eidse hoogleraren laar VN-conferentie >or de kernenergie Voorschotense jeugd tekende in het C.C. Kwestie-Vietnam is van wereldbelang Laat Chroesjtsjow naar ons land komen Jongens zonder geld naar Amsterdam BEURS VAN AMSTERDAM LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1984 |l taatssecretaris van Buiten- Zaken, dr. I. N. Th. Diepen- heeft vanmiddag in het van Buitenlandse de delegatie geïnstalleerd, die id zal vertegenwoordigen op toepassing van kernener- 31 augustus tot 9 sep- in Genève zal worden ge- jiederlandse delegatie zal wor- kleid door prof. dr. J. H. de buitengewoon hoogleraar aan tische Hogeschool in Delft en r van de Centrale Raad kernenergie en de Weten- iiyke Raad voor de kern- zullen als gedelegeerden prof. dr. H. B. G. Casi- itengewoon hoogleraar aan Universiteit en lid van bestuur van de N.V. prof. dr. J. A. Goedkoop, •woon hoogleraar aan de Universiteit en weten- jüjk directeur van het Reac- rum Nederland; prof. ir. D. Lartzko, buitengewoon hoog- aan de Technische Hogeschool verbonden aan de PEN- Velsen; prof. dr. J. J. buitengewoon hoogleraar aan ;he Hogeschool te Delft ;RR SCHMIDT [S ER NIET.... 49-jarige mevrouw uit West- in Heerenveen aange- Zy wordt ervan verdacht jpen uit een woning driedui- ilden te hebben weggenomen, de politie in Kampen Rampen ging ze een woning 1 waarvan de deur open Met een kistje onder haar andelde ze later weg. In het zat een bedrag van f 3.000 ng in Kampen ook nog een woning binnen. Ze werd in juken aangetroffen, waarop zij Énen gaf een Herr Schmidt te Daar deze er niet was, ver- (ze schieiyk. jld aangesproken bleek ze weer (Schmidt te zoeken. De bak- buw vond dit vreemd en licht- politie in, terwijl de Duitse weg naar de bakkerswinkel de politie de vrouw tegen. De die ook uit Zwolle, Ommen igelo meldingen heeft gekre- n een vreemdelinge die hui winkels binnendrong, heeft ak in onderzoek. Vonden voorwerpen de maand juli zijn de volgende 'erpen gevonden: sleutels, wind- ringetje, beursje, tas, bankbil- portemonnee, zonnebril, du- Intalon, i-egenbroek, werphengel, f, herenbril, rozenkrans, kin zoenen, autoruit, pullover, mo ll, studieboek, damesportemon- collier, schakelarmband, foto biet inh., geit, herenlaars, bedel- Eind, aktentas, autostep, dames- autowiel, tas inh. fototoestel, badhanddoek, zwembroekje, (oed, emmertje, scheerapparaat ui, regenjas, vlag, zeiljopper en L autocontactsleuteltje, rijwiel- leesbril, autoembleem, broche, b, padivindersriem, werkpak, Irporbemonnee, combinatietang, natentas, paraplu's, trui, dames- fulpen, vulpotlood, suède jasje, ftok herenpantalon. -ug te bekomen en inlichtingen bet bureau van gevonden voor in, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in- poort op woensdagmiddag tus- en 5 uur nam. Telefonische in- ngen kunnen niet worden ver- VOORSCHOTEN VIEZE BOEL IN DE BAKKERIJ i bakker uit Voorschoten, die ?oor de Haagse Economische po- ichter had te verantwoorden, het kennelijk met de helderheid n bedrijf niet zou nauw, althans rdelen naar de feiten, waarvoor Ich had te verantwoorden, al erde hij er een verklaring voor bakker werd verweten, dat 140 broden onfris waren opgeslagen, ontbraken de spinnewebben Het geheel was smerig en er was «mei ontdekt. gens deze bakker was het een let met de huisbaas, die hem in righeid had gebracht, want deze rde het huis op te knappen, lar behoeft het broodetend pu- niet de dupe van te worden", B het oordeel van de rechter, officier van Justitie eiste f80 waartoe de rechter de bakker eroordeelde. RGERLIJKE