JONGENS PANTALON kunst KREYMBORG KREYMBORG Bibliofiel en bibliomaan VAN HULTHEM: 200 JAAR KI.EDEN IN GENT GEBOREN Amsterdam nm an de lijk f-.wi kc\LeiöoscoQp CHAGALL SCHILDERDE: Nieuw plafond voor de Parijse Opera Westen moet CUBA economisch boycotten mam Ravage aangericht in aquarium dierenpark LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 Merkwaardige figuur vervulde onnoemelijk veel functies (Van onze correspondent) [arel van Hulthem werd in 1764 te Gent geboren. Hij was jen jaar oud, toen hij zijn eerste boek kocht: Wilhelmus Goeree leydinge tot de algemeene teykenkomst". Toen hij in 1832 rf liet hij ongeveer 64.000 gedrukte boeken en handschriften De dood had hem belet, orde in zijn verzamelingen, die hij te voren van Brussel naar Gent had laten overbrengen, te leppen. klein aantal geschiedenisboeken had hij gerangschikt in één ier. De rest lag in wanorde dooreen op manshoge stapels in |f3|kamers, terwijl op zolder kisten met boeken stonden, die 25 of niet waren opengemaakt 'Hulthem's trouwe huisknecht, :8 dienstjaren) reisde tussen 1830 ongeveer 300 keer om boeken bij de binder Ca- brengen en te halen. In die .r, zo vond men later in de iuding van de binder, heeft - oor van Hulthem alleen [j oude goudfranken ingebon- augustus 1836 heeft de toen C I age Belgische staat anken, ongeveer één miljoen thans, de bibliotheek lulthem van zijn n ze gevoegd bij de reeds bezit zijnde bibliotheek van idië. Dat was dj grondsteen sthoe huidige Koninklijke Biblio- :ter de ;elegenheid van de 200ste Karei van Hulthem' ana te stelt de K.B. thans 135 :totyrs van zijn verzameling ten ier^n zij heeft daarvan dan 300 pagina': s, geïllustreerde catalogus uit- De merkwaardige figuur Hulthem wordt er ruim- in belicht. Hij was een man overgangstijdperk. In de 68 j zijn leven heeft zijn land UIJschillende regeringen gekend; stenrijks bewind, de Brabant enteling, de terugkeer ijkers, de eerste Franse inval, t!de Oostenrijkse terugkeer, de Franse inval, het Directoire, 'géasultaat, het Keizerrijk, de 2 8 Ise tijd, de onafhankelijkheid gmai '"po goed \w s een afgevaardigde van het Ier regeringsvormen met uit- nde ideologie. En betrokken urtenissen, die de politieke itratieve structuur van zijn zijn geboorte- lajent diepgaand hebben gewij gekant zo schrijft in de catalogus tegen elke an geweld, maar hij schonk zijn tafelzilver voor het in troepen. Als republi- eeft hij gepleit ten gunste volgde edellieden. Hij was rond vriend van Frankrijk dat w heeft gediend .eifhecht aan zijn land zijn geboortestad, ilang hij nooit uit het oog zonder evenwel in kortzich- verzeild te raken. Tweemaal hij trouw aan een door de 'k veroordeeld regieme ontwerp van testament heeft duidelijke termen verklaard kerk te behoren. Als demo- "(feerd hij de vriend '2ian Oranje en op zijn borst ig bai ij fier naast elkaar het Legi- ng (Advertentie) We f merk me!" v.^ schllj Vraag Uw PollyFloid. en de Belgische Leeuw. Bijna te veel om op te is het aantal functies geweest, wel ke hij heeft vervuld. Een chronolo gisch overzicht van zijn leven ver meldt bijna om de twee jaar iets nieuws: adjunct-secretaris van de Gentse gemeenteraad, bibliothecaris van de centrale school te Gent (voorloper van de universiteit) af gevaardigde in de Raad der vijf honderd te Parijs, lid van het tri bunaal aldaar, secretaris van de Gentse maatschappij voor landbouw en plantkunde, rector van de Keizer lijke Academie te Brussel, conserva tor van de Brusselse Stadsbibliotheek, griffier van de tweede Kamer, cura tor van de universiteit van Leuven en zo kan men doorgaan. Maar steeds heeft hij tijd gevonden zijn bibliotheek uit te breiden. Zijn da gelijkse lectuur waren de veilingca talogi en hij schreef uitvoerige brie ven aan de veilinghouders met geli miteerde opdrachten. Daarbij had ook de plantkunde