Cimstenaarsvakbonden zijn tegen liquidatie kunst kaleiöoscogp Blokkade tegen Turken in Kokina opgeheven Kwestie der Ned. Opera Plannen Commissie Keeser slag in de lucht" genoemd Janca Becas wint hel vocalisten-concours Prijzen voor drie Nederlanders GRONDIGE HERZIENING VAN R.-K. MORAALTHEOLOGIE IS NODIG 4;i VAN (AF v NASSAU „Camera Obscura" 125 jaar Brits machtsvertoon in Zuidoost-Azië Dagvaarding Nieuw als openingsgeschenk bedrijf moet worden ontruimd LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 lts kunstenaarsvakbonden hebben in een adres aan de Am- jdamse gemeenteraad verzocht het door het bestuur der Stich- g „De Nederlandse Opera" genomen liquidatie-besluit niet goed keuren, in tegenstelling tot de voordracht van B. en W. van Am- rdam om dit wel te doen. De bonden wensen geen ontbinding maar sanering en reorgani- ie zolang de toekomst van een nieuwe opera, zijn doelstelling, or- ïisatie, personeelsbezetting en beleid niet vaststaan en het bou- van een „waarlijk Nederlandse operatraditie" niet is gega- ideerd aldus de kern van het adres. bonden zijn: de Nederlandse eratie van beroepsverenigingen kunstenaars, de Nederlandse be- isvereniging voor muziek-drama- kunst, de Algemene bond van stenaars, de Algemene bond „Mer- as", de Bond van christelijke kun- »ars in Nederland en de Nederl. h. Bond van musici en artiesten. REORGANISATIE EN VERJONGING bonden stellen een reorganisatie op basis van om. de volgende n: aftreden van het gehele be en directie, herziening van het lut van de Stichting (of Staats- iting), dat moet waarborgen: tieke en zakelijke onafhankelijk- van de leiding en de mogelij k- leiding om alle arbeids- elüke rplichtingen jegens haar neel te kunnen nakomen, een lig geïncorporeerde balletgroep Streeks onder gezag van de lei- pleiten de bonden voor ver en vernieuwing in alle groe- ilgens een met de vakorgani- overeen te komen procedure, er op gericht zal dienen te zijn sanering in ten hoogste twee zal kunnen worden voltooid. pdsklok wordt geluid iet adres wordt o.a. gezegd, dat nt van de uiteindelijke gang Iken bij niet-kunstenaars ge- pline in het bedrijf te herstellen en te handhaven. Het is de bonden niet duidelijk waarom een instelling, welke in een impasse is geraakt moet wor den geliquideerd. Zij kunnen zich slecht liquidatie voorstellen ingeval van faillissement. De bonden achten het onjuist dat de Staatssecretaris niet wenste in te gaan op de schuld vraag in de huidige impasse. Zy zien niet in hoe men ooit tot een gezond operabedrijf kan komen, zonder dat nauwkeurig is vastgesteld door welke oorzaken het huidige bedrijf in moei lijkheden is geraakt. Geen leed en onrecht Het is onze overtuiging aldus de Bonden dat de Amsterdamse ge meenteraad niet mede verantwoorde' lijk wenst te worden voor de gevol gen welke het beleid van de Staats secretaris zou hebben. De gemeente raad zou daarmede immers zijn for mele en morele verplichtingen als oprichter van de gemeentelijke stich ting „De Ned. Opera" (I960) ter con solidering van de positie dezer instel ling en van haar geëngageerden ver zaken. Het adres besluit aldus: „U neme geen besluiten welke in de kringen van de Nederlandse kunstenaars die zich met bitterheid de gang van za ken bij de liquidatie en fusie van bal letten herinneren, leed en onrecht veroorzaken. Zulke besluiten zouden zich wreken en zouden slechts nieu we moeilijkheden en crises oproepen". NIEUWE DIRECTIE BIJ VAN WIJK De heer K. Wildeboer, die een groot aandeel heeft gehad in de reorgani satie bij de NV Leidse Textielfabrie ken Gebr. Van Wijk, zal zelf ook af treden als directeur. In deze functie wordt hij opgevolgd door dr. J. C. M. van Rhee, die reeds eerder zitting had in de directie van Van Wijk en Heringa. De heer M. H. G. Garde niers is benoemd tot commercieel adj. directeur, speciaal belast met de verkoop en de reclame en de heer R. de Jong tot technisch adj. direc