Carlile's zwemtraining: 45 kilometer per week ÉÈB Toon Schimmer bijna zeker van Europese zeiltitel Preussger springt met polsstok 5.15 m PLEEGGEZINNEN MOGEN ZWEMSTERS EN ZWEMMERS NIET VERWENNEN Ook in Nederland Leidse clubs naar seriewedstrijden Volleybalteam verslaat Finnen zonder moeite Nederlandse tonwtrekkers zorgen voor verrassing in Malmö Zware en lange weg voor zaterclagspelers Olympische équipe groter dan in 1960 KRANTENBEZORGERS Jo de Roo ziek RUSSISCHE ATLETIEKTITELS Record speerwerpen voor Ozolina: 61.38m Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 28 augustus 1964 Vierde blad no. 31350 In Loosdracht zyn gisteren de zeilwedstrijden om liet Europese kampioenschap Flying Junior voort gezet. De uitslag luidt: 1. Schimmer, 2. Van Hellemond, 3. Simons, 4. Ozinga, 5. Dudok van Heel, 6. Mets, 7. Meeuwissen, 8. Risso Fabio (It), 9. Per Spilling (Noorw) en 10. Hei- neke. Het algemeen klassement na vijf wedstrijden: 1. Schimmer 7620 pnt., 2. Van Hellemond 5854, 3. Dudok van Heel 5138, 4. Simons 5051, 5. Risso Fabio (It) 4521, 6. Per Spilling (Noorw) titel. Ook gisteren op de voorlaatste dag, onder ideale weersomstandig heden, was het zeilen van Schimmer duidelijk een klasse beter dan dat van de andere deelnemers. Met een voorsprong van ruim 4% minuut op nummer twee ging hij als eerste over de finish. Na het uitgaan van de tweede ronde had de bekwame Goudse zeiler al een voorsprong van 2V£ minuut, waaraan de kopgroep weinig kon veranderen. Door van daag alleen maar te starten is Schimmer al zeker van zijn Europese titel. Van Hellemond, tweede in het al gemeen klassement, zeilt de laatste dagen bijzonder sterk. ATLETIEK De Oostduitser Manfred Preussger heeft gisteravond tijdens atletiek wedstrijden in zijn woonplaats Leip zig het Europese record polsstok- hoogspringen gebracht op 5.15 meter. Het oude record stond sinds 4 juli j.l. met 5.11 meter op naam van de Westduitser Wolfgang Reinhardt. Daarvoor was Preussger drie dagen houder van het Europese record, dat hij toen de Fin Pentti Nikula afhan dig maakte, met een sprong van 5.02 meter. WATERPOLO DE ZIJL bedwingt De Gouwe: 3-1 Het waterpolozevental van De Zijl heeft gisteravond de vriendschappe lijke wedstrijd van het Waddinx- veense De Gouwe gewonnen. De Kooiploeg slaagde erin de met enige invallers uitkomende Gouwe-ploeg een 3-1 nederlaag toe te brengen. Rol opende in de eerste periode de Men waagt zich wel eens af: hoe is het mogelijk dat de sport- prestaties jaar na jaar beter worden, dat de meest ongenaakbaar lijkende records toch iedere keer weer opnieuw scherper komen te staan. En dan herinneren wij ons de verrichtingen van een Zatopek, en om dichter bij huis te blijven van zwemsters als Willy den Ouden, Ria Mastenbroek, Nida Senf[. Wie nu de eerstkomende weken het sportfondsenbad bij het Rotterdamse Zuidplein binnenwandelt om daar een 'trainingsdag van de Nederlandse Olympische zwemploeg mee te maken, zal wat meer begrijpen van de oorzaken van het steeds weer stijgen van het prestatie-niveau. Toen de Nederlandse sportwereld zo'n jaar of tien geleden op de hoog te kwam van de wijze waarop de Amerikaanse universiteitszwemmers trainden, was de algemene reactie, dat zoiets in Nederland niet zou kunnen. Rotterdam trainen de jon- Overdam in het derde numerieke meerderheid uitbuitte om de stand gelijk te gedeelte i ken. Joop de Haas zorgde er met twee treffers voor dat de verdiende zege bij De Zijl terecht kwam: 3-1. Ook De Sleutelstad kwam in het water. In het Alphense zwembad De Hoorn was derde klasser AZC de te genstander van de Leidse tweede klasser. In de Alphense ploeg speelde de LZC'er Gerard de Leeuw (als gast) mee en vooral dankzij zijn twee doelpunten won AZC met 4-2. De reserves van AZC en De Sleu telstad deelden de punten: 3-3. KORFBAL Zoals gewoonlijk zijn er op de