Schitterende prestaties van Groen en Oudkerk 4 I.O.C. onderzoekt amateurstatus van Italianen ARCHIE ALLEN NAAR HUIS FINALEPLAATS VOOR NEDERLAND ONZE SPRINTERS FALEN VOLLEDIG „Ik kon niets" Vaasteams zijn nog zonder strafpunten TRIBUNETOER Goldwater begint verkiezingstoernee Janssen imponeert ook in Brasschaat Koersen Hilversum Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 9 september 1964 Vierde blad no. 31360 SPORTS VAN VANDAL Het Internationale Olympische Co- cite zal deze week een onderzoek openen naar de amateurstatus van het Italiaanse Olympische voetbal elftal. Otto Mayer, de kanselier van het IOC, heeft naar aanleiding hier van meegedeeld, dat er „alle reden i te tal spelers van het Italiaanse elftal, dat in de voorronden van het Olym pische voetbaltoernooi Polen uitscha kelde. professionals waren. Volgens de reglementen van de Italiaanse voetbalbond is iedere spe ler, die niet onder contract staat jbi] een profclub, amateur. Met deze regel verklaart het IOC zich echter tiet akkoord. Indien bij het onder- roek blijkt, dat er spelers zijn, die in leite beroepsvoetballers zijn, zullen toj van het Italiaanse Olympische |tlftal worden uitgesloten. HONKBAL Archie Allen, de derde Amerikaan- jie honkbalcoach, die een jaar lang i Nederland het nationale honkbal - heeft getraind, is gistermid- Schiphol naar New York gekeerd. Vandaag reeds staat ir zijn eigen, Amerikaan- je, leerlingen van het Springfield liege in Massachusetts, waaraan als leraar-instructeur verbonden [Allen zal in Nederland door een arde Amerikaanse coach worden jvolgd. Het is de 36-jarige Glen tick, assistent-honkbalcoach van grote staatsuniversiteit van HENGELSPORT Viscoïlege „Vios" hield zijn tweede fedstrijd van dit seizoen in de tingvaart bij de Sassenheimerpont. )e vangst noch het weer was best. litslag: 1. G. Tegelaar; 2. H. Bave- aar; 3. L. Tegelaar; 4. S. Springer; J. Brommeijer extra prijs gr. wm); 6. W. Hillebrand; 7. J. v. Pent; 8. P. Kooreman; 9. H. Tege- kar; 10. W. Tegelaar. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif Wedvlucht tenaf Vilvoorde. In concours 105 dui- x. ven. Aankomst le duif 16.31.00 uur. ""^VJitelag: S. Koster 1, 2; Chr. Platteel 3; J. de Roode 4, 8; P. Mooten 5, 7, 9,10; W. Tolboom 6. L.P.V. „De Rijnklievers" Wed- VluchtVilvoorde (137 km). In con tours 298 duiven. Gelost 14 uur Eer- ,ste duif 16.29.05. Uitslag: 1. W. Hoo- [ervorst; 2. J. Wassenburg; 3 en 8. Jnden; 6. J. Verstraaten; 7. Lolkes le Beer; 9. A. Dubbelaer; 10. M. ;eleen. (Van onze speciale verslaggever) Parijs. 9 september De dag van de amateurs in het „Prinsen park". Uit alle delen van de wereld waren zij gekomen om elkaar te bestrijden om wereldtitels in de „edele" sector van het wielren nen: de baansport. Zij hebben allemaal illusies gehadenkelen van hen hebben die nog. Ook uit Nederland waren zij er en ook voor Nederland blijft er hoop. Kansen op wereldtitels. Voor Tymen Groen bijvoorbeeld, en Jaap Oudkerkeen stayer, die schitterend het veld zijn wil oplegde in de tweede serie aan het eind van een bewogen dag. Maar ook waren er teleurstellingen, grote zelfs, voor ons land: geen der amateur sprinters bereikte een volgende ronde. „Ik weet niet hoe het komt. Ik kon niets. Mijn benen waren gewoon lam". Eerlijk bekende Piet van der Touw, tweemaal bedwinger van we reldkampioen Patrick Sercu in de af gelopen weken, zijn falen in het we reldkampioenschap van 1964. Blakend van