Urker Mannenkoor boeide in Katwijk groot gehoor i Kleine beleggers financieren Volks Aandelen Trust R.E.M. Coopvaetf Samenwerking in de textiel-industrie Leidse verfhandel „de Valk' Programma meteen populaire inslag Kerkdiensten Leiden en omgeving „Maria Stuart" bij de Nederlandse Comedie Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 22 augustus 1964 Derde blad no. 31345 scheren, (Van onze financleële medewerker) De Amsterdamse beurs heeft deze week met jaloerse blikken gekeken naar de volksoploop voor het kantoor van de firma Teixeira de Mattos, waar het heel wat levendiger toeging dan op de officiële aandelenmarkt, waar het, zoals men dat zegt, „de dood in de pot" is. Onder de weidse naam van „kleine beleggers" hebben duizenden Nederlanders naar het heet uit sympathie voor het initiatief van de Volks Aandelen Trust (V.A.T.), maar vermoedelijk nog meer om met een klein bedrag (f20) een interessant gokje te wagen, op de f7 miljoen aandelen van genoemde vennnootschap, ingeschreven. Vooral de mededeling dat bU Lloyds een verzekering is gesloten, waaruit de op de aandelen gestorte bedragen kunnen worden terugbetaald voor het geval op grond van een rechterlijke uitspraak het bedrijf niet kan worden voortgezet, heeft sterk tot de verbeelding gesproken en het Rem-avontuur gemaakt tot een soort loterij, woord valt te zeggen en de bereke ningen van het prospectus met dividendverwachting van 10 a alleen op hypothese berusten. Dit echter niet verhinderd dat de week de aandelen V.A.T. reeds te 200% f40 per stuk) werden „verhandeld" (sindsdien alweer tot f30,- gedaald) zonder dat de verkoper wist of hij de verkochte stukken zal kunnen leveren. Heeft hij meer verkocht dan hem wordt toegewezen, dan zal hij de stukken op de vrije markt moeten kopen, hetgeen deze week vermoede reeds tot verdubbeling van de heeft bijgedragen. Het is de bedoeling dat t.z.t. voor aandelen V.A.T. notering op de zal worden aange vraagd. Vooreerst zal de handel via de kantoren voor incourante waar den moeten geschieden, die daarmee vermoedelijk een interessante han del krijgen. Als gezegd heeft de fond op de Amsterdamsebeurs wat de aandelen betreft, een hoogst onbelangrijk ver gehad met omzetten, die op ve dagen beneden de f2 miljoen per bleven, zodat het vrij zeker is dat augustus voor de beursmensen een slechte maand zal worden. Terugblik op Philips Philips heeft met zjjn djfers over het tweede kwartaal aandeelhouders een aangename verrassing bezorgd. Een stijging zowel van de omzet als van de nettowinst van 16% is in tjjd van sterk stijgende be- een commerciële presta- ie van de eerste orde, ook al zijn r enkele omstandigheden geweest, min of meer van toevallige aard varen. Wel staat ongeveer vast dat iet jaar 1964 een aanmerkelijke •ooruitgang zal aanwijzen in verge- ijking met het voorgaande jaar, toen >lijkens de nu voor het eerst gepu- iliceerde cijfers, per aandeel van 25 een nettowinst heeft opgeleverd f8,75. Een nettowinst per aan- leel van om en bij f10 is vermoe- niet te hoog gegrepen en wil zeggen dat het contante divi- van f4 16%) meer dan twee- naal is verdiend. Weliswaar ligt dit cijfer van f10 ieneden dat van het topjaar 1960, oen de winst per aandeel f 13,86 maar men zal hierbij in aan moeten nemen dat het uit- taand kapitaal medio 1962 door een van f154 milj. nieuwe aan- is vergroot en bovendien sinds 959 reeds vijfmaal een bonus van is uitgekeerd. Iemand, die in 958 f 1000 gewone aandelen Philips ;ocht en de sindsdien ontvangen onusaandelen niet heeft verkocht, ezit thans nominaal ca. f 1276 aan- elen. Gaat men nog verder terug, an blijkt dat in 1954 de nominale 'aarde van de aandelen ad f 750, oor een uitkering ten laste van de gioreserve tot f 1000 is verhoogd, emand, die in 1953 f750 aandelen 'hilips had, bezit thans, als hij de onusaandelen niet heeft gerealiseerd and f1276 nominaal, ofwel ca 170% an zijn oorspronkelijk bezit. Een ividend van 16% betekent voor hem an ca. 27% en een nettowinst van 10 per aandeel van f25 wordt dan hem f17.