zijn belangstel ling. De expositie te Brussel wordt opgesierd door bakken met exotische sierboompjes, achter, achterkleinkin deren van de stekken en zaden, die Hulthem uit andere werelddelen liet meebrengen. De laatste jaren van zijn leven, werd hij van bibliofiel bibliomaan. Zijn huis was vol boeken. Hij at op een hoek van een tafel. Gestookt mocht er. anders dan in de keuken, niet worden uit angst voor rook en brand. Wanneer het koud was, liet hij zijn voeten in bed toedekken met een zwaar in perkament gebon den foliant, Hy had zorgen. Tijdens de Belgische omwenteling was zijn huis te Brussel door Belgische vrij willigers tot hoofdkwartier gemaakt. Zij richtten versperringen op met boekenschriften. Een groot aantal boeken ging toen verloren, evenals 'n zameling penningen. Dat was ook de reden waarom hij terugkeerde naar Gent. Vier uur voor zijn dood op 16 december 1832 kocht hij zijn laatste boek: een verhandeling over de mo rele en politieke toestand van Europa, Heropening van STADSDOÈLEN te Delft In Delft is gisteravond de ver bouwde schouwburg de Stadsdoelen officieel in gebruik genomen met een opvoering van „Die Fledermaus" van Johan Strauss, door de Neder landse Opera. Het toneel is aanmerkelijk uitge breid en voldoet thans aan allerlei eisen, zodat het kon worden inge deeld in de eerste klasse. Het is 22 meter breed, 17 meter diep en 18 meter hoog. Het zijto neel meet 12 bij 16 meter, terwijl door afdekking van de orkestbak nog een voortoneel van 12 bij 6 ter kan worden gevormd. De kosten van de verbouwing heb ben f2.750.000 bedragen. De opening werd o.m. bijgewoond door vertegen woordigers van de steden Castrop- Rauxel (Duitsland) en Kingston up Thames (Engeland), waarmee Delft al vele jaren culturele banden heeft. Advertentie Van onze Parijse correspondent). Het plafond dat de Frans-Rus sische schilder Marc Chagall ter vervanging van een wel zeer ste reotype laat-romantische schilde ring voor de Parijse Opera oiit- worpen had en uitgevoerd, is gis teren eindelijk voor de pers ont huld. De opdracht werd Chagall door de minister van Cultuur, An- dré Malraux, al twee jaren gele den verstrekt, doch rond het uit eindelijke resultaat was, op hevel van hogerhand, tot dusverre een strenge, ofschoon niet geheel her metische geheimhouding in acht genomen. Tijdens de laatste voor stellingen in de opera ivas het plafond, in afivachting van de plechtige inwijding, zelfs door la kens aan het oog onttrokken. Chagall, die gisteren, samen met de directeur Georges Auric, persoonlijk bij de doopplechtigheid aanwezig was, heeft een soort synthese willen scheppen tussen legendarische en mythologische feeën, godinnen en elfjes uit de Russisch-joodse Folklore figuren en symbolen uit een tien tal werken van het opera-repertoire, waarin men zo naast de „Lac des Cygnes" ook Strawinsky's „L'oiseau de feu" herkent, het beroemde ballet •aan de kunstenaar als decora teur in 1946 zijn persoonlijke mede werking verleende. „Ik heb", zo vertelde Chagall giste- n, „met veel rollende r's, als in een spiegel een soort boeket van dromen willen terugkaatsen naar aanleiding de scheppingen die componisten, musici en zangers beneden op de planken realiseerden. Zonder theo rieën en zonder systemen heb ik wil len zingen als een vrije vogel". De voornaamste kwaliteit van het euwe opera-plafond, dat wekenlang het gesprek van de dag en de nacht „geheel Parijs" heeft gevormd, is inderdaad wel dat Chagall zijn ly- risch-picturale lied gezongen heeft, zoals hij is gebekt. Hij heeft zich door de overdadige, maar niettemin ijs koude fin de slèle-architectuur van het beroemde theater niet van de wijs laten brengen om zo in de top Geef uw lievelingsvogel het beste: "Sluis verpakte vogelvoeders! Opera-musici in New York staken De musici van de Metropolitan Opera dde aangesloten