teur, belast met de produktie. Tot hoofd van de administratie is be noemd de heer J. B. Sprey en ir. J. A. N. de Leeuw tot bedrijfsingenieur, belast met de research. Allen maken reeds lang deel uit van de voormalige NV Van Wijk en Heringa. Na bezoek VN-commandant Thimaya President Makarios heeft zaterdag de commandant van de VN- vredesmacht op Cyprus laten weten, dat hij akkoord gaat met het zenden van voldoende voedsel naar Kokina en dat hij bereid is hierbij de hulp van Turkije te aanvaarden, mits deze hulp via nor male banen en de gebruikelijke havens gaat en niet direct via Ko kina. bit. TRIMBOS: „Wij groeien snel naar crises binnen de R.-K. Kerk, die dezelfde desastreuze gevolgen dreigen aan te nemen als de sociale revolutie in de vorige eeuw heeft gehad voor de kerken". Dit zei zaterdag dr. C. B. J. Trimbos, directeur van het Instituut voor Psychische Hygiène van het Katholiek Bureau voor Geestelijke Gezondheids zorg tijdens de jaarlijkse conferentie van de katholieke werkge meenschap binnen de Partij van de Arbeid in Oosterbeek. Hij hield een voordracht over enige consequenties van de bevolkingsgroei. Dr. Trimbos achtte een grondige herziening van de R.-K. mo raaltheologie nodig ten aanzien van de anti-conceptionele metho diek. ipmerkingen in het rapport van immissie-Reeser over een opera buurt van Leiden, welke een van f. 10 miljoen vergen, en rgelijking met de toeristische en Bayreuth en Glyndebourne, i „even zovele slagen in de genoemd. De verwerkelijking in het rapport voorgestelde ngsperiode staat, volgens het gelijk met „het luiden van de Jok in ons land over de be ng van de muziekdramatische De bonden menen dat alle lies door de commissie-Reeser geen enkele mogelijkheid tot «nlijking hebben. itisehe opmerkingen onden zijn vports van mening, de afgelopen jaren niets is ge- van een eenhoofdig gezag, in een vaste muzikale leider, verband stelt het adres dat de 'ent Bauer Theussl lange afwezig was en zelfs in de planning voor het seizoen buitenslands bleek te zijn. De achten het onjuist dat nog het systeem van engageren van opgeld doet. „Dit zou slechts ijn wanneer men zich ten doel n gastenopera in stand te hou- i niet een ensemble-theater", het adres. De bonden menen dat van een goede samenwer ken leiding en geëngageerden iets is terecht gekomen. Hen kritiek op de directie, die hen heeft nagelaten de disci- vondst te Zeist Nadat zaterdag in de concertzaal van de Casinoschouwburg te Den Bosch de finale is gehouden van het internationaal vocalisten concours, heeft de jury de prijzen als volgt toegekend. Sopranen: eerste prijs en tevens beste zangeres van het concours, Janca Bekas, (Hongarije), eerste prijs Bozena Kinasz- Mikolajczak, (Polen), tweede prijs, Mary Hay- ward, (Engeland) Alten: tweede prijs, Anne Male- wicz-Mady (Polen). Tenoren: tweede prijs, Geoffrey Shovel ton, (Engeland) en eveneens tweede prijs, Patric Costeloe, (En geland.) De aanmoedigingsprijs van de Kon. Ned. Vereniging tot bevorde ring der Toonkunst alsmede een ere diploma, werden behaald door de ba riton Anton Thissen, (Kerkrade.) Erediploma's gingen voorts naar de sopranen Els Bieta, Nizaol, (Polen) bai, restauratiewerkzaamheden in 1840 herbouwde Hervorm- aan de Utrechtse weg te zaterdagmorgen vlak voor fatoel op nog geen meter diep zand een grafsteen gevon- de in 1742 in de kerk ten gedragen Lodewijk Adriaan, Nassau, vrijheer van Zeist, [ijk Adriaan van Nassau die i 1665 moet zijn geboren achterkleinzoon van Prins De vader van Lodewijk vas de in 1632 geboren Wil» lan van Nassau, heer van en Odijk en tevens stich- het Zeister slot. Van oud- ige zijde bestaat veel be ng voor de vondst van steen die in een zeer gave g keert. Men hoopt de zware w deze week te lichten, doch Afstaan reeds vermoedens dat grafkelder onder deze steen Volgens verhalen moet het mailde lichaam van Lodewijk van Nassau het laatst zijn pen de oude kerk in 1940 zijn MO