alles (EO kan met CEtahiS/li Hatige discussie over de A.M.X.-tanks MEER ZENDTIJD OP TWEEDE NET Rutten gaat film over Adamo maken Nederlanders eten en snoepen teveel ,Hembrug, wij hebben er geen last van' Verheugende keer bij K.L.M. in 1964 Er werd geschoten op Belgisch grondgebied LETOSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1M4 DE memorie van antwoord op het voorlopig verslag over het z.g. anti-RE.M.-wetJe is gisteren verschenen, zy is niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. De regering zal doorgaan tot de R.EM. uit de ether is verdwenen, zy heeft daartoe het wetsontwerp nogal drastisch moeten herschryven. Naar het lijkt, omdat zy (te) laat tot de ontdekkng is gekomen, dat er in ons land knappe rechtsgeleerden rondlopen, die over »o'n moeilyke materie advies kun nen uitbrengen. Maar daardoor ls er (onnodige) vertraging ontstaan, die de zaak alleen maar nog moeilijker en ge voeliger heeft gemaakt. En die zo •ahrfl afsteekt tegen de voortvarend heid, waarmede de R.E.M.-mensen te werk zyn gegaan, zy hébben hun eender voor de vastgestelde datum ln de lucht gekregen, terwyi nu de parlementaire molen pas zal kunnen gaan malen. Zelfs als er voor dit trage apparaat ongebruikeiy k hoge snelheid zal kunnen worden bereikt, dan nog hjkt het onwaarschyniyk, dat de wet, die de regering de be voegdheid moet geven tegen de R.E.M. op te treden, vóór oktober in het Staatsblad zal komen. Levende zaak ImJSSEN draait de R.E.M. door. Men kan niet zeggen, dat de eer ste programma's van de Noordzee- Telvisie indrukwekkend zyn geweest en die veel gesmade zuilen meteen hi de hoek hebben gedrongen. Dat niet. Maar de kykers hebben naast de grabbelton, die het tweede net wordt genoemd, toch een tweede uitwykmogeiykheld gekregen. Daar raakt men snel aan gewend. En hoewel de rush op de aandelen van de V.A.T. was geforceerd, hele maal negeren kan men het ver schijnsel beslist niet. Deze zaak leeft in de harten van een groot deel van het Nederlandse volk. Daarom zal men niet kunnen vol staan met alleen het verjagen van de Noordzee-t.v. van de beeldscher men. Er zal iets positiefs tegenover gesteld moeten worden. Maar wat? Wat radio- en televisiezaken be treft zyn we de laatste jaren gecon fronteerd met een beangstigende besluiteloosheid. Er heerst een by na panische angst om knopen door te hakken. Oh Ja, er wordt veel over gesproken. Heel veel. Teveel zelfs. Nu werkt er nog een commissie aan het probleem van de commer ciële televisie. Maar elke ingewyde weet allang, dat die commissie bin nen afzienbare tJjd een verdeeld advies op tafel zal leggen. Zoveel hoofden zoveel zinnen. Besluit nodig RCGERING en parlement zullen echter niet tot in het oneindige oommissies kunnen biyven in stellen, waarmede zy dan wel een beslissing uitstellen, maar in feite geen stap verder komen. Eens zal er een besluit moeten vallen. Een besluit, dat het onmogelijk iedereen naar de zin kan maken en dus ergens pyn zal moeten veroorzaken. Maar lang kan dit nu niet meer uitbiyven. We hebben in deze al eens meer op spoed aangedrongen. Verder uitstel staat geiyk met verder gezagsverlies. Door onnodige vertraging in het anti-R.EM.-wetje heeft de R.E.M. de kans gekregen tot de huiskamers door te dringen. Als de regering haar plannen doorzet waar we niet aan twyfelen, mede gezien de stemming in het parlement ont staat er dus een leemte. Die zal moe ten worden opgevuld. Daar kan geen nieuwe commissie nog iets aan veranderen. