Bouw van 18 woningen voor de bejaarden IN WARMOND LIGPLAATS VOOR WOONBOOT TOEGEWEZEN ZONDER TOESTEMMING VAN DE RAAD Raad van Leiderdorp gaat spreken over grondaankopen PR. WILKINSON IHOOGLERAAR TE GRONINGEN In Oranjewijk bij het nieuwe centrum Raad van bestuur horecasector E.M.S. legt functies neer Bungalow voor burgemeester LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 Onder voorzitterschap v urgemeester kwam de raad der ge- ïeente Warmond in openbare adering bijeen. Afwezig was de heer iroenendijk. Bij de ingekomen stuk- is een brief van de heer L. luiker waarin deze verzoekt hem te verlenen als ambtenaar an de burgerlijke stand der gemeen- zulks i.v.m. diens benoeming te Wassenaar. Het gevraagde ontslag erd eervol verleend en ging verge- n enkele waarderende woor- en van de burgemeester. Naar aanleiding van de trottoir- erbreding aan de Herenweg tegen- ver de familie Nypels merkt de heer an Vliet op dat hij het betreurt dat et trottoir niet zodanig wordt ver reed dat het één lijn vormt met de iuur enerzijds en de omrastering de school anderzijds. Dit zou het inzicht aanmerkelijk ten goede ko en en bovendien zou het wellicht en gunstige invloed hebben gehad 1 de pogingen tot verbreding van et stuk tussen de school en Schrij- srs. Door de heren J. P. Hoogervorst te se. J. A. M. Padberg te Leiden W. Veen te Oegstgeest is toe- enuning gekregen van de fa. W. K. leyl en Zn. om hun woonschepen in het land van deze firma aan de )insdagse wetering te leggen. Daar et water eigendom is van de ge- ieente is toestemming van de ge- ieente vereist. Burgemeester en wethouders stel- voor de gevraagde toestemming verlenen, maar de raad was een ndere mening toegedaan. Zo vroeg heer Van der Kroft of er geen armondse ingezetenen belangstel- Dg voor deze ligplaats hadden. De jorzitter merkte op dat meerdere alen de mogelijkheid tot het aan- agen van ligplaats is bekend ge- aakt doch dat hierop geen reactie erd ontvangen. De heer Van der oet vroeg hoe er voorkomen moet orden dat deze mensen straks op lijst van woningzoekenden te- «hl komen. De heer Van Vliet was mg dat over enkele jaren deze be- om water en elektriciteit agen en de gemeente dan weer garantieverklaring aan de licht- orieken zal moeten ondertekenen. Naar aanleiding van de discussie hierover ontstond werd het de er Van der Kroft duidelijk dat hij 1 voorstel niet kon ondersteunen, werd hierna gevolgd door de he- Van Vliet en Willemsen. Wethouder Heyl, die zag aanko- en dat het voorstel zou worden af- stemd, moest toen wel met de ont- Uende mededeling komen dat heer Padberg reeds toestemming as verleend. Dit was gebeurd vóór en ontdekte dat het water eigen- - van de gemeente was, aldus de HeyL Vanzelfsprekend vond de ad het bijzonder onelegant dat dit et direct bij het voorstel was be nd gemaakt. De heer Willemsen uerAte dan ook op dat hjj het -~s kwalijk zaakje vond oor het punt maar van nda af te voeren. Aldus geschied- het Diaconessenhuis te Leiden d een aanvullende garantie ekt, aangezien de stichtingskosten werkelijkheid veel hoger blijken te dan f 12.000.000,- n.l. f 16.500.000,- Langenomen werd voorts «ïdruiling met de heer H. M. de ter reconstructie van de Ke- aarstraat. ïveneens zal medewerking worden •leend tot de aanschaf van een hprojector met geluidsband t.b.v. lagere scholen in de gemeente. ervoer van het apparaat naar van de diverse scholen zal ge- lieden in de cabine van de ge- entelij ke vuilnisauto. Dok het restaureren van de molen de Boterhuispolder is duurder uit- )akt dan voorzien was en dat kost gemeente f 252,49 meer. Voor de •gemeester was er bij zijn ambts- nvaarding geen woning beschik- ir Hij vond zijn voorlopig onder- L in het huis van zijn voorganger von Fisenne doch het was op dat ment al duidelijk dat dit niet zo i blijven. Wen ging dus plannen beramen om komen tot