kunst kAleiöoscoQp ALBERT DE KLERK VRIJDAG IN PIETERSKERK Kunsthistorici -250- te Amsterdam bijeen Rijkspolitie tijdelijk zonder rijbewijs op super-snelbrommers Jeugdfestival Velp: 461 deelnemers Prof. Van Bemmelen erevoorzitter van Strafreehtcongres Opgericht 1 maart I860 Dins Jag 25 augustus 1964 Derde blad no. 3134 Het vierde concert in de serie orgelbespelingen in de Pieters kerk wordt verzorgd door Albert de Klerk, stadsorganist te Haarlem. Het heeft plaats a.s. vrijdag en begint om kwart over acht. Sinds de Leidse Volksuniversiteit K O en de Hervormde Gemeente Leiden samenwerken bij het organiseren (vanaf 1962) van orgelconcerten in de Pieterskerk, is deze „meester onder de Nederlandse organisten" één van de concertgevers geweest. Hij trok steeds zeer veel belangstelling. Albert de Klerk werd in 1917 te Haarlem uit Vlaamse ouders geboren Reeds toen hij 16 jaar oud was, werd hij benoemd tot organist der St.-Jo zefkerk te Haarlem, als opvolger Hendrik Adriessen. Tegelijkertijd ging hij naar het Conservatorium te Amsterdam, waar hij in 1940 zijn eindexamen voor orgel „cum laude" deed, met een onderscheiding improvisatie, terwijl hem twee jaar later de „Prijs van Uitnemenndheid" en de Toonkunstprijs werden toege kend. Albert de Klerk is hoofdleraar voor orgel aan het Amsterdamse Conser vatorium. Sinds 1956 is hij stadsor ganist te Haarlem. Hij concerteerde in binnen- en buitenland en compo- Tinnen bord voor Rotterdam Kapitein E. Horst Wille, gezagvoer der van het ms „Leolett" heeft gis termorgen gefungeerd als vertegen woordiger van de Senaat van Ham burg toen hu aan de Rotterdamse ha venmeester, de heer Verhoeff, tinnen jubileum (wand) bord aanbood ter markering van het feit dat Ham burg 775 jaar een havenstad is. De „Leolott" van de Hamburg Chi cago Line doet geregeld Rotterdam Gedenkborden als die welke van n af aan de wand van het bureau va de havenmeester zal sieren, zijn aan geboden aan vertegenwoordigers va: alle havens waarmee Hamburg in ge regelde verbinding staat. Laatste orgelconcert te Katwijk aan Zee Vanavond za-1 de bekende organist Jan Bonefaas organist van de Grote Kerk te Gorinchem het sluitingsconcert geven van de zomerconcerten die in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee worden gehouden. Vooral nu de weersomstandighe den niet uitnodigen tot een wande ling is een bezoek aan de Nieuwe Kerk aan te bevelen, temeer omdat een bijzonder mooi programma ten gehore gebracht zal worden. Dit programma luidt als volgt: 1. Fantasie: Psalm 72. Jan Bonefaas; 2. Concerto I, A. VivaldiBach, a. Allegro, b. Grave, c. Presto; 3. Sonate III, F. Mendelssohn, a. Con moto e maestoso, b. Andante; 4. Pastorale, César Franck; 5. Intro duction und Passacaglia, Max Reger; 6. Improvisatie, Jn Bonefaas. Erering De Kogge voor W. Brandt De in Bussum woonachtige dichter, essayist en criticus Willem Brandt, is door de Duit se stad Minden onderscheiden met de ere-ring 1964 van ,,De Kogge", de vereniging van Duit se, Nederlandse en Belgische letterkundigen. De stad Minden en de inter nationale vriendenkring van de Kogge eren door deze onder scheiding het literaire werk van Willem Brandt en diens streven naar vriendschappelijke banden tussen de Nederlandse en de Duitse auteurs. Willem Brandt is, als vertegenwoordiger voor Nederland, vice-voorzitter van De Kogge. De ring zal hem op 1 Ooktober a.s., tijdens de herfstvergadering van de vereniging, in de grote zaal van het stadhuis in Minden Worden overhandigd. en verder Van zijn spel maakten Telefunken en CNR grammofoonplaten, waarvan de opnamen gemaakt op beroemde Noord- en Zuidduitse orgels interna tionale belangstelling trekken. Voor zijn spel op kleine orgels (Die Het programma, dat de Haarlemse organist uitvoert luidt als volgt: 1. F. Couperin Offertoire