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. KORDAAT SPEL VAN DE PIANISTE MARIËTTE VAN WIJK (Noordwijk) Het opmerkelijkste programma-onderdeel van het NCRV-pro- gramma op het eerste net zat gisteravond in de staart: de dag sluiting van ds. Van den Bosch. Dominee was op vakantie, maar de NCRV had hem op de Friese meren opgezocht, waar hij in aangenaam gezelschap op een boot van zijn vakantie genoot. In een interviewtje zei ds. Van den Bosch dat God de eerste is ge weest die de vakantie in het werkschema had ingecalculeerd (in zijn vakantie mag een dominee wel een beetje goochelen met bijbelteksten) en hij verklaarde God dankbaar te zijn voor deze vakantie. verlangen naar films en verhalen, Eerst kwam Lassie, daarna waren de Hillbillies aan de beurt en een aflevering in de serie Desilu Play- houser gaf het betere cowboywerk te zien. De Beverly Hillbillies staan volgens een Amerikaans onderzoek uitgevoerd tussen 29 juni en 12 juli. nog steeds op de eerste plaats wat de belangstelling betreft. Van de hieruit bekende series staat Dick van Dyke met kleine achterstand op de tweede plaats, Bonanza op de derde en Danny Kaye (die we ko mend seizoen ook by de Avro te zien zullen krygen) op de 15de gebouwd is. De in het vraaggesprek geopperde veronderstelling dat het ook met de Franse paraatheid van de tankgroepen wel povertjes gesteld zal zijn, ging voorbij aan het feit dat de Fransen geen zwaardere ka- Er werd nog medegedeeld dat men als tegenspeler van de heer Van Eeghen geprobeerd had iemand van het ministerie van Defensie te strik ken, maar dat was niet gelukt. Wel kwam het Tweede Kamerlid C. Bos van de C.H.U., die het een byzonder vervelende zaak vond, maar ander- Naast genoemde drie series kwam zyds niet van plan was in paniek te de N.C.R.V. ook nog met drie „ern- raken. Op de vraag of het hier een stige" programma's. tweede kwestie-Kranenburg (de hel- Memo kwam wel met het belang- 20 hU wekkendste onderwerp van de dag: u.t K.n.t de A.M.X.-tanks, maar het interview T? RovSirl" met wile dat Gerard van den Berg met de heer Van Eeghen had, bevredigde P S.Sf.te toch maar matig. Er werd geheel Se ?en rh„n^^vt en »7wwm nT»r do waarcrhiinliiko kte Van Wyk. Chopin, LlSZt en gezwegen over dewaarschijnlijke Ravel werden tevattelUk ingeleid. zwaarder kanon ei «JSftSr S'U zyn plicht'. Het ballet „La Baydère" een historisch erfstuk dat biykbaar weinig buiten de Russische grenzen wordt uitgevoerd, kreeg niet altyd even onberispelijk gestalte van het Nationale Ballet. Of zyn we mis schien verwend geraakt door het Ne derlands Danstheater, dat we zoveel vaker dan het Nationale Ballet op ons scherm te zien krygen? oorzaak landse in te zetten dan de tank Mr. V. G. M. Marijnen, minister van O.K. en W. Ad Interim, heeft de N.T.S. op haar verzoek 30 extra zendtijd voor het doen van experim- tele uitzendingen via het tweede net toegewezen. By de voorlopige Zendt- schikking tweede televisienet T.S. vanaf 1 maar naximaal 150 uui wezen. Dit wordt dus De Nederlandse cineast Gerard Rutten hoopt in januari te beginnen met de opnamen van een kleuren film rondom de Belgische zanger Salvatore Adamo. Drie maanden la ter verwacht hy de produktie ge reed te hebben. Volgens de cineast wordt de film geen biografie van de zan ger. Behalve de verbeelding van