WEEKAANBIEDINGEN EQ Vakbonden bezorgd over personeel van Ruteck's 1.48 IGBLADRECLAME SPERCIEBONEN Nu GEHAKT Nu 0.84 CAKE Nu 0.89 CHOCOLADE RUMBOWLS Nu 0.69 GEBRADEN ROLLADE GESNEDEN ZURE ZULT 0.38 ALPHEN MALSE STOOFLAPPEN PRIMA GEHAKT Zwolsman verkoopt ook Lido-restaurant Bonden geen overleg Wankel evenwicht in de situatie om Cyprus „Onze economie niet gediend met stoere gedrag van Zwolsman" casion aanbieding :iTY GARAGE pakhuisruimte gevraagd emmenie&Zn.N.V. )idsch Dagblad IPPE VAN DER VOORI'S IRIE- EN METAALMIi. N.V. ie en energieke jongeman VROOM DREESMANN LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 )e drie vakorganisaties van hotelpersoneel (ondergebracht bij sJ.V.V., N.K.V. en N.C.N.V.) zijn pijnlijk getroffen door het dat de E.M.S. de exploitatie van de Ruteck's bedrijven wil Iken. In een brief aan de raad van bestuur van de E.M.S. geven drie vakorganisaties duidelijk uiting aan hun bezorgdheid over situatie, waarin de personeelsleden van Ruteck's zijn komen verkeren. Nederlanders weer naar Himalaja Eind deze maand vertrekt van Schiphol onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Alpen-Ver eniging de (tweedie) Nederlandse Himalaj a-expeditie onder leiding van de cineast en journalist Jan Boon (Kitzbühel). Voorts zullen eraan deelnemen de studenten A. J. Driessen (Delft), J. G. de Lint (Rot terdam) en F. C. Dufour (Delft), alsmede de Oostenrijkse berggids en skileraar H. Schriebl. (iet gaat hier om 1500 werk- pers. Een vertegenwoordiger het N.V.V. heeft mede na ps de zusterorganisaties, met >e leden van de E.M.S.-lei- ;g gesproken. Volgens de is dit gesprek aller- Ist bevredigend verlopen, •aar aanleiding van dit onderhoud foorganisaties stellen 'hierin! tot organisaties willen graag praten over de hoogte van deze schadeloosstel ling. Lido Overigens stoot de heer Zwolsman nog een bedrijf in de Horeca-sector af. Het markante Lido-restaurant aan het Amsterdamse Leidseplein, is niet langer in bezit van de E.M.S. De heer Zwolsman heeft het van de hand gedaan, omdat het niet ren dabel zou zjjn. De koper werd door E.M.S.-perschef Will Gilbert niet be kendgemaakt. Over de prijs die het Lido heeft opgebracht (er wordt ge sproken over 1,25 miljoen gulden) kon hij ook niets meedelen. „De verkoop is ontijdig uitgelekt", zei de heer Gilbert. „Er was ook in het belang van het personeel een af spraak gemaakt met de koper over de bekendmaking. Dat is heel nor maal. Wij hebben onze mond gehou den i ker borts dringen de vakbonden er met p op aan, om aan die werkne- js, die al jarenlang in dienst van Ruteck's bedrijven zijn, een bjj- pere schadeloosstelling uit te ke- De vakorganisaties stellen dat tgeen thans staat te gebeuren, in ld is met uitspraken die de heer lisman nog geen jaar geleden ft gedaan". e bonden zijn van oordeel, dat nover de grote winsten die de dit laatste het geval zijn, dan gaan opstrijken door ziet de E.M.S. geen grote problemen verkoop van de bedrijven, een betreffende de overheveling van het voor alle werknemers diepersoneel, daar er op de Horeca-ar- ontslagen, dient te staan. De beidsmarkt genoeg vraag is. Bestemming Het 85 man tellende Lido-personeel is overigens gisteren reeds door de E.M.S. ingelicht. De E.M.S. weet niet of de nieuwe eigenaar het Lido