ONDEROFFICIEREN VAN RI IN LEIDEN BIJEEN Gebruik medicijnen neemt (te) sterk toe Rutecks niet dicht LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1964 ÉEEL BELANGSTELLING VOOR REüNIE Ur 27 gewezen beroepsonderofficieren van het voormalige ^Regiment Infanterie was het vandaag een belangrijke dag. J Morspoortkazerne hielden zij namelijk een reünie. En dat lende weer het ophalen van vele oude herinneringen en het loeten van de oude vrienden en collega's. De minder plezie- haken in het leven van de militair zijn door de jaren uitge- Jen gebleven zijn de vrienden, de kameraden, waarmee men lang lief en leed gedeeld heeft. Contact werd ln verband met het jen van vaandels aan het Le •um in Leiden ook een reünie ierd en deze is toen zo ge dat de organisator, de heer Ie Geus van vele zijden het kreeg nog eens een derge- leenkomst te organiseren. Op ■i van dit jaar werd een voor het gehele R.I. IV geor- waarvoor de toeloop zo dat de aanwezige beroeps- [ficieren weinig of geen con- elkaar konden hebben. De Geus hOvpt, dat dat van zal lukken. Om 11 uur van- werden de reünisten, en hun op het station in Leiden ver- id door organisator en door de •n, die in Leiden of omgeving itig waren en die gehoor had- en aan de oproep om hun een hartelijke ontvangst te D. •lschap trok naar de Mors- zerne, waar sergeant der 1ste G. J. Nijdam en zijn man de onderofficiersmess de kof- r hadden. In zijn welkomst- •ichtte de heer De Geus zich )\jzonder tot de oud-officieren voormalige vierde Regiment rie, die van hun belangstel- Ijk gaven. Op goed militaire H rerd vervolgens „appel" ge- Met enkele ogenblikken stil- en de overleden collega's her- na werd de lunch gebruikt |f eks twee uur scheepte het ge- zich op de Beestenmarkt in rondvaart over de Kager- jsemermeren. Omstreeks zes len de onderofficieren en hun ïime zege LPSV de tweede competitiewedstrijd t elftal van de Leidse Poilitie une winst af te sluiten. Dit- lopten de mannen van Com- i Dreeuws het elftal van de ise Politie, j na 3 min. hadden de Lei- Éi i via Verhoef de leiding, het- ieteen de nodige rust bracht, lelmink en Verhoef kwam de jet 30 voor L.P.S.V. >Pe hervatting aanvankelijk een —ivallend Haarlem, maar ver- StQlj een doelpunt van hun links- SOpkwam zij niet. In de L.P.S.V. i|jj|4oede waren vooral v. d. Sleet jlijidoes goed op dreef. sjotte brachten de LP.S.V.-ers "6»ef en Roest de stand op 51. jdemisehe examens jde Leidse Universiteit is ge- voor het doctoraal examen e de heer H. Gewald (Leiden). laarlijke „afval" iet van het gevaar bewust, gisterochtend een meisje van sen jongen van zeven jaar op luttersveld een aantal medi- i met resten zwavel-, zout- uur opgeraapt en geopend, brandwonden op aan ge- p benen en zijn voor behande- r het Acad. Ziekenhuis over- gtt. Een door de politie inge- oderzoek wees uit, dat een 48- gazijnbediende uit Leiden ^)es kort te voren als „afval" (gegooid. Tegen de man is erbaal opgemaakt. ïelium voor imtevaarders Russische geleerde heeft gis- ijjdens de tweede zitting van internationale ruimte vaart- I in Warschau mededelingen (over experimenten om na te welke wijze ruimtevaafders naar de maan en andere |n zullen kimnen overleven, jeleerde, prof. A. G. Koeznet- lelde mee dat hij en zijn col- jiet menselijk lichaam hadden jerd tijdens langdurige ver in de kleine ruimte van een I. Het voornaamste probleem