ing onderging. Graaf Wil- daan van Nassau die in B^pleed is evenals zijn echtge- abeth van der Nisse, een lurgemeestersdochte, begra'; uderkerk aan de Amstel. Het mag wel even gememoreerd worden, dat Nicolaas Beets 125 jaar geleden aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de theolo gie en in datzelfde jaar zijn mees terwerk, de Camera Obscura van Hildebrand verscheen. Merkwaardigerwijze heeft Beets de student, predikant en later hoogleraar in de godgeleerdheid, die op zijn 25ste jaar bovengenoemd ge niaal boek schreef, sindsdien niets meer van wezenlijk belang gepro duceerd. Hy liet zich daarna een zestig jaren lang zonder pro test „een leven van gekroonde onbe nulligheid" welgevallen. Aan een opstel van dr. P. H. Schro der ontlenen wij, dat het Nederlands van Hildebrand zulk een rijke mijn, zulk een frisse bron is, dat men er steeds weer uit kan putten en er zich steeds weer aan laven kan. Hildebrand is in zijn Camera Ob scura de schepper van het moderne Nederlands. En dat is van zulk een veelomvattende betekenis, dat men de jonge auteur niet genoeg eer kan bewijzen! Première in Tilburg van Pirandello In de Stadsschouwburg te Tilburg bracht de toneelgroep „Ensemble" zaterdagavond de première van „Het leven dat ik je gaf', een toneelspel van Lulgl Pirandello in de verta ling van Beatrice Maasland-Girgen- tini en onder regie van Angelika Hurwicz. Caro van Eyck, Ina van Faassen, Magda Janssen en Jeanne Ver- Straete vertolkten de voornaamste rollen in dit dramatische spel, ge schreven in 1923, dat op ietwat sen- j timen tele en theatrale wijze verhaalt van een moeder die de dood van haar zoon niet wezenlijk wenst te accepteren, doch hem in- haar hart doet voortleven totdat zij tot de rea liteit wordt teruggeroepen door de moeder van de gehuwde vrouw, waarmede hij een jarenlange ver houding had gehad, die niet zon der gevolgen bleef. Het stuk, dat in deze tijd moeilijk nog aanvaardbaar is, werd door de geheel gevulde schouwburg met eni ge reserve ontvangen. en Tineke van Wallinga, Nederland (Groningen), de alt Nicole Oxom- bre, (Frankrijk) en de tenoren Jean-Jacques Schreurs, (België) Frans van Daalen, Nederland (Sant poort) Bij het bekendmaken van uitslagen heeft de voorzitter van de jury, Manus Willemsen, de muziek pedagogen op het hart gedrukt hun leerlingen in het juiste vak te la ten zingen. Er is zijns inziens veel talent door een verkeerde keuze niet aan bod gekomen. Ook wees hij er op, dat het juist de buitenlandse deelnemers waren die werken van Nederlandse componisten op hun re pertoire bleken te hebben. Hij vroeg daarvoor ook de aandacht van de Nederlandse jongere vocalisten. 's Avonds heeft burgemeester mr. R. Lambooy in het Bossche stad huis de prijzen uitgereikt. Hij was van mening dat de tradi tionele politiek van de katholieke leiders één der belangrijkste collec tieve machten is die een progressieve bevolkingspolitiek blokkeren. Door de afwijzende houding van het ker kelijk gezag tegenover de gedachte aan geboorteregeling en de metho des van zwangerschapsvoorkcmiivL is het voor de meeste overheidsper sonen een vorm van praktische poli tick geworden om het bevolkings vraagstuk maar te laten sudderen, aldus de heer Trimbos. De houding van de katholieke landen ter bepaling van de wereld politiek ten aanzien van de bevol kingsaanwas wordt bevestigd in di encycliek „Mater et Magistrat", één der laatste officiële r.