Meer open omroepbestel ïoch winsl Sombere R.E.M.-leiders verlaten Tweede Kamer SUPR KoFFI VERANTWOORD UITZENDEN DER REM-KAMERDEBATTEN Maar niet in blinde haast VANAVOND V1 MET EEN ENKEL WOORL SCHUDEL'f CITROEN 10 15 z Q 135 Sleeswijk Revue toch in Den Haag GROEN KOREN: ACCEPTABEL STUK shö*v- jr„ VANNELLE' is 3 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1961 DE volksvertegenwoordiging heeft zich gisteren met een zeer royale meerderheid (114 tegen 19 stemmen) achter het wetsontwerp gesteld, waarmede de regering einde wil maken aan de activiteiten van de T.V.-Noordzee. Wanneer nu ook de Eerste Kamer akkoord zal gaan met dit anti-R.E.M.-wetje (ge zien de stemmenverhouding gisteren in de Tweede Kamer is dat nauwe lijks meer aan twijfel onderhevig) krijgt de regering de bevoegdheid in ons land geldende rechtsbepalingen ook van toepassing te verklaren op vaste installaties als het R.E.M.- elland in volle zee. De dagen van de T.V.-Noordzee zyn dus wel geteld. We zijn daar gelukkig mee. In een rechtsstaat als de onze kunnen we eenvoudig niet accepteren, dat er op oncontroleerbare wijze Inbreuk wordt gemaakt op de Telegraaf- en Tele- foonwet, waarin de verdeling van de golflengtes wordt geregeld. Onbehagen NATUURLIJK "blijft er enig en- behagen achter, nu is geble ken, dat de regering wél kan optreden tegen de RJE.M., maar er allerlei hinderpalen de weg versper ren naar een soortgelijke actie tegen Radio-Veronlca. Wij zullen ons moe ten neerleggen bij de sterke juridi sche argumenten, welke minister Scholten in deze naar voren heeft ge bracht. Juridisch gesproken, bestaat er inderdaad een hemelsbreed ver schil tussen een drijvend schip ook al ligt dat voor anker en een vaste installatie in zee. Maar voor het gewone rechtsgevoel geeft dit verschil toch maar weinig bevredi ging. Het lijkt vrij twijfelachtig, dat de regering met haar onderzoek in het buitenland naar de vlag, welke Veronica voert, succes zal hebben. Zo niet, dan zullen we moeten wach ten op een internationale overeen komst. En de molen, waaruit de op lossing voor dat probleem tevoor schijn moet komen, maalt heel lang zaam. Veronica kan dus nog even doorgaan, al moeten we nu toch aannemen, dat ook aan haar uitzen dingen binnen afzienbare tijd een einde zal komen. Wat nu WE hebben het al eens eerder gezegd: met het wegvagen van de R.EM, en Veronica rijn we er niet. Er zal iets tegenover gesteld moeten worden. Maar wat? De Tweede Kamer was gisteren In dit opzicht vol zelfverwijt. Men gaf ruiterlijk toe, dat het verwijt van minister Bot terecht was. Hij rel. dat de Kamer vorig jaar wel de voorgestelde com merciële televisie had verworpen, maar verzuimd had er positieve sug gesties tegenover te stellen. Dit in zien van zelf gemaakte fouten is een van de grote winstpunten van het debat van de laatste dagen. Minister Bot heeft in een kloek betoog de weg gewezen, waarlangs het bouwvallige gebouw van ons omroepbestel doel matig kan worden gerestaureerd. Hij wil de nieuwe technische moceliik- heden benutten om te experimen teren met, een meer open svsteem. waarbij ook andere dan de omroen- verenigfngen een kans krijgen. Mis schien heeft de R.E.M.-uitwas de volksvertegenwoordiging geleerd wat minder star aan eenmaal ingenomen standpunten vast te houden, waar door een oplossing voor dit bran dende probleem moeelii'k wordt. Dan zouden Verolme en de zijnen indirect toch iets goeds tot stand hebben ge bracht. Schade Minister Bot: spoedig experimenteren nu dat technisch mogelijk is geworden ■liiiiiiiililiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze parlementaire redacteur) De regering is van plan de nieuwe technische mogelijkhe den op het gebied van de com municatie te benutten om ook anderen dan de omroepvereni gingen tot de ether toe te laten. De invoering van het centraal antennesysteem, waartoe inmid dels is besloten, alsmede het be gin van het derde F.M.