STAND n J. N. van Leem Bier; Use A. E. en C. M. P. dr van A. J. Funcke; Alexandra P. H. C. Versteegen i deden: N. A. J. Llngerak, 74 Jr. ouwkoop-Neptunus t eerste elftal van de Voorscho- voetbalvereniging Rouwkoop rijdagavond om 7 uur op haar i terrein een vriendschappelijke brijd spelen tegen een gecom- rd elftal van „Neptunus", en directeur van de N.V. Kema. Enige hoofdambtenaren zijn als adviseurs aan de delegatie toege voegd, die tevens zal worden bijge staan door een aantal deskundigen uit de wetenschappelijke wereld en werkzaam bij instituten en bedrij ven die zich bezig houden met de vreedzame toepassing van de kern energie. Nederland zal tevens met een inzending vertegenwoordigd zijn op de wetenschappelijke tentoonstelling die gelijktijdig met de atoomconfe rentie in Genève is georganiseerd. Kabinetsherziening in Marokko In Marokko heeft gisteren een be langrijke kabinetsherziening plaats gehad, waarbij negen ministerspos ten waren betrokken. Onder meer werden nieuwe ministers van Defen sie, van Binnenlandse en van Eco nomische Zaken benoemd. Ahmed Bahnini biyft premier. Door deze verandering zijn twee vroegere hoge legerofficieren in de Marokkaanse regering gekomen die bekendstaan om hun nauwe per soonlijke banden met koning Has san. Het zijn generaal Mohammed Oefkir, voormalig directeur Klassieke Edisons voor Mohammed Ameziane, voormalig vice-president van de nationale verdedigingsraad In het kabinet worden de meeste plaatsen bezet door ministers van de demooratisch-socialistische partij van Ahmed Reda Goedira, de vorige week afgetreden minister van Bui tenlandse Zaken. Ruim 180 kinderen in de leeftyd van 6 tot en met 12 jaar verdrongen zich gistermorgen om 10 uur voor de ingang van het Cultureel Cen trum te Voorschoten om mee te doen aan de tekenwedstrijd, die werd georganiseerd onder auspiciën in het gemeentebestuur. Wegens het slechte weer moest de wedstrijd, die oorspronkelijk opgezet voor buiten, binnen het gebouw gehouden worden. Onder waakzame ogen van het vacantiehoudende on- derwijzendpersoneel en de belang stellende ogen van burgemeester L. de Kool en wethouder G. Schrama lagen de kinderen spoedig op hun buik in de grote zaal, de gangen en de hal, en spanden zich in op grote vellen papier met wasco-krijt de te kening van hun jonge leven te ma ken. De opgegeven taak was het te kenen van een dier, een clown, een indiaan, een draaimolen of een eigen onderwerp. Vele kozen een vrije teke ning, zoals landschappen met padde stoelen en kabouters, maar ook dik wijls was Pipo de clown het onder werp. Het dier bleek voor velen te moeilijk na te bootsen. Om 12 uur werden de tekeningen ingeleverd en gingen de kinderen huis en om 3 uur stonden de 180 jonge Voorschotense burgers met vragende blikken wethouder G. Schrama aan te kijken, die de uit slag mede deelde. vereniging „Vacantievreugd" is geliquideerd. Om toch de kinderen kleine vacantlebezigheid te ge- heeft het gemeentebestuur ge- REM-reclame op 1 september (Van onze A'damse correspondent) Dinsdag 1 september om 3 minu ten voor zeven 's avonds zal de „Noordzee-tv" starten met het uit zenden van reclameboodschappen. „Een historisch ogenblik boor de Ne derlandse reclamewereld", aldus de weekeditie Expres van de „Revue der Reclame". De R.E.M. zal ln de eerste week ui september vermoedelijk 45 mi nuten reclamespots uitzenden. Per dag zal dit neerkomen op ongeveer 15 raclamespots van 20 tot 30 se conden. Voor de maand september is voor f 700.000 worden Soevanna Phoema naar Parijs