Lia Hinten vestigt hordenrecord: 10.8 nieuw sec. ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN MET BEHOORLIJKE PRESTATIES TWEE TITELS VOOR LEIDEN; VAN HEEK DERDE MET SPEER Goed gehalte Twee dagen werpen lopen en springen KNAU WIKT NOC BESCHIKT Ook Lagrand mag naar Tokio Bouw van Wijk weer in Vrijheidsk lasse Hockeyteam tegen Groot-Brittannië Belg Troubadour won Merevelds recordprijs Koersen Duindigt I LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 (Van onze atletiekmedewerker) De dit weekeinde in Beverwijk gehouden Nederlandse atletiek- ampioenschappen zijn uitgegroeid tot een waarlijk hoogtepunt jn het zo belangrijke Olympische seizoen. Vele jaren dient men (rug te gaan in de geschiedenis van deze titelstrijd om een wed- ^ijd te vinden waarbij men letterlijk alls mee had: het mooiste teer. dat men zich kon wensen, een voortreffelijke organisatie op »n schitterend onderhouden sportcomplex en tenslotte de wil van j deelnemers om niet alleen een medaille te winnen, maar daarbij hkeen prestatie van formaat te leveren. iezield door de Tokio-geest eri ge- gesteund door de drie bovenge- mde punten kwamen vele ver dingen van prima gehalte tot ld. Ster van de wedstrijd werd de •ke Lia Hinten uit Tilburg. Zater- won zy de finale 80 m horden op (tekende wyze in de nieuwe Ne- landse recordtijd van 10.8 sec. d record op haar naam met 10.9). »r daarmee was zij nog niet aan einde van haar Latijn, want zon- tveroverde zy in de ongun- Je buitenbaan lopend op even 'ïke manier de titel op de 200 m de voor een vijfkampster loffe- e tyd van 24.4 sec. Luitji ies Inmiddellijk na Lia Hinten dient Jeugdige Haagse sprinter Hans tjes te worden genoemd. Op de m kwam hij wederom tot twee r toe tot 10.4. In eigen land heeft Hagenaar op dit moment geen i rle tegenstand van formaat. Des- anks blijft het een lust voor het deze rassprinter na 50 meter i zyn concurrenten te zien weg- }n: zo gemakkelijk en zo snel: |i mag nog meer van dit tweetal Pachten. Geen wonder dan ook Lia Hinten bij de dames en Frans Ijes bij de heren de speciale prij- van het gemeentebestuur van Be dijk in ontvangst mochten nemen. GERDA KRAAN goede gangmaakster beloven iets voor de toekomst. Dat mogen wy eveneens zeggen van Tilly v. d. Zwaard en Hilda van Doorn, die op de 400 meter tot redelijke tij den kwamen n.L 55.1 en 55.9. Voor succes in Tokio moet er echter nog 1.5 seconde van de tijd van de win nares af Revanche ook voor Chris Konings (Zaanland), die nu voor de derde achtereenvolgende maal de 800 meter won. Boekte hij vorig jaar boe-boe geroep na een verboemeld tempo in de eerste ronde thans ging hij reeds na 400 meter onweerstaanbaar naar voren en liep toen alleen nog tegen het horloge. Tijd 1.51.8, waar mede hij duidelijk heeft aangetoond dat hij de laatste jaren toch wel de juiste kampioen was. Nog een man streed alleen voor zijn laatste kans op de 1500 meter, nl. Henk Snepvan gers (Bergen op Zoom). Van start tot finish aan de leiding met een laatste ronde, waarin hij iedereen van zich af wist te schudden. Het werd een goede 3.48.3. Jammer dat hij