Regering wijst voorstel van R.E.M. van de hand Interessante avond: Casals - Shakespeare Rusland beschuldigt tie VS en België van interventie in Kongo LETDSCH DAGBLAD WOENSDAG «6 AUGUSTUS 1964 D» berichten van het persbureau ANP zijn gisteren gevolgd door een officiële bevestiging van het ministerie van Defensie: er zijn inderdaad ernstige gebreken gecon stateerd aan de AMX lichte tanks. Scheurvorming deed zich voor, na dat op verzoek van Nederland zwaar dere kanonnen waren aangebracht ln deze tanks van Franse makelij Een euvel, dat zich voordoet bij ruim de helft van de ongeveer honderd lichte tanks, waarover de Land macht nu de beschikking heeft. Of misschien kan men toch beter zeggen: de beschikking had. Want deze dertien tons kolossen, die zc en nabij een half miljoen gulden per stuk hebben gekost, staan nt non-actief. Er mag niet mee worden geschoten en ze mogen niet ln het terrein rijden. Met deze onbruikbare tanks naast de bejaarde Centurions, waarover de Landmacht nog be schikt, kan men niet beweren, dat Nederland een Indrukwekkend aan deel levert in het NAVO-scherm, dat ln Duitsland ls opgetrokken. Maar hoe is het mogelijk, dat zo- Iets gebeurt? Van Franse zijde is een doekje voor het bloeden gegeven. „Het ln gebruik nemen van deze tanks door het Nederlandse leger heeft bepaalde moeilijkheden ver oorzaakt, die onvermijdelijk zijn met modern en buitengewoon geper fectioneerd oorlogsmaterieel". Maar het wordt toch te gek als met die „bepaalde moeilijkheden" een bedrag van ongeveer 25 miljoen gulden ls gemoeid. Dan lijkt het eenvoudiger om het aankoopbeleid van Defensie onder de loep te nemen. In het ver leden ls al meer gebleken, dat dit niet het sterkste deel van onze strijdmacht is. Minister De Jong heeft daar in al zijn voortvarend heid kennelijk nog niets aan kun nen veranderen. Discriminatie Trouwens het schijnt bij Defensie toch niet allemaal botertje tot de boom te zijn. Het botert niet tussen de burgers en militairen. Een zeer belangrijke ooi-zaak volgens het rapport van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel schijnt de hoge borst te zijn, die militairen (in precies dezelfde functie) opzetten tegen hun burgerlijke collega's. Het psychologisch effect van het dragen van een uniform, zegt het rapport. Ook hier is werk aan de winkel voor de bewindsman. Een werknemer dient te worden beoordeeld naar zijn werk en niet naar zijn pakje. Ook financieel. Wanneer het rapport te recht opmerkt, dat de burger voor dezelfde arbeid minder krijgt dan een militair, dan ls dat een vorm van discriminatie, waar de minister nooit genoegen mee mag nemen. De Nederlandse kampioen op de 1500 meter. Henk Snepvangers, heeft tijdens internationale atletiek wedstrijden in Aken de 1500 meter gewonnen in 3 min. 48.4 sec met ruime voorsprong op de Duitser Her- bert Missalla, die 3.51.6 voor zich liet afdrukken. L.O. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Een belangwekkende avond, die begon met een van de lessen van Pablo Casals (hij is nu 87 jaar en trouwde enkele jaren ge leden met een ruim 60 jaar jonger meisje, geen gebruikelijk hu welijk dus, maar je krijgt toch begrip voor mevrouw Casals als je deoude meester zo onweerstaanbaar bezig ziet) en eindigde met Shakespeare. Daartussendoor kregen we „Achter het nieuws" onder „grote" onderwerpen (Zuid-Vietnam, Chinchilla's, rassen discriminatie en polsstokspringen) en een slechte aflevering van Rawhide. Laten we ons daarom concentreren op het belangrijkste programma: „Shakespeare, onze tijdgenoot". Het was van de Vlaamse televisie zijn Immers een goede gedachte ons Shakespeare, 400 jaar na diens geboorte, voor te stellen als een tijdgenoot. De Vla mingen hadden er veel voor overhoop gehaald, inclusief Shakespeare