GIMENO TRIOMFEERT UVS-doelman Vermeer breekt tegen Gouda beentje in hand Leidse damtitel Katwijks nieuwe terrein geopend' Kampioen Liverpool begint seizoen goed Wéken uit de strijd Zilveren Sleutels in handen van De Zijl LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 ROSEWALL VERSPEELT VOORSPRONG VAN 5-0 GONZALES EN OLMEDO SPEELDEN VOOR CLOWN Niet de favorieten, Rosewall en Laver, zijn er in geslaagd het profkampioenschap van Noordwijk te veroveren, maar een out sider, de als vierde geplaatste Spanjaard „Don" Gimeno, is met de eer en de hoofdprijs van 1000 dollar gaan strijken. Dat was wel het grote nieuws op de laatste dag. Gimeno versloeg zaterdag al tot veler verrassing Laver met 6-0, 5-7, 6-8 en volbracht daar na het kunststukje om de officieuze wereldkampioen der profs, Rosewall, met 8-6 (na 0-5 6-2 de 1000 dollar uit handen te slaan. Het herendubbel leverde een overwinning op voor Laver en Buchholtz, die Hoad-Rosewall, eveneens in twee sets (6-4,8-6), versloegen. BALANS Als men de balans van vier dagen proftennis opmaakt dan mag men zeggen dat de grote mannen niet geheel en al aan hun faam hebben beantwoord. Laver en Rosewall ble ven in hun partijen tegen Gimeno iets, juist dat zo belangrijke „iets", beneden hun kunnen. En dat kon den zij tegen de ontdekking van Kramer himself, die daar nog altijd trots op is, niet goedmaken met vechtwerk. Dat komt dan voorname lijk omdat Gimeno juist ook een vechter is, die geen partij laat schie ten voordat het laatste punt gescoord is. Over de twee „azen", Gonzales en Hoad, zullen we het maar niet hebben. De heren hadden beter resp. in de Verenigde Staten en in Australië kunnen blijven. In het dubbelspel om de derde prijs (250 dollar) kennelijk niet de moeite waard voor de heren maakten Gonzales en Olmedo er een potje van. Onder het toeziend oog van Kramer was dat stellig niet voorge komen. Wat zij in die partij lieten zien, was stellig ook geen reclame voor het sterkste tennis ter wereld, wat Kramer pretendeert te kunnen laten zien. Gelukkig is men de laatste dagen toch nog voldoende aan zyn trek kunnen komen. In de halve finales won Rosewall dank zij zijn precisie op de drive met 62, 63 Buchholtz en Gimeno versloeg een wild avontuur Laver met de wat vreemde score 6—0, 57, 86. De enkelspelen van zaterdag en zondag hebben de duizenden in het „amphi theater' in Noordwyk volop te ge nieten gegeven. ROD LAVER weekeinde met marathon partijen sprong. Er scheen geen vuiltje aar de Australische lucht. Het werd 5—1 iedereen vond het aardig dat die Spanjaard ook 'n puntje kreeg. Twee spellen verder echter begon zelfs de grootste Rosewall-fan te beseffen er iets mis was met de kleine grootmeester. De set was nog altijd niet uit Gimeno begon verbazend goed te slaan. Hy produceerde de eerste reeks passings, hard en scherp schuin, die hem met zijn in vaart spreiding ryk gevarieerd spel r de winst zou voeren. Steeds on zekerder werd Rosewall, steeds bru taler en gevaarlyker Gimeno. Veelvuldig zocht hij op de twee de service van Rosewall direct het net dan op de volley te scoren beroemde passings van de Australiër ten spijt. Met 86 won Gimeno Niet opgeven „Ik geef nooit op", aldus Gimeno, die wij direct na zijn sensationele zege op Rosewall aantroffen achter twee ijskoude glazen limonade. „Ik ben