De premier van Laos, prins Soe vanna Phoema, is vandaag naar Pa rus vertrokken voor de conferentie van de drie groeperingen in zün land, rechtsen, neutralisten en communis ten, die ln principe op 24 augustus moeten beginnen, maar mogehjk en kele dagen zal worden uitgesteld. De premier zal aan het hoofd staan van de regeringsdelegatie en tege- Ujkertyd de neutralisten vertegen woordigen. Over de vertrekdatum van de delegatie van de Pathet Lao bestaat nog onzekerheid. Het wordt mogelijk geacht, dat de leider daar van, prins Soevanoevong, eerst naar Peking en Moskou gaat alvorens zich naar de Franse hoofdstad te begeven. De rechtse groepering in Laos wordt vertegenwoordigd door prins Boen Oem, die zich al in Parijs bevindt. Het militaire hoofdkwartier in Vientiane heeft meegedeeld, dat een T-28-Jachtbommenwerper van de ko ninklijke Laotiaanse luchtmacht door artillerie van de pro-communistische Pathet Lao is neergeschoten en dat een tweede toestel wordt vermist. Volgens een zegsman van de lucht macht gebeurde dit dinsdag, nabij Moeong Soeoi, de basis der neutralis- tische troepen in de Vlakte der Krui ken. ldjkers w aangeboden) zijn de tarieven de maanden september en oktober op maandag tot en met vrijdag 200 gulden per kwartier en op zaterdag zondag 325 gulden per kwartier. >r november op maandag tot en met vrijdag 350 gulden per kwartier en op zaterdag en zondag 475 gul den per kwartier. Van december a.s. af z(jn de prijzen op maandag tot en met vrijdag 550 gulden en op zaterdag en zondag 675 gulden kwartier. Deze tarieven zijn gebas- seerd op maximaal 1 minuut recla me per kwartier. GAROEDA KOMT 6 MAART NAAR SCHIPHOL (Van onze Haagse correspondent). Op zaterdag 6 maart 1965 zal de Garoeda Indonesian Airways haar nieuwe lUndienst Djakarta—Amster dam officieel openen met een eerste vlucht per Convair „Coronado", het snelste maar niet meest succesvolle verkeersvliegtuig van het ogenblik. Onderhandelingen tussen een In donesische luchtvaartdelegatie en de KLM hebben deze week tot overeen stemming geleid op een aantal pun ten van samenwerking. Zo zal de KLM de Indonesische maatschappij terzijde staan by de technische ver zorging van de vliegtuigen op Schip hol, de bevoorrading van de board keukens en de administratieve af handeling van passagiers. Nog geen overeenstemming is be reikt, inzake de door de Garoeda ge wenste training van het vliegend per soneel. Maar de besprekingen hier over duren voort. Garoeda zal de bjn tweemaal per week bevliegen. In Am sterdam zal een boekingskantoor worden ingericht, waar vier Indone sische employ é's de administratie voor geheel West-Europa zullen ver zorgen. In de tussenlandingsplaatsen Bangkok, Bombay, Caïro, Rome, Pa rijs en (op een andere route) Frank fort zal de KLM de boekingen voor Garoeda verzorgen. Tivee vrouwen in Joego-Slavië verongelukt Twee Nederlandse vriendinnen, die met vakantie in Joego-Slavië waren, zyn by een frontale autobotsing in Pula, een oude havenstad aan de Adriatisohe Zee, om het leven geko men. De slachtoffers zyn de dames H. G. Klein, 29 Jaar, afkomstig uit Groningen en L. Meyer, 26 jaar, uit Hilversum. meend een tekenwedstryd te moeten organiseren. De Voorschotense schoolhoofden werd om medewerking gevraagd en spontaan werd medewer king gegeven, zei de wethouder van Onderwys tot de belangstellende ouderen. Hierna reikte wethouder Schra ma de pryzen uit: 1ste prijs: Piet Peeters, 6 j., Egbert Visser, 7 j., Be- nite Maas, 8 j., Jeanette Donselaar, 9 j., Rudy Olsson, 10 j., Erica Over- diep, 11 j., Dirk Veldhuizen, 12 j. 2de prys: Connie de la Mar, 6 j., Helma Korenhof, 7 j., Pieter v.d. Steen, 8 j., Dio Veldhuizen, 9 j., Lidy Bakker, 10 j., Hans de la Mar, 11 j.. Helga Verhey, 12 j. 3de prijs: Gerrit v.d. Graaf, 6 j., Petty Klein. 