jeugdervaringen en het optreden van de zanger, zal de film o.m. uit drukking geven aan de visie, die Adamo in zyn liedjes legt. De film wordt een co-produktie van een Franse, Italiaanse en een begin vol gende week op te richten nieuwe Nederlandse maatschappy. De cine ast en de Zanger zullen tezamen het draaiboek schrijven, tydens de toer- nee, die Adamo volgende maand door Nederland maakt. De titel van de film is nog niet bekend. De op namen zullen grotendeels in Am sterdam en voor de rest in Rome en België worden gemaakt. Adamo zal Gerard Rutten heeft ook de regie de film in handen. Henry Rust verzorgt de montage. Voor het sa menstellen van de technische staf zal de cineast zoveel mogelijk een beroep doen op de medewerkers, die hem by het maken van de film „wederzyds" terzyde hebben gestaan. Geef uw lievelingsvogel het beste: «Sluis verpakte vogelvoeders! MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Bestrydlngsnilddelenbeslult In het Staatsblad ls het nieuwe bestrtjdings- mlddelenbesluit verschenen, waarin een aantal verboden en maatregelen worden vastgesteld over het verkopen, het ln voorraad hebben, vervoeren, toepassen en verwijderen koord gegaan i en W. vyfhond gemeentewoningen hulzen, schuld hebben v" sluiten van elek triciteitsvoorziening. Tweehonderd van vijfhonderd hebben achterstand, J" 900 guide ogenblik ruim I gulden achter. zetten, dan zit het gemeentebestuur voor het probleem hen ergens onder dak te verschaffen. Dit levert zoveel moeilijkheden op. dat de gemeenteraad Ongedekte cheques Een Engels sprekende man en vrouw hebben een bedrijfsleider van een zaak ln het cen trum van Heerlen opgelicht, door een bedrag van f 171,72 t Nederlandse Handelmaatschappij hem bereikte. Hy heeft aangifte ge daan bij de politie. Boerdery ln brand Een zeer felle brand heeft gistermiddag de boerderij t zich heen, dat brandweer, die zeer spoedig ter plaatse waa, slechts het naby gelegen klppen- 700 kippen kon redden. Het Woonhuis, schuur en stal gingen ge heel verloren. Voorts kwamen 38 var kens in de vlammen om. Ook verschei dene landbouwmachines werden ver nield. De schade van meer dan een ton wordt door verzekering gedekt. kapseist Tijdens zakte gistermiddag de twaalf meter hoge rijdende kraan in de zachte grond weg juist op het moment, dat in zijn takels zijn val nog twee overspannin gen en drie betonnen palen, welke reeds geplaatst neden. Óp dat de brokstukken i vlogen, omgeving werd geraakt. De ravage Supermarkt voor auto's In Utrecht ls gisteren de eerste paal geslagen voor de bouw van een reusachtige super markt voor gebruikte auto's, naar Amerikaans voorbeeld. Op het 9000 vlerkante meter grote bouwterrein, strategisch gelegen anderhalve kilo meter van het verkeersplein Oudenrijn zal een hal verrijzen, waar 300 auto's een plaats kunnen krijgen. Rond de uitgebreide reeksen au gen. Het bedrijf ls elf Autosupermarkt N.V., derneming van Van de bedrijven. De directie jn dochteron- Marels auto- soortgelijke supermarkten te bou- New Bedfort in Massa chusetts binnengelopen met een beeld van de gezonken Adrea Dorla aan De Nederlanders eten teveel eiwitryke produkten en het on doelmatig gebruik van suiker in de vorm van zoete tusserahapjes biscuit jes, koekjes, snoepjes o.a.) heeft desastreuze gevolgen voor het gebit. Dit is het oordeel van de staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgeeondheid, dr. A. J. H. Bartels, die