de bouw van 'n ambts woning voor de burgemeester en vond een oplossing in de bouw van een bungalow tegen het bos van het Huys te Warmont. Vanzelfsprekend ging er een flinke tijd overheen voor het definitieve plan werd goedgekeurd. In die tijd hadden de bouwkosten ruimschoots gelegenheid te stijgen en moest al eens een aanvullend krediet aan de raad worden gevraagd. Nu was het dan zover dat er een voorstel op de agenda stond tot vast stelling van het plan en tot onder handse aanbesteding. Dit voorstel werd zonder meer aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Wil lemsen op het langdurige leegstaan van het pand Herenweg 55. Hij drong aan op maatregelen. De heer Van Vliet vroeg de voorzit ter or hij op de hoogte was met het bestaan van het boekwerk „Portret van Leiden", waarin o.a. de toekom stige ontwikkeling van Warmond wordt gehandeld. Dit ontlokte de voorzitter de op merking dat alles inderdaad naar ge noegen is geregeld en het gemeente bestuur van Warmond zich hierover geen zorgen meer behoeft te maken. Bromfietsbotsing Een 57-jarige Leidse apothekers assistente, die op de bromfiets reed, kwam gistermiddag omstreeks half zes te vallen, toen zijn bij de plan tage werd aangereden dooe een bremfietser uit Bodegraven. De vrouw brak haar linkerbeen en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Auto botst tegen rondvaartboot In Lelden heeft zich gistermiddag een niet alledaagse aanrijding v gedaan. Er ontstond namelijk streeks kwart voor twee, op de Bees tenmarkt, een botsing tussen een grote personenauto en een rond vaartboot. De bestuurder van de auto reed vanaf het parkeerterrein op de Beestenmarkt achteruit in de richting van het water. Toen hij zijn vol automatische wagen wilde afrem men, reed de auto door en ook met behulp van de handrem lukte het hem niet de auto tot stilstand te brengen, grote wagen botste eerst tegen een geparkeerd staande auto en vervolgens tegen de rondvaart boot, die aan de kant lag. De boot werd aan de linkerzijder licht be schadigd, de personenauto echter ir beschadigd. Afscheid ds. Hubeek Zondag 30 augustus 'i uur zal ds. W. J. H. Hubeek zijn af- heidspredikatie houden in 't Volks- '5 te Leiden. Te Oegstgeest zal er dag geen dienst worden gehou- Muziekfestijn in openlucht Tamboer- en Pijperkorps „Kunst Genoegen" brengt a.s. zaterdag- jond om 7 uur een jeugd-show- Btijn op het terrein Zoeterwoudse- ngel en een nieuwe show van de hioren van „K. en G." Aan dit evenement wordt luister [gezet door het Leidse jeugdorkest )e Burcht" en „Jong K. en G". Het is de eerste maal dat de Leid- jeugdorkesten gezamenlijk optre- fgelse taal en letterkunde [ksuniversiteit te Groningen heeft twee opvolgers krij taalkunde en de Engelse letter- Pde der middeleeuwen is benoemd J. Gerritsen en voor het onderwijs !de Engelse letterkunde na de mid- (leeuwen en de Amerikaanse letter- pde is benoemd dr. D. R. M. Wil- son, thans wetenschappelijk amb- fiaar aan de Leidse Universiteit. R. M. Wilkinson werd op juli 1925 te Bulawayo inZuid-Rho- £ië geboren. Hij studeerde van 1946 jt 1950 te Kaapstad waar hij in 1949 graad behaalde van Master of Arts «glish. 1956 werd hij in Leiden aange- fld tot wetenschappelijk ambtenaar. 1960 behaalde hij het doctoraal in Leiden. Hij promoveerde maart 1964. De raad van Leiderdorp komt maandagavond om 7.45 uur in open bare vergadering bjjeen, en krijgt een achtentwintig punten tellende agen da af te werken. Het college heeft vele voorstellen ingediend tot aan- i verkoop van gronden. Voor de doortrekking van de Per- sant-Snoepweg van de Munnikenweg tot de Hoogmadeseweg is een deel nodig van het perceel grond en wa ter, eigendom van de heer F. van Leeuwen. De rest van di' perceel zal in hoofdzaak in het park Houtkamp opgaan. De grond is bij de eigenaar in gebruik, terwijl hij de daar op staande