laat ste zondagen voor de aanvang van. de korfbalcompetitie weer tal van serie wedstrijden. In Rotterdam neemt Vic. Orientis deel aan het tournooi van Het Zuiden. In dezelfde stad or ganiseert Sperwers eveneens serie wedstrijden, waaraan De Danaiden en Zuiderkwartier deelnemen. Fluks gaat naar Excelsior in Hil versum, waar de Dico v. d. Meer wis selbeker moet worden verdedigd. Tenslotte spelen Crescendo en Noorderkwartier op het terrein aan de Montgomerystraat een oefenwed strijd. Aanvang 2 uur. Een record aantal deelnemers heeft ingeschreven voor de autora ces op het circuit van Zandvoort zondag a.s. 110 rijders, onder wie ruim 70 buitenlanders uit o.a. En geland, Zweden en Italië, zullen uit komen in vijf verschillende races, die onder de naam Zandvoort Trophy door de Nederlandse Autorensport Vereniging worden georganiseerd. dat zy in de DC-8 voor de poolvlucht richting Tokio stappen volgens die onmogelijk geachte Amerikaanse richtlijnen. Met uitzondering van de in Dord recht wonende wisselslag-man Jan Jiskoot zijn alle 26 Olympiërs onder gebracht bij pleegouders in kleine, gezellige sportlievende gezinnen, die er na een oproep in de Rotterdam se pers om vochten een of een paar van die pupillen van Forbes Carlile in huis te hebben. Zij hebben ook volledig gehoorzaamd aan de voor schriften, die hun door de specialist dr. De Wijn ten aanzien van de voe ding voor hun gasten zijn voorge schreven. Dat voedingsregime is scherp omlijnd bepaald en laat ver wennen of vertroetelen niet toe. De gastvrouwen en -heren zijn er door aan handen en voeten gebonden, maar zij „nemen" het graag. Lachertje Het „lachertje" bij de bekendma king van de indeling wie-bij-wie werd -ondergebracht, was het feit dat vlinderslagzwemster Ada Kok (17) en haar twee jaar oudere schoolslag zusje Gretta in een bejaardenhuis (weliswaar van een familielid) zul len logeren. Overigens zyn de „pleegouders" niet de enige instantie die op zo'n hartveroverende wijze bij deze laat ste periode van de olympische voor bereiding van de zwemploeg hun medewerking verlenen. Dat blijkt in de loop van zo'n trainingsdag, waar van er van maandag: tot en met vrij dag dus vijf achtereen per week zul len zijn. In die vijfdaagse trainings- week („zeg maar gerust vijfdaagse werkweek" zei Erika Terpstra) wordt per zwemmer of zwemster ongeveer 45 km gezwommen. ten in Rotterdam wordt doorge bracht: Tussen 8 en half 9 is het tijd om op te staan en het ontbijt te nutti gen. Pap, cornflakes, een ei, dunne bruine boterhammen, sinaasappelsap staat er o.a. op het menu. Gewichtscontrole Om half twaalf is het verzamelen in het zwembad geblazen. Wanneer noodzakelijk, volgt er eerst een ge wichtscontrole om te zien of de keu ken van de pleegmoeders toch niet te goed is en eventueel worden elec- trocardiogrammen genomen. De zwemtraining varieert natuur lijk naar gelang de nummers, die door de zwemmers of zwemsters wor den gezwommen in Tokio, maar in het algemeen komt het er op neer dat tussen 12 uur en 13.30 uur 10 maal 100 m samengesteld. 20 x 50 meter armslag en 20 x 50 meter pure sprints worden getrokken. Geduren de die intervaltraining wordt door de zwemmers zelf met een oog op de grote aan de balustrade van de zwemzaal opgehangen chronometers de polsslag gecontroleerd. De pols slag wordt door mevrouw Carlile ge noteerd en later met de electrocar- diogrammen vergeleken. Dinsdag en donderdagmorgen wordt op tijd ge- zwemmen, waarbij verwacht wordt dat 80 procent wordt gegeven. ERICA TERPSTRA ZwemtrainingZeg maat gerust vijfdaagse werkweek". Pauze zocht, waar dan de meegebrachte lunch wordt genuttigd, waarna de meisjes tussen de decors van „Black Africa" de rustbedden opzoeken en de zwemmers hetzelfde doen in het gebouw ven de Rotterdamse GGD. Tot half vier duurt deze siësta, die geen overbodige pauze