-net in de loop van 1965 zullen worden aangegrepen om te experimente ren met een meer open omroep- structuur, die de regering voor staat teneinde tot een grotere verscheidenheid van program ma's te komen. Dit is gisteren by de behandeling van het R.E.M.-wetje in de tweede Kamer medegedeeld door minister Bot (O.K.W.) De minister zei er de voorkeur aan te geven nu niet in blinde haast tot een oplossing van de radio- en televisieproblemen te komen. Hij bleek het rapport van de wat hij noemde breed en des kundig samengestelde pacificatie- nissie te willen aanwenden voor het treffen van incidentele wingen, waarmee ervaring kan den opgedaan ter beoordeling totaal nieuw omroepbestel. f DOR het overige hopen we nu dat de personen, die zich door het nemen van aan deeltjes in het R.EM.-avontuur heb ben gestort, nog iets zullen terugzien van hun geld. Dan ls alles bij alles de sohade beperkt gebleven. „Je blijft lachen Het Amsterdamse cabaret „Tingel- Tangel" zal woensdag 7 oktober de eerste voorstelling geven in zijn thea ter aan de N.Z. Voorburgwal van zijn negende programma getiteld: „Je blijft lachen". Medewerkenden zijn Marijke en Sieto Hoving, Maria de Booy, Paul Dee en aan de piano John van der Puil. BINNENLAND dienst der derde klasse, is benoemd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur ln de republiek Liberia en tevens tot buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur ln de republiek Guinea, met standplaats Monrovia. Zeepost - data. waarop lijk ter post r tussen haakjei zijn bezorgd, staan, (20/9); „Laënnec" (22/9); Star" (26/9). Australië, „Wolfsburg" (21/9); „Talisman" (24/9). Brazilië, „Alnitak" (20/9); „Rhone" (23/9); „Argentina Star"- (26/9). Canada, „Are«" (22/9). Kenya, Oeganda, Tan- Staten, „Nieuw Amsterdam" (20/9); „Kerkedijk" (23/9). Z.-Afrika (rep.), m.l.v. Z.-W.-Afrika, „Edinburgh Oastle" (20/9); „Oranjefontein" (22/9). Inlichtingen betreffende de HHIWHHiVH- hal van zijn departement een groep van rond 120 onderwijzers en hoofden van lagere scholen uit enkele Frans sprekende Afrikaanse landen ontvan gen. De onderwijskrachten verblijven een week Id Nederland als onderdeel van een stage, die is georganiseerd door de „Union internationale pour la liberté de renselgnement". N.B.V. zegt CAO's op De Neder landse Bond 5 be- Vervoerspersoneel trokken, opgezegd. Het gaat 100 collectieve contracten aangesloten organisaties. BUITENLAND Socialisme ln Birma Generaal Ne Win heeft .als voorzitter van de Bir- revolutionaire raad, het aan zijn kabinet^ van negen ook de portefeuille van Planning, van de reorganisatie ls, blijkens ae bekendmaking, uitbreiding van het werk op economisch en sociaal gebied eren van een socialistisch systee klasse. Onbekende stammen Volgens een Braziliaanse ontdekkingsreiziger zijn ln het gebied van de bovenloop van de rivier de Xingoe, een zijrivier van de Amazone, zes nog onbekende In dianenstammen ontdekt. De leden van een dezer stammen hebben een gemiddelde lengte van meer dan twee meter en kunnen enigszins worden vergeleken met de Watoetsl ln Afrika. tegengesproki ilng hebben gevraagd schietoefeningen met raketten op de Hebriden bij Schotland. „Wij hebben er niet om gevraagd, maar Engeland heeft het aangeboden", aldus Bonn. Het Duitse ministerie wijst er op, dat de drie pasgevormde bataljons die gaan werken met de Amerikaanse Sergeant-raket, kunnen oefenen op het terrein van de NAVO op Kreta. Gedenkteken In het gebouw van de Verenigde Naties ln New York is gisteren een gedenkteken van gebrand schilderd glas onthuld ter nagedach tenis aan de gewezen secretaris-gene raal Dag Hammarskjöld, die drie Jaar geleden bij een vliegtuigongeluk ln Noord-Rhodesië om het leven kwam. Het monument ls vervaardigd door Marc Chagall. Opgravingen Bfj opgravingen ln de omgeving van Perigueux, In het zuidwesten van Frankrijk, is het ge raamte gevonden van een aapachtig dier, dat naar schatting ongeveer 60.000 jaar geleden daar moet hebben ge leefd. De vorige maand werd ln de zelfde streek reeds een schedel gevon den van een beer van 80.000 Jaar terug. De