zo laat in het seizoen heeft in gezien dat zyn grote kracht nog steeds ligt op de middenafstand in plaats van 5.000 meter Verrassingen Fraaie races ook op de 5000 en de 10.000 meter. Vjjf man gingen steeds aan kop op de eerste afstand nl. Del- noye. De Bruyn, Schooltink, Beelen en een nieuweling uit Maastricht Op den Oordt. In de voorlaatste ronde moest De Bruyn lossen en na het luiden van de bel ook Schooltink. Prachtig ging Piet Beelen van De Spartaan achter Joep Delnoye aan, maar tweehonderd meter voor de finish moest ook de Lissenaar lossen. Voor Delnoye scheen de titel voor het grijpen, maar hij zag niet wat er zich achter hem afspeeld: Piet Bee len werd gepasseerd door de nieuwe ling Op den Oordt. Deze kwam met een razende eindsprint op een ver moeide Delnoye afstevenen die zich enige meters vóór de finish nog ge passeerd zag. Maar zondag liet de ervaren Delnoye zich niet verrassen. Na goed lopen van hem en de Arn hemmer Schooltink op de 10 km ging hij er na 9 km tussenuit en werd toen verdiend Nederlands kampioen. Tegenvallers van Herpen (47.9) en de 110 meter horden van Eef Kamerbeek (145) bleven beneden de verwachtingen. In het technische vlak bezien waren dat ook de prestaties van Cees Koch (55.35), die men nu toch wel eens 58 meter had willen zien werpen: Fred Krikke die op polshoog de titel be haalde met 3.80; Henk Evers, die zelfs niet over de 15 meter kwam bij het nummer driesprong en het ge wone hoogspringen, waarop de Haar lemmer Rein Knol (1.88 m) onze stadgenoot Jan van Heek wiste te onttronen. Van Heek werd met 1.80 vijfde. Op speerwerpen gewonnen door Piet Olafsen uit Hoorn kwam de Hollandman beter voor de dag met een 3e plaats 60.29 m. Ook Wil Hulshof (Bataven) bleef op speer werpen beneden haar kunnen (44.63) Maar zij veroverde in elk geval een tweede titel voor de Sleutelstad. Goed resultaat Leo de Winter zorgde op het ver springen voor een goed resultaat (7.43) en hopelijk is hij daarmede over zijn inzinking heen gekomen. Een van de aardigste races tenslotte was de 400 m horden, waarin good old Jan Parlevliet (V en L) snel van start ging, zijn klasse toonde door met een respectabele voorsprong het laatste rechte eind in te gaan. Daar na bleek zijn gebrek aan conditie. Na de laatste horde werd hij eerst ge passeerd door Dost en deze op zijn beurt vlak voor de eindstreep door de uiteindelijke kampioen Marius Bos, clubgenoot van Parlevliet. De uitslagen van de Nederlandse atletiekkampioenschappen in Bever- wyk luiden: HEREN 100 m.: 1. Luitjes (Trekvogels) 10.4; 2. Vos (PSV) 10.7; 3. Popma (V. en L.) 10.7. 200 m.: 1. Heemskerk (PH) 21.6; 2. v. Hea-pen <GVAV> 21.7; 3. Popma V. en L.) 22.1. 400 m.: 1. v. Herpen (GVAV) 47.9; 2. Vellinga (Blauw Wit) 48.9; 3. Tel (AAC '61) 49.8. 800 m.: 1. Konings (Zaanland) 1.51.8; 2. Jansen (AAC) 1.54.4; 3. Smit (Fortuna) 1.55.5. 1500 m.: 1. Snepvangers (MOC) 3.48.3; 2. Deelstra (Trekvogels) 3.51.-; 3. De Bode (Metro) 3.51.9. 5000 m.: 1. Op den Oordt (AV '34) 14.34.2; 2. Delnoye (Kimbria) 14.34.8; Beelen (Spartaan) 14.37.8. 