fake lucht de ruimtevaarders moeten inademen. nog geen oplossing voor ge- i Tot dusver ademden Rus- en Amerikaanse ruimtevaar- tivere zuurstof in, bij gesloten j. Wanneer zij hun baan had- teikt ademden zij zuurstof en f de normale samenstelling I lucht op aarde in. tetsow zei dat de Russische len thans experimenteren met mbinatie van zuurstof en en dat bij proeven op de be lfond in verzegelde cilinders ponaut tot 25 dagen in leven pnen blijven. Voordeel van het zuurstof- i mensel is dat er geen „dui- »te" zou optreden wanneer de luk in de cabine plotseling Wallen. r zei dat het mense- ïfkonijn betrekkelijk kleine ;he veranderingen tijdens iment onderging, zoals een le polsslag en een versnelde sulatie. :st interessane, zo vertelde het scheller worden van de Ie bijna zo hoog werd als die vrouw. dames terugverwacht in de Mors poortkazerne, waar het diner ge bruikt zal worden. Als afsluiting van de dag kunnen de reünisten in de kantine van de onderofficieren van de Koksschool herinneringen opha len aan hun militaire verleden en opnieuw de vrienschapsbanden ver sterken. Oud-Leidenaar hoogleraar Meisje (18), dat 48 mille verduisterde, krijgt 15 maanden De Rotterdamse rechtbank heeft een 18-jarig kantoormeisje uit Gou da, wegens verduistering en valsheid in geschrifte, meermalen gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden. De of ficier van Justitie, mr. W. A. baron Van der Feltz, had 14 dagen geleden tegen haar een gevangenisstraf van 1 jaar en 9 maanden gevorderd. Het meisje verduisterde in de af gelopen jaren een bedrag van f. 40.000 ten nadele van haar werk gever, de Goudse potterij ..De Anjer", door te knoeien met de loonstaten, die zij wekelijks moest opmaken. Het grootste gedeelte van het geld zeker 25.000 gulden verdween in de zakken van de 21-jarige zoon van een der directeuren van de potterij. Hfj had het meisje tot het plegen van de verduisteringen aangezet, zo bleek 14 dagen geleden ter zitting. De directeurszoon had aanzienlijke schulden gekweekt en zag geen kans deze op eerlijke wijze af te lossen. Een verloving gaf hem de mogelijk heid het meisje, dat door haar werk veel met geld te maken had, min of meer te dwingen voor de nodige fi nanciën te zorgen. De rechtbank veroordeelde de jongeman wegens heling tot een ge vangenisstraf van één jaar en zes maanden. De officier van Justitie had één jaar en 9 maanden tegen hem geëist. Britse soldaten naar Maleisië Het 22ste lichte luchtdoeüregiment van het Britse Rijnleger is van West-Duitsland naar Singapore overgebracht met het oog op de toestand in Maleisië. Een Britse militaire woordvoerder, die niet wil de zeggen hoeveel müitairen het contingent omvat, noemde het een voorzorg maatregel. In Singapore, waar zich de afge lopen dagen gevechten tussen Chine zen en Maleiers voordeden, was het gisteren enigszins rustiger. De politie maakte melding van .slechts" negen incidenten. Bij een ervan werd een man op straat doodgeschoten. Sinds vorige week woensdag, toen de on lusten uitbraken, zijn dertien doden gevallen. De politie arresteerde 760 personen. Vice-premier Razaflc, die in Koeala Loempoer zei dat een door Indonesië geïnspireerd komplot tegen Maleisië was ontdekt, verklaarde later in Singapore, dat in verband hiermee over het gehele schiereiland Indone siërs en Maleiers waren gearresteerd. Daarbij waren ook