-k. kerkelijke stukken. Deze visie op de groeiende wereldbevolking is volgens dr. Trim bos op zijn zachtst gezegd niet over tuigend. Hij vroeg zich af, of deze katholieke leer als weerspiegeling „Berjozka" komt Het Russische staatsensemble 3erjozka" (Het Berkenboompje) uit Meskou zal van vrijdag 20 november t/m vrijdag 4 december naar Amsterdam komen en een se rie voorstellingen geven in de Apol- lohal te Amsterdam. Het ensemble bestaat uit 75 personen. Een gevangen genomen Indo nesische parachutist wordt ge blinddoekt weggevoerd na zijn arrestatie door leden van de vei ligheidsstrijdkrachten in Malak- ka. Lezers schrijven RIJWIELHANDELAAR STROOIDE SPIJKERTJES. „In diverse bladen, zo ook in uw blad, heeft onlangs een bericht ge staan over een zekere rijwielhande laar aan de Rijksstraatweg te Was senaar, die ter verhoging van zijn reparatie-omzet op de openbare weg kepspijkertjes rondstrooide. Wij behoeven nauwelijks te ver melden dat de bonafide rijwielhan delaren zich tengevolge van dit ver werpelijke optreden ernstig in hun goede naam aangetast voelen. Naar aanleiding van deze gebeur tenis willen wij erop wijzen dat ons Bureau door een reglementering van de rijwielhandel het doel heeft het rijwielvak in handen te houden van vakbekwame handelaren en repara teurs, beschikkende over een goed geoutilleerd bedrijf. Wij menen der halve goed te doen hierbij te ver klaren dat betreffende persoon, die zijn „bedrijf" uitoefent in een achter een café gelegen schuurtje, niet bij ons Bureau is aangesloten. Wij betreuren het uiteraard ten zeerste dat een niet aangesloten rij- wie.lnandelaar op deze wijze aan de e naam ran ons vak afbreuk doel. „Centraal Bureau voor de Rijwiel handel". van Gods bedoelingen met de mens heid nu werkelijk ieder ander ant woord dan dit „onwerkelijke, zwe vende optimisme" onmogelijk maakt. Dr. Trimbos gelooft dat een goede bevolkingspolitiek het beschikbaar zijn eist, van een eenvoudige, goed kope, effectieve en voor ieder moreel toelaatbare methode. Een dergelijk middel bestaat neg niet, zeker niet als de katholieke bezwaren tegen de „pil" blijvend blijken te zijn. Dr. Trimbos gelooft dat het bijv. moge lijk moet zijn, om de periodieke ont houding zodanig te vereenvoudigen, dat iedere vrouw zeer precies en op heel simpele wijze haar vruchtbare daigen zal kunnen vaststellen, huidige methode beantwoordt echter beslist nog niet aan deze eis. De VN- bevelhebber, generaal Thimaya kreeg deze toezegging bij een bezoek dat hij aan Makarios bracht, onmiddellijk nadat hy de toestand in Kokina had geinspec- In Nicosia verklaarde generaal Thimaya dat hy in Kokina geen ge volgen van het voedseltekort had waargenomen, doch dat de toestand snel zou verslechteren wanneer de bevoorrading niet spoedig wordt ver beterd. Vele van de 1.500 Turks-Cy prioten in Kokina (en niet 850 zoals de Cyprische roering staande houdt) wonen in holen met de winter in aantocht, aldus de VN-bevelheb- ber. Hij zei dat hun gezondstoestand op het moment geen reden tot onge rustheid geeft. Thimaya zou vandaag een nieuwe bespreking met Makarios voeren ten einde de bijzonderheden inzake de voedselzendingen te regelen. Makari os heeft gezegd, dat de regering van Cyprus desnoods zelfd de financien voor de voedselaankopen ter beschik king zal stellen als de bewoners van Kokina deze niet kunnen bekosti gen. „Ik wens geen lijden op dit ei land", aldus de aartsbisschop. In allerijl De Verenigde Naties hebben zon dag in allerijl levensmiddelen uit ei gen voorraad per helikopter naar Kokina gebracht. Een woordvoerder van de volkerenorganisatie deelde mee dat twee wentelwieken elk 4.000 Engelse ponden levensmiddelen naar Kokina zouden brengen. Uit Nicosia vertrok zondag een vrachtauto van de V.N. met honderden dekens naar Kokina. De dekens zijn bestemd voor vrouwen en kinderen die daar in holen wonen. Een woordvoerder van de Turks- Cyprioten zei zondag, dat de voed selvoorraden in Lapithioe bij Paphos uitgeput zyn. De Turkse inwoners van Lapithioe zouden gevaar lopen van honger om te komen als zy niet gauw voedsel krygen. Een woordvoerder van de V.N. zei, dat een Finse officier van de strijd macht van de volkerenorganisatie zaterdagavond dicht bij de haven van Kyrenia de periscoop van een duikboot heeft gezien, waarvan men de identiteit niet heeft kunnen vaststellen. Twee schepen wier her komst ook niet bekend is, hadden zondagmorgen vroeg