Voorscliolenaar was 10 jaar bij harmonie TAPTOEPARADE BESLUIT DE EVENEMENTEN Bij de strijd om Boekavoe 400 rebellen gevallen ZWEMDIPLOMA'S UITGEREIKT VISSERIJ-VARIA JAZZ-NACHT IN HOUTRUST Longo opvolger van Togliatti W. Prins kwarteeuw bij V.T.-Leiderdorp Gouden Leeuw naar Haagse Postalia Rouwkoop gelijk tegen Semper A. FEEST IN VOORSCHOTEN Echtpaar G. Lamboo 50 jaar getrouwd Brug ingestort j in Venezuela Philips gevraagd BEURS VAN AMSTERDAM 1- IEIDSCH DAGBLAD MAANDAG ti AUGUSTUS 1964 18 augustus was het 40 jaar ,jeden, dat de heer P. J. Karre- Ins van de Tolstraat 35 lid werd 0fD de St. Laurentiusharmonie. Op /o' augustus 1924 werd de heer P. 'jrrenians 16 jaar en hy mocht lid worden. Je mag nu lid wor- zei zjjn vader, maar niet voor ijdagen, want dan begin je er maar E»t aan' Het werden er 40 en de L p. Karremans denkt er nog aan te bedanken, ky de harmonie is hij een beken- Tfiguur, een opvallende figuur. cjrgemeester L. de Kool zei, toen hij lieer Karremans complimenteer- j dat hij het zwaarste werk ver- Hij draagt en slaat de grote Di. De heer Karremans begon met. rinetspelen, vervolgens met de A ine trom, maar nadat hij moest allen voor de heer L. Hoogweg lens een uitvoering kreeg hij de ,te trom en dat is daarna altijd zo |i ileven. De harmonie heeft in de 1 ir Karremans ook een zeer trouw 'praktisch geen repetitie sloeg hij 'al die jaren bver. Hij had liefheb- ij in zijn hobby, liefde voor de en zijn hart was erbij. e lat bleek wel, zo vertelde oud- jJlgent B. van Veen, want waren er w ken bij de harmonie van Nootdorp i Zoetermeer, dan deek ik maar een oep op de heer Karremans en hij ilc op de fiets door weer en wind ar Nootdorp of Zoetermeer om e de presence te geven. Van zijn kinderen zijn er 8 bij de harmonie. n, laterdagmiddag om even drie uur :te de harmonie uit om de heer iremans en zijn familie een sere- le te brengen, 's Avonds om half tE it was erin het Bondsgebouw ge- enheid om de heer Karremans t zijn jubileum te feliciteren. En tr zat dan de jubilaris achter de sttafel met naast hem zijn echt- df [ote, mevrouw G. Karremans ar i Haastrecht, zijn vader de heer re Karremans f83) en zijn schoon- eliler de heer Van Haastrecht (92). to lier bood de St. Laurentiusharmo- r. de jubilaris een geschenk aan, e langspeelplaten, waarop de nplefce opera Aida van Verdi, waar WARMOND liswedstrijd een succes »r de tweede maal vond zaterdag Ie Padoxhaven een viswedstrijd tussen het personeel van de Padox-Panagro en het personeel de firma v. d. Toorn uit Rotter. waarvoor ook nu grote belang ing bestond, gasten werden ontvangen door orzitter van de N.V. Padox-Pa- '0, de heer J. Bekkering, die al- een aangename en succesvolle toewenste. Direct hierna begon ledstrijd. Toen de vistijd verstre- was bleek, dat de leden van de V. Padox-Panagro belangrijk meer tsjes hadden verschalkt dan de le- !U ran de firma v. d. Toom zodat i'oor de tweede maal in het bezit [amen van de door de firma v. d. )m beschikbaar gestelde wisselbe- le individuele uitslag was: 1. T. jas, 2. M. Veriindt, 3. J. Zwaan, 4. Ouwehand 5. D. Hondiers, 6. P. derman, 7. J. van Leeuwen, 8. D. Safceveren, 9. H. Boere, 10. A. Es- Chronische zieken hadden leuke dag Öe gemeente "Warmond heeft de Tonische patiënten van de afde- g Voorschoten van de Vereniging fc Zonnebloem" een prettige mid- I bezorgd. Nadat de patiënten in I salonboot een tocht hadden ge- Jakt over de Kagerplassen werden Ij naar 't Trefpunt gereden waar werden verwelkomd door da burgemeester, de heer 'F. Vergeer, in tegenwoordigheid |i de gemeentesecretaris, de heer TPieterse en ds. Boonstra. ipe heer Vergeer bracht in de fereerste plaats dank aan het Kerkbestuur, dat geheel langeloos 't Trefpunt voor deze jtvangst beschikbaar had gesteld. gemeentebestuur, zei hij, is ver- dat U het aanbod om een aan onze mooie gemeente te fengen, hebt