pacificatiecommissie, die is ge vraagd nog dit Jaar advies uit te brengen, zal ook de bezetting van het centraal antennesysteem in haar overwegingen betrekken. De minis ter deelde mede, dat de proef, die de P.T.T. met dat systeem in het Haag se Bezuidenhout heeft genomen en die straks tot de nieuwe wfjk Mar ia- hoeve wordt uitgebreid, een succes heeft geleverd. Er zal spoedig een tweede proef worden begonnen ln een conglome ratie met een andere bevolkingssa menstelling. Incidenteel Hij bleek van plan bepaalde delen van het systeem incidenteel te willen regelen, zodra dat technisch moge lijk is. Het derde F.M.-net zal wor den aangegrepen om te experimen teren met regionale programma's, educatieve uitzendingen, een licht programma en een zogenaamd der de programma op cultureel niveau. De minister verwierp de beschul diging van de boerenleider Koekoek, dat de regering het tweede- t.v.-net aan de omroepen heeft toegespeeld. Hij herinnerde er aan, dat de be zetting van het tweede net bij het Akkoord van Wassenaar tijdelijk is opgedragen aan de N.T.S. en de omroepen in afwachting van het ad vies van de pacificatiecommissie. De bewindsman constateerde ove rigens, dat de opvattingen over het omroepbeleid langzamerhand wel wat zijn gewijzigd, ook in de Kamer. De tijd en de techniek hebben daarbij een handje geholpen. In wezen be staat er tussen de overheid en de publieke opinie meer overeenstem ming over het te voeren beleid dan wel eens wordt aangenomen. Mr. Bot wilde ook de omstreden positie van de N.T.S. en het rapport van de P. v. d. A. bij de experimen ten betrekken. Reclame De minister deelde mee nog deze maand een interim-advies van de pacificatiecommissie te verwachten over de invoering van reclamebood schappen op het tweede net Hij zei de aanvragen om een concessie van diverse dagbladen te hebben afgewezen, omdat het niet juist zou zijn het radiobestel al bij voorbaat en op eigen houtje inci denteel open tebreken. Het ging bo vendien om reclameconcessies, waar- De invoering van reclame op het tweede t.v.-net zal overigens nog vol doende problemen opleveren, zo merkte minister Bot op. Daar is de vraag, aan wie de exploitatie in het experimentele stadium moet worden overgelaten: de N.T.S., de omroepen of een combinatie van gegadigden. Voorts rijst de vraag in hoeverre de andere media, zoals de dagbla den. compensatie moet worden ver strekt, terwijl ook de invloed van het peil der reclame op de omrin gende programma's een probleem vormt. Ook de scheiding in exploi tatie van programma's en reclame, waarvoor de Kamer zich vorig jaar heeft uitgesproken, wordt een moei lijke zaak. Aangenomen, dat van de exploitant een vergoeding wordt ge vraagd, dan nog blijft staan dat de reclame slechts mogelijk is bij de gra tie van de door anderen bekostigde programma's. Het is volgens de be windsman duidelijk datook hoogte van de vergoeding nog EERSTE NET VARAi 18.00 uur - NTS: huwelijk Konstantijn van Griekenland 19.30 uur Contrast, actuele politieke vraagstukken 20.00 uur NTS-joumaal 20.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten 20.45 uur Rudi Carrell-show 21.30 uur Dick Powell Theatre: Een president kwam terug 22.20 uur NTS-journaal TV—NOORDZEE: 18.30 uur 19.00 19.30 i Mijn drie zonen: De muzikant, komische serie iir Gevarieerd programma met o.a. „Cambodja" ar Hollywood Star Playhouse: „Ik heb twee levens" „Galina Ulanova", balletfilm. |lllllllllllllllll|l!llllllll!llllllllllll!llllllllllll!!llll!l!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|ll!!llllllllllllllllllll!lllll[IIIIIIIIIIO 17.4 trio. 18.00 Nws't KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. Geest, liederen.55 Overweging. 8.00 I |_ram n}uz. 19.00 Voor de Jeugd 5» Nws. 8.15 Dj inn: gevar. progr. 12.00 o? T 7 S: Angelus. 12.04 Kath. nws. 12.10 Coun- rnmmmtjl!ir 91 nn T>™m„.l t.rv fi.nri Western F.