Moeder Koomen krijgt geen kampvergunning Vijf titels kwamen in Leidse handen Bij medewerking gelijke kansen !n- Najaarsfeesten in Hillegom begonnen BEURS VAN AMSTERDAM Gewichthefkampioenschap voor de jeugd LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 Het is stil in de Leidse „Burcht". oodstil. De spanning: in de broeieri- 11 taal is te snijden. Eenzaam loopt figuur het podium op. Het mag. dom poeder in de forse handen rpulverend, tot het uiterste gecon- ïtreerd en met maar één ding orj or ogen: de halter. jjj Dan klinkt er een dof commando. >t een krachtige greep wordt mid- bri n op het podium de loodzware lier vastgepakt. Een verbeten trek het gelaat. Dan gaat die zware inét de lucht in. Even parelen fetdruppels op het gespannen ge- ht van de krachtpatser. De lamp- flitsen aan: witof rood. is het steeds terugkerende vojrid van de Nederlandse jeugd- iploensohappen gewichtheffen, gistermiddag in de „Burchtzaal" gehouden. Het beeld van de a^svergendle strijd van de kleine, maar sterke mannen met spl loodzware, „dbde" halters en Bar.. >nfye Leidenaars hebben het bij deze door de Spartaan goed georgani- xie titelstrijd uitstekend ge Van de dertien te verdelen voleis bleven er namelijk niet minder 5 in de Sleutelstad, terwiil ook diverse prestatieprijzen in Leidse an den vielen. Dirk van 't Riet zorg- v«,met zijn totaal van 312,5 kg. voor enorme krachtsexplosie. Vooral 125 kg. bij het tweehandig sto- van nationaal niveau. De Spartaanleden Jerrie Goud, Henk Sohuchard, Arie de Bruin en Dirk van 't Riet sleepten in hun gewichtsklassen het kampioenschap in de wacht en de vlot werkende LKV-er Dik Faas toonde zioh bij de jongens van 18 tot 21 Jaar in de derde categorie de stekste. Uitslagen LEIDERDORP eceptie opening brug terl >t gemeentebestuur van Leider- dop houdt vrydagmiddag van vyf tot half zeven een receptie ter zokenheid van de opening van de iwe brug over de Ryn. De ge- burgerij zal tijdens de ont- I [st, die in de raadzaal van het ma [entehuis wordt gehouden, het istepitebestuur kunnen compli- teren met de ingebruiksteUing 3 de brug. mist penalty 0Jn verliest: 0-1 uls spelend tegen RVVH heeft de winst met de oneven goal le Ridderkerkers moeten laten, iris op een gelflk spel werd door orp gemist, toen depe een straf- mocht nemen en in handen 'Je doelman schoot. Was de RCL- „>ed op de hoogte geweest van lelregels, dan zou hij de van oelman terugspringende bal op- i hebben ingeschoten en dan nog meer kans op succes. Kas- dacht echter, dat hij dan een Ireding zou begaan en Uet de fcrkerkse doelman de bal rustig Ide tweede maal oppakken en j |p definitief wegwerken. Jam- -4voor de rood witten, die echter ln deze ontmoeting minder b dan hun tegenstanders. Door n linksbuiten kwamen de bezoe- in de eerste helft aan de leiding, i maakte handig van een mis- Tind in de Leiderdorpse achter- I gebruik 01. Kort daarop Ederveen volgens de regels der (maar niet van de spelregels) ;t Rotterdamse doel onderuit waardoor Kasdorp de ver strafschop mocht neirten, die tcces bracht. tweede helft was RCL aan- S-. minder. Het spel werd wat I waardoor enkele botsingen pilden. Bij één dezer raakte de speler Van Velzen aan het gewond en moest zich onder sbehandeling stellen. Tot sco- ramen in die tweede drie kwar- een van beide meer, zodat de id ook de eindstand werd. 1316 Jaar: Eerste categorie: 1. Goud (Spartaan) 185 kg. (55-55-75). Tweede categorie: 1. J. Honings (Helios) 170 kg. Derde categorie: 1. Goosens (Achilles) 182,5 kg. Vierde categorie: 1. Den Otter (Hercules) 220 kg. 16—.18 Jaar: Eerste categorie Vliex (Helios) 122,5 kg. Tweede categorie: 1. J. Doesburg (DOS) 220 kg. Derde categorie: 1. Van der Griend (WKV) 232,5 kg. Vierde oategorie: 1. H. Schuohard (Spar taan) 242.5 kg. (67,577,597,5) 1821 jaar: Eerste categorie: 1. J. Reyenhout (Olympia) 190 kg. Tweede categorie: 1. A. de Bruin (Spairtaan) 260 kg. (7589—105). Derde categorie: 1. D. Faas (LKV) 295 kg. (95—87,5,-112.5). Vierde categorie: 1. D. van 't Riet (Spar taan) 312,5 kg. (90—97,5—125). Vijfde categorie: 1. H. van Wissen (Achilles) 240 kg. DUIVENSPORT „De Bonte Duif" Wedvlucht van uit Mons. Los 7.30 u. Aankomst eer ste duif 10.24.28. De uitslag luidt: 1. en 7 J. Roest, 2 en 10 Wolters Meys, 3 M. J. Noordervliet, 4 en 9 P. de Haas, 5. W. Siera, 6 K. v. d. Berg, 8 D. van Mosseveld. Hengelsport DDV Het Leidse DDV hield in De Vliet zfjn tweede wedstrijd. Er werden 162 stuks gevangen tot een totaal gewicht van 9630 gram. De uit slag luidt: 1. H. Neuteboom 15-725, 2. P. T. Leuering 11-675, 3. W. Hamer- ling 11-645, 4. A. H. Leuering 11-645, 5. I. v. d. Reyden, 6. J. Hakker, 7. J. Lalau, 8. J. Lefeber, 9. I. Bonarius, 10. C. v. d. Burg. PVGW Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van PVGW werd in de Westeinderplas te Aalsmeer een wedstrijd gehouden, waarbij de vangst tegen viel. De uitslag luidt: 1. Poelijoe 1340 gr (grootste blei), 2. KI, Dorre- 765, 3. C. v. d. Zwan 635, 4. W. Lardée 440, 5. W. F. Taffijn, 6. J. Jon- geleen, 7. P. Vermeulen, 8. A. G. v. d. Woerd. 9. C. Kapaan (grootste voorn), 10. Jansen. LUSTRUM KRING LEIDEN KNLTB Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Kring Leiden van de K.N.L.T.B. werd op de banen van de tennisparken De Leidse Hout en De Krogt een geanimeerd toernooi gehouden, waarbij 12 verenigingen uit de Kring Leiden acte de presen ce gaven. Gespeeld werden H.D., G.D. en D.D. De Katwijkse L.T.V. wist beslag te leggen op de eerste plaats. De grote belangstelling voor dit toernooi en niet alleen van de ver enigingen het districts-bestuur was eveneens vertegenwoordigd in de persoon van de voorzitter, de heer J. Nijland moge er een bewijs voor zijn dat de Kring Leiden goed werk verricht. We willen van de ac tiviteiten van de Kring noemen, be vordering van de goede verstandhou ding tussen de Verenigingen, over leg en coördinatie toernooi-agenda, ontwikkeling toernooien, bevordering rechtspraak, en als zeer belangrijke activiteit de kort geleden ingezette Kringjeugdtraining. R.-K. Vrouwengilde bijeen Onder het motto „Een nieuw sei zoen een nieuw geluid" hield het r.-k. vrouwengilde van Warmond een bijeenkomst in De Stad Rome. Na verwelkoming door de presidente, mevr. Langemeyer, werden in een speciaal voor het gilde gemaakt A.B.C. de eventueel te organiseren activiteiten naar voren gebracht. Zo werden prachtig gemaakte cor sages aangeboden in het kader van de bloemenschikcursus. De letter H. liet een schitterende handwerkten- toonstelling zien, georganiseerd door de stichting Goed Handwerk. Ook was er de aankondiging van een leesportefeuille, waarin bladen op allerleid gebied zullen worden op genomen. De letter U. vertoonde een film over de afgelopen uitgaansdag. De geestelijke adviseur pastoor J. A. Slijkerman wenste in een kort woord de vereniging en het bestuur veel succes toe. Tot januari is het pro gramma vastgesteld en hierna kun nen de leden zelf hun wensen ken baar maken. Nadere mededelingen hierover volgen nog. In oktober zal de pastoor een Maria-avond ver zorgen. In november wil men