woning zelf bewoont. De heer Van Leeuwen is bereid, grond met opstallen voor f 17.400 aan de gemeente te verkopen. Daar de heer Van Leeuwen kunstenaar is, hecht hij bijzondere waarde aan dit huis, dat te zijner tijd nog wel op het electriciteitsnet zal moeten wor den aangesloten, te blijven bewonen. Hij is bereid een huurprijs van f260 per jaar te betalen. B. en W. stellen voor tot deze aankoop en verhuur te besluiten. De volgende grondaankoop is no dig voor de uitbreiding van de be graafplaats. De grond is eigendom van de heer T. Hogewoning. De totale koopsom voor 102.20 ha bedraagt f 114.953. Verder zullen er nog enige gronden, gepacht door de heer Hogewoning pachtvrij moeten worden gemaakt. De oppervlakte van het ene perceel bedraagt 11.75.80 ha en dit is becij ferd op f 85.598,24 en het tweede per ceel, hoewel nog geen eigendom van de gemeente, is 1.20.70 ha groot en is becijferd op f9.442,16. Het totaalbe drag is afgerond op f210.000. Pachtvrij gemaakt dienen ook de van Blokland, en gepacht door de gronden van jhr. mr. M. A. Belaert heer S. J. van der Stoel uit Zoeter - woude. De totale opp. bedraagt 10.60.10 ha, de geraamde vergoeding f 59.438,40. Het volgende voorstel dat ter tafel ligt, betreft de verkoop van een wo- ning-wetwoning aan de bewoner, de heer C. v. d. Kommer. Het voorstel geeft uitgebreid toe lichting op de ministeriële voorwaar den, vervat in een circulaire, over de voorwaarden waarop een woningwet woning door de bewoner kan worden gekocht. Deze woning, Meyelaan 16, f 10.426 moeten kosten en de be ier is bereid deze koopsom te be talen. B. en W. stellen de raad voor tot verkoop te besluiten Het bljjkt dat Leiderdorp nog steeds over woningen beschikt, die niet meer vooor bewoning in aanmer king kunnen komen. Ingevolge de ontvangen rapporten zullen de wo ningen Achthovenerweg 36 en 44 en Hoofdstraat 242, 244, 246 en 248 on bewoonbaar moeten worden ver klaard. Het college 'vraagt de raad hiertoe te besluiten, met de maximaal moge lijke ontmiimingstermijn van 6 maan den. Voor de tijd van een jaar is de adspirant-officier van de Rijks politie, de heer P. Witteveen, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 aug. Kaasmarkt: „angevoerd 15 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas le kwal. f 2.90-2.92, Leld- f2.96. Handel i LEIDEN, 28 aug. >er stieren 6. me koleen 194, 57, vette kal- nuchtere kalveren 4, vette schap en320, fokschapen 210, vette lamm. 1344, varkens (zeugen) 46, schrammen 103, biggen 729, geiten 9, totaal 3258 stuks. Prijzen: melkkoeien f 1100-1500 p. st., vette koeien f 3.80-4.20 per kg schoon gew., vare koelen f 825-1250 p. st., vette -• 5 07-3.25 oer ke levend gew., fokscha- - vetté lamm. f 110- 125 id., drachtige zeugen f 3.50-4.50 ld., schrammen f 90-110 id., biggen f 55-68 lamm.' rustig, drachtige zeugen stug, schrammen stug, biggen stug. LEIDEN, 28 aug. Coöp. Groente- Fruitveiling: appelen 20-40, druiven 196, aardappelen 11-12, andijvie 8-13, augurken 20-124, pronkbonen snijbonen 45-106, ia Kroten xi-ia, ein 20-29. Drt. - 16-58. tomaten A 25-60, uien plcklers 10-17 waspeen 12-15, witlof 111-140 per 100 meloenen 50-130, bloemkool A 30- komkommers A 20-48, sla A 8-36 p. 0 St., bospeen 20-35 per 100 bps. De woningen Hoofdstraat 242 en 244 zijn reeds door de bewoners ont ruimd. De laatste wijziging van de Huur wet maakt het mogelijk de huurprij zen van gebouwde onroerende goede ren, niet zijnde een woning in Leider dorp te verhogen met ten hoogste 10%. De bedrijfspanden van de gemeen te, die voor deze huurverhoging raad voor de huurprijs van de zolder kamer van het pand Kerklaan 2 vast te stellen op f 70.25 per jaar, van pand Kerklaan 3 op f 4.95 per week. De heer G. Veldhoven, vijfde amb tenaar van de burgerlijke stand heeft verzocht hem als zodanig eervol ont slag te verlenen, in verband met