\rn nodige te doen zal zijn. Als deze pro blemen zijn opgelost wordt de invoe ring van reclame ln de radio in ieder geval gemakkelijker, constateerde mr. Bot tenslotte lakoniek. Advertentie Vervolg van pag. 1 (Van parlementaire redacteur) Met een somber gezicht ver liet de R.E.M.-leiding gister avond het gebouw van de Tweede Kamer. Urenlang had den de R.E.M.-mensen gezien en gehoord, hoe de Kamermeer derheid de poten van het tele visie-eiland langzaam maar ze ker aan het doorzagen was. Het moet geen opwekkende erva ring zijn geweest. Uit hetzelfde gebouw stapte even later mr. Scholten, vergezeld door zijn kinderen. Onze minister van Justitie was opgewekt en kennelijk een grote zorg bevrijd. De meer derheid voor zijn voorstel was dan ook respectabel. De tientallen geluk- ;en na afloop van het slopende debat hadden hem kennelijk goed gedaan. Toch had mr. Scholten gisteren niet zo'n vreselijk zware dag. Zijn bijdrage aan het debat was meer juridisch dan politiek en om de ju ridische aspecten ging het gistermid- en -avond eigenlijk allang niet Mr. Scholten had zijn over winning veeleer te danken aan het betoog van zijn collega Bot van O.K. en W. dan aan zijn eigen juridische stellingen, die vrijwel alleen door de liberalen werden bevochten. Na de optimistische en veelbelovende uit eenzetting van mr. Bot was het wel duidelijk, dat de Kamer tevreden was. Na de negatieve R.E.M.-wet, die al leen maar een symptoom van onze omroepkwaal wegneemt, maar niet de oorzaak, zal de regering nu spoe dig ook met iets positiefs komen. Hoe zwaar? De vraag was gisteren slechts, hoe zwaar men deze belofte wenste te nemen. Mr. Cals was er zeer mee ingenomen. Volledige steun van de woensdag nog wat aarzelende katho lieke fractie was het resultaat. Slechts tegen de delegatie van be voegdheden aan de regering bleven drie K.V.P.-ers bezwaar maken. Zij stemden tegen het betrokken arti kel, maar niet tegen de wet. De Chris telijk-Historischen konden de mededelingen van mr. Bot ook moei lijk anders dan serieus nemen. Voor het handige trucje van mr. Beer- nink wel voor de wet stemmen, r nog niets beloven over de uit voeringsmaatregelen was geen ruimte meer. De C.H. woordvoerder Bos, die woensdag zo onduide- was geweest, dat hU de fervente voorstanders van het wetje de stui pen op het lijf Joeg, was nu duide lijk met zijn steun. De fractie had hem kennelijk stevig geïnstrueerd want mr. Bos las zijn standpunt voor van een briefje, dat zijn fractie in een langdurige en zichtbaar zorge lijke samenscholing had opgesteld. De Antirevolutionairen kwamen aan het debat niet te pas. Hun steun aan het wetje heeft altijd vastgestaan en wankelde ook nu niet. Niet gemakkelijk De liberalen hadden het niet zo bemakkelijk. De felle kritiek, die me- w Van Someren woensdag op het omroepbeleid liet horen, hing na het antwoord van mr. Bot een beetje de lucht. De reprise van de libera le woordvoerdster was dan ook wat zwak. De liberale fractieleider mr. Geert- fractie, mr. Berkhouwer, uitverkoren om met uitgesproken Juridische be zwaren het „nee" van zijn fractie te motiveren. Mr. Berkhouwer had een sluitend betoog en hij bracht het knap, maar zoals gezegd om de juridische aspecten ging het eigenlijk al niet meer. Dat was de zwakte van de libe rale stelling, die in een felle dis cussie tussen mr. Cals en mr. Berk- houwer duidelijk aan het licht kwam. De katholieke oud-minister tergde de liberale woordvoerder zolang, dat de ze zich een zin liet ontvallen, waar door het leek alsof de V.V.D. de R.E.M. prachtig vindt, maar onder een juridische camouflage een vrij blijvende positie inneemt. Het geluk kwam mr. Berkhouwer in deze pen- nibele situatie te hulp. Middenin de discussie viel met 'n harde knal een zwaar houten paneel uit het houten hekje in het midden van de verga derzaal. De spanning was gebroken en mr. Berkhouwer kreeg de lachers op zijn hand door wijzend naar het stuk mahonie te zeggen: „kijk nou es, dat heb je ervan". Ook moeilijk den opportunistisch, maar de kansen om de regering een stok tussen de benen te steken waren ditmaal aan lokkelijk. Zal de verleiding erg groot zijn