10.000 m.: 1. Delnoye (Kimbria) 30.50.2 2. Schooltink (Cialfoj 31.02.2; 3. Veldihuijzen (Volt) 31.20. 110 m. horden: 1. Kamerbeek (PSV) 14.9 sec; 2. Bos (V. en L.) 2. Krijnen (Haarlem) 15.1. D m. horden: 1. Bos (V. en L.) sec; 2. Dost (Memphis) 54.2; 3. Parlevliet (V. en L.) 54.8. Discuswerpen: 1. Koch (PP) 55.35 m.; 2. Rebel (Quick) 49.22 3. Timme (Kimbria) 49.10. Pölsstokhoogspringen1. Krikke (Kimibria» 3,80 m.; 2. De Vries (FIT) 3.70; 3. Westerveld (VIF) 3.60. Verspringen: 1. De Winter (AAC) 7.43 m.; 2. Kant (V. en L.) 7.15; 3. Ramschaert (Delta Sport) 7.13. Kogelstoten: 1. v. d. Kruk (AV _D) 15.69 m.; 2. v. Aarts (Hellas) 14.91; 3. Timme (Kimbria) 14.58. Hoogspringen: 1. Knol (Haarlem) 88 m 2 Krijnen (VIF) 1.85; 3. De Waide (Unitas) 1.85. Kogelslingeren: 1. Romanl (V. en L.) 58.27 m.; 2. Schoemaker (LDA) .94; 3. Rebel (Quick) 46.57. Speerwerpen: 1. Olofsen Hollan dia 68.60 m.: 2. v. d. Heyden (AAC) 64.40; 3. v. Heek (Holland) 60.29. Dubbel succes was méér. Buiten Lia Hinten jaden nog twee dames twee keer hoogste platform. Dat waren fe Bljleveld uit Den Haag en Loes Ing uit Amsterdam. Joke won r specialiteit, het verspringen, leen fraaie 6.26 meter, waarmede aantoonde haar constantheid te ben hervonden. Bovendien nam revanche voor de vorig jaar ge- E nederlaag op de 100 meter Ellen Joacim-Ort, die ont- d werd in 11.8 sec., slechts 0,1 na Joke Bijleveld. De blonde Sa k-atlete Loes Boling is er dit jaar f in .Weliswaar bleef zij op dis- beneden haar kunnen (47.75), zy kwam verrassend voor de !by het kogelstoten, waar zy met 1 de totaal door haar zenuwen fogen Corrie van Wyk (DEM Be- Hjk) de grote favoriete na haar van 15.22 meter van vori- naar het tweede plan Zelf stipte Loes Boling nog l aan de Tokiolimiet van 15 m., t in haar laatste poging bereikte leze afstand precies maar raa"kte de grond buiten de ring aan, de worp ongeldig werd Onder de limiet zij Gcrda Kraan, die uitste trekkersdiensten bewees, zag van Eyck-Vos op de 800 meter from kans onder de limiet van b te bljjven. Na Gerda (2.06.7) hte zij in 2.07.en de frisse in- die beide dames achterlieten Hinkstapsprong1. Evers (AV '55) 14.85 m.; 2. Kant (V. en L.» 14.53; 3. De Kort (Taxandria) 14.31. DAMES 100 m.: 1. Joke Bijleveld (Celebes) 11.7; 2. Ellen Joacim (Atmodes) 11.8; 3. Corrie Bakker (Athleta) 11.9 200 m.: 1. Lia Hinten (K. en K.) 24.4; 2. Ellen Joacim (Atmodes) 24.8; 3. Ti'lly v. d. Zwaard (Sagitta) 24.9. 400 m.: 1. Tilly v. d. Zwaard (Sa gitta) 55.1 sec; 2. Hilda v. Doorn (Blauw Wit) 55.9; 3. Martha Ley- deckers (Minerva) 59.6. 800 m.: Gerda Kraan (Bataven) 2.06.7; 2. Janny v. EyckVoö (GAC) 2.07.-; 3. Hilda v. Doorn (Sagitta) 2.13.6. 80 meter horden: 1. Lia Hinten (K en K> 10.8 sec., nieuw Neder lands record; 2. Marja v. d. Staal (Sparta) 11.7; 3. Liberia Lansink (Memphis) 11.8. Hoogspringen: 1. Marian Thomas (DEM) 1.58 m.; 2. Corrie Bleeker (DEM) 1.55; 3/4. Liberia Lansink (Memphis) en Maja v. d. Staal (Sparta) 1.55. Verspringen: 1. Joke Byieveld (Celebes) 6,26 m.; 2. Corrie Bakker (Athleta) 6.09; 3. Ellen Joacim (Atmodes) 6.08. Discuswerpen1Loes Boling (Sagitta) 47.75 m.; 2. Corrie