sur Grands Jeux; 2. Jimnez Batalla. de Sexto Tono; 3. G. Frescobaldi Tocca ta per l'Elevatione; '4. O. Gibbons, Voluntary; 5. J. F. Dandrieu, Magni ficat; a. Plein jeu, b. Duo, c. Trio, d. Basse de Cromome, e. Récit de Na- zard, f. Dialogue; 6. J. S. Bach Pre ludium en Fuga in A. gr. Terts; 7. P, Hindemith, Sonate III über alte Volkslieder; a. Ach Gott, wem ich's klagen; b. Wach auf, mein Hort c. So wünsch ich ihr; 8. Albert de Klerk Improvisatie over een op te geven thema. De secretaris-generaal van het ministerie van O., K. en W., mr, H. J. Schölvinck, heeft gistermorgen in de aula van de Universi teit van Amsterdam (de Lutherse Kerk) het vijfde internationale congres voor esthetica dat tot en met 28 augustus duurt, officieel geopend. Aan het congres, waarvan het thema „Vernieuwing en Traditie" luidt, nemen 250 geleerden en kunsttheoretici uit vele landen deel. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall zei in zijn welkomst woord o.m. dat het stadsbestuur van Amsterdam dagelijks wordt gecon fronteerd met het thema van het congres. „Wij moeten de oude stad handhaven en het tevens mogelijk maken hier modem te leven. Wij hopen iets van uw discussie op dit congres op te steken", aldus mr. Van Hall. Namens de Universiteit van Am- terdam werd het woord gevoerd door prof. dr. I. J. Brugmans: „Br wor den de laatste tijd veel te veel con gressen gehouden. Wij noemen dat congressitis. Dit congres is echter nuttig, belangrijk en hopelijk stimu lerend", zo zei hij. De voorzitter van het Nederlandse organisatie-comité, prof. dr. J. M. M. Aler hield een toespraak over „Een halve eeuw moderne esthetica". De directeur van de Stichting Donemus, André Jurres sprak vervolgens over „De muzikale compositie in het mid den van deze eeuw." De oud-directeur van het Stedelijk Museum, jhr. W. Sandberg vroeg zich in zijn toespraak af of er standaarden zijn voor de kunst in het midden van deze eeuw. „Esthetica heeft wel iets met. standaarden te maken. Objectieve standaarden bestaan echter alleen voor het verteden. De kunst van vandaag houdt geen rekenag met esthetica. Er zijn wel standaarden voor hedendaagse kunst, maar die zijn subjectief. Kunst is de maatstaf voor onze samenleving, in heden en verleden", aldus jhr. Sandberg. Op de eerste dag van het congres werd voorts het woord gevoerd door de internationale voorzitter van de Pen-club, dr. Victor van Vriesland. Waarheid of illusie Vanmorgen heeft prof. Thomas Munro gepleit voor meer samenwer king tussen geleerden uit Oost en West. In verschillende toespraken werdén de kunstopyattingen in het Verre Oosten en India vergeleken met die van het Westen De Westerse esthetica is nog te 'r uitsluitend gebaseerd op de Westerse filosofie, kunst en kunst- theoriën, het bestaan van verschil lende belangrijke theoretische ge schriften over kunst in India, China en Japan, waarvan sommige 1000 of meer jaar oud zijn, is de meeste Wes terse esthetici nog onbekend. j In de toekomst zal men van de his- torische overzichten van de esthetica dan ook mogen verwachten dat zij rekening houden met de voornaamste Oost-Aziatische en Indiase tradities op dit terrein", aldus prof. Munro Prof. Laidslas Tatarkiewicz van de Poolse Academie van Wetenschappen gaf een historisch overzicht van de problematiek waartoe in het verleden het vraagstuk van „Waarheid in de kunst" aanleiding heeft gegeven Wat is het doel van de kunst: „Waarheid of illusie? Bij de beantwoording van deze vraag stonden in de 5de eeuw de meningen tegenover elkaar. Au- gustinus, de laatste grote estheticus van de oudheid en de eerste van het Christelijke tijdperk, onderscheidde in de kunst het „onwaar-willen-zijn" en het „niet-waar-kunnen-zijn". Bij zijn opvatting dat de kunst onmoge lijk „zuivere waarheid" kan uitdruk ken, sloten ook