Geen titels voor Ben Verhagen en Tokiogangers Hans Willems OLYMPISCHE ZEILERS IMPONEERDEN NIET... Pigli Live II en Jour de Java zegevierden De Vliet registreert 85.000 bezoekers Groot meesterschap van Gerben Karstens VOETBALSCHOENEN WilmS tloei Nederlandse zege met één punt verschil.... ■"an LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 (Van onze zeilmedewerker) Een van de eerste conclusies van de Nederlandse zeilkam- pioenschappen, die het weekeinde op het IJsselmeer zijn beëindigd is zonder twijfel dat de Olympische afgevaardigden in de FD- en Finnjollenklasse over het geheel genomen hebben teleurgesteld. Hopelijk mag men hier spreken van een slechte generale repetitie, welke toch nog een voortreffelijke uitvoering zal opleveren, zoals de traditie dat soms wil. Misschien vallen zij in Tokio niet zo tegen. Toch twee zeges Ben Verhagen kwam in de FD- klasse dit weekeinde wat beter te voorschijn dan vorige week. Zater dag behaalde hij de eerste plaats. Van Staveren, die geruime tijd de leiding had gehad zag zich in deze race naar de derde plaats ven-wezen. De eveneens in de kopgroep strijden de Bellinga sloeg om en kwam als achtste binnen. Verhagen hield zijn boot overeind en gleed zegevierend door de finish. Zondagmorgen deed Bart Kraan zich weer eens gelden. Hij won de harde strijd tegen de golven voor Bellinga, Blok en Ver hagen. Verhagen eindigde als eerste in de laatste race, nu voor Bellinga, Jongeneel en Blok. De laatste viel wat terug na zijn fraaie resultaten van vorige week, maar hij vergaarde toch voldoende punten om de kam pioenstitel in de wacht te slepen. Belliga werd tweede en Verhagen pas derde. Vijfde plaats Loting Ook in de 12 M2-klasse werden slechts vyf wedstrijden gehouden, maar dat was het gevolg van het feit, dat de derde race van het vorige weekeinde ongeldig werd ver klaard. Velen hadden toen namelijk een verkeerde baan gevaren. Na die vijf wedstrijden eindigden H. B. Binkhorst en F. Udo met het gelijke puntenaantail 3966, beiden met twee overwinningen en twee tweede plaatsen, zodat hier geloot zal moe ten worden(l) Hetzelfde is het geval in de Olympiajolleniklasse, waar Koert F. Jansen en Oas A. A. Visser ieder drie overwinningen en drie tweede plaatsen veroverden. Beiden kwamen daardoor op 5108 punten. De overige deelnemers in deze klasse speelden maar een heel matige rol in dit kampioenschap, terwijl velen in sommige wedstrijden helemaal Strijd te over was er in de Regen boogklasse, waar Hofland niet tot de prestaties kon komen van vorige week. Hij moest met de plaatsen 325 genoegen nemen. Niettemin behaalde hij toch de kampioenstitel, al werd hij nog bedreigd door J. Alberda. Het feit evenwel, dat K. J. Tol gisteren beide wedstrijden won, belette Alberda tot de top door te dringen, want een eerste plaats levert toch altijd 301 punten meer op dan een tweede plaats. De eind stand werd: 1. en kampioen J. Hof land 4028: 2. J. Alberda 3799 en 3. K. J. Tol 3254 punten. Aanvaring In de Pampusklasse behaalde niet L. J. A. de Wit het kampioenschap, gelijk hem dit vorige week toelachte. Hij deed in de zondagochtendwed strijd een lelijke misstap in de vorm van een aanvaring, hetgeen