ter inleiding van een speciaal aan de voeding en de gezondheid gewijd num mer van .gezondheidszorg", het maandblad van het Groene en Witte Kruis, een artikel heeft geschreven over het nut van een uitgebalanceerde voeding. Meer en beter De mogelijkheden bot het ver krijgen van goede voeding zijn die laatste kwart-eeuw sterk toe genomen. Er is meer en beter voedsel beschikbaar gekomen, maar by vele groepen is het nog niet gekomen tot een uit ge zondheidsoverwegingen alleszins verantwoorde voeding. Het zich voeden van de mens wordt im mers weinig bepaald door ratio nele factoren, zo meent staats secretaris Bartels. Talloze emo tionele gebeurtenissen vooral in de jeugd, overlevering, traditie, bepalen in belangrijke mate wat Het uit verstandeiyke overwe gingen kiezen van een goede voeding is dan ook zelden te verwachten, aldus dr. Bartels. Hieruit moet zi. worden ver klaard, dat zo velen een onjuiste voeding kiezen. Het verbreiden van de kennis omtrent een juiste voeding vindt dr. Bartels vooral belangrijk indien het de voe ding betreft van kwetsbare groe pen, zoals kinderen Enquête Uit een onder auspiciën van de voedingsraad ingestelde en- quete naar het ontbyt van schoolkinderen is o.a. gebleken, dat 53 procent der kinderen on voldoende eiwit in het ontbijt torygt, welke tekorten gedurende de dag door minder dan de helft der kinderen wordt ingehaald. In totaal gebruikte 32 der geënqueteerde kinderen over de hele dag gezien een matige tot slechte voeding. Onevenwichtige voeding in meer of mindere ern stige mate is vastgesteld by kleuters, aanstaande moeders, adolescenten en bejaarden. Dr. Bartels meent, dat goede voorlichting hierin verbetering kan brengen. Ned. Spoorwegen „En overigens ben ik van mening dat de Hembrug moet verdwynen". Met deze woorden besluit jhr. H. van Lennep, directeur van de Kon. Ned. Stoomvaartmy. en voorzitter van de vereniging „De Amsterdamse Geef uw lievelingsvoge! het beste: bluis verpakte voge!voeders! THANS WEER EXPLOITATIEWINST (Van onze financiële medewerker) Er is bij de KLM gelukkig langzamerhand een vooruitgang te bespeuren. Voor het eerst sinds lange tijd is er na afschrijving op het vliegend materieel in het tweede kwartaal van 1964 weer een exploitatiewinst, namelijk van f 0.6 miljoen tegen een verlies van f 16.3 miljoen in hetzelfde tijdvak van 1963, dankzij een stijging van de vervoersinkomsten van f 130.4 miljoen tot f 147.2 miljoen. Door de reorganisaties en afvloei- ingskosten (f 2.4 miljoen) en de winst op verkoop etc. f 0.4 miljoen) res teert er tenslotte nog een verlies van miljoen, maax ook dit cyfer steekt gunstig af tegen dat van het tweede kwartaal 1963, toen f 18 mil joen verlies werd geleden. Eerste en tweede kwartaal iy64 samen hebben verlies gelaten van f 30.8 mil joen tegen fö6.2 miljoen in het eer ste hall jaar 1963. Van groot belang dat de beladingsgraad, die in het tweede kwartaal 1963 tot 44.7% gedaald, nu tot 51.9 is geste gen. Daar het derde kwartaal door gaans voor de K.L.M. het beste is 1963 het enige dat winst ople verde) mag worden verwacht dat het gehele jaar 1964 een aanmerke- lyk kleiner verlies zal opleveren dan 1963 (f55 miljoen) en dit hopelyk minder dan f 30. miljoen zal bedra gen. de cyfers van het lopende boekjaar zal dit niet duideiyk tot uitdrukking koben omdat men voort per 31 maart wil afsluiten het lopende