seinen gewis sels in de buurt van het Turks-Cy prische dorp Limnitis op West-Cy prus. Afzijdig De Amerikaanse zesde vloot zal niet in de Middellandse Zee tussen beide komen wanneer de toestand met betrekking tot Cyprus een ge wapend conflict tussen Turkije en Griekenland zou veroorzaken. Dit is zaterdag in officiële Amerikaanse kringen te kennen gegeven. Het be sluit was genomen in de overtuiging dat een dergelijk confict zoveel mo gelijk beperkt moet worden gehou den. PSALMBERIJMING ONAANVAARDBAAR De commissie psalmberijming heeft aan de generale synode van de Geref. Kerken (vrygemaakt) gerap porteerd, dat het de proeven van een nieuwe beryming van de Inter kerkelijke Stichting voor de psalm berijming onaanvaardbaar acht. Ook de beryming van ds. L. W. Muns te Utrecht en van drs. J. Luykenaar Francken te Rotterdam, acht de commissie niet aanvaardbaar. Zij oordeelt het gewenst, dat het onderzoek naar de bruikbaarheid van het Psalter-Hasper thans tot een einde wordt gebracht. Voorts wil de commissie In over leg treden met „De stichting geeste lijke liederen" opdat de auteur van he; Psalter-Hasper door deputaten gewenste wijzigingen zo mogelijk in zyn berijming kan verwerken. Bij hun contacten met deze Stichting en deze auteur wil de commissie geen verplichtingen aangaan, die de ker ken zouden binden een eventueel ge- wijzigd Psalter te zullen aanvaarden. In de discussie heeft o.m. prof. Kamphuis de berijming Hasper on aanvaardbaar genoemd. Dr. R. H. Eremmer was van gevoelen, dat als men aan de berijming Hasper kan dokteren, men het ook wel kan doen aan de proeven van de inter-kerke- lijke commissie. De synode is met deze zaak nog niet tot een einde ge komen en heeft de behandeling we gens tijdgebrek afgebroken. Zaterdagavond omstreeks zes uur reed een bestuurder uit Alphen aan den Rijn met haar personenauto over de Bleijenbergstraat in de rich ting van de Hoofdstraat. Een 20- jarige Alphenaar kwam op zijn bromfiets vanaf de Hooftstraat rechts de Blijenbergstraat inrijden. Hij botste tegen de auto, die aan zienlijk werd beschadigd. Op verzoek van de Maleisi sche strijdkrachten zijn Britse straaljagers van het type Hunter in actie gekomen tegen de Indo nesische infiltranten die zich in het gebied van Labis in Malakka in het oerwoud schuil houden. Ook houdt de Britse lucht macht raketten van het type Bloodhound in Singapore in staat van paraatheid. Deze luchtdoelraketten zoeken via ra dar hun doel op. Gezaghebbende zegslieden hebben gisteren er op gewezen, dat Groot- Brittannië zijn grootste militaire macht in Zuidoost-Azië sinds de Ko- reaanse oorlog heeft geconcentreerd om vastbesloten agressie van Indo- j nesische zijde het hoofd te bieden, j De concentratie van macht wordt in Londense kringen gezien als een aanwijzing dat het Engeland menens n elke verdere agressie van Indo nesië tegen het Maleisische vasteland met vergeldingsmaatregelen op Indo nesische bases te beantwoorden. Het gevaar van een gewapende botsing zal met de dag toenemen tenzy president Soekarno een einde maakt aan zyn agressieve en subver sieve acties, aldus de zegslieden, er aan toevoegend dat de Britse rege ring de Verenigde Staten van een en andier op de hoogte houdt. Engeland maakt plannen om zijn militaire macht in Zuidoost-Azië te vergroten, daarbij geleid door do overweging dat Indonesië over grote militaire kracht beschikt, waaronder begrepen door Rusland geleverde ja gers, straalbommenwerpers, luchtaf- weerprojectielen en onderzeeboten. Het 30.000 ton metende vliegkamp- schip „Victorious" en zijn beide on derzeeboot jagers „Caesar" en „Ca vendish" zijn op weg naar de Ma leisische wateren. Eerder deze week werd een luchtverdedigingsregimemt van het Rijnleger naar Singapore overgeplaatst. Donderdag vertrok uit de Middellandse Zes een eskader van twee fregatten, een torpedobootjager en een radarve rkenningsschip naar Singapore. De Royal Air Force