af en toe. Om even eerst de bezwaren te noemen: te dikwijls werd er in deze documentaire fragmenten gewerkt met een soort hedendaagse beeldrijm dat de situatie eerder vertroebelde dan verduidelijkte. Als ons wordt ver teld over twee zeilschepen uit de 16e eeuw en we zien dan een Rijnaak varen, dat is dat nog tot daar aan toe, maar als gesproken wordt over ,Een midzomernach tsdroomen als illustratiemateriaal toont men dan blond Zweeds meisje vrijend met neger, dan is men geneigd aan Othello te denken. Ruimschoots kregen we te zien de Engelsman Peter Brook, de leider/re gisseur van de Royal Shakespeare Company die onlangs ernstige kritiek te verduren had omdat zijn gezel schap, naast Shakespeare, ook hyper moderne stukken speelt, evenals de Franse toneelvernieuwer Roger Plan- chon, en de Duitser Manfred Wek- werth. De samenstellers van dit 50 minu ten durende programma hadden kos ten noch moeite gespaard. Typerend was daarvoor ook nog, dat de samen stelling voor een deel ln handen was gelegd van de Poolse Shakespeare- kenner prof. Jan Kott. Belangwek kend was deze documentaire daar door reeds op zichzelf, ook al bleef men zich bewust van enkele gemiste kansen, en ook al kan men zich af vragen of de slotkreet dat de twee belangrijkste boeken ter wereld, de Bijbel en het verzamelde werk van Shakespeare, niet uit een wat al te Westers gemoed was geprangd. Er Soevanoevong ook in Parijs De leider van de pro-communis tische Pathet Lao, Prins Soevanoe vong, is gisteren per vliegtuig uit Moskou in Parijs aangekomen om deel te nemen aan de conferentie de drie Laotiaanse politieke lei ders. De neutralist Prins Soevanna Phoema is al eerder in de Franse hoofdstad gearriveerd. Het wachten nog op de rechtste Prins Roem Oem, die thans in de Pyreneeën ver blijf houdt. Voor de pers verklaarde Soevanoe vong alles te willen doen om de on derhandelingen te laten slagen. Hij vond de toestand in Laos buitenge- aan de Ko- -iets te noemen) nog grotere waarde toekennen dan aan „Romeo en Julia". Tenslotte nog één opmerking: het viel op dat de ondertitels, ook ais zij over een witte achtergrond heen werden geprojecteerd, duidelijk te le zen bleven. Omroepster Ellis Berger waarschuwde ons tevoren dat we met een Vlaamse uitzending te doen had den, wat we wel zouden merken, zei ze, aan de ondertiteling. Die liet aan duidelijkheid inderdaad niets te wen- Goldvvater belooft NAVO aansluiting op „hete lijn" gisteren toegezegd dat de NAVO-lan- den de gelegenheid zullen krijgen rechtstreeks of via diplomatieke ka nalen „in te haken" op de speciale telexlijn tussen Washington en Mos kou, als hij president wordt. In een rede tot een congres van oorlogsveteranen in Cleveland zei de Republikeinse kandidaat voor het presidentschap, dat de VS een weg moeten vinden om de NAVO te voor zien van haar eigen voorraad kleine tactische kernwapens, „welke men terecht conventionele kernwapensQ zou kunnen noemen". Volgens de senator bezitten deze wapens niet meer vuurkracht dan zijn toehoor ders op het slagveld hebben meege maakt. Hij betichtte president Johnson en de Democraten er van dat zij de eenheid van de NAVO-landen heb ben ondermijnd, hetgeen hij één van hun „afschuwelijkste mislukkingen" op het gebied van de buitenlandse politiek noemde. Te vaak had Was hington met passering van zijn bond genoten rechtstreeks en eenzijdig m de Sowjet-Unie onderhandeld. De zg. „hete lijn" met Moskou noemde Goldwater een „ongelukkig symbool" van de huidige verhouding. Door de bondgenoten van de VS bij deze verbinding te betrekken, zou den de communistische leiders we ten dat zij te maken hebben met het gehele Atlantische bondgenootschap, aldus Goldwater. Segni's toestand sterk verbeterd President Segni van Italië, die op 7 