boekjaar dus vyf kwartalen zal tellen, waarin dan twee eerste kwartalen voorkomen, die doorgaans de slechtste zyn. Dit is echter een administratieve aangele genheid. Hoofdzaak is dat onze nationale luchtvaartmaatschappij haar ver liesgevende periode achter de rug schijnt te hebben en als zich geen we tegenslagen voordoen, allengs op haar totaal verliessaldo, dat thans f 145 miljoen bedraagt en waardoor het uitstaand kapitaal geheel ver dwenen is, zal kunnen uitlopen. MAAN-AUTO De maatschappy Boeing heeft plannen bekendgemaakt voor de bouw van een voertuig met zes wie len, bestemd voor het vervoer van de astronauten over het maanopper vlak. Het voertuig zal de naam lab" krygen. De wielen zullen doorsnede van 1.50 a 1.80 meter hebben. Om de wielen wordt een stalen rupsband aangebracht. De boord. Het levensgrote boegbeeld stelt Zweeds s. ligt op 75 meter diepte en tand van ongeveer 65 kilo- het eiland Nantucket. De van het bergingsschip heeft medegedeeld c hoopt te bergen. geëxecuteerden - Jaar 21 person teerd, welk aantal minder ls dan welk voorgaand Jaar ook. Acht van ae terechtgestelden waren negers, aldus het federaal bureau voor het gevange zijn Latijn beter door de mand vallen. fouten ln zijn recepten uit radiosignalen dat de landing vol gens plan is verlopen dan zullen de ruimtevaarders met een volgend ruimtevaartuig vertrekken. Nieuw akkoord Berlijnse pasjes nog niet in zicht De onderhandelingen over nieuwe „bressen" in de BerlUnse muur zijn mislukt, zo werd gisteravond in West-Berlyn gezegd. Deae onder handelingen zjjn nu acht maanden aan de gang. De kans op verlenging van de overeenkomst van 17 decem ber wordt in West-BerUjn nihil ge acht. Om deze verlenging was door de Oostduitse regering gevraagd. De Westberlynse regering zou echter vastbesloten zyn géén stukken te tekenen die tot gevolg zouden heb ben dat West-Berlyn als een „onaf hankelijke politieke eenheid" zou kunnen worden opgevat. Oost-Duitsland had de West ber lijnse regering ervan beschuldigd het sluiten van een nieuwe overeen komst over de pasjes te vertragen door „steeds nieuwe eisen" te stel len. De beschuldiging was vervat in een brief, die de Oostduitse vice- premier Alexander Abush aan bur gemeester Willy Brandt van West- BerUjn had gezonden. Een regeringswoordvoerder in Bonn noemde de Oostduitse verkla ring een propagandistische aflei dingsmanoeuvre. Passen zouden niet nodig zyn als er geen muur wa: Oost-Berlijn is voor deze muur antwoordeiyk, zei hy. Mgr. Jos Baeten (71) overleden In Breda is gisteravond kort voor middernacht overleden mgr. Jos Bae ten, van 1951 tot 1962 (zesde) bis schop van Breda. Mgr. Baeten is 71 jaar geworden. Na zyn ontslag woonde hy nog de eerste zitting van het oecumenisch concilie by. Mgr. Baeten werd by zyn ontslag door Paus Johan nes XXIII om zyn verdiensten be noemd tot titulair aartsbisschop by de pauseiyke troon en huisprelaat van de paus. Hy was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Haven", sinds enkele Jaren iedere redevoering met het doel er steeds opnieuw aan te herinneren, dat de Hembrug een enorm obstakel is ln de ontwikkeling van de Amsterdamse haven. Gisteren tydens een lunch-byeen komst van de maatschappy Handel e- "T" sprak ir. directeur van de Ned, over de betekenis van de spoortunnel tussen Calais en Dover Na afloop stond Jhr. Van Lennep op: „Ik ben biy te horen, dat u een