Roovers (Sprint) 42.92 3. Esther Goedhart (Delta Sp.) 42.06. Kogelstoten: 1. Loes Bollhg (Sa gitta) 14.81 m.; 2. Corrie van Wyk (DEM) 14.65; 3. Els v. Noordduyn (Sagitta) 14.35. Speerwerpen1. Wil Hulshof (Bataven) 44.63 m.; 2. Henny de Bruin (Minerva) 41.83; 3. Cary Piller (ADA) 40.37. LIA HINTEN een juichkreet na 80 m horden in 10.8 seconde (Van onze atletiekmedewerker). De atleten hebben dit weekeinde hun gewicht uitgedrukt in de door hen behaalde prestaties tijdens de kampioenswedstrüden op de weegschaal gelegd van het NOC. In totaal zeven dames en twee heren voldeden aan de limiet, gesteld voor deelneming aan de spelen in Tokio. Dat waren Joke Bijleveld (ver 6.26, 100 m 11.7), Corrie Bakker (ver 6.09), Ellen JoacimOrt (ver 6.08), Lia Hinten (80 m horden 10.8 en vijfkamp), Tilly v. d. Zwaard (400 55.1), Gerda Kraan (800 m 2.06.7) en Janny v. EyckVos (800 m 2.07.Bij de heren wierp Cees Koch met de discus boven de limiet van 55 meter en liep Frans Luitjes op de 100 m tot tweemaal toe 10.4 sec. Als tiende gegadigde wordt Eef Kamerbeek voor de tienkamp hier bij gevoegd. Toch hebben deze kampioenschappen enkele verrichtingen opgeleverd, waar nog eens ernstig over moet worden gedacht, zoals de voorzitter van de KNAU, Frans Jutte, dat uit drukte. En dat is inderdaad juist. De limietprestaties waren n.l. zéér scherp gesteld, uitgaande van de allereerste NOC bepalingen: alléén atleten goed voor een finaleplaats worden uitgezonden. By de voor dracht van de andere bonden heeft het NOC héél wat water by de wijn gedaan en daarom kunnen wij ons de woorden van Frans Jutte wel indenken. Vooral wanneer het betreft atleten die de gestelde limieten toevallig net niet op deze wedstrijden hebben behaald maar wel reeds enige ma len daarvoor of zeer dicht in de buurt van de limiet zyn gekomen. Wy denken hierby bijv. aan de Beverwij kse kogelstootster Corrie van wyk, wiens zenuwen tegen de selectiewedstrijd van zondag niet bestand waren, en aan Loes Boling, die met de discus vorige week in Amsterdam minder dan één meter van de limiet afwierp, terwijl zij er nu tegen aan leunde. Ook denken wij aan Ellen Joacim-Ort, die de vyfkamp op slechts 0,1 sec. miste! Ook by de heren kunnen wy enige namen noemen van jongeren die een kans moeten krijgen in grote toernooien, zoals de jeugdige ver springer Leo de Winter en de ster ke 400 m loper Fred van Herpen. Knapen die verrassend uit de hoek kunnen komen. Zeker geldt dit laatste ook voor onze 1500 meter kampioen Henk Snepvangers, een man die op grote wedstrijden nog nimmer heeft teleurgesteld en in dergeiyke wedstrijden naar een grote vorm groeit (zie Belgrado 1962). Waarde kan men de woorden van Frans Jutte derhalve beslist niet ontzeggen. Tenslotte zit de Neder landse sportwereld in de lift naar betere prestaties en dan moet men vooral de jeugdigen een stevige sti mulans geven door hen op het paard te helpen. In dit geval dan in het vliegtuig naar Tokio. ATLETIEK Jeugdwedstrijd van Nieuw Brunhilde Het Leidse Nieuw Brunhilde was zaterdag gastvrouwe voor de mels- jesploegen van Sios Wassenaar i. De