in de middeleeuwen veel auteurs aan. Na discussies in vele eeuwen is het onderwerp nog niet uitgeput. Een van de redenen hiervan is de nieuwe betekenis die men aan het begrip „waarheid in de kunst" is gaan geven, namelijk de overeenkomst met de „zichtbare wer kelijkheid", aldus de geleerden uit Warschau. FINALISTEN EERSTE NATIONAAL ORGELCONCOURS De jury voor het eerste nationaal orgelconeours voor amateurs heeft tot de finale acht kandidaten toegelaten. Voor de interpretatie-wedstrijd zijn het: Chr. van Bruggen, (Groningen), H. B. Langenkamp, (Hengelo), P. A H. A. Peters, Hien-Dodewaard, M. J. Slagboom, (Vlaardingem) en R. W. Theissen, (Den Haag)en voor de im provisatie-wedstrijd: H. B. Langen kamp, M. J. Slagboom en G. Stulp, (Goutem). De finale van het con cours heeft zaterdagmiddag 29 augus tus in de Goede Vrijdagkerk in Den Haag plaats. Nederlands Kamerorkest naar Festival in Stresa Tijdens het muziekfestival „Setti- ïane musicali dd Stresa", van 25 augustus tot 15 september zal op 3 september het Nederlands Kamer, orkest van Szymon Goldberg een con cert geven. Op 5 septemver speelt het Kamer orkest in de „Sant© Croce"-kerk te Florence. novemver zal het Kamerorkest toer nep maken door Duitsland onder leiding van de nieuwe dirigent David Zinman. Wereldpremière in het Hebreeuws De 82-jarige componist Igor Stra- winsky heeft in Jeruzalem verklaard dat hjj niet zal toestaan dat zijn nieuwe cantate „Abraham en Isaac" zal worden gezongen in een andere taal dan het Hebreeuws. Het werk, dat door Strawinsky >en heilige balla/de voor bariton en klein ortcest" is genoemd, is gebaseerd op de Hebreeuwse tekst van Genesis 12 en opgedragen aan het Hebreeuw se volk. De wereldpremière ervan heeft zondag in Jeruzalem plaats. Zelf geen jood, zei Strawinsky: „het enige Hebreeuwse woord dat ik ken is sjalom wat vrede betekent. Dit idee van vrede komt ook in mijn werk tot uitdrukking". Advertentie De Rijkspolitie heeft sedert enige t(jd de beschikking over super-snel brommers met een topsnelheid vai 75 km per uur, waarmee o.a. toezicht wordt gehouden op de althans of ficieel veel langzamere „gewone" brommers. Deze snelbrommers wor den officieel als lichtgewicht motor fietsen aangemerkt en men moet dan een rijbewijs A hebben om i mogen berijden. Daar het organisato risch niet mogelijk bleek op zeer te termijn alle met de surveillance belaste rijkspolitieambtnaren een leiding voor dit rijbewijs te geven, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat hiervan ontheffing ver leend. Minister Van Aartsen deelt dit, mede namens mr. Marijnen, minister Binnenlandse Zaken a.i. en Justitie a.i., mee in antwoord schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Daams (PvdA) Deze had zijn verbazing geuit /er het feit, dat politieambtenaren zonder rijbewijs op lichte motorfiet- •n mogen rijden. De ontheffing is maar tijdelijk, zo zegt minister Van Aartsen. In de op leiding voor het rijbewijs A is name- een onvoorziene vertraging ont staan, daar alle beschikbare rij-in structeurs in verband met uitbreiding PIERRE JANSSEN OVER „NORMEN" Het zesde Jeugdfestival Velp is gisteren in het Huis der Provincie te Arnhem geopend. Ifil Jeugdige luisteraars (dit te 40 meer dan vorig jaar), onder wie Bel gen en zélfs een meisje uit Canada, hingen tijdens de openingsbijeen komst aan de lippen van respectievelijk burgemeester mr. J. P. Trost van Rheden, tevens voorzitter van de Stichting Jeugdfestival Velp (wél- komstwoord), de Commissaris van de Koningin in de provincie Gelder land, mr. W. H. Bloemers (officiële opening) en „Kunstgrepen'"-Pierre van het aantal groepssurveillance- auto's moesten worden ingezet voor een opleiding van de bestuurders voor het rijbewijs B-E. De jonge rijkspolitieagenten, die een lichte motorfiets krijgen toege