Topdag in „De Vliet door tropische hitte Blik op het nieuwe LEIDEN Gevelsteen na 68 jaar terug in Zoeterwoude Hard opweg naar de honderdduizend GOEDE START VAN L.P.S.V. FIETSEN ONDER INVLOED: f40,- HET KAN BETER Mr. Trip overleden Mr. Drielsma gewoon Leids lioogl eraar Voorliet laatst: Victoria Regia Weer arrestaties in Nieuw-Delhi OLVAST Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 27 augustus 1964 Tweede blad no. 31349 Hoe ivarm het was en hoe druk De tropische hitte van gisteren betekende voor het Leidse zwem bad „De Vliet" het hoogtepunt van het zwemseizoen. Niet minder dan 5476 bezoekers kwamen verkoeling zoeken in 't water van dit nieuwe zwembad: een absoluut record. Het hoogste aantal bezoe kers per dag was tot nu toe 4600. Het bad dat pas zijn 50.000ste bezoeker ontving is hard op weg naar de 100.000ste bezoekers en dit is wel een bijzonder mooi resultaat voor het eerste zwemsei zoen van „De Vliet". Lange rij Met die verkoeling was het overi gens niet zo best. Het was zo druk, dat de mensen elkaar verdrongen, zowel in het water als op het land. De grote zonneweide was stampvol, op het terras was geen plaatsje meer te vinden en voor de kassa's stonden drommen mensen. Het hoogtepunt in de drukte begon gis termiddag om ongeveer één (Advertentie) Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer. JUWELIER v. d. WATER Haarl.straat 207 heeft hem Ook briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Op Het elftal van de Leidse Politie, dat uitkomt in de Hoofdklasse van de Nederlandse Politie Sportbond, begon de competitie zeer goed. De Leide- naars klopten in een thuiswedstrijd Schiedam, de kampioenen van het vorig seizoen, met maar liefst 6-1. Rust 3-1. De Leidse doelpunten werden ge- Een bonte, krioelende mensen massa: zo ziet het zwembad „De Vliet" er uit op een tropisch warme dag vanaf de uitkijktoren van de badmeester. (Foto L.D./Holvast) Op dagen als deze kan een stad als Leiden wel vijf zwembaden als „De Vliet" gebruiken. „We laten er net zoveel mensen in tot het niet meer gaat", zei de heer J. W. Rom pers, de chef van het zwembad. „Het toezicht wordt wel erg moeilijk, maar het gaat toch nog wel. We staan met drie man aan de kuip één badmeester steeds op de uit- „Hij is een habituele dronkaard", zo luidde het oordeel van de Leidse politie over een 60-jarige ingezetene bü het procesverbaal, wegens het on der invloed van drank verkerend, een fiets berijden. Voor dat feit had de man zich voor de Haagse politierechter te verant woorden. Het was op zondagmorgen en de officier van Justitie opperde, dat verdachte mogelijk nog dronken was van de avond tevoren. De eis luidde twee weken gevange nisstraf. De rechter wilde clementie laten gelden omdat het hier een fietser be trof en geen automobilist en veroor deelde daarom tot f 40 boete. gekregen. Het bad is pas enkele weken ge opend en nog voor het einde van dit seizoen wordt de honderdduizendste bezoeker (ster) verwacht. Op een rond het bad is de drukte soms onvoorstelbaar. Dat het bad in een grote behoefte voorziet, daar be hoeft dus werkelijk niet aan getwij feld te worden. Jammer is, dat er op ..De Vliet", hoe mooi ook, nog wel het een en ander valt aan te merken. Wie een blik werpt op het kikker badje ziet onmiddellijk, dat het rond dit badje één grote modderpoel is. De kleintjes zakken er tot hun en kels in weg. Waarom heeft men het tegelplateau bij dit badje niet breder gemaakt en daar meteen bankjes neergezet voor alle toekijkende moe ders? Deze moeders zitten nu op het grasveld, dat slechts door een zeer smalle tegelstrook van het speelbadje wordt gescheiden. Door het heen en weer geren van de peuters ontstaat er al gauw een blubberige massa aan de grasrand, hetgeen dan weer een minder frisse toestand in het badje tot gevolg heeft. Is de situatie bij dit badje dus verre van ideaal, ook de kleedhokjes laten nog wel wat te wensen over. Afgezien van het feit. dat deze hokjes erg klein zijn, kan men zich af wagen waarom er geen zitbankjes zijn aangebracht. Het moet een klei ne moeite zijn om deze alsnog te plaatsen. Het gemak van de zich verkledende zwembadbezoeker (ster) zal er zeker mee gediend zijn, bij voorbeeld bij het aan- en uittrekken van de schoenen. Bovendien voelen velen