zelfvertrouwen, als altijd, was Van der Touw aan de start gekomen voor de series. „Maar" hij „ik merkte het al toen ik op de fiets zat. Het ging gewoon niet". Van der Touw verloor als een begin neling zijn serré, zoals ook de ande twee vertegenwoordigers van ons land, De Graaf en Breur, dat deden. „Wij hebben geen sprinters" zei KNWU-voorzitter dr. B. van Dijk later. Het bleek overduidelijk: veer tig sprinters werkten zich door een eindeloze reeks series heen, van hen werden de drie Nederlandse verte- voordigers naar de herkansin gen verwezen en ook daarin faalden zij. Voor Piet van der Touw bete kende dat een resultaat, waar hij zelf toch eigenlijk niet op had ge rekend. De Nederlandse kampioen reed in zijn serie tegen de Engels- Church en de Zwitser Herber- leg. Rotterdammer wordt al weken lang door een hardnekkige verkoudheid geplaagd en juist nu, bij dit wereld kampioenschap, werd die ziekte er ger. De Graaf had zelfs koorts. In zijn serie kon hij het, ondanks :n dappere aanval vanuit tweede positie, dan ook niet bolwerken tegen de Deen Fredborg, die hem op het laatste rechte eind vrij gemakkelijk klopte. In de herkansingen deed De Graaf het beter. Hij bleef aan het wiel van de op kop rijdende Duitser Kobusch en versloeg hem in de rechte lijn. Een overwinning was echter nog niet voldoende om in de kwartfinale te komen. Van de veer tig deelnemers werden er 18 gese lecteerd voor de volgende ronde en daarom moest de Graal nog eens rit rijden. Dat gebeurde tegen de Pool Zajac en voor de Rotterdam- betekende dat het einde van het wereldkampioenschap, ofschoon hy de Pool vanuit een ideale positie kon attaqueren. In deze conditie miste de Graaf daarvoor echter teveel pure snelheid. Geen explosie Hij vertrok van kop en hield zijn tegenstanders tot bijna op de 200 meterlijn in een zeer laag tempo. Dat verstandig, want Van der Touw zeer snel op tempo komen. Maar deze avond bleef de explosie uit van der Touw kon zijn twee con currenten slechts even opvangen en bij het uitgaan van de laatste bocht hij een geslagen man. In zijn herkansing was Van der Touw ner gens. Hij vertrok uit derde positie tegen de Tsjech Kucirek en de Zuid- afrikaan Viljon, wipte naar de twee de positie, maar werd daar opgeslo ten, toen de achter hem rijdende Kucirek versnelde. Van der Touw kon zich niet meer uit de „tang" bevrij den. Dat de jonge, onervaren Bram Breur uit Nieuwe-Tonge zijn serie niet overleefde, was niet zo verwon derlijk. Hij1 is tenslotte nog maar pas drie maanden geleden met sprin ten begonnen en voor die tijd had hij nog nooit een wielerbaan gezien. De Zuidhollander kon in de serie nog wel aan het wiel van de Italiaan Turrini meegaan, toen die de weg gesprongen Libiër Gariani achter na ging, maar Breur kwam kracht tekort om de Italiaan in het laatste rechte eind te kunnen kloppen. In de herkansing was Breur tegen de Rus Chitrow kansloos. Ook al omdat hij uit vierde positie eerst de Zuidafri kaan Marx en de Marokkaan Bel- caid voorbij moest. De Graaf Aad de Graaf kwam nog het verst. Dat had de Nederlandse groep In het Prinsenpark allerminst verwacht. De INTERNATIONALE MOTORZESDAAGSE De beide Nederlandse Vaas- teams zijn ook op de tweede dag jfl van de Internationale Motor- tesdaagse, die in Oost-Duitsland wordt gehouden, zonder straf Junten gebjeven. Het aantal be- 'e winstpunten is echter lsnog niet zo groot dat ons 18 and een rol in de strijd om de -bovenste plaatsen