zijn bij de Amerikaanse federatie van musici, hebben gisteren gestaakt en zijn niet verschenen op de eerste dag van de repetities voor het 80ste seizoen. De leden van de Federatie hebben op 10 september de voorstellen ver worpen, waarin de Opera een vijf jarig contract aanbood, dat inhield een volledige betrekking voor het gehele jaar, met een salaris van 13.500 dollar tegen het eind van het vfjfde jaar. De orkestleden kregen in het afge lopen seizoen gemiddeld een mini mum salaris van 8.800 dollar. Orgelwerk van Zwart voor Prinses Beatrix W. H. Zwart, organist van de Bovenkerk in Kampen heeft een thema met variaties over „Merck toch hoe sterek" (voor orgel) gecom poneerd en heeft verzocht dit op te dragen aan Prinses Beatrix als presidente van het Comité Nationale Herdenking 1813'63. Thans heeft de heer Zwart van de Prinses bericht ontvangen dat zij bereid is deze op dracht te aanvaarden. Het werk zal morgenavond in de Amersfoortse Joriskerk tijdens een kerkconcert voor het eerst, voorzien van de Koninklijke opdracht, worden uitge voerd ter gelegenheid van de her denking 150 jaar koninkrijk. School voor Spaanse (lans in Amsterdam De Spaanse danser, choreograaf en balletmees ter Juanito Garcia zal op 1 oktober in Amsterdam een school voor Spaanse dans openen. Hij is lange tijd balletmeester in Parijs ge- bij Les Champs-Elysees", het „Theatre Em pire en Gaité-lyrique. In Buenos Aires was hij in het Teatro Colon balletmeester voor Spaanse balletten. Hij trad met zijn eigen ensemble meermalen in Nederlandse theaters op. Juanito Garcia zal de pure fla menco-dans in Nederland gaan on derwijzen, waarbij hij uitsluitend de gitaar als begeleiding gebruikt. Meinard Kraak eerste prijs te Santiago De jonge Nederlandse bariton Mei nard Kraak, die als enige Nederlan der heeft deelgenomen aan een in Santiago in Spanje gehouden inter nationale vocalistencursus-/ en con cours, heeft op dit concours de eer ste prijs verworven en naar aan leiding daarvan een grote tournee door Spanje aangeboden gekregen. Meinard Kraak werd opgeleid aan het Amsterdams Conservatorium. In het begin van dit jaar behaalde hij een eerste prijs bij een interna tionaal concours in Parijs. van de enorme koepel een eigen en naief en doordoor misschien wel wat wezensvreemd element in Frankrijks eerste muziektempel te introduceren. Daniël Wayenberg: - speelt vrijdag - kreeg Edison Daniël Wayenberg die vrijdag op het K. en O. concert speelt, behoort tot de fine fleur van de Nederlandse concertpianisten. Hy woont in Parijs waar hy een fraaie flat heeft en waar hy naast het musiceren zyn grote hobby bedrijft: treinen laten lopen langs trajecten die hij zelf vooraf zorgvuldig heeft uitgestip peld. Daniël Wayenberg heeft niet alleen de reputatie gekregen aan een Steinway of Gaveau tot top prestaties te geraken, ook zijn miniatuur-treinen zijn over de hele muzikale wereld vaak een onderwerp waarover enthousiast gediscussieerd wordt. Nu is er bij al die treinen en treintjes plotseling een Edison te recht gekomen; een Edison, Daniël Wayenberg toegekend voor zijn bril janten vertolking van de rappe „Bur leske" vain Richard Strauss en voor zijn bijzonder knappe interpretatie van Rachmaninows „Rapsodie voor piano en orkest op een thema van Paganini". Het is zeker niet de eerste maal, dat Daniël Wayenberg's werk ge roemd wordt. In dit verband is het goed, in herinnering te brengen wat Ira Gershwin Wayenberg schreef naar aanleiding van de LP waarop Daniël Wayenberg's piano het stra lende middelpunt is in de „Rhapsody in Blue", het geniale werk van Ira's (overleden) broer George Gershwin. „De beste opname die ik ooit van de „Rhapsody" heb gehoord", schreef Ira Gershwin kort en kernachtig. Dit gebeurde dan nadat de plaat in kwestie gehonoreerd was met de Grand Prix du Disque. „Toen