als restaurant wil exploiteren, of dat het andere bestemming krijgt. Zou ernstig Van Wijk en Heringa De drie werknemersorganisa ties in de textielindustrie (Sint Lambertus, Unitas en De Een dracht) hebben verklaard, dat van werkelijk overleg bij de li quidatie van de N.V. Van Wijk en Heringa te Leiden geen sprake is geweest. „Tot op dit moment ontbreken ons alle ge- vSfde gevens, waaruit zou kunnen blijken dat de N.V. niet exploi tabel zou zijn. Zes dagen voor de officiële bekendmaking dat de EMS de NV wilde afstoten, werd de vakbonden meegedeeld dat tot liquidatie van de garen- fabriek was besloten en dat de dekenfabriek zou worden over gedaan. Vrijdag j.l. werd de vakbonden meegedeeld dat ook voor de garenfabriek een se rieuze kandidaat was gevonden, wie men op dat moment on derhandelde over de overname", aldus is van de zijde van de vak bonden meegedeeld. Toestand Tuomioja De Griekse regering heeft bij de NAVO en de Verenigde Naties ge protesteerd tegen het feit, dat Turkse vliegtuigen gisteren boven de eilanden Rhodos en Samos zou den hebben gevlogen. Een gunstig facet van de ontwik keling van de toestand op Cyprus was een mededeling van de Griekse premier Papandreoe, dat de Griekse strijdkrachten, die enkele dagen ge leden uit de Noordatlantische Ver dragsorganisatie werden terugge trokken, weer onder het commando zijn luchtmacht, die het vorige week aan de NAVO had onttrokken. De bekendmaking van Papandreoe kwam nadat hij door secretaris generaal Manlio Brosio van de NAVO van het Turkse besluit in kennis was gesteld. krachten onder het NAVO-i do zei de Griekse eerste minister, dat dit voor de NAVO de verplich ting inhoudt elke inmenging van Turkse zijde op Cyprus te verbieden. Papandreoe had op dit punt in zijn mededeling aan de secretaris-gene raal van de NAVO de nadruk gelegd. President Makarios van Cyprus heeft aan de Sowjetrussische pre mier Chroesjtsjow een telegram ge zonden, waarin hij verklaart dat „het Cyprische volk, met de mach tige steun van uw groot land. gelooft dat zijn rechtvaardige strijd om volledige onafhankelijkheid en het recht om baas over eigen bestem ming te zijn, met succes zal worden voltooid". „Uw ondubbelzinnige waarschu wing aan de agressor is een onschat bare bijdrage tot de internationale vrede, die in gevaar wordt gebracht door de krachten die in bekrompen eigen belang handelen", aldus de Cyprische president Secretaris-generaal Oe Thant heeft intussen om de instemming van de Cyprische president gevraagd voor de benoeming van Galo Plaza Lasso, Oe Thants speciale vertegen woordiger op Cyprus, als nieuwe be middelaar in het Cyprische conflict. Makarios zou op dit voorstel gun stig hebben gereageerd, terwjjl ook de Griekse regering, wier instem ming eveneens was gevraagd, ermee akkoord zou gaan. De toestand van de Finse bemid delaar Tuomioja vertoonde vanoch tend een lichte verbetering. De patiënt is er echter nog steeds zeer ernstig aan toe, zo werd officieel in Genève bekendgemaakt. Ambonees overleden aan gevolgen van vechtpartij (Van onze Bossche correspondent) Een 49-jarige man uit het Ambone zenkamp Donzel in het Brabantse Nistelrode is in het ziekenhuis in Oss overleden aan de verwondingen, die hij vorige week zaterdag opliep, toen hij door een