zijn benoeming tot ambtenaar ter secre tarie van Loenen aan de Vecht. Ter voorziening in deze vacature stellen B .en W. voor: 1. J. Groene- veld, commies A afdeling Financien; 2. S. Halbertsma adjunct-commies A afdeling Algemene Zaken. De heren G. v. d. Krol en P. Smit hebben zich genoodzaakt gezien te bedanken als lid van de Culturele Raad. Eerstgenoemde omdat hij af getreden is als voorzitter van de gymnastiekvereniging Sparta, laatst genoemde op medisch advies. Het aantal leden van de C.R. is hierdoor teruggebracht tot 9, maar de C.R. heeft al eens uitgesproken dat het minimum aantal leden niet mag dalen beneden 11. B. en W. stellen voor te benoemen de heer dr. D. J. Roorda, wonende in de Oranjewijk en de heer L. Kras- senburg, woonachtig in het Zijlkwar tier, omdat deze als waarnemend secretaris deel uitmaakt van de buurtvereniging Zijlkwartier. Ten behoeve van het lagere onder wijs in deze gemeente heeft het ge meentebestuur In 1948 een filmpro jector gekocht, geschikt voor het ver tonen van stomme films. Het aantal scholen is sindsdien verdubbeld. In het voorstel delen B. en W. de raad mede, dat er, wil het filmonder- wijs weer in ere worden hersteld, meerdere projectors dienen te wor den aangeschaft Bovendien moet het toestel gemakkelijk vervoerbaar zijn van de ene naar de andere school. Inmiddels is er voor de Chr. Ulo school reeds een toestel aangeschaft. Het college stelt voor om alvast twee projectors aan te kopen en vraagt hiervoor een krediet van f 4500,-. WASSENAAR J. Koet 40 jaar in gemeentedienst Op 1 september a.s. viert de heer Koet, referendaris ter gemeente secretarie, hoofd van de afdeling Be volking, Burgerlijke Stand en Lands- De heer Koet, in 1901 in Leiden geboren kwam op 1 september 1924 in dienst der gemeente Wassenaar als „controleur voor het bevolkings register". Wassenaar telde nog maar ongeveer 8000 inwoners, het ge meentehuis was nog in de Lange- straat. Een jaar tevoren was de tramlijn Den Haag-Wassenaar ge opend. En mede als gevolg daarvan zou het bevolkingsaantal snel gaan groeien. De functie van de heer Koet werd later uitgebreid met die van contro- leir van de gemeentebelastingen, ter wijl hij tevens benoemd werd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Kort voor de bevrijding werd de heer Koet hoofd van de afdeling Bevol king en Burgerlijke Stand, een veel omvattende functie die de jubilaris nu 2 jaar vervult. Onder de af deling ressorteert ook het Bureau Huisvesting en zoals zich begrijpen laat vormen deze huisvestingszaken het moeilijkste en meest ondenkbare deel van de werkzaamheden van de heer Koet. Daamaasr is er het omvangrijke werk, dat de voorbereiding van de verkiezingen met zich meebrengt. Driemaal in de na-oorlogse jaren trad de beer Koet op als leider van een volks- of woning-telling, terwijl hij ook een belangrijk aandeel heeft in de voorbereiding van de bevol kingsonderzoeken op t.b.c. Geduren de het laatste jaar is onder leiding van de heer Koet de bevolkingsad ministratie van de gemeente Wasse naar gemechaniseerd. VOORSTEL AAN LEIDERDORPSE RAAD Jaarlijks wordt door elke ge meente een richtgetal voor de te bouwen premiewoningen vast gesteld. Voor 1964 is dit getal voor Leiderdorp 50 premiewo ningen. B. en W. hebben zich nu beraden op welke wijze dit contingent het beste zou kunnen worden besteed. Allereerst heb ben zij daarbij het verzoek van de Protestantse Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg in Leiderdorp voor de bouw van bejaardenwoningen in deze ge meente in overweging genomen. Voor de In de te bouwen bejaar denwoningen te huisvesten personen zou dan de warme maaltjjd desge wenst vanuit het bejaardentehuis kunnen worden verzorgd. Ook zou den deze personen kunnen deelne men aan de recreatiemogelijkheden, die het bejaardentehuis biedt In ver band hiermede zou het