spoortunnel onder het Kanaal toe juicht. Kunt u mij nu ook zeggen, wanneer de Spoorwegen de Hembrug "I'il" J spoortunnel Maar ir. Lohmann antwoordde ver baasd: „Maar mynheer Van Lennep, wU zijn zeer tevreden met onze Hem brug en afgezien van het feit, dat de brug af en toe voor het scheepvaart verkeer moet worden geopend, heb ben wy er geen last van. Een spoor tunnel in het Noordzeekanaal kost f 100 miljoen tot f 150 miljoen en als wy over zo'n bedrag zouden beschik ken zouden we er heel belangrijke dingen van doen, zoals het seinwezen vernieuwen, maar beslist geen tun nels bouwen. Wy vinden niet, dat dit tot onze taak behoort. Maar mis schien dat het geld nog eens uit een andere hoek kan komen RADIO EN TV VANAVOND „Thom Kelling en de muziek uit Zuid-Amerika" is de titel van een programma, dat de VARA vanavond om 20.45 uur op het scherm brengt. Thom Kelling vertelt over en zingt van Duinhoven (21. De KRO verzorgt vanavond een uitzending op het tweede net. Om 20.30 uur begint een reportage van een ontmoeting tussen Brabantse slotzusters en Ruandese koningsdan- Generale synode van Geref. Kerken Vrijgemaakt bijeen De generale synode der Gerefor meerde Kerken Vrijgemaakt is in Delfshaven opnieuw byeengeweest. De eerste zitting na het zomerreces werd geopend door de assessor ds. D. Deddens van Leeuwarden. Hy herdacht in zyn toespraak de over leden voorzitter ds. J. A. Vink uit Amersfoort. Ds. G. Janssen van Am sterdam West hield een pleidooi voor kortere vergader dagen. Thans zit de synode tien uur per dag en ds. Jans sen vond dit roofbouw op de sy nodeleden. De voorzitter zegde toe dat het moderamen deze zaak nader zal bekyken. De synode koos tot voorzitter in de vacature-Vink ds. Deddens en wees in zyn plaats aan ds. H. Veltman te Zeist, tot nader order uiteengegaan commissies in de gelegenheid te stellen de nog resterende agen dapunten voor te bereiden, zoals de kwestie van het vrouwenkiesrecht, de doop aan geadopteerde kinderen, de psalmberijming en het contact met de Christelijk Gereformeerden. Vredesoproep van Paus Paulus Naar aanleiding van de vyftigste, resp 25ste gedenkdag van het begin de beide wereldoorlogen en ge- de „brandende kwesties die he den ten dage tussen verschillende landen bestaat" heeft Paus Paulus gisteren op zyn gebruikelyke alge mene audiëntie in het zomer - verbiyf van Castel Gandolfo een oproep tot het handhaven van de vrede in de wereld gedaan. „Mensen van goede wil, luistert naar onze nederige stem, als van een broeder vader, die de niet te vergeten herinneringen aan de twee verschrik - keiyke oorlogen oproept", aldus de Paus. die er op aandrong de men- selyke waardigheid en broederlijke eensgezindheid, de vooruitzichten op vreugde en welvaart die nooit meer uit oorlog geboren kunnen worden r alleen uit vrede in oprecht heid en goedheid, boven alle ande- belangen en waarden te plaatsen. „God legt ons deze boodschap op de lippen en wy brengen haar vol ver trouwen met onze groet en zegen de wereld over. HAAGSE AGENDA (Van dond. 27 aug. t/m woe. 2 sept.) DONDERDAG 27 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Ned. Danstheater. Strand. 22.30 uur. Vuurwerk. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Radio Filharmo nisch Orkest. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Hoofdstad Ope- ZONDAG 30 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Ned. Opera. MAANDAG 31 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Promenade Ork. WOENSDAG 2 SEPTEMBER Kurzaal. 