hem waarschijnlijk de titel kostte. Hij moest n.l. de strijd staken. Zaterdag werd hij derde en zondagmiddag vijfde. De titel ging naar E. A. Labouohère met H. J. Duchateau als tweede, terwijl De Wit met de derde plaats genoegen moest nemen. De strijd in de Schakelklasse ein digde in een verdiende zege van Q. F. M. Tetteroo, die met de plaatsen 1-2-4 behoorlijke resultaten boekte. Zeer gevarieerd was ook nu de strijd in de Sternklasse. De titel werd behaald door B. R. de Vries, maar slechts met dertig punten voorsprong op E. Oanorinus. Verrassing De Europese kampioen in de Flying Junior klasse, A. F. T. Schim mei-, werd in de laatste wedstrijden gedecideerd geklopt door Hellemond, die tweemaal werd, terwijl Schimmer slechits de plaatsen 5 en 6 noteerde. Zo Van Hellemond met behoorlijke voorsprong de titel vóór Schimmer, D. Dudok van Heel en H. Ozinga. In de Vauriënklasse veroverde P. Henry de kampioenstitel met behoor lijke voorsprong op C. van Noort, terwijl in de 16 M2-klasse nog geen kampioen werd aangewezen. Enige zeilers waren voor de drie wedstrij den van vorige week uitgesloten, waartegen zij protest aanvoerden. Hierbij was de Fries Jaap Helder evenwel niet betrokken. Door zijn drie overwinningen in het laatste weekeinde zal hem de kampioens titel niet kunnen ontgaan, hoe de uitslag van de uitsluiting en protes ten ook zal zijn. VALPARTIJ In de ren om de derde afde ling van de „Zeester-prijs" heeft zich zondag op Duindigt een on geval voorgedaan. In de laatste bocht kwamen de volbloeds Sexy, ex Gratia en Flokarin ten val, waarbij ook drie jockey's betrok ken waren: de Engelsman Ro wan, de Oostenrijker Scheikl en onze landgenoot Henk J. van der Kraats, die ter observatie in de Ursula-kliniek werden opge nomen. Daar bleek dat, hoewel de juiste diagnose nog niet kon worden gesteld, de toestand van de jockey's niet ernstig is. Het ongeval werd veroorzaakt door Sexy, die in de bocht uit gleed, de andere paarden konden haar niet meer ontwijken. Slechts Delbrassinne slaagde er met het paard Gift of Couvage in de gevallen paarden met een enorme sprong te „omzeilen". De drie volbloeds die na de val zonder berijder het parcours rondliepen, bleven ongedeerd. Tiveedaagse meeting te Duindigt (Van onze medewerker) In de tweedaagse meeting van za terdag en zondag behaalde entraine- ment Geersen in de internationale draverijen met de Franse imports Pigh Life II en Jour de Java twee goede triomfen. De eerste sloeg za terdag de slotaanval van Z the Saint op zijn erepositie met succes af en zondag kon Jour de Java de leidende Yostra, die hij 60 meter moest geven, kort voor de streep in 1.21.4 km.-tjjd kloppen. Zaterdag brachten de eerste drie koersen verrassingen door overwin ningen van Darling Adrie V (w. f21.Ceasar Juli H (w. f 11.90) en Bonnie K, die gevolgd door Berno Axkir en Zombrewer, als trio f 1205.30 bracht. Zivembad sloot zijn poorten In de Finnjollen was het zeilen van Hans Willems een tegenvaller, evenals vorige week. Met de plaatsen 494 kon hij het slechts tot vijfde plaats ln het klassement bren gen. Wim Maarse en Sleeswijk ble ken ook nu de sterksten in het veld van 17 deelnemers. De kampioenstitel