Spartaan (Lisse) en Bataven (Leiden). Deze vier verenigingen kwamen tegen elkaar uit in de jeugdcompetitie van het District Zuid-Holland. Na spannende strijd kwam Nieuw Brunhilde als eerste uit de bus met een totaal van 7528 punten. De beste prestaties werden geleverd door het A-meis1e Van Beek (Bataven), die de 100 meter won in 12.9 seconde en het ver springen met 5.04 m. De uitslagen lulden: 100 m. M.A., le serie: 1. D. v. Beek (Bat.) 12,9; 2. G. Koopmans (Sios» 13.-. 2de serie: 1. Parlevliet <Sio6) 13.1; 2. M. C. de Bruin (Spart.) 13.9. 80 m. Meisjes B. 1ste serie: 1. Ch. Jaspers 'Bat.) 11,2; 2. M. v. Beek (Spart.) 11.3. 2de serie: 1. Th. Koot (Spart.) 11.2; 2. Th. Lagerwey (Nw Br.) 11.5. Kogelstoten Meisjes A: 1. W, Taekema (Nw Br.) 9.93 m.; 2. H. Gorter (Nw Br.) 8.86 m. Verspringen Meisjes B: 1. M. v. Beek (Spart.) 4.38 m.; 2. J. Postel (N.B.) 4.30 m.; 3. Th. Wetter (Spart.) 4,23 m. Verspringen Meisjes A: 1. D. van Beek (Bat.) 5.04 m.; 2. G. Koopmans (Sios) 4.76 m.; 3. A. Hoogeboom (Bat.) 4.76 m. Hoogspringen Meisjes B: 1. A. Buissink (Nw. Br.) 1.30 m.; 2. J. Postel (Nw. Br.) 1.30 m.; 3. T. Koot Spartaan) 1.30 m. Estafette 4 x 80 m. A/B: Bataven :2 8 sec; Sios 42.9 sec; Nw. Brunhilde 43.5 sec; De Spartaan 44.5 sec. Eindstand: 1. Nieuw-Brunhllde 7528 pnt; 2. De Bataven 6823 pnt: - SIOS 6360 pnt; 4. De Spartaan 6341 pnt. KANOVAREN Aan de Nederlandse Olympische kano-ploeg bestaande uit vijf heren, is als reserve toegevoegd Cees Lag rand van De Geuzen uit Zaandam. Lagrand heeft zaterdag in Amster dam een trial moeten varen tegen Ru Knuppe om de reserve-plaats van de Olypische ploeg. De kanovaarder uit aan dam toon de zich hierby sterker. Het ligt in de bedoeling dat de heer K. Molman uit Naard en, voor zitter van de bondswedstrijd- com missie van de Nederlandse kano Bond, als chef d'équipe van de Ne derlandse pleog zal optreden in To- kto. JAN VAN HEEK derde op speerwerpen WATERPOLO Sleutelstad klopte Winnipeg Polo Club De spelers van de Winnipeg Water Polo Club hebben hun Nederlandse tournee met een zege kunnen beslui ten. In het Wassenaarse sportfond- senbad wonnen de Canadezen gister middag met niet minder dan 09 van WIK, waardoor de balans precies in evenwicht is gekomen. Tegen de negen nederlagen staan evenzovcle overwinningen. Een resultaat, waarmee leider Gé Simonis best tevreden is. In de twee weken dat „zyn" ploeg heeft ge speeld, is enorm veel geleerd. De wedstrijd, die zaterdagavond in De Vliet tegen De Sleutelstad werd ge speeld, was er het bewys van. Weliswaar won De Sleutelstad deze wedstrijd met 75, maar tot ver in de derde speeltyd had Winnipeg met 3—5 de leiding. Een inzinking in de Canadese ploeg stelde het nagenoeg geheel complete Sleutelstad-team de overwinning te grijpen. Begay opende de score, Jan Dool maakte geiyk en de ex-Hongaar Sza- kacs gaf Winnipeg met de eerste rust een 1—2 voorsprong. Nadat Piet Era dus de geUjkmaker had gescoord, be zorgde Sarenchuk de Canadese ploeg opnieuw de leiding, maar weer kwam De Sleutelstad terug door Bekkering. Toen Sarenchuk het vierde Winni- peg-doelpunt