natuurlijk blij én Laver én Ro sewall te hebben geklopt, maai dersteboven ben ik er niet va wist dat er dit keer een kans mij was. Ik ben in het afgelopen jaar sterker gaan spelen. Vooral 'mijn groundstrokes zijn vaster ge worden en beter van lengte. Ik kan er nu bovendien goed mee passeren. Laver en Rosewall waren in dit toernooi niet zo best. Zij hebben niet slecht gespeeld, dat niet, zij er allebeid goed in zijn dan zou Geen pressie Dat Gimeno geen sprookjes telde, bewees zijn halve finale tegen Laver. De Australiër had zijn dag niet, dat was al vlug duidelijk. Zijn forehand liet hem nogal eens ii steek en Gimeno was zo verstandig geen pressie uit te oefenen om hem zo min mogelijk gelegenheid te ven in zijn spel te komen. Met 60 nam Gimeno de eerste set en met 5—3 kwam hij in de tweede voor. Een felle opleving van Laver deed die Spaanse voorsprong te niet, waar na hij zelfs de set inpalmde: 5—7. Een hevig vechtende, doch lang niet altijd accuraat slaande Laver kwam in de laatste set bij 56 op match point. Gimeno zal toen zonder twij fel met een grommend hart zijn 6—0, 5—3 voorsprong he! gedacht. Maar hij gaf niet op. Met een sublieme backhandkogel veeg de hij het matchpoint weg en rende toen regelrecht door naar 86 en een finale-plaats. In de eindstrijd wachtte hem Ro sewall, de korte, gespierde Australiër, die tevens penningmeester van de Kramer-groep is. Prachtige drives Rosewall deed aanvankelijk wat van hem werd verwacht. Hij stuur de de Spanjaard met zijn breed ge- daarmee eigenlijk al Niet te passeren Weliswaar legde Rosewall beslist het hoofd niet in de schoot daar voor heeft de kleine man te veel eergevoel maar Gimeno had de i punt hard nodig had „Geen wonder ook", verzuchtte jeugdige toeschouwster „het is ook zo'n leuke vent Laver had tevo ren in een enerverende partij Buch holtz verslagen. Het goede serveren en volleren van de Amerikaan bood hem lange tijd d'e beste perspectieven op de derde prijs (500 dollar). Laver had maar liefst vijf matchpoints no dig om Buchholtz op de knieën te krijgen. De cijfers waren: 75, 8 10, 6—3. Mr. F. Bonte. Jan Slingerland heeft de leiding in de strijd om het Leids damkampioen schap in handen gekregen. De DCL'er ersloeg de Katwyker Jan Passchier n heeft nu twee punten meer dan Vim Heemskerk, die echter nog een party meer heeft te spelen. Slinger land schakelde door zyn overwinning Jan Passchier voor de titel uit. Meer dan een derde plaats zal er >or die Katwyker niet inzitten. Hij zal dan echter geen punten, meer moeten verspelen. De zwak gestarte Ton van Hove staat er op het ogen blik zelfs beter voor. Hij behaalde zijn tweede zege in successie. Nu werd de naar Leiden gekomen 't Hart het slachtoffer van de jeugdige Lelde - WIELRENNEN Swift-combinatie De Leidse Swift-combinatie heeft de gisteren op de skelterbaan te Leidschendam gehouden clubont moeting met het Haagse Hollandia met groot verschil gewonnen. De Leidenaars verzamelden op de uit louter baannummers bestaande wed- s try den niet minder dan 147 punten. Hollandia kwam tot 61 punten. Op nagenoeg alle onderdelen gaven de Swift-renners de toon aan en vooral de achtervolging van Jan van Amsterdam by de amateurs was een duidelijk bewys van de kracht van de Swift-renners. Op slechts één nummer was de zege voor een Hol landia man. By