leden van poli tieke partijen. In eerste instantie waren de onlusten het werk van Indonesische agenten. Volgens Razak gaven zij kinderen en vrouwen geld om stenen te gooien en auto's in brand te steken. Hij zei dat het kom plot was ontdekt na de moord op een taxibestuurder, vorige week woensdag, als gevolg waarvan de onlusten waren ontbrand. (Van onze Amsterdamse correspondent) Het gebruik, van geneesmiddelen is sinds 1900 10 tot 15 maal toegenomen. Kan men spreken van een begeerte, zoals bij alcohol, tabak en narcotica? Prof. dr. W. A. Bijlefeld Onze oud-stadgenoot, dr. W. A. Bij lefeld, die sinds 1959 als islamspe- cialist in Jos (Noord-Nigeria) werk zaam was, zal begin oktober niet daarheen terugkeren. Hfj Is benoemd tot hoogleraar aan de universiteit van Ibadan (West-Nigeria). Met drie islamitische collega's, één uit Nigeria, één uit Soedan en één uit Engeland, zal hij daar college geven in islamologie. Tevens zal dr. Bijle feld de leiding op zich nemen van 'n instituut voor islam-studie, dat door de kerken van West-Afrika in Ibadan zal worden gesticht. Aan dit instituut zullen jonge predikanten en theolo gen zich voorbereiden voor hun ar beid in moslimse gebieden. Men hoopt in Afrika, dat de hervormde zending spoedig een tweede islam- specialist kan zenden om het werk van dr. Bijlefeld in Noord-Nigeria voort te zetten. Dit heeft de Duitse farmaceut dr. Hans Meyer zich vandaag afge vraagd in zijn referaat over het manische gebruik van geneesmidde len, dat hij in Amsterdam hield op het congres van de Federation Inter nationale Pharmaceutique. Hij waar schuwde: „Het beroep van apotheker brengt de verplichting mee, dat hij niet alleen de strenge wettelijke voorschriften in acht neemt, maar ook dat hij het overmatig gebruik van medicijnen tegengaat en de zieken wijst op de gevaren van het lichtvaardige gebruik van genees middelen". Nog lioger Per hoofd van de bevolking wordt in Nederland f. 30 per jaar aan medicijnen uitgegeven. In andere Westeuropese landen, uitgezonderd Spanje, ligt dat bedrag hoger. De Nederlander kan een overdadig ge bruik van medicijnen overigens (nog) niet worden verweten, want 90 pro cent van de door de apothekers ver kochte geneesmiddelen worden gele verd op een recept van een arts. In KWESTIE-CYPRUS Acheson adviseert: niet interveniëren bij Turkse invasie De persoonlijke afgevaardigde van president Johnson bij de (mislukte) besprekingen over de kwestie-Cy- prus in Genève, Dean Acheson, heeft de Amerikaanse president aangera den geen enkel gebruik te maken van de Amerikaanse zesde vloot in het geval Turkije een invasie op Cy prus uitvoert. Dit is gisteravond door Amerikaanse functionarissen gezegd. Het advies was vervat in een rapport dat Acheson aan president Johnson heeft uitgebracht. Volgens Acheson zou Griekenland meer moeten doen om de rust op het eiland te herstellen opdat een mogelijke politieke oplossing kan worden bereikt. De functionarissen meenden dat Griekenland met een strijdmacht van 10.000 man op het eiland klaarblijkelijk tussen beide was gekomen. Omdat deze strijdmacht groter is dan die van de VN, Turkije of Groot-Brittanië, dra gen de Grieken een zekere verant woordelijkheid voor de toestand, zo zeiden zij. Acheson achtte de toestand zeer hachelijk omdat aartsbisschop Ma- karlos veel Turkse dorpen had laten omsingelen en zo de aanvoer