- Hieruit blijkt dat aandeelhouders, ok al is de beursnotering van aan- elen Philips thans lager dan een aar jaar geleden, geen reden tot lagen hebben. Bovendien is het be- rijpelijk dat het in 1962 verkregen ieuw kapitaal van rond f700 mil- >en (f154 miljoen a 475%) slechts eleideljjk tot de winst van het be- bijdraagt en daarvan in het jaar vermoedelijk voor het de rentabiliteit in de resul- iten tot uitdrukking is gekomen, hilips spande, naar men in 1962 leende, met haar emissie van f 154, liljoen, die f700 miljoen aan de apitaalmarkt onttrok, de boog wat maar achteraf blijkt deze ansactie een zeer gelukkige te zijn omdat het concern zich ten- daarvan in deze tijd van uur geld over haar liquiditeitsposi- e geen zorgen behoeft te maken. Zes procents lening en Terwijl op de kapitaalmarkt de rente wordt gehandhaafd en er week weer twee 6% obligatiele- ngen zijn aangekondigd (f 50 mil- ien van de Herstelbank en f 15 mil- en van de Prov. Geld. Eleetriciteits lij. beide a pari, staat de aandelen- ar kt te Amsterdam nog altijd in teken van de fusies. Van de Bank en de Cre- en Effectenbank is thans het voor de nieuwe Verenigde Bankbedrijven) irschenen, waaruit o.m. blijkt dat i nettowinst van de fusionerende anken tezamen in het eerste half- ,ar 1964 f2,03 miljoen heeft bedra- in tegen f 1,74 miljoen in die perio- van 1963, een vooruitgang dus 17%. Ook hier blijkt dat de rentestand voor de banken geen is. i altjjd met eigengeld uitkomt. Fusies aan de orde Nadat in de industriële sector aan delen Nijverdal ten Cate af en toe hoger werden genoteerd in verband met geruchten over 'n fusie met Van Vlissingen en Co, blijkt thans uit een officiële mededeling dat laatst genoemde textielonderneming 'n fu sie aangaat met Ankersmit's Textiel fabriek te Deventer en de Stoom weverij Nijverdal te Enschede. Alle aandelen, ook die van Van Vlissin gen en Co zullen worden ingebracht in een holdingcompagnie, de Texo- print, waarvan de aandelen door de aandeelhouders van Van Vlissingen en Co stuk om stuk kunnen worden verkregen. Er zjjn in de textielindustrie een groot aantal sectoren en men mag die zeker niet alle over een kam aar wel is duidelijk dat het voor sommige ondernemingen moeilijk wordt de strijd om het be staan vol te houden. Zo heeft Ge orge Dröge te Tilburg zich in de jaarvergadering zeer pessimistisch uitgelaten over de resultaten van 1964 wegens de zeer lage winstmar ges in de damesstoffenbranche en de „moordende" concurrentie. Met na me de kleine ondernemingen heb ben het met deze tegenwind zwaar te verduren, hetgeen te erger is als 't aan voldoende liquiditeiten schort: Samenwerking en fusie blijven daar om aan de orde, mede omdat de verdere voortgang van de E.E.G. or ganisatie tot oriëntering en activi teiten in breder verband dwingt. Ook in dit opzicht maakt de Ne derlandse economie een overgangs- Weer gevecht met infiltranten Maleisische veiligheidstroepen heb ben gistermiddag in het gebied van Pontian in zuidwest-Malakka vier Indonesische infiltranten gedood en „verscheidene" Indonesiërs gevan gen genomen, zo heeft het ministe rie van Defensie in Koeala Loem- poer bekendgemaakt. Van de Malei sische militairen sneuvelde er één. Sinds