scoorde en Piet Eradus tot tweemaal toe een strafworp miste leek de strijd beslist. Temeer omdat Eddy Szakacs de stand op 3—5 bracht. De inzinking die nu volgde redde De Sleutelstad. Jan Dool, Jan Brede- veld. Piet Eradus en Cock van der Wilk zorgden voor de vier Sleutel stad-doelpunten, die de eindstand op j 7—5 brachten. in de Flnnjollen is de hoofdprys Vanochtend is het Canadese team al bijna een duideiyke zaak. Otto van dai onder leiding van de oud LZC'er de watersportvereniging „Het witte STRIJD OP ALKMAARDERMEER De organisatoren van de zeilwed strijden op het Alkmaarder Meer zijn meer dan tevreden. Elk jaar «orden de initiatiefnemers van dit evenement geplaagd door slecht weer, waardoor men maar al te vaak genoodzaakt Is op een of meer dagen de wedstrijden wegens storm af te gelasten. Dit weekeinde, op de beide eerste dagen van deze vier da gen durende zeilstryd, waren de weergoden gunstig gestemd. De internationale Drakenklasse is op het Alkmaardermeer goed bezet. Jan Bier, de nationale kampioen, die op de Hollandweek verstek moest laten gaan omdat zyn schip nog niet klaar was, Cor Groot, Klomp en Frech leveren een fel gevecht om de eerste plaatsen. Zondag was het Bier, die het eerste over de finish ging en daarmee Klomp duidelijk versloeg. Toch heeft Klomp nog de leiding in het algemeen klassement doordat hy zaterdag als eerste over de finish ging. Cor Groot stelt in dit gezelschap wat teleur. Op belde wed strijddagen moest hy met een derde plaats genoegen nemen. In de Vrij heidsklasse waagde Bouw van wyk, die sinds kort Regenboog vaart, een overstapje in zyn oude vryheid. En met succes. Want op beide dagen vocht hij mee op het voorste plan. Zaterdag kwam hy als eerste bin nen en zondag als tweede, waardoor hij samen met de Gebroeders Wes- dorp de leiding heeft in het alge meen klassement. DUIDELIJKE ZAAK op J. de Waal (2 en 4) en Cees van Swol (3 en 3). In de Sternklasse, die byzonder goed is bezet, is er ook al een duidelijke hoofdprijsfavoriet. Bartels uit Alkmaar arriveerde twee keer als eerste aan de finishlyn. In de Valkenklasse komt Rolf von den Baumen aan de start, die zaterdag een duidelyke zege behaalde, voor de Alkmaarse favoriet Kirkenier. In de zondagwedstryd lag Van den Bau men lange tyd voorop, maar hy moest halverwege de wedstryd de stryd wegens een overtreding sta ken. Hierdoor ging de zege naar Kirkenier. In de internationale Flving Dutchmanklasse komen geen „grote" zeilers aan de start. Kouwen behaalde zaterdag de overwinning, zondag zegevierde Van der Hout. In het algemeen klassement leidt Van der Hout voor Kouwen. Na de oefenwedstrijd van het Nederlands hockey-elftal tegen de c-ploeg, die zaterdag in het Wage- ner Stadion in Amstelveen met een 3—0 overwinning voor de „Olym piërs" eindigde, werd het elftal, dat zaterdag 29 augustus op hetzelfde veld tegen Groot Brittannie speelt, als volgt samengesteld: Doel: Veen- tjer <HDM) Achter: Van Gooswilligen (SCHC) en Leemhuis (SCHC). Midden; Fokker (Laren). Fiolet (HDM) en Terlingen (Amsterdam». Voor: Krol (Leiden). Van Vroon hoven (SCHC). ZweerLs (SCHC) Voigt 'Amsterdam) en De Keizer (Breda). (Van onze medewerker) De Belg Troubadour, gestuurd door de Belgische meester-pikeur Reml Bals, was gisteren de grote triomfator in Merevelds MyirecordprUs. In de eerste serie van deze hoog gedoteerde koers faalde de crack Quicksilver 8 door meerdere fouten volkomen en werd uitgeschakeld. Plet Smit was met Yberflöte niet te benaderen en deze boekte een fraaie 1.20.8 triomf voor de verrassende Duitse vertegenwoordiger Lieuvtn, die Marseille achter zich hield. In de tweede serie demonstreerde Troubadour zyn klasse door een vlotte 1.20.9 zege. Van start tot finish bleef deze op kop en Wagenaar jr., die met X Hanover tweede werd, kon de Belg geen moment verontrusten. YYV werd door een eigen lange startfout kansloos en Mitchoulka incasseerde het derde geld. In de finale liet Troubadour geen twijfel aan zijn capaciteiten bestaan. Bals nam spoedig het commando. Eenmaal op kop bleef hij onbereikbaar voor zijn aanvallers en boekte een fraaie 1.20.6 triomf. Z the Saint leverde een goede prestatie door een eervolle tweede plaats vóór Yankee Mald en X Hanover. De favoriet Barones Julia H (Haar- selhorst) stelde haar grote aanhang niet teleur en bleef in de openings- draverij van start tot finish op het eerste plan. Een verrassing was dat Christine Mac in de laatste fase van de strijd Benny Hollandia van de tweede plaats verdreef. Een grote verrassing gaf de ama- teurskoers, die de Leerrijder Vink sr. met Zanto in 1.23.4 in zyn voordeel besliste. En daar de tweede plaats van Ypermoron evenals de derde van Y. Rosemarij n grote surprises waren, was er slechts één gelukkige deel neemster, die het goede trio had en f 17.164.80 voor fl,(een record!) mocht incasseren. Merevelds Vier Kilometer, jammer genoeg, slechts betwist door vier deel nemers, werd een overtuigende zege voor Young Six (Smit). Xirene Hol landia, die in het laatste rechte eind nog op de tweede plaats lag, fouteer- de toen hy zyn positie veilig wilde stellen en moest daardoor met de derde plaats genoegen nemen achter Ylite Rose. By de driejarigen werd de lang lei dende Chungo Beroona S tenslotte wegens onregelmatig draven uitge schakeld. Pikeur Slagter, die nu met Couseur Frances een goede kans op de zege had, gaf zyn paard een ge heel onnodige extra aansporing. Ge volg was een fout en toen profiteerde Bolwyn met Cherubyn BS hiervan door deze als eerste voorby de rech ter te sturen. Carrière werd derde. Een fraaie zege boekte Ab Siderius met de sterke Carlos Pluto in de Sprintersprijs voor driejarigen. Con- ny Stuart reikte met haar felle eind sprint niet verder dan de tweede plaats. Wagenaar jr., die de snelle, doch veelal onwisse Attila sinds kort in training heeft, nam op zekere wyze de Grote UPV prys voor zyn reke ning. De kanspaarden Bold Mac en Barry Williams faalden. Bravour S werd een goede tweede voor Annie Norma. In de slotdravery voldeed de wis selvallige favoriet Annemarie d'Aster niet aan de verwaohtingen door na langdurig duel met Y van Hol landia naar de vierde plaats terug te vallen. Nu zorgde de steeds