aanvaard, en wij zul- P U gaame laten zien hoe men fer woont en werkt. Nadat aan de patiënten verver- waren aangeboden werd een gemaakt door het dorp en zij het mooie zomerweer werd de gasten, die toch zoveel missen een mooie en aange- pne middag, waarbij zij zeker pen hebben ervaren dat zij kun- |i rekenen op de steun en het me- Jeven van hen. die voor dit leed zijn gebleven. warmunda won en verloor Pp het gemeentelijk sportpark ,,'t erbos" werd zaterdagavond twee landschappelijke voetbalwedstrij- P gespeeld tussen elftallen van en Vespucci uit Amster- fn. Warmunda 1 bond de strijd tegen Vespucci 1 en won deze Istrijd met 53, nadat de rust i ingegaan met een 21 voor tong. Warmunda 4 speelde tegen ppucci 5 en verloor deze strijd '.,2—3. Ruststand 12- marktberichten bAAR, 22 aug. Augurken: terd 88, basterd 69-85, grof A ?8, grof 28-30, knorrels 20-31, bom- 7-21 alles per kg. fATWIJK AAN DEN RIJN, 22 aug. Groenteveiling: waspeen per kist: A2 28.0-3.70, BI 1.80-2.30, 2.00, bospeen per 100 bos 16-20, per 100 st.. 6 st. per bak Xtra 63-71, Al 53-75, A2 13-47, 8 st. bak A-extra 51-54, Al 45-51, A2 50, BI 15, B2 15, groenekool 7-11, jpeen 17.000 kg, bloemkool 10.000 st. [OTTERDAM, 24 aug. Veemarkt: l&le aanvoer 1683, vette koeien en W 1123, varkens 560 stuks. (resp. Ie, 2e en 3e kwal.) to koeien (in ets per kg) 400-425, 355-370; varkens (levend ge- handel kalm, prijzen gedrukt prima's boven notering, worst ten f 3.45-3.60 per kg; varkens (le id gew.) even minder, redelijk, goed Bhoudend, prima vleesvarkens bo- 1 notering, zware varkens f 1.70-1.75 kg, slachtzeugen f 1.55-1.65 p. kg. de jubilaris zeer mee was ingeno men. De dirigent, de heer L. Th. Jansen was helaas verhinderd. Hij moest een concert dirigeren, doch de voor zitter van de harmonie, de heer H. J. Lelieveld, nam de honneurs waar en huldigde de heer Karremans niet als het oudste lid in jaren, maar wel als het oudste lid van de vereniging. Hij stelde hem als voorbeeld voor de jongeren. Ook oud-dirigent, de heer B. van Veen, die hem 6 jaar had meege maakt, roemde hem om zijn accu raat werken en concentratie van geest. Pastoor M. M. Out, wethouder G. Schrama, de heer C. Fortamier en de heer J. Lekkerkerker en nog vele anderen kwamen om de heer Kar remans te complimenteren. Na de receptie bleef men nog geruime tijd bijeen om in „familiekring" dit wel zeer bijzondere jubileum te vieren. Toernooi Danaiden De Danaiden organiseerde giste ren speciaal voor haar Engelse gas ten uit Croydon een korfbaltoernooi, waaraan deelnamen :GKV combi natie eerste en tweede twaalftal), D (12), Biko uit Bilthoven, Croydon en De Danaiden.2 De aandacht ging natuurlijk voor al uit naar de prestaties van de Engelse bezoekers, wier prestaties iets tegenvielen. Het was ook daarom zo jammer, dat zij niet met de eerste prijs gingen strijken, omdat deze be stond uit onvervalste Leidse huts potten. Croydon was ingedeeld in de eer ste afdeling met Danaiden, GKV, DKC. De uitslagen waren: Croydon - Danaiden 1—2, DKC - GKV 5—3, Danaiden - DKC 1—1, GKV - Croy don 51, Croydon - DKC 17, Da naiden - GKV 21. Danaiden en DKC eindigden met gelijk aantal punten, waarna straf- worpen de beslissing ten gunste van de scholieren brachten. In de twee de afdeling met Biko, Danaiden 3, DKC 2—3, GKV 2—3, won DKC voor Biko. 