B. A. Alberts 40 jaar bij Rotogravure N.V. „Reizende inbrekers'^ deden Leiden aan Voorhout wil hogere belasting op honden Reeds grote aanvoer van herfstbloemen Kortsluiting tussen burger en militair Prijs voor bloemkool handhaafde zicli De 300.000 bereikt! DIT HET JAAR RECORD VOOR ALPHENS Z BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 fethouder Meuken speldt koninklijke onderscheiding op Op bijzonder hartelijke wijze i< je beer B. A. Alberts (54), diep drukproductiefotograaf bij de Ro togravure Maatschappij N.V. te Lei den, vanmorgen gehuldigd in ver band met zijn veertigjarig jubileum, ffetbouder S. Menken heeft hem de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opge speld- Wethouder Menken had tevoren n een toespraak gewezen op de .rouwe dienst, die de heer Alberts de Rotogravure in deze veertig jaar heeft bewezen. Hij herinnerde voorts jan de activiteiten van de jubilaris co het gebied van de voetbalsport, eerst voor de R.K. Voetbalbond en later, na de fusie, voor de K.N.V.B. fn van de E.H.B.O. Mr. S.C.H. Coebergh, één van de directeuren van het bedrijf, noe de heer Alberts een zeer gewaardi medewerker en een voortvarend i die in de loop van deze veertig jaar heel veel werk heeft x illeen voor de N.V J'- ietrouwheid heeft jphet sociale vlak. Hij vertelde, dat de jubilaris reeds 34 maal als donor Vervolgens gewaagde mr Coebergh Departement van Nij- Handel van de enorme van de heer Alberts. Hij iigde hem de zilveren draag- van de maatschappij en het behorende diploma. W. Streefland hield na- de jubileumcommissie een toe- lc op rijm, waarin hij vele an- ites uit het bedrijf ophaalde en k de activiteiten van de heer in het licht stelde als orga- van de sportmiddagen. Voorts hij hem voor de diercte E.H. B.O. hulp aan personeelsleden bewe- Laatste nieuivs Strostoffabriek staakt produktie D N.V. Strostoffabriek Phoenix in Veendam, die 70 jaar geleden werd doen opgericht, moet als gevolg van een jjj ongunstige ontwikkeling van de grondstoffen-voorziening de produk tie staken, waardoor voor het 180 tellende personeel (150 werk- rs van de produktie-afdelingen man van de staf) nieuwe werk gelegenheid zal moeten worden ge vonden. Hetiedrijf had reeds jaren ernstige moeilijkheden. Een te grote wereld- iroduktie van papiercellulose had (moeilijkheden veroorzaakt. Deze weliswaar inmiddels grotendeels ^overwonnen, maar nu maken de 7'Pchaarste aan stro en de hierdoor (veroorzaakte hoge stroprijzen een (lonende exploitatie onmogelijk, zo het bestuur in een communiqué e aandeelhouders hebben besloten de produktie eind jktober te staken. Met de werkne- nersorganisaties vindt volgens het (ommuniqué nauw overleg plaats wat het sociale aspect betreft de stillegging van het bedrijf. Het bestuur verwacht, dat aan het fabriekscomplex een andere bestem- y 1 ning zal kunnen worden gegeven. Papa ging naar zijn werk ,Juist toen een geestelijke in de eruaanse hoofdstad Lima op het lint stond aan Teresa Romero Gar de vraag te stellen of zij Alcides uMiada Saldana als haar wettige echt- moot wilde aanvaarden, weerklonk oor de kerk de kreet: „Dat is mijn ïan". was afkomstig van Saldana' met wie hij reeds getrouwd die, gevolgd door haar vijf ipa, papa" roepende, kinderen over middenpad naar het altaar holde. Het bruidje in-spe viel flauw en de bruidegom" holde de kerk uit, ach- volgd door de broers van de beet- lomen Teresa. .Mijn man ging vanochtend vroeg Staking bij de Pan American >e T.W.U., de Amerikaanse trans- örtarbeidersbond, heeft in de afge- topen nacht een staking afgekon digd voor ongeveer 12.000 man per ceel van de Amerikaanse lucht- irtmaatschappij Pan-American Airways, na het afbreken van