zeer gewenst zijn, wanneer deze woningen zo dicht mogelijk bij het bejaardente huis worden kebouwd. Het perceel grond, dat de gemeen te heeft teruggekocht van N.V. In genieurs- en Bouwbureau J. en ir. C. A. W. Vermeulen te .s-Graven- hage, gelegen aan de Louise-de-Co- lignystraat, zou voor de bouw van de bedoelde be jaarden woningen ui termate geschikt zijn. Bij een bouw in twee woonlagen zouden daar in totaal 18 bejaarden woning kunnen worden gebouwd. Twee woonlagen B. en W. menen dan ook de raad het voorstel te moeten doen dit per ceel aan de stichting te verkopen woonlagen, mede nu voor de bouw van een openbare kleuterschool in de Oranjewijk een acceptabele op lossing is gevonden. De prijs voor dit perceel grond zoud het college willen bepalen op f72.000,-. Het stichtingsbestuur kan zich met deze prijs verenigen. Tevens zijn B. en W. met het bestuur overeengekomen, dat de helft van het aantal te bouwen woningen aan door het bestuur aan te wijzen gegadigden zal worden toegewezen. De andere woningen zullen, tot el ders in de gemeente bejaardenwo ningen voor andere groeperingen be schikbaar komen, worden verhuurd aan Leiderdorpers van alle gezind ten. Onder de door het bestuur aan te wijzen gegadigden zullen gerang schikt worden de gegadigden binnen de kerkelijke grenzen. Premiewoningen Voor de bouw van de overige pre miewoningen zal elders in de ge meente grond beschikbaar gesteld de Van Poelgeestlaan tegenover de woningen nrs. 1 t/m 37, het meest geschikt Op dit perceel zouden 36 eengezinswoningen kunnen worden geplaatst. Deze woningen zou het col- P.V.'Warmond" De postduivenvereniging „War mond" hield haar laatste vlucht voor jonge duiven in 1964 vanaf Tergnler afstand 295 km. In concours 64 dui- Gelost om 7 uur 15 min. Aan komst eerste pnijsduif 11.20.14, laatste 11.35.05. Snelheid eerste diuif 1203,89, laatste 1133,04 meter per minuut. De uitslagen luiden: A. v. Ruiten- burg 1, 2; A. v. Oosbdam 3, J. L. de Weert 4, G. Versluis 5; C. v. d. Zwart v. Dijk 7, 8; J. v. Seggelen 9; J C. de Koekoek 10. Eindstand kampioenschap jonge duiven: 1. A. v. Ruiteriburg; 2. A. Oostdam; 3. Jè C. de Koekoek; 4. H. v Dyk; 5. C. v. d. Zwart; 6. J. v. Seggelen; 7. J. de Dunne; 8. J. Kor- tekaae; 9. J. Diemei; 10. J. Smeets. VOORSCHOTEN Nieuwe cursus EHBO De Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afde- ling Voorschoten, begint eind sep tember met de nieuwe cursus eerse hulp bij ongelukken. De cursus wordt gegeven in het Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 2 en staat onder leiding van dokter M. v. d. Horn. In verband met de planning worden Medische diensten Oegstgeest: dkt. Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Wassenaar: dokter. Jansen, Kerk straat 42, tel. 3005 en dkt. De Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460, Apotheek Langstraat, Langstraat 86, tel. 2141. Warmond: dkt. Walenkamp, tel. 01711-220, zuster Meijssen, Voorhout, tel. 02532-7796. 31297. Voorschoten: dkt. S. v. d. Kooy, tel. 2527, tandarts Van Wijk, Kon. OEGSTGEEST Th. Döfferhoff 40 jaar bij PTT De heer Th. Dofferhoff hoopt maandag 31 augustus de dag te her denken, dat hjj 40 jaar geleden als 14-jarige jongen bij de P.T.T. kwam aan het kantoor Oegstgeest. De jubilaris, die door zijn behulp zaam optreden en zijn opgewektheid in het dorp een geziene figuur is, zal maadag stellig veel belangstelling ondervinden. Er is gelegenheid hem geluk te wensen in zijn woning, Sumatrastraat 6, tussen 2 en 6 uur. Continental, de dochtermaatschap- an de E.M.S., die speciaal is op gericht voor de horeca-activiteiten die maatschappij, heeft het af treden van de raad van bestuur van E.RLS.-Continental tot gevolg gehad. De drie leden van de raad, zo is gis teravond bekend geworden, hebben hun functies neergelegd. Vorige week zijn de horecabedrij- >n van de E.M.S. rechtstreeks ge plaatst onder de raad van bestuur de E.M.S. Toen al was vrijwel zeker, dat de top van E.M.S.