's Avonds bood men de sportlieden uit Croydon een feestavond aan. KATWIJK AAN ZEE De reeks evenementen, georgani seerd door de VVV Katwijk wordt besloten met de grote jaarlijkse tap toeparade die Avordt ghouden op donderdag 27 augustus, 's avonds 8 Deze parade wordt iets anders ge organiseerd, dan vorige jaren. De deelnemende korpsen zullen arriveren op het Emmaplein en vervolgens op marcheren naar Noord- en Zuid- Boulevard. Om ongeveer kwart over tien geven verschillende grote korp sen ieder een afzonderlijke show. Reeds thans staat de deelneming van acht korpsen vast: Ahoy, Rotter dam; Trommelaere van Roesendaele; K. en G. uit Leiden; Trompetter- en Jachthoornkorps Prins Bernhard uit Den Haag; DWS uit Rijnsburg; Drumband Amicitia te Katwijk aan Zee; Drumband DVS uit Katwijk aan Zee en Muziekkorps Scheepjes- wolfabriek te Veenendaal. VOOR GOED DOEL Enige jongens en meisjes uit Kat wijk aan Zee hebben aan him vakan tie een mooie en nuttige bestemming gegeven. Zy verzamelden op het strand schelpen en maakten daarvan leuke figuurtjes, die door hen werden verkocht. Zij hadden vorige week reeds f 100 bij elkaar. Dit geld geven zij een goede bestemming: de pa tiëntjes van het Rotterdamsch Zee hospitium zullen ervan kunnen pro- HAZERSWOUDE Voetballer brak been De Hazerswoudse voetballer J. Franken, zaterdag deelnemend als lid van de Hazerswoudse Boys aan de ontmoeting Boskoop 3Hazers woudse Boys 3, brak tijdens de wed strijd een been. Bij de stand 22 werd de wedstrijd gestaakt. Andere uitslagen van de Hazers woudse Boys-oefencampagne: Ha zerswoudse Boys 1ARC 2 11 Boskoop 1Hazerswoudse Boys 2 45; Boskoop 2Hazerswoudse Boys 60; Boskoop 4Hazerswoudse Boys 5 12—2. Zaterdagavond hebben de leden van Hazerswoudse Boys in intieme sfeer het kampioenschap van het eerste elftal gevierd. Namens de sup porters werd eerst nog een wedstrijd bal aangeboden, voordat Harry Touw en de zijnen een amusementspro gramma presenteerden. SASSENHEIM Ter Leede verloor Het met een groot aantal invallers spelende Ter Leede heeft zaterdag, middag tegen derde klasser DOTO uit Pernis geen schijn van kans ge had. De DOTO-ploeg sloot beter in haar combinaties, speelde een tempo hoger en slaagde erin de aanvallen af te ronden. Bij de Sassenheimers waren de primaire beginselen van het voetballen zoek. Het feit dat de twee (junior) buitenspelers Van Loo De Graaf reeds een wedstrijd had den gespeeld, was hier natuurlijk niet vreemd aan, evenals het gemis van o.a. Manus Molenaar, Van Ginho- ven, Geuzen en De Bruin. Optimistisch voor de zaterdag be ginnende competitie kan men bij Ter Leede zeker niet zijn. TER LEEDE—DOTO 1—5. Scorever- loop: A. Groeneboom 01 en 02, J. de Ronde 03, D. van Biezen 13, rust, J. de Ronde 14 en 1—5. NieuAve expeditie naar Zuidpool Begin volgend jaar zal hoogstwaar schijnlijk een tweede Belgisch-Neder landse expeditie naar de Zuidpool vertrekken. De nieuwe ploeg zal de huidige expeditie gaan aflossen. De Nederlandse deelname is alleen nog afhankelijk van de officiële goedkeu ring van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen. Dit heeft de kapitein-ter-zee ir. Langeraar, chef hydrografische dienst van de Koninklijke Marine, in een vraaggesprek met de KRO meege deeld. BjJ de strijd om Boekavoe, de hoofdstad van de Kongolese provin cie Kivoe, die vrijdag door troepen van de centrale regering op de op standelingen werd heroverd, zijn vierhonderd rebellen gesneuveld. On der hen bevonden zich hun militaire leider, Nicolas Olenga, en een aantal officieren van het „bevrijdingsleger". Volgens Radio-Leopoldstad staat nu definitief vast dat de actie dei- rebellen tegen Boekavoe vanuit Stan- leystad werd geleid. Het regerings leger maakte een aanzienlijke hoe veelheid wapens en voertuigen buit. Het verloor bij de operatie enkele tientallen manschappen. LEIDERDORP De publieke belangstelling voor het diploma zwemmen C en D, afge nomen door de heren Noorlander en H. v. d. Reyden, in het zwembad aan de Ericalaan donderdag- en vrijdagavond was bijzonder groot. Alle kandidaten slaagden. Diploma C: Marion Gusselhoven, Paula Otto. Yvonne Gusselhoven, Arie van Turnhout, Nicolette Ham, Hetty Bloemendaal, R. Hop, Piet van Egmond, Jaap Verseput, Giel Hoogeboom, Jeanette v. d. Berg, An- nelis Serné. Nel Mom. Diploma D: Kees de Koning, An- dré Filippo, Aria Woelders, Leneke van Egmond. Pim Slierings, Jan