augustus door een beroerte werd getroffen, schijnt nu buiten levens gevaar te zijn. Sinds enkele dagen neemt hij weer vast voedsel tot zich. Het is echter de vraag of de pre sident zijn functie weer zal kun nen uitoefenen. Wanneer hij aftreedt meet volgens de grondwet de voorzit ter van de Kamer van Afgevaardig den binnen vijftien dagen het par lement bijeenroepen om een nieuwe president te benoemen. RADIO EN TV VANAVOND In de Lassie aflevering, waarmee rond een aanstaand huwelijk. Ook de kapper speelt een belangrij ke rol in deze aflevering. Het hu welijk speelt ook een rol bij de Be verly Hillbillies, alleen wordt het hier niet gesloten, maar gered. Dat ge- „De Sowjetrussische regering ver oordeelt krachtig het gewapender- ingrijpen van de Verenigde Staten en België in Kongo". Dit staat in een te Moskou uitgegeven officiële gevaarlijk door de „recht streekse Amerikaanse gewapende in menging". De drie Laotiaanse leiders zullen m gedachten wisselen over de mo gelijkheid om de toestand te stabi liseren. Prins Soevanoevong zei dat zijn partij het dringend nodig acht dat de conferentie van de veertien landen opnieuw bijeenkomt, om de juiste uitvoering van de overeenkom sten van Genève van 1962 te verze keren, ongeacht wat op de nu ko mende bespreking wordt bereikt. Vervolg van pag. 1 Minister Scholten (Justitie) heeft een voorstel van de R.E.M. afgewezen, dat inhield een regeling te treffen ter ondervanging van het rechtsvacuüm, dat' door de bouw van het televisieplat form in de Noordzee aan de dag is getreden. Volgens het voorstel zou de R.E.M. zich garant willen stellen voor de uit levering van daders van misdrijven, die op het platform zouden worden gepleegd. Het voorstel werd de minister de vorige week gedaan door een dele gatie van de R.E.M., bestaande uit de heren mr. H. J. Minderop, gedele geerd commissaris van de R.E.M., D. W. Dettmeljer, adviseur van de REM. en drs. J. Fehmers, firmant van het bankiershuis Teixeira de Mat- tos. Hoewel niet overtuigd van de op vatting van de minister, dat voorzien moet worden in het ontstane rechts- en gezagsvacuüm, toonden zij zich toch bereid tot een regeling te komen, dan het R.E.M.-platform be- Niet vatbaar voorstel niet voör verwezenlijking vatbaar is. Hij heeft aangevoerd dat de rege ring moeilfjk een uitleveringsverdrag met de R.E.M. kan sluiten. De vraag rfjst bovendien wie op het platform zou moeten uitmaken wat een bedrijf ls, terwijl een vervolging zeker door de rechter niet ontvankelijk zal wor den verklaard, aangezien de strafwet niet toepasbaar is. De REM. zou voorts niet bij machte zijn vrijetijdsberoving te plegen aan gezien de eigenaar van het platform een (zorgvuldig geheim gehouden) buitenlander is. De minister heeft de R.E.M. inmid dels schriftelijk laten weten dat het voorstel niet aanvaardbaar is, omdat er bezwaren aan kleven en omdat het rechtsvacuüm, zoals de regering dat wil opheffen, zich niet beperkt tot het strafrecht. Van de zUde van de R.E.M. is op de afwijzende beslissing van de minis ter nog geen commentaar verstrekt. Men wil zich eerst op het antwoord beraden en zich nader verdiepen in de vandaag uitgebrachte memorie van antwoord, waarbij het rapport de commissie-Francois voegd. ge- j Nachtelijke show tiener-artiesten i (Van onze Amsterdamse i correspondent) Een groot aantal jonge ar- tiesten uit de wereld van de r lichte muze zal op 17 oktober in het Amsterdamse Concert gebouw onder de titel „0 uur 5" een nachtelijke shoxo geven. Het programma, dat veertig nummers telt, zal bestaan uit een door de artiesten zelf te maken keuze. Herman Stok, bekend van teenager-uitzendingen op radio en tv, heeft zijn schouders ge zet onder het experiment, dat een bundeling wil zijn van ar tiesten, „die willen