de A-adspiranten was Piet van der Werf de sterkste in de klassementswedstryd. De belangrijkste uitslagen van deze wedstrijd zyn: Amateurs: Achtervolging1. J. v. Amsterdam (S), 2. P. Baan (H). Af valrace: 1. J. v. Amsterdam (S), 2. C. v Amsterdam (S>, 3. J. Klein (H). Nieuwelingen: Achtervolging: 1. A. v. d. Valk (S), 2. L. Forsten (H). Af valrace: 1. A. v. d. Valk (S), 2. A. Ravensbergen (S), 3. H. Bousie (S). Klassementwedstryd: 1. A. v. d. Valk (S), 2. A. Ravensbergen (S), 3. J. Zoons (S). A-adspiranten: Klassementwed stryd: 1. P. v. d. Werf (H), 2. L. v. Velzen (S), 3. C. Krijgsman (H). Achtervolging: 1. L. van Velzen (S), 2. B. v. Veen (H). Afvalrace: 1. L. van Velzen (S), C. Krijgsman (H), Is J. Witteman (S), 2. F. Mooiweer (H). Klassementwedstryd: 1. J. Witteman <S>, 2. F. Mooiweer (H), 3. H. Key tel. Dubbeldeman verloor van kans hebber nummer één, Albert Huisman. Huisman bezet op het ogenblik die d'erde plaats met één punt aohter- stand op de twee leiders De Vink en Van Duivenbode. Huisman heeft ech ter nog één party meer te spelen dan de twee koplopers. UITSLAGEN EN STANDEN Hoofdklasse: A. v. HoveT. 't Hart 20; J. SlingerlandJ. Passchier 2—0. Stand: 1. J. Slingerland 510 1 afgebr. party; 2. W. Heemskerk 4—8; 3. J. Passchier 55; 4. A. v. Hove 4—4; 5. en 6. T. 't Hart en I. Teleng beiden 5—3; 7. C. v. d. Hoeve 4—2 1 afgebr. party; 8. A. Kammeraat 4—1. Eerste klasse: AUb, HuismanH. Dubbeldeman 20; J. de Vink—K. Vredenveldt 2—0; P. MazurelH. Vredenveldt 11. Stand: 1. en 2. D. van Duivenbode en J. de Vink beide 7—12; 3. Alb. Huisman 611; 4. H. Dubbeldeman 78; 5. B. Lammens 55; 6. J. Wijs man 65; 7. H. Vredenveldt 83; 8. A. v. d. Putten 31 1 afgebr. par ty; 9. P. Mazurel 5—1 1 afgebr. partij; 10. J. Riethoven 40. GEWICHTHEFFEN Tommy Kono mag niet naar Tokio (twee keer Olympisch kampioen zes maal wereldkampioen) zal zyn land niet in Tokio mogen vertegen woordigen. Kono, die aan drie Olym pische Spelen heeft deelgenomen en voorts 26 keer wereldrecords verbe terde, werd tydens selectiewedstry- den in New York gediskwalificeerd. Een tweede verrassing was het feit, dat kogelstoter-gewichtheffer Gary Gubner, die zich (nog) niet heeft kunnen plaatsen voor de atletiek- ploeg in elk geval niet als gewicht- heffer naar Tokio zal gaan. Gubners overigens indrukwekkende totaal van 502,3 kg in de zwaargewichtklasse werd ruim overtroffen door Norbert Schemansky met 519,8 kg. Scheman- sky nam reeds deel aan de Spelen in Londen van 1948. In 1952 werd hy Olympisch kampioen halfzwaarge- wicht en daarna liet hy weinig meer van zich horen. In Rome-1960 was hy weer van de partij en won toen een bronzen medaille. „Wy staan er versteld van dat ït in zo'n kort tydsbestek is ge beurd. Eerlyk, we hadden het niet verwacht." Katwyk-voorzitter Duyn stak in zy.n antwoord Burgemeester H. Duiker zyn be wondering niet onder stoelen of ban ken. Bewondering voor wat de af gelopen zeven maanden (21 januari werd met de aanleg een begin ge maakt) is gebeurd: twee, er uitste kend byiiggende voetbalvelden in Katwyk-Noord Hoornespoldereen ruime kantine met aansluitende kleedgelegenheid voor vier elftallen en scheidsrechters, een bestuurska- bruik genomen, terwyi daarnaast de „oude" velden aan de Piet K «laan voorlopig nog wel een jaartje zullen meegaan. Katwyks eerste