Theunissen. Anneke Verwey, Marina van Beveren, de heer D. Hendrlkse. Diploma B: mevrouw A. P. Cor- pel. Diploma A: De dames T. Hoekse- ma en P. Fritz en de heren J. van Drie, H. van Deursen, H. Jacobs en H. Corpel. Afscheid e. Sleeboom In verband met zijn benoeming aan de Chr. Lagere Technische School in Leiden, zal het hoofd van de School met de Bijbel aan de Kastanjelaan, de heer E. Sleeboom, op 1 september de school verlaten. Het bestuur van de hervormde school vereniging stelt allen, die daar prijs op stellen, in de gelegen heid afscheid te nemen van de heer en mevrouw Sleeboom tijdens een receptie, die gehouden zal worden vrijdag 4 september, 's avonds van 7.30 tot 9 uur in het Gebouw Eiken laan. Aan het begin van de receptie zullen de leerlingen van de school een afscheidscadeau aanbieden. Diepvriestreiler Momenteel is de moderne Engelse vriestreiler "Ross Valiant" van de Ross Group te Grimsby voor zijn eerste reis uitgevaren. Dit schip is in staat om de gehele lading vis als diepvriesartikel aan te voeren. Dit schip is de eerste van een serie van tien treilers. De bemanning bestaat uit 25 koppen. De treiler is in staat 400 ton diepvries aan te voeren. Dit betekent 8000 kisten vis van 50 kg, ontkopt, schoongemaakt en gefileerd. Ongunstig haringseizoen Tot en met heden is het haringsei zoen voor de Schotse drifters zeer ongunstig verlopen. Aan de westkust van Schotland is in de havens Mal- laig en Ullapool meer aanvoer ge komen. De prijs van de verse haring is hoog. Zo werd vorige week in Aber deen 104 sh tot 226 sh per cran be taald. Dit seizoen werd tot 15 aug. 36.595 cran haring aangevoerd voor 'n waarde van 239.690 tegen 45.705 cran van 270.510 in dezelfde perio de van 1963. Vissersboot gezonken De Spaanse vissersboot „Moena" ls ter hoogte van de kust van West- Afrika gezonken. Voor het leven van de 15 opvarenden wordt gevreesd. In middels zijn zeven lijken door een ander Spaans vissersvaartuig gebor gen. Veel haring hij Whitby Verschillende vissersboten uit de Ingelse vissersplaats Whitby schake len nu over op de haringvisserij. Drie plaatselijke boten hadden reeds goe de vangsten gedaan. Volgens berich ten van onze Nederlandse vissers werd op de Whitbygronden veel ha ring gevangen. Activiteit in Walvis Baai In Walvis Baai (Zuidwest-Afrika) is opnieuw een pilchard-conserven- fabriek geopend. Deze fabriek kostte een miljoen Rand 500.000) en heeft een capaciteit van 90.000 ton per jaar. Dit is thans de zevende fa briek van dit type in de Walvis Baai- area. Grote produktie in Chili Het ministerie van Landbouw en Visserij in de Zuidamerikaanse staat Chili had vorig jaar een totale pro duktie (van vis- en visprodukten) van 762.220 ton. Deze produktie was in 1962 643.198 ton. De voornaamste produkten zijn vismeel en visolie. Chili is de tweede belangrijke vis serijnatie in Zuid-Amerika. Peru is nummer één. In de Houtrust-rotonde wordt vol gende week in de nacht van zaterdag op zondag een jazz-marathon gehou den, die van het middernachtelijk uui tot zes uur 's morgens zal duren. Er nemen Nederlandse en Engelse bands aan deel en ook zal het publiek zowel uit Nederlandse als Engelse jazz liefhebbers bestaan. Amsterdam heeft sinds jaren zijn jazz-nachtconcerten. In Londen kent men z.g. „all-nighters", waarin een aantal orkesten afwisselend de gehele nacht tot zes uur in de ochtend speelt, gedeeltelijk voor een aandach tig luisterend, deels voor dansend publiek. Den Haag krijgt nu een dergelijk festijn naar Engels voorbeeld. Ook door het publiek en de cee- werkende bands zal aan deze nacht een Engels cachet gegeven worden, van de stoomvaart mij „Zeeland" (in de oorlog gebruikt als troepen trans portschip, na de bevrijding omgeto verd tot luxe passagierschip) zal n.l. een 250-tal Engelse jazzfans nakr ons land brengen tezamen met een aantal Britse