kon. brons voor d. bergman H n schip Duitse banketbakker bakte het te bruin gedeputeerde staten gaan warm0nds plan bekijken Geen kerstbomen in Oegstgeest ncvb en eenheid der kerken SOEKARNO OP REIS BEURS VAN AMSTERDAM Vandaag was het veertig jaar ge- ..jluen, dat de heer D. Bergman, Tin* distrlctsfitter van de S.L.F. RUnsburg, bü dit Leidse energie- jtijf als leerling-fitter in dienst diverse rangen te hebben door- ;Fcn bekleedt hij thans de rang van üofdmonteur eerste klasse. Ter ge- dit jubileum vond he- •htend in de directiekamer van S.L.F. een hartelijke huldiging Temidden van zijn familie de heer Bergman hier toege- :en door wethouder P. S. Harm- die de grote trouw en plichts- ïhtlng van de jubilaris in het Dfficiële puhlikatie Burg M !den EGIE OPENING BRUGGEN lurgemeester en Wethouders brengen jen zaterdag iuitend O en 32.00 uur voor net .verkeer geopend zullen Voorts dient op vrijdag 2 oktober 1 enlge n der Keen rekening te worden gehou- zoa i 3-È ISSBÜRGERWEG VOORRANGSWEG lorrn. Burgemeester en Wethouders van {den hebben besloten met Ingang Til a 1 oktober a s. de Rljnsburgerweg als voorrangsweg. Ï!s gevolg van het steeds intensie- wordende verkeer doen zich thans haaldelljk gevaarlijke situaties voor voorrang op deze vlotte verkeer zal bevor- Op "grond van dezelfde overwe- i heeft het gemeentebestuur van ;eest besloten de Leidse Straat- van 1 oktober tot voorrangsweg hebben besloten: JRGERLIJKE STAND de Rljnsburgerweg tAV» too fc VAN LEIDEN P. Kloos en G. Sneijders. Arthur H. Hoogervorst IA 30| 961 jyke Jongeneel en M. M. den ider. Wilhelmus Johannes Maria, J. W. Schoo en P. M. van den 4. Claudia Rebecca, d. v. L. Pronk G. P. W. Bandel. Jan Pieter, z. v. 1. van Essen en A. P. den Boer. slque, d. v. P. H. Marks en C. H. ingezaal. Ronald us Joannes Wou_- m der Jagt. GETROUWD de Jong en M. M. Lagerberg i C. C. P. H. La- Pardon. N, Franke en M. Souverein. H. Monte en J. E. van Hooidonk. J. en M. Freeke. W. van de M. W. Smit. G. Kreuger en E. Karremans. M. Wassink en biendse. OVERLEDEN van Bronswijk, 53 Jaar, Z^llAi iRKTBERICHTEN -4&DEN, 18 september. Veemarkt I JD 2. Melkkoeien 90, f1050 tot WbJv 5 per stuk handel rustig. Vette - 0 250, 13.40 tot 14.20 kg. sch. /Af| tamelijk. Vare koelen 30, f625 per stuk. kalm. Vette kalve- 119, 12.60 tot f3.40 per kg lev. vlug en duur. Vete schapen 220 tot f 105 per stuk, stug. Fokscha- 20 96 _jptember. Aangevoerd "tijen Goudse kaas r~ ^hevro» t kaas. Noteringei 24711 leidse kaas 1ste kwal. lixl res <1 matig. 1, 18 september. Groente- "I. Per 100 kg 41 5-42. Andijvie i 30-54, Spruiten 15-64 Komkom- .15-19, Tomaten 25-88, Uien 16- fltlof 97-139. 10 stuks Meloenen 50-142, Per- G25, Bloemkool A 12-50, Knol- i 15-24, Komkommers 10-57, Sla 000 *4£0 bos Bleekselderij 18-21, Bos- 20-37. j&IEER, 17 september Coöp. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. gemengd 15—18, Rood 8—15 18, Wit 1013, Orchid Beauty obpvrolei Tangerlne 13—17. Rozen: Geh 15~24- Baccarat 25—41, New- Sel 10—15, Carol 6—10, Pink Sen- 12—18. Super Star 2540, Gar- H), alles per stuk. Wethouder P. S. Harmsert speldt de Koninklijke onder scheiding op. (Foto LD/Holvast) licht stelde en kon mededelen, dat het H M. de Koningin had behaagd hem de bronzen ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nas- te verlenen. De directeur, ir. Y. Ykema, had eveneens veel waarde ring voor het werk van de jubilaris. Nimmer kwamen in deze jaren over persoon en arbeid klachten bij mij binnen en dit is wel het groots te compliment, dat ik op deze dag kan maken aldus ir. Ykema. Een envelop met inhoud en 'n oorkonde van de gemeente waren de tastbare bewijzen deze dank. Na afloop van deze