ik nog maar net drte was, speelde ik al op een miniatuur xylofoon", herinnert de pianist zichT „Mijn moeder, violiste uit een ver maard Russische school, merkte al gauw mijn muzikale aanleg en het stond al vrij-snel vast dat ik later de muziek zou ingaan." In de veertiger jaren kreeg Daniël Wayenberg (in Den Haag) les van Arie Verhaar en later zette hil (in Parijs) zijn studies voort onder Mar- euérite Long. „Zij had Debussv, Ravel en Fauré persoonlijk gekend", zegt Wavenberg „en daarom keken wij, studenten, hoog tegen haar op. Haar woord was gewoon wet voor Na zijn studietijd vestigde Daniël Wavenberg zich als pianist in het buitenland. Dat Nederland hem niet vereeet, d*> Edison die hii deze maa-nd kriigt. is er het meest tref fende bewijs van! Talensprijs voor Jan van Heel De Haagse schilder Jan van Heel heeft met zijn doek „Spanje" de Ta lensprijs 1964-'65 gewonnen. Zijn col lega P. Fraterman, eveneens uit Den Haag, won de tweede prijs met een stilleven. In de categorie amateurs kreeg J. F J. Helfensteijn uit Amsterdam de eerste prijs, terwijl G. J. Visser uit Den Haag de tweede prijs won. In de beroepssector zijn 14 inzen dingen tot de tentoonstelling die in Aemstelle te Amsterdam wordt ge houden, toegekend. Dean Rusk tegen ambassadeurs (Van onze correspondent in Washington) De Amerikaanse regering probeert sinds enige tijd haar Westeuropese bondgenóten onder druk te zetten om hen ervan te overtuigen, dat economische boycot van Cuba in belang van de westelijke zaak zijn. Nog deze dagen zette minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk tegenover de ambassadeurs van geland, Frankrijk, Spanje, Portugal en Nederland uiteen, dat er alleen hoop is Castro en Moskou te o tuigen van de onjuistheid van hun politiek, indien de economische diplomatieke boycot van Cuba door de Noord-, Midden- en Zuidameri- kaanse staten wordt gesteund door de bondgenoten in West-Europa. Rusk toonde zich onprettig getrof fen over een bericht, dat een nieuwe luchtlijn zal worden geopend tussen Cuba en de Britse Bahama-eilan- den Ook bracht hij ter sprake, dat Washington niet bepaald enthousi ast is over het voortbestaan van een luchtlijn tussen Spanje en Cuba. Evenmin bleek de minister opge togen over het voorduren van actie ve handel tussen de Westeuropese landen en Cuba. Hy zei voor de zoveelste maal, dat Washington gaarne zou zien, dat de bondgenoten een stokje voor deze handel ste ken, al merkte hy op te begrijpen, dat dit constitutioneel in vele lan den niet mogelijk is. Eén van de redenen voor de bij eenkomst van Rusk met de ambas sadeurs bleek overigens te zijn, dat Premières bij Ned. Danstheater Het Ned. Danstheater opent dins dag 29 september in de Kon. Schouwburg in Den Haag het ballet seizoen. Dan warden de premières gegeven van „Petite Suite" in de ohoreografie van Marten Mollema en met muziek van lij a Hurnik, als mede van „Pavane" in de choreogra- an Kathy Gosschalk en met mu ziek van Gabriël Fauré. Het programma vermeldt voorts „Symphony in three movements", „Kwartet" en „Omnibus". Sterke Terlenka 55/45 Ir» moderne tinten 7 jaar nii ie?° Alleen geldig 23 september Kleine stijging per maat STILLE RIJN, tegenover de Hartebrugkerk Washington ongerust is over een breiding van de handel van Cuba met West-Europa, nu Castro op het westelijke halfrond persona non gra ta is. Volgens gegevens van het Ame rikaanse ministerie van Buitenland se Zaken is er n.l. van een derge lijke uitbreiding al sprake in niet geringe mate, ook in het geval van Nederland. De minister legde er tenslotte nog de nadruk op, dat de organisatie van Amerikaanse staten, die vorige maand een resolutie aanvaardde waarin verbreking van diplomatieke en economische relaties met Cuba verplicht werd gesteld voor alle le den van de organisatie, unaniem was geweest in haar