van water, levensmiddelen en brandstof belette. Hij geloofde niet, dat de Tur ken tot overgave gedwongen zouden worden, maar als er aan het beleg geen einde komt, zouden de Turken gedwongen kunnen worden hun dor pen te verlaten en te vechten, waar bij zij hulp zouden krijgen van het Turkse vasteland. Volgens de Amerikaanse functio narissen zouden de Grieken wellicht een deel van de Grieks-Cyprische nationale garde kunnen demobilise ren en het beleg van de dorpen op heffen opdat deze van voedsel en water kunnen worden voorzien. Met alle middelen Premier Inönü heeft gisteren in het Turkse parlement verklaard, dat Turxije met alle middelen zal rea geren op eventuele aanvallen op de Turkse gemeenschap op Cyprus. „Wij zullen geen mogelijkheid ver waarlozen om oorlog tussen Turkije en Griekenland te vermijden. Wan neer die toch mocht ontstaan, draagt Griekenland de volledige verant woording; aldus de Turkse premier. HU antwoordde de oppositie, die een regering van nationale eenheid had voorgesteld door te zeggen dat dit onderwerp niet in het algemene parlementaire debat kon worden be sproken. Tot enige parlementsleden die een Turkse landing op Cyprus eisten, zei Inönü dat talrijke moeilijkhe den zich daartegen verzetten. Een onverwachte actie, zonder de andere partijen van het garantieverdrag in te lichten, is uitgesloten. „Wanneer wij tussenbeide moeten komen Is het van belang dat onze actie het ka rakter van een wettige verdediging draagt", aldus de Turkse regerings leider. De Nationale Vergadermg verklaarde zich tenslotte bij motie met de verklaringen van de rege ring akkoord. Een afgevaardigde van de boerenpartij diende nog een motie van wantrouwen in, waarover van daag zou worden gestemd. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Ondertrouwd: P. A. van den Burg en F. M. de Jongh; Th. van Boheemen en G. te Kamp; P. A. J. Barmentloo en H. Moraal Getrouwd: P. J. M. Zwetsloot en A. J. den Hollander; M. Jonkman en L. Christen; R. M. van Zutphen en J. E. Roodakkers; L. A. J. Grimbergen en J M. J. van Leeuwen. Overleden: L. van der Meij, 86 jr; J van Wagtendonk. e.v D. J. W. Pie- ter8. 81 Jr. VAL MET FIETS De 62-jarige mevr. Hogeboom uit de Frans van Mierisstraat is gister ochtend op de Lorentzkade bij het afstappen van haar fiets tegen een stoeprand gereden en gevallen. De EHD heeft het slachtoffer, dat een linkerheupfractuur opliep, naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. België echter wordt 40 procent van de medicijnen buiten de artsen om gekocht, in Oostenrijk 35 procent en in Duitsland 35 procent. Ouder De enorme toeneming van het ge- neesmiddelengebruik wordt volgens dr. Meyer belangrijk beïnvloed door hogere leeftijd, die de mens tegen woordig bereikt. Bejaarden zijn vaak ziek of lijden aan een chronische kwaal, waarvoor medicijnen nodig zijn. Voorts zijn er geneesmiddelen ontwikkeld voor behandeling van ziekten waarvoor vroeger geen medi cijn was. Sinds 1900 is er een om vangrijke geneesmiddelenindustrie ontstaan, die al dan niet met tot de verbeelding sprekende reclame spe- cialité's in de handel heeft gebracht. Vele geneesmiddelen zijn daardoor gemakkelijk te krijgen. Ze zijn veelal ook gemakkelijker in te nemen. Dr. Meyer vreest dat het specialité een kind van onze tijd is geworden. „De moderne beschaving noodzaakt ons vaker dan vroeger medicijnen