enthou siaste J. de Leeuw met Alie Belwin voor de verrassing (w. f21.90), die de sl o taan val van Anastasia Hanover met succes bedwong. De weinige aan hangers van Zonnevogel S werden met f 22.40 voor de derde plaats be- De uitslagen van de op zaterdag op Duindigt gehouden draverijen en ren- ~m lulden: Vlncennes-prys: 1. Donderdag (J. v. Leeuwen) (1.31.4); 2. Double v. d. Len te. 3. Darlln' Jill. Tot.: wi. f 10.70, pl. 4.20, 1.50, 1.70, koppel 6.40, cov. 4.70. Sterrebeek-prya: 1. Crony v. d. Len te (J. van Dooyeweerd) (1.27.4); 2. Cyrano Slik; 3. Brian Hanover. Tot.: wl. f2, pl. 1.30, 3.30, 1.60, koppel 6.70, cov. 9.10, trio 85.30. Prys van Enghlen: 1. Clta du Malre (W. F. A. Bosveld) (1.30.-); 2. August Norton: 3. Aklno K. Tot.: wl. f4.40. pl. 2.50, 3.20, koppel 11.50, cov. 5.80. Prys van Gelsenklrchen: 1. Aureola (W. C. Strooper) (1.24.8); 2. Zoon van Calumet; 3. Be Happy. Tot.: wl. f 1.80. 3 501*30. 1-30- 2 60. koppel 3.20, cov. Prijs van Roma: 1. Xuthus T (J. Th. D. Krauwer) (1.24.-); 2. Valnqueur; 3. Yostra. Tot.: wl. f2.20, pl. 1.50. 5.70. koppel 11.80. cov. 6.50. Prijs van Solvalla: 1. Bravour S (C. Gerwig) (1.25.7)2. Xaveriua 2; 3 Yellowblrd van Mlramus; Tot.: wl. f 1.90, pl. 1.30, 1.90, koppel 8, cov 4.40. De rennen: Jeugdprys, le afd.: 1. WUllbald (F. Vandeuren); 2. Rex Mundl; 3. Blnear. Tot.: f2.20, pl. 150. 2.10, koppel 6.50, cov. 6 40. Jeugdprys, 3e afd.: 1. Kronenhof (G. Bier); 2. Jaseuse; 3. Ex Gratia. Tot wl. f3.20 (stal), pl. 1.50, 4.90, 1.40, koppel 11.20, cov. 16. Jeugdprys. 2e afd 1. Traumfahrt (A. W. van Dyk)2. Funny Face; 3. Ulys ses. Tot.: wl. f2.20, pl. 1.20, 2.20, 1.60, koppel 4.30, cov. 9.50, trio 108.90. Totalisator-omzet f 123.606,50. Terschelllngprys: 1. Barones Julia H (A. Haarselhorat Jr.) (1.26.3); 2. Chris tine Mac; 3. Benny Hollandia. Tot wl. f2.30. pl. 1.50, 2.50. koppel 8 50 cov. 4.60. Mereveld's myirecordpry», le serie: 1. Yberflóte (P. M. Smit) (1.20.8); 2 I.leilwlTT a Unrulllo T-„* tri'.' Finale: 1. Troubadour (R. Bals) m^6)4- Z the SalDt: 3 Yankee Mald. Tot.: wi. f2.70. pl. 1.50, 2.10 2.70, koppel 4 50, cov. 5.40. Amateurkampioenschap1. Zanto (J S. Vink Sr.) (1.23.4); 2. Ypermoron; 3. Rosemaryn. Tot.: wi. f 10.10. pl. 3. 7 70 ?i7°:i64keoPP" cov' 2l2°- Merevelds vterkllometerprys: 1 Young Six (P. M. Smit) (124.6); 2. Ylite Rose; 3. Xirene Hollandia. Tot.: w«o'2.60. pl. 1.10, 1.10, kopel 3.60, cov. Schlermonnlkoogprys: i. Cherubijn BS (D. S. Bolwyn) (L31.4); 2. Coureur Frances; 3. Carrière. Tot.: wl. f 7.40 2- 2.10, 2.60, koppel 4.60, cov. 4.80. Sprintersprijs: l. Carloe Pluto (A. Siderius) (1.21.9): 2. Conny Stuart; 3. Captain Double K. Tot.: wl. f3.60 Dl 1.60. 2.20, 1.70. koppel 13.40. cov. 10.10* Grote UPV-priJs: 1. AttUa (J Wage naar Jr.) (1.23 9); 2 Bravour S 3 Annie Norma. Tot.: wl. f4.80. pl. 2 30 262°503'30' k°Ppel 9'50' cov- 7-20, trio Vlleiandprys: 1 Alle Belwin (J. de Leeuw) (1.24 8); 2 Anastasia Hanover; 3. Zonnevogel S. Tot.: wl. f21.90. pl. 4.10, 2 10. 22.40. koppel 3.70, cov. 4 90 Totalisator-omzet f 248.900.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7