PISTE" Belgie nu ook naar en Zwitserland BOOT D T: Snip met en Snap op t.v. vijf grote shows De eerste gisteren opgenomen in Carré Pagano van K.R.Q. naar Mobil Oil Slotzin „Brandpunt" was te onduidelijk PROGRAMMA OVER ONTGROENING BEVREDIGT NIET HELEMAAL - VANAVOND HAAGSE AGENDA MET EEN ENKEL WOORD A.O.W. OMHOOG LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 1* SEPTEMBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D, OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. a, unsbuiiuare munster veiaaamp Sociale Zaken heeft weer enkele wetsvoorstellen inge diend. Daarbij het reeds in het rege ringsprogram van dit kabinet aange kondigde voorstel om de uitkeringen aan bejaarden en weduwen op te trekken naar het sociaal minimum. Een voorstel ook, dat tevoren al veel pennen en monden in beweging heeft gebracht. Dat er iets moest gebeuren, daarover was men het in het alge meen wel eens. De discussie draaide Vooral om het hoe. Nog niet zo lang geleden heeft een sterk verdeeld ad vies van de Sociaal Economische Raad nog eens duidelijk naar voren gebracht, hoe ver de meningen over deze kwestie uiteen lopen. In één klap MINISTER Veldkamp heeft geen van de adviezen, welke men in dat advies kan vinden, precies op de voet gevolgd. Hij heeft nu voor gesteld A.O.W. en A.W.W. jn één klap naar f. 3.540.op te trekken. Deze verhoging van de uitkering moet dan voor een klein deel (f.150 miljoen) worden betaald uit de schatkist, voor de rest uit een hogere premieheffing. Het ligt voor de hand, dat hy nu van alle kanten kritiek kan verwach ten. Van de werkgevers, omdat hij de mogelijkheid van uitkeringen via de Algemene Bijstandswet (alleen voor de bejaarden, die daarvoor in aan merking komen) zonder meer terzijde heeft geschoven, maar waarschijnlijk nog meer, omdat hij is voorbijgegaan aan de bepaling van het Akkoord van Wassenaar, waarin van een geleide- ïyke optrekking wordt gesproken. Hij wil in één keer een streep halen door de uitkeringen volgens de Armenwet. Vakbonden DAARBIJ zal de bewindsman vanzelfsprekend de vakbonden unaniem achter zich hebben. Wat echter niet wil zeggen, dat hy van deze zyde geen kritiek te verwer ken zal krygen. zy zullen de regering zeker verwyten, dat zy niet ver ge noeg is gegaan (zy hebben zich im mers achter de eis van het bejaar dencongres in mei in Utrecht min stens f.3.650. gesteld). Maar nog meer zullen zy het de minister kwa- ïyk nemen, dat hy de bydrage uit de schatkist zo laag heeft gehouden. Zy hadden dat graag op f.500 miljoen zien gebracht. Minister Veldkamp heeft echter rekening moeten houden met de belofte van zyn collega Witte- veen van Financiën om de belastin gen in de komende tyd met een mil jard gulden te verlagen. De schatkist kan verder niet veel veren laten. Dat betekent, dat de verhoging var A.O.W. voor een groter deel uit hogere premieheffing zal moeten worden gefinancierd. En dat zal de ruimte in de toekomst voor ee tuele loonsverbetering weer aanzien- ïyk verlagen. Daarmede rydt de minister de vakbonden in de wielen, welke over dit facet van het wets voorstel dan ook nog wel wat te zeg gen zullen hebben. Zelfstandigen VAN de middenstandsbonden heeft de minister nauwelyks e woord te verwachten. Zij hebben van het begin af aan betoogd, dat verhoging van de premie een last zou betekenen. Daar zyn diverse argumenten tegenin te brengen. Vorig jaar hebben de kleine zelfstandigen door de algemene kinderbyslagwet wat meer draagkracht g Bovendien delen zy door een sty ging van hun omzet ook in de welvaart. Zy betalen