een wijnavond organiseren als voorbe reiding op de feestdagen in decem ber. Eind november en begin decem- zal er een cursus zijn in het maken van kerstversieringen. Voorts ligt het in de bedoeling cur sussen te geven op allerlei gebied, waarmede het bestuur de leden zelf meer wil gaan betrekken in het vast stellen van het programma. Zo zal er rekening met de wensen van de leden gehouden kunnen worden. In het Langeveld in Noordwijk on'_ IARKTBERICHTEN ibonen 45-95, kroten, gekookt ekool 7-20, groenekool 7-14, pos- S8*30, prei 15-24, spinazie 33-58, _iri(.in 15-75, tomaten 23-37, uien gmB s 10-18, witlof 72-127 per 100 loenen 50-145, bloemkool A 18- sutjolselderlj 15-26, komkommers A Mdsla A 4-18 Per 100 st- bospeen I ier 100 bos. ;vl IMEER, 11 sept. Gerbera 40- Vysanten gr. bl. 50-70, ld. gepl. i. st., ld. tros 80-275, Fresia 80- clamen 75-90, Snijgroen 75-150, 30-47 per bos, Anjers: gemengd Jjrood 14-20, roze 13-19, wit 12- igerlna 16-21, Rozen: Geh. Duls- B-25, Baccarat 40-53, Neworker Carol 7-12, Pink Sensation 13- q >er Star 25-40, Garnette 7-11, jO-82 per bos. tijk AAN den rijn, 12 sept. Qteveilingwaspeen per kist Al zeer o, a2 2.20-3.60. bi 1.40-4.00. bal ooi per 100, 6 st. per bak A- ,'n 0-41Al 37-43, A2 14-25, 8 st. Al 22-37, A2 23. Bl 15-21, an- l0f72-l5, groenekool 9-10, rodekool «la per 100 14-16, selderij per de» 5-7, peterselie per 100 st. 5-8. waspeen 23.000 kg. bloemkool tuks. "j "ERDAM. 14 sept. Veemarkt: ^aanvoer 1698, vette koeien en 104, varkens 594 stuks, n (rei n 1-. 840-360; varkens (levend ge- het (ld.) 208, 204, 200. •01 M: aanvoer vette koeien als Week, handel stroef, prijzen la- nmn kele prima's boven notering, m «eten f3.20-3.40 per kg; varkens •t kJ ?ew.) als vorige week, tame- vi lVer&nderd, prima vleesvarkens ,L n°tering. slachtzeugen f 1.30- idde tg Aar. 12 sept. Augurken fijn 'asterd 82, basterd 35-4, grof a „j 19, knorrels 9, bommen 7 al- :n Itf kg. kU6BüRG. 12 sept. Lilian Hoek n W Chatworth 25-40, White Hope [Uisd Grace 65- 80, Dauphine 75-80. tere 30-35 per bos, Helianten fbera 17-20, Breltner 16-17, Ml- Evelyn Bush 12-15, Dazzler 18. la 16-17, Deslrée 15-16, Sim roze, Shocking Pink 4-8. MEVR. J. M. VAN DER BLOM WEER LEIDS RAADSLID By de aanvang van de hedenmid dag gehouden zitting van de Leidse raad vond de beëdiging en installa tie van het nieuw benoemde raads lid, mevr. J. M. van der Blom-Vyi- brief (CPN) plaats. Mevrouw Van der Blom, die reeds eerder in de raad zitting had, neemt de plaats in de onlangs afgetreden heer H. van Weizen. Ook in de commissies voor de GG en GD en de dienst voor Kas beheren en Kredieten zal zij de plaats van de heer Van Weizen innemen. In de vacature-Van Weizen werd tot lid van de Commissie voor Openbare Werken gekozen de heer Ham (met 14 van de 37 uitgebrachte stemmen). Dertien stemmen waren uitgebracht op de heer Fakkel en 3 op mevr. Van der Blom. Tot tijdelijk lerares aan het Rem- brandt-lyceum werden deze middag benoemd de dames A. A. Voorma en I. M. G. de Windt, idem tot tijdelijk LEIDERDORP Leuke startavond van het Geref. Jeugdverbond In gebouw „Irene" in Leiderdorp werd zaterdag een startavond voor het seizoen '64/'65 gehouden, door en voor de gereformeerde jongens en meisjes. Men begon met een gezellige broodmaaltijd, waaraan door onge veer 30 jongelui werd deelgenomen Voor de feestavond kwamen tegen achten veel meer bezoekers. De voorzitter van de Geref. Jeugd- centrale, de heer J. Meerburg, ver welkomde de aanwezigen, speciaal ds. van Drie en jeugdouderling T. van Ingen