vervult. j De eerste dag itond het A-team toet de rijders van Dobben, Wen- ASS delgelst. Frits Selling en Van Ols #P de negende plaats met 441.205 PQt. Nederland-B behaalde 396.664 N Punten. jj Gisteren zijn beide teams onge twijfeld iets naar voren gekomen, at de mist en regen verschillen- landenteams op puntenverlies twamen te staan. Vooral in de twee ils ipeciale proeven een terreinproel een bergklim deed het Neder landse contingent het uitstekend. In 2 eerste proef werden de indivi duele 50 cc-rijders Van der Sluis en der Top resp. derde en vijfde frits Selling bezette in de 250 cc- *"'asse eveneens de vijfde plaats. De »ng, rijdend voor het Holland- 'estteam eiste in de 75 cc-klasse 'jMfs de eerste plaats voor zich op Tóór Zijdemans van het Vaasteam- B. De moeilijke bergklim leverde Rudi Boom in de 50 cc-klasse vijfde plaats op. Al met al zijn 17 van de 21 Nederlandse deelnemers nog zonder strafpunten. Geen en kele Nederlander behoort tot de uitvallers. Favorieten De favorieten voor de wereldtitel lieten zich in al die series niet ver en. Patrick Sercu won met over macht van de Tsjech Kucirek, Bi- anchetto, de Italiaan, had geen moei te met Voljon en Kobusch en zijn landgenoot Damiano evenmin met de Rus Chitrow en de Zuidafrikaan Dekker. Favorieten wie zijn dat eigenlijk nog meer tussen al die jon ge, en soms zo heel erg onervaren amateurs, tussen een renner van achter het ijzeren gordijn, die soms kunnen verrassen en een renner die uit Libië en uit Trinidad zijn ge komen, terwijl ze bij voorbaat wis ten kansloos te zijn. Wellicht zijn ook de Fransen favoriet. Trentin, Moreion en Berten reden zich in elk geval naar de zege. Ook de Rus Bos- nieks plaatste zich, en zijn landge- noo* Chitrow. Van de achttien, die later op de avond de strijd aanbon den in de achtste finale sneuvelde er nog tien. In drie, soms vier perlo den van 12 seconden ongeveer ver loren zij hun illusies. Zonder moeite Patrick Sercu won in de achtste fi nale zonder moeite van de Deen Fredborg en de Pool Zajac. De Hon gaar Bicksken en de Tsjech Kucirek dwongen Biandetto tot een minu ten lange sur place. Het was het enige wat zij konden doen, maar het was lang niet genoeg. De geroutineerde Italiaan wrong zich in de laatste bocht tussen hen uit en won afgetekend. Trentin had nog meer moeite met de Rus Chritow en zijn landgenoot Moreion moest ln de laatste rechte lijn zes meter goed ma ken op de Deen Instrup. Hij deed dat schitterend en daarmee waren de vier finalisten van vorig jaar opnieuw tot de laatste acht doorgedrongen. Zij zullen met de Italiaan Damiano, de Russen Bodnieks en Chritow en de Tsjech Kucirek om een regenboogtrui strijden. Pechvogel Fons van Heugten slaagde er ook eer in uitschakeling te voorkomen. Maar hij kan zonder enige overdrij ving de pechvogel van de ploeg wor den genoemd. Op de eerste dag kreeg hij twee lekke banden, wat hem op 21 strafpunten kwam te staan, gisteren was hü nauwelijks vertrokken of opnieuw bonkte het achterwiel onheilspellend weer een lekke band. Repareren kostte tijd en dat werd door de wedstrijdjury om gezet in strafpunten. Ton van Heug ten hield de straflijst evenmin blanco. Water in de carburateur was de oorzaak van veel gesputter en tijdverlies. Bonke en Vos beëindig den de rit met elk vermoedelijk J straf punt. De mannen, die Nederland ver tegenwoordigen in de strijd om de Vaas, kenden op het 310 km lange traject weinig