plechtigheid verplaatste de feestvreug de zich naar de kantine van het bedrijf, waar de collega's van de jubilaris zorgden van een niet min der hartelijke huldiging. LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 WARMOND I BANKEN VOOR HALF MILJOEN OPGELICHT j Raad gaat praten n (Van onze Arnhemse correspondent) over woons Dinsdag 22 september komt de raad van Warmond in openbare ver gadering byeen. Als voornaamste punt op de agenda staat een nader voorstel van B en W inzake het ver lenen van toestemming tot het inne men van ligplaats voor een woon schip in de Dinsdagse Wetering. Zo als bekend werd dit punt om diverse redenen in de vorige vergadering van de agenda afgevoerd en wel met als voornaamste reden dat het college van B en W reeds toestemming had gegeven aan B en W hadden dit volkomen arge loos gedaan omdat later pas werd ontdekt dat het water gedeeltelijk gemeente-eigendom is, maar men kwam er in de vorige vergadering wel een beetje laat mee op te prop pen, iets dat de raadsleden enigszins prikkelde. In hun nader voorstel lichten B en W de gang van zaken omtrent de gewraakte goedkeuring nog eens toe en hieruit blijkt wel dat B en W geen blaam treft. Na ryp beraad zijn B en W nu tot het volgende resultaat gekomen door te besluiten in de toekomst slechts voorstellen aan de raad te doen als het aanvragen betreft van War- monds ingezetenen, waarin dan te vens de esthetische zijde van het desbetreffende schip zal worden be trokken. Zij willen hierop echter een uit zondering maken voor de heer Pad- ber, die anders de dupe zou worden van een vergissing door derden. ..Interpol zit te popelen deze man op te vangen. Ik ben blij met deze vangst. Hij heeft maandenlang in Italië. Frankrijk en West- Duitsland geleefd van de opbrengst van ongedekte cheques, maar in Nederland ging de vlieger niet op. Dit zei de procureur-generaal bij bet Gerechtshof in Arnhem, mr. G. W. C. Bijvoet, in zijn requi re betrokkenen. slto"' tc9en een 51-jarige banketbakker uit Diisseldorf. die wordt verdacht van poging tot oplichting van een boerenleenbank in Mook en een bank in Nijmegen. De procureur-generaal eiste twee jaar gevangenisstraf met aftrek tegn de Duitser. Dit is de bevesti ging van het vonnis van de rechtbank in Arnhem. F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Overleden: S. J. Comelis, 54 jaar, Oosterbeek; W. Companjen, Ensche de; P. J. Bestebreurtje, 68 jaar, Epe; A. K. H. Pohlman, 60 jaar, Ensche de; E. RookerPranx, 62 jaar, Den Haag; J. Groes, Amsterdam. De Duitser is begonnen met het innen van voor vele banken zeer schadelijke cheques. De totale schade moet ongeveer een half miljoen be lopen. De banketbakker kwam in con tact met een 50-jarige verpleegster, die de man grenzeloos vereerde en die in alles geloofde wat hij onder nam. Na haar spaarduitjes onge veer 10.000 DM te hebben geli quideerd, stelde hij voor te trouwen. Hij vertelde nog machtige kapitalen te goed te hebben uit erflatingen en ze zocht dan ook niets onbehoorlijks in de inning van cheques bij ver schillende banken in verschillende landen. „Huwelijksreis In werkelijkheid was zijn gehele vermogen 1 DM, welke som hij te goed had van een Duitse bank, die zo „handig" was geweest hem een chequeboekje te verstrekken. Nadat hy met zijn vriendin een zogenaam de huwelijksreis door verschillende landen had ondernomen, kwam hij in oktober van het vorige jaar te- Het college van Gedeputeerde Sta ten gaat zich in oktober november bezig houden met Warmond. Het be treft hier de partiële herziening van het streekplan Bollengebied. Aan dit streekplan werd bij Koninklijk be sluit goedkeuring verleend behoudens wat betreft het perceel sectie