Schenau. Na gebed en bijbellezing was direct het woord aan de commissie van voorbereiding, die" gevormd werd door Janny van Dom melen, Margreet de Geus, Greet Meerburg en Roel Baaima. Vóór de pauze beluisterden we Doeg Taeche- ma met zijn liedjes, zichzelf begelei dend met de gitaar (waarom alleen maar Franse liedjes?) en Wim Bruins die heel verdienstelijk enige pianosoli speelde. Sam Karstens gaf een imitatie van Toon Hermans „Jantje zag eens pruimen hangen". Na de pauze volgde een leuk ca- baretje en een muzikale quiz, die wat moeilijk was. Hierna was het woord aan ds. Van Drie. Hij zei, dat nu het startsein gegeven was men kon gaan varen. Hij vergeleek het leven met het va ren met een boot. Men gooit op een gegeven moment het anker uit, en ook in het leven moet men dat doen. Als jeugd gooit men zijn anker uit aan de voeten van het kruis van de Heex. De heer Ingen Schenau sloot de avond. leraar (es) aan de Louise de Colig- ny-h.b.s. de heren S. C. van der Vegt, J. W. Veenhof, A. Sevenster, A. Spies, drs. W. Bloemhof f, nu-, dr. J. Th. Vermeulen en de dames M. L. A. Groenhof f, drs. A. M. Jacobs- Schepers, L. J. Stein bach-Jansen en R. H. Postel. Aan de Gem. Bedrijfstechnische School werden tot leraar benoemd de heren S. M. de Mik en D. van der Meer en in tijdelijke dienst de heren A. Breedveld, K. H. de Bruin, A. G. van 't Hag, H. Kleevens, H. Kors, D. J. Peterusma, W. Schuitema, J. P. Seysener, B. P. Uittenbogaard, F. St/-Vermeulen. D. Visser, W. G. Visser en W. Zwikker. Eervol ontslag werd verleend de heer P. J. J. van Westbroek uit zijn betrekking van vakonderwijzer in de lichamelijke oefening bij het open- baar lager onderwijs. Van de gemeente zal het bestuur van de Ver. voor Chr. Onderwijs me dewerking ontvangen voor het plaat sen van acht handenwasbakken in (ie school aan de Oosterstraat 16. Een krediet van f 28.637 werd be schikbaar gesteld voor de eerste in richting met leermiddelen van de geref. lagere school aan de Kenne dy laan. Ook alle overige door ons reeds ge publiceerde voorstellen werden z.h.s. aangenomen. Hieronder bevond zich een voorstel om aan de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum een perceel bouwgrond in Zuid-West te verkopen voor 1.300.000 gulden. Deze N.V. is voornemens op deze bouwgrond te bouwen 163 flat woningen, 86 eengezinswoningen, een restaurant en 41 autoboxen. Te ruim 3 uur was de gehele agenda afgehandeld en werd de zitting ge sloten. HENGELSPORT De Bliek hield zijn tweede wedstrijd in de Rijn. De vangst was matig. Uit slag: 1. C. Schouten (wisselbeker le pr), 2. W. de Vink, 3. W. Schouten (gr. voorn), 4. J. de Vink, 5. C. Zandvliet, 6. G. Hanno, 7. C. v. d. Wijngaard (gr. bliek). 8 .A. de Vink, 9. H. Schouten, 10. Chr. Schouten jr. VOORSCHOTEN Aanrijding Op de Veurseweg sloeg gistermid dag een auto de inrit in naar een restaurant en zou hierbij geen voor rang verleend hebben aan een brom fietser. Door de aanrijding werd de bromfietser tegen een wandelend 7- Jongetje uit Voorschoten ge slingerd, dat met een grote beenwon de per ambulance naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden werd vervoerd, evenals de getroffen 17-ja- rige bromfietser uit Leidschendam, die met een gescheurde knieschijf naiar dit ziekenhuis overgebracht werd. De inzittenden van de perso nenauto liepen geen letsel op. Mevr. J. J. C. Koomen-Hulsbosch uit het Langrveld in Noordwijk, by velen bekend als moeder Koomen, heeft bü de gemeenteraad beroep aan getekend tegen een besluit van burgemeester en wethouders