burger was met wethouder, sportstichting-bestuur ders en vele anderen naar de Hoor- nespolder getrokken om er de vel den in gebruik te stellen en over te dragen aan de voetbalvereniging Katwyk, die hiermee nog een verlaat cadeautje voor haar 25-jarig bestaan ontving. Dat het geheel er nogal fees- teiyk aan toe ging, met muziekkorps spreekt welhaast vanzelf. Verstandhouding In zyn openingstoespraakje corri geerde Burgemeester Duiker aller eerst een aankondigingsfoutje van voorzitter Van Duyn. „Ik ben nog geen voorzitter van de voetbalver eniging Katwyk, dat bent u nog steeds en wees daarna onder an dere op de werkelyk perfecte ver standhouding tussen Katwyk en het gemeentebestuur. Voordat de burge meester om half vyf het lint, dat de toegang tot het eerste terrein versperde doorknipte nadat de schaar hem door het amper drie turven hoge dochtertje van penning meester De Best. Jaqüeline, was aan geboden en hy de bal voor de eerste maal aan het rollen bracht in de openingswedstrijd Katwyk- Quick Boys, spraken nog de voor zitter van de afdeling Leiden van de KNVB, mr. J.J. de Jong en de heer J. Pluymgraaf, voorzitter van Quick Boys. Geen moeite Quick Boys had in de openings wedstrijd overigens niet al te veel moeite met een zich tot het uiter ste verwerend Katwyk. De ruim twee VOETBAL IN ENGELAND Liverpool, Engels voetbalkampioen 64, is het nieuwe seizoen goed be gonnen. De ploeg die juist terug was uit IJsland, waar Reykjavik in de stryd om de Europese beker voor landskampioenen een fikse nederlaag heeft geleden, speelde tegen Arsenal een voortreffelijke wedstryd. tig doelpunt waarmee rechtsbinnen Roger Hunt de kampioenen een 10 voorsprong gaf. Een tweede helft met wisselende kansen volgde. Liverpool zegevierde met 32. Ook Leeds United, het team dat vorig seizoen kampioen van de twee de divisie werd en promoveerde, Clubs uit rayon Leiden oefenden GOUDAUVS 2-1. Scoreverloop: H. v. d. Starp 0-1, rust, M. Hoogendoorn 1-1, P. Ravensbergen (eigen doel) 2-1. Het is zaterdagmiddag in Waddinxveen een heel dure oefen wedstrijd voor de Leidse eerste klasser geworden. Niet dat Gouda de wedstrijd in haar voordeel besliste, dat interesseerde vrijwel niemand. Het uitvallen van de voortreffelijk zijn doel verdedi gende Herman Vermeer baarde de Leidse supporters meer zorgen. En terecht. Want de onschuldige botsing waarbij Herman Ver meer een „pijnlijke" linkerhand overhield, bleek later bij onder zoek in het ziekenhuis niet zo onschuldig te zijn: een gebroken middenhandsbeentje met als gevolg ongeveer drie maanden uit de strijd. Problemen Geen prettig bericht voor UVS, dat nu met een doelmanprobleem kampt. Invaller (Jeugd)doelman Gé Rol mist ervaring en is wat klein van stuk. Het eerste tegenpunt was een directe fout van hem. Hij liet een voorzet van Oudshoorn door de handen glip pen, wat Hoogendoorn de kans op de gelijkmaker bood. Ook de doelman van het tweede, Van der Voort, maakte zaterdag geen beste indruk Gouda speelde in dit duel nogal hardhandig en verdiende de zege nauweiyks. UVS zag in de rust Thy's Balkhoven van het strijdtoneel ver- dwynen, nadat hy een gedegen par ty had gespeeld. Sjoerd Teske was minder op dreef. Hy kreeg tegen spil Fred Gruyl geen kans en zelfs een strafschop liet hy onbenut. De van de lat terugspringende bal werd ech ter