nog al tyd minder sociale lasten dan de loontrekkenden (12.5 tegen 14.7 procent) en als maar niet als minste argument, dat voor talryke kleine zelfstandigen een gedegen oudedagsvoorziening nog zeker geen overbodige luxe betekent. Maar al deze argumenten kunnen het feit niet wegvagen, dat de pre mieverhoging van 2.4 procent zwaa: zal gaan drukken op het budget va: een aantal kleine middenstanders. Zy zullen dus een fiks offer moeten brengen. Voor iedereen -jOT troost kan hun daarby die- dat het voor iedereen, die het aifceidsproces deelneemt, een offer zal betekenen. Een offer, dat de werkende Nederlanders zullen moeten brengen voor hen, die de rust na een werkzaam leven hebben diend. Naar verschil van inzicht zal men kritiek kunnen uitoefenen op details van het omvangryke werkstuk, dat minister Veldkamp nu op tafel heeft gelegd. Wellicht zal deze kri tiek nog tot wyziging van onderdelen kunnen leiden maar in grote trek ken verdient het wetsvoorstel toch waardering. De minister zet hier mede een kroon op een stuk sociale zekerheid, dat met de noodwet-Drees een aanvang heeft genomen. Angst voor financiële zorgen op de oude dag wordt hiermede voorgoed uit de Nederlandse samenleving gebannen. Dat moet een offer waard zyn. Niet verder EEN andere vraag is of we nu langzamerhand niet aan het ein de van onze sociale Latyn zyn gekomen. Men zou het wel denken. Men kan de lasten in deze niet tot in het oneindige opschroeven. Eens moet er een eind aan komen. We zyn die streep dicht genaderd. 99 Televisie op internationale basis (Van een onzer redacteuren) De televisiekijkers hebben het gisteravond nauwelijks gemerkt, dat het een historische „Piste" was, die de KRO thuisbezorgde. Niet alleen, omdat met deze dertigste uitzending het zesde sei~ zoen werd ingeluid, dat zover wij ons herinneren geen amu- sementsprogramma in ons land ooit heeft gehaald. Maar meer nog omdat gisteravond voor de eerste maal sprake was van een coproduktie met de Belgische en Zwitserse televisie. Op alle zenders in beide landen zal het door Jos van der Valk ge- presenteerde programma binnenkort te zien zijn. orkest Tony Vess, toen hy in Den Haag werd aangehouden, omdat hy ïaximum-snelheid had overtre den. ,Man, ik heb geen tyd. Ik moet ir Treslong om voor Piste te repe teren", zei hy tegen de agent. ,Voor Piste?" antwoordde deze verbaasd. „Ryd dan maar snel door, want dat programma wil ik van avond voor geen geld missen By de KRO stak men gisteren niet onder stoelen of banken, dat men gelukkig met deze vorm van sa menwerking van de kleine landen. Op het laatste televisiefestival van Mon- treux werd daartoe de basis gelegd. De grootste barrière voor gezamen- ïyke produkties wordt natuuriyk ge vormd door de taal. Ondertiteling is ■n weinig bevredigende oplossing. Hoewel men zoekt naar andere we gen, heeft men die vooralsnog niet gevonden. Financieel By „Piste" bestaat deze moeiiyk- heid echter niet. Derhalve kon men hier tot samenwerking komen. Een de redenen, waarom de KRO hiet zo gelukkig mee is, Is omdat men-nu een grotere financiële reik- wydte heeft gekregen, waardoor het mogeiyk wordt hogere gages te bie den en dus nog betere nummers aan te trekken. Waar haalt de KRO steeds die ar tiesten vandaan? Uit binnen- en buitenland voort durend geven twee impresario's hun ogen de kost om artiesten te vinden. In de loop der jaren is zo een grote markt ontdekt. Voor het overige is het een kwestie van vraag en aanbod. voelen er niets voor om hen enkele dagen vryaf te geven voor een tv-uit- zending. Derhalve