van Maarse kwam geen moment in gevaar. Zijn plaatsingen 1—1—2, lieften geen kele twijfel bestaan aan zijn over wicht. Sleeswijk werd zaterdag twee de en zondag twee keer derde. Wayboer begon ölecht met een tiende plaats, maar herstelde zich zondag voortreffelijk door in de ochtendrace tweede en in de middagrace derde te worden. Hij werd derde in het klassement, vóór Van Eist en Wil lems. De kampioenstitel in de Rand meerklasse was voor H. J. de Ruijter, mede omdat L. Amons zijn tweede plaats in de laatste race door een protest van De Ruijter verloren zag gaan. De zondagwedstrijden waren beide voor De Ruijter, zaterdag ein digde hij als derde achter Amons en Walig. In het klassement bezet Amons de tweede plaats. Albers werd derdie. Op de Westeinder Het gebeurt maar zelden, dat de kampioensstryd in alle klassen zes wedstrijden vergt. Dat geschiedde ook nu niet, want in drie klassen viel al na vijf wedstrijden de beslissing. Desondanks mag men zeggen, dat de kampioenen ook in deze klassen de overwinning niet cadeau hebben ge kregen. Al was het alleen maar door het feit, dat het in de stormwind, gepaard met regenbuien, soms heel wat moeite kostte de boot overeind te houden. In de Valkenklasse trok Ed. Hoppe er ditmaal heel wat beter op uit dan vorige week. Hij begon zaterdag met een fraaie overwinning en herhaalde deze prestatie zondagochtend. Maar zijn achterstand was te groot om Rolf v. d. Baumen te bedreigen. Deze ondervond de grootste concurrentie van Arie Klein, die zaterdag als tweede was geëindigd, terwijl Rolf v. d. Baumen met de vierde plaats genoegen had moeten nemen. Het verschil in punten was toen ruim duizend in het voordeel van de laat ste, maar toen Klein zich zondag ochtend een prachtige positie aan kop had veroverd, met Hoppe en Rolf v. d. Baumen enkele plaatsen daarachter, leek alles nog mogelijk. Met één slag was de situatie evenwel veranderd in het nadeel van Klein, toen deze bij een stormvlaag plotse ling met een harde klap zijn giek versplinterd zag. Daarmee was de strijd voor Klein afgelopen. Het betekende tevens de kampioenstitel voor Rolf v. d. Bau men. want door de uitschakeling van Klein, verwierf Rolf v. d. Bau men zoveel punten, dat niemand meer in staat was hem voorbij komen. Einduitslag: 1. en kampioen E. Rolf v. d. Baumen 4554 pnt Ed. J. Hnppe 3482; 3. A. Wester 2855: 4. A. J. Klein 2767; 5. H. Prins 2697 punten. RONDE VAN LEIDERDORP Willemsen In de Vrijheidsklasse viel de kam. pioenstitel na vijf wedstrijden ten deel aan Beer Willemsen. die met twee overwinningen de concurrenten alle illusie ontnam. J. Hellems jr., die vorige week nog de leiding had gehad, stelde nu teleur door slechts als vijfde en zesde te eindigen. Wel kwam hij nog op de tweede plaats in het klassement, maar met bijna 1200 punten achterstand op de titelhou der Willemsen. Dat er ook in de 12-Voetsjollen- klasse slechts vijf wedstrijden nodig waren, was niet verwonderlijk, ge zien de vorm. waarin L. Hommels op het ogenblik verkeert. Zaterdag middag werd hij voor de eerste keer tweede zondagmorgen bracht zijn vlenir overwinning hem de logeerde titel. P. J. M. Bolters werd tweede, M. Muntinga derde. Met beide