het, vooral op een drukke dag, als een gemis, dat de kleedhokjes niet kunnen worden afgesloten. Een eenvoudig grendeltje zou kunnen voorkomen, dat men herhaaldelijk wordt gestoord door een open zwaaiende deur. die men door de be perkte ruimte meestal tegen zich aan krijgt. Wellicht kan er voor het vol- g?nd zwemseizoen een oplossing voor dit ongerief worden gevonden. Het zwemgenot in dit mooie bad wordt er in elk geval aanzienlijk door verhoogd. Op de leeftijd van 55 jaar is over leden mr. Th. J. Trip. Mr. Trip woonde in Wassenaar, maar hij heeft tal van functies in het openbare le ven in Leiden vervuld. Mi-. Trip is gedurende bijna tien jaar, van 1938 af, directeur geweest van de Incassobank in Leiden en hij heeft destij ets Solo Mio in Noordwijk, toen nog een particuliere stichting, mede opgericht. Hij was vele jaren penningmeester van deze stichting. Voorts was mr. Trip ere-lid van So ciëteit Minerva en geruime tijd voor zitter van de raad van advies van deze Sociëteit. Hij heeft ook deel uit gemaakt van de Universiteitsraad van het Leids Universiteitsfonds. Ook was hij plv. secretaris-penningmees ter van het College van Gecommit teerden van deze Raad Mr. Trip vervulde tijdens zijn le ven commissariaten bij de N.V. Holl. Constructie Werkplaats, de N.V. Ned. Electrolasch Maatschappij, de N.V. Rijnlandse Metaalbescherming Maat schappij en de N.V. Rijnlandse Rot terdam. Hij was tevens commissaris van de Erven Trip, een bouwmaat schappij te Utrecht. De plachtige uitvaartdienst zal za terdag 29 augustus om 10 uur worden gehouden in de kerk van de Goede Herder aan de Stoeplaan te Wasse naar, waarna om 11.15 de bijzetting zal plaats hebben in het familiegraf op de R.-K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Na afbraak van klas in de Herenstraat „Als ik zo de gemeentebegro ting van Leiden bekijk en de moeilijkheden, waarmee de ge meente te kampen heeft, kan ik me niet voorstellen, dat Leiden ooit nog een grenswijziging wil hebben". Dit zei de burgemees ter van Zoeterwoude. de heer J. A. Detmers, vanmorgen tijdens Officieel een bijeenkomst in het Raadhuis van Zoeterwoude. Een grenswij ziging was er namelijk de oor zaak van. dat een gevelsteen met het wapen van Zoeterwoude de bekende klaverblaadjes :ich jarenlang op Leids grond gebied heeft bevonden, jaar keerde de steen Zoeterwoude terug. Na Die terugkeer kreeg een officieël tintje. De wethouder van Openbare Werken van Leiden, de heer C. J. Lectoraat omgezet in professoraat bij invoering fiscale studierichting Bij Koninklijk Besluit is mr. H. A. Drielsma, sedert oktober 1959 Leids lector in het belastingrecht betreffende de successie belasting. het registratierecht en het zegelrecht, benoemd tot ge woon hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der rechtsgeleerdheid met dezelfde leeropdracht. Voor zijn benoe ming tot lector was mr. Drielsma hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen te Haarlem, en in die tijd was hij reeds docent aan de Leidse Universiteit voor het onderwijs in genoemde we tenschappen. Deze omzetting van lectoraat in gewoon professoraat hangt samen mét de aanvang van de fiscale studierichting in het bin nenkort aanvangende academiejaar. Wethouder Piena (rechts) overhandigt burgemeester Det mers (links) de zware gevel steen. (Foto L.D./Holvast) Piena, overhandigde de steen met het wapen van Zoeterwoude en nog een andere gevelsteen aan burgemeester Detmers in het kader van een plan van de Leidse raad, dat voorziet in het teruggeven aan de oorspronke lijke gemeenten van gevelstenen of andere attributen van gebouwen, die door grenswijzigingen bij Leiden ge voegd werden. Zo kreeg Leiderdorp enige tijd geleden een steen uit de voormalige veldwachterswoning aan de Herensingel en ditmaal was het de beurt aan Zoeterwoude. Geschiedenis Mr. Drielsma werd op 16 februari 1901 in Eist in Gelderland geboren Hij doorliep de hbs in Nijmegen, al waar hij in 1920 het einddiploma be haalde. Daarna wijdde hij zich aan de notariële studie. In 1923 deed hij het notarieel staatsexamen eerste gedeelte, in 1925 het tweede gedeelte en in 1926 het derde gedeelte, waar door hij kandidaat-notaris werd. In 1930 deed hij het vergelijkend examen voor surnumerair der registratie en