertrok. Sinds 20 decem ber 1959 dient dr. Frederikse de her vormde gemeente van Wassenaar, waar hij werd bevestigd door ds. H. Beker, toen nog predikant in Wasse naar en thans voorganger van de WASSENAAR „Nut" contracteert Wim Sonneveld Het Wassenaarse Nutsdepartement heeft het programma voor het sei- i 1964% 1965 bekend gemaakt. Het biedt een verscheidenheid aan interessante avonden. Hoogtepunten het nieuwe seizoen zullen onge twijfeld worden het optreden van de Spaanse dansgroep Antonia y Mari no in oktober, een concert door het Utrechts Byzantijns Koor in de Dorpskerk, in december een piano recital in het Raadhuis door Paul Niessing, een concert in de Dorps kerk door het Zuid-Hollands orkest met de organist dr. H. L. Oussoren als solist en de slotavond in maart 1965 met het cabaretgezelschap van Wim Sonneveld. Verder staan diverse lezingen op het programma. Op 7 oktober wordt de serie geopend door Simon de Waard, die spreken zal en films zal vertonen over het land van de Pusz- ta's. De cineast en onderwaterduiker Bernard Kruijsen komt in novem ber spreken over „Jacht onder wa ter". In november zal de Dutch Swing College Band een avond ver zorgen, in november ook volgt een causerie door Hugo Volkersz over Japan. Wim Dussel spreekt in fe bruari over „Tussen Kremlin en Ka- pitool". Behalve deze serie van 10 Nuts- avonden staat een serie voorstellin gen van bijzondere films op het pro gramma, met o.m. „Nachttrein", „Le Million" en „Alleman". Voorts zullen in de loop van het seizoen, zoals ge bruikelijk weer allerlei excursies worden georganiseerd. in Genève in Zwitserland. Dr. Fre derikse was indertijd in Wassenaar de opvolger van nu wijlen dr. H. J. Honders, aan wie met ingang van 1 mei 1959 op ruim vijfenzestigjarige leeftijd emeritaat was verleend. Dr. Frederikse heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in tal van col leges en commissies. In april 1957 ging ds. Frederikse in militaire dienst en hij is toen ruim een jaar in Middelburg werk zaam geweest als reserve-legerpredi- kant. Dr. Frederikse heeft indertijd on geveer negen jaar Hebreeuws gedo ceerd aan het gemeentelijk lyceum in Meppel en thans doceert hij nog Hebreeuws aan het Rijnlands lyceum in Wassenaar. Van zijn hand verschenen enige brochures, een catechisatieboekje „Belijdenis doen", artikelen en bij dragen in verschillende periodieken, o.a. in „Kerk en Theologie" en in „Woord en Dienst". Verder heeft hj meegewerkt aan de bundels „Schrift en Kerk" (feestbundel voor prof. dr. Th. L. Haitjema) en aan „Wegen der Prediking", handboek voor de prediking. Thans werkt dr. Frederikse nog aan een synodale opdracht om een geschrift samen te stellen over de bijbel in de moderne tijd. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Wassenaar nam dr. Fre derikse mede het initiatief tot de op richting van een theologisch studie convent voor 's-Gravenhage en om streken. Naar wij vernemen ligt het niet in de bedoeling van dr. Frederikse om in verband met zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk te re cipiëren. Omdat het zijn wens is, dat de dag van 24 september onopge merkt zou voorbijgaan maken wij pas vandaag melding van zijn zil veren ambtsjubileum. Vanavond om 21.10 uur kan men kijken naar een toneel stuk van Friedrich Dürren- matt, de Fysici, een spel in twee delen dat vertaald werd door Gerrit Kouwelaar. Diirrenmatt heeft zijn spel ge plaatst in een psychiatrische inrichting waar een aantal