handen triomferend in de lucht gestoken ging Gerben Kar stens zaterdag in de Ronde van Lei derdorp over de eindstreep. De 22- jarige Leidse Tokioganger had dan toch nog zijn zin gekregen. Karstens was al halverwege de strijd met verbluffend gemak een ronde op alle concurrenten uitgelo pen. In de slotfase waren echter Kloosterman, Van der Helm, Kroon, De Goede, Van der Knaap en Kette- er tussen uit gegaan om iets van die achterstand ongedaan te maken. Maar Karstens wilde, hoewel zijn zege geen enkel gevaar liep, toch ook nog voor dat louter om de twee de plaats strijdende kopgroepje uit- sprinten. Dat lukte hem schitterend! Er werd in de ruim tachtig kilo meter lange Leiderdorpse wielerron- begin af aan hard gereden. Men had in het over de weg slinge rende peloton bijzonder goed door, eenmaal een gat van ong. twee honderd meter viel, die achterstand bijna niet meer te over bruggen zou zijn. Elke ontsnap pingspoging werd daarom zonder ernstig genomen, maar toch sloegen de renners de plank mis. Een premiesprintje vormde de aanleiding. De Leidenaar Van Gent haalde met een forse demarrage die premie binnen en ging direct door Jan Boode voelde ook wel iets voor vroeg avontuurtje en toen Frans Zoons en Bertus van Dorth korte jacht eveneens aan sluiting kregen, was de eerste ont snappingspoging een feit. Zienderogen liep de voorsprong in de vluchtelingen op. De beslis sing leek al gevallen. Tot Gerben Karstens zich ermee ging bemoeien. Snel schoot de Swiftrenner uit het zo als ingeslapen peloton weg. Na grootse achtervolging dichtte Karstens het gat met de koplopers. Onweerstaanbaar Even bleef de Leidenaar in het ge zelschap van de vluchtelingen Boode en Van Dorth. Het tempo was voor de onberekenbare Voorschotenaar Zoons en Van Gent te hoog geweest en zü hadden moeten loslaten. Ter wijl Jan en Cees v. Amsterdam een drachtig samenwerkend (vergeefs) uit het in stukken gescheurde pelo ton probeerden te ontsnappen, marreerde Karstens opnieuw. On weerstaanbaar trok hjj er tussen uit. De uitvallers vielen by bosjes. Me de. omdat een enorme regenbui het toch al bochtige parcours Hoofd straat, B. G. Cortslaan, Dr. de Bruy- nestr. en Hoogmadeseweg bijzonder glad had gemaakt en de renners eenvoudig de bochten niet durfden te nemen. Toen de man aan het rondebord „64" net had veranderd in „63" was de machtsgreep van Karstens vol tooid. Iedereen had één ronde achter stand of meer. Op dat ogenblik wa ren er nog maar zeventien renners in de strijd. De winnaar van verle den jaar, Jan van Amsterdam, had de strijd eveneens gestaakt. Schaafwonden Veel gebeurde er in de resterende kilometers niet meer. Al bracht een kleine valpartij nog even onrust. Al leen de onfortuinlijke Beverwijker Slotemaker moest de wedstrijd met schaafwonden staken, terwijl zwaarrijdende Nol Kloosterman ronden lang moesten jachten, om groep weer te achterhalen. Goede nog net Nol Kloosterman van de derde plaats kon afhouden. 