wezen, worden echter eerst terdege in het gebruik ervan onderwezen, zo verzekert de minister. Onderzoek Rijkswacht naar schoten op auto door douanier (Van onze Bossche correspondent) onderzoek in naar de waarheid van de bewering, dat een Nederland se douanier zaterdag op Belgisch grondgebied driemaal zou hebben ge schoten op een Belgische auto. De auto zou driemaal geraakt zijn, de chauffeur een 37-jarige man werd niet getroffen. De weg, waarover de auto reed, loopt evenwijdig aan de BelgischNederlandse grens op on geveer 200 meter afstand daarvan. Volgens ooggetuigen reed de douanier op een niet verlichte fiets op Belgisch grondgebied, toen hij de schoten ge lost zou hebben. Janssen. Vooral Pierre Jassen, die door de twee vorige sprekers reeds werd gekondigd als het hoogtepunt de openingsbijeenkomst, wist zijn jonge toehoorders door zijn baret tot bittere ernst variërende voordracht over „Nonnen en vor- in de uitingen van de kunst" beetje gezellig en gelijkertijd De Nederlandse zegswijz „een man een maneen woord woord", geldt ook in Kongs- r in Noorwegen, waar de heer Björnstad had gezworen zijn jas te zullen opeten als de vrouw van een vriend een doch ter zou krijgen. Hij was er op welke gronden is niet duidelijk van overtuigd, dat het zoon zou zijn. Hier ziet men de Noor bezig met het verorberen van de jas-met-peper-en-zout, Ingewijden zeggen, dat Björn- stads vriend de jas-eter van zijn eed heeft ontslagen. Maar dat gebeurde pas, toen de fotograaf erdwenen was duurzaam, een beetje los en tevens opbouwend- in een passende festi valsfeer te brengen. Hartstochtelijk fulmineerde hjj, gesterkt door uiterst nerveuze geba ren en een krachtig scheef getrok ken mond (bjj televisiekijkers we! bekend) tegen van buitenaf door pa, dominee of pastoor gedicteerde nor- die een beter, effectiever en ruimer leven in en met de gemeen schap in de weg staan. „Nederland excelleert in het voor (vaar houden van deze nonnen. Men draagt ze als harnas of als kapmes, r zelden als een mogelijkheid een beter leven", aldus Janssen. Hjj onderstreepte de inconsequente toepassing van willekeurige Onder meer haakte hij in op de recente moeilijkheden die ontston den naar aanleiding van een dubieus Remco Campert-woord maar zegt Janssen, de K.R.O. komt rustig met een familiecomedie, waarin een jong meisje verklaart dat zij haar geld verdiend heeft met „tippelen" Dit is dan plotseling een grapje, dat wel binnen de fatsoensnormen valt Janssen bond zijn jeugdige ge hoor op het hart zich nimmer te laten leiden door vastgeroeste nor men, maar altijd het lef te hebben voor waar gehouden normen te ver anderen, nuanceren, herzien of zelfs geheel te laten vallen, indien dit no dig mocht blijken. Kort hierna werd in het Provin ciehuis de Shakespeare-tentoonstel- ling geopend door de artistiek lei der van De Nieuwe Komedie, Erik- Vos. Deze expositie, die wordt ge houden ter gelegenheid van de 4-00 ste geboortedag van de grote dichter, is samengesteld in samenwerking met. het Stedelijk Museum, De La kenhal en het Sir Thomas Brown- instituut te Leiden. Er zjjn onder meer vele eerste uitgaven te zie Eusebiuskerk krijgt 56 bronzen klokken De Grote of St.-Eusebiuskerk te Arnhem krijgt 56 bronzen klokken: 49 carillon- en 7 luidklokken met een totaal gewicht van 30 ton. De groot ste weegt 6000 kg. Oorspronkelijk zijn deze klokken vervaardigd voor de wereldtentoonstelling, die in 1958 in Brussel werd gehouden. Op 17 sep tember zullen zij voor het eerst hun gebeier over de Gelderse hoofdstad doen horen. Beeld geborgen uit de Andrea Doria Duikers van een Amerikaanse ber- gingsmaatschappij hebben uit het wrak van de in 1956 gezonken Itali- se passagiersboot Andrea Doria levensgroot bronzen beeld gebor gen, voorstellende de admiraal naar wie het schip was genoemd. De