7 J., Jan Willem Hillinga, 8 j. Warmenhoven, 9 j., Marian Graaf, 10 j., Dieuwke Heikens, 11 Cor Buys 12 j. Lia Tentoonstelling verzameling Bernard Houthakker Gedurende twee en een halve maand, beginnend op 24 augustus en eindigend 15 november zullen in de zalen van het Prentenkabinet in het Rijksmuseum ter nagedachtenis van Bernard Houthakker de tekeningen tentoongesteld worden, die deze kunsthandelaar als een privé-verza- meling bijeenbracht De tentoonstelling omvat in hoofd zaak Nederlandse tekeningen. Kun stenaars als Rubens en Rembrandt met zyn leerlingen Bol, Philips de Koninck, Ostade en Dusart met hun boerentaferelen, Wülem van de Vel de en Bakhuysen met Marines en Frans van Mieres en Verkol je met hun genre-onderwerpen zyn in deze verzameling temidden van een grote schare van minder bekende teke naars te vinden. De collectie geeft an de 17de eeuwse twee Nederlanders De commissie „Collectie grammo foonplaten Campagne" heeft bekend gemaakt aan wie de Staatssecretaris van O. K. en W., drs. L. J. M. van de Laar, op 25 september de klas sieke Edisons hoopt uit te reiken. De jury (bestaam.de uit mevrouw dra. H. E. Kokeevan den Berge en de heren J. de Kruljff, C. P. Molen beek, K. A. Posthuma en C. van Zwol) heeft de onderscheidingen voor het jaar 1964 toegekend aan (instrumentaal) de Nederlander Daniel Wayenberg voor de opname van Richard Strauss „Burleske" en Serge Rachmaninows „Rapsodie op een thema van Paganini" met het Philharmonica Orchestra. Instrumentale symfonische muziek zondier solist: Otto Klemperer voor de opname van Mdhlers Tweede Symfonie met het Philharmonica Orchestra. Muziek voor kamerorkest met en zonder solist: Roland Douat- te voor de opname „Simphonies, fanfares et carrouzels royaux", met het Collegium Musicum. Kamer muziek: Sviatoslaw Richter en Mstislaw Rostropowtej voor de op- de vyf sonates voor piano „Instrumentalmusik der Renais sance am hofe Queen Elisabeth 1 umd King James", met het ensem ble New York Pro Musi ca; Solo- recitals: Marijke Smit Sibinga voor de opname met oud-Nederlandse klaviermuziek. Vocaal (opera) diri gent Joseph Keilberth voor de op name van „Arabella" van Strauss en Boris Christoff voor de vertolking van de titelrol in 'de opname van „Boris Godouno". Wereldiyke en geesteiyke koorwerken: Benjamin Britten, componist van het War Requiem, Carlo Maria Giulinii, als leider van het Philharmonica Choir and Orchestra met Verdi's „Quat- tro Pezzi Sacri" en Kurt Redel voor de opname van Georg Philipp Tele- marms Markus Passion. Vocale recitals: Dietrich Fischer-Dieskau voor de opnames van Frank Martins 6 monologen uit Jedermann en van Schuberts Winterreise. Literatuur en toneelGoddard Lieberson voor de opname van „Who is afraid of Virginia. Woolf" en George Rvlands voor zyn regie van de opname „Homage to Cabot Lodge in Den Haag ,,De situatie in Zuid-Vietnam is vergelijkbaar met die destijds in Korea". Met het doel, de Ne derlandse regering te doordrin gen van de ernst van deze situa tie, arriveerde vanmorgen op het station Hollandse Spoor in Den Haag, de speciale afgezant van president Johnson, Henry Cabot Lodge. Vanmiddag zou h(j ee hebben met de minister-president mr. Marijnen en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. Die