zijn deze mensen daardoor soms een halve of een hele maand zonder werk. Daar moet een goede honorering tegenover staan. Dat ligt door de internationale sa menwerking nu binnen het bereik. Technisch Ook op technisch gebied zal men de handen Ineen slaan. Maar het Hillegomse Treslong biedt voor dit programma een zo'n unieke accom modatie die men zelfs in het bui tenland met moeite zal vinden dat besloten is alle uitzendingen op één na uit het bollendorp op de beeldbui zen te brengen. En die éne wordt dan een soort Gala-Piste b.v. uit Genève of Brussel. Een datum daarvoor is nog niet vastgesteld. Populair Hoe komt het toch, dat dit pro gramma by elke enquête zo hoog ge noteerd uit de bus komt? Regisseur Jos van der Valk meent: „omdat het circusvariété de oudste vorm van amusement is, dat steeds gewild is gebleven. Bovendien bren gen wy zoveel mogelyk variatie, zo dat er voor iedereen wel iets by is". Hoe populair „Piste" is, bemerkte de Antwerpse dirigent van het vaste Scènes uit Sleeswijk-revues (Van onze A'damse correspondent) Willy Walden en Piet Muyselaar, die via hun Snip en Snap creatie van weleer grote revuesterren zyn geworden, zullen het komende sei zoen vyfmaal op de televisiescher men komen. In feite zal er vyfmaal een aan de televisie aangepaste Snip en Snap revue worden uitgezonden. De opnamen van de eerste show hebben gisteren plaats gehad ln theater Carré in Amsterdam en wor den op 18 oktober a.s. door de AVRO uitgezonden. Het is niet de eerste maal, dat René Sleeswyk aan de televisie mee werkt. Maar met de vyf shows, die zyn gecontracteerd, is hy naast di recteur van zijn revuegezelschap nu ook een belangryk leverancier van complete televisieprodukties (de eer ste 53 minuten) geworden. In theater Theater Carré zal ook by de vol gende shows televisietheater zyn. „Ik wil de t.v. kyker de indruk geven dat hy zich in het theater bevindt" is de wens van René Sleeswyk. „Daarom is er ook publiek by de op namen. Wy trachten de theater sfeer zoveel mogeiyk te benaderen. Toch wordt het niet zo maar een gefilmde revue. Wy hebben vier ca mera's in gebruik, waardoor er veel afwisseling in de beelden kan wor den gebracht". De eerste uitzending heet „Kykt u ook vanavond". Het materiaal is afkomstig uit het omvangryke reper toire van de afgelopen 26 Snip en Snap revues. Sleeswyk zegt hiervan: „Natuuriyk zyn er schetsjes, die na 20 jaar niet meer kunnen worden JJ&uJdisiettey PETROLEUMKACHEL f.86.- Het nieuwste wonder van Aladdin! Ver enigt de traditionele Aladdin kwaliteit met de laagst mogelijke prijs. Zuinig - licht - modern. De gemakkelijkst ver plaatsbare kachel, die U ooit gezien heeftl VEILIG.... ZUINIG.... DUURZAAM! gespeeld, omdat zij inmiddels volko men uit de tyd zyn. Maar vele an dere zyn goed te gebruiken. Ik ge loof, dat ik er de t.v.-kyker er een groot plezier mee doe. By degenen, jen bepaalde scène uit een oude- svue herkennen, zal dit hopelyk prettige herinneringen oproepen. Maar voor de meeste kykers is de gehele show gloednieuw. Met myn e kan ik immers niet meer dan half miljoen mensen per jaar bereiken. Het aantal t.v.