-Con- tinental zou aftreden. Het hoofdkan toor van deze dochtermaatschappij, gevestigd in het voormalige Hotel Rauch, was daarvoor al verkocht. De maatschappij had op het moment de reorganisatie wegens het ont breken van eigendommen al geen re in van bestaan meer. Desondanks heeft de raad van be stuur overwogen in functie te blijven. Bekend was, dat zij zich het per soneelsbeleid aantrok. Maar toen duidelijk werd, dat de drie leden ook wat dat betreft geen enkele stem meer hadden, hebben zij de consequenties getrokken. De raad bestuur werd gevormd door de heren S. O. Kuneman (voorzitter), dr. J. F. van Saarloos en F. W. van der Wolk. De heer Kuneman is oud- K.L.M.-er, dr. Van Saarloos was be drijfseconomisch adviseur van de vroegere E.M.S. voor deze N.V. in de Zwolsman-groep werd opgenomen en de heer Van der Wolk was directeur Rutecks' voor deze maatschap pij eigendom werd van de E.M.S. Panden verkocht 24 miljoen gulden. Dit heeft de heer R. Zwolsman ons gisteravond desgevraagd medegedeeld, nadat middags geruchten over een gro te verkoop circu1 eerden op de Am sterdamse effenctenbeurs. De koers de aandelen E.M.S. is 8 pun ten opgelopen, omdat de handel ge loofde, dat deze verkoop de liquidi- it van het concern zou verstevigen. De heer Zwolsman zei, dat zich on der de verkopen geen zeer bekende panden bevonden. Volgens hem heeft de E.M.S. de eigendommen verkocht omdat deze in de verkooppolitiek van het concern hiervoor in aanmer king kwamen. De heer Zwolsman ont kende, dat deze verkoop zou wijzen op een „uitverkoop" van eigendom- dere, gerestaureerde gebouwen der. Zij waren alle verhuurd. De heer Zwolsman toonde zich tevreden over de verkoop. De prijs ligt ver boven de taxtatiewaarde van het eind van het boekjaar 1963. Rutecks gered Het personeel van twee van de vier Rutecks- bedrijven in Amsterdam heeft weer vertrouwen in de toe komst gekregen. Het betreft hier de circa 70 man, die werkzaam zijn in de Rutecks-cafetaria's aan de Kal- verstraat en de Nieuwendijk, waar van de panden vorig jaar door de heer M. Caransa van het Zwolsman- concern zyn aangekocht. Gisteren heeft hij bovendien de exploitatie van de beide zaken overgenomen, met de bedoeling deze voort te zet ten. De beide cafetaria's werken jaar lijks met enkele honderdduizenden guldens verlies. Het lag in de be doeling van Zwolsman de exploitatie over enige tijd stop te zetten. De heer Caransa daarentegen ziet nog mogelijkheid in de horeca-bestem- ming van de panden. Een woordvoer der van de firma Caransa zei ons vanmorgen: „Er zal een reox-gani- satie moeten plaatshebben. Maar het is voor ons duidelijk, dat er in het hart van Amsterdam grote behoefte blijft bestaan aan moderne, goed ge outilleerde cafetaria's. Wat er precies gaat veranderen, kan ik nog niet zeggen. Op het ogenblik kan men er dineren voor f 1,50 en daarvoor krijgt men een uitstekende maal tijd. Dat is natuurlijk een prijs die niet kan worden gehandhaafd". Twee andere Rutecks-bedrijven, een café-restaurant en eer. cafeta ria, beide aan het Rembrandtsplein, behoren nog tot de belangensfeer van het Zwolsman- BEURSOVERZICHT Goed prijshoudend; Hoogovens vast Amsterdam, 28 augustus Het Damrak heeft vandaag de beursweek afgesloten met een goed prijshoudende stemming voor de in ternationale waarden. Hoogovens waren zelfs aan de vaste kant. Ook aandelen KLM konden zich goed verbeteren. Mede in verband met het naderende weekeinde bleef de han del gering, hoewel er iets meer om ging dan men de laatste dagen ge wend is geweest. Frankrijk en Zwitserland toonden enige belangstelling voor Philips- en Unilever. Philips verbeterde 30 cent tot f 153. Unilever goed prijshoudend op f146. AKU ging bijna 2 punten omhoog tot 460 1/4. Kon Olie