1. G. Karstens (Leiden); 2: op één ronde E. Kroon (Den Haag); 3. J. de Goede (Beverwijk)4. N. Kloosterman (Leiden)5. Th. ten Dam (Den Haag)6. J. Boole (Ny- verdal); 7. B. van Dorth (Rotter dam); 8. A. van der Knaap (Wate ringen) 9. D. van der Helm (Den Haag)10. M. Kettenis (Den Haag) 11. P. Bregman (Benthuizen); 12. C. Amsterdam (Leiderdorp); 13. H. Gent (Leiden); 14. A. Konijn (Koog aan de Zaan); 15. F. Zoons (Voorschoten) Een enerverend moment vooi het PSV-doel in de wedstrijd te gen DWS. V.l.n.r. Temming en Hollander (beiden van DWS) PSV-doelman Bals en Van Wissen. Advertentie QUICK - ADIDAS - HUNGARIA SPORTHUIS Haarlemmerstraat' 182-184 Leiden - Telef 24872 Het nieuwe zwembad De rende Vliet heeft dit weekeinde, voor wat dit seizoen betreft, zijn poorten gesloten. Het bad is twee maanden open geweest en in deze periode registreerde men ruim 85.000 bezoekers. Dit komt neer op een gemiddelde van ongeveer 1500 pers. per dag. Aldus heeft het bestuur van de Leidse Sportstichting dit weekeinde tijdens de sluitings bijeenkomst meegedeeld. De ontvangsten in de 57 dagen dat het bad was geopend, bedroegen f 46.000. Dat is aanzienlijk meer dan was geraamd, daar de Sportstichting in haar oorspronkelijke plan reke ning had gehouden met een bezoek van ongeveer 40.000 personen gedu- A TEE TIEKIN TERE AND IN BREDA •en heel seizoen. Het bedrag van 46.000 gulden staat tegen de jaarlijkse kosten van ongeveer 78.000 gulden aan rente en afschrijvingen. De enorme toeloop was voor een groot deel natuurlijk te danken aan het fraaie zomerweer. Van de 57 bad- dagen waren er 21 uitgesproken zon nig en 24 met bewolking en opkla ringen. De drukste dag was 26 augustus, toen er 5451 personen langs de kassa kwamen, en de kalmste af gelopen zaterdag met 26 betalende bezoekers. Abonnementen De zege van de favoriet Barry Williams in de Ivanhoeprijs hing zijden draad. Door een start- fout verloor de sterke hengst veel ten-ein, doch Ham kon nog juist op tijd Barry met een felle eindspurt A Reine Kinley de zege ontnemen. De Katwykse leerling Leo Lange ontpopt zich steeds meer als een goede ryder. Gisteren zegevierde hij tweemaal. In de Kruisjasprijs reed hij als een geroutineerd pikeur Comte du Commerce naar een goede 1.26.4 zege, waarby Cita du Maire W tweede werd en in de Bridgepriji de 40 meter handicap op Zus Hanover geen bezwaar voor Leo om Zanto in 1.23.- km.-tjjd een fraaie triomf te bezorgen. In de slotdraverij verdeelde Joop Ham de krachten van zijn paard Zoon van Calumet op de juiste wijze. Hy liet Arie en Asilverno aan de kop strijd uitvechten, van wie Arie terugviel, en lanceerde in het rechte emd zijn aanval met een 1.26.4 zege als resultaat. Asilverno behield met gering voordeel de tweede plaats op Beachcmber. uitslagen lulden: Jokerprijs: 1. Carla (H. C. ten Ha. gen) (1.30.8); 2. Bellamia; 3. Allstar Boy. Tot.: wi. f4.10, pl. 1.60, 1.20, 1.70, koppel 5.40, cov. 3.60. Canasbaprijs: 1. Anne Emllle (A. TesseLaar) (1.23.9); 2. Bemadlne; Xandover. Tot.: wl. f4.40, pl. 2, 1.70, koppel 4, cov. 5.10, trio 204.10. Kruisjasprijs: 1. Comte du Commer ce (L. J. M. Lange) (1.26.4); 2. Olta du Maire W; 3. Zealot Hollandla. Tot.: f8.50, pl. 2.20, 1.90, 1.90, koppel 3.70, cov. 4.50. Jour de Java (M. In dit seizoen, dat voor De Vliet wat onfortuinlijk uitviel daar het pas in juli begon, werden 1500 abonne menten verkocht. Men verwacht vol gend jaar aanzienlijk meer abonne