geestelijk gestoorden zijn toe vertrouwd aan de zorgen van de beroemde vrouwelijke psy chiater dr. Mathilde von Zahnd (Elly van Stekelen burg). Maar zijn het werkelijk geestelijk gestoorden, deze ge leerden, die zich sieren met de namen van grote natuurkun digen, als Newton en Einstein? Of is deze inrichting een toe vluchtsoord van mensen die de wereld ivillen behoeden voor hun eigen wetenschap, waar van het resultaat verwoestend kan zijn als het in handen komt van onverantwoordelij- ken? Met dit gegeven speelt Friedrich Diirrenmatt een lu guber spel, maar hij drukt „de mens" tevens op de verant woordelijkheid die hij draagt in een technisch zo hoog ont wikkelde wereld. Wat eenmaal binnen het bereik van de men selijke geest is gekomen, de atoombom en de raketten in begrepen, kan niet meer onge daan worden gemaakt. Aan deze uitvoering verleent een groot aantal acteurs en actrices hun medewerking. Be halve Elly van Stekelenburg zijn dit: Péronne Hosang, Kit ty Courbois, Joan Remmelts, Henk Rigters, Han Bentz van den Berg, Dick Swide, Mimi Boesnach, Boudewijn van den Berg, Fred van Vliet, Sandy Huguenot v. d. Linden, Jan Teulings, Jan Hundling, Jan Büchli, Wilbert Bank, Wil van Seist, Jessy Brewster en Ernst Stive. Deze uitzending kwam tot stand in samenwerking met de Nederlandse Comedie. De to neelregie had Han Bentz van den Berg, de televisieregie werd verzorgd door Theun Lambertse. Wim Bijmoer le verde het decorontwerp. Ontvoerders hebben losgeld geëist Het Franse radiostation „Europa nummer een" meldt dat de ontvoer ders van drie Franse kleuters aan de vader van twee van hen een los geld hebben gevraagd tot een bedrag van ongeveer zevenhonderdduizend gulden. Volgens „Europa nr. 1" vertoonde het handschrift van de brief, waar in om het losgeld werd gevraagd, dezelfde kenmerken als de tekening van een doodskop met gekruiste doodsbeenderen, die na de verdwij ning van de kinderen in de school tas van een van hen werd aange troffen. De Franse minister van binnen landse Zaken Roger Frey heeft Frankrijks nieuwe speciale brigade voor het bestrijden van de misdaad, die in de wandeling de „Franse G- men" (naar de Amerikaanse politie eenheid van deze naam, die bekend staat om haar doortastende manier van optreden) worden genoemd, bl) de jacht op de ontvoerders ingescha keld. Minister Frey, die persoonlijk vanuit Parijs de jacht op de ont voerders leidt, heeft leden der Fran se „gun-men" naar Poitiers gezon den. De minister heeft ook ver scherping van het toezicht bU ha ms, op vliegvelden en aan de Fran- i grenzen gelast. Een zeshonderdtal Franse politie mannen, militairen en kikvorsman nen doorzoeken thans de omgeving van het nabij Poitiers gelegen dorp Medelle, de woonplaats der ontvoer de kleuters. Aan Bachlaan in Voorschoten BEJAARDENCENTRUM .ADEGEEST' ONTVANGT EERSTE BEWONERS Het pasgebouwde protestants- christelijke bejaardencentrum „Ade- geest", gelegen aan de Bachlaan in Voorschoten, zette gisteren zijn deu ren open voor voor de eerste vier bejaarde dames, die hartelijk werden ontvangen door de directrice, me vrouw A. Pjjpers. Er kunnen in totaal 98 personen worden ondergebracht en er zjjn 10 kamers voor echtparen. Huize „Ade- geest" is reeds lang volgeboekt en men hoopt in de komende weken regelmatig bewoners op te kunnen nemen. Men rekent dat ongeveer eind november iedereen „binnen" is en daarna z.al een officiële opening plaats hebben. Reeds bij binnenkomst in de gro te