de landing van ongeveer 40 gewapende Indonesiërs op maan dag j.l. zijn vijf van hen gedood en 16 gevangen genomen. De Maleisi sche troepen verloren twee man aan doden en twee gewonden. Volgens het genoemde ministerie speuren de vei ligheidstroepen in het moerasland om Pontian naar de overgebleven Indonesiërs. stadium door, dat geen nieuwe avon- van vermogens- verdraagt. Eer- aer zou een belastingverlaging voor de bedrijven op haar plaats zijn. Portret van Rubens mag niet uit Spanje Het Spaanse ministerie van O., K. en W. heeft bepaald, dat het door Peter Paul Rubens geschilderde por tret van de Hertog van Lerma, waar van de waarde op f. 600.000 wordt ge schat, in Spanje moet blijven. Twee jaar geleden trachtten de eigenaars het schilderij naar de Londense vei ling van Sotheby te krijgen. Volgens het Spaanse ministerie mag I het stuk wel in Spanje worden ver- LAMMERM 3 kocht, maar niet uitgevoerd. Het portret is eigendom van de r.-k. kerk. I Officiële dealer van: VERF VAN VETTEWINKEL WAGEMAKEHS AUTOLAKKEN TEOFLUX NEMI MUURVERVEN HASCO LAKKEN WIENESE LADDERS F.S.A. compressoren, airless en gereed schappen TELEFOON 33909—33300 Het „Orgelcomité Katwijk" heeft de wind in de zeilen. Voor de uitvoering van het „Urker Mannenkoor" in de Nieuwe Kerk heeft het 1340 toegangsbewijzen verkocht. Weliswaar 200 minder lan verleden jaar voor de „Maastreechter Staar". Burgemeester, twee wethouders en verdere leden van de gemeenteraad waren komen luisteren. Alle eer voor de ontplooide initiatieven, die hoe langer hoe meer de Katwijkers uithuizig krijgen voor culturele aangelegenheden. Er is meer aan het groeien! Het koor in klederdracht, 110 man sterk en gedirigeerd door Frits Bode zong maar twee nummers a cappella, waarbij het bjj alle mannen koren ingeburgerde „Ecce" quo mori- tur" van Gallus. Overigens koralen of zang in de koraalsfeer en negro's, al of niet in vercommercialiseerde ge daante (Down by the Riverside!). Daartussen bevond zich het goed pantheïstische „Ehre Gottes" van Beethoven en als afsluiting deed het Engelse „Nederland en Oranje" dienst van Edward Elgar. Een dus vrij eenvoudig en zonder polyfone verwikkelingen samenge steld programma bergt een zekere populaire inslag in zich en slaat vooral gemakkelijk aan bij de ge middelde kerkganger. In het eerste lied (Lords Prayer) was terstond duidelijk, dat dit ensemble over een genuanceerd en toonver- fijnend pianissimo beschikt, een uit stekend evenwicht tussen de regis- tergroepen in stand houdt en vrij algemeen garant staat voor zuiver heid in het toonbeeld, zodat de dis- sonerende klokketoon van de slag van negen (door verkeersopstopping was het koor een half uur over tijd) niemand van de wijs bracht. In het vervolg bleek, dat volume- overdaad nergens voorkwam, dat ritmische discipline geenszins ont brak, tegenstellingen in klanksterk- ten zeer routineus en natuurlijk werden bewerkstellig en de stern- plaatsing kundig is geleid. In de laatste Negro's werden de inzetten wat onzeker en in Elgar verzwakte de directie-controle, mogelijk door reismoeheid. Plet van Egmond had de begeleiding in handen. Zjjn voorspel tot Psalm 42 vonden we wat al te vroljjk en te los van de melodie. Het moeten volgen van zang en directlegebaren via een zijdelingse blik op een spie gel leverde wel eens wrijvingen in de samenklank op. Het solo- deel van de organist bestond uit de Fantasie en Fuga in g van Bach, wat plichtmatig vertolkt zon der opperste geestelijke rust in de fuga, de Suite Gothique van Boëll- mann, die met alle wenselijke toe wijding alles meekreeg, en de tra ditionele Improvisatie, welke