werd uit de markt genomen op f 162.70 (f 162,40). Het aanbod voor Ameri kaanse rekening in de olie-hoek werd van lokale zijde goed opgeno men. KLM kreeg een hogere advies prijs, dit als gevolg van het feit dat de aandelen van dit concern giste ren in Wall Street anderhalve dollar hoger sloten. Hoogovens, waarin de laatste tijd werd volstaan met slechts één notering bij het sluiten van de markt, ontmoette goede vraag. Er was een grote koper voor dit fonds waardoor de koers oploep van 602 tot 608 (600). Deze koersverhoging ging gepaard met ruime handel. Amsterdam ontving vandaag wat steun van Wall Street waar de markt donderdag een technisch koersherstel LEIDERDORP te ^en gaf na de afbrokkelingen van de voorgaande beursdagen. Ook de Nederlandse hoofdfondsen sloten op de Newyorkse beurs hoger. In aandelen Centrale Suiker bleef ook vandaag de kooplust aanhou den. Gehandeld werd rond de 452, hetgeen 10 punten hoger was ver- gelekerul^j de gemiddelde koers van lege willen zien gerealiseerd in de A-premiesector. Evenals bij vorige gelegenheden zouden B. en W. ook thans weer een deel van het contingent premiewo ningen willen bestemmen voor de verkoop aan ingezetenen van deze gemeente of aan degenen, die in deze gemeente op de lijst van woongele- genheidbehoevenden staan inge schreven. Het aantal te verkopen woningen zou het college in prin cipe op 12 willen stellen. Daarom wordt aan de raad voorgesteld de bepaling van het definitieve aantal te verkopen woningen door het col lege te doen geschieden. Daarbij zal er zeker op worden gelet, dat in deze gemeente ook aan huurwonin gen een grote behoefte bestaat; door de verkoop van premiewoningen zal dus geen achterstand mogen ont staan in de categorie huurwoningen. De Aannemingscombinatie Leider dorp te Leiderdorp heeft zich bereid verklaard de bedoelde 36 A-premie- woningen te bouwen en de daartoe be nodigde grond te kopen voor de prijs van f 180.000.-, of f5.000,- per wo ning. B. en W. stellen voor tot deze de verkopen te besluiten. Koop van grond in uitbreidingsplan Het college van B. en W. stelt de raad voor over te gaan tot het aankopen van grond en bet beëin digen van pachtovereenkomsten met de heer Braat, die eigenaar is van de percelen land, groot 4.95.40 ha. gelegen in het gebied omsloten door Hoogmadeseweg, Dwarswete- ring, Rijksweg 4a en Ommrdijkse- weg, en in het uitbreidingsplan in hoofdzaak bestemd voor bijzondere bebouwing Hij is tevens pachter van de naast dit weiland gelegen perce len, groot 2.70.90 ha. waarvan de gemeente de eigendom reeds eerder verwierf. Overeenkomstig de door de deskun dige van de gemeente, de heer J. Vellekoop, uitgebracht taxaties, is de heer Braat bereid zijn percelen land met het daarop staande schuurtje aan de gemeente te verkopen en de tussen hem en de gemeente gelden de pachtovereenkomst te beëindigen x>r de totale som van f 112.271.77. Met de verkrijging van de stukken land van de heer Braat. zal de ge meente de eigendom van alle gron den in het door Hoogmadeseweg. Dwarswatering, Rijksweg 4a en Om- medijkseweg omsloten gebied, heb ben verkregen. Zowel de door de deskundige ge taxeerde prijzen, als de door de heer Braat bedongen voorwaarden, ko men B. en W. redelijk voor, waar om zij de raad voorstellen overeen komstig het vorenstaande tot aan koop van de percelen, alsmede tot beëindiging van de pachtovereen komst. kist ere». De VAT-aandelen moesten weder om een stapje terug doen. Gedaan werd van f24.50 tot f26 (f27). De omzet was gering. De scheepvaartsector was goed prijs houdend. De leidende cultures gaven geen koersverschuivingen van enige betekenis te zien. De staatsfondsen- markt kon het hoge niveau van gis teren niet alleen goed handhaven, doch deed er nog een klein schepje bovenop. In de lokale afdelingen werden aandelen E.M.S. hoger geadviseerd. Dit op de