bewijzen, dat de Nederlandse amuse mentsmuziek naar een hoger plan kan worden gevoerd en dat internationaal gezien de Nederlandse artiesten niet min der behoeven te zijn dan de buitenlandse" De meest bekende medewer kers aan de show zijn: Anneke Grönlóh, Trea Dobbs, Johnny Lion en de Jumping Jewels, Ria Valk en Rob de Nijs en de Lords. Men hoopt in de zaal een groot aantal theateragenten en schouwburgdirecteuren te krij gen. Herman Stok meent na melijk, dat met name in de grote provinciesteden grote be hoefte bestaat aan dergelijke shows. Op 17 oktober zal hij weten of zijn idee een top of een flop is geworden. Op de foto ziet men de initia tiefnemers tot het nachtconcert. BINNENLAND chauffeur van de bus dacht echter dat het teken voor hem was bestemd en trok op, met als resultaat een flinke botsing. Val van dak De 35-jarige monteur C. C. A. van der Zijde uit Rotterdam is gistermiddag ln Gouda na het plaat sen van een tv-antenne van een 7,5 meter hoog dak gevallen en aan zijn verwondingen schedelbaslsfractuur en snljwonden bezweken. De man verloor zijn evenwicht, toen hij vla een ladder het dak wilde verlaten. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. Vliegtuig ln Veluwemeer BIJ Har derwijk ls gistermiddag een militair vliegtuig ln het Veluwemeer gestort. De twee Inzittenden, tweede luitenant J. K. Hulsman en sergeant eerste klas se G. Vermeulen, belden uit Leeuwar den, zijn ln veiligheid. Het toestel een Harvard stortte op zeven km van de kust ln het Veluwemeer. De twee vliegers wisten met een zeilboot de kust te bereiken. Liftend vertrokken MET EEN ENKEL WOORD het politiebureau n 677.8 miljoen uitgegeven aar Aan dit bedrag ontbreker cijfers over enkele belangrij' promotion, display en tentoonstelling», kosten, aldus 1963 dichter ln de buurt van de 800 miljoen dan van de 700 miljoen gulden zullen hebben ge- Mlljoen op Schiphol Evenals vo rige Jaren heeft Schiphol zijn miljoen- de N.V. Schiphol schonk het echtpaar meteen mee aan boord rondvlucht boven Amsterdam luchtvaartmaatschappijen kwamen ln restaurant „De wyde Wereld" aandra- terraad. een 44-Jarlge fabrieksarbeider gevangenisstraf met aftrek en terbe schikkingstelling van de regering is ge elst, wegens moord op zijn echtgenote, aangehouden tot 22 september. De rechtbank wenst nog vijf getuigen te horen, onder wie de verbalisant en het echtpaar, dat de vrouw gastvrijheid verleende op de dag van de moord (19 Juli 1963). BUITENLAND waarbij de territoriale wateren van drie tot zes myi worden uitgebreid en de vlsserljgrens van zes tot twaalf mijl Loginow minister Het hoofd van de Sowjetrussische luchtvaartmaat schappij Aeroflot, generaal Iwgeni Lo- glnow. ls benoemd tot minister van Burgerluchtvaart, zo ls gisteren ln Moskou bekendgemaakt. De Instelling van een nieuw ministerie van Burger luchtvaart was vorige maand officieel bekendgemaakt; de burgerluchtvaart werd daarvoor geleld door Aeroflot, die optrad als een afdeling van de minls- 1 kg. genaamd „Topsi", in een baan om de aarde gebracht. Deze moet op duizend km hoogte gegevens doorgeven waar mee men de oorzaken van het ultval- radloverblndingen wil de Britse „Aerlel". de Canadese de Amerikaanse „Explo- rer-8"-satellieten. Overleden Sir .John Hammond, auto riteit op het gebied van de dlerenfyslo- logle, is gisteren op 75-jarlge leeftijd In Cambridge. Groot-Brlttannlë, over leden. Hij werd oun. bekend door zijn onderzoek naar de kunstmatige Inse minatie bij vee. Arrestaties In Porto Alegre, de hoofdstad van de Braziliaanse deel staat Rlo Grande do Sul, zijn vijftien mensen aangehouden die ervan worden verdacht te behoren tot een terroris tische organisatie. Schenking President De Gaulle heeft persoonlijk honderdduizend fran ken (ruim 72.000 gulden) geschonken