domeinen, waarop zijn benoeming tot surnumerair volgde. Van 1935 tot 1940 was hij lid van de commissie-Bodenhausen. de Vereni ging voor belastingwetenschap ter bestudering van de invloed der be lastingheffing op de vormen van het rechtsverkeer. In 1947 deed hij zijn kandidaats- en in 1949 zijn doctoraal-examen rechten aan de Leidse Universiteit. Met ingang van het cursusjaar 1959 werd hem een onderwijsopdracht verleend om in de juridische facul teit onderwijs te geven in het belas tingrecht betreffende de successie belasting, het registratierecht en het De beide stenen waren in de muur gemetseld van het schoolgebouw in de Herenstraat, waarvan onlangs een lokaal gesloopt is. In de verre toe komst is het de bedoeling de Heren straat te verbreden, maar het bleek nu al mogelijk om een lokaal van de school af te breken. „Van de geschie denis van de stenen is bijzonder wei nig bekend", zei de heer Piena". De ene steen vertoont het wapen van Zoeterwoude en de andere de namen van het toenmalige college van B .en W. van Zoeterwoude. De school stond toen op het grondge bied van Zoeterwoude, maar door een grenswijziging in 1896 werd dit ge bied toegevoegd aan Leiden". Verstandhouding Ondanks de verschillende grens wijzigingen en de dreiging van de grote stad. die in haar verlangen naar bouwgrond en uitbreiding om liggende gemeenten dreigt op te slok- 0T v.. I ken, bestaat er tussen Leiden en Zoe- joktober werd hij tot I terwoude een uitstekende verstand houding. Als bewijs hiervan overhan- L 1945 hl e lector benoemd, Inmiddels heeft i voorloorlogse jarenI kele plaatsen des lands fiscale func ties bekleed, onder meer te Horst en Boxmeer. Van 1941 tot 1942 was hfj kandidaatnotaris te Arnhem, en van 1952 tot 1955 plaatsvervangend kan tonrechter te Haarlem, waar hij ook in de belastingsfeer werkzaam is ge weest. fdigde burgemeester Detmers de heer Bfiw Piena namens het gemeentebestuur van Zoeterwoude een asbak met weer het wapen van Zoeterwoude. Evenals de foto van de bun- plaat vanaf de Torenflat geno- I den. Op de voorgrond het rosa- galows aan de Kanaalweg. dielmen. Ook deze opname geeft \rium en langs het water de wij gisteren publiceerden, is deze I een beeld van het nieuwe Lei-1 Uhlenbeckkade met de pas ge- reed gekomen riante woningen. In de verte is het hoge gebouw van de meelfabriek zichtbaar. (Foto L.D./Holv&8t) De Victoria Regia in de Hortus Botanicus staat vanavond en mor genavond weer in bloei. Het is de laatste keer in dit seizoen, dat men de bloem kan zien. Van negen tot elf uur kan men in de Hortus te recht Glsterren op de derde dag van de door communisten gelelde protestac tie tegen de hoge kosten van levens onderhoud en de levensmiddelen- I schaarste, zijn de voorzitter van de Indiase communistische partij, Dan- ge. en 370 aanhangers onder wie 25 vrouwen, gearresteerd bfj pogingen om door een politiekordon bij rege- I ringsgebouwen in Nieuw-Dehli heen I te breken. Drielsma BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN dr van G. A. van Goozen en C. M. Koenen; Perry Marlus, zn van M. C. Stoof en M. W. van den Burgh; Mar cel Abraham, zn van A. Keijzer en M. de Tombe; Jacoba Maria Josephine, dr van M. Schoone en A. A. Van Dutjn- hoven; Tonny, zn van F. Hölper en S. J. J. Jullens; Dirk Korstiaan, zn van A G. Heemskerk en M. Paap; Robert, zn van W. Bekooy en J. Ooms; Hen- ONDERTROUWD Bers; J. C. .„0_, H. Ginjaar en A. G. Pardon; F. Hofenk en C. Wlelders; A. J. Arbouw en J. Ra- vensbergen; M. Geerlof en A. A. M. van der Linden; N. de Jong en M. M. T. van der Born; J. Vissers en n n vor, der Sluljs; W. G. Fllppo R. Ferrler en uwer en C. H. de Meeberg E E. M. Becking; Mr. Drielsma is op 17 december 1958 te Utrecht gepromoveerd op een proefschrift getiteld „De wetsinter pretatie in het fiscale recht r ech tsbescherm ing se staatsburger". E. H. Visser; P. J. j. llokdijk en C. J. H. Hoomskerk; G F. 'ost en A. H. C. Hendrlksen; P. H. J. trult en A. M. M. Deegens. GETROl'lVD L. J. Matters en J. Ruvgrok. OVERLEDEN der Met). 86 Jr. vrouw; L. A. vj,. A. van Schooten. 35 Jr, de Nederland-j 6 Jaar G E JN jaar, dochter, M. Groenewegen, fot GESPECIALISEERD IN HUWELIJKSREPORTAGES Apothekersdjjk 27, Leiden, tel. 2030$

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3