de nderhandelingen met de directie, H-jïaarbij ook een federale bemidde- V was ingeschakeld. De bond eist een loonsverhoging i vyftien procent, kortere werk en en nog andere voorzieningen, heeft een voorstel om dinsdag ^•gmaaLs bijeen te komen, afgewe- Hij hoopte, dat de heer Alberts ook zijn gouden jubileum nog zou mogen meemaken. Namens het personeel overhandigde de heer Streefland een geschenk onder couvert. Met enige welgekozen woorden dank te de heer Aijberts voor de hem ten deel gvallen hulde. Brandschade In een loods op het terrein de Rijnlandse Metaal beschermings maatschappij aan de Vijf Meilaan heeft zaterdagmiddag een brandje gewoed. De brand is uitgebroken bij het aanbrengen van nieuwe met rubber beklede geleiders in werpstraalmachine. Vermoedelijk bij het lassen een vonk tussen de rubberrand gekomen. De brandweer heeft het vuur met de nevelspuit Zware eisen voor Haagse rechtbank Snikkend las de oudste va de rechtbank van een briefje hoe het hen wel speet zoveel inbra ken te hebben gepleegd. De eisen toen al gevallen: twee jaar van de „van rooflust bezeten' (23) en een jaar voor broer F. L. (20) en vriend R. V. (22), die van morgen voor de Haagse rechtbank toegaven tezamen een grote reeks inbraken in de Randstad tot een voor hen aantrekkelijk einde te heb ben gebracht. Hun omvangrijkste karwei was het openbranden van een brandkast van Wassenaarse vleeswarenfabriek. De buit bedroeg toen f9000,-. Bij hun overige diefstallen, waar de rechtbank „slechts een greep uit deed", betrof het onder meer hand schoenen en televisietoestellen Het begon toen een Haagse ko lenhandelaar zijn twee chauffeurs wegens herhaaldelijk te laat ko- n ontsloeg. Bijrijder V. zegde toen maar op. Na een paar weken voelden J. L. en V. zich „door de omstandigheden" gedwongen uit in breken te gaan. Tijdens een ritje met V.'s auto werd de fabriek in Was- ontdekt. De twee verkenden het terrein, rukten vruchteloos de brandkast en besloten F.L. halen. hen Samen vonden ze in een garage een lasapparaat, sloten dat aan en brandden de kast open. Overige inbraken werden gepleegd in Utrecht, Zoetermeer, Wassenaar, Voorschoten en Leiden. Slechts twee hiervan waren hen ten laste gelegd. „Het leken wel rondreizende rovers", toornde Officier van Justitie mr. J. de Lint. „De opsporingsambtenaren hebben een hoop werk moeten ver zetten om de daden van deze drie lieden te reconstrueren. Hy zag in J.L. het brein van deze „gang" en vroeg voor hem dan ook de zwaarste de rechtbank, mr. Van Arkel Schwanebeck, die voor F.L. en R.V. optraden, deden dat ook. Uitspraak over veertien dagen. By de behandeling van de gemeen tebegroting 1964 op 24 maart j.l. heeft de woordvoerder van de KVP- fractie meegedeeld, dat zijn fractie unaniem van mening is, dat het tarief van de hondenbelasting tot f. 50 per hond per jaar moet worden opgevoerd hoofdzakelijk ter bestrij ding van de „hondenplaag" in Voor- Burgemeester en wethouders zou den deze zaak ernstig bezien en zij delen nu aan de raad mede, dat over de mate van verhoging, vele meningen naar voren te brengen zijn. Zij zouden het in de eerste plaats onjuist vinden wanneer het tarief voor de luxe-honden zodanig worden vastgesteld, dat het houden van een hond alleen maar de welgestelden mogelijk zou zijn. Hierdoor zouden bepaalde groe pen extra bevoordeeld worden en dit aar hun mening niet de strek king van het door de KVP-fractie voorgestelde. „De mogelijkheid", zei de woordvoerder van deze fractie, „dient daarbij opengelaten te wor den voor een verminderde aanslag in uitzonderingsgevallen". de hond als maatstaaf te laten die- B. en W. menen hieromtrent, dat het onjuist is om voor het tarief