aan de autoriteiten van Guadeloupe om deze in staat te stellen de mensen die als gevolg van de orkaan „Cleo" dakloos z(jn geworden, te helpen. Door wespen gedood Een 43-Jarlge j Engelsman uit Newton Valence, die een RECORDWINST BIJ DE B.E.A. Uit het gisteren gepubliceerde jaar slag van de British European Air ways blijkt, dat deze staatsmaat- schappy in het boekjaar 1063/64 een record brutowinst van meer dan zeven miljoen pond sterling (circa zeventig miljoen gulden) heeft ge maakt. Volgens het jaarverslag is dit boek jaar het best geslaagde jaar in de geschiedenis van de luchtvaartmaat schappij geweest. Het vervoer nam tot recordniveaus toe, de exploitatie kosten konden verder verminderd worden en de gemiddelde vervoers- tarieven werden lager gehouden dan vijftien jaar geleden. De nettowinst, lasten op het kapitaal en het tref fen van voorzieningen voor een te kort van 150.000 pond sterling op binnenlandse diensten in Schotland, was ruim drie miljoen pond groot. De vorige hoogste netto-winst, die gemaakt werd, was die van 1959/60, en was één miljoen pond sterling kleiner dan die over dit boekjaar. Het aantal vervoerde passagiers nam in het boekjaar met zestien pr cent toe tot 5.604.812. Benoemingen aan de T.H. in Eindhoven Bij KB is dr. ir. H. A. C. Thijssen aan de Technische Hogeschool te Eindhoven benoemd tot gewoon hoogleraar in de scheikundige tech nologie om onderwijs te geven in de fysische technologie. Hij werd in 1927 te Amsterdam geboren en was o.m. in verscheidene functies verbonden aan het laboratorium voor natuurkunde te Wageningen. Voorts is dr. N. F. Verster aan de Technische Hogeschool te Eindhoven benoemd tot gewoon hoogleraar in de technische natuurkunde om onderwijs te geven ln de natuurkunde. Hij werd in 1922 in Amsterdam geboren en werd in 1953 verbonden aan het na tuurkundig laboratorium van Philips in Eindhoven, waar hij in 1961 bevor derd werd tot hoofdnatuurkundige. verklaring, waarvan de tekst giste ren door Tass bekend is gemaakt, „liet Kongolese volk", aldus de ver klaring, „bezit in Afrika echte vrien den en niet alleen in Afrika, die het de hulp kunnen verlenen, die het nodig heeft". In de verklaring wordt, verder ge zegd: „Het Kongolese volk heeft het recht om geheel zelfstandig de vraag stukken betreffende zijn ontwikke ling of de wijziging van zijn politieke of economische instellingen op te lossen. Het heeft zelfs het recht zelf te bepalen welke regering aan zijn wil uitdrukking zal geven. Daarom heeft- niemand, noch in Washington, noch in Brussel, noch in welke an dere buitenlandse hoofdstad ook, het recht om het Kongolese volk iets met geweld te willen opdringen". Er wordt ook in gezegd: „HetKon golese volk vervult, door zich met de wapens in de hand tegen de kolonia listen te keren, zijn heilige vader landslievende plicht. Zij die het op de vrijheid der Kongolezen hebben voor zien, kunnen er niet onkundig van zijn dat een voortgezet gewapender hand ingrijpen in de binnenlandse Kongolese zaken tot een uitbreiding i het conflict kan leiden". Dementi (Van onze correspondent in Brussel) België ontkent dat het huurlingen in Kongo zou financieren. In Brussel heeft men uiteraard wel kennis ge nomen van het Russische bezwaar tegen een huurlingenlegcr van Tsjombe dat door de V.S. en door België zou worden gefinancierd, doch een officieel protest van de zijde van het Kremlin is daar nog niet ontvan gen. Men vraagt zich troüwens af of het ooit zal komen. Door de Kongo lese premier zelf is reeds geageerd tegen de Russische aantijging. Een officiële Belgische reactie was er nog niet. Wel heeft dezer dagen de Belgische minister van Defensie eraan herin nerd, dat krachtens de bestaande overeenkomst tussen Kongo en Bel gië de Belgische militaire