van 24 juli j.I., waarbij haar een vergunning werd geweigerd om op het terrein, gelegen by haar woonhuis-pension, te laten kamperen door gezinnen in ten hoogste vyftlg tenten of kam peerwagens. B. en W. stellen voor dit beroep af te wyzen. De Commissie voor het Langeveld uit de raad, stelt zich achter het college. In de toelichting op him voorstel geven B en W uitvoerige uiteenzetting over deze reeds jaren lopende zaak. Tot 1952 exploiteerde mevrouw Koomen haar woonhuis en op het daarby be horende terrein een kampeerbedryf. Als gevolg van de zeer recalcitante houding van mevr. Koomen, aldus B. en W., moest in 1953 een einde aan deze exploitatie worden gemaakt. In de daarop volgende Jaren heeft zij herhaaldelijk getracht weer een vergunning te krijgen, doch omdat zij halsstarrig weigerde de te klaren, dait zij de geldende voor schriften wenste na te leven, werd op die verzoek steeds afwijzend be schikt. Nieuwe situatie Een nieuwe situatie trad in toen aan moeder Koomen een verlof A ingevolg de Drankwet werd verleend voor een deel van het door haar be woonde pand. Toen zij In 1959 op nieuw een verzoek indiende om een exploitatie-vergunning, moesten B en W. deze weigeren, omdat het voor kamperen bestemde terrein een open aanhorigheid vormde van de verlofslokaliteit, hetgeen in stryd was met de Kampeerverordening van Noordwijk. Ook had de nieuwe eigenaresse, de Stichting Zuid-Hollands Landschap, bezwaar tegen het verlenen van een vergunning tot het laten kamperen op het by mevr. Koomen ingebruik zijnde terrein. Op 15 november 1963 diende mevr. Koomen-Hulsbosch weer een aan vraag in. Zy verklaarde toen afstand te doen van haar verlof A, wanneer haar een vergunning tot het laten kamperen zou worden verleend en ook verklaarde zyn zich bereid alle geldende voorschriften en aanwezin gen tot het laten kamperen nauw gezet te zullen nakomen. Gunstig advies Ondanks de bezwaren van het Zuid-Hollands Landschap meenden B en W het verzoek in gunstige overweging te kunnen nemen, indien het terrein en de accomodatie aan de eisen zouden voldoen. Omtrent de combinatie van het kampeerbedryf en het hotel-pension van mevrouw Koomen, werd advies gevraagd aan de Kamperraad, die later berichtte onder de geven om standigheden een vergunning voor de exploitatie van een kampeerter rein niet verantwoord te achten. Het zoeken naar een oplossing werd eind Juni van dit jaar door kruist door een verklaring van me vrouw Koomen, dat zy toch geen afstand van haar verlof A zou doen. Weliswaar heeft zy toen tussen het voor kamperen bestemde terrein en de gebouwen, waarvoor het verlof A geldt een afscheiding laten plaatsen, doch deze is naar het oordeel van het college van dien aard, dat zy in feiten geen belemmering vormt om van het kampeerterrein naar de ver- lofslocalitelt te gaan. Op grond van de Kampeerveror dening was toen de vergunning door B. en W. geweigerd. Boven dien was by controlen gebleken dat de toiletten en wasgelegenheden op het voor kamperen bestemde terrein niet aan de eisen voldeden. B en W schryven tenslotte aan de gemeenteraad bereid te zyn aan mevrouw Koomen geiyke kansen als aan de overige kampeerterreinhou- ders te geven als gewaarborgd wordt, dat het kamperen op haar terrein op verantwoorde wijze kan geschieden. Kinderspelen in middelpunt van belangstelling Academische examens Aan de Leidse Universiteit Is ge slaagd voor het doctoraal examen Ned. recht mej. A. E. Sark (Wasse naar). P.V. „Warmond" De postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Vilvoor