bands, die aan de ma nifestatie zullen deelnemen, t.w. de London City Stompers, de band van Ken Colyer (een der pioniers van de Engelse New Orleans revival) en de Art Woods Rhythm and Blues Combo. Van Nederlandse zijde zullen op treden de ook in Engeland bekende Dutch Swing College Bond. Verder de Stork Town Dixie Kids, en Jack van Poll. De tocht wordt georganiseerd door de London City Agency, een der jongste jazz-impressariaten in En geland, in samenwerking met de bij de nat. jazz-federatie aangesloten jazz-clubs-en-promotors. De jazz- manifestatie wordt georganiseerd door Wouter van Gooi onder auspi ciën van de Haagse Jazz Club. Het zal bestaan uit twee gedeelten: een concert, aanvangende om midder nacht en een bal van ongeveer half vier tot zes uur 's morgens. Het centraal comité van de Ita liaanse communistische party zal woensdag a,s. bijeenkomen ter ver kiezing van een nieuwe secretaris generaal, als opvolger van de vrijdag in Jalta overleden Palmiro Toglatti. Volgens communistische kringen zal de adjunct secretaris-generaal Luigi Longo als opvolger worden voor gesteld. Het stoffelijk hulsel van Togliatti, dat per vliegtuig via Moskou naar Rome is gebracht, zal dinsdag voor lopig worden bijgezet op het niet- rooms-katholieke deel van de Vera- no begraafplaats, het belangrijkste kerkhof van Rome. Later zal het worden overgebracht naar het even eens niet-rooms-karholieke „Engelse kerkhof" aan de rand van de Itali aanse hoofdstad, waar o.a. de En gelse dichters Keats en Shelley rus ten. Ook is daar het stoffelijk over schot van de oprichters van de Ita liaanse communistische partij, An tonio Gramsci, bijgezet. Volgens een woordvoerde van de communistische partij is men er niet in geslaagd, op tijd alle formalitei ten te vervullen welke nodig zijn een niet-rooms-katholieke Italiaan te begraven op het „Engelse kerk hof". Hiervoor moet een „college van ambassadeurs bijeengekomen, doch vele diplomaten zijn uit de stad. Onder grote belangstelling heeft de heer W. Prins zyn zilveren jubileum by de N.V. Verenigde Touwfabrieken in Leiderdorp gevierd. Hij werd tij dens een bijeenkomst in de kantine op hartelijke wijze toegesproken door de directeur, de heer H. B. Haan appeL De heer Haanappel wees erop, dat die heer Prins na werkzaam te zijn geweest op de afdelingen spinnerij en weverij twintig jaar geleden werd overgeplaatst naar het bedrijfskan- toor van de staalfabriek. Op velerlei wijzen heeft hij zich verdienstelijk gemaakt voor het bedrijf en ook heeft hij steeds in allerlei functies de belangen van het personeel ge- dienld. Als aandenken aan deze dag overhandigde de heer Haanappel de VOORSCHOTEN In het door SVLC te Voorscho- trn georganiseerde voetbaltoemooiLL om de „Gouden Leeuw" kwamen zondagmiddag de overgebleven vier elftallen in het veld. „De vergulde Gouden LeeuAv" ging aan het eind vam de zondagmiddag van Leidse handen over in Haagse handen. Pos talia, de Haagse vierde klasser, be wees overduidelijk de sterkste te zyn en ging met recht en ere met de begeerde trofee naar huis. Bij loting kwamen in de halve finale uit MMO uit Hoogmade te gen Docos uit Leiden, Rouwkoop uit Voorschoten tegen Postalia uit Den Haah. Postalia was in de halve fi nale gekomen door vorige week het Voorschotense SVLC te verslaan, thans bond het Voorschotense Rouw koop aan de zegekar. Rouwkoop moest met 38 genoegen nemen. De Haagse mannen van de P.T.T. wa ren ondanks fel verzet de meerder van het veld. Een verrassing was de uitslag van MMO tegen Docos. Docos, trofee houder, was in de finale gekomen door vorige week de 3de klasse Fo- reholte te verslaan, thans echter moest het de meerdere erkennen in de 1ste klasser van de Leidse voet balbond MMO. Met 32 werd Do cos verslagen. De wedstrijden verliepen in een goede sfeer en mochten zich verheu gen in grote belangstelling. Een over