missie in Kongo alleen een taak heeft die uit sluitend beperkt blijft tot technische hulp en dat geen directe deelneming aan militaire operaties mogelijk is. Er zijn volgens officiële bronnen thans ongeveer 250 Belgische officie ren en onderofficieren in Kongo. Honderd behoren tot het landleger, de anderen tot de luchtmacht. De eersten zijn als raadgevers toegevoegd aan de generale staf, de anderen zijn op de luchtbasis van Kamina gede- teacheerd. De Belgen kunnen geen commanderende functies hebben, want zij zijn krachtens de overeen komst tussen beide landen daarvan uitgesloten. Onbeantwoord Natuurlijk blijven er vragen onbe antwoord, met name wat 150 piloten en technici doen. Hebben zij vlieg tuigen? En zo ja, van welk model? Geven zij instructies aan de Kongo lezen of vliegen zij zelf? Het Brussel se avondblad „Le Soir" schreef gis teravond, dat het Belgische publiek wel recht zou hebben om meer te weten over hetgeen 250 Belgen in Kongo doen. Wat betreft het onderhouden van een korps van huurlingen door de Kongolese regering waarbij dan ook Belgische vrijwilligers zouden zijn, dat valt buiten de competentie van de Belgische officiële instanties. Dat Tsjombe vroeger zeker de beschik king heeft gehad over een soort lijf wacht, die dan ook wel andere kar weitjes kon opknappen, is iets waar aan in Brussel niemand die enigs zins met de situatie in Katanga op de hoogte is, twijfelt. Naar het schijnt kan men deze lieden thans in de bar van het Nemlinchotel, het grootste hotel van Leopoldstad, terugvinden. Sommigen van hen vertellen dat- zij uit Zuid-Afrika komen en dat zij daar, wachtend op een nieuwe baan, konden bestaan van hetgeen Tsjombe hun regelmatig deed toekomen. Ook dat ligt voor de hand, zo menen zij die Tsjombe kennen en die op de hoogte zijn van de fortuinen waarover hij beschikt. (Tot zover onze correspondent). Roeanda De opstandige beweging ln Kongo is ook in het aangrenzende Roeanda doorgedrongen. Ongeveer 250 op standelingen vielen maandagavond de plaats Boeagarama aan, doch zij werden na een felle strijd door rege ringstroepen van Roeanda op de Tv-ontvangst in België gestoord door verre buitenlandse zenders leed kort daarop ziekenhuis. De tv-ontvangst in bepaalde stre ken van België wordt in toenemen de mate gestoord door abnormale uitstraling van tv-zenders in veraf gelegen landen zoals Spanje, Portu gal, Hongarije en zelfs Rusland. Dit heeft het Belgische ministe rie van Culturele Zaken gisteren be kendgemaakt naar aanleiding van hierover geuite klachten. De moei lijkheden bij de ontvangst doen zich vooral voor in Zuidwestvlaanderen en in de Belgische kuststreek. Het verschijnsel van verre uitstra ling is reeds een tiental jaren be kend, maar het doet zich veel veel- vuldiger voor dan oorspronkelijk werd verwacht, aldus een medede ling van het ministerie. Bovendien schijnt, het elk jaar toe te nemen. Niet alleen de Belgische zenders Aal zenders die in dezelfde band ken. De storingen doen zich niet voor in de wintermaanden. Doch van juni tot september deden zich vijf tot zeven dagen per maand voor, waarop de beelden werden gestoord. buitenlandse zenders te voorko men. Daartoe zouden, evenals in de Belgische buurlanden, krachtige zen ders in de banden vier en vijf op zenders in band één zouden moeten overnemen. Een plan daartoe is reeds aan de Belgische regering voorgelegd. beurt dan om 20.35 uur. De bekende Noordwijkse pianiste Mariette van Wijk tweede prijs winare» het Internationale Concours van Gt' speelt om 21.00 uur werken o.a. Liszt en Chopin. „Hard te gen hart" is de titel van een het Wilde Westen, die om begint en de avond wordt be sloten met „La Bayadere", een let uitgevoerd door leden van het Nationaal Ballet uit Amsterdam met als solisten