moeilijkheden. Alleen Jan van der Hoek had het even benauwd toen een boomstronk zijn rempedaal vastsloeg. De reparatie was vlug voltooid. De opeenhoping van grote Interna tionale en nationale evenementen, in combinatie met de voorbereiding van de wielrenners op de Olympi sche Spelen, heeft de directie het Olympisch Stadion in Amster dam genoodzaakt tot een stunt op het gebied van het opbouwen afbreken van tribunes. Na de revanches van de wereldkam pioenschappen wielrennen maandagavond 14 september i ten in één dag tribunes voor 6000 zitplaatsen voor de ere- en m thontribune worden geplaatst met het oog op de Europa Cupwed- strijd DWSFehnerbahce op 16 september. Maar mocht het onverhoopt m dagavond regenen, dan worden de revanches verplaatst naar de dinsdagavond en zou er slechts één nacht overblijven om het karwei te verrichten. Daarom heeft de directie van het Stadion aange klopt bij de gemeente Amsterdam om een aantal arbeiders. Onmiddellijk na de bekerwedstrijd van DWS verdwijnen de tribunes dan weer om de training van de Olympische wielrenners, die eind september naar Tokio vertrekken, mogelijk te maken. Om de KNWU en het NOC zoveel mogelijk ter wille te zijn, zullen de tribunes dan weer pas in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 september worden opgebouwd voor de competitiewedstrijd DWS Feijenoord. Oudkerk Jaap Oudkerk knikte, nauwelijks merkbaar, bevestigend, toen enthou siaste Nederlanders hem toeriepen, dat hü formidabel had gereden. Nog was de vreugde over zün zege in de stayersserie niet doorgebroken. Jaap Oudkerk, jarenlang favoriet voor een wereldtitel bij de achtervol gers, is nu opnieuw gegadigde voor een titel. Maar nu bü de stayers. Een paar maanden geleden begon de Zaan kanter achter de motor te rijden, aan het eind, zo leek het, van een plezierige carriere als amateur - wielrenner. Jaap Oudkerk voelde zich meteen thuis bij de stayers. En nu is hij op weg naar de top. In de tweede serie van de amateurs legde hij twee concurrenten volmaakt aan banden. Bij de start op de zesde plaats, rende hij binnen vier ronden naar de kop. Van die positie kon niemand hem bedreigen, niemand probeerde dat eigenlijk ook meer. Oudkerk was m klasse apart. Wellicht kan Nederland nog een stayer in de finale verwachten. In de eerste serie reed de voor eigen reke ning naar Parijs gekomen Neesman (Amsterdam) zich naar een vijfde plaats, de kleine Hagenaar Bert Ro- mijn met veel dapperheid nog net niet in staat Oudkerk te volgen deed hetzelfde. Zij mogen beiden ln de herkansing starten. Behalve Oudkerk zijn verder de Duitser Matbhes, die de eerste se rie won, de Zwitser Lugunbühl, de Fransman Giscos, de Belg Wal- schaerts en de Zwitser Herger zeker van een finaleplaats. Oudkerk be wees nu al zijn grote kansen. In zijn serie legde hij twee kilometers meer af dan Matthes. Tymen Groen „Een pak van mün hart", zei des ochtends in het druilerige Pare des Princes de baancoach van de Neder landse ploeg, Jan Derksen. Dat wa9, nadat het Friese wonderkind Tymen Groen in de kwalificatieronden van het wereldkampioenschap der ama teur-achtervolgers 33 concurrenten overduidelijk had teruggewezen. Groen, zwijgend als altijd, een toonbeeld van kracht, raasde in de vierde van de zeventien series, naar een formidabele tijd: 5.01.66 over een afstand, die 90 meter meer bedroeg dan 4 kilometer. Stil ging Groen terug naar zijn ca bine, steunend op soigneur Henk de Haan. Jan