het geheel genomen be- ter spelend Rouwkoop heeft het in de oefenwedstrijd tegen het Haagse tius niet®tot een overwinning kunnen brengen. De Hagenaars had nogal wat wijzigingen in hun ploeg aan gebracht en slaagden er zowaar in een 31 achterstand weg te wer ken. De eindstand werd 44. Score verloop: Vaatjes 01, OuwehandBar mento 21, rust, Van Leeuwen 31, Abdoel 32, Baatjes 33, Flier 34 Roest 44. Op 8september zal het een halve eeuAV geleden zjjn, dat het echtpaar Gjjsbertus Lamboo en Martina Tet- teroo elkaar trouw voor het leven beloofden in de St. Laurentiuskerk Voorschoten. De heer Lamboo is een geboren en getogen Voorschotenaar. Geboren op 18januari 1888, kwam hij op zijn 12e jaar in de bloembollenteelt bij de N.V. Gebr. Eggink. Daar werd hij een expert in het kweken van nieuwe ïn. De gezondheid liet echter veel te wensen over en na een ernsti ge hartaanval, werd hij op 50-jarige leeftijd invalide verklaard. De ge zondheid bleef echter constant, zo de heer Lamboo nog steeds, zij het op voorzichtige wijze, kon deel nemen aan het Voorschotense leven. Tot vorig jaar was hij steeds iedere zondag te vinden op de tribune van SVLV, waar hij met zijn echtgenote de verrichtingen volgde van „zijn club". Het bruidspaar heeft 14 kinderen, een zoon sneuvelde in 1940 bij Dor drecht. Tien kinderen hebben bij toerbeurt de kleuren van SVLV ver dedigd in het eerste elftal. Zo was het geen toevalligheid, dat de kinde- ZWAMMERDAM Bromfietser gewond Zondagavond omstreeks 8 uur erden omwonenden aan de Brede- rodestraat opgeschrikt door een klap, welke kennelijk het gevolg Avas van een ernstige aanrijding op de straat weg, waar op dat ogenblik tientallen auto's in file voorbij kwamen. Inderdaad had er een ernstige aan rijding plaats gevonden, waarbij de heer H. G. van 't Hoog het slacht offer was. Uit de richting Bodegra ven reed die heer Van 't Hoog op het rijwielpad op zijn bromfiets. Hij stak rijdende vanaf het rijwielpad de rijksstraatweg over, op een plaats die geen oversteekplaats is. Mede waar schijnlijk door het invallen van de schemering heeft de heer Van 't Hoog de uit de richting Alphen a. d. Rijn naderende Duitse auto niet of te laat opgemerkt. Zijn bromfiets werd gegrepen, terwijl de berijder over een behoorlijke afstand over het wegdek werd geslingerd, waar hij be wusteloos bleef liggen. De Duitse autobestuurder heeft alles gedaan om de aanrijding be voorkomen. De Zwammerdammer kreeg een hersen schudding en uitwendige verwondin gen. Er was veel materiële schade. ren Laboo zaterdagmiddag een SVLV combinatie uitgedaagd hadden om tegen de familie te spelen. De bal ging van L.AMBOO NAAR Laboo en weer terug naar Lamboo en de SVLV-combinatie moest een neder laag slikken van 54. De kinderen werden aangevuurd door de bruid, geboren in Stompwijk op 15 maart 1891, die zelf de aftrap verrichtte. De bruidegom is zo juist hersteld van een ernstige ziekte en kon ditmaal niet op de tribune plaats nemen. Op 8 september zal er feest zijn in het Bondgebouw en naast de ei gen kinderen, de 40 klein-kinderen en 3 achter-kleinkinderen zal er' menig handje geschud moeten wor den met de dorpsgenoten, want wie de familie Lamboo niet kent, die is toch echt een vreemdeling in Voor schoten. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur xun. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 zilveren VT-legpenning, de zilveren VT-draagspeld en een envelop met inhoud. De bedrijfsleider van de staalfa briek, hoofdingenieur D. J. v. d. Moortel, prees de prettige samen werking met de heer Prins en noem de een van de moeilijkste facetten van diens arbeid de supervisie op de kwaliteit van het staaldraad en de in het bedrijf vervaardigde staalka bels. Vele collega's voerden daarna het woord en boden zowel aan de heer Prins als aan diens echtgenote ge schenken aan. Met enige welgekozen woorden dankte de jubilaris voor de hem ten deel gevallen hulde. WASSENAAR Inlichtingen gevraagd over verkeersongeval Zaterdagavond omstreeks half tien heeft zich op het fietspad langs de Rijksstraatweg, ter hoogte van de buitenplaats „De Hartenkamp" een aanrijding voorgedaan, veroorzaakt door twee bromfietsers, die vanuit de richting Den Haag kwamen. Bij het passeren van enkele fietsers werd door een der bromfietsers een fiets geraakt met het gevolg, dat een 14- jarige jongen uit Den Haag kwam te vallen, terwijl zijn fiets midden op het fietspad viel. Van de andere kant naderde op dat moment een 20-jarige bromfietser, die als gevolg van het onverantwoorde rijden van een der twee bromfietsers moest uitwijken. Hij viel over de op het fietspad lig gende fiets en liep tal van schaaf wonden op, terwijl zijn bromfiets en de fiets ernstig werden beschadigd. De beide bromfietsers zijn doorgere den in de richting Leiden. De ver keerspolitie verzoekt ieder, die om trent deze bromfietsers inlichtingen kan verstrekken, zich met haar in verbinding te stellen (tel. 01751-3333). Tafelkeuring konijnen Op zaterdag 5 september as. orga niseert de Pluimveevereniging Wasse naar in het Wapen van Wassenaar aan het Plein een tafelkeuring van konijnen, welke in de loop van het jaar 1964 zijn geboren. De te keuren dieren worden in drie klassen onder gebracht en voor elke klasse is een aantal prijzen beschikbaar. Als keur meester treedt op de heer J. West hoek. De heer J. van Egmond, Bloem- luststraat 78 behandelt de inschrij vingen. De keuring begint te 2 uur. Afscheid van kapelaan Zoals bekend is kapelaan L. Ber- genhenegouwen van de St.-Joseph- parochie benoemd tot moderator van het St.-Albertcollege. Vrijdag zal hij de pastorie aan de Van Cranenburch- laan verlaten en zijn intrek nemen op zijn nieuwe adres: Eikenlaan 3. Woensdagavond van 8 uur tot half tien is er voor iedereen gelegenheid afscheid van hem te nemen in ge bouw Sion aan de Violierenweg. Kape laan Bergenhenegouwen heeft twee jaren in de St.-Josephparochie ge werkt. Een lichte brug over de rivier de Coroni bij de Oostvenezolaanse stad Puerto Ordaz is gisteren ingestort, waardoor een aantal toeristen in het water viel. Tenminste zes VenezoLa nen zijn hierbtj om het leven geko- beursoverzicht Amsterdam 24 agustus De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag vriende lijker geweest. Het waren vooral de Philipsaandelen die hier de toon aangaven. Dit als gevolg van wat lokale en Zwitserse vTaag. Verder A'onden in deze hoek enkele dek kingsaankopen plaats. Dit alles be tekende echter niet, dat de handel in de Philipshoek ruim was, het ging er kalm toe. Dit geldt trouwens voor alle hoofdfondsen. Philips deed f 152.80, tegen vrijdag als slotprijs f 151.60. Later daalde de koers tot f 152.60. Ook Unilevers lagen goed op f 144,20, plus 40 cent. Verder bleven Kon. Olie, Hoogovens en AKU prijshoudend op resp. f163.70, 598 en 45916Van Wall Street ging in Amsterdam een lichite stimulans uit. De Newyorkse beurs sloot vrijdag vast voor enkele spoor wegaandelen op mogelijke fusies. Verder boekten de Nederlandse hoofdfondsen er kleine koerswinsten. Op Internationaal politiek terrein waren over het weekeinde geen be richten binnengekomen, die de markt in Amsterdam nadelig konden beïnvloeden. Zoals de laatste tijd gebruikelijk werden de aandelen Centrale Suiker in een open hoek verhandeld. De koers steeg van 448 tot 452, de hoogste koers van de laatste maanden. De stukken verlie ten de markt op ca. 450 (444). In de REM-aandelcn Avordt dage lijks volstaan met één notering bij het sluiten van de markt. Dit op ver zoek van het beursbestuur. Er werd een adviesprijs gegeven van f30, of wel 150% voor een stukje van nom. f20. In de Scheepvaartsector gaven de koersen geen verandering van enige betekenis te zien ten opzichte