de, afstand 123 km, in concours 128 duiven. De vogels werden gelost om 14 uur. De eerste prijsduif bereikte haar hok 16.30.04 uur, de laatste 17.39.43 uur. Snelheidi eerste duif 932.69 laatste 645.09 meter per mi nuut. De uitslagen luiden J. Smeets 1, 7, Jac. den Dunnen 2, 3, 5, 6, A. v. d. Drift 4, 9, C. v. di. Zwart 8, J. C. - 10. NOORD WllK B. EN W. VRAGEN KREDIET OMBOUW GASTOESTELLEN Het ziet er naar uit dat de aard gasleiding Noordwijk eerder zal be reiken dan aanvankelyk werd voor- erkzaamheden hebben een zodanig vlot verloop, dat het niet uit gesloten is, dat reeds in het najjar van 1965 over aardgas kan worden beschikt. Hoewel in de eerste plaats het gasnet geschikt moet worden ge maakt, vragen B. en W. ook de aan dacht van de raad voor de ombouw van de apparatuur. Een eerste onderzoek heeft duide- lyk gemaakt, dat rond 10.000 toe stellen moeten worden omgebouwd. Een honderdtal ombouwmon- teurs zal daarvoor 8 a 9 weken nodig hebben. De kosten worden geraamd op f 125 per aansluiting. In verband met de kosten van nieuwe toestellen zal het niet verantwoord zyn één- of tweevlamskomforen om te bou wen. Deze zullen door het bedrijf zonder meer woeden vervangen door nieuwe apparaten. De ombouw der toestellen voor rekening van het gas bedrijf geldt alleen voor kleinver- Het bestuur van de Hillegomse Harddraverij Vereniging had zater dag geen beter weer kunnen wensen toen 's middags de driedaagse tra ditionele najaarsfeesten voor de 59ste keer begonnen. Maar weinig inschrijvers lieten verstek gaan toen zaterdagmiddag de kinderspelen be gonnen, die gedeelteiyk hedenavond op de Meerlaan en morgenochtend op het terrein achter het Hervormd Bejaardencentrum en Prinses Irene- laan zullen worden voortgezet. Klok. slag 2 uur opende men de poorten van het Lunapark achter Treslong en stroomde honderden Bollenstreek- bewoners het terrein op. Op de rolschaatsbaan achter de nieuwe Julianaschodl werden aller eerst voor meisjes en Jongens van 10 tot 14 Jaar en roLschaatswedstrij- den gehouden. De eerste prijswin naars (resp. meisje en Jongen) ont vingen de gloednieuwe holschaatsen, waarop de tientallen deelnemers (sters) reden. De uitslag waren: meisjes: 1. Hanneke Lleverse, 2. Lia Turkenburg, 3. Lia Warmerdam; Jongens: 1. Philip Kwast, 2. André Mesman, 3. obbie Keijzer. De beide nieuwe autosteps hadden het zwaar te verduren. Na repara tie konden zy aan de eerste prijs winnaars worden overhandigd.. Uitslagen, meisjes: 1. Betty Neder- stigt, 2. Hennle Meywaard, 3. Ag nes Lieverse, 4. Ivonne Staats; jongens: 1. André Uitendaal, 2. Johan Dekker, 3. Tonny Nederpelt. 4. Kees van Zullen. "Bromfiets wedstrijden Onder leiding van de Motorclub „De Bollenstreek" werd voor jon gens van 16 Jaar en ouder naby het Lunapark achter het Hervormd Be jaardencentrum „Parkwijk" brom fietsen met hindernissen gehouden. De uitslag was: 1. Gerard de Groot, 2. Jan de Graaf, 3. Jacob Kiewiet, 4. Jan van Hensbergen, 5. Peter Berkhout. Stilte na het bromfietsgeronk heerste na half drie in de vaart naast de Wi lhelmlnalaanwaar jongens van 8 tot 12 jaar onder auspiciën van de Hillegomse Hen gelsportvereniging „De Vroegte Wint" hun dobber inlegden. De uit slag was: 1. Leo van Groningen (grootste vis: 19.9 sc!), 2. Han Win kelaar (grootste vangst 10 ex.), 3. Albert de Haan (9). 