Derksen liep er bedrijvig omheen, bevrijd van veel zorgen. „Er kon tenslotte altijd iets misgaan", zei de oud-wereldkampioen. .Maar Ty men heeft fantastisch gereden. Als je die 90 meter er aftrekt, heeft hij sneller gereden dan by zijn debuut in het Olympisch Stadion". Tymen Groen heeft inderdaad de interna tionale wielerwereld, verbaasd. De 18- jarlge Fries had in deze series, waar in het ging om de acht snelsten, die morgenavond de kwartfinales zullen rijden, geen enkele moeite met de Russische kampioen Stanislaw Mosk- vin, die toch vorig jaar tweede werd bij het wereldkampioenschap. De fors gebouwde jongen uit Follega kenc zijn tien ronden geen enkel moment van zwakte. Met een prachtig gevoel voor tempo reed hij zich als eerste favoriet in de kwartfinale. De indeling kwartfinales luidt: GroenClaesges (Did)Van Loo (Belg)—Roncaglia (Italië); Mogens- frey (Den)Jozefowicz (Polen); Da ler (Tsjech)—Spiegelberg (Did). Tymen Groen in zijn rit tegen de Rus Moskvin. Spartaanse jeugd goed op dreef De jeugd van De Spartaan was tijdens de selectiewedstrijden voor de Nederlandse jeugdkampioen schappen gewichtheffen, die zondag Den Burcht te Leiden worden ge houden, goed op dreef. Zes van de zeven Spartanen, die op de titelstrijd uitkomen, verbeterden hun persoonlijke records. De uitslagen waren: J. Tegelaar totaal 170 kg, K. Bink 175 kg, J. Gout 180 kg, S. Willemse 20214 kg. H. Schuchard 237% kg. A. de Bruijn 257% kg, D. v. 't Riet 310 kg. ELEKTRISCHE VERWARMING Vraag gratis verwar- mingsadviesbrochure aan Dimplex importeur Nerim N.V., Vlak 3, Dor drecht. Tel. 01850-8682 Senator Goldwater, de Republikein se kandidaat voor het presidentschap van de VS, is gisteren begonnen met zijn verkiezingsreis van 7.000 km. Hij reisde per vliegtuig van Phoenix in Arizona naar San Diego in Califor- en zette op het vliegveld voor menigte uiteen over welke kwa liteiten een president volgens hem moet beschikken en die president Johnson volgens hem mist. Het moet een man zijn „die over vrijheid na denkt en niet alleen maar over mate riële zaken", een man „<üe zich met het volk gelijk stelt" en niet beweert dat de VS in vrede leven „wanneer wij in oorlog zijn", en die wat zou doen tegen werkeloosheid en lege fa brieken. Goldwater ging vervolgens naar Los Angeles. Hy zal elf steden in zeven staten bezoeken. Wanneer hij gekozen wordt, zal zijn voornaamste doel zijn „aan de VS opnieuw de we reldleiding te geven." Intussen viel senator Fulbright. de Democratische voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken, in de Senaat de politie van Goldwa ter hef g aan. Het is nauwelijks mo gelijk dat de VS onder dergelijke plannen aan rampen zou kunnen ontsnappen, zei hy. De koude oorlog zou herleven, nieu we internationale conflicten zouden er door ontstaan, het land zou van de ene crisis in de andere vallen met vroeger of later de ramp van een kernoorlog, zei Fulbright. „Ik ver moed dat een regering onder Gold water niet zozeer een kernoorlog zou ontketenen als wel er één uitlokken of er op onnadenkende manier in struikelen. Maar dat is nauwelijks belangrijk, want wie blijft er na een dergelijke inferno nog over om dat te weten of om zich af te vragen hoe het was begonnen?". „De kruistocht tegen het commu nisme, die Goldwater wil, zal ons steeds weer op het randje en ten slotte over de rand van een kernoor log brengen," aldus Fulbright. OPNIEUW MAGISTRALE ZEGE Wereldkampioen Jan