ruime hal met balie valt de smaakvolle inrichting op. De prach tige conversatiezaal is zeer comfor tabel ingericht met een aantal bank stellen, met zwart en lichtbruin kunstleer bekleed. Er is een open haard, die als het ware een eenheid vormt met het schuin aflopende houten plafond, dat zich voortzet bulten de ramen en daar een groot terras op de zonzijde overdekt. In iedere woonkamer is een „kit- chinette" ingebouwd, een kast met aanrecht, gootsteentje en een ser viesruimte is, daarbij een elektrische ketel met droogkookbeveiliging. Men kan dus zelf een potje thee zetten, maar geen maaltijd bereiden. Men gebruikt de maaltijd in eigen kamer. Er is geen eetzaal. De grote keuken is uitgerust met de modernste apparaturen. Overi gens is het gehele tehuis vol met moderne smaakvolle en practische details. Om een voorbeeld te noe men: bij iedere kamer is een eigen toilethokje met wastafels, een grote hang- en legkast met twee op bergruimten, en voor alle ramen is luxaflex. Er is radio-distributie in iedere kamer. Sommige kamers heb ben een badkamer met zitbad, ver der zijn er 5 badkamers voor alge meen gebruik. In de vergaderkamer staat een grote boekenkast, waaruit iedere bewoner boeken kan leven. Men beschikt ook over twee zieken kamers en een isoleerkamer en drie logeerkamers, waar familieleden te gen betaling kunnen logeren. Ook voor het personeel zijn gezellig in gerichte slaapkamers in een aparte vleugel van het gebouw. In de gan gen zijn rotanzitjes en langs de mu ren handgrepen voor bejaarden die moeilyk ter been zijn. Vanuit alle kamers en zalen heeft men een schitterend uitzicht. De tuin zal door de gemeente Voorschoten worden aangelegd. Onder het gehele gebouw is een kelder, waar voor iedere be woner een bergkast is. Mevrouw Pijpers wordt in haar omvangrijke taak bijgestaan door een administrateur, een gediplo meerd verpleegster tevens adjunct directrice, 6 bejaardenverzorgsters, keukenpersoneel en enige werkmeis jes. Huize „Adegeest" is een prote stants- christelijke instelling, doch neemt bejaarden op van alle gezind ten. Anderhalf jaar geleden werd de eerste steen gelegd. VOORSCHOTEN Volgende week collecte voor „Zonnehuizen" Van 28 september tot 2 oktober wordt in Voorschoten weer de jaar lijkse collecte gehouden voor de Ver eniging „Het Zonnehuis", de vereni ging die christelijke verpleging be oogt van langdurig zieken en ern stig invaliden van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte ln „Zonnehuizen". Deze „Zonnehuizen" zijn speciale ziekenhuizen voor chro nische patiënten. Thans zijn er vier van deze huizen, namelijk te Beek bergen, Doorn, Schiedam en Zuid- horn(Gr.). In deze Zonnehuizen wor den in totaal meer dan 300 zieken en invaliden verpleegd. Bij uitvoering van de huidige plan nen zullen dit er binnen tien jaar meer dan duizend kunnen zijn. De ze plannen omvatten het bouwen van „Zonnehuizen" te Vlaardingen met 204 bedden (met de bouw is in 1963 begonnen) en te Amstelveen met 300 bedden, waaronder 80 voor geestelijk gestoorde bejaarden. De Vereniging „Het Zonnehuis" ver richt haar zegenrijk werk reeds meer dan veertig jaar. Het is de grootste landelijke vereniging op dit terrein der christelijke barmhartigheid. Een vereniging die, gezien de bovenge noemde plannen, zeer actief is. Dit laatste is nodig want er is nog heel veel te doen. De behoefte aan gespe cialiseerde verpleging van langdurige zieken en ernstig invaliden in ons land is zeer