Andrea Doria ligt op een diepte m 75 meter, Het 29.000 ton metende schip, dat zonk na een aanvaring met een Zweeds passagiersschip, bevindt zich in goede staat en er zijn plan- om het wrak volgende zomer te bergen. De minister van Justitie, mr. Y. Scholten heeft gisterochtend in de Ridderzaal in Den Haag het negende Internationale Strafrechtscongres ge opend. Aan dit congres, dat wordt gehouden onder auspiciën van de In ternationale Vereniging voor Straf recht, nemen ongeveer vierhonderd juristen uit 55 landen deel. Op de openingsvergadering koos het congres prof. J. Graven, de voor zitter van het bestuur van de Inter nationale Vereniging voor Strafrecht :n president van het hof van cassatie 'an Genève, bij acclamatie tot zijn oorzitter. De voorzitter van de orga nisatiecommissie, prof. mr. J. M. vai Bemmelen, hoogleraar in het straf recht aan de Leidse universiteit, werd gekozen tot erevoorzitter. Minister Scholten zei in zijn rede, dat de betekenis van het werk de Vereniging voor de vorming van BRUG STORTTE IN: 34 DODEN Vierendertig mensen zijn verdron ken of worden nog vermist na het knappen van een hangbrug over de rivier de Caroni, een zijtak van de Orinoco, in de Venezolaanse staat Bolivar, zo is gistermiddag in Caracas vernomen. De vermisten zijn waar schijnlijk meegesleept door de stroom, die ter plaatse zeer sterk is. De ramp speelde zioh zoals wij gisteren in een deel van onze oplaag meldden zondagmorgen af. Onge veer zeventig tot honderd mensen, onder wie een groot aantal onderwij zers die zich naar het negentiende nationale congres van het Venezo laanse onderwijzende personeel in. Matanzas begaven, bevonden zich op de brug, toen de kabels waaraan de brug hing knapten, waardoor enkele tientallen van hen in het kolkende water vielen. Reddingsploegen die met hefschroef- vliegtuigen werden aangevoerd, heb ben enkele gewonden weten te red den, hoeveel is niet bekend. Presi dent Leoni en enige ministère hebben zich naar de plaats van het ongeluk Tanker in brand Aan boord van het Britse tankschip „Esso Norway", dat zich bevindt op ongeveer 90 km ten zuidoosten v die kust van het sultanaat Muskaat de Golf van Oman, is gisteren brand uitgebroken als gevolg van een ont ploffing in de machinekamer. Zesen veertig bemanningsleden van dt „Esso Norway" zijn door het lan dingsvaartuig „Anzio" van de Britse marine aan boord genomen. Er zou den nog drie man vermist worden. De „Anzio" tracht de brand aan boord van de tankboot te blussen. Westduits protest bij Italië De Westduitse regering heeft bij de Italiaanse regering geprotesteerd te gen het feit dat een uit drie leden be staande Oostduitse delegatie gisteren in Rome inreisvisa heeft ontvangen, hoewel de communistische functiona rissen zonder goedkeuring van het Westberlijnse Allied Travel Board naar Italië waren gereisd. Een woord voerder van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde dat van Italiaanse zijde geen con tact met Bonn over deze zaak was op genomen. Oostduitsers mogen slechts met toestemming van het geallieerde reisbureau naar NAVO-landen rei zen. zijn de betrokken Oost duitse functionarissen, Herbert Wamke, Peter Florin en mevrouw Lea Grundig, die ter gelegenheid van de begrafenis van de overleden Itali aanse communistische leider Togliatti naar Italië waren gereisd, op het vliegveld van Rome van inreisvisa voorzien. Politieke kringen in Bonn menen dat dit uit humanitaire over wegingen is gebeurd. DIRECTEUR NHC NAAR SAMSON NV 30 september ontslag uit zijn functie gevraagd wegens het aanvaarden van een werkkring bij N. Samsom N.V. te Alphen aan den Rijn. Tot zijn opvolger is benoemd de bonden. gebied van het nationale strafrecht vrijwel niets tot stand gebracht zon der dat er een vergelijkende studie aan is voorafgegaan. Een