te ge bruiken. Wy mogen en willen niet ziek worden en wie ziek wordt wil zo snel mogelijk weer beter ziln. Ziek zijn past niet meer in deze tijd. De mensheid wil niet meer lijden. Zij wil even, aan het leven deelne men en daarbij kan het geneesmid del goede diensten bewijzen". MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 sept, Groenteveiling: waspeen per kist'Al 2.40-4.40, A2 3-4.90, B-extra 5.40, BI 3.10-5.90, B2 3.10-4.10. bospeen per 100 bos 12-37. bloemkool per 100 st.. 6 st. per bak A-extra 54-75, Al 57-68, A2 21-49, 8 st. per bak A-extra 48-52, Al 42-51, A2 13-27, sla per 100 st. 4-11, andijvie 12-19, spinazie 46, prei 13-31. groenekool 10-15, rodekool 10-19, prin- sessenbonen 61-68, snijbonen 18-30, to maten 15. uien per kist 1.50-3.20, kro ten per kist 1.80-2.10, komkommers per 100 st. 17-49. bleekselderle 26-27, sel derie per 100 bos 4-9. peterselie per 100 bos 7-8, krulpeterselle per 100 bos 5.oo. Aanvoeren: waspeen 79.000 kg, bloemkool 17.000 stuks. Koning Olav van Noorwegen legde hedenochtend een krans bij het Nationaal Monument voor de gevallenen op de Dam te Amsterdam. Hedenmiddag is aan het per soneel van de Lunchroom van RUTECKS aan de Stationsweg meegedeel, dat het bedrijf mor gen niet gesloten zal worden. In overleg met de Horecaf- vakbonden is besloten het bedrijf slechts dan te ver kopen indien een koper ge vonden wordt, die bereid is beide zaken op dezelfde voet voort te zetten. Lezers schrijven Werklozenopleiding geschiedenis Uit „Het Weekblad" van 29 mei en 21 augustus (orgaan van VHMO- leraren) blijkt dat de minister van O.K. en W. het Dalmulderrapport als „richtlijn" handhaaft waarin staat dat „het tekort aan geschiedenisle raren rond 1965 zal zijn opgeheven, waarna het aanbod de vraag sterk zal overtreffen". Prof. dr. F. W. N. Hugenholtz, de Utrechtse hoogleraar in de Geschie denis uit eveneens zijn bedenkingen tegen deze studie in de Utrechtse Studenten Almanak 1964 en merkt n.a.v de hausse van net Geschiede nis-studeren aangaande het aantal vacatures bij het VHMO op: „in het vak Geschiedenis is iedere plaats be zet" en „groot aanbod op de markt bij een geringe vraag". De examencommissie Geschiedenis MO (een collectie van eminente ge leerden) waarschuwt in haar jaar verslag over 1961 tegen deze studie (verkrijgbaar Staatsdrukkerij, Flu welen Burgwal, Den Haag). Jn het rk lerarenblad Bonaven- tura van 9 aug '63 staat dat van ae examenkandidaten Geschiedenis MO maar 15% slaagde, van alle MO examens het laagste percentage: voor Duits MO-B slaagde bv 51%. Uit hetzelfde nummer blijkt dat er taienleraren zijn bij het VHMO die nog niet eens hun MO-A of kandi daats hebben, een studie van ca 3 jaar! Tezelfdertijd konden vacatu res voor geschiedenis voor niet min der dan 92% met volledig bevoegden bezet worden. Boneventura van 24 juli jl schrijft over afgestudeerde academici: „dat zij moeüijkheden ondervinden om een geschikte baan te vinden" blz 744 en over vacatures bij het VHMO" bij voorkomende vacatures is het geen uitzondering dat een tiental sol licitaties wordt ontvangen, waarvan een aantal van bevoegden of nage noeg bevoegden", blz 743. In onze tijd van superhoogcon junctuur is er een grote behoefte aan personeel op allerlei gebied. U kunt dus alles met een gerust hart studeren, behalve Geschiedenis, want als U dat doet, komt U slecht te