groot. Door het feit dat deze groep hulpbehoevenden de cennia lang een „vergeten groep" was is er een enorme achterstand ontstaan in hun hulpverlening. Het grootste deel dezer lijders (meer dan 10.000) wordt ook nu nog onvoldoen de verpleegd, of op een onverant woorde wijze verzorgd. Er is in Ne derland dringend behoefte aan meer goed ingerichte en sociaal ingestelde verpleeggelegenheden voor deze men sen. Vandaar dat het streven der Vereniging „Het Zonnehuis" aller wegen grote waardering ontmoet en de Zomerhuis-collecte bijzondere aanbeveling verdient. Proces over huis in Voorschoten van de baan (Van onze Haagse correspondent) Het civiele proces, dat een rijks ambtenaar uit Voorburg een jaar geleden heeft aangespannen tegen een Voorschotense makelaar met als inzet de verkoop van een herenhuis in Voorschoten voor 21 mille, dertig mille beneden de prijs, als gevolg van een fout ln een advertentie in een der Haagse dagbladen is van de baan. Op verzoek van eiser ls de procedure dinsdag geroyeerd. Het ging om de woning Prinses Beatrixlaan 32 te Voorschoten, die een jaar geleden in een advertentie abusievelijk werd aangeboden voor 21 mille. De werkelijke koopprijs was echter 51 mille. De heer Van der Graaf liet de makelaar weten, dat hij het herenhuis voor 21 mille wil de kopen. Een dag later werd het huis voor 51 mille te koop aange boden, maar in de advertentie stond niet dat het een rectificatie betrof. De heer Van der Graaf begon daarna een proces tegen de make laar en liet zelfs beslag leggen op de woning. Nu een jaar later ls de zaak van de baan. „Ik heb er geen belang meer bij", zei ons de heer Van der Graaf, die zich verder over de zaak niet wilde uitlaten. LEIDERDORP Subsidie voor Oranjevereniging wordt gewijzigd De eerste voorstellen van de agen da die de raad van Leiderdorp maandagavond te behandelen krjjgt bevatten allen wijzigingen van het Ambtenarenreglement. Het voorstel vraagt de goedkeuring van het toe kennen van een uitkering ineens aan het ambtenaren personeel van de „Arend" over 1964. Van de Hervormde Schoolvereni ging hebben B. en W. een verzoek ontvangen gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor het herstel van de verwarmingskelder vam de school aan de Splinterlaan. Het college heeft geen bezwaar. Per jaar ontvangt de Oranjever eniging f. 0,75 subsidie per leerling van de lagere- en kleuterscholen. Van tijd tot tijd ontvangt men ook een extra subsidie voor speciale doel einden bijv. lustrum viering van de bevrijding. Het college stelt voor te besluiten tot een vaste jaarlijkse uitkering van f. 0.30 per inwoner en tot. 1/4 van de door de Oranjevereniging geïnde contributies van het ver streken verenigingsjaar. Het bestuur van de Oranjevereni ging zal dan in de gewone Jaren een spaarpot moeten maken voor extra feestelijkheden. Ter voorkoming van het risico van ondoelmatige besteding achten B. en W. een jaarlijkse controle door het Verificatiebureau gewenst. Ter benoeming per 1 oktober van leden van de woning-adviescommis sie heeft het college de volgende dubbeltallen gesteld: mevr. B. Seret- Cruden—(mevr. J. G. Vos—Van Nif- terik, de heer P. J. Andrikmej. M. v. d. Voort, de heer A. G vnn Osnabrugeede heer M. Moraal, de heer F. J Veldhnvzendo heer J. Pqron^ce. de heer P. J. Kuidenberg— C. J. J. v. d. Meer. WASSENAAR Padvinders houden bloembollenactie De padvindersgroep „Van Wasse- naer van Heeckeren" heeft plan nen gemaakt voor een bloembollen