Marianne Hilarides en Scott Douglas. De NTS verzorgt vanavond een uitzending op het tweede net. Om 20.20 een Comedy Caper, gevolgd door een film met de titel „Grott verwachtingen" om 20.35 uur. Deze film werd gemaakt naa gelijknamige boek van Charles Die- kens. Het VARA-dansorkest begint he: Radioprogramma via Hilversum 1 me: een «stereo) hitparade om 20.50 uur. Daarna om 20.40 uur volgt een hoorspel met de titel „Een Leven", den vanavond om 21.50 uur uitge- zonden. De avond wordt besloten met „Jazzmagazine" van Michel A. Ruyter. In het NCRV-programma via Hil versum 2 kunt U om 19.50 uur luis- teren naar „Der Rosenkavalier", een opera in 3 bedrijven van Richard Strauss. Solisten zijn Elisabeth Schwarzkopf en Otto Edelman. Ver der werken mee het Weense Staats- opera koor en de Wiener Philhar- kader van de Salzburger Festspiele. De drie akten zijn verdeeld over dt gehele avond. De eerste begint om 19.50 uur, de tweede om 21.15 uur en de derde om 23.25 uur. Daartus sendoor kunt U o.a. luisteren naar het Robbinsdalekoor (22.20 uur) ec de pianist Swiatoslaf Richter i werken van SjostakowitsJ. (22.55 u.), VOOR DONDERDAG 27 AUGU8TIH Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgya 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.16 Llchtt gram. 9.00 Ochtendgym. 9.10 De groen- teman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Water standen 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ai- beldsvltamlnen. 10.50 V. d. kleuter», 11.00 Nws. 11.02 Hulsh. zaken, lezing 11.15 Radio kamerork. en cello: klas» muz. 12.00 Dansork. en zangsollsten, 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnbou», 12.33 Lichte gram. 13.00 Nws. 13,15 Meded., of gram. 13,2! 16.00 Nws. 16.02 Schakeringen: dracht en klass. en moderne gram 17.00 Mlnjon. 17.55 Kasba ken brief uit Marokko. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Event, ut 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte orkmui *9.00 Sportparade. 19.30 V. d. jeugt kelilkse kunstnotities 21.20 Wlenc Festwochen 1964: Sopraan en pli klass liederen. 22.15 Licht ln6tr. 22.30 Ni -- - -- 23 05 Dis Nieuws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebf, toeristische tips en proi kinderen. 10.00 Klass. gTam., 2.15 Leven op het land, p- sprek. 12.30 Meded. t.b.v. J weerpraatje. 19.1C Radiokrant. 19.50 Eurolight: lichte muz. 20.30 De N.V. Vaarwel, hoorspel. 21.20 Promenadi ork. en zangsoliste. 22.00 Kerkorgel- concert. 22.30 Nws. en herh. SOS-be. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbeapf. 23.00 Licht pianospel. 23.10 Zomer- avondcabaret. 23.35 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00-15.45 V. d. vrouw. 16.15 V. d. kleuters. 19.30 Voo: eerst naar de Middelbare School, ge sprek. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Muzlet uit Zuld-Amerlka met toelichting. 21.20 De macht van nul, TV-spel. NT8: 22.35-22.40 Journaal. Experimentele uitzendingen op hel Westminster, rep. over speelfilm. vlucht gejaagd. Dit werd gisteren la Boekavoe vernomen. Boeagarama ligt ongeveer 50 km van Boekavoe. In Roeanda gelegerde troepen van de Kongolese opstandelingenleider Soemialot schijnen weer op Boeka voe aan te trekken. Deze stad verd drie dagen tevoren door Kongolese regeringstroepen op de rebellen her overd. In het centrum wordt nog wel eens geschoten. Zo werden gisteroch tend vier opstandelingen gedood die zich in het postkantoor hadden ver borgen. WèERRAPPORTEN (Van hedenmorgen t aar) SE onbewolkt Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Suld-Limb. onbewolkt Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg onbewolkt onbewolkt licht bew. licht Genéve Locarno Wenen Barcelona Madrid Mallorca Belgrado onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2