20.15 u. Concertgebouwork. DAGELIJKS Kon. Schouwburg. 20.15 u. Cléram- Kurhaus Paviljoen. 20 Rudl Carell (wo., za. en zo. ook 14 u). Dlligentla (behalve maandag) 20 u Wlm Kan. BIOSCOPEN Apollo. De hei van de South Pacific. Asta. De val van Rome. 14 Jr. Byou. Mannequins voor Scotland Yard. Camera. De onweerstaanbare Lady A.l. Capitol. De witte zuster. 14 Jr. Cineac. Act. uit binnen- en buitenland. City. Love in Las Vegas. 14 Jr. Corso. Tom Jones. 18 Jr. Du Midi. Alleman. A.l. Euro Cinema. De lefschopper. A.l. Flora. De scherpschutter. 14 Jr. Hollywood. De klokkenluider van de Notre Dame. 14 Jr. Krlterion. Hart tegen hart. 18 Jr. Metropole. Irma la Douce. 18 Jr. Odeon. Te rijk om los te lopen. 14 Jr. Olmypla. PT 109 op nachtpatroullle. 14 Jaar. Passage. Wie past er op de winkel. A.l. Rembrandt. Mlddagprogr. Pietje Bell. A.l. Avondprogr. Arsenicum en oude kant. 14 Jr. Rex. Robin and the seven hoods. 14 Jr. Roxy. The Crimson Blad6. 14 jr. Seinpost. De gekken trekken de kaart. Ai. Studio. Zondaars ln spijkerbroek 18 jr. Thalia. Salomo en de koningin van Scheba. 14 Jr. De Uitkijk. Mourlr a Madrid. 14 jr. West End. Yeah, yeah, yeah, hier zijn we. A.l. Onderzoek grensincident By het onderzoek, dat enige ambtenaren Instellen naar het douane-Inci dent op zaterdagavond by de Nederlands-Belgische grens tussen Budel en Hamont (België) ls naar voren gekomen, dat de beschadiging van een Bel gische auto mogeiyk het gevolg kan zyn van een van de schoten, die een Nederlandse douanier op Belgisch grondgebied heeft afgevuurd. sers. Daarna om 20.45 uur volgt een amusementsprogramma met di tital Muziek uit Tivoli". Na de der de reportage over India (21.15 uur volgt om 22.00 uur „De dame in he park", de geschiedenis van een oudt dame voor wie het verleden herleef, in de vorm van muziek en dans. In een stereouitzending brengt dt AVRO vanavond om 20.05 uur vfc Hilversum 1 de „Ouverture Corolian" en de derde Symfonie van Beetho ven, de „Eroica". Willem van Otter' loo dirigeert het Rs4io Filhermo-: nisch orkest. In het kader van de „Wiener Festwochen 1964" zing; Irmgard Seefried liederen van Schu bert (21.20 uur). Zij zal worden be geleid door de pianist Erik Werba De avond wordt om 23.05 uur be sloten met de rubriek van nieuwe grammofoonplaten „Discotaria", sa mengesteld door Jan Koopman. Om 19.50 uur zendt de NCRV een programma uit in het kader vat een uitwisseling tussen Europese ra diostations. Ditmaal een uitzending van de BBC. „De NV Vaarwel" it de titel van twee hoorspelparafra ses van één gegeven, die om 20.30 uur uitgezonden worden. Daarna speelt het promenade-orkest werken van Mozart en Strauss (21.20 uun en de avond wordt besloten door George Melachrino en zyn orkes: (23.35 uur). VOOR VRIJDAG 28 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyn ft" r-ijdliea. 7.23 Lichte gr a te voorpag., praatje). 8 strijdlied. 8.18 Lichte g d. vrouw. 9.00 Te land t informatief progr. vcx VARA: liedere en moderne muz. 10.45 V. d. kleuters 11.00 Nws. 11.02 Zij die van de zot leven, vakantiedagboek (herhaling van 1 aug. J.I.). 11.35 Lichte gram. 12.00 Grand Gala-ork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelkwartet. mentallsten, muzikaal: licht VARA: 18.00 Nws. 18.15 AmuB.n 18.30 Bèta: nws uit de wereld van dt natuurwetenschappen. 