hondenbelasting verschillende maat staven te hanteren. Ook is gedacht een tarief naar de huurwaarde het huis, wat de eigenaar van hond bewoont. Hieraan zijn echter administratieve werkzaam heden verbonden, die veel te ar beidsintensief zijn. Het is voor B. en W. zeer moeilijk te zeggen, bij welk ag een beperking van het hon den houden in belangrijke mate zal optreden. Wel menen zij, dat het mogelijk reeds te constateren valt bij een lager bedrag dan f. 50. Zij willen daarom voorshands vol staan met een verhoging van f. 20 naar f. 35 en wanneer dit eventueel geen resultaat oplevert, dan even tueel tot verdere verhoging over gaan. Zij willen deze verhoging laten ingaan op 1 januari 1965. Vrijdag zal de raad zijn beslissing moeten nemen. Autobotsing Op de wegkruising Trompstraat Munnikenstraat had zondagavond een botsing plaats tussen een perso nenauto en een bestelauto. De be stuurder van de bestelauto zou geen voorrang hebben verleend aan de personenauto. Een inzittende van de personenauto, een 57-jarige Lelde- naar, kreeg bij dit verkeersongeluk een scheur in zijn tong. De auto's werden zwaar beschadigd. Gisteravond omstreeks 11 uur wer den de bewoners uit de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan op geschrikt door het geloei van brand weersirenes. Verontrust door een plotseling fel brandende oliehaard had een bewoner van het J.P. Coen hof de brandweer gealarmeerd. Toen deze nog geen 5 minuten na de melding arriveerde brandde de haard weer normaal. Achteraf bleek, dat de flotter-instal latie van de haard niet goed func tioneerde, zodat de brandweer ad viseerde de kachel te laten uitgaan. Ongekend vroeg voor de t^d var het jaar is er thans aan de bloemenvei ling Roelofarendsveen een massa aan herfstbloemen te verwerken. Vooral de chrysanten zijn een maand voor op het gebruikelijke aanvoerschema van andere jaren. In grote partijen passeren de chrysanten de klok. Voor de kweker echter zijn de prijzen beslist niet aanlokkelijk. Het regen en wind heeft aan de buiten- chrysanten wel aanmerkelijk schade de laatste week met santhen meestal een prijs genoteerd van 8—12 ct. per stuk, maar voor d< kaskwaliteiten is deze notering vai 15—20 ct. per stuk. Ook bij de tros- toegebracht, met als resultaat vele partijen van slechte kwaliteit en na tuurlijk nog lagere prijzen. Opmer kelijk is ook dat reeds diverse par tijen kaschrysanten worden aange voerd. Natuurlijk is de kwaliteit en begrijpelijk ook de prijs van deze chrysanten aanmerkelijk beter. Dit veroorzaakt tevens grote prijsver schillen bij hetzelfde soort chrysan ten. Zo wordt voor de geplozen chry- I* President Khan afgetreden De „sterke man" van Zuid-Vlet- un, generaal Ngoejen Khan, heeft vandaag besloten als president af te treden, nadat vier dagen lang stu denten tegen zyn regime hadden ge demonstreerd. Dlgens een ;ven comi ïdwet well werd gemaakt, worden ingetrok ken. De constitutie bekleedde Khan m. met bijna dictatoriale macht. Het communiqué, dat werd ver strekt door het revolutionaire comité, dat generaal Khan tot president heeft verkozen, werd vanmiddag voor Radio Saigon voorglezen. Het besluit van de Raad wordt in Saigon gezien als een volledige tegemoetkoming aan de eisen van de studenten en de boedd histische beweging. Een woordvoerder van de president stelde studenten, die voor Khans resi dentie in sit-down staking waren ge gaan, op de hoogte van het besluit. De studenten juichten en begonnen terstond een „overwinningsmars" door de straten van Saigon. Gisteren heeft de boeddhistische beweging haar eisen naar voren ge bracht. Zij eist o.m. de ontbinding van de aan het bewind zijnde mili taire raad welke moet worden ver vangen