van die van vrijdag. Ook de leidende cul tures waren praktisch onveranderdi De stemming op de Staatsfondsen- markt was eerder iets gemaakelijker. In aandelen Stadhouderslaan werd op advies van het beursbestuur geen notering opgemaakt in verband met een bericht, dat de Westlandsche Hy potheekbank een bod doet op aan delen Stadhouderslaan van 975%. De laatstgedane notering was 790. Kon. Zout-Ketjen verraste de beurs met prachtige cijfers over het eerste halfjaar 1964. De netto winst over dit half jaar bedroeg f20,1 min, tegen f 17.9 min in 't tweede halfjaar 1963 en f 14,6 min in het eerste halfjaar 1963, toen de strenge winter van in vloed was op de cijfers. De stukken werden 20 punten hoger op 850 gead viseerd. Maandag 24 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Ned. '58 4^ Ned. '59 4^ Ned '60-1 4% Ned. '60-11 4!£ Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '53 3% Ned. Gb obi. 3% Ned. '47 3y2 Ned '51 3% Ned '53 I-n 3 Vi Ned. '56 3% Ned '48 3% Ned bel. cert. 3Vt Ned '50 I-n 3% Ned '54 I-n 3% Ned '55 13% Ned '55 n 3% Ned '37 3 Ned Gb. ob. '46 3 Ned. dol In. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Indië '37 3 Indië *37 A 3 Ned wonbl '57 6 N. won.bl. *58-'59 Ned. wonbl '60 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber no lio% Ver. HVA-miJ. 145% 145% AKU. 459% 459% Deli Mij cert. 123.50 123 50 Hoogovens cert. 597 599 Philips gem. bez. 151.65* 152.55 Unilever cert. 143.85 14410 Dordtse petr. 750 744 Kon P (50 f 20) 163.65 163.25 Holl. Amer. Lijn 104% 104% Java China Pak. 147 143 KLM. 62.80 62 Kon Ned St.boot 140% 149 Kon Paket Mij. 152% 152 Btoomv My Ned. 139% 138% Niev Goudr cert 101% 101 v. Ommeren cert. 250 250 Kon. Rott. Llovd 141 140 N Scheepv Unie 131% 130% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES vorige slotkoers koers v. heden 94% 93% 93 92% 92% 91% 91% 91% 89 bi 89 ft 89% 89% 85 3 85 8 70% ,91% 80 915 87% 87 85U 85% 79% 79% 77% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 85% 85 84% 84% 89 %b 90 96%* 90 ft 96%* 92 91% 101% 101 ft 91% 91% 91% 91% Prov. en Gem.Ienlngen A'dam '47 3% 90 A'dam '48 3% 90 R'dam '52-1 4% 92' 1 Idem '37 I-ITI3% 90% 90 Bankwezen Bank N. G. 85' 5% 98% 98% tdem '58 6 94% 94 idem '64 5 94% 94% d. N WH '52 4% 91% 91% BVG Rspbr '52 163 161% BVG Rspbr f500 138% 138 Industr. Obligaties Philips Dol '61 87 87 Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 in 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag '52 I 7% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl, 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Tnterunie f 50203 203 Nefo f50.— 109.50 109.50 Robecc 233 233 Unitaf f 50 497 498 Ver Bez v. 94 f50 135 135 Amst Bank 370% 370 Cultuurbank 24 23 Holl Bank eert. 245 245% Ned Handelmy. 306 302 Ned Mid bank 105 105 Rott Bank 331% 330% Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 595% 593 Berkei's Pat. 216 217% Borsumy -Wehry 71 Bronsw. 150% 153% Calvé Delft eert. 970% 972 K Pap v Gelder 161 160 K Ned Grofsm. 113% 111% De Gruyter prefb 136 136% Holl Constructie 475 Ing.bur v Brdjv 152 152% Internatio 289 287 v Kemp en Beg 135% 135 Kon Zout Ketlen 832% 865 Leidse Wolsprij 451 447% Müller en Co NB 283 287 Ned Kabelfabr 342 340% Philips pref 52 52 Rott Drooe-d MU 291% 291 Ver Mach fabr. 195 192% Ver Touwfabr. 375 380 Vihamy 159 157 Walvisvaart 68% 68% Wernink's BetjTnj 216 Wilton Filenoord 189 190 v Wtlk - Heringa 125 129% Zaalberg H8x 116 Mjjnboow en petroleum Bill ton 2de r. 435% 436 Kon Petr (f20) 163.90 162 Amer fondsen Canad Paclfio R. 46Vb 46% Intern Nickel 84% 85% Anaconda 44^ 44% Bethlehem Steel 37% 37% Cities Service 72% 72 General Motors 94 93% Kennecott 86% 86% Republic Steel 47% 45% Shell Oil 47% 47ft Hniof Pacific 43ff 43% Un States Steel 58 58 VERKLARING DER TEKENS

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9