door Hans van der Starp inge kopt. UVS vond het onbeschadigd uit de strijd komen belangrijker dan de winst en speelde verder zeer v zichtig. Aantrekkelijk NoordwijkRoodenburg 11. reverloop: rust 00, Duyndam 10, I Van Leeuwen 1—1. Noordwyk en Roodenburg hebben zaterdag een aantrekkehjke en nut tige oefenwedstrijd gespeeld, waarby aan beide kanten de technische vaardigheid op een behoorhjk peil stond en het tempo zonder meer (vooral in de eerste helft) hoog lag. Roodenburg was in de eerste helft wel iets sterker, maar miste de schot vaardigheid van de vorige week. Daarbij kwam ook dat Den Os, De Klerk en Van Leeuwen met hun schoten weinig geluk hadden. De Noordwyk-defensie had he overigens zwaar met de vlot combi nerende Leidse ploeg en kwam in de eerste helft tot weinig (gevaariyke) uitvallen. Het Noordwykse doelpunt was het gevolg van slordig ingrijpen van Henzen. Van Leeuwen maakte uit een hoekschop in de slotfase de geiykmaker. De straffe mandekking van de roodbroeken stond een beter resultaat van de Leidenaars verder in de weg. Jonge spelers VUC—Lugdunum 24. Scorever loop: Redel 01, Eckhardt 11, Col- lé 12, rust, Collé 13, De Cler 1—4, Wilbers 2—4. Lugdunum kwam in Den Haag met drie jonge spelers uit. Doelman Honsbeek, Leo Redel (dit keer links buiten) en Wim de Roo (linksbin nen). Gedeeltelyk was dit gedwon gen omdat Kerkvliet, Teeuwen en Leget niet konden spelen. Anderzyds wilden de keuzeheren van de Kik kers ook de jeugd aan het werk zien. Zy hebben het er niet slecht afge bracht. Honsbeek was zondermeer goed en had aan beide doelpunten geen schuld. Redel speelde als mid- voor een zeer verdiensteiyke party als linksbuiten en scoorde tevens het eerste doelpunt. Alleen Wim de Roo bleef iets beneden de verwachtingen. Vooral wat schieten betreft. De op vallendste Lugdunum-speder in dit prettige oefenduel was Gys Collé, die Lugdunum-comb.ZLC 42. Sco reverloop: D. v. d. Berg 10, rust, Bremmer 11, Valk 2—1, De Koning 2—2, Valk 3—2 en 4—2. De van St.-Bernardus naar Lug dunum gekomen Valk heeft zyn en tree by de groenwitten direct met een hattrick enige luister by gezet. Hy was overigens niet het enige nieuwe gezicht in de winnende groen- witte-ploeg. Ook Regeer en Looge- man speelden mee. ZLC, zonder Abrahams en De Ridder, kon het tegen deze Lugdunum-ploeg, waarin o.a. Theo Pet speelde, niet redden, al hield zy in het begin dapper vol. Machteloos VVSBASC 50. Scoreverloop rust 00, K. Duivenvoorde 10, Haasnoot 20, J. v. d. Berg 30 40, K. Duivenvoorde 50. ASC zonder de gebroeders Jan Staal en Huub de Goey heeft leen in de eerste helft tegen een ster ker WSB stand kunnen houden. De goed op dreef zynde defensie hield de „zaak" dicht. Eerst toen tien mi nuten na de wisseling de eerste bres viel, konden de Noordwykerhouters doordrukken. Nog viermaal passeer den de VVSB'ers doelman Wurzer, die tegen het geweld van VVSB machteloos was. Oranje GroenBolnes 4— reverloop: Verkuylcn 1—0, Hushka niet klemvast kon krijgen. 