mede-kampbewoner enkele keren met een stiletto in de zij werd gestoken. De aanvaller, die voor de officier van justitie in Den Bosch is geleid, werd zelf ook gewond bij de vechtpartij. Het 15-jarige zoontje van de overledene kwam zijn vader n.l. te hulp en stak de aan valler met een broodmes in de rug. De oorzaak van de familietwist i is niet bekend. De familieleden zijn I allen erg gesloten. Prof. dr. A. Heertje, hoogleraar in de economie aan de Univer siteit van Amsterdam, is van mening dat de dialoog tussen mi nister Andriessen en de heer Zwolsman over de pierprijs -en de daarbij aansluitende herhaalde beschildering van enkele pier- borden duidelijk heeft gemaakt, dat de heer Zwolsman onvol doende oog heeft voor de grenzen, die in een moderne samen leving aan het optreden van de ondernemer zijn gesteld. De hoogleraar zegt dit in een beschouwing in economische statisti sche berichten van deze week onder de titel: ,,Van pierbeleid tot prijsbeleid". Het loonpeil, de prijzen, de winsten en andere economische grootheden hangen nu eenmaal tegenwoordig óók af van de door de overheid uit gedrukte voorkeuren. Het streven naar maximale winst blijft, maar als randvoorwaarden spelen de over- heidsvoorkeuren die een democra tische gezindheid vooronderstellen een belangrijke rol. Met het prijsbeleid is een natio naal belang gemoeid. De gezamen lijke poging onze economie weer in evenwichtige banen te leiden, is dan ook niet gediend met het stoere ge drag dat dezer dagen werd gedemon streerd, aldus prof. Heertje. Het verband tussen de pierprijs en onze betalingsbalans is moeilijk te zien, wanneer men op de stoel gaat zitten van de ondernemer die het maken van winst nog altijd mooi vindt. Uiteraard probeert de heer Zwolsman door een prijsverhoging zijn winst te vergroten, wanneer hij meent met een vraag te doen te heb ben, die betrekkelijk ongevoelig is voor een flinke prijsverandering. Zwolsman is niet de enige die in onze samenleving op winst speelt en dat hij zijn monopoliepositie pro beert uit te buiten is vanzelf sprekend. In ieder geval drukt hij al dus op een evenwichtige wijze zijn voorkeuren uit. Als echter blijkt, dat zijn voorkeu ren botsen met die van de overheid, mag men evenzeer een evenwichtig gedrag van de regering verwachten. Aan de minister van Economische Zaken is nu eenmaal overgelaten het verband tussen de pierprijs en onze betalingsbalans onder ogen te zien. Van hem wordt verwacht dat hij bij het beoordelen van de verhoging van de pierprijs rekening houdt met het belang van de betrokken onder nemer, binnen het raam van de al- beurd. Van de heer Zwolsman mag dan worden verwacht, dat hij rekening houdt met de voorkeuren van de overheid. Dat is niet gebeurd. Een ondernemer in onze tijd heeft echter nu eenmaal met andere institu tionele omstandigheden rekening te houden, dan die welke honderd jaar geleden bestonden, aldus prof. Heertje, die de opvolger is van minister Andriessen als hoogleraar in de staathuishoudkunde aan de Universiteit van Amsterdam Accountantsrapport over vermogen van president Johnson Het vermogen van de Johnsons bedraagt in totaal 3.484.098 dollar. Dit blijkt uit een accountantsrapport dat op verzoek van de president is opgemaakt en dat in Washington is gepubliceerd. Het