veroordeling van Cuba's pogingen zyn communisme te exporteren. Met voldoening kon hy er in dit verband op wyzen, dat behalve Mexico nu alle Latijns-Amerikaan se staten hun betrekkingen met Cu ba verbraken, ook Chili, Bolivia en Uruguay, die tegen de resolutie stemden. CZETTEL VOLGT OLAH OP In Oostenrijk is gisteren de socia list Hans Czettel benoemd als minis- /an Binnenlandse Zaken, als op volger van zyn partijgenoot Franz Olah die de steun van zijn partij had verloren, door in strijd met de partij voorschriften een vraaggesprek met een niet-socialistisch blad toe te staan. De 41-jarige Czettel is bij het me rendeel van zyn landgenoten onbe kend. Sinds 1953 is hij lid van de nationale raad. De 54-jarige Olah ls een voorma lig voorzitter van het Oostenrijkse vakverbond. Volgens zyn partij heeft hij zich slecht aan de partij discipli- gehouden. Voortvluchtige Duitser in Venlo gegrepen (Van onze Venlose correspondent) Een 42-Jarige kantoorhouder der Duitse spoorwegen in het by Venlo gelegen Duitse grensplaats je Alde- kerk, ls door de politie gepakt toen hij de Keulse barrière ln Venlo pas seerde. De Nederlandse politie had geen belangstelling voor hem, maar de Duitse politie ontving hem met open armen. Voornoemde kantoor houder verdween precies een maand geleden met al het kasgeld. Een daarna ingesteld onderzoek wees uit, dat de man in de loop van enkele i een bedrag van circa 100.000 Mark moet hebben verduisterd. De tijd dat de kantoorhouder voort vluchtig was heeft hy ln ons land doorgebracht. In Nederland heeft hij zijn auto en een pistool verkocht, als een deel van zijn boekhouding verdonkeremaand. Nadat hy het geld met Wyntje en Trijntje had opge maakt keerde de kantoorhouder vol komen berooid naar zyn land terug. ZEEMAN GEDOOD MET BIERGLAS Bij een zeeliedenruzie in Katen- drecht in Rotterdam is gisteravond de 38-jarige Mohamed Mo ar Musa uit Somaliland, matroos aan boord het Engelse schip „Richard de Larrinaga" zo ernstig gewond, dat hy kort daarop is overleden. nan kreeg in „The International aan de Sumatraweg hooplopen- de ruzie met een 48-jarige olieman het zelfde schip, afkomstig van Ceylon, die de matroos tenslotte een rtgeslagen bierglas in de nek drukte. Hevig bloedend strompelde Musa de bar uit om enkele meters verder in elkaar te zakken. Voor de Geneeskundige Dienst de man naar ziekenhuis kon overbrengen, was hy al overleden. De dader is direct gearresteerd. Musa had juist afge monsterd en zou gisteravond nog Engeland zyn vertrokken. (Van onze A'damse correspondent). Wee de architect, die van de gemeente Amsterdam opdracht krijgt een groot openbaar gebouw te ontwerpen. Dat ontwerp kan een levenswerk worden, maar of het ooit zal worden gebouwd, moet worden afgewacht. Zie het stadhuis, zie het operagebouw. De afgelopen jaren heeft het ge meentebestuur zich min of meer enthousiast getoond over het plan voor het operagebouw, dat door architect ir. Byvoet op papier is gezet. Er is ook nog kritiek ge weest, maar men mag niet ver geten dat de plaats, die is aange wezen (het oude RAI-gebouw) weinig mogelijkheden biedt. In vakkringen is men het er wel over eens, dat ir. Byroet de aangewe zen man is om zo'n schouwburg voor muziekdramatische kunst te bouwen. Maar plotseling is er een kink in de kabel gekomen. De Ne derlandse Opera gaat verdwijnen en de Staatsopera, die dit insti tuut zal opvolgen zal van een be perkte omvang zijn en niet eens beschikken over een eigen orkest. En nu zit Amsterdam met het probleem, dat het de Staatsopera huisvesting wil bieden, maar geen operagebouw heeft en dat men geen operagebouw kan bouwen, omdat men nog maar moet af wachten of de Staatsopera de kinderziekten zal overleven. In de officiële stukken wordt niet eens meer gesproken van een opera gebouw, maar van een muziek theater „dat met de