-kykers vele malen groter". „Oude" artiesten De hoogtepunten in de show zyn uiteraard de schetsjes van Walden Muyselaar. zy worden hierin terzy- de gestaan door de artiesten, die in dertyd 'ook die bepaalde scènes in d< revue speelden. Zo ziet men in di eerste uitzending o.a. Aase Rasmus sen, Teddy Scholten, Herbert Joeks en Louis Dusee. Het orkest is dat Bill Stanford, dat al ruim een kwart eeuw de Snip en Snap revues t leidt en de show wordt „versierd" met t revue-ballet de Londen Star- Iets, die door de Britse choreograaf George Carden van een modern pertoire zyn voorzien. Als vedette in de showbeelden is voor de eerste uitzending de zange res Christine Spierenburg geënga- Uitbreiding grenzen Turldje heeft zyn territoriale gren zen uitgebreid van 3 tot 6 myi. Eind augustus is dit door het bekend ma ken van een speciaal wetje bekrach tigd. De visserygrenzen zyn verlegd van 6 tot 12 mijlen. De radioverslaggever Leo Pagano zal de KRO verlaten om per 1 decem ber in dienst te treden bij de N.V. Mobil Oil Nederland, waarvar. het hoofdkantoor aan het Stadhuisplein in Rotterdam is gevestigd. De heer Pagano krijgt tot taak public rela tions en werkzaamheden, die daar mee nauw verband houden, te ver zorgen. Daarbij zal vooral de nadruk worden gelegd op media, zoals dag bladen, tijdschriften, radio en tele visie. De tegenwoordige chef van de reclame-afdeling van Mobil, de heer C. Revier, zal zich zo nog meer op de directe reclame kunnen concentreren. Er werd ons meegedeeld, dat de func tie van de heer Pagano met zich mee zal brengen, dat hij veel zal oeten reizen. Bij de KRO was vanmorgen hierover nog niets bekend. Er was nog geen ontslagaanvraag ingediend. Geef uw lievelingsvogel het beste: Oluis verpakte vogel voeders! Met grote bescheidenheid heeft „Brandpunt" gisteravond geen melding gemaakt van de zilveren Nipkowschijf, die deze actuali teitenrubriek van het gezelschap van televisiecritici dit jaar kreeg toegekend. Hierbij enige kritiek op de vormgeving van de fa meuze slotzin van „Brandpunt". Frits van der Poel vertelde dat de KRO aan de VVD om een deel van haar politieke zendtijd had gevraagd voor een weerwoord op het REM-betoog van me vrouw Van Someren-Downer. Hij verzuimde te memoreren dat mevrouw Van Someren zelf enige tijd geleden een weerwoord werd toegestaan op wat zij een onvolledige weergave achtte van een interview dat zij „Brandpunt" had toegestaan. VOOR VRIJDAG 11 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws, te gram. 8.50 V. d. huisvrouw. Schoolradio. Maar dat terzyde. Van der Poel vertelde, dat „brandpunt" aan mr. Van Doorn, de voorzitter van de K.R.O., alvast zendtyd had aange boden om zyn weerwoord te formu leren, maar een lege stoel (close- up van een lege stoel) toonde aan dat mr. Van Doorn er niet op was ingegaan en liever de WD zendtyd afwachtte. Toen kwam dan de slot zin. Iets over progressiviteit bij de K.R.O., verwyten daarover, en nu het bewijs dat het niet zo was, of juist wel zo, dat mr. Van Doorn in V.V.D. zendtijd wilde spreken. Wat nu eigenlijk precies bedoeld viel niet zo gauw te begrypen. Ongetwijfeld was het op papier glashelder, zy het fymtjes ironisch geformuleerd, maar dat wil nog niet zeggen dat ook de luisteraar het meteen door heeft, zonder de aardige zinswendingen nog eens te kunnen overlezen, maar Frits van der Poel is toch al niet „een allerliefst sopraantje", maar een bin- nensmondse brombeer die niet ge- makkelyk te verstaan is, het kan dus zin hebben voor „Brandpunt" te overwegen, of op die vaak essen tiële slotzin niet even hard geoe fend moet worden als een cabaretier dat doet op de formulering van de pointe van zyn „witz" Jan Cottaar gaf veel informatie over onze kansen in Tokio, en „pis te", bleek iets hoger van kwaliteit te zyn dan voorheen (dat moet ook de bedoeling zyn, nu de kosten ver deeld worden), met als absoluut hoogtepunt de Luxemburger Qu- aino, die balanceerde op ringen en andere daartoe niet geschikte voor werpen. De