ons ditmaal geen gemis aan vormkracht deed noteren, maar een voorliefde voor variaties-in-watten te kermen gaf door alle minst hoorbare regis tertjes te kantelen en in te sluiten! Speelman-effectjes, maar met veel smaak. V, Het Urker Mannenkoor in actie onder leiding van Frits Bode. (Foto LD/Jaap v. Duyn, Katwijk/Zee) Zondag 23 augustus Leiden Herv. Gem., Pieterskerk: 0 u ds. P. Kloek: 7 u ds. J. Groot. Hooglandse Kerk: 8.30 u dhr. Kooy. 10.30 u - -- e Alphen voor dr. Schc Marekerk: 10.30 u ds. J. M. D. van len Berv. d6. J. Groot; 5 u jraven. Bethlehemkerk: 10 u ds. Chr. van der Leeden te El lm voor ds. Poort. Maranathakerk10.30 u dhr. Kooy. Bevrijdingskerk: 9 u ds. H. Bouter. Konlngskerk: 10 u ds. J. Bouwers te Delfzijl. Herv. Ulo-school, Asserstr.: 9 en 10.30 uur ds. D. J. Vossers. Ver. Vrijz. Herv. (Leidse Volkshuls): 10.30 u ds. W. J. H. Hubeek. Eglise Wallonne: 10.30 u ds. J. M. Charensol. Academisch Ziekenhuis: 10 u dhr. J. F. G. Slerat. Dlaconessenhuls: 10.30 u ds. J. de Wit. Oude Vest: 10 u ds. G. den Maranathakerk: 9 u ds. ds. De Boer. Bevrijdingskerk: 10.30 i 5 u ds. Hofman. 11.30 u „De Mirt" (Oude Vest); 11 „Mierennest"; 10.3" Geref. Gem.: 1( (woensdag 7.30 u Chr. Geref. Kerk: 10 u iona. ,,<djj zagen elkaar niet meer"); 5 u (ond. „Geen genade op een koopje") ds. Ve- lema. Rem. Gem.: 10.30 u mej. E. B. A. Poortman van Lochem. Doopsgez. Gem.: 10 u Mevr. Den Herder-Brugman uit Den Haag. Evang. Chr. Gemeenschap (Middel stegracht 3)10 i Christian Science (Steenschuur 6) dienst (donderdag Geref. Kerk (vrijgem.)10 en 5 ds. J. van der Haar. Baptistengem.: 10 en 5.30 urn Schouten (woensdag openluchtsamen- 6.45 uur straatpredlking Gan getje; 7.30 uur opwekkingssamenkomst. Voorg. majoor J. M. Stofregen e.a. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 u Heijmans te Boskoop; 6."" ds. M. H. Boogert. 6.30 u ds. W. J. vt Kerk: 9.30 en 6.30 Kerk: 10 en a Hoek. Chr. Geref. i Dienst des Woords, Alphen aan den Rijn Herv. Gem. Adventskerk, Jullanastr.: 9.30 u ds. P A. Lefeber; 6.30 u ds W. Verweij. Aula Immanuelschool, A. v. Burenlaan: 9.3C u ds. W. Verweij: 6.30 u ds. P. A. Le feber. Kruiskerk, Gouwsluis: 9.30 u ds M. Hanemai 6.30 u ds. Rf pel, Hooftstr.: 9.3 Koudstaal. Oudshoornseweg10 u ds. G. Cadée. Martha-Stlchtlng: 9.30 ds. D. H. Gijsbers 1 6.30 u ds. A. J. Janssens te Rotterdam. Geref. Kerk (vrijgem.): geen opgave. Chr. Geref. Kerk, Jeruza- lemkerk, Grijpenstelnstr.9.30 en 5 u ds. R. Kok. Oud Geref. Gem., Van Mandersloostraat9.30 en 4 u lees- dlenst. Rem. Geref. Gem., Van Man- dersloostr.: 7 u ds. G. Cadée te Ouds hoorn. Baptistengem., IJsclubgebouw: 6.30 Lindeman. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 ei 6 u ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem. 9.30 en 6 u leesdienst. Bodegraven Herv. Gem. W. Balke; 10." Utrecht: 6.30 ds. Hoegee Nieuwerbrug: 9.30 i Tisslnk. Geref. Kerk (vrijgem.)9.30 en 3 u ds. A. Duits te Emmercorapascum. Geref. Gem.: 10 en 6 u leesdienst (dinsdag 25 aug. 7.30 u ds. Van Gilst Trlcht). Evang. Luth. Kerk: A. de Vries te Den Hel- Boskoop Herv. Gem.: Drechsel te Den Haag. Gem.: 9.30 i Geref. Gem.: 10 i te Den Haag. ds. A. C. D. de Graaf DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak dienst). Geref. Kerk: 10 i dienst) Ned. Prot. Bond: 10 u dra. mëvrouv; Boeke-Rijnbach uit Noordwijk. Mara- ds. De Vos, baddlenst; Hoogmade Herv. Gem J. Broeyer, Katwijk aan Zee Herv. Gem., Nwe Kerk: 8.30 u ds 10 u ds. Hagen; i Vos. Aula Overduln: 10 u Eerw. heer V. d. Hoek uit Leiderdorp. Kantine i ds. Hagen. Zeehospitium "man. Geref. Kerk, ds. De Vries; 5 (vrijgem.): 8.30 ref. Gem.: 10 t__ Gem. in Ned.: 10 Katwijk aan den Rijn Herv. Dorpskerk: 9.30 - 5. A. Makkenze, Nieuw- poort te Voorhout; 6.30 u ds. Jac. de Vos te Katwijk aan Zee. Gym.lokaal school Narcisstr.: 10.30 u ds. A. Mak- Koudekerk Herv. Gem.t 10 en 7 u ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 u ds. Makkinga. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 u ds. J P. Honnef; 6.30 u ds. G. Koch te Haarlem. Kerkzaal Zijlkwartier: 6.30 u ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 10 u ds. F. Pijlman te Katwijk aan Zee: 6.30 u ds. Minnema. Kerkzaal ZlJlkwartler 10.30 u ds. Minnema; 5 u ds. Pijlman. ds. D. H. Gijsbers. Geref. Kerk: i 7 u kand. J. C. v. d. Stelt te Ca- S. Koolstra; 7 u ds. C. de Jong te Puttershoek. Geref. kerk: 10.30 Ned. Prot. Bond: 10 u dhr. J. P. Huls- te Sassenheim. ds. Eerhardt te Hlllegom; 6.30 u ds. Kalkman te Waddlnxveen (Jeugd dienst. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur A. Koning te Woerden. Chr. Geref. erk: 9.30 en 6.30 uur dhr. J. van jeu wen te Den Haag. Rem. Geref. em.: 10 u ds. J. M. Lindemans te otterdam. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 u ds. M. H. Boogert te Aarlanderveen; 6.30 u Balke te Bodegraven. Geref. Kerk: en 6.30 u ds. G. F. Snel. ds. Van Boven te Middelburg. Jeugd- W. Hoekstra. Geref. Kerk: 9 en u ds. Boiuna; 7 u ds. J. H. de Boer te Lelden. Noordwijk-BLnnen Herv. Gem.: 10 kand. Steenstra te Lelden; 7 u ds, I. J. Elferich te Voorhout. Ned. Prot. Bond: 10.30 u mevr. A. Boeke-van Riin- bach te Noordwijk. Geref. Kerk: 9.30 u W. Becker; 5 u ds. B. Bouma. Van den Bergh Stichting: 10 u W. Bakker vakantievespers ds. A. meentewoning: 9 en 10.lö uur Duitse dienst Pf. O. Jacobt. Oegstgeest Herv. Gem., Groene- of Wllllbrordkerk10.30 u ds. G. F. Callenbach. Pauiuskerk: 10 u ds. J. C. Greive te Ossendrecht. Ver. v. Vrijz. Herv., W. de Zwijgerkerk: 10.30 u ds. J. Zuurdeeg te Maarssen; 7 u ds. H. (vrijgem.): geen opgave Oude Wetering - ds. C. J. Baart te ref. Kerk: 9.30 u Sassenheim; 6.30 u ds. H. van den Berg te Sassenheim. Rem. Geref. Gem. i dr. A, W. Cramer te Lelden. J. Baart. Chr. Geref. 9.30 u kand. Broeyer; 5 u ds. M, Groenewoud. Bethelkerk: 9.30 u ds. m. C. Groenewoud; 5 u dr. Streeder, pred. te Den Haag. Geref. Kerk (vrijgem.) 10 en 5 u ds. F. de Vries te Den Haag. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u Dienst des Woords. Geref. Kerk. Petrakerk: 2.30 u ds. C. M. v. d. Loo te Soest; 5 u ds. v .d. Linde. Rapenburgkerk ds. J. Verlare te Rotterdam- Schiebroek; 5 Maranathakerk: 9.3 5 u ds. J. Verlare. Sassenheim Kerk P. D. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 u en 5 uur as. L. S. den Boer. Ned. Prot. Bond: 10.30 u de. F. W. Boers te Ber- 6.30 u ds. Boertje te Moerkapelle. Ge- geen opgave ontvangen. Voorhout Herv. Gem.: 10 u ds. M. J. Elfferlch; 7 u Geref. dienst. Voorschoten Herv. Gem., Dorps- Modderaar. Geref. Kerk (vrijgem.)10 en 8 u ds. O. van Ommen te Hattem. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem., Dorpskerk: 10 u ds. J. T. Wiersma; 7 u ds. J. A. G. van Zanten. Klevletkerk: 10 u dr. Frederikse. Deylerhuis: 10.15 u Geref. Kerk: 1 ds E. P1J1- ds. A. Vos. Ned. Prot. Bond, L. Kerkdam: 10.30 u ds. D. A. Werner. Johannahuls: 10.30 u mej. dr. A. G. Günther. Herv. Geref. Evang., Dorpshuls: Culemborg. Camping ds.'Tom uit Alphen a.d. Rijn. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 u Is. F. do Jonge (HA); 7 u ds. F. de Jonge (Voorzetting HA en dankz.). Ge- - ds. J. G. Feen- Zwammerdam Herv. Gem,: 10 en 6.30 u ds. C. L. v. d Broeck. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u ds. L. Zwaan te Amerongen. Rem. Geref. Gem.: geen Verder veel moderne stukken „De Nederlandse Comedie" brengt in het komend seizoen een opvoering van Schillers „Maria Stuart" en ver moedelijk een stuk van Goldini. Ver der ligt het hoofdaccent op het mo derne repertoire. Als première gaat eind september of begin oktober „The Quare Fellow" van de onlangs overleden Ierse schrij ver Brendan Brehann, ln de verta ling van G. K. van het Reve onder de titel „De man van morgen". Het is het stuk dat Brehan in 1956 plot seling beroemd maakte. Han Bentz van den Berg voert de regie, Johan Kaart, Bert van der Linden en Jo Visscher jr. spelen er gastrollen in. Voorts speelt men „The Severed Head" van Iris Murdoch en J. B. Priestley naar een roman van de eer ste. Hierin spelen onder regie van Henk Rigters, Ellen Vogel, Andrea Domburg, Joan Remmelts, Guus Os- ter en Femke Boersma. Ook gaat „Look back in Anger" van John Os- stuk ook regisseert. „Look back in anger" is reeds in het seizoen 1957— '58 gegaan bij „Theater" onder de titel „Omzien in wrok". Het stuk gaat wederom in de vertaling van Anty Westerling. In Schillers „Maria Stuart" worden de hoofdrollen gespeeld door Ellen Vogel als Maria en Ank van der Moer als Elisabeth, Julien Schoanerts speelt Mortimer, Han Bentz van den Berg, Leicester en Max Croiset, als gast, Burleigh. De vertaling is van Gerrit Kouwenaar. De première Is in november. Hiernaast wordt nog gespeeld „Cé- limare le bien-aimé", een klucht van Labische, onder regie van Fons Rade- makers met Henk Rigters in de hoofd rol. Vertaling: Rem co Cam pert. Aan dr. W. F. Hermans is opdracht gegeven tot het schrijven van een stuk, Jacoba van der Velde heeft op dracht ontvangen haar roman „De grote zaal" voor toneel te bewerken. Nog zijn de rechten verworven van ,The subject" was roses", een blijspel van de Amerikaan Frank D. Gilroy. Op het repertoire blijven „Antonius in „Cleopatra", „Op hoop van zegen", De dans van de reiger", „Mary, Mary" en „Wie is er bang voor Vir ginia Woolf". De „Nieuwjaarswens" blijft, „De bruiloft van Kloris en Roosje" wordt afgeschaft. „De Nederlandse Comedie" zal ln het a.s. seizoen ongeveer 500 voorstel* lingen geven. Chef van protocol in Zwitserland moest aftreden De Zwitserse regering heeft het ontslag aanvaard van haar chef van het protocol, Etienne Serra. Serra had zich in maart j.l. in een gesprek tijdens een diner uitgelaten op een wijze „die de indruk had kunnen wekken, dat hij vervuld was van antisemitische gevoelens", zo staat in een communiqué. Hij bood zijn ontslag aan naar aanleiding van fel le discussies in de Zwitserse pers. Serra heeft tegenover de Zwitserse minister van buitenlandse zaken, prof. dr. Wahlen, met nadruk ver klaard, dat hij tijdens het diner in kwestie, dat in Genève werd aange boden door de Tunesische delegatie bij de Europese zetel van de Ver enigde Naties, slechts enkele persoon lijke opmerkingen had gemaakt over iemand die hij vroeger in Korea ont moet had en die een Jood was. Hij verzekerde de bewindsman, dat hij nimmer de gevoelens had gekoesterd, die hem toegedicht waren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bern was van de gewraak te opmerkingen van Serra op de hoogte gesteld door iemand, die vrij zeker bij het diner tegenwoordig moet zijn geweest, maar wiens iden titeit niet is onthuld. Volgens Serra moet deze persoon zijn woorden ver keerd begrepen hebben. Min. Wahlen volstond in maart met een beris ping wegens Serra's „onvoorzichtig heid" en het uitstellen van een in het vooruitzicht gestelde bevordering met een halfjaar.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5