Janssen heeft gisteren in de Acht van Brasschaat, met een groot woord wel eens genoemd het wereld kampioenschap der criteria, we derom van zijn hele grote capa citeiten blijk gegeven. Voor 40.000 toeschouwers, onder wie duizenden Nederlanders uit alle streken van het land, zegevierde hij twee dagen na Sallanches wederom en zeer sterk veld en dat met dergelijke overmacht, dat zowel vriend als vijand er slechts het grootste respect voor kon hebben. In de vierde ronde liet Jan Jans sen het peloton achter zich en nam een voorsprong van 100 meter. Met de kort daarna eveneens uit het peloton ontvluchte Huub Zilverberg had Janssen bij ingaan van de rijfde ronde (na 36.8 km) al een voor- ng van een halve minuut, die 25 km verder was uitgebouwd tot twee minuten. De basis voor de overwin ning was gelegd en werd nog hech ter, toen de Italiaan De Rosso en de Belg Brands zich bij hen voeg den. Het viertal zou voor het jagen de peloton onbereikbaar blijven. Om alle risico te vermijden trok Janssen halverwege de laatste ronde met een felle demarrage uit het groepje van i met een voorsprong van acht seconden op zijn naaste concurren ten ging hij als de grote triomfator over de eindstreep. Ook de B-wedstrijd voor profs eindigde in een Nederlandse zege. Rinus van Ginneken uit Het Schijf was de Belgische coalitie in de eind sprint te snel af. Uitslagen De uitslagen van gisteren lulden: Witte-Hullprljs: 1. Dancy O (N. Oos- ttng) 1229.62. Dariln Jill; 3. Diana Volann. Tot.: wl. f2. pl. 1.60, 5.30, 7, cov. 9.50, groepskoppel 12.80. Wethoudersprljs: 1. Athos the Saint (E. de Visser) (1.25.-); 2. Alhambra; 3. Beachcomber. Tot.: wi. f7.50, pl. 2.20, 2.70, 2.60. cov. 9.70, groepskoppel 9.10, trio 965.70. Raadhulsprljs: 1. Columbus (F. J Eerenberg) (1.29.8); 2. Benno Six; 3. Again Hollandla. Tot.: wl. f2.70. pl 1.50, 1.80, 5.20, cov. 6.60, groepskoppel 4.60. Amatricekamploenschap1Taky Erebus (mej. M. France) (1.23.2); 2. Zombro; 3. Ydollus. Tot.: wi. f2.40, pl 1.40, 1.60, 2.20, cov. 4.50, groepskoppel Carillonprijs: 1. Allouex 2 (L. J. M. Lange) (1.25.7); 2. Ysbrandine; 3. Allee van Hagheweyde. Tot.: wl. f1320, pl. 4.60, 3.20. 14. cov. 7.70. koppel 8.90, trio 3670.40. Grote Prijs van Hilversum: 1. Plgh Life 2 (F. J. Eerenberg) (1.23.5); 2. Zanto; 3. Zsa Zsa du Commerce. Tot.: v/i. f2.70. pl. 1.70, 2.10, 1.80, cov. 6.80, koppel 7.40. Burgemeesterprijs: 1. Anne Norma (1.27.-); 2. C Alkestis van E; 3. Ylogie M. Tot.: v.1. f3.70. pl. 1.30. 1.40, 190, cov. 3.40. koppel 840. Totale-omzet f 135.426,50. Guido de Rosso (It.) op 8 sec; 3. Huub Zilverberg (Ned.) z.t.; 4. Frans Brands (Belg.) z.t.; 5. Theo Ver schuren (Belg.) op 1 min. 45 sec; 6. Peter Post (Ned.) z.t.; 7. Gilbert ïmet-1 (Belg.) op 3 min; 8. Frans Melckenbeeck (Belg.) z.t.; 9. Henri Luyten (Belg.) z.t.; 10. Jozef Haeseldonckx (Belg.) z.t.; 11. Jo de Haan (Ned.) z.t. B-wedstrijd: 1. Rinus van Ginne ken (Ned.) 120 km. in 2.58.14; 2. Walter Muylaert (Belg.)3. Constant Jongen (Belg.). HENGELSPORT Het viscoïlege „Klucht en Revue Gezelschap heeft haar tweede wed strijd gehouden in de Leede. De uit slag luidt: 1. A. Meijer; 2. T. Hon- ders; 3. J. v. d. Reijden; 4. W. v. Weizen; 5. Baxs; 6. C. Groenendijk: 7. W. Neuteboom; 8. Tegelaar; 9. Steen voorden; 10. P. v. Egmond. Advertentie LDV verslaat sterk combinatie-tiental De Leidsche damvereniging heeft als laatste voorbereiding voor de ko mende hoofdklassecompetitie een wedstrüd