2—0, De Boer 3—0, rust, De Boer 40 (strafschop), Oudshoorn 41. Een vooral in de eerste helft van de stryd tegen Bolnes pittig spelend Oranje Groen heeft in het levendige duel tegen Bolnes een verdiende zege behaald. De Leidenaars waren beter dan hun tegenstanders. Na de wis seling, toen er in de opstelling enige wyzigingen waren aangebracht, nam Oranje Groen het wat gemakkelijker rr,_-x- het LDWSLeiden 10. Scoreverloop: De la Rie 10. De Leidse zondagvierdeklasser LDWS heeft met zaterdagafdeling- eerste klasser meer moeite gehad, dan aanvankelijk werd verwacht. Slechts met moeite wist LDWS de zege naar zich toe te trekken tegen de zich fel verwerende Leiden-spelers. Sterke start RCLUVS-comb. 62. Scorever loop: Ederveen 1—0 en 20. V. Luik 30 Van Velzen 40, Ederveen 50, Candido 51, rust, Van Luik 61, Veefkind 62. De snelle goede start van RCL heeft zaterdag de basis gevormd van de onverwacht grote 62 zege op een sterke UVS-combinatie. De Leider dorpers overdonderden de Leidse blauwwitten in dit duel van de stryd om de zilveren Sleutels en stonden binnen het half uur reeds met 5—0 voor. Daarna liet RCL de teugels wat vieren en kreeg UVS wat meer kan sen. Gevaar leverde het niet meer op. Doelman Van der Voort maakte in het UVS-doel geen sterke indruk. In de stryd om de J.P.-beker St.-Bernardus van de RCL-i 2—3. Nieuwenburg 12, rust, Van Heek 22, Nieuwenburg 23. De sterke achterhoede van SVOW heeft een grotere zege van de betere LFC-combinatie in de weg gestaan Technisch stak LFC boven de SVOW- spelers uit en ook waren de Leide naars meer in de aanval. Het nende doelpunt was overigens startte met Villa werd.. linksbinnen Al-bert Johanneson stopper John Charlton, met 2—1 ge klopt. Sunderland, dat eveneens promo veerde. bracht het tegen Leicester City tot een gelijkspel (3—3). Groot was de belangstelling voor het debuut van Derek Forster, de 15-jarige doel man van Sunderland. De jeugdige Brit speelde, ondanks de drie doel punten die hy de mannen uit Lei- cester moest toestaan, een goede wedstrijd. Tottenham Hotspur, enkele jaren geleden het „glamour-team" van het Engelse voetbal, stuurde een op vele plaatsen vernieuwde ploeg in het veld. Jimmy Greaves zorgde dat de Spurs met een 10 voorsprong kon den gaan rusten in de wedstryd tegen tweede treffer. De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse League gespeelde wedstry- den luiden: Eerste divisie: Aston Villa—Leeds United 1—2; Burnley—Blackpool Chester United—'West Bromwich Al bion 2—2; Nottingham Forest—Bir mingham City 4—3; Sheffield Wed nesday—Blackburn Rovers 1—0; Sto ke CityEvert-on 0—2; Sunderland- Leicester City 3—3; Tottenham Hot spur—Sfef field United 2—0; Wolver hampton WanderersChelsea 03. Met een vakkundige voetbewe ging stelde burgemeester Duiker het veld in gebruik. (Foto Leidsch Dagblad) duizend toeschouwers zagen hoe de blauwwitten zich in de eerste helft van de oranje-witten losmaakten door twee treffers van Leo Pluym graaf. Toen deze speler een kv tier na de hervatting met een pn tige kopbal de stand op 3—0 bracht was de strijd gestreden. Het v tenslotte 51. Vooral qua techniek en tempo sloeg de balans naar de Quick Boys ploeg door. De Nieuw-Zuid bewoners hadden in vergeUjking met de afge lopen weken, toen tegen de profteams werd aangetreden een gemakkeiyke middag. Wel wist Piet Guyt een fraai tegendoelpunt te scoren na een goede pass van de overigens te leurstellende middenvoor Voois. Voor Katwyk bleef het hier echter by. Het werd 41 voor Quick Boys toen Jeroen den Hollander van achter kwam en via de paal raak schoot langs de niet geheel vry uitgaande ex-VWS-doelman Olthof. Cor van