penhorst. Lodge herinnerde eraan, dat de communistische expansie sinds de tweede wereldoorlog tot een Waterschade in ziekenhuis Kampen By het stadsziekenhuis in Kam pen is gisteravond een betonnen waterleidingbuis met een middeliyn van veertig centimeter onklaar ge raakt. Het water stroomde in de kelder van de pas gereed gekomen nieuwbouw. Spoedig stond er meer dan een meter water in de kelder. Diverse installaties toregen ernstige schade en de telefooncentrale raak te grotendeels onklaar. Het zieken huis kon enige tyd over slechts één hjn beschikken. Met een noodinstal- latie wist dfe P.T.T. echter verbete ring te brengen. Alle brandweerpompen van Kam pen werden ingeschakeld om de ters droog te pompen. Om twee vannacht had men de situatie onder de knie. maar toen hadden ook de elektrische installaties van het ziekenhuis reeds ernstige schade geleden. De omvang van de financiële schade staat nog niet vast, maar wordt vrij aanzieniyk geacht. Een deel van Kampen heeft gisteravond half uur zonder water gezeten. SCHEEPSBOUWER VEROLME (Van onze Haagse correspondent) Scheeps- en machinebouwer C. Verolme heeft in Moskou in een gesprek met een verslagge ver van een Russisch persbureau gezegd, dat hij hoopt dat pre mier Chroesjtsjow ook eens een bezoek aan Nederland zal bren gen. „Via myn vertegenwoordiger in Noorwegen heb ik de indruk gekre gen". aldus de heer Verolme, „dat het recente bezoek van Chroestjow aan Scandinavië daar veel vruchten heeft afgeworpen voor de handelsbe trekking met de Sowjet-Unie. De vooruitzichten voor de handel tussen Nederland en Rusland zyn trouwens ook al verbeterd, sedert het bezoek van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Luns aan Mos kou", zei de heer Verolme verder. Hij is nu zelf In de Sowjet-Unle, om daar de destyds met een Rus sische delegatie in Nederland geopen de besprekingen over de levering van IJ-pont tijdelijk op halve kracht De insteekfuik van de pontsteiger achter het Centraal Station in Am sterdam. die gisteren door een ver keerde manoeuvre van een Engels vrachtschip werd beschadigd, is bui ten gebruik gesteld. Het gevolg hier van is dat de pontdienst voorlopig via één steiger zal geschieden, waar door de capaciteit van de Buiksloter- wegpont met 30 procent wordt ver minderd. De reparatiewerkzaamheden zullen verscheidene weken in beslag nemen. Van gemeenitezyde wordt automobi listen aangeraden zoveel mogehjk ge bruik te maiken van de pontverbin ding Adielaarsweg of van de Schel- Merkwaardig spelletje van kampleiding Twee jongens, 16 en 17 jaar oud hebben de grootste moeite ge had, de wachtcommandant van het politiebureau Warmoesstraat in Amsterdam, te doen geloven dat zij zonder geld en zonder eten door de leider van een zomerkamp in Huizen, naar de hoofdstad waren gestuurd. Dit verhaal was vooral ongeloofwaardig, omdat de knapen leerlingen waren van de vakschool „Valkenheide" in Maarsbergen, een instituut voor moeilijk opvoedbare jongens, die daar door de kinderrechter worden geplaatst. Maar hun verhaal bleek waar te zyn. De knapen hadden door de kampleider bij wyze van spelletje, de opdracht gekregen zonder geld naar Amsterdam te gaan, waar zy op het Begynhof een nieuwe opdracht zou den krijgen. De jongens konden ech ter geen lift krijgen en hebben de byna 25 kilometer lange weg van Huissen naar de hoofdstad te voet afgelegd. Na lang zoeken vonden zy het Begynhof, hebben daar ander half uur gewacht en zochten tenein de raad een politiebureau op. De politie stelde zich in verbinding met het