Nederlandse Osteny's vielen helaas een beetje uit de toon. Twee Duitse gezinnen naar Westen gevlucht Vannacht zyn twee gezinnen met elf kinderen van Oost- naar West- Berlyn gevlucht. Een vrachtauto chauffeur en zyn byryder hadden hun vrouwen en kinderen verstopt onder een lading vlees, die zij naar het westelyke stadsdeel moesten ver voeren. Uit voorzorg hadden de ouders de kinderen, van een tot elf jaar oud, met slaaptabletten ver doofd. Geef uw lievelingsvogel het beste: OlüiS verpakte vogelvoeders! Het programma over de ontgroe ning (voor het eerst kreeg de tele- gelegenheid door te dringen tot de heilige hallen van de studenten, dit geval van Veritas uit Utrecht) bevredigde niet helemaal. Er had uitgehaald kunnen worden, bo vendien was het onderwerp te ver snipperd door straatinterviewtjes (die overigens wel duidelijk maak ten dat Utrecht een typische uni- versiteitstad is, waar iedereen over ontgroening mee kan praten) en toespraakjes, inplaats dat men met „levende camera" er tussenin gaan staan zonder er af en tussenuit te knijpen voor een schouwelyke inlas. Op het tweede net was een David Wolper-documentaire te zien over negende jaarsstudent in de me- dicynen in Amerika. Van Wolper za- we in het hartje van de zomer al enkele opmerkelyke werkstukken. Deze „dokter in spe" viel wat tegen. Teveel gearrangeerd, te dicht by dokter Kildare gebleven om hele maal te overtuigen. De bevalling die we te zien kregen werd zo decent gefilmd, dat we haar eigenlyk niet te zien kregen, en ook daardoor maakte deze documentaire een te gladde indruk. Dat zyn we noch van Wolper, noch van de Ameri kaanse documentaires gewend! pilllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll EERSTE NET AVRO 18.55 uur NTS, wereldkampioenschappen wielrennen 19.30 uur Heisses Blut, folkloristisch ballet 20.00 uur NTS-journaal 20.20 uur AVRO's Televizier, actualiteiten 20.35 uur Operadebuut, pas afgestudeerde operasolisten 21.10 uur Venus bespied, toneelstuk 22.40 uur NTS-journaal 23.00 uur NTS-Wereldkampioenschappen wielrennen TWEEDE NET VPRO 20.25 uur De Toverfluit, opera i Mozart TV-NOORDZEE 18.30 uur Mevrouw zit ln het bestuur, voor de Jeugd 19.00 uur Gevarlëerd half uur, met o.a. „Wist U dat" 19.25 uur Victory at sea, oorlogsdocumentaire 22.00 uur Wagon train: The Don Charles story. 12.45Wereldkampioenschappen wlelre: derland. 13.00 Nws. 13.15 Platennsi DONDERDAG 10 SEPTEMBER Oude Kerk: 20 u. Orgelconcert. VRIJDAG 11 SEPTEMBER Hou trusthallen. 20 uur. Amus.progr. Theater ln de steeg. 20.15 uur. in de spiegel. ZATERDAG 12 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 u. Celestlna. Theater ln de steeg. 20.15 uur. In de spiegel. Tong Tong. 20 uur. Oosterse dansen. ZONDAG 13 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 u. Cléram- Clrcusgebouw. 20 u. Finale talenten- i de steeg. 20.15 uur. In de BINNENLAND ntsteking in Oyen De opgenomen. Zijn één Jaar Jonger zusje Truus, komt morgen waarschijnlijk eveneens naar huls. Ook zij vertoonde verschynselen van her senvliesontsteking. Eerder deze maand het Bossche ziekenhuis ontslagen, heeft gelegen vliesontsteking. BUITENLAND StrUd in Kabyllë Algerijnse rege ringstroepen en eenheden van de „Volksmilitie" hebben bij een actie van drie dagen tegen „contrarevolutional- ln de bergen van Kabylië twaalf ;en gevangen genomen en ljke hoeveelheid wapens en munitie bult gemaakt, aldus ln Algiers ontvangen berichten. spiegel. MAANDAG Huygens Concert ln historische kledij DINSDAG 15 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 u. Het leven WOENSDAG 16 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 u. De plaats- Malieveld. Kermis. BIOSCOPEN Apollo. De machtsstryd tussen AchiUx Hector. 