betekent, want om 4 uur ligt iedereen weer in het water voor 4 of 6 maal 400 m., gevolgd door 500 meter beenslag ach ter elkaar en 5 maal 100 meter arm slag. Tenslotte „om het niet af te leren" wordt in de breedte van het bassin nog zo'n 1200 a 1500 me ter aan korte sprintjes gezwommen. Daarby komen dan nog de leergan gen voor starten, keerpunten en es tafettewissels. Honger door zijn vrouw en door de KNZB- trainer Rob Kerkhoven de handen vol heeft aan deze grote groep. „Blaffend van de honger" komen we 's avonds bij onze kosthuizen aan en het valt niet altijd mee om dan volgens het menu van dr. De Wijn te eten, vond Ada Kok, die thuis gewend is wat meer te verorberen. Vrijdag na de training gaat ieder een naar zyn ouderlijk huis voor het weekeinde om weer eens een paai nachtjes in de vertrouwde sfeer te zijn en in het eigen bed te slapen De Nederlanders Rob Gorris en Rob Slotemaker, rijdend in een Daf, hebben de strijd gestaakt in de dit jaar bijzonder zware auto-rally Luik-Sofia-Luik. De Nederlandse equipe was een van de 17 combina ties, die tussen het Joegoslavische Bied en Col genoodzaakt werden op te geven wegens pech aan de ma chines. In dezelfde zaal (Hengelo) waar het Nederlands volleybalteam erin slaagde voor de derde maal in succes- de Westeuropese beker te win- en - wat ongetwijfeld het be langrijkste was daarmee de reis Tokio zeker te stellen, versloe- onze landgenoten Finland met 30. Het was meteen een afronding De Nederlandse touwtrekkersploeg heeft gisteren op de Baltische Spe len voor een grote verrassing ge zorgd. Zij is in Malmö niet als eer ste geëindigd, daarvoor was volgens verwachting het Engelse team dui delijk superieur, maar en dat overrompelde vrijwel iedereen de Nederlanders werden zeer eervol tweede, daarbij de door internatio naal contact geroutineerde Deense en Zweedse trekkers achter zich la tend. Zonder twijfel is het Nederlandse achttal daarmee de grote verrassing van dit internationale tournooi ge weest, dat gaven zelfs de Engelsen na afloop volmondig toe. De zaterdagvoetballers in de hoog ste klassen gaan morgen van start voor de langtrip naar de finish. Voor de eindstreep is bereikt zullen de elftallen 26 wedstrijden hebben gespeeld. By het prille begin van de competitie valt er natuurlijk maar weinig te voorspellen wie met de ere palm zal gaan strijken. De compe titieleider heeft getracht de elftallen van de vorige competitie niet weer tegen dezelfde tegenstanders te la ten spelen, al kon dit natuurlijk niet voor de volle honderd procent wor den verwezenlijkt. Zo zullen Quick Boys en Noord- wijk dit seizoen niet tegen elkaar uitkomen, wat vooral de penning- 124 ATLETEN NAAR TOKIO De Nederlandse Olympische ploeg voor Tokio zal iets groter zyn dan die van vier jaar geleden voor Rome: n.l. 124 atleten tegen toen 120, daarbij niet gerekend de reserves. In 1960 was de ploeg door het zich terug trekken van Nederland voor de Spe len van Melbourne vrywel zonder enige Olympische ervaring. Ditmaal is dat anders: 37 van de 124 kwamen reeds uit op de Spelen in Rome. Onder hen zijn twee van de drie medaillewinnaars: Wieger Mensoni- des (derde op de 200 meter school slag) en Marian Heemskerk (tweede op de 100 meter vlinderslag). Alleen Tineke Lagerberg (derde op 400 me ter vrije slag) zal in Tokio niet van de partij zijn. gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bur. Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Leiden doet zich het merkwaardige feit voor, dat de volleyballer Tinkhof en de hockeyer Fiolet in dezelfde straat bleken te wonen. Twee roeiers hebben hun domicilie in hetzelfde (studen ten) huis. De familie-banden in de Olym pische ploeg zijn tamelijk hecht. Al zijn vier De Graf en (met een en twee fs') dan geen familie van elkaar, er blijven nog altijd twee broederparen, één zusterpaar en een broer en z ister ever. Dat zijn de judo'ers Jan en Peter Snijders, de waterpolo-spelers Wim en Harry Vriend, de zwemsters Ada en Gretta Kok en het Nereus- zwemduo Bep en Jan Weeteling. De wielrenner Groen en de skiffeur Groen zijn geen familie. Tot slot een vergelijking tussen 1960 en 1964 voor de verschillende takken van sport, waarin Nederland vertegenwoordigd was of is: Atletiek Boksen Gymnastiek Hockey Judo Kano Roeien Schermen Schieten Volleybal Waterpolo Wielrennen Worstelen Zeilen Zwemmen 1960 1964 meesters wel zal spijten, want deze wedstrijden waren toch wel een hoog tepunt wat de belangstelling betreft. Met het spelpeil was het vaak anders! Quick Boys en Ter Leede spelen nu in één afdeling, terwijl Noord wijk en het gepromoveerde Rijnsburgse Boys elkaar in de andere 2e klasse zullen ontmoeten. De af te leggen afstanden zijn in beide klassen ongeveer gelijk. De post reiskosten zal zeker weer een belangrijk deel van de ontvangsten opeisen. Oefenduels de elftallen valt niet af te lei den van de resultaten van dit soort ontmoetingen, omdat het Amsterdamse NDSM. De Am sterdammers hebben in het verleden steeds een van de bovenste plaatsen bezet. Het zal voor het door het ver trek van Map Marijt verzwakte Noordwijk een hele toer worden om de punten thuis te houden. Rijns burgse Boys zal tegen Zwaluwen uit moeten bewijzen dat het heroverde tweede klassenschap geen gelukje is geweest. Vorig seizoen waren de Vlaardingers niet zo sterk, maar dat kan nu veranderd zijn. Ter Leede heeft vorig seizoen lange tijd in de- gradatiezorg gezeten en we zijn bang dat de situatie nog niet veel is ver beterd. De uitwedstrijd tegen VVOG zal uitmaken of wij de situatie voor de rood-gelen wat te pessimistisch zien. Tenslotte speelt Quick Boys thuis tegen DOVO uit VeenendaaL Een ploeg, waartegen de Katwijkers nimmer hun beste spel hebben kun nen spelen.. De kracht van de Veenendaalse ploeg kennen wij (nog) niet. Quick Boys (dit is wel gebleken in de oefenwedstrijden) heeft de beschik king over een sterke achterhoede maar de voorhoede is het zorgen kind gebleken. WIELRENNEN Tummers zesde man voor Sallanches De sportcommissie van de KNWU heeft Jan Tummers als zesde aangewezen voor de ploeg, die gaat deelnemen aan het individuele we reldkampioenschap voor amateurs op de weg op zaterdag 5 september in Sallaches. Henk Peters en Coen Visser gaan mee als reserves. De complete ploeg is nu: Gerben Karstens (Leiden), Henk Cornelisse (Amsterdam), Harry Steevens (Êls- lo), Eddy Beugels (Sittard), Jos der Vleuten (Mierlo) en Jan Tum mers (Geulle). Die verrassing begon eigenlijk al bij de weging van de ploegen, de De nen hadden het zowaar klaarge speeld precies op het maximaal toe gelaten gewicht van 720 kg. te ko- n. De Engelsen haalden dat bij- 719,5 kg. en ook de Zweden ble- i met hun 717 kg. niet ver van de limiet. En de Nederlandse ploeg? Zy haal de slechts 701.5 kg, een gewicht dat de jongens zelf onbegrijpelijk vonden. In een week tyds moest er zeker 20 kg. zijn afgegaan, wat moest men doen, een zwaardere reserve in zetten? Daar werd maar kort over gediscusieerd: de ploeg bleef onge wijzigd, het gezicht mocht niet door slaggevend zyn, beslisten de leiders. De Denen en de Zweden glimlach ten niet begrijpend. ronde ging het nog sneller: 14 sec. Terwijl de keurig geüniformeerde Achterhoekse trekkers elkaar op de schouders klopten, mompelde de Zweedse bondsvoorzitter. Tage An- dersson: „Hoe is het mogelijk!" Engeland schakelde vervolgens de Zweden uit, wel in twee ronden, maar toch niet zo erg vlot. Daarna was het de beurt aan Nederland om de Engelsen partij te geven en die En gelsen hadden hun ogen goed de kost gegeven. Zij namen geen halve maat regelen: onder hun strijdkreet „push, push!" haalden zij de Ach- In één rukje Toen kwam de tweede verrassing. Nederland