18.40 Jazz-ron' do. 19.00 Kiosk. 19.10 Klass. kamer- muz. 19.30 Gezondheid van lichaam' geest: De Anti-vlvisectle Stlchtlnu bekeken. 20.00 De vrijzinnigheid breed internationaal vaartwater, lel Planoreclta. zangsolls' dankbeeld 22.00 Holland Festival 1964: Fanfare ork.: moderne 22.30 Nws. 22.4i Esperanto. 23.55-24.0 Hilversum II, KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebedj 15 Lichte gram. 7.55 Overweging. 8.0! Nws. 8.15 Lichte gram., praatje voer ouw, toeristische tips en prog kind. 9.50 Klass. gram. 10.1' .muz. 11.00 V. d. zieken. 11.4 pianospel. 12.00 Angelus. 12.0 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. lani en tulnb. 12.33 lichte gram. 12.55 Ki tholiek nws. 13.00 Sound of musi (herh. van 28 juni 1964). 14.Ï KRO: 18 10 Lichte gram. 19.00 Nwi 19.10 Act. 19.25 Muz. v. d. militairen 20.20 Klass. gram. 21.10 Vlaamse hoof documentair) - de Vlaams* Vlaamse de Beweging sinds '14-'18 21.30 Muzlef kent geen grenzen. 22.05 Lichte gram 22.20 Act. of gram. 22.25 Boekbespr Nws. 22.40 Klass. gram. 23.2! Kerkorgelconc. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 19.30 Lhasa - verboden stad filmrep. over Tibet. NTS: 20.00 Jour naai en weeroverz. KRO: 20.20 Brand punt. 20.50 Mid avondserenade: gevar muz. progr. 32.35 Bonanza, TV-filn (9). 22.25 Ik ben met U..., documen taire over de concilies ln de geschle 5 van de katholieke kerk (4). NTS GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMJ DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) I. Gloacchlna Rossini. 1. „II Barblen dl Siviglia" (2e bedrijf). Komische ope- 2 bedrijven op tekst 1 Sterbini. Giulletta Slmlonato, sopraan (Rosina); Rina Cavallarl (Berta); Alvlnio MlJ (Graaf Almaviva): Etton iriton (Figaro): Fernandi (Dr. Bartolo): Cesare SI* Baslllo): Arturo la Porti bariton (Fiorello); Giuseppe Zamplen Ottorino Respighl). Ouverture. Tarar tella. Mazurka. Danse Cosaque. Cancar Valse lente. Nocturne. Galop. Allegri Phllharmonia Orkest e III. Gaetano Donizetti, dl Lammermoor". II dolce Anna Moffo, sopraan Phllharmonia Orkest o.l.v. Tulllo S< WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen nnr) Amsterdam onbewolkt 30 16 0 Een woordvoerder van het minis terie van Financiën drukte zich als volgt- uit: „Uit het onderzoek is naar voren gekomen, dat een lichte be schadiging van een Belgisch motor voertuig mogeiyk een gevolg kan zyn van deze schoten". Met nadruk stelde deze woordvoerder, dat de schoten op niemand of niets gericht waren. Het onderzoek is nog niet af gesloten. Bevestigd werd, dat ambtenaren van de post Budel (centrale douane- hadden positieve vermoedens, zich een smokkelzaak voordeed in het grensgebied tussen Budel en Ha mont. Tydens deze manoeuvre kre gen zy sterke aanwy zingen van mo- geiyke fraude, waarop een van hen signaalschoten loste om zyn colle ga's op Nederlands gebied te waar schuwen, aldus de woordvoerder. onbewolkt onbewolkt onbewolkt De B'llt rwenthe tiindhoven onbewolkt Suld-Llmb onbewolkt Helsinki geh bew. Stockholm onbewolkt Oslo ?eh. bew Kopenhagen onbewolkt Aberdeen regen Londen onbewolkt Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt Parijs Frankfort Munchen Zurich onbewolkt 35 16 mist 34 17 onbewolkt 28 15 onbewolkt 28 20 onbewolkt 28 onbewolkt 28 onbewolkt 27 onbewolkt 29 onbewolkt 31 23 r bew. 32 12 0

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2