is als volgt ver deeld over de leden van het gezin Johnson: de president bezit 378.081 dollar en zijn vrouw 2.126.289 dollar. Zijn dochters Lynda Bird en Luci Baines bezitten resp. 490.141 en 489.578 dollar. Johnson besloot de vorige maand In verband met de verkiezings strijd! een balans van zijn ver mogen en dat van zijn gezin te laten opmaken door een onafhankelijk accountant in verband met de ver spreiding in het openbaar van tegenstrijdige cijfers. Er waren schattingen van zijn vermogen ge publiceerd, die varieerden van 4 mil joen tot ruim 17 miljoen dollar! de Luxe 35.000 km. 1963 'de Luxe 43.000 km. 1963 km. 1963 20.000 km. 1963 Mercedes 180, zeer mooi Opel Kapitan1959 Renault R8, 6.000 km 1964 Ford Anglia 1957 /1958 Ford Squire Combi 1957 Fiat 1100 1957 Renault Dauphine 1959 Renault 4 1955 1959 Lloyd Luxe rEGRACHT 89 LEIDEN WARTBURG- en TRABANT-dealer Ikvloers, in omgeving van Haarlemmerstraat, v. d. Voldersgracht, Volmolengrachfc, Kaasmarkt of Kerkgracht. 167—171 LEIDEN doet Uw omzet stijgen is niet te vervangen brengt meer op dan zij kost Dagbladreclame is onbewistbaar een der grootste drijvende krachten waar door het doen en laten van iedere moderne mens wordf bepaald. Iedereen die een zaak heeft, staat dan ook niet langer voor de vraag öf hij er reclame voor moet maken maar hóe hij er reclame voor moet maken. UW OMZET. REGELMATIG IN HET leest gelezen krant in Leiden en Omstr. IAMSE VEERKADE 12-16 DEN HAAG administratieve functie op de Centrale Inkoop, Sanitair. geven de voorkeur aan een persoon met (m)ulo die niet ouder is dan 24 jaar. schriftelijk of mondeling aan bovenstaand adres, SLEUTELTJE Literblik. Normaal 0.79 425 gram. Normaal per blik 1.05 ong. 400 gram. Normaal 1.10 Norm. prijs p. 150 gr. 0.85 (uit eigen keuken) 100 gr. 200 gram POEDERKOFFIE 2e flacon 1.- ANANAS „Hawaii" Normaal oss Nu OM ENGELSE CARAMELS p.™tPots. Nu 0.48 (LASAUS n°rm* prijs p. fles 0.65 Nu 0.58 GEKLEURDE HAGELSLAG ^p*... 0.39 DROPTOFFEES 200 gram 0.53 ADDFI (TIIK met slagr-Uit eigen bakkerii a HrKCLJIUn Alléén vrijdag en zaterdag. «.TO ,lglo" DIEPVRIES steeds voorradig Vrijdagavond koopavond Bij aankoop van 500 gram voor 2.78, de tweede 500 gram voor de 1b jw halve prijs dusM 500 gram, slechts met gratis zakje kruiden. LEIDEN ALPHEN AANGEBODEN Feestartikelen, liedjes, guir landes, lampions, fopartlkelen, mutsen, fakkels enz. Papierh. Dane, Haarlemmerstr. 27, telef. 26631. Zaanse Friese 6taart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken, koekoek- klokken. keuken- en kantoor- klokken vindt u ln enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- ger. Haarlemmerstraat 23. Tel. loges: Omega. Alplna, Tlssot en Pontlac vindt u bij: W. Brouwer, gedlpl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23 De laagste prijzen. De Licht- tlek, fruitschalen handel Dane, Haarlemmerstr. 27. Leiden. Tel. 26631. Hekwerken. Haarden. Laat eerste 10 autorljlessen i Autoverhuur Tlp-Top, St.-Aag- fotocine Nieuwe Rijn 18, tel. 24134. Hardboard, zachtboard, tegelboard, brandvrij board, voordljk's Houthandel, Lange Mare 106. tel. 22017, Lelden. Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps). Van Oerle, Haarlemmerstr. 