door burgers en verlangt dat vóór november 1965 vrije verkiezingen worden gehouden. Verder wil zij een stem hebben in regeringszaken en de bestraffing van alle voormalige vol gelingen van president Djem, die een jaar geleden werd afgezet en gedood. BIJ DEFENSIE (Van onze Haagse correspondent) Burgerambtenaren in dienst bij bet departement van Defen sie voelen zich in menig opzicht tenachter gesteld bij die militai ren, die net als zij een „kantoor baan" hebben. Zij vinden, dat deze militaire vaak, op grond van hun rang, een te hoge functie vervullen in vergelijking met de gespecialiseerde burger-ambte naar. Een euvel, dat nog wordt ver ergerd door het feit, dat de militair gereglementeerde carrièregang heeft, die niet uitsluitend afhanke lijk is van de functie, die hij be kleedt. De burgerambtenaar daar entegen moet afwachten welke kan sen het lot hem toebedeelt. Zijn promotie is veelal afhankelijk van toevallige omstandigheden en factoren. Soms gaan jeugdige en weinig ervaren militairen op grond hun rang leiding-gevende func ties bekleden, waardoor niet alleen oudere en meer ervaren burgeramb tenaren onder hen komen te staan, doch waardoor tevens bevorderings mogelijkheden van de burgerambte- lar worden afgesneden. Een ander wrijvingspunt wordt ge vormd door de by de militairen ge signaleerde superioriteitsgevoelens, ;en gevolg zouden zijn van hun speciale scholing, versterkt door het psychologisch effect van het dragen de uniform. Dat de militair meer plichten heeft dan de burger in dienst van Defensie wordt erkend, seerd door de hogere bezoldiging, die gemiddeld vijftien procent uitgaat boven die van de vergelijkbare bur gerrang. Al deze bevindingen en conclusies zijn neergelegd in een rapport dat een commissie in opdracht van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel heeft opgesteld en dat zojuist is aangeboden aan de minister van Defensie, zijn drie staatssecretarissen, de secretarissen- generaal en andere autoriteiten bij Defensie, alsmede aan tweede kamer leden en de overige ambtenaren-bon den. Als uitwegen uit de moeilijkheden schetst de commissie o.a. cen tralisatie van het personeelsbeleid bij Defensie onder de opperofficier per soneel; de militair tijdens zijn oplei ding reeds meer begrip bij te bren gen voor de positie van de burger ambtenaar in het militaire bestel en het invoeren van een gemeenschap pelijk mededelingenblad voor militair en burger. chrysanten zijn hierdoor de prijsver schillen aanzienlijk. Tros van buiten noteerde van- 2560 per bos en tros uit de kas bracht het tot boven de 80 ct. per bos. Ook de z.g. zomerbloe men als dahlia's, gladiolen, zinnia, anemonen en asters waren laag in prys. Van de ornithogalum raakt de markt blijkbaar verzadigd. Lage prijzen Groenteveiling Katwijk aan den Rijn De prijsverbetering voor bloemkool, nenlandse belangstelling, dank zij de welke in de voorafgaande week aan vraag de Katwykse groenteveiling inzette, handhaafde zich ook in de afgelopen week. De noteringen konden zelfs tot een nog iets hoger niveau oplopen. Men is hiermede in tuinderskringen blij, omdat over het algemeen deze zomer de resultaten zeer slecht zyn geweest. Men hoopt thans nog lonend gemiddelde te kunnen he reiken. Er zijn verschillende oorzaken voor de verbetering aan te wijzen. In de eerste* plaats loopt, landelijk gezien, het aanbod terug. Vooral in het West- land wordt thans niet veel bloemkool aangevoerd. Verder is de bin- m. Gisteren verklaarde een woord- teder der luchtvaartmaatschappij a New York, dat als gevolg van een ®ng alle vluchten zouden moeten Ten afgelast. De P.A.A. vervoert :lijks ongeveer 17.000 passagiers te de gehele wereld. Royalisten