instituut in Maarsbergen en kreeg het verzoek voor de Jongens een treinkaartje te kopen. Omdat dit niet tot de taak van de politie be hoort. werd besloten de knapen in het hoofdbureau te laten logeren tot zy zouden worden opgehaald, die veren, zy namer rug in hun auto, De Amsterdamse politie acht de handelwijze van de kampleiding in Huizen zeer onverantwoordeiyk om dat jongens, en vooral nog moeilijk opvoedbare jongens, zich in dergelij ke omstandigheden licht vergrijpen aan het stelen van een auto of een bromfiets. installaties voor de Russische che mische industrie, voort te zetten. Russische technici zullen nu ln verband mei deze zaak naar de Ne derlandse Verolme-bedrjjven komen. Verolme hoopt ook scheepsbouw-spe cialisten uit te nodigen. Hjj wil Rus land schepen leveren van typen, die daar niet worden gebouwd. Russische draaibanken en staal zouden daar tegenover naar Nederland kunnen worden verkocht. Verolme ziet grote mogeiykheden in het aldus op gang gekomen con tact tussen zyn concern en de Rus sische industrie. Alle bedrijven van Ruteck's worden verkocht Alle Ruteck's bedrijven ln Neder land zijn onrendabel. Zjj worden allemaal verkocht. Dat betekent dat ook de bijzonder druk bezochte Ruteck's aan de Rotterdamse Lijn baan straks in andere handen zal overgaan. Wat dan met het bedrijf en het pand gaat gebeuren is nog volkomen onzeker. Het is, gezien de ervaringen elders in het land, niet denkbeeldig dat de zaak, die een vrolijke trekpleister in het stadscentrum is, tengevolge van deze financiële manipulaties zal sneuvelen. Het bestuur van de vereniging „Winkelpromenade Lynbaan", staat hiertegen machteloos. „Ik begrijp gewoon niet waarom dit nodig is", aldus de heer J. B. W. A. Giesbers, voorzitter van die Lijnbaanvereni ging. Het is een geweldig goed lo pende zaak. Waarom die nu zou moeten verdwynen, is voor mij vol maakt onduideiyk. Maar we kunnen op dit moment van alles verwach ten". Zwolsmans perschef zei: „Alle 22 Ruteck's-bedrljven zjjn onrendabel. Er zijn er nu al zeven verkocht. De rest volgt. Wat er dan met die zaken gaat gebeuren? Ik weet het niet. Voor ons is het alleen maar onroerend goed." MARKTBERICHTEN GOUDA, 20 aug. BARNEVELD. 20 aug. Coöp. Ve- uwse Elervelllng Ede: aanvoer 322.678 tuks. Handel vlug. Pryzen (in gids per 100 st.)eieren 65-72 gr f 14-14.80. 5-44 gr f 4.30-6.01, gr t 12.71-13.71. Pryzen (ln gids per 100 st.)eieren an 60-65 gr f 13.25-14.50, algem. prys f 1.42-2.12. Plulmveemarkt, plm. 3050 st., handel kalm7 Prijzen (ln gids per kg): slachtklppen f 1.20-1.50, zeugen 325-510. opeenvolging vain gebeurtenissen heeft geleid. Er zyn pogingen ge weest om door te dringen in Europa, in Griekenland en Turkye, in Korea, in Maleisië en de Philippynen. Thans tracht men hetzelfde te doen in Zuid-Vietnam. Hetgeen zich hier afspeelt noemde Lodge een kwestie van wereldbelang, te vergeiyken met de toestand in de vyf tiger Jaren en de kwestie-Beriyn nu. Begrip De Verenigde Staten waren biy met de krachtige bijstand van de bondgenoten in Korea. Thans hopen zy in de kwestie-Zuid-Vietnam op begrip van de bondgenoten. De situa tie is moeilijk. Cabot Lodge zei. dat hy dankbaar zou zyn voor Nederlandse hulp. „Maar ik ben niet met de hoed in de hand gekomen om hulp te vra gen". Hoofddoel van zyn reis door Europa is, de bondgenoten in te lichten over de opvatting van de Amerikaanse regering over de toe stand. Lodge toonde zich ingenomen met het begrip, dat hij na zyn uiteen zetting voor de NAVO-raad in Parijs had ontmoet. Hy zei