menthouders. Het Deense herenatletiek heeft geen revanche gekregen van een jaar geleden in Hors- sens. Met één punt verschil (106 105) zegevierde de Ne derlandse atletiekploeg, dankzij vooral een schitterende over winning op de 4 x 400 meter, het laatste nummer van de twee daagse interland, die in Breda werd gehouden. Geen grootste prestaties, hoe kan het anders met een wervelende wind en onaangenaam koude regenbuien, die de sintelbaan alle veerkracht ont nam, maar wel een harde strijd tus sen twee evenwaardige partners, die elkaar geen duimbreed toegaven. Hoe weinig de onderlinge verschillen wa ren kan men niet alleen zien aan de resultaten, maar vooral in het feit, I dat wanneer de Deen Henning Han- I sen op de 400 horden niet zou zijn gediskwalificeerd hij ging met één been langs de horden inplaats van er overheen hij als laatste, toch nog een punt zou hebben veroverd en dan zou de eindstand 106-106 zijn ge weest. De Sportstichting deelde voorts mee dat de beschadigingen in de kleedhokjes niet zozeer zijn voort gekomen uit vandalisme van de jeugd, maar veeleer door een niet geheel geslaagde constructie van het materiaal. In de nu komende maan- zullen enkele herstelwerkzaam heden worden verricht, die gebrui kelijk zijn bij een pas in gebruik genomen bad. Wat er aan het zwem bad dit seizoen nog niet gereed was, zal worden afgebouwd. Op het par keerterrein komt een nieuw dek. Het volgende project van de Sport stichting op zwemgebied zal zijn eer T-econstructie van „De Zyl", da daarvoor ongetwijfeld een jaar dicht zal moeten. Wanneer dit echter plaats heeft, is een vraag waarop het antwoord zich nog volledig i mist bevindt. Gewacht wordt op rijksgoedkeuring. Uitslagen Hoe Karstens tenslotte op de val reep nog een einde maakte rebellie van Van der Knaap, Kette nis, Kloosterman, Van der Helm, Kroon en De Goede is reeds bekend. De Hagenaar Edward Kroon greep met een felle eindsprint de tweede plaats, terwijl de Beverwijker De ROEIEN De Nederlandse afvaardiging is zondagmiddag in Rijssel winnaar ge worden van de „Match de la Mer du Nord", een roeiwedstrijd voor dames- en jongensploegen. Zowel Nederland als de Vlaamse ploeg ver gaarde in totaal 17 punten. De over winning van het Amsterdamse Wil lem 3 bij de jongen^achten, het be langrijkste nummer, maakte echter dat de eindzege voor Nederland was. Luyendijk van Die Ley the werd in het skiffnummer derde. Sportsplinters De Amsterdammer Jan van Dijk is zondagmiddag in Rotterdam Ne derlands kampioen 50 kilometer snel wandelen geworden. Van Dijk legde het parcours dat was uitgezet in het Kralingse Bos af in 4 uur 50 minuten en 31.C seconden. Het Nederlandse honkbalnegen tal heeft zaterdag in Antwerpen met 5—2 gewonnen van België. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter: 1. Frans Luitjes (N) 10.7 sec.; 2. Rob Heemskerk (N) 10.7 400 meter: 1. Fred van Herpen (N) 48.2 sec., 2. Tjeerd Vellinga (N) 48.7 800 meter: 1. Jens Erik Nielsen (D) 1 min. 53,2 sec., 2. Egon Nielsen (D) 1.53.2; 5000 m.: 1. Joefgen Dam (D) min 19,6 sec.; 3000 m. steeple: 1. Finn Toftegaard (D) 9.09.2; 2. Niels Nielsen (D) 9.15.3. 