actie. Er zal een bloembollenpakket worden samengesteld met tulpen, hyacinthen en narcissen en via de leden zullen deze pakketten aan de man worden gebracht. Zaterdagavond 26 september om 8 uur zal de groep het zomersei zoen besluiten met een kampvuur bij het troephuis achter de Deyler- weg. Mocht het weer slecht zijn dan zal de avond in het troephuis wor den doorgebracht. Bromfiets tegen auto: een gewonde Aan de Prins Hendrikstraat in Alphen, ter hoogte van het garage bedrijf van de heer Van Egmond, had woensdagmiddag omstreeks 14.00 uur een verkeersongeval plaats tus sen een personenauto, bestuurd door een inwoner van Hazerswoude en een bromfietser, wonende te Alphen aan den Rijn. De auto kwam uit de richting Bo graven. De bestuurder reed met een bocht naar links het rijwielpad op, in het voornemen de garage in te rijden. Hij liet hierbij echter de door gang niet vrij voor de bromfietser, die in dezelfde richting reed. Een botsing was onvermijdelijk. De brom fietser werd gewond aan het been en moest worden overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. Betonmixer kraakt personenauto Op de kruising Oranje-Nassausin- gel Van Boetselaerstraat Verlengde Aarkade in Alphen zijn woensdag middag omstreeks 3 uur twee motor voertuigen met elkaar in botsing ge komen, waarbij ernstige materiële schade ontstond. Een vrachtauto-betonmixer van de firma Van Aalst te Kouderkerk aan den Rijn, bestuurd door een inwo ner van Hazerswoude, ging linksaf de Verlengde Aarkade op. Een per sonenauto, bestuurd door een inwo ner van Bodegraven, reed in tegen gestelde richting achter een gesloten vrachtauto, waarvan de bestuurder linksaf de Van Boetselaerstraat wilde inrijden. Hierdoor werd het uitzicht de bestuurder van de betonmixer ran de personenauto belemmerd. De laatste botste toen tegen de be tonmixer op, waarby de personen auto zeer zwaar werd beschadigd. Gestolen bromfiets na 3 maanden terug Een 20-Jarige inwoner van Leiden heeft bU toeval zijn drie maanden geleden gestolen bromfiets terugge kregen. Zijn broer ontdekte de brom mer voor een hotel in de Vrouwensteeg. Hoewel de bromfiets onherkenbaar was gemaakt door verf en het slopen van diverse onder delen, kon de eigenaar deze toch identificeren aan de hand van het motornummer. De politie heeft de brommer in beslag genomen in af wachting van een onderzoek. Een personeelslid van het hotel beweerde de brommer enige tijd geleden te hebben gekocht. BEURSOVERZICHT Licht verdeeld; Staatsfondsen vast Amsterdam, 24 september. De koersverschillen voor de inter nationale waarden zijn vanmiddag, ten opzichte van het slotniveau van gisteren, niet aan de ruime kant ge weest. De ondertoon van tie markt, is, aldus de beurs, onbetwist goed te noemen. Dit bewezen vandaag de Philipswaarden, die op f 160.70, 70 cent hoger noteerden. Unilever bleef praktisch onveranderd op f 149.10. Kon. Olie wederom hoger op f 159.30 (f 158.90). Aku opnieuw lager tot 476% <478%). Hoogovens werd een punt hoger geadviseerd op 612. Voor aandelen Centrale Suiker Maat schappij bestond enige belangstelling waardoor de koers kon oplopen van 411 tot 416 (412). Er deden zich gis teren in Wall Street geen koers schommelingen van enige betekenis voor. Vraag en aanbod wogen er te gen elkaar op. De Scheepvaartsector was iets ge makkelijker met weinig zaken. Het zelfde moet gezegd worden van de leidende cultures, waar Amsterdam Rubber de gisteren behaalde koers winst, moest