voorts nog, dat de oprichting van een consortium van landen om Vietnam te helpen, de Verenigde Staten zeer welkom Rus schoot op een Amerikaanse auto Een Russische schildwacht heeft zondag in Oost-BerUjn geschoten in dse richting van een personenauto van het Amerikaanse leger, zo is vandaag door een woordvoerder van het Ame rikaanse leger in West-Berhjn mee gedeeld. Gisteren hebben de Amerikaanse autoriteiten daartegen by de Russi sche overheid geprotesteerd, zy noemden het gebeurde „gevaariyk en het kon ern- gevolgen hebben. De Amerikaanse auto reed in een Oostberbjnse wyk waar haar aanwe zigheid niet verboden was. By een Russische militaire installatie loste Russische schildwacht 3 scho ten. Toen de auto al enkele honder den meters verder was, schoot hy De wagen en de Inzittenden werden overigens niet geraakt. De Amerikanen hebben er in hun protest op gewezen, dat de betrokken Amerikaanse militairen gebruik maakten van het recht zich vrijelijk oosteiyke sector van de stad te bewegen, een recht dat het Russische personeel in het westeiyke stadsdeel geniet. Amerikaanse militaire voertuigen hadden de wijk eerder zonder moei lijkheden bezocht. De verwachting is uitgesproken, dat de schildwacht ter verantwoording wordt geroepen en er maatregelen worden genomen incidenten als deze in de toe komst te voorkomen. Zeer stille markt De stemming voor de Internatio nale fondsen is vanmiddag by de opening nauwelijks prijshoudend ge weest in een zeer stille markt. Het feit, dat Wall Street gisteren vrijwel volkomen verstek heeft laten gaan voor wat de Nederlandse hoofdfond sen betreft, heeft vandaag tot ge noemde tendentie bijgedragen Kan. Olie sloot op de Newyorkse beurs een kwart dollar lager, het geen hier resulteerde in een ope ningskoers van f 163.70, dit is een halve gulden lager ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Unilever een paar dubbeltjes lager op f 143.60. Philips kon zich goed handhaven op f 151.50, waarna de prys inzakte tot f 151,20. AKU was nauwehjks prijs houdend op 459. Hoogovens ont moette wat lokale vraag waardoor de koers opliep van 598 tot 600 (596). De ondertoon voor de hoofdfondsen biyft goed. Dit bleek later op de mid dag toen geringe lokale vraag do mineerde, waardoor de prijzen kon den aantrekken. Zo steeg Kon. Olie tot f 164.20, Unilever liep op tot f 143,90 en Philips tot f151,70. Hier door lagen de koersen van de hoofd- fondsen op of Iets boven het slot niveau van gisteren. De handel in de aandelen Centrale Suiker Maat- schappy werd wederom in een open hoek voortgezet. De koers schommel de rond de 443, vrijwel onveranderd by die van gisteren. In de REM-aandelen ging tame lijk wat om. Gedaan werd 30 tot 32 gulden. Zoals bekend worden deze aandelen verhandeld in stuks van nominaal f20 per aandeel. De beurs ziet met belangstelling de toewijzing van de REM-aandelen tegemoet. Hiermede zal zo spoedig mogeiyk een aanvang worden gemaakt. Alweco, werd ook vandaag niet genoteerd. Wall Street was gisteren vast voor de sigaretten-aandelen. De stemming op de overige Europese beurzen was prijshoudend zonder meer. In de scheepvaartsector ging wei nig om. De koersen lagen merendeels een weinig beneden die van gisteren. Ook de leidende cultures waren iets luider. De staatsfondsenhoek was ten opzichte van het voorgaande slotniveau onveranderd. Na de rustdag van gisteren, toen van Vlissingen Katoen op verzoek van het beursbestuur niet werd ge noteerd in verband met een versche nen bericht, werden de aandelen van deze maatschappij