HET KLEINSTE PAARD TER WERELD Opgericht 1 maart 1860 augustus 1964 Vierde blad no. 3134V. In de wetenschap wordt veel gesproken over het verschijnsel betreffende het steeds kleiner worden van levende wezens in de laatste tientallen jaren. Bijzonder grote inte resse wordt daarbij o.m. aan de dag gelegd voor de prestaties van de bekende Argentijnse veefokker Julio Cesar Farabella. Deze Argentijn is al tientallen jaren een specialist in het fokken van kleine soorten paarden. De resultaten van zijn experimenten zijn dagelijks te zien op zijn landerijen, enige tientallen kilometers buiten de hoofdstad Buenos Aires. Het zijn bijzonder kleine, maar prachtig volgroeide paarden. Tientallen jaren van onderzoek en fokken zijn nodig geweest voordat Farabella en zijn medewerkers hun doel konden bereiken. Ieder jaar werden de paarden kleiner, totdat ze nu nog maar 42,5 cm hoog zijn! De miljonair-fokker zegt, dat de kleine paardjes bij hun geboorte slechts een pond wegen en dat het vier jaar duurt voordat ze volwassen zijn. Hij beweert verder, dat de kleine paardjes in verhouding sterker en gezonder zijn dan de normale soorten. Ze leven gemiddeld veertig jaar, wat tweemaal zolang is als de gemiddelde levensduur van een gewoon paard. De lilliput-paardjes zijn ook zeer snel voor hun grootte. Sommigen bereiken snelheden van wel 80 km per uur: Omdat de paardjes erg vriendelijk en speels van aard zijn, zijn ze vooral erg geliefd bij kinderen. Farabella verkoopt de paardjes in Argentinië tegen prijzen van ca. f2400,- per stuk. Onder de kopers bevond zich kortgeleden de echtgenote van de Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy. Zij kocht drie van deze fraaie diertjes voor haar kinderen. (Copyright Opera Mundi) Hoe ongelofelijk het ook mag lijken, deze paardjes zijn volwassen! Het kleine paard, dat ongeveer 40 cm hoog is, kan gemakkelijk onder een ge woon paard doorlopen. Het lilliput-paardje is even groot als het paard uit de oertijd! Argentijnse fokker kweekt dwerg- paard j es k Ruwe handen houden één van die wondermooie paardjes vast, zoals die op een grote ranch, even buiten Buenos Aires, worden gefokt. Geen moeilijkheden met het wekelijkse bad op zaterdag nog veel ruimte over in de badkuip. Al zegt de fokker ook, dat het paardje sterk is vo wetse rijtuig is toch wel een groter paard nodig. Sommige kleine paarden worden gebruikt voor shows, o.m. uit de tijd van de kolonisten. Deze vier paardjes werden door de Argen jnse fokker naar Europa gezonden om voorstellingen te geven. Ze moesten o.a. een kar- retje trekken. De zilveren tuigen en de leren leidsels zijn geheel aange past aan de afmetingen van de paardjes. er blijft

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7