95 Bij de Vrouwensteeg. Pas op voor schoorsteenve gers. Waarschuwing d.d. 31 Juni in alle kranten. Neem vanaf f 19.50. De Kleine Vlnst, Haarlemmerstraat 51. f 49.50. Bij Iedere portable Handy-Bag 1 volleybal 1 -spel) slechts f 50 modellen. Galant :ske, Do Lelden. Tel. 26164. Koopjes halen. 1ste klass bankstellen, clubstellen, dres solrs, ultschulftafels, ronde ta fels. linnenkasten, schrijfbu- autopeds. popj vloerkleden, del S: gratis les. Dit biedt U Van oceyn. Nieuwe Rijn 46b. Tel. 24809. Nu Is het tQd uw tuin t« moderniseren. Wij Leveren grond, mest, iaën, heesters, coniferen, planten. Tuinbouwbedrijf Mulder, Haarlemmerweg 21. Lelden, telef. 20550. 26631. Volautomatisch wassen. DO hulp 1. d. huishouding dank zij Zanussl vanaf f 995. Con- 8tructa vanaf f 1080. Construc- vryblljvend advies. Demon- i of folder: Zwart, Hool- Zanussl vanaf f299.- vanaf f 297. Marljnen vanaf f 398. De beste fabrikaten. Deskundig advies. Vakkundig» plaatsing. Gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. Zwart. Hooi gracht. Tel. 23951 - 51670. Veel geld voor uw gebruikt» meubelen bij aankoop nieuwe, rechtstreeks van fabriek. Enor me keuze, elke prijsklasse .eer ste klas afwerking, betaling in zes maanden, rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalogus. Postbus 538, Den Haag. Voor Uw hond. Honderle- men, halsbanden ln modern» kleuren, hondemanden, rubber kluiven, rubber ballen, bor- hoi :pec seerde fabrieken. Den Holder, Janvossensteeg 75/77, (bij de Hema). Vijver en tuin. Grote vl|- vergoudvlssen f 2.50, ook mid delgrote en kleinere soorten vanaf 50 ct. Tuinkabouter» vanaf f 3.75. Den Holder, Jan vossensteeg 75/77. P Moderne vogelkooien vanaf grote verchroom- randeerd morsvrlj f22.50, tan kooistandaard gecombi neerd met plantenstandaard. Vogelzaden alle vogelartikelen. Den Holder, Janvossensteeg 75/77. Hengelsport. Glasvezelwerp- hengels reeds vanaf f5.75. CVerpmolens vanaf f 9.50 de vooroorlogse bruine bamboe Japan hengels weer voorradig, nylon vistuig, leefnetten, schepnetten, vouwstoeltjes, vis- tassen etc. Den Holder. Jan vossensteeg 75/77. 10 uur autoryies by erken de Bondsautorljschool Madl. (V.A.M.O.R.) voor f75.-. In Taunus 17M 1964. P/a. Tel. 24066, Lelden. Nieuwe auto's zonder schaur- feur, Taunus 17 M, Consul, Opel Rekord, Volkswagen, Ang lia, VW-busjes met radio. Allrlsk verz. Werkhoven's Garagebedrijf, Maredljk 34. vroegtijdig prachtige 7-persoons trouwauto's met chauffeurs ln nieuw modern livrei. Vraagt Inlichtingen: Zeemanlaan 12A. Tel. 23055. SI 'n Horloge??? Koop by ende vakmensen! Reeds 28.75 een 17-steens ancre loge. Ruime keuze Roamer. Prisma, Lincoln, Tim-watch en ancre horloges. „Uurwerkkll- nlek Gorthuls". Leiden's best» speciaalzaak! Alléén Lage R(]n- Horlogebanden! De mooist» en grootste keuze: perion, le der, krokodil, Flxoflex horloge banden. „Uurwerkkllnlek GortJ huls", alléén Lage Rijndijk 8. Markiezen, rolschermen, al, jaloezieën. Grootste sorterlnd zonwering. Prima afwerking Verkoopkantoor Melchers mar- klezenfabrlek: C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35. Oegst- geest. telef. 01710 - 63205. Een nieuwe woning? Vooral uw lampen naar De LlchthaL Gratis plaatsen van lampen boven de f25.- ln Lelden en omgeving. De Llchthal, Haar lemmerstr 293, t.o. de Over-

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9