vanmiddag op 270 op fusiegeruohten. Thans bhjkt dat toen te hoog werd gegrepen. Ook Ny verdal-Ten Carte werd iets lager op 180 geadviseerd, tegen gisteren 182 larten en een vorige afdoening op 190. De minder goede gang van zaken by Droge bracht de koers van daag op ca 190 tegen gisteren 200 en ex 10% dividend. De Zwolsmangroep heeft nu ook het grote Lido-restaurant in Amster dam verkocht, waardoor weer con tanten binnenstromen. Zoals bekend wil deze groep alle in haar bezit zijn de onrendabele bedrijven in de Horeca-sector afgesloten ln de delen van EMS- werden onveranderd op 290 geadviseerd. WISSELKOERSEN Londen 10.06%—10.06%; New York 3.6l1V-361 AMontreal 3.34%— 3.35y8; Parijs 73.70%—73.75%; Brus sel 7-26%7.26%; Frankfort 90.85%— 90.90%; Stockholm 70.32%—70.37%; Ztlrich 83.61—83.66; Milaan 57.80%— 57.85%; Kopenhagen 52.1042.15; Oslo 50.41—50.46; Wenen 14.00%— 14.01%; Lissabon 12.54%—1256%. Donderdag 20 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 95 958 Ned. '59 4% 93% 93^ Ned. '60-1 4% 93% 93 fj Ned. '60-n 4% 92 92% Ned. '59 4% 91% 9 It'S Ned. '60 4% 89% 89% Ned. '61 4% 89% Ned. '63 4% 89% 89% Ned. '53 3% 84% 85 Ned. Gb. obi. 3% 70% Ned. '47 3% 79H5 808 Ned. '51 3% 91% 5 91A Ned. '53 I-n 3% 87% 87% 5 Ned. '56 3% 85% 8 85% Ned. '48 3% 80 79% Ned bel. cert. 3% 77% Ned '50 I-n 3% 80% 80% Ned '54 I-n 3% 80 80% Ned '55 I 3% 80 80% Ned. *55 n 3% 85% 85% Ned. '37 3 84 84% Ned. Gb. ob. '46 3 85 84% Ned dol In. '47 3 89i3« 893/4 Ned. Inv. cert. 3 96 A 5 96% Indië *37 3 96% 96% Indlë *37 A 3 92 91* Ned wonbl. *57 6 101% 101% N. won.bl. *58-'59 91% 91% Ned. wonbl. *60 4% 91% 91% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my. AX.U. Deli My cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse petr. Kon P (50 if 20) Holl. Amer. Lyn Java China Pak. KIM. Kon Ned. St.boot Kon. Paket My. Stoomv My Ned. Niev Goudr eert. v. Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd N Scheepv Unie 123.60 123.50* 104% 149 61.80 151%* 154% 140%* 102% 249% 142% NTET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.Ieningen A'dam '47 3% 90 A'dam '48 3% 90 R'dam *52-1 4% 91% idem *37 I-mf% 90% Bankwezen Bank N. G. 85' 6% 98% 94% 94% d. N W.B 'b2 4% 91% BVQ Rspbr *52 162 BVG Rspbr f500 139 Industr. Obligaties Philips Dol *51 87 vorige slotkoers koers v. heden Alkmaar '56 2% 79% 79 A'dam '53 3 116 A'dam *51 I 2% 86 86% A'dam *56 I 2% 81% 81% A'dam '56 H 2% 86% 86% A'dam 56 m2% 92% 92% A'dam '59 2% 82% 81% Breda '54 2% 80% 81% Dordrecht '56 2% 77% 78 Eindhoven 54 2% 81 80 Enschede 54 2% 77% Den Haag 521 2% 89 90 Idem n 2% 89% 89% R'dam 52 I 2% 89% 89 Idem n 2% 89% Idem 57 2% 85 Utrecht '52 2% 100x Z.-Holl. 1957 2% 85% 86% Zuid-Holl '59 2% 85% 85 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f50204 203.50 Nefo f50.— 109.50 109.50 Robecc 234 234 Unitaf f50 497 495 Ver Bez v. 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank Ucert. Ned Handelmy. Ned Mid.bank iuö.öu Rott Bank 331% Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen 590x 215 370% 25% 244% 307 70% Albert Heyn Berkei's Pat. Borsumy.-Wehry Bronswioz Calvé Delft eert. 970% K Pap v Gelder 161% K Ned Grofsm 114 De Gruyter pref b 136% Holl Constructie 475 Ing.bur v Bmijv 152 Inïernatlo 288 v Kemp en Beg. 135% Kon Zout Ketjen 838% Lel dse Wolspxi) 451 Mtiller en Co. NB 287 Ned Kabelfabr 341 Philips pref 51 Rott Droogd MU 288% Ver Mach. fa br. 192 Ver Touwfabr. 378 Vihamy 157 Walvisvaart 67 Wernink's BetjnU 215b Wilton Fyenoord 188% v. Wyk Heringa 1351 Zaalberg 119 Myn