gespeeld tegen een tiental, bestaande uit de vyf sterkste Rfins- burgse en Noordwykse-dammers. De Leidenaars wonnen verdiend met 13—7. Evert Bronstering stuitte aan het eerst bord op de Noord wij ker Zwet sloot. Na een langdurige strijd moest Bronstring met remise genoe- nemen. Ook Jan van Leeuwen kwam tegen Van der Wiel niet ver der dan een puntenverdeling. Cees Varkevisser en Wim Heemskerk de den wat van hen werd verwacht en veroverden de volle winst. Ook Uit- tenbogaard en Van Hove wonnen hun partij. De gecombineerde Rijns- burgse-Noordwykse ploeg kwam tot slechts één zege. Cees van der Bosch verraste Albert Huisman in een stel ling, die weinig winstkansen bood. De gedetailleerde uitslag luidt: Th. Zwetsloot (DVN/RDC)E. P. Bron- string 11. ImminkC. Varkevisser 02, D. KromhoutW. Heemskerk 0—2, G. v.d. WielJ. van Leeuwen 11, J. v. d. Mey-Th. Uittenbogaard 02, C. ter VeerA. B. van Hove 0—2, C. v.d. BoschA. Huisman 2—0, T. Vink—J. Zaalberg 1—1, Joh. KromhoutA. Kammeraat 11, J. PasschierT. Hart 11. Damkampioenschap Het Leids damkampioenschap in de eerste klasse krijgt nog een bij zonder spannend slot. De Vink won zijn voorlaatste partij na zeer lang durige strijd van Van der Putten, waardoor hü de leiding in handen heeft genomen. Met de partijen Vink —Riethoven, HuismanVan der Putten en WijsmanHuisman nog voor de boeg is nog onmogelijk te zeggen bij wie de titel terecht zal komen. Uitslagen: J. RiethovenF. Mazu- rel 02; B. P. M. LammensF. Mazurel 02; J. RiethovenH. Vredeveld 11; J. RiethovenA. v. d. Putten 11; A. v. d. Putten— J. de Vink 0—2. Stand: 1 J. de Vink 8—14; 2. W. van Duivenbode 9—14; 3. A. Huis- CEPT van Iglo voor uw smakelijkste spinazie! In een pak lenteverse Iglo spina zie zit voor u een flinke dosis extra tijd. Kunt u fijn gebruiken om van die lekkere spinazie een speciale schotel te maken. Iglo spinazie is immers al voor u ge wassen, schoongemaakt en ge hakt. En doordat die spinazie niet slinkt, is het nog extra voor delig ook Wat denkt u voor morgen van Hollandse Spinazie Traditie? Die maakt u zo klaar: tHollandse Spinazie Traditie. Meng door ontdooide warme I Iglo spinazie boter, room en I tikkeltje nootmuskaat. Doe daar bij plakken ham en gekookte aardappelen. 'm 700 gram f 1.27 500 gram f 0,97 350 gram f 0.72 Sportsplinters De Nederlander Jan Hajer heeft in de eerste ronde van het heren enkelspel van het internationale ten nistoernooi te Bratislava met 6-2, 6-2 gewonnen van de Tsjech Ferjencik. De Rotterdamse tennisspeelster Els Spruyt, is dinsdag doorgedrongen tot de derde ronde van de Zuidengel se kampioenschappen. Zü zegevierde met 7-5, 6-0 over de Britse spetlster Veale. De uitslagen van de wedstrijden, die dinsdag voor de Engelse league werden gespeeld, luiden als volgt: ArsenalBlackburn Rovers 11 BurnleyNottingham Forest 22; EvertonManchester United 33. De bekende autocoureur Rob Slotemaker heeft na het grote succes in Zandvoort in het Bra bantse dorp De urne een tweede an tislipschool geopend, waarvoor nu al grote belangstelling bestaat. Bur gemeester F. Hoebens maakte de eerste slippertjes op de rijkelijk met water bespoten baan, die dankzij een schuiverige substantie met man 7—13; 4. H. Dubbeldeman 7—8; 5. F. Mazurel 8—7 pl. 1 afgebroken partij; 6. B. P. M. Lammens 65 pl. 1 afgebr. partij; 7. J. Wijsman 75; 8. H. Vredenveldt 94; 9. A. v. d. Putten 7—3; 10. J. Riethoven 7—2.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7