Duyvenbode bepaalde de eindstand van deze aantrekkeiyke, maar weinig spanning brengende wedstryd op 15. SPECIALE BEGINNERS CURSUSSEN JUDO Pieterskerkgracht 9 TEL. LEIDEN 23728 Rood en Wit 3-A iaxll J Ui Opnieuw heeft Ajax (L) het onder-ad spie moeten delven; ditmaal was het'kc Rood en Wit dat Ajax (L) versloeg. Rood en Wit werd het eerst naar de|të' wickets gestuurd en scoorde 170 runs'" all out, een vry hoog totaal, waar-d 1 aan het minder accuraat fielden vanBr de Leidenaren debet was. R. Veld- el huizen 3—14, J. J. de Jongh 4—57,1 1 7'ïe ieder 21, C. Smits 20, C. Bouman 16, J. J. de Jongh 13, N. de Bree en Spiering ieder 12. Mr. Extra 18. EMOTIONELE WATERPOLO-DERBY De Zilveren Sleutels De.Slen- (1—3). Wel slaagde De Sleutelstad). nood. dat ieder jaar de nzet het tweede-klassers waterpolotoernooi prykt het komende jaar in de kast van De Zyl. De Kooiploeg won de finale, die een geheel Leidse aange legenheid was, met 4—2 van De Sleutelstad en legde hierdoor onge slagen beslag op de eerste plaats. Het was overigens geen fraai wa terpolo, dat De Zyl en De Sleutel stad ten beste gaven. Er werd vaak te weinig „bewogen" en men zocht het te veel in het forserei tweemeter- duel. De Zyl speelde ongetwyfeld be ter en de overwinning was verdiend. Jammer, dat de spelers niet allemaal tegen de emotionele kanten van deze derby-finale waren opgewassen. Na dat Gé Rol de score voor De Zyl had geopend hy ontdeed zich hierby van zyn directe belager Aad van Til burg kwam zo'n gevoelig ogenblik. Hans van der Moolen werd door de uitstekend leidende scheidsrechter Hartel uit Haarlem, uit het water ge stuurd en Zyl-doelman Ton Plezier kon zich hiermee niet verenigen. Hij uitte zyn kritiek aan het adres van de arbiter op nogal duidelyke wyze en mocht eveneens de kant op zoeken De Sleutelstad had echter nog vry veel moeite om met twee man meer de stand in evenwicht te brengen. Het gelukte Bekkering eerst in de tweede periode met een zeker niet on houdbaar schot. Het herstel van De Zyl kwam spoe dig. Gé Rol strafte tot twee maal toe foutjes in de Sleutelstad-defensie af opnieuw heid waren Ton Roman en Johnny Bek-L kering, die hun meningsverschil in» het water uitvochten, naar de kant Pp verwezen en in de laatste speel tij (W volgde ook Hennie Hensing (ZyD.diefcn teveel overtredingen ging maken rp' tegen Van Hooidonk. Jan BreedeveldL profiteerde direct van de numeriekeL meerderheid. jjd Het laatste woord was echter Hillikhuizen was wist te profiteren (2—4). De zyi had de eindstrijd bereikt by door een drietal overwinningen opl d De Dolfyn (6—2), HVGB (5—1) enfogi Merwede (6—2) terwyi De Sleu-frijk telstad met twee overwinningen enllost een geiykspel (4—4 tegen HZG) dehu finale binnendrong. De zyi en Dekte. Sleutelstad waren overigens de ver*ï aj enigingen. die met hun volledigst competitie-zevental in het water jlezt kwamen. fey De uitslagen luidenPoule AAZ-it c '70—Sleutelstad 2—3; HZG—Del Gouwe 24; Sleutelstad—De Gou- fl we 1—0; HZC—AZ'70 7—5; AZ'70- vl De Gouwe 1—9; HZG—Sleutelstad, 4-4. Poule B: De Zyi—Dolfyn 6—2;|nk Merwede—HVGB 2—3; De Zyl—HV-PC GB 5—1; MerwedeDolfyn 4—7;py HVGBDolfyn 35; MerwedeDe'®roi Zyi2—6. So Om de derde en vierde plaats: Deritc GouweDe Dolfyn 21. Finaled De ZylDe Sleutelstad 42.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 6