recht. Prof W. den Boer uit Leiden is geen getuige tegen deze stortvloed van officiële uitlatingen. „Z.i. dient elke plaats die door overlijden of pensionering van een leraar met een MO-B bevoegdheid vacant komt, door een academicus te worden ingenomen" schrijft Bo- naventura van 24 juli op blz 739 over hem. En als dat gebeurt, wacht de academicus geen werkloosheid. Een zuiver fictieve redenering dus, want de wet zegt dat zowel de aca demicus als de MO bezitter volledig bevoegd zijn om les te geven aan ons VHMO. Mijn mening is verder van geen belang; iedereen die wil, kan zelf de hierboven genoemde officiële stuk ken bestuderen en er zijn conclusies uit trekken. Het is allerminst in het algemeen belang werkloze geschiedenisleraren op kosten van de belatingbetaier in het leven te houden, terwijl er el ders zoveel tekorten aan hoogge schoolde krachten zijn. Leraar Geschiedenis Verkoop schepen In onze editie van 31 aug ver meldden wij de verkoop van de 2 motortreüers „Thorina" en „Allen Water" uit IJmuiden naar Engeland. In Fishing News van 28 aug lazen wij hierover verdere bijzonderheden. Deze twee treilers zijn aangekocht door Claridge Treilers Ltd te Lo westoft. Beide schepen zijn 310 ton bruto en zijn gebouwd bij de Engelse scheepswerf Cook, Welton and Gemmel te Beverly. Dit was 1947. Aanvankelijk hebben in deze schepen Crossley motoren gestaan, doch deze zijn enige Jaren geleden vervangen door andere. RI 1NSBURG EERSTE PAAL VOOR NIEUWE RAADHUIS i De heer D. van der Kwaak uit I Leiden, lid van het college van Ge- I deputeerde Staten van Zuid-Holland, j hoopt woensdag 16 september, 's mor gens half tien de eerste paal te slaan voor het nieuwe raadhuis van Rijnsburg. BODEGRAVEN Auto in sloot In de nacht van maandag op dins dag is op rijksweg 11 ter hoogte van boerderij Mastwijk onder de gemeen te Bodegraven een bestelauto van een Koudekerkse firma, die bestuurd werd door een 23-jarige Inwoner van Zegveld, door het gladde wegdek ge slipt, over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. De bestuurder was er voordien reeds uitgeslingerd en zag tot zijn schrik de wagen vlak naast zich neerkomen. Hij bekwam echter won der boven wonder geen letsel. De auto werd zwaar beschadigd. BEURSOVERZICHT Staatsfondsen vast Amsterdam, 9 september. De vaste tot zeer vaste tendentie voor de Staatsfondsen van gisteren heeft ook vandaag plaats gevonden. Deze stemming duurt nu reeds enige dagen. De grote verkopers van een 14 dagen geleden laten zich reeds en kele dagen niet meer in ae staats fondsen hoek zien, terwijl de vraag, ook van Zwitserse zijde, blijft aan houden. Gezien het geringe aanbod is het begrijpelijk, dat alleen op het verhoogde niveau vandaag aan de vraag kon worden voldaan. De nieu we 5J4% lening 1964 kwam op de tot heden toe hoogste koers van 101. Unilever, Philips en Kon. Olie kon den zich vandaag bij opening weder om verbeteren. Later moesten deze fondsen een weinig prijs geven. Phi lips zakte in van f 160,20 tot f 159,80 (f 159,60). Unilever daalde van f 149,10 tot f 148,70 (f 148,20). Kon. Olie zakte in van f 165 tot f 164,70 (f 164,30). Aku verloor bijna een punt op 485, terwijl Hoogovens een half puntje lager werd geadviseerd op 616. Aandelen Centrale Suiker Maat schappij brokkelden verder af tot 436 (439). Daarentegen werden de VAT-aandelen iets hoger verhandeld op ca f 28. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag, 9 september 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.— Ned. '64 5'4 Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Nod. '60-1 4% Ned. '60-11 4% Ned. 7)9 4% Ned. '60 41/4 Ned. '61 414 Ned. '63 Ned. '47 3% Ned. 7>3 I-n 314 Ned. '48 3Va Ned. '50 I-II 3 H Ned. '54 I-II 314 Ned. '55 I 314 Ned. 7)5 II 314 Ned. '37 3 Ned. Gb ob '46 3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned. inv. oert 3. Indië *37 A 3 Ned. w.b.l. '57 6 N. w.b.l. '58-'59 414 N. w.b.l. '60 414 vorige slotkoers koers v. heden 100% 100'» 95% 95 94% 94% 94% 94% 94 941* 9214 93 91% b 92* 92% 91« 92% 83 83% 80% 80% 80* 80% 82% 82% 82 82% 86% b 86% 86% 87% 86% 86% 9614 96* 92% 92,V 10234 94s4 94^ ACTIEVE AANDELEN 48514 129.15 61614 159.80 148.75 75614 164.50 104?» 147 A'dam Rubber 110% Ver. HVA-mij. 14834 AJC.Ü. 485 3.4 Deli MiJ cert. 126.80 Hoogovens cert. 61614 Philips gem bez. 159.60 Unilever cert 148.20 Dordtse petr. 756 Kon P (50 A f 20) 164.35 Holl Amer Lijn 107 5 Java China Pak 148 RDM 67.50 Kon Ned St.boot 1455 Kon Paket Mij 154 Stoorov MU Ned 135 34 Niev Goudr cert 103% v. Ommeren cert 253 Kon. Rott. Lloyd 138 N Scheepv Unie 132%. NI ET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.lenlngen A'dam 47 314 9214 9114 4'dam '48 314 92 R'dam *52-1 414 91'4 tdem *37 I-msH 89% Bankwezen Bank N G 85'5% 98% 9914 Idem '58 5 96 "4 97 idem '64 6 9714 97% d NWB '52 414 92'4 93 BVG Rspbr '52 162 163 BVG Rspbr f500 14014 141 Industr Obligaties t Philips Do) '51 8714 8714 VERKLARING DER TEKENS vorige slotkoers koers v. heden Alkmaar '56 214 80,% A'dam '53 3 115% A'dam '51 I 2% 88% 89 A'dam '56 I 2% 81% 82% A'dam '56 n 2% 86 8614 A'dam *56 III 2% 86% 86% A'dam '59 2% 82% 83% Breda '54 2% 84% Dordrecht "56 2% 80% 80 Eindhoven '54 2% 82 82% Enschede '54 2% 79 79% Den Haag *521 2% 88% 89 Idem n 2% 88 R'dam '52 I 2% 87 87 Idem H 2% 86% Idem *57 2% 87% 89% Utrecht '52 2% 101% lOlx Z.-Holl. 1957 214 87% 88 Zuid-Holl *59 2% 873* 88 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 205.50 205.50 Nefo f50.— 112 112 60 Robecc 235 235 Ver Bez v 94 f50 137.50 138 Unltas f50,- 505 537 Europa I 10 pb 537 394 Cultuurbank .23 23 Holl Bank O eert. 24714 247'4 Ned HandelmiJ. 320 316 Ned Mld.bank 105.50 105.50 Amro 365 355 R.VB. eert740 775 Industrie Ondernemingen Albert HeiJn 602 606 Berkei's Pat. 230 229 BorsumlJ -Wehry 7014 Bronsw. 15314 151 Calvé Delft eert. 97414 97514 K Pap v Gelder 16314 161 K Ned Grofsm 120 119 De Gruyter prefb 140 14014 Holl Constructie 472 475 Ingbur v Bmljv 170 171 Internatio 290 290 v Kemp en Beg 136 13614 Kon Zout Ketjen 905 902 Leidse Wolspxij 441 448 Müller en Co NB 288 284% Ned Kabelfabr 36214 359% PhlllDS pref 56 56.70 Rott Drooed MU 280 282 Ver Mach fabr. 20314 20114 Ver Touwfabr. 400 Vthamy 158 160 Walvisvaart 6714 67% Wernink's Bet.mil 222 225 Wilton Filenoord 19114 191% v Wlik - Heringa 127 Zaalberg 12314 120% Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r. 448 44814 Kon Petr (f20) 164.20 163.50 Amer fondsen Canad Pacific R. 49% 50% Intern Nlcke) 85 85% Anaconda 417% 49A Bethlehem Steel 39% 38 Cities Service 7214 72% General Motors 98 98% Kennecott 87% 87% Republic Steel 46% 47 Shell GIJ 49% 50 Hnlnr Pacific 42 |J 42|J Un States Steel 59,7a 59%.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11