op de vlucht in Jemen Aden, zyn op de vlucht als gevolg JJD het jongste optreden van Egyp te troepen en Jemenitische repu- o; ("teinse militairen, zo heeft Radio- te» vandaag bekendgemaakt. De tegrens van Jemen zou nu her- "Isclj zyn afgesloten en de leider J ja de royalisten. Imam Badr, zou ,kÖ wrongen zyn naar het buitenland 99- De 14-jarige leerlinge van de Uloschool Immanuël aan de Anna van Durenlaan, Margo Huisman, wonende in de Stuyvesantlaan 28 in Alphen aan den Rijn werd gistermiddag omstreeks half vijf bij het binnengaan van het zwembad „De Hoorn" tot haar verrassing staande gehouden door chef-badmeester G. Kaltenecker, omdat zij de 300.000ste was die dit jaar het bad bezocht. Het bestuur van het Alphense zwem bad had dit heugelijke feit reeds enkele dagen geleden zien aankomen m deze reden was voorzitter J. Sprey dan ook gistermiddag reeds 1 uur aanwezig om de gelukkige enkele geschenken aan te bieden. Dat dit toch pas kon plaats vinden half vijf moet geweten worden het minder mooie weer, waar door een verblijf in 1 niet meer zo aantrekkelijk was als de beide voorgaande dagen. De heer Sprey wenste de vrolijk lachende Margo hartelijk geluk en bood haar een boekenbon en een waardebon van een tweetal winke liers-verenigingen ter plaatse aan, alsmede een gratis abonnement voor het zwembad voor 1965. De heer Kaltenecker voegde daar nog een gratis lidmaatschapskaart aan toe Voorzitter Sprey overhan digt de vrolijk lachende Margo Huisman de waardebonnen, waarbij chef badmeester G. Kal tenecker lachend toeziet. va»n „De Alphense Zwem Club", even eens voor 1965. Uit de cijfers blijkt, dat op 15 augustus 1959 de 200.000ste de hek ken passeerde. Vorig jaar werden 259.475 bezoekers genoteerd en dit jaar is men een reeds aan de 300.000 Staat er nog een goede nazomer te wachten, dan is het welhaast zeker, dat ook de 350.000ste nog dit jaar geboekt kan worden. D verschillende vakantie centra, bevredigend, terwijl tenslotte de exportvraag, vooral van de Duitse Bondsrepubliek, behoorlijk levendig de Katwijkse vei ling was nagenoeg gelijk aan die in de voorafgaande periode en bedroeg kwaliteiten als volgt: A-extra f 34.tot f83.— (f39, —tot f68), Al f26,— tot f86,— (f 15,tot f70,—), A2 f 12.— tot f 63,— (f 12,— tot f 48,—) BI f 15,tot f44— (f37,— tot f42,—), B2 f 15,tot f29,— (f 14,— tot f 16,en C2 f20,— tot f22,—. Verwacht wordt dat deze week, zowel ten aanzien van het aanbod als van de prijzen, weinig wijziging in de situatie zal optreden. Helaas moeten onze beschouwingen ten aanzien van het hoofdprodukt, de waspeen, nog steeds in mineur ge steld blyven. Er was wel iets meer belangstelling, ook voor export, doch de aanmerkelijk grotere aanvoer zorgde ervoor dat de pryzen zich op het oude en zeer lage peil handhaaf den. Er werd in totaal 336.000 kg aan gevoerd, tegen 278.000 kg in de voor afgaande periode. De B-kwaliteiten werden nog iets beter gevraagd dan de A-sorteringen trokken nog iets op in prijs. Voor wat de A-sortering betreft was het de fijne soort A2, welke nog de meeste belangstelling had, omdat hiervan nog iets door de fabrieken werd af genomen. Per kist van 20 kg werden de volgende prijzen betaald: Al f2,40 tot f 4,20 (f 2,40 tot f 4,50, A2 f 2,40 tot f 5,10 (f 240 tot f 4,20 (f 2,40 tot f 4.50) BI f 1,80 tot f6,10 (f2,60 tot f4,50). B2 f 1,90 tot f3,20 (f 1,80 tot f 2,40)en B-grof f 1,80 tot f3,20 (f 1,80 tot f 2,80). Voor september, wanneer wel licht de industrie wat meer belang stelling zal gaan tonen, is er weinig verandering in de omstandigheden te verwachten. Het aanbod van bospeen liep terug, terwijl bovendien het loof kwalitatief achteruit gaat, waardoor de peen minder geschikt wordt om te worden opgebost. Als gevolg hiervan liepen de noteringen wat terug doch bleven redelijk: f 16,— tot f48.