14 jr. maandsalaris krijgen, maakt deel uit van eer een einde te maken a jongemannen cht 33- hadder held ln België zouden zij de man hebben beroofd en om het leven hebben gebracht. De ver loofdes van de daders, die het slacht offer naar een afgelegen plek hadden gebracht, zijn eveneens gearresteerd. Thans datum bekend De Oost- dultse ministerraad heeft gisteren be- 2 november pensi bezoek Mitzenhelm, al melding gemaakt deze maatregel, maar een datum :on. 18 jr. May. 18 jr. Zuidzee. 18 jr. Corso. Tom Jones. 18 Jr. di. E 14 jr. Du Midi. Er helpt ;rlon Het dagboek van een kamer - ïelsje. 18 Jr. tropole. Irma la Douce. 18 Jr. >on. Te rijk om los te lopen. 14 jr. mpia. De zeven hoofdzonden. 18 jr. sage. Veel liefs uit Moskou. 18 jr. Roxy. Jason Barabbas. 14 Jr. End. Yeah, yeah, yeah, hier zijn Vervolg van pag. 1 Minimum Uitvoerig zet minister Veldkamp uiteen, hoe hy is gekomen op een sociaal minimum van f 3.540 per jaar. Hy wyst erop, dat het vaststellen van een sociaal minimum geen een voudige aangelegenheid is. Wat onder sociaal minimum moet worden verstaan is individueel, naar groep, plaatselyk en regionaal in menig opzicht verschillend. De be windsman is by zijn berekening niet uitgegaan van de uitgangspunten, die in de SER zyn gehanteerd, maar van het minimum-inkomen, zoals dat dit jaar voor de werknemers is in gevoerd. Hy tflndt het redely k, het sociaal minimum voor een pensioen voorziening te stellen op 70 procent van het minimum inkomen van ac tief werkenden. Bedoeld minimuminkomen werd op 1 januari 1964 vastgesteld op f 100 per week, dus f5.200 per jaar. Dit ts echter een bruto-inkomen. Het net to-inkomen kan men zeker niet ho ger stellen dan op f 4.700 per jaar. Zeventig procent hiervan is f3.300. By de vaststelling van het myii- muminkomen was in het bedrag var f5.200 begrepen een loonstyging over 1964 van ten hoogste tien procent. De werkeiyke loonstyging heeft echter veertien procent, dus vier pro cent meer bedragen. Ook is huurverhoging een looncompensatie van f 2 per week gegeven (f 104 per jaar). Welnu, f3.300 plus 4 pet. v plus f 104 levert een afgerond totaal f3.540. De uitkering voor on- gehuwden is vastgesteld op zeventig procent van het bedrag voor gehuw den, te weten f2.478. Thans is deze verhouding voor de ongehuwden minder gunstig. Zou het percentage van de loonstyging over 1964 alsnog betekenend hoger zyn, dan zal het bedrag van f3.540 naar evenredigheid worden verhoogd. Alhoewel het bedrag iets lager ligt dan het bedrag van f3.650 dat ge noemd wordt in de resolutie van het bejaardencongres van 9 mei, meent minister Veldkamp, dat dit bedrag als een verantwoorde uitkering mag worden beschouwd. Onmogelijk De regering blyft zich verzetten tegen een bydrage uit de schatkist ten bedrage van f 500 miljoen zoals de vakbeweging wenst zy ziet daartoe geen mogeiykheid. De bydrage van f 150 miljoen staat de nagestreefde belastingverlaging niet in de weg. Deze f150 miljoen blyft binnen de toelaatbaar geachte styging van de ryksuitgaven. Het heeft het kabinet niet veel moeite gekost, de ruimte ervoor te vinden. Alleen al de verwachte daling van de bystandswetuitkeringen levert een vermindering op van de uitgaven ter hoogte van f 65 miljoen. De verhoging van de AOW-uitke- ringen draagt niet by tot vergroting van de spanning in de economie. De Ryksbydrage komt uit de toelaatbare styging van de