zond vier V» bommenwerpers en enkele Canberra's naar Maleisië, welke vliegtuigen kernwapens kunnen vervoeren. Vol gens de laatste berichten is de Britse zeemacht in Zuidoost-Azië nog aan gevuld docr de oorlogsbodems „Cen taur", „Bulwark", twee torpodoboot- jagers met gelelde projectielen, drie escorte-eskaders van torpedoboot- jagers of fregatten en een aantal on derzeeboten. De heer P. W. Vis in Delft die morgen de uitbreiding en ver nieuwing van de werkplaatsen van zijn technisch handels- en in stallatiebedrijf opent, heeft als openingsgeschenk een dagvaarding thuis gekregen. Hij zal namelijk zijn bedrijf moeten ontruimen, waarna het zal worden afgebroken voor het doortrekken van de provinciale weg no 15 (Den Haag West—Rotterdam) I Het bedryf van de heer Vis kwam op 1 februari 1960. toen de annexa tie van 800 hectaren Schipluidens grondgebied door Delft een feit werd, onder de gemeente Delft te ressorte ren. Het gemeentebestuur belegde in verband met de annexatie een bij eenkomst voor de mensen die zo plotseling Delftenaren waren gewor den, en bij die gelegenheid besprak de heer Vis zijn plannen met de wethouder van openbare werken en standsontwikkeling, de heer P. C. Elfferich. Niets te duchten ten en dat hij zyn plannen kon uit- Ontsnapten leefden als heren in Helvoirt 1 a (Van onze Bossche m correspondent) Een comfortabel zomerhuisje J van de Rotterdamse jeugd- stiohting „Piet Hein" in de bos- 3 sen van het Brabantse Helvoirt, 9 is een week lang het onder- 9 J komen geweest van een 17-jari- 9 J ge Hagenaar en een 16-jarige Hengeloër, die cp 4 september, 9 ontsnapten uit het opvoedings- 9 gesticht „Valkemheide" in 9 Maarsbergen. Zij stalen in 9 Leersum een fiets en ruilden H deze in Nijmegen voor een bromfiets, waarmee ze Helvoirt bereikten. Ze kenden het plaaits- 9 P je, doordat ze eerder dit jaar 9 2 daar hun vakantie hadden 9 doorgebracht met andere jon- 9 2 gems uit het gesticht. Si H De twee ontvluchten vonden S 9 in het onbewoonde zomerhuisje B 9 in Helvoirt alles wat hun hartje H 9 begeerde: dekens, gas, een keu- B 9 kenuiferusting enz. Aardappelen, 0 kippen en andere levensmidde- B len namen ze weg bij de boeren 5 B in de buurt. Snoep, limonade g en enkele dolkmessen stalen ze 9 B uit een kiosk bij een zaak in de 9 omgeving. 9 Dat werd de avonturiers 9 9 noodlottig. Toen de politie naar fl 9 aanleiding van deze inbraak de B 9 omgeving uitkamde, werd ze 9 naar het zomerhuisje gelokt H 9 door radiomuziek, die daar te H horen was. De arrestatie van 2 B het duo was toen nog maar een 2 B kwestie van seconden. TERUGHOUDENDHEID JEGENS RELIGIE In een toespraak tot 20.000 men sen op het plein van de Sint-Pieter ter gelegenheid van de heropening van het concilie, heeft Paus Paulus zondag gezegd, dat het cocnilie grote •oeren. Later besprak de heer Vis de verwachtingen heeft gewekt, maar zaak nog met het hoofd van de se- j 0ok „bepaalde fantasieën en dromen cretarie-afdeling openbare werken de inspectie voor het bouw- en wo ningtoezicht. Ook zy adviseerden hem zyn plannen uit te voeren, zo deelde de heer Vis mee. Ondanks al deze geruststellende verzekeringen, heeft de heer Vis, nu zijn nieuwbouw is voltooid, bij deur- waardersexploit opdracht gekregen zijn bedrijf te ontruimen. Van de zijde van de gemeente Delft kon in verband met de vrije zaterdag nog geen commentaar worden verkregen op deze aangelegenheid. als zou het onmiddellijk vrucht kun nen dragen". „De dingen van Gods koninkrijk gebeuren gewoonlijk langzaam en in stilte. Maar dat betekent niet dat wij geen hoge verwachtingen mogen koesteren. Wij moeteh echter veel bidden. Hoop en gebed vormen één geheel'. De Paus zei, dat de wereld sterk veranderd is en dat er terughoudend heid jegens de religie bestaat. „Wij moeten het contact met de wereld herstellen in het belang van haar redding, voorspoed en vrede".

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13