moest met zijn betrekke lijk lichte ploeg meteen na de offici ële opening aantreden tegen die zwa re politiemannen uit Kopenhagen en het onmogelijk geachte gebeurde: in 16.5 seconden gingen de Denen kans loos de lijn de tweede Succes voor Kasten In de Belgische badplaats Oost ende is het internationale tennis toernooi „de 1' Esperance" begonnen. Het Nederlandse team, bestaande uit Richard Kasten en Annemieke Blom op de eerste dag met 20 van team van de Kongo en even met 20 van de „Ligue du Nord". Het belgische jeugdteam be haalde eveneens twee overwinningen en staat met het Nederlandse gelijk in punten. met hoge koorts in het ziekenhuis van Bordeaux opgenomen. De Roo lijdt aan een kinderziekte: mazelen. Gevreesd moet worden dat De Roo die door velen als kanshebber werd beschouwd voor het wereldkampioen schap (6 sept, in Sallanches), niet vlug genoeg hersteld zal zijn om zijn kansen volgende maand te verdedi gen. Post-Beheyt geklopt door Rik I en II Peter Post, „gekoppeld" aan de Belgische wereldkampioen op de weg Benoni Beheyt, was gisteravond in op de wielerbaan van Oostende houden ploegenomnium niet opge wassen tegen het duo Rik van Steen bergenRik van Looy. De uitslagen luiden: Sprint: le rit: 1. Beheyt, 200 meter in 12,3 sec; 2. Post; 3. Van Looy, 4. Van Steenbergen. 2e rit: 1. van Steenbergen, 200 m. in 12,3; 2. Van Looy, 3. Beheyt, 4. Post. Puntenrace: 1. Van Looy; 2. Be heyt; 3. Van steenbergen; 4 post klassement: 1. Van LooySteenber 30 pnt; 2. PostBeheyt 25 pnt, Afvalrace: 1. Post; 2. Van Looy; 3. Van Steenbergen. 4. Beheyt. Eindklassement van de omnium: 1. Van LooySteenbergen 4 pnt; 2. Post—Beheyt 5 pnt. DWS en de Turkse club Fe- nerbahce hebben definitief overeen stemming bereikt over de data, waar op de twee wedstrijden voor de eer ste ronde van hetEuropese beker toernooi voor nationale kampioenen zullen worden gespeeld. De thuis we strijd vindt 16 septemner plaats in terhoekers in resp. 27 18 Kansloos De Denen waren ook kansloos te gen de Zweden, die in de eerste ron de meteen t Nederlandse snelheids record van 14 sec. braken. Zij trok ken het Deense team namelijk in resp. 11 en 13 sec. om. Dat konden de Engelsen niet op zich laten zit ten. Genadeloos pushten zij daarop de arme Denen in nota bene 8 sec. de lyn. Het trekken tussen Zweden en Nederland moest dus be slissen over de tweede prijs. Het zag a de eerste ronde niet zo best /oor de Nederlanders: binnen de halve min. toonden de Zweden zich de sterksten, maar in de tweede ron de hield Nederland beter stand. Wel kwam men heel dichtbij een twee de nederlaag, maar op het kritieke ogenblik zweepte trainer Van Bem- zijn mannen met zijn i, twee, jaaa" tot een uiterste krachtsinspanning op en zo waar het lukte, decimeter voor deci meter werd het verloren terrein her wonnen en na precies 1 min. 14,2 sec. was het met de politiemensen uit Göteborg gebeurd. Een derde ronde was nodig. Onder grote span ning traden beide ploegen weer voor J"! Engelse scheidsrechter Hutton. Opnieuw leken de Zweden de be slissing snel te zullen forceren, maar weer vingen de Hollandse potelingen de aanval op, sloegen fel terug en deden de massale Zweedse aanmoe- digingskreten verstommen. In pre- 1 minuut won de Nederlandse ploeg en verzekerde zich daarmee de tweede prijs. Een Nederlandse smash boort zich door het Finse blok. de trainings-stage, die van zater- t/m donderdag duurde. Een afron ding, die gezien het spel weer een vooruitgang heeft opgeleverd. Er heerst een grote rust in de ploeg, er is meer routine, de afma kende ballen zijn niet alleen hard, kracht. Dat al deze kwaliteiten tegen Fin land niet volledig aan het daglicht traden, lag niet aan de Nederlanders, maar aan de Finnen, die ondanks een behoorlijke techniek geen party waren voor onze landgenoten. Het spel van de Nederlanders was hen te