geweest? De socialisten bleven opvallend lang in de mist. Maar toen z{j uit de mist kwamen gebeurde dat ook magistraal. Dr. Vondeling ging naar het spreekgestoelte onder een imponerende stilte en niemand interrumpeerde hem tijdens zijn in drukwekkende uiteenzetting. Soms worden kamerleden ineens en on verwachts parlementariërs van on gewoon formaat en gisteravond ge beurde dat dr. Vondeling. Zijn ver haal als een spannende parlemen taire thriller, waarvan alleen de schrijver en nog een paar inge wijden de spannende afloop kent. Het was een happy ending. Oppo sitie en regering zonden elkaar. Maar pas nadat dr. Vondeling de gespan nen aandacht had uitgebuit door al zijn bittere kritiek zeer doeltref fend over zijn publiek uit te gieten. Vlak voor de eindstemming zei minister Bot dat hij zich de be zwaren van de oppositie best kon voorstellen. Dat was meer een uit lating van menselijke bewondering dan van politieke handigheid). try and Western Express. 12.25 Sport- perlscoop. 12.30 Med. t.b.v. Land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest. 12.55 Pla- tennws. 13.00 Nws. 13.15 Marktber. 13.18 Musicerende dilettanten: fan fare-orkest. 13.45 Dwars door de groene hel, reisverhaal. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 1 H|m| Grensland 16.15 Syncope, Koorzang: school- im.muz. 16 00 jonge mensen, i gisteren, van morgen. 16.40 Lichte orkest - muz. 16.50 Liedjes. 17.10 Lichte gram. muz. 17.30 Liedjes. 17.40 De SDrl-ne- plank: jonger artiesten. 18.00 Semlklas. gram.n Conclliejour- ïe uitzending: 20.00 Nord-Rlng. Noord-Europa. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram- muz. (Om 7.30 van de voorpag.). 8.00 Nws., postduivenber. buiten (II). lezing. VARA: 10.00 Bul- 18.20 Licfc 21.00 Laatste Proment r -i BBC-Symfoni Concert orkest ei Lichte gram .muz. 22.30 Nws. 22 gram.muz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 15.00 De avonturen van tobal, tv-film (dl. 12). 15.25 Hart logboek (Hardy's Bordbuch), fl! 15.55 Zigeunerorkest. 16.15 Huis, tbi wonen: reportage landelijk kamplo- schap bloemschikken voor amateurs Utrecht. 17.00—177.40 Voor de jeu 19.30 Sir Lancelot, tv-film (2). N) 20.00 Journaal en weeroverzicht. KS 20.20 Brandpunt. NTS: Eurovisie: 21 Experimentele uitzendingen op l V< tweede net (kanaal 27). Sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varla. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Voor de jeugd. 14.25 Orgelspel: lichte muz. 14.45 Meisjeskoor, (ster. uitzending). 15.05 Is dat nodig?, toespraak. 15 20 16.35 Boekenwijsheid. 16.55 Planoduo: De Hagenaars zullen ook deze win ter niet verstoken zyn van de „Snip en Snap"-revue, die zij de afgelopen jaren steeds omstreeks de jaarwis seling in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen hebben kunnen aanschouwen. Er was sprake van, dat de revue dit jaar niet naar Den Haag zou komen, omdat het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen is gesloten wegens een op handen zijn de totale verbouwing. De E.M.S. ei genaresse van het gebouw, heeft nu echter medegedeeld, dat er voorzie ningen zullen worden getroffen, op dat het revuegezelschap toch zal kun nen optreden. Onder leiding van de directeur van het Theater Carré in Amsterdam, Karei Wunning, zal het gebouw in gereedheid worden ge bracht voor de revuevoorstellingen, die op 25 december zullen beginnen. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Nog juist voordat 80% van de Nederlanders de knop van zijn televisietoestel omdraaide, feliciteerde Gerard van den Berg, mi nister Scholten met het „verheugende resultaat". Het was toen kwart voor twaalf. Om zeven uur hadden we al een uur samenvat ting van de debatten gehad, na het avondprogramma kregen we weer zo'n samenvatting te zien, en Memo met genoemd interview met minister Scholten. Konden we voldaan zijn over de wijze waar op de debatten ons via het scherm bereikten? Ten dele wel. Weliswaar kregen sommige spre kers meer tijd toebedeeld dan an deren, maar men kreeg niet de in druk dat dit om „achterbakse" rede nen was geschied. De redactie van het N.T.S.