4. S. J. de Haan ((5), 5. Kees Meulenberg (3). Aan de straatteken/wedstryden voor meisjes en Jongens resp. van 10 tot 13 en van 14 tot 17 jaar op het plein van de voormalige Juliana- school namen 25 deelnemers (sters) deel. De winnaars in de groep van 1013 jaar waren: 1. Henny Kauf- mann (ook in 1963!), 2. Truus du Maine, 3. Mariët Stoutenbeek, 4. Corrie Berg. Hadden in de leeftyds- groep van 1014 Jaar niet minder dan 21 tekeningen een plaats op het schoolplein gevonden, in de leef tijdsgroep van 1317 Jaar vonden vier tekeningen een plaats, van heel goed gehalte. Hier waren de uitsla gen: 1. Elly Berg (met kop van boe renmeisje), 2. Hans Kaufmarm (kop van Kennedy), 3. Gerda Vink (met Oosterse vrouw), 4. Betsy Berg. Spuitbal Een volkomen nieuw evenement betekende de demonstratie van de Hillegomse Vrijwillige Brandweer op een terrein achter het Lunapark. Hier stonden 11 „spuitgasten" tussen twee doelen en trachten met behulp van hun spuitende slangen een par ty tje voetbal (een exemplaar met een In de avonduren verzorgde de „Hil legomse Harmonie Kapel" na kwart over acht onder directie van de heer P. Drost uit Lisse een muzikale rond gang door Hillegom naar het Luna park achter Treslong. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 september Londen 10.03%10.04%; New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.35A-3.35A Parijs 73.58%—73.63%; Brussel 7.26— 7.26%; Frankfort 90.71—90.76; Stock holm 70.21%—70.26%; Zürtch 83.48% —83.53%; Milaan 57.72%—57.77%; Kopenhagen 52.07—52.12; Oslo 50.33— 50.38; Wenen 13.97%—13.98%Lissa bon 12.51%12.53. BEURSOVERZICHT Lagere markt; Staatsfondsen vast Amsterdam 14 september Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met voor de hoofdfondsen lagere koersen ten opzichte van het voorgaande slotni- veau. De stemming was by de ope ning zwak tot aan de flauwe kant Dit laatste gold voor Philips en Kon. Olie. Philips opende f 1.20 lager op f 158.30. Deze stukken kwamen vrij dag iets lager uit Wall Street, even als Kon. Olie en Unilever Daarente gen ging KLM op de Newyorkse beurs een weinig omhoog. Kon. Olie deed vanmiddag f 162.10 ')f 163.30). Verder daalde Unilever een halve gulden tot f 147.80. Aku aan de flau we kant op 474, min. 5 punten. Voor Hoogovens werd een onveranderde advieskoers opgegeven op 613. Later draaide de markt voor Philips en Kon. Olie waardoor deze fondsen zich iets konden herstellen tot resp. f 158.70 en f 162.50. Aku liep op tot 475. In aandelen Centrale Suiker Maat- schappy werd weer vlot gehandeld. Gedaan werd 440 tot 445. Eindelyk heeft de directie van de Centrale Suiker Maatschappy toegegeven, dat indertyd deg ezamenlyke coöperatie ve suikerfabrieken een bod op de aandelen CSM hebben uitgebracht van 500^. Dit bod werd, zoals be kend, door de directie van CSM niet aanvaardbaar geacht. Vrydag no teerde CSM circa 439. De VAT- aatidelen moesten een toon lager zingen op ca. f. 23.50 (f. 26.50). Wall Street heeft vrydag de beurs week afgesloten in een zeer vaste stemming. Er waren veel kooporders mede door inflatievrees. Hierdoor bereikte het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen er weder om een nieuw hoogterecord op 867,13. Van de scheepvaartaandelen kon Holland/Amerika Lijn een winstje boeken van ruim een punt tot 107. Daarentegen lagen de meeste overi ge scheepvaartaandelen iets zwak ker. Van de leidende cultures had HVA van lichte verkoopdruk te ïyden; daarentegen bestond er enige vraag voor Amsterdam Rubber. De Staatsfondsenhoek zette de nieuwe beursweek in met een vaste stem ming. De nieuwe 51/4% lening kwam op de hoogste prijs en wel op 1013/8. Ook de leningen Bank voor Ned. Gemeenten lagen vast. De nieuwe 5 3/4% lening BNG deed officieus 100 3/4, de