geacheveerd en te dynamisch. Reeds in de le set waarin onze land genoten in de basis-opstelling Rob Groenhuysen, Jacques de Vink, Joop Tinkhof, Piet Swieter, Dinko van der Stoep en Jan van der Hoek uitkwa men, bleek hoe sterk zij wel waren. Jacques de Vink en Joop Tinkhof smashten de ene treffer na de an dere, Piet Swieter en de anderen speelden aanvallend volleybal, waar tegen de Finnen, die een homogene ploeg zonder uitblinkers vormden, geen weerstand konden bieden (15 In de tweede set-zonder Dinko van der Stoep en Rob Groenhuysen Werd het 158 en in de laatste set, toen coach Henk Blok met de ploeg ex perimenteerde en zelfs enkele malen de gehele B-ploeg opstelde: 155. Het Nederlandse damesvolleybal - balteam verloor by broeikastempera- tuur, die in de schitterende Henge lose Sporthal heerste, met 30: 157 1512 1511 van Roemenië. Een eervolle nederlaag overigens, want wat de Nederlandse dames met als beste speelsters Hilde v. Gu- lik, Anneke van Beelen en Hetty Kok presteerden was van goed gehal te. De Roemeense dames lieten over het algemeen atletischer en op sou plesse en conditie gebaseerd volleybal zien, waarbij vooral Doina Ivanescu met 'n molenwiek-service om jaloers op te zijn en de hard smashende Natalia Dodorovischi en Iona Ta- kacs uitblonken. Typerend voor het eenheid, terwijl de Nederlandse da mes de score wel steeds goed kon den volgen, maar in de eindfase van elke set, zoals bij voorbeeld in de tweede bij de stand 12—12, het hoofd verloren. Het Roemeense team vorm de over het algemeen een hechtere eenheid, terwijl de Nederlandse dam mes na de harde klappen vaak spec taculaire dingen deden om de zaken nog te redden. Dat was onder andere 't geval in de 3de set, toen deze da mes van 410 terugkwamen tot 1010. Eén time out van de Roe meense coach was voldoende. Met daverende klappen werd het 15—11. De 24-jarige Russische atlete El vira Ozolina heeft op de eerste dag van de Russische atletiekkampioen- schappen in Kiew haar eigen wereld record speerwerpen, dat sinds 3 ju li 1963 OP 59,78 meter stond, ver beterd en gebracht op 61,38 meter. Elvira Ozolina werd in 1960 in Ro me Olypisch kampioene speerwer- werpen. By het kogelstoten kwam Tamara Press met 17,98 meter tot 's werelds beste seizoenprestatie. Op de tweede plaats eindigde de Olympische kam pioene 1952 (Helsinki), Galina Zybi- na, die met een stoot van 17,05 me ter een persoonlijk record vestigde. Het discuswerpen heren werd ge wonnen door de Europese kampioen Wladimit Trusenew met een worp van 59,00 meter, welke afstand hij overbrugde bij zijn zesde en laat ste poging. Bij de Russische atletiekkampioen- schappen, waaraan bijna 800 atle ten deelnamen, van wie de beste ne gentig in de Olympische atletiekploeg Tokio zullen worden opgenomen, nuten. Van hen was Pjotr Bolotni- kow met een tijd van 28 min. 39.6 sec. de snelste. Hij werd op de twee- J derde plaats gevolgd door resp. kwam uit Tokio het bericht, dat i van de Japanse favorieten voor een médaille op de marathon, Kokichi Tsjbaraya, de 10.000 meter had ge lopen in 28.52.6. Kampioene bij het verspringen dames werd Tatjana Tsjelkanowa met 'n sprong van 6.67 meter, waarmee zij veruit de meer dere was van Aida Chuiko, die met 6,28 m, de tweede plaats voor zich opeiste. Het kwartet van 't Moskou- se Dynamo, bestaande uit Irina Press Ziba Aleskerova, Maria Itkina en Ludmila Gaponova, werd kampioen OP de 4 x 100 meter estafette in 4o,9 seconde, die 1,6 seconde boven het wereldrecord van Amerika ligt, wedstrÜden, bijgewoond door 12.000 toeschouwerd, werden onder ideale weersomstandigheden gehou den: een wolkenloze hemel met een temperatuur van 25 graden en een lichte bries. In de series op de 100 meter he ren kwamen twee lopers tot een tijd van 10,3 sec., T. W. Ozolin en Poli-

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7