nieuwe opera zal kunnen meegroeien tot een volwassen operatheater". Het schijnt dat zij, die nooit hebben ofd in de realisering van een operagebouw, gelijk krijgen. Gefluister In het stadhuis wordt al ge fluisterd dat het gemeentebe stuur al heel andere plannen in het achterhoofd heeft. Een van die plannen zou zijn: het stad huisplan van Berghoef en Vegter, zowel als het operagebouw van ir. Byvoet in de prullenmand depo- m en op de plaats, waar het stadhuis moet komen (het Water- looplein) een indrukwekkend cen trum bouwen, waarin plaats is voor een stadhuis, maar ook voor een groot thedter wat voor opera, musicals enz. geschikt zal zijn. De parkeerruimte, die overdag voor het stadhuis wordt gebruikt, kan 's avonds dienen voor de schouwburgbezoekers. Bovendien zal het centrum 's avonds geen dode hoek in de binnenstad vor men. En nu maar afwachten of het gerucht zal worden bevestigd. Kunsttaverne Sinds een paar honderd Jaar kan en aan de Rozengracht in Amster dam het gebouw vinden van Lucas Bols. In dat gebouw ls een taverne die Bols-taverne komt steeds r in de belangstelling te staan. Niet ln de eerste plaats, doordat er drankjes worden geserveerd, maar omdat er kunst wordt verkocht. U behoeft geen koopplannen te hebben er binnen te stappen. Iedereen is welkom. Er zyn steeds interessante tentoonstellingen van kunstwerken, die zonder enige verplichting te be zichtigen zyn. Het kunstcentrum by Bols is het Initiatief van dr. L. Gans, oud conservator van het Ste- deUjk Museum. Dr. Gans heeft ge zegd: „Het is vaak een gevoel van grote onzekerheid, dat de mensen ervan weerhoudt, kunst van eigen tyd te kopen. In vele gevallen maakt de aanvankelijke bereidheid tot kopen ts voor twyfel, om tenslotte ge heel te verdwynen. Meestal komt dat, doordat de aspirant-koper ln het on zekere wordt gelaten over de vraag of dat wat als kunst wordt aange boden ook werkeiyk kunst ls en ver der of het bedrag wat hy voor het kunstwerk moet betalen wel ln over eenstemming is met de artistieke waarde daarvan". Daar op de Rozengracht echter, heeft dr. Gans gezorgd voor een kun dige informatie, die de koper wegwys maakt. Men kan alles vernemen over d<e exposanten. Over de betekenis van het kunstwerk. Over styien en rich- tigen ln de hedendaagse kunst en de verschillende technieken. Giftig voedsel: 25 kinderen overleden In India zyn in Maddikera, op 320 n van Halderabad. ln het week einde 25 kinderen om het leven ge komen. Men vermoedt dat de oorzaak voedselvergiftiging is. Alle kinderen hadden vrydag op school een maal tijd gebruikt. Een of meer onbekenden hebben zich gisternacht toegang weten te ver schaffen t»ot het aquarium van Ouwehands Dierenpark. Liefheb bers van vissen waren het niet. Toen het personeel gistermorgen het gebouw binnenstapte vond het een onvoorstelbare chaos. Alles wat niet aan de muren of de vloer vast zat, was in de aquarium- bakken gesmeten, van kledingstuk ken en gereedschappen tot servies goed toe. De maniak die hier te keer was gegaan, heeft verschillen de vissoorten verwisseld waardoor enkele kostbare exemplaren verlo ren gingen: ze kwamen in de bak ken van roofvissen terecht en werden prompt verorberd. Ook zUn stukken koraal uit de zout- waterbakken gebroken en ln het zoete water gesmeten. Om de chaos compleet te maken was bovendien de centrale ver- warmingsinstaUatie uitgeschakeld, waarop ook het nyipaarden en het olifantenverbiyf zyn aangesloten. Vermoedeiyk zullen deze dieren er geen nadelige gevolgen van onder, vinden. De politie had gisteravond nog geen enkele aanwyzlng over de dader s) maar acht het mogelyk dat een geestelijk gestoorde aan het werk is geweest. Het aquariumpersoneel is de gehele dag in touw geweest om het aquarium weer in behooriyke staat terug te brengen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9