uitgifte koers was 99. Aandelen Exploitatie Maat schappy Scheveningen werden wat lager op 270 (276) geadviseerd. Maandag, 14 september 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- bruikers (minder dan 5000 m3) Een diameter van 1.30 meter in het be en ander vereist een krediet van treffende doel te doen verdwynen. f 575.000, waaiwoor de goedkeuring Honderden toeschouwers waren van van de raad wordt gevraagd. dti optreden getuige. NscL *64 5% I0OH 101% Ned. '64 5 98% 98f| Ned. *58 4% 95% 95 Ned. *59 4% 95% 95% Ned. '60-1 4% 95% 95 y4 Ned. '60-11 4% 94% 94% Ned. "59 4% 93 93A Ned. '60 4yA 92 Ned. '61 4% 91% 92% Ned. '63 4% 91% 91% Ned. '47 3% 85A 83% Ned. T>3 8% 88$ 88V8 Ned. '48 8% 80% 80% Ned. '50 I-II 3% 80% 80% Ned. '54 I-H 3% 82% 82% Ned. '55 I 3% 82 82% Ned. *55 II 3% 86% 86% Ned. *37 3 87% 87% Ned. Gb. obi. 3% 86% 86%* Ned. dol ln. '47 3 90 90 V4 Ned. Inv. cert. 3 96tV 96itt Indië -37A3 92% 92A Ned. wonbl. *57 6 103 103 N. wonbl. '58-'59 94% 94% Ned. wonbl. '60 4% 94% 94% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 111% 112% Ver. HVA-mU. - 148% 146 A.K.U 478% 475% Deli My cert. 127.50 128.10 Hoogovens cert. 613 614% Philips gem. bez. 148.30 158.40 Unilever cert. 159.50 147.60 Dordtse petr 752% 750 Kon. P (50 kf 20) 163.30 162.60 Holl. Amer. Lyn 105% 106% Java China Pak. 148% 149 K.LM 67.50 67.90 Kon. Ned. St.boot 145% 144% Kon. Paket My. 152 152 Stoomv. My Ned. 135% 135 Niev Goudr. cert. 101% 101% v. Ommeren cert. 250 246 Kon. Rott. Loyd 138 138% N. Scheepv. Unie 132% 131 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.Ieningen A'dam '47 3% 92 A'dam '48 3% 92 R'dam '52-1 4% 91% 89% idem 37 I-in 3% Bankwezen Bank N.G.85' 5% 99% 96% Idem '58 5 Idem '64 5 96% d. N.W.B. '52 4% 93% BVG Rspbr '52 163% 3VG Rspbr. f500 141% Industr. Obligaties Philips Dol '51 87% Premieleningen Alkmaar '56 2% 80^ 81 A'dam '53 3 112% 112 A'dam '51 12%.. 89x 8841 A'dam *56 I 2% 81% 81% A'dam '56 II 2% 86% 86 A'dam '56 UI 2% 86% 86% A'dam '59 2% 84% 84% Breda '54 2% 84% Drodrecht '56 2% 80% 80% Eindhoven '54 2% 82% 83 Enschede *54 2% 79% Den Haag'52 12% 88 Idem n 2% 89 89 R'dam 32 I 2% 88% Idem n 2% 87% 87% Idem '57 2% 89% 89 y4 Utrecht '52 2% 99% 99% Z.-Holl. 1957 2% 87% 86 Zuid-Holl, '59 2% 89% 89% 87% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen NIET-ACTIEVE AANDELIN Bank- en Kredietinstellingen tnterunie f50 206.50 207 Nefo f50,- 113 113 Robeco 236 236 ünitas f60,- 504 505 Ver. Bez. v 94 f 50 139 Europa I 10 pb 540 538 Cultuurbank 23% 23 Holl Bank U eert 246% 245 Ned. Handelmy 313 313 Ned. Mid.bank 106 106 Amro 350 345 R.V.S. eert760 760 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 615 616 Berkel's Pat227 222 Borsumy - Wehry Bronsw Calvé Delft eert. K Pap. v. Gelder K Ned. Grofsm. De Gruyter pref b 1413/" Holl. Constructie Ing. bur. v B.nyv. Internatio v. Kemp en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolspj-y Müller en Co. NB Ned. Kabelfabr. Philips pref. Rott. Droogd. My Ver. Mach fabr. Ver. Touwfabr. Vihamy Walvisvaart Wernink's Betmy Wilton Fyenoord v. Wyk - Heringa 125 Zaalberg 120 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r 445 Kon. Petr. (f20) 162 Amer. fondsen Canad. Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific ün. States Steel Bieden b Ex dividend d Exclaim e Laten x 70% 156 978% 161% 119% 454% 56.70 278% 201% 194% 70 Vi 160% 138% 356 y4 65% 51i7« 52% 49 49 39t®4 39 %d 72% 99 72% 98% 88% 47 88% 48% 49% 49% 43% 43% 59tf 61

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11