overheidsuitgaven, het overige deel wordt door deflatoire premieheffing gecompenseerd. Premies De hogere premie van 2.9 procent is aldus samengesteld: 0.2 pet. voor de AWW-verhoging; 2.1 pet. voor de AOW-verhoging; 0.2 pet. nodig voor de verhoging van de (krappe) liqui diteitsreserve in de AOW- en AWW- fondsen en 0.4 pet. nodig om tot een dekkende AOW-premie te komen. De huidige AOW-premie is name lijk 0.4 pet. te laag en leidt tot inte ring van de reserve. Tenslotte laat minister Veldkamp niet onvermeld, dat de totale sociale- verzekeringspremie voor de zelf standigen per 1 januari 1965 12.5 pet. zal bedragen (AOW 9 pet., AWW 1.5 pet. en AKW 2 pet.) en die voor de werknemers (die zyzelf op moeten brengen, dus exclusief het werkge versaandeel) 14.7 pet. (AOW 9 pet., AWW 1.5 pet, ziektewet 1 pet., zie- kenfondsbesluit 2.5 pet. en werkloos heidswet plm. 0.7 pet.). Aansit tend Conciliejournaal. 19.35 Veraoö progr. v. d. militairen. 20.20 Brug nK morgen, documentair klankbeeld. 20i Radiokoor: Gewijde muz. 21J 21.30 Lichte muz. 22.05 Voci Wereldkampioenschap» op de baan te Parijs. 2Ïi Zang en plano: modei: 5 Klass. 1 liederen. 23.05 gram. 23.55-241 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gra: (7.30 Van de voorpag., praatje). Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Licht» r 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Te land te water: informatief progr. voor *i. en waterweggebruikers. VPRO: Morgenwijding. VARA 12.00 Combo. 13.25 Beursber. 13.30 Licht boek, literair klankbeeld. 14.50 Sopri en plano. 15.30 Shakespeare, de mt en de dichter, literair progr. VPR 16.00 Nws. Aansluitend: Levenseind] held, praatje. 16.10 Lichte gram. 14 d. Jeugd. 17.00 SoliW Kiosk, prut 19.30 Gezondheid geest, medisch zinnig bekeken. 2Ö°Óo*JNw8, 2*0*' drachten. 20.35 Lichte muz. uit Eu pa. 20.50 Boekbespr. VARA: 21 Olympische Spelen IX, klankb. 21 Rotterdams Filharmonisch orkest zangsoliste: klass. en moderne n 22.30 Nws. 22.40 Orgelspel. 23.00 lans: act. kroniek. 23.15 Lichte gri 23.45 Soc. nws. ln Esperanto. 23. 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 19.30 Barend de Beer, film. 19.35 Cinematobile, film. Jfi 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 De Bi ly Hillbillies - Elly en haar dieren, film. 20.45 Attentie. 21.30 Opslgnoorl muz. Belgisch progr. 21.00 Drie m negen, politie TV-film. 22.25 Dagi!; ting. NTS: 22.80-22.35 Journaal. 21, 23.00 pen wielrennen. Eurovisie: Wereldkamploenachi GRAMMOFOONPLATENPROGRAX DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) Giacomo Puccini. „Tur&ndot". Op ln 3 bedryven op tekst Adaml en Renato Simon handeling: Peking. Ultvot Borkh, sopraan (Turandot, Chii ~'nses); Gaetano im, Keizer van la, bas (Timur, der Tartaren); Mario del Monaco,Ui' (Prins Calaf, diens zoon); Renat» baldi, sopraan (Llü, een Jonge Blad Fernando Corena, bas (Ping, kit lier); Marlo Carlln, tenor (Pang, nu- schalk); Renato Ercolanl, tenor (Pc chefkok): mandarijn) chef kok); Ezio Giordano, bariton Advertentie ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGEl 0WW I Tel. 01726-2' Vraagt geïllustreerde prijslijst Wfc'ERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Sa I rbew. 18 H geh. bew. 18 15 zwaar bew 21 15 motregen 19 15 onbewolkt 15 3 ohbewolkt 14 5 onbewolkt 15 3 Helsinki Stockholm Oslo Parys Bordei Grenoble Nice Berlijn Frankfort Munchen Zurich Genéve Locarno Wenen Bordeaux onbewolkt 25 13 zwaar bew 24 13 licht bew. 24 1' onbewolkt 30 13 Belgrado

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2