dergelijke studie maakt het mogelijk van elders gevonden oplossingen te profiteren en vergissingen die anderen hebben ge maakt te vermijden. Nog groter is de hulp die de vereniging biedt bij de ontwikkeling van het strafrecht op internationaal terrein. De minister sprak zich uit voor versnelling van de rechtsvorming en zegde toe daar aan zoveel mogelijk medewerking te verlenen. Prof. Van, Bemmelen gaf in een welkomstwoord uiting aan zijn er kentelijkheid dat Prins Bernhard het beschermheerschap van het congres op zich heeft willen nemen. Prof. Graven gaf in zijn toespraak een overzicht over de onderwerpen, die op het congres worden behandeld. Deze 2ajn: strafverzwarende omstan digheden van strafbare feiten (met uitzondering van samenloop en reci dive), misdaden tegen het gezin en de seksuele moraal, de rol van de vervolgingsorganen in het strafproces de internationale gevolgen van feit, dat vertegenwoordigere uit lan den met zeer versohillende rechts stelsels aan het congres deelnemen. Er zijn juristen uit de Sowjet-Unie en haar bondgenoten en uit landen met het Angelsaksische gewoonte recht en met Islamitisch recht. Vervolgens spraken mej. H A. Pfander, vertegenwoordigster van de Verenigde Naties en de heer J. Velu, vertegenwoordiger van de Raad van Europa. Het laatste programmaonderdeel was een algemene inleiding van prof. Van Bemmelen. De inleider kwam tot de conclusie, dat de Internatio nale Vereniging voor Strafrecht in de toekomst moet streven naar grotere eenheid op het gebied van het straf recht door het opstellen van mini - numregeLs voor de bestraffing. Dit leidt tot zekere hoogte vanzelf tot het maken van een model wetboek van strafrecht" voor West-Europa en zo mogelijk op de lange duur voor een „model wetboek van strafrecht" voor de gehele wereld. Gisteravond volgde het congres ln Ridderzaal een Nederlandse rechtszaak, waarvoor prof. Van Bem melen het draaiboek en de dossiers had geschreven. De procureur-gene raal bjj de Hoge Raad der Nederlan den, prof. mr. G. E. Langemejjer fun geerde als officier van Justitie Het procw werd geUjktydig vertaald in het Frans, Duits en Engels, zodat alle aanwezigen het proces via koptele foons konden volgen. Kaaskeurconcours met buitenlandse deelneming Voor de vijfde achtereenvolgende maal zal op 9 en 10 september het kaaskeurconcours worden gehouden. Het aantal buitenlanders, dat voor deze wedstrijd heeft ingeschreven is dit jaar bijzonder groot. Ruim 70 P°rteuï? van Nederlandse kaas in Belgie, Groot-Brittannië en West- Duitsland zullen tijdens een drie daags bezoek aan Nederland, aan deze keuringsproef deelnemen. Men er 'n totaal ongeveer 200 deelnemers zullen zijn. Op 9 september zullen de verte- genwoordigers van de Nederlandse kaashandel in het patronaatsgebouw te Woerden beginnen met een vijftal keunngen. De dag daarop zullen deze worden voortgezet in hotel- resta/urant „De Zalm" te Gouda. Daar zulen buitenlanders aan de keuringen meedoen. Het gemeentebestuur van Gouda zal de organisatoren van dit con cours en de buitenlandse bezoekers ontvangen in de Burgerzaal van het stadhuis. In de slotbijeenkomst, die in de onlangs gerestaureerde grote Gasthuiszaal van het Catharina Gasthuis wordt gehouden, zal prof. dr. J. W. Pette, hoofddirecteur van het Nederlands Instituut voor Zui- velonderzoek te Ede, de prijzen uit reiken. De ereprijs is een wisselprijs, be staande uit een gouden kaasboor met zilveren draagketbing het vanouds gebezigde attribuut van de kaashandel met het daarbij behorende gouden draaginsigne. Voorts worden een verguld zilveren, een zilveren en tien bronzen medail les beschikbaar gesteld. Aan het slot van de prijsuitreiking zullen de gasten een openluchtmaal tijd gebruiken, die op de omloop rond

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5