— <fl8,— tot f 56,per 100 bos. Het aanbod van uien nam iets toe, met als gevolg iets gedaalde gemiddelde prijzen. Per kist van 20 kg varieerde de prijs van f2,80 tot f4,80 (f3,10 tot f4,—). De noteringen voor andijvie bleven, on danks geringer aanbod, laag: f 10, tot f 20,(f 10,tot f 24,per 100 kg. Tomaten kwamen weliswaar iets hoger dan in de voorafgaande periode, doch bleven desalniettemin onder het lonende niveau met f 1,65 tot f 4, (f 1,65 tot f2,50) per bakje van 6 kg. Ook komkommers werden slecht be taald met f 10,tot f27,— (flO,— tot f 34,per 100 stuks. Voor slult- kocl bleef de belangstelling gering. Groene kool noteerde f 7,tot f 15, (f 6,tot f 15,en rode kool f 10,— tot f 18,(f7,90 tot f 19) per 100 stuks. Prinsessenbonen en snijbonen wer den respectievelijk verhandeld voor *"1,— tot f82,— (f30,— tot f75,— f30,— tot f103 (f44,— tot f96,—) per 100 kg. Per 100 bosjes waren de prijzen van de verschillende keuken groenten als volgt: selderie f4,tot f 8,— (f 2,— tot f 7,—)peterselie f2,— tot f7.— (f2,— tot f5,—) en krulpeterselie f9,— tot f 12,— (f 2,— j tot f 5,— Behoudens een enkele keer als er wat vraag is voor export, zyn de pry zen ongekend laag voor deze overi gens zeer houdbare bloem. Van de freesia Golden Yellow komen thans zy het ook te vroeg voor de tyd van het jaar reeds grote partijen ter veiling. Ook hiervan is de prys aan de lage kant en komt dan ook tot een notering van 25—50 ct. per bosje. Bij de rozen kwam iets meer vraag voor export en aldus een kleine prystyging. Zeer groot is ook het aanbod van Am. anjers. Maandag j.l. betrof dit ruim 80 karren. Blijkbaar was dit. iets te veel van het goede, want alhoewel met een stevige prijs werd begonnen was er toch sprake van een zakkende ten dens. Desondanks kon toch van een redelijke prijs gesproken worden, dank zij een goede afzet voor export. De roze Sim kwam tot een hoogste notering van 18 en de rode Sim tot 24 ct. per stuk. Naast de Sim-soorten komen nu ook diverse andere varië teiten voor de klok. Misschien niet alle even lonend, maar toch wel nood zakelijk om de aanvoer meer aantrek kelijk te maken. Resumerend kan van de anjers echter gezegd worden, dat vooral gezien de overige bloemenprij- zen, de kweker over de prijs van dit produkt in de afgelopen weken geen reden tot klagen heeft gehad. BEURSOVERZICHT Merendeels hoger; REM-aandelen f 28 AMSTERDAM, 25 augustus Met een kleine steun van Wall Street, waar de Nederlandse hoofd fondsen gisteren iets hoger sloten, in de rug, hebben de internationale waarden zich vanmiddag goed kun nen handhaven. Philips en Unilever konden bü de opening aan de koer sen van gisteren nog iets toevoegen. Aku en Kon. Olie waren prijshou dend, Hoogovens een weinig lager, ten opzichte van het voorgaande slotniveau. De eerste affaire in Philips vond plaats op f. 152.70, waarna de koers steeg tot f. 153.10 als gevolg van enige vraag voor Zwitserse rekening. Unilever verbeterde van f. 144.40 tot f. 144.90 (f. 144.10). Kon. Olie liep op van f. 163.30 tot f. 163.50. Aku deed 459 3/4 (459 3/8). Hoogovens werd 4 punten lager geadviseerd op 595. Mede door het feit dat Wall Street gisteren tegen het slot een dalende richting insloeg, omdat men aldaar wacht op het resultaat van de loononderhandelingen in de auto industrie, bleef men in Amsterdam met kooporders aan de voorzichtige By gebrek aan affaire probeerde de beurs de handel in de REM-aandelen wat op gang te brengen. Dit vond plaats in de Sociëteit en dan niet- officieel. Gedaan werd rond de f 28, tegen gisteren f 30. Er waren wel