110 m. horden: 1. Eef Kamerbeek (N) 14.8 sec., 2. Marius Bos (N) 15.0. Verspringen: 1. Jens Pedersen (D) 7.33 m., 2. Leo de Winter (N) 7.26 Hoogspringen: 1. Sven Breum (D) 1.95; 2. Benny Andreason (D) 1.5 Rein Knol (N) 1.85; 4. Jan van Heek (N) 1.85. Speerwerpen: 1. Soeren Jochumsen (D) 71.24 m., 2. Frans van der Hey- den (N) 67.59; Kogelslingeren: 1. Orla Bang (D) 56.22 m., 2. Jan Roman! (N) 56.07; 4 x 100 m.: 1. Nederland 41,2 sec. Denemarken 41.7. 200 m.: 1. Rob Heemskerk (N) 21.7, 2. Fred van Herpen (N) 21.8; 1500 m: 1. Joergen Dam (D) 3.51.6, 7. Piet Deelstra (N) 3.56.2; 10.000 m.: 1. Thyge Toegersen (D) 7.22.2; 2. Soeren Rombey-Larsen D) 31.03.6; 400 m. horden: 1. Jenserik Nielsen 53.1; 2. Henk Dost (N.) 55.-; Hinkstap: 1. Henk Evers (N) 15.17 2. Hans Joern Boetker (D) 14.52 Polshoog: 1. Joergen Jensen 7 m., 2. Bent Stender (D) 3.90. Discus: 1. Cees Koch (N) 55.58 2 Carl Soerensen (D) 46.02; Kogel: 1. Piet van der Kruk 16.18 m., 2. Cees van Wees (N) 15.19 Ook in de derde race va zeven races omvattende stryd o America Cup heeft het Britse jacht Sovereign de Amerikaanse Constella tion niet kunnen bedreigen. De So vereign passeerde pas zes minuten en 33 seconden na het Amerikaanse jacht de finish, zodat de Constella tion nog slechts één race behoeft te de trofee te behouden. Klaverjasprijs: 1. Jc rergay) (1.21.4); 2. Y< Tot.: wl. f 1.30. pl. ,.TaSIFT,. M. Lange) (1.23.-); 2. Zue Hanover; 3. Xawerlus II. Tot.: f3.90, pl. 1.60, 1.70, koppel 5.60, - 4.50. 1. Zoon van Calumet .26.4); 2. Asilverno; f3.40, pl. 1.50, prijs der 2-Jarigen: 1. I Kammereelt); 2. Khrislova; 3. Right Royal. Tot.: wl. f 8.80, pl. 1.40, 1.10, 1.20, koppel 4.20, cov. 3.40. Zeesterprijs, le afd.: 1. Lovely Sur- prise S (A. W. van Dijk)2. Miss Willy; 3. Peeler. Tot.: wl. f3.50, pl. 1.50, 1.50, 1.90, koppel 10.50, cov. 4.10. 3e afd.: 1. Remus n (F. Vandeuren)! 2. Whitefoot S; 3. Buchflnk. Tot.: wi f 5.90, pl. 1.50, 1.30, 2.80, koppel 88.30, trio 118.40. Pace (G. Bier); 2. Flying Peter S; 3. Mowglt. Tot.: wl. f4.30^ pl. 1.40, 1.20, 1.60, koppel 5.10, TotaLlsatoromzet f 188.956. Koersen Duindigt De uitslagen van zaterdag luiden: Walt Distneyprys: 1. Darling Adrie (W. Leeuwenkamp) (1.30.3); 2. Darlin' Jill; 3. Diana Volann. Tot.: wi. f21, pl. 3.40, 1.60, 3, koppel 4.60, cov. Donald Duckorijs: 1. Caesar Jul Jr.) (1.33.1); 2. Hollandla. Tot.: 1.80, 3, koppel 9.70, ma; 3. Christa f 11.90, pl. 2.60, oov. 4.60. Pandaprijs: Alleen Gerda Kraan won Oostduitse dames waren superieur Geheel volgens de verwachtingen zij het ietwat aan de hoge kant heeft het Nederlandse damesatletiek- team met 77-40 punten verloren van Oost-Duitsland. In het Friedrich Ludwig Jahn Sportpark van Oost-Berlyn, onder slechte weersomstandigheden het regende zo nu en dan en er stond een sterke wind zegevierden de Oostduitse dames tienmaal, waarby vyf dubbele overwinningen en door brak alleen Gerda Kraan de Oost duitse hegemonie door een fraaie zege op de 800 meter in 2 min. 07.- f'iaof öO' koppel 18.50, cov. 8.50. trio Boskabouterprijs: 1. Con Brio (W,J> Leeuwenkamp) (1.29.5); 2. Bergle werik S; 3. Claudette D. Tot.: f2.50, pl. 2.40, 4.60, koppel 10.30, - Lassieprys: 1. Pigh Life H (M. 1 gay) (1.25.