-journaal zal er terecht van zijn uitgegaan dat zij een eigen verantwoordelijkheid had bij het maken van de selectie, en dat haar taak niet beperkt hoefde te blijven tot het domweg uitdelen van bijv. twee minuten spreektijd per afge- In twee dagen tijd hebben we nu, debatten en interviews mee, ruim 2Vs uur mee beleefd van het anti- Rem-debat. Dit is niet weinig, maar het is ook niet alles. Juist in dit geval, bij een onderwerp dat iedereen „beheerste" (in de dubbele betekenis) had men er beter aan gedaan de debatten rechtstreeks, en van begin tot eind, uit te zenden. Overdag had dat kun nen gebeuren via Nederland 1, 's avonds en 's middags gedurende het vrouwenprogramma, via Neder land II. Bij een rechtstreekse repor tage krijgt de kijker (het volk) be halve de belangrijksti had dan ook de jurist van de de redevoeringen, ook het tegenspel, de reacties in de Kamer te zien, waardoor het parlementaire spel een menselijker dimensie krijgt, wat spe ciaal bij dit, zo tere onderwerp, geen overbodige luxe zou zijn geweest. Over tot de orde van de avond. Toonladder?, Neen. Memo bevatte behalve een heel kort beschouwinkje van Dick Houwaart vanuit de twee de Kamer een etrugblik op het En gelse politieke leven nu daar in ok tober de verkiezingen zullen worden gehouden. Daarna werd opnieuw te ruggeblikt, nu naar de Olympische Spelen. Een aardig filmpje, met Jes se Owens, Zatopek en een aantal polsstokhoogspringers als hoofdper sonen. Opvallend. was het voortref felijke camerawerk bij de Berlijn- se spelen in 1936, die filmisch be^ ter uit de verf kwamen dan de la tere spelen. Eveneens een terugblik was „Groen koren" van Emlyn Williams, gesitu eerd in het mynwerkersgébied in Wales, met alle attributen voor een sociale satire: de geëmancipeerde horende1 vrouw, de emansiperende arbeiders- samenwerking jongen, de onbegrip tonende jonger, I Juridisch gestalte in de het Leger des Heils, enz. al maakten de cliché's de sociale be wogenheid van de schrijver twijfel achtig, en al leenden sommige rol len zich te gemakkelijk tot karika turisering, BRT en NCRV hadden nauw samengewerkt om dit spel tot stand te brengen: drie Nederlandse actrices zagen zich omringd door ne gen Vlaamse acteurs, de regie was in Nederlandse handen (Gerard Re- kers) andere werkzaamheden wer den door Belgen verricht. Mary Dresselhuys, niet geheel rol vast, speelde op de van haar beken de, verstrooide manier de hoofdrol en Riet Schagen stelde daarnaast een struise keukenmeid vooor, wat haar gesmeerd afging. Vooral viel Eddy Brugman op, die heel overtuigend de mijnwerkersjon gen speelde. Ook Fanny Winkeler was goed. Geheel afgezien van het feit dat deze vermenging van natio naliteiten functioneel was in dit stuk (Wales tegenover Engeland), had ze ook nog tot verheugend resul taat dat er mee bewezen werd dat de broodnodige samenwerking met de Vlaamse televisie, tot goede resulta ten kan leiden. unie in deze vertegenwoordigd T T, N V menwerking op w gebied van textlel- research en het daarbij be- produkten ontwikkeling. syndicaatsverdrag krijgt de partners, -Bi II STÏiAkS Bij Dë RUD/ C/WRÉU. \Y72 steli rerl v» geniet dubbel met vacuum verpakt WE ..RAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Sa li 35! licht bew. Eindhoven zwaar bew. Suld-Llmb onbewolkt Helsinki half bew. Stockholm zwaar bew Oslo regen Kopenhagen licht bew. Aberdeen regenbul Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Niet Berlijn Frankfort Munchen zwaar bew 19 Zurich zwaar bew. 19 Genéve half bew. 19 Locarno onbewolkt 26 Wenen onbewolkt 22 innsbruck half bew. 19 Belgrado regen 29 Athene onbewolkt 29 Rome half bew. 29 Barcelona zwaar bew 26 Madrid onbewolkt 34 Mallorca half bew. 3; Lissabon onbewolkt i ij «Jde f( 5 deze Igelyl J OS dl halfarbbew 19 t of zwaar bew 19 1' vei li 1P0UW i'iwestg omen c •tiende ji toianciê oor on

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2