veel kijkers doch weinig kopers en verko pers, zodat er weinig omging, 's Mor gens ™-as gedaan dalend van f 30 tot f 26.50) stuk minder dan men de vorige beurs- dagen gewend is geweest. Op circa 445 (450) gingen enkele stuks in andere handen over. In de Scheepvaartsector waren de orders dun gezaaid. Na een iets lagere opening trokken de koersen een wei waardoor het verschil, ten opzichte van het slotniveau van giste- weinig om het lijf had. De lei dende cultures gaven eveneens prak tisch geen verandering te zien. De Staatsfondsenmarkt was eerder iets gemakkelijker. In de lokale afdelingen werden de aandelen Kon. Zout/Ketjen wederom hoger geadviseerd. Dit als nawerking op de fors gestegen netto winst over het eerste half jaar 1964. De dividend verrassing tot 8 (6)% over het afge lopen boekjaar bracht de aandelen het Zuid-Afrlkaansch Handels huis een paar punten hoger op ca. 120. Deze maatschappij boekte een sterk gestegen netto winst ten op zichte van het vorige jaar. Stadhou derslaan werd op 975 (790) geadvi seerd. Dit is de biedprijs van de West- landsche Hypotheekbank voor deze aandelen. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.— Ned. '58 4% Ned. '59 AM Ned *60-1 AM Ned '60-n AM Ned. '59 4y4 Ned. '60 AM Ned. '61 AM Ned, '63 AM Ned. '53 3% Ned. Gb obi. 3% Ned. '47 3% Ned '51 3M Ned '53 I-II 3M Ned. '56 3M Ned '48 3M Ned bel. cert. 3M 77% Ned '50 I-II 3M 80% Ned '54 I-n 3*4 80% 1 Ned '55 I 314 80% Ned '55 II 314 85% Ned '37 3 84% Ned Gb. ob '46 3 855 Ned dol In. '47 3 90 Ned. Inv cert. 3 90W 1 Indië '37 3 96%* ïndië *37 A 3 913; Ned wonbl '57 6 101A 1' N. won.bl. '58-'59 91% Ned. wonbl '60 414 91% i ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mij. A.K.U. Deli Mij cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse petr Kon P (50 h 120) Holl Amer Lijn Java China Pak K.L.M Kon Ned St.boot Kon Paket Mij. Stoomv MU Ned Niev Goudr cert v. Ommeren cert. Kon. Rott. Llovd N Scheepv Unie 87 MX 85% 79% 123.50 123.20 163.25 163.35 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.leningen A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'dam '52-1 4% Idem '37 I-m?% 90 90 92% 90 91 Bankwezen Bank N. G. 85' 5% Idem '58 5 idem '64 5 d. N W8 '52 4% BVG Rspbr. '52 BVG Rspbr f 500 98% 94 94% 91% 161% 138 98 jV 94% 94% 91% 160 138% Industr. Obligaties Philips Dol *51 87 87% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Premieleningen Alkmaar '56 2M A'dam '53 3 A'dam '51 I 2M A'dam '56 I 2M A'dam '56 n 2M A'dam '56 m 2M A'dam '59 2% Breda '54 2M Dordrecht '56 2M Eindhoven '54 2M Enschede '54 2M Den Haag '52 I 2% Idem n 2M R'darn '52 12% Idem n 2M Idem '57 2M Utrecht '52 2M Z.-Holl 1957 214 Zuid-Holl '59 2% vorige slotkoers 77% heden 79% 85 84% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen InterunJe f 50 203 203 Nefo f50.— Robecc Unitas f 50 Ver Bez v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank U cert. Ned Handelmy. 85 109.50 Ned Mid bank Rott Bank Twentsche Bank 105 330% 331% Industrie Ondernemingen Albert Heljn 593 Bronsw. Calvé Delft cert. K Pap v Gelder K Ned Grofsm. De Gruyter prefb Hall Constructie Ing.bur v B.nijv Intematlo v Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leldse WolspxiJ MUller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd Mij Ver Mach.fabr. Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernlnk's Betjnij Zaalberg Mijnbouw 116 n petroleum Billton 2de r. 436 Kon Petr (f20) 162 Amer fondsen Canad Paclflo R. 46 Intern Nickel 85 Anaconda 44 Bethlehem Steel 37 Cities Service 72 General Motors 93 37% 71% 93% Shell Oil Unlor Pacific Un. States Steel 45% 47 tV 43%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9