-); 2. Z the Saiirt; 3. Takv 'cM: deïSTfi?1 2. Asilverno; 3. Zalta Hanover;" 4. Bl'li do. Tot.: wi. f 10.60, pl. 2.20, 3.10, koppel 8.40, cov. 5.90, trio 355.90. Ivanhoeprijs: 1. Barry Williams (j.t Ham) (1.24.1); 2. A Reine Kinley; 3* Apollo H. Tot.» wi. f 1.70, pl. 1.10, l.lftW 1.10. koppel 3.20, cov. 2.80. Plnkeltjeprijs: Jr.) Attila (J. X Bond; 1.80, pl. 1.10, 1.10, De uitslagen luiden: 100: 1. Heilwig Jacob (OD) 11.9, 2. Joke Bijleveld (N) 12.-, 3. Ingrid Schneider (OD) 12.2, 4. Ellen Joacim Ort (N) 12.3; 400: 1. Gertrud Schmidt (OD) 54.9, 2. Tilly van der Zwaard (N) 55.7; 3. Hilde van Doorn 56.4, 4. Barbara Horn (OD) 58.3; 80 m. horden: 1. Karin Balzer (OD) 10.9, 2. Gundula Diel (OD) 11.1, 3. Lia Hinten (N) 1.3, 4. Toos Mutter (N) 11.6; speerwerpen: 1. Inge Schwalbe (OD) 55.04; 2. Rosemarie Schubert (OD) 51.72; 3. Wil Hulshof f (N) 38.78; 4. Corrie Roovers (N) 33 200: 1. Karin Balzer (OD) 24.2, 2. Lia Hinten (N) 24.4, 3. Heilwig Jacob (OD) 24.5, 4. Ellen Joacim (N) 24.7; discus: 1. Ingrid Lotz (OD) 53.77; 2. Doris Lorenz (OD) 51.92, 3. Loes Bo ling (N) 47.30, 4. Corrie Roovers (N) 39.70; hoogspringen: 1. Karin Rueger (OD) 1.67, 2. Doris Langer (OD) 1 3. Marian Thomas (N) 1.55, 4. Liber- ta Lansink (N) 1.55; 800: 1. Gerda Kraan (N) 2.07.-, 2. Waltraud Kauf- mann (OD) 2.09.8, 3. Irene Hansen (Oost-Duitsland) 2.10.6, 4. Hilde Doorn (N) 2.25.6; kogel: 1. Renate Garisch (OD) 16.72, 2. Johanna Huebner (OD) 16.25, 3. Corrie van Wyk (N) 14.21; 4. Loes Boling (N) 13.93; Verspringen: 1. Hildrun Laufer P. Blok, J. Noordzij, B. Fase, (OD) 6.10 ,2. Joke Bijleveld (N) 6.08; Maasen 2 pnt.; 10. S. de Jong 4 x 100: 1. Oost-Duitsland 46.1; 2. Ne- 11. en 12. F. van Eenenaam, J derland 46.4. I 0 pnt. DAMKAMPIOENSCHAP!! van Zuid-Holland Gordijn verslaat*1 Cees Varkevisser- De tweede ronde van de strijd on Zuidhollandse damkampioen-L schappen, die zaterdag in DordrecM is gehouden, heeft enige verrassend»' uitslagen opgeleverd. Zo bleek Cee Varkevisser niet tegen de Hagenav Gordijn opgewassen en moest Mulder 1 opgeven tegen Soetens. De tweede! vertegenwoordiger van de LDDB, dj!. Noordwijker Zwetsloot boekte regelmatige zege op de Dubbeld mer Van der Wetering. By de jeugd gaat de Rijnsburge! Daan Kromhout een serieuze go« naar de titel doen. Met een leuk» combinatie won Kromhout Rotterdammer De Jong. Fase haalde een fraaie remise tegen djde Rotterdamse kampioen Joh an Noort® e zij. Twee andere titelkandidatap Krijn Toet en Jan van Weerheijaui deelden samen de punten. fov« De uitslagen van de tweede rond|0< zyn: D. v. d. Staay—H. 20. M. SoetensCh. Mulder A. den OudenA. Stuurman 1 Varkevisser—F. Gordijn 0—2, WeteringTh. Zwetsloot 02 BestenD. van Nugteren 02 Jeugd: P. BlokH. van Maar 11, S. de JongD. Kromhout F. van EenenaamJ. den 0—2, J. Sluys—Th. van Es 0—2 FaseJoh. Noordzij 11, K. J. van Weerheym 11. Standen: 1. en 2. F. Gordijn Soetens 4 pnt.; 3. A. den Ouden pnt; 4.. t.e.m. 8. D. v. d. Staay Stuurman, Th. Zwetsloot, D. teren. C. de Besten 2 pnt.; i 11. Ch. Mulder, C. Varkevisser d. Wetering 1 pnt.; 12. H. Kinni 0 pnt. Jeugd: 1. D. Kromhout 4 pnt. t.e.m 4. J. Weerheym, T van Langen 3 pnt.; 5. t.e

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 12