verkoop van dit concern van panden in Den Haag tot een gezamenlijk bedrag van f24 min. Over deze verkoop is de directie van E.M.S. zeer tevreden. Volgens de beurs is de likwiditeit van EM.S. door genoemde verkoop, niet onaan zienlijk verbeterd. Aandelen Pluvier, welk bedrijf failliet is verklaard, wer den geadviseerd op ca 10 (18%). WISSELKOERSEN Amsterdam 28 Augustus Londen 10.05%—10.05%; New York 3.61 V8—3.61%; Montreal 3.35%— 3.35%; Paijs 73.70—73.65; Brussel 7 26%—7.27; Frankfort 90.85—90.90; Stockholm 70.31—70.36; Zürich 83.58% —83.63%; Milaan 57.78%—57.83% Kopenhagen 52.0852.13; Oslo 50.40 50.45; Wenen 13.99%—14.00%Lissa bon 12.53%—12.55. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag 28 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Ned. '58 4% Ned. *59 4% Ned. '60-1 4% Ned '60-n 4% Ned. '59 4% Ned '60 4% Ned. '61 4% Ned '63 4% Ned. '53 3% Ned. Gb obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '53 I-II 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned bel. cert. 3% Ned '50 I-II 3% Ned '54 I-n 3% Ned '55 I 3% Ned '55 n 3% Ned. *37 3 Ned Gb. ob. '46 3 Ned dol In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indië '37 3 Indië '37A3 Ned wonbl '57 6 ACTIEVE AANDELEN vorige slotkoers koers v. heden 94% 94% 93% S3% 92% 92% 91% 91% 89 i 90S 89 H 90% 85* 85% 85 81% 81% 90% 5 91 87% 87% 85% 85 80 79% 77% 80 80 85% 80% 85% 85% 85i7« 85% 90% 85% 96% 91b 96% 92% 92% 101% 101 A.K.Ü. Dell m cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. 459% 123.50 606% 162 50 162.55 Java China Pak. 143*' 143% KljJd. 62.50 66.30 Kon Ned. St.boot 145% 146% Kon Paket Mij. 148% 150 Stoomv Mi) Ned. 137 137 Niev Goudr cert 101% 101% v. Ommeren cert. 249% 249% Kon. Rott. Lloyd 136 137 N Scheepv Unie 129% 129% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.lenlngen A'dam '47 3% 90 A'dam '48 3 90 s 90 %b R'dam '52-1 4% 91 90 y4 89% Idem '37 1-1113% 90 Bankwezen Bank N. G. 85' 5% 98 98 Idem '58 6 95n 95% Idem '64 5 953 95% d. NWJ '52 4% 911, BVG Rspbr '52 158 BVG Rspbr f500 138' 138% ludustr. Obligaties Philips Dol "51 87 87% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Premieleningen vorige slotkoers koers v. heden Alkmaar '56 2% 79% 79x A'dam '53 3 110% 110%b A'dam '51 I 2% 86% A'dam '56 12% 82% 83 A'dam '56 n 2% 86 86 A'dam '56 Hl 2% 90 91% 82 A'dam '59 2% 81% Breda '54 2% 85 85% Dordrecht "56 2% 79% 80 Eindhoven '54 2% 83 83b Enschede '54 2% 78 Den Haag '5212% 90 87% Idem n 2% 90 89% R'dam '52 12% 89% 89% Idem n 2% 88 88% Idem '57 2% 87 86 Utrecht '52 2% 99 99% Z.-Holl. 1957 2% 85 85% Zuld-Holl. '59 2% 84% 85 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50202.50 203 Nefo f50.— 110 no Robecc 232 232 Unitas f50 493 497.Ï Ver Bez v. 94 f50 135 135 Amst Bank 371 373V Cultuurbank 24% 237/ Holl Bank D eert. 245% 244% Ned Handelmij. 308 307 Ned. Mid.bank 105.50 Rott Bank 332 334 Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heljn 590 593 Berkei's Pat. 216 216 BorsumiJ.-Wehry 71 70% Bronswisnu m Calvé Delft eert. K Pap v Gelder K Ned Grofsm 117 De Gruyter pref b 137b Holl Constructie Ing.bur v Bmijv 152 Internatte 287 v Kemp en Beg 134 Kon Zout Ketjen 856 Leidse Wolspxi) 436% Mtlller en Co NB 283 Ned Kabelfabr 344% Philips pref 52.50 Rott Drooed Mij 288% Ver Mach fabr. 192 Ver Touwfabr. 388 Vihamy 154 Walvisvaart 67% Wernlnk's Betjnij 216 Wilton Fjjenoord 186 Wijk Heringa 126 970 159% Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 435 436% Kon Petr (f20) 162 161,90 Atner fondsen Canad Paclfio R. 46% 46% Intern Nickel 83% 84% Anaconda 43% 44 Bethlehem Steel 36% 37% Cities Service 70% 70% General Motore 93% 95% Kennecott 86% 86 Republic Stee) 45 45% Shell Ol) 48% 48% nnlor Pacific 41% 42T7a ün States Steel 57j>e 58% Bieden p Ex.dividend d Gedaan en bieden

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11