prijsgeven. Opvallend vast was de stemming in de S taats - fondsenboek mede als gevolg van aanhoudende buitenlandse vraag waartegenover weinig verkooporders aanwezig zijn. De advies koers voor claims Amro- bank werd gegeven op f44, tegen een theoretische waarde van f 46.50. Claims Van Ommeren werden we derom lager geadviseerd op f95 S. f100 (f102). WISSELKOERSEN Londen 10.03%—10.03%; New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.34^ 3.34yk; Parijs 73.50—73.55; Brussel 7.253/4—7.26%; Frankfort 90.68—90.73 Stockholm 70.15 70.20; Zlirich 83.44%—83.49%; Milaan 57.68%— 57.73%; Kopenhagen 52.03%—52.08% Oslo 50.30%50.35%; Wenen 13.95% —13.96%; Lissabon 12.50%—12.51%. Donderdag, 24 september 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. *58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-11 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '47 3% Ned. ^3 3% Ned. '48 3% Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 13% Ned. '55 II 3% Ned. *37 3 Ned. Gb. obi. 3% Ned. dol In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indië *37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-*59 Ned. wonbl. '60 4% 102$ 99} I 95 H 95% 95,», 95 92% 103% 94% 94% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 111% 1 Ver. HVA-mlJ. 145% A.K.U478% 4 Dell Mij cert 126.50 1 Hoogovens cert. 611 6 Philips gem. bez. 160 1 Unilever cert 149.20 1 Dordtse petr. 734%d Kon. P (50 a f 20) 158.90 Holl. Amer. Lijn 105% Java China Pak. 150 Kii-M66.90 Kon. Ned. St.boot 132% Kon. Paket Mij. 148% Stoomv. Mij Ned. i3fb~ Niev Goudr. cert. 102% v. Ommeren cert. 245 Kon. Rott. Loyd 140 N. Scheepv. Unie 132% POET-ACTIEVE OBLIGATILS 734% 159.25 105% Prov. en Gem.Ieningen A'dam '47 3% 90% 90% A'dam '-*8 8% 91% R'dam '52-1 4% 93 Idem '37 I-IIJ 3% 90% 91% Bankwezen Bank N.G.85' 5% 100% 100% idem '58 5 98% 98% idem '64 5 100 99% d. N.W3. '52 4% 92% 92% BVG Rspbr '52 163 163% 3VG Rspbr f500 141% 141% Indostr. Obligaties Philips Dol '51 88% 88% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen 112% 88% 81% 85% 85% 89% 88% 87% 111% 88} i 86% 85% 85% 89% Premieleningen Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Drodrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem "57 2% Utrecht '52 2% Z.-HolL 1957 2% 86% 87» Zuid-HoU. "59 2% 89 893 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Cnterunie f50 207 207 Nefo f50,- 112 112 Rbbeco 235 235 ünitas f50,- 505 500 Ver. Bez. v 94 f50 131 131 Europa I 10 pb 545 545 Amro 345 Cultuurbank 23% 23 Holl Bank 0 eert 244% 244 Ned. Handelmlj308% 302 Ned. Mid.bank 106 106 R.V.S. cert. 741 743 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 625 620 Berkei's Pat218 218 Borsumij-Wehry 67 686 Bronsw. Calvé Delft eert. K Pap. v. Gelder K Ned. Grofsm. De Gruyter pref b Holl. Constructie Ing. bur. v S.nljv 172% Internatio 288 v. Kemp en Beg 139% Kon. Zout Ketjen 909 Leidse Wolspj-ij 442 Müller en Co. NB 284% Ned. Kabelfabr. 347 Philips prei 57 Rott. Droogd MU 273 Ver. Machfabr. 190 Ver. Touwfabr 415 Vihamy 171% Walvisvaart 65% Wernink's Bet.jaiij 218 Wilton FUenoord 198 v. Wijk - Heringa 125 Zaalberg 1191/, Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. ..445 Kon. Petr. (120) 158.80 Amer. fondsen 167b 143% Canad. Pacific R. tntern Nicxei Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 52% 87% 56% 42% 72% 100% 91% 50% 48% 43 H 63% Bieden b Ex dividend d Exoaim e Laten x

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17