o. 13 te Warmond, bestemd tot agrarisch bedryf, aan welke bestem ming goedkeuring werd onthouden. Tegen deze bestemming dienden zo wel de raad der gemeente Warmond als de eigenaresse, de N.V. Tudor te Rotterdam, bezwaarschrift in. Met de partiële herziening wordt voldaan aan de verplichting om het niet goedgekeurde gebied nieuw plan vast te stellen. Naar bij onderzoek is gebleken heeft het perceel in het uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Warmond niet voor de gehele oppervlakte een industriële bestemming. Een klein gedeelte daarvan is bestemd voor agrarische doeleinden met daarbij behorende bebouwing. Tegen deze partiële herziening is weer een be zwaarschrift ingediend door de N.V. Nederlandse Spoorwegen. Zij zeggen Jubileum H. J. Willemse Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer H. J. Willemse in dienst trad bij de N.V. v.h. R. M. Beuth en Zonen Dekenfabrieken. alhier. Op verzoek van de jubilaris werd dit feit slechts in intieme kring her dacht. De directeur, de heer J. F. Bogaars, die hem en zijn echtgenote hedenmorgen ontving, huldigde de heer Willemse en wees erop dat de jubilaris zich steeds heeft doen ken nen als »een plichtsgetrouw wer ker, die voor iedereen klaar staat en waarop nooit tevergeefs een be roep wordt gedaan. Als stoffelijk blijk van waardering bood spreker, namens de firma, aan de jubilaris een enveloppe met inhoud aan, als mede, namens de Nederl. Maatschap pij ^oor Nijverheid en Handel, het Vererend Getuigschrift met bijbe horende draagpenning. Mevr. Wil lemse ontving een boeket bloemen. Namens het personeel werd de heer Willemse toegesproken door de heer Majolée, die de jubilaris een ge schenk onder couvert aanbood. Nadat de jubilaris had bedankt, voor deze hulde en ontvangen ca deaus, werd hem de gelegenheid ge geven dit heuglijke feit verder in huiselijke kring te vieren. ZILVEREN JUBILEUM H. W. G. P. SPENDEL De heer H. W. G. P. Spandel, ga ragechef. vierde vandaag zijn zilve ren jubileum bij Vroom en Drees- mann. Na een feestelijke ontvangst door' het personeel met veel geschenken en waarderende woorden „Wat is het fijn om u nu eens een ser vicebeurt te mogen geven" werden jubilaris en echtgenote door de di rectie ontvangen. Tijdens deze ont vangst schetste mr. W. J. M. Kerck- hoff wat er allemaal moet gebeu ren om het wagenpark van een wa renhuis in conditie te houden. Het vakmanschap van de heer Spendel werd gewaardeerd met het vererend getuigschrift van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel en de daarbij behorende leg- en draag penning. Na de vindingrijkheid van de ju bilaris te hebben gememoreerd welke vooral in de oorlogsjaren zo belangrijk was overhandigde de heer Kerckhoff een geschenk on der couvert. Vele bedrijfsgenoten en gepensio neerden maakten van de ..gelegen heid gebruik om de sympathieke jubi laris met het bereiken van deze zil- I veren mijlpaal te complimenteren. o.a. dat de trace van de geprojec teerde zogenaamde Schiphollyn aan vankelijk lang het in geding zijnde gebied en ten zuidoosten van de Rijksweg 4 was getekend, maar dat sindsdien is gebleken dat een ligging van de spoorlijn direct langs de Rijksweg niet mogelijk is, doch meer zuidoostelijk moet worden geprojec teerd, waarbij het betreffende per ceel moet worden doorsneden. De Spoorwegen menen dat ook vooruitlopend op een partiële wij ziging, waarin het schematische spoorwegtracé door een definitief zal moeten worden vervangen, reeds de aandacht van het college van Gedeputeerde Staten te moeten vra gen met het verzoek de thans ter inzage liggende partiële herziening niet ongewijzigd vast te stellen, daar hierdoor in het toekomstige spoor wegtracé bebouwing vc ciële en industriële doeleinde kunnen verrijzen. LEIDERDORP Jubilaris in Gouda gehuldigd Do heer A. Glasbeek uit Leiderdorp vierde woensdag zijn zilveren jubi leum bij de Goudse Verzekering Maatschappij N.V. De heer Glasbeek, die als inspec teur bij de maatschappij werkzaam is, is de 31ste in de rij van jubila rissen bij de „Goudse". De jubilaris werd met zijn echtgenote door de di rectie in het hoofdkantoor in Gouda ontvangen en door de directeur, de heer G. Bouwmeester, als een zeer gewaardeerd medewerker gehuldigd. Naast geschenken van zijn colle ga's uit de binnen- en buitendienst ontving de jubilaris uit handen van de heer Bouwmeester o.a. de zilve ren legpenning met inscriptie van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. 's Middags werd in „In den Ver gulden Turk" te Leiden een druk be- zoch receptie gehouden, waarop vele assurantie-tussenpersonen hun gelukwensen kwamen aanbieden. WEGENS HOGE KOSTEN Onder leiding van de heer L. M. Tryselaar kwam de middenstands- vereniging „Oegstgeest Actief" bij een. Er bestond voor deze vergade ring grote belangstelling. Er waren nieuwe leden toegetreden. Het on langs overleden lid, de heer W. kreeft, werd herdacht. De voorzitter kon de verheugende mededeling doen dat overeenstem ming was bereikt met een aantal eigenaren van voortuintjes om deze te doen verdwenen om plaats te ma ken voor een trottoir, waardoor het VOORSCHOTEN In de eerste bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Voorschoten was als gast aanwezig, ds. J. van Leusden uit Leidschendam, die een inleiding hield met als onderwerp: „Samen in ge sprek op reis naar Rome". Ds. Van Leusden gaat tweemaal per jaar met gecombineerde groepen naar Rome. Deze groepen bestaan uit protestanten en rooms-katholirt- ken. Het doel hiervan is om contact met elkaar te krijgen. Volgens ds. van Leusden is de éénheid der Ker ken nog ver weg. Er wordt alleen afgetast en gezocht naar eenheid onder elkaar, maar die eenheid komt alleen op Gods tijd en is geen men senwerk. Sprekend over de stad Ro me en zijn kerken vertelde de pre dikant dat de St-Pieter een echte toeristenkerk is. Het valt de buiten staanders op, dat er weinig devotie is in de St.-Pieter. Na de pauze be stond gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook werden dia's vertoond. Rouwkoop-tsb uitgesteld De competitiewedstrijd, die Rouw koop morgen zou spelen voor de vierde klasse van de zaterdagmid- dagcompetibie tegen TSB, is in ver- band met een sterfgeval bij TSB uitgesteld. huidige winkelcentrum wordt gemo derniseerd. De voorzitter ontwikkelde vervol gens de gedachten van het bestuur inzake de komende acties voor St.- Nicolaas en Kerstmis. De plaatsing van kerstbomen, zo als in de laatste jaren het geval was zal achterwege moeten blijven we gons de hoge kosten als gevolg vai de eisen die de lichtfabrieken stel len. Besloten werd enige wijziging te brengen in het gebruikelijke pro gramma op de middag van de in tocht van St.-Nicolaas. De kinderen uit de nieuwe woonwijken zullen er bij worden betrokken. L'it de discussies bleek dat de mid denstanders bereid zijn veel te doen om niet ongunstig af te steken tegen over het nieuw te stichten winkel centrum. OEGSTGEEST Diplomazwemmen In Poelmeer werd voor het zwem diploma gezwommen. De namen var de geslaagden zijn: Diploma A: Leonar Oomk, Theo Tobé, Bep v. Heiningen, Bernard Tulp. Diploma B: Irma v. 'd. Bosch, Jaap v. Toorenburg, Frans v. Bellen, Wil- ma v. d. Putten, Okie v. d. Voet, Lyda Angevaare. Diploma C: Petra de Wolf, Jan de Wolf, Ans Molenkamp, Johny v. d. Luijt, Jan Willem Hildebrandt, Willy v d. Kooy, Jaap Toorenburg. Diploma D: Petra de Wolf, Jan de Wolf, Arie Vreeken, Thea Huiberts, Bert Boland, Jaan Brouwer, Lenneke Thorn, Antoinet Smit, Marion Sprin- ken. Morgen sluit de inrichting. recht in Nederland en hy probeerde ongedekte cheque te verzilveren bij de Amsterdamsche Bank in Nij megen. Maar daar trapte men er niet in. Maar bij de Raïffeisenbank in Mook vond hy wel gehoor, want daar had hy een aannemelijk klinkend verhaal verteld, na*meiyk dat hij een villa r f 160.000,- zou hebben gekocht dat hy een tegoed had by een Italiaanse bank voor zeker één ton Een bankbediende wilde het „echt paar" wel zo lang helpen met f200,-, want de voorschriften verboden hem de gevraagde 40.000 DM uit te beta len. Weldra bleek dat de bediende het slachtoffer van oplichterij was geworden. De Amsterdamsche Bank had inmiddels Interpol laten inscha kelen. Nieuw verhaal Interimdividend Koninklijke: f 2.60 De raad van commissarissen en de directie van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschap pij hebben besloten tet uitkering van een interimdividend over het boek jaar 1964 van f2,60 per aandeel, (onveranderd). Pool -expeditie heeft het erg koud Volgens in Brussel ontvangen be richten heeft de Belgisch-Neder landse Zuidpoolexpeditie in augustus met zeer lage temperaturen te maken gehad, 't Minimum was min. 44.8 graden. Het kwik kwam nooit hoger dan 9.8 graden onder nul, waardoor het gemiddelde min 21.4 graden bedroeg. Gedurende 29 dagen heersten er sneeuwstormen, die zes dagen lang bijzonder hevig waren. Ondanks deze weersomstandighe den werden de wetenschappelijke onderzoekingen normaal voortgezet op het gebied van de weerkunde, aardmagnetisme, ionosfeer. radio actieve stralingen. poollicht. en biologie. De geodesische studies moesten als gevolg van het slechte kozakkenpaarrtei Rest plotseling gestoi Driebei optrad land op- eken De politie er politie kkenpaarden onderzoek het centraal dlergenees- Driebergen, waar de groep" woensdag maÊsaf' de Amsterdamse politie onderzoek Ingesteld. Delen hebben van de dode voor een uitgebreid onderzoek opgé- kundlg Instituut in Rotterdam, vreesd wordt, dat de dieren verkeerd voedsel hebben gegeten. De banketbakker, die zei ook paar- dcfokker te zijn geweest, had ver schillende achtergronden bij zijn verdediging verteld. Voor het ge rechtshof kwam hij met een geheel nieuw verhaal. Hij zou namelijk dej Leiderdorp: dokter Blaauwendraad onechte zoon zyn van een twee jaar Hogewaard 4. Koudekerk, tel. 01714 Medische diensten geleden overleden grootgrondbezit- een zekere baron Von Woerin- gen in Fritzlar bij Würzburg. En zou hem oude huizen en een stoeterij met 18 paarden hebben na gelaten. Hy zei de huizen te willen schenken aan de gemeente Fritzlar: het waren historische gebouwen uit 1702. De president van het Gerechts hof zei, dat de gemeente we lin haar nopjes zal zijn met zulk een zeld- e schenking van iemand, die niet r dan één mark in de wereld bezat. Tegen zijn vriendin, in zekere zin ook medeplichtige, eiste de procu reur-generaal conform de eis, vier maanden gevangenisstraf met af trek. zy heeft deze straf reeds on dergaan, maar was in hoger beroep gekomen, omdat ze zich onschuldig voelde. In West-Duitsland is zy in middels veroordeeld tot zes maan- gevangenisstraf voorwaardelijk. Uitspraak over veertien dagen. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht, de heer A. W. de Haas J demoraliseert zijn. Van'deze (Waalre) en mej. L. Visser (Voor- held zijn vele leden gevangen ge- President Soekarno is gisteren voor een niet-officieel bezoek van twee dagen in Thailand aangeko men, de eerste stopplaats op zyn reis van een maand, die hem verder naar Pakistan. Joego-SIavlë, het Vaticaan, Oostenryk. Egypte Noord-Korea zal voeren. Het vertrek van het Indonesische staatshoofd uit Djakarta was uit veiligheidsoog punt strikt geheim gehouden. De plaatsvervangend gouverneur van Djakarta, Ngantoeng, deed gis teren een beroep op de inwoners van d« stad, geen moeilykheden te ver oorzaken tydens Soekamo's afwezig heid, zo meldde het persbureau „An- tara". De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, zal als waarnemend president optreden. Soekarno zal de Paus bezoeken President Soekarno zal op uitno diging van Paus Paulus een officieel bezoek aan het Vaticaan brengen. Daarna zal hij, in oktober, in Cairo de conferentie der ntet-verbonden landen bywonen. Andere bezoeken, die de Indonesische president op zyn reis programma heeft staan, gelden Pakistan en Joego-Slavië, alsmede Noord-Korea. Laatstgenoemd land zal hy, op uitnodiging van premier Kim II Soeng, bezoeken na de con ferentie in Cairo. Tenslotte zal hy zich in Wenen geneeskundig laten onderzoeken. Half oktober wordt de president, die tydens zyn reis vergezeld zal zyn van de minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, in Djakarta terugverwacht. De Indonesische president heeft intussen besloten de strijdkrachten en het arbeidspotentieel te mobilise ren voor snellere uitvoering van zyn bevel om „Maleisië te verpletteren", zo is door Radio-Djakarta bekend gemaakt. Voorts werd de instelling bekendgemaakt van regionale uitvoe rende machten met het recht tot arrestatie, opsporing en het in be slag nemen van eigendommen. Het besluit is genomen in verband met de Indonesische confrontatiepolitiek ten opzichte van Maleisië. Militaire kringen in Labis, in het zuiden van centraal-Malakka, me nen thans dat er in het begin van de maand niet één maar twee groe pen Indonesische parachutisten zyn geland. Volgens hen heeft een van de groepen van vyftig parachutis ten nog een zekere leiding. Een an dere groep van eveneens vyftig pa rachutisten die 30 kilometer ten noorden van Labis landde Vlek. Wit-Gele Kruis, Zoeterwoude. H. Rijndijk, tel. 01710 21673. Voorschoten: dokter Swen, Veur- seweg 20. tel. 2356. Tandarts Kengen, Kon. Wilhelminalaan, 9.30 uur. Apotheek Doezasfcraat 31, Leiden, tel. 21313. Warmond: dokter Bots, Voorhout, 1. 02532—7393. Zr. Meyssen. Jac. Beierenweg 1, Voorhout, telefoon 02532—7796. assenaar: dokter Ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027. Dokter De Jong. Wittenburgerweg 188. teL 9124. Apotheek Langstraat 96, tel. 2141. Steekpartij-Veendain „Buurman heeft daad begaan" De 81-jarige weduwe T. Kolk die, evenals haar 61-jarige neef W. Kolk en een buurman, ernstig werd ge wond by een steekparty in haar wo ning in Veendam, heeft in het zie kenhuis in Groningen verklaard, dat haar buurman, een 39-jarige man, deze daad heeft begaan. De buurman, wiens toestand nog zeer kritiek is en die in een inrich ting in Zuidlaren wordt verpleegd, mag volgens inspecteur Rutgers van de gemeentepolitie in Veendam, nog niet worden gehoord, zodat in dit drama tot op heden nog weinig licht is gekomen. De toestand van de heer W. Kolk is vry redeiyk. BEURSOVERZICHT Philips gevraagd Amsterdam, 18 september De internationale waarden hebben vanmiddag de beurs verlaten in een opgewekte stemming. De Philips- aandelen waren aan de vaste kant. Dit door lokale- en Zwitserse vraag. Het fonds sloot gisteren in Wall Street een halve dollar hoger. Phi lips ligt de laatste tyd op de New- yorkse beurs vast. De mogelijkheid tot het uitgeven en verhandelen ter beurze van aandelen Philips met een nominale waarden van f 10 (thans f25), wordt in Wall Streetkringen als zeer gunstig voor de Philips-aan- delen opgevat. Hierdoor zouden deze stukken in een nog grotere kring be kendheid gaan genieten. De Hollandse singanalapparaten (dochter van Philips) heeft een zeer belangryke opdracht ontvangen voor haar ontwikkelde radarapparatuur. Kon. Olie lag hoger op f 161,60 (f 160,90). Unilever verbeterde f 1.- tot f 149,20. Philips was circa f 1,50 hoger op f 161,30. Verder verbeterde Aku byna 4 punten tot 478. Dit als nawerking op de gunstige resultaten de Amerikaanse dochter Ameri- Enka over de eerste 9 maanden 1964. De adviesprys voor hoog- s was (613 (onv.). De koers voor aandelen Centrale Suiker Maat- schappy daalde aanvankelyk van 419 tot 416. Op dit verlaagde niveau kwam vraag los waardoor de koers steeg tot 424 (420) De VAT aandelen waren gedurende de niet-officiële ochtendhandel In gezakt tot f 17,50. Vanmiddag werd rond de f20,- gehandeld. De leidende cultuurwaarden werden vry wel verwaarloosd. De staats- fondsenmarkt gaf wederom een vaste stemming te zien. Dit gold ook voor de leningen Bank voor Ned. Ge meenten. Vrijdag, 18 september 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- Ned. '64 5V« Ned. '64 5 Ned. '58 44 Ned. '59 4 Ned. '60-1 4% Ned. '60-11 Ned. '59 4>; Ned. '60 4 Ned.'61 4K Ned. '63 4'4 Ned. '47 Ned. '53 3=/4 Ned. '48 3>,i Ned. '50 I-II 3*4 Ned. '54 I-II 3U Ned. '55 I 3'A Ned. '55 II 3Vt Ned. "37 3 Ned. Gb. obi. 3% Ned. dol in. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% 101% 102* 92H 9211 92% 87% 87% 89 96% 92% 5 102IJ 94% 94tè ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 111% 111% Ver. HVA-my. 148 146% A.K.U 474% 471 Deli My cert 126.10 126.40 Hoogovens cert. 613 616 Philips gem. bez. 159.75 161.20 UnUever eert 148.15 148.90 Dordtse petr. 741% 746% Kon. P (50 f 20) 160.95 161.50 HoU. Amer. Lyn 105%* 105% Java China Pak. 152 152 KJjM. 67.90 67.50 Kon. Ned.St.boot 142% 142% Kon. Paket My. 150 151 Stoomv. My Ned. 133% 134% Niev Goudr. eert. 100% 100% v. Ommeren eert. 248 255 Kon. Rott. Loyd 141 137% N. Scheepv. Unie 130% 131% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.Ieningen A'dam '47 3% 91 91% A'dam '48 3% 91 R'dam '52-1 4% 92 idem 17 I-IH 3% 89% 90 Bankwezen Bank N.G.85' 5% 99% idem '58 5 98 idem '64 5 98% d. N.W.B. -52 4% 92% 93 BVG Rspbr '52 164% 164% 3VG Rspbr. f500 141% 141% Industr. Obligaties Philips Dol '51 88 88% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen 86% 75% 88% 88% 87% 111% 85% 88% 244% Premieleningen Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A dam '51 I 2% A'dam '56 J 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Drodrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-HoU. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen fnterunie f 50 206 206 Nefo f50,- 112 112 Robeco 235 235 Unites f50,- 505 505 Ver. Bez. v 94 f 50 138 138 Europa I 10 pb 542 542 Cultuurbank 23% 23', Holl Bank O eert 245% Ned. Handelmy310 Ned. Mid.bank 105.50 Amro 352% R.V.S. eert759 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 608 Berkei's Pat. 220 Borsumy-Wehry Bronsw. Calvé Delft eert. K Pap. v. Gelder K Ned. Grofsm. De Gruyter pref b 143% Holl. Constructie Ing. bur. v Bjiyv Internatio v. Kemp en Beg Kon. Zout Ketjen Leidse Wolspxy Müller en Co. NB Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd My Ver. Machfabr. Ver. Touw fa br Vihamy Walvisvaart Wernink's 8et.my Wilton Fyenoord 193 v. Wyk - Heringa 118 Zaalberg 118 MUnbouw en petroleum Biliton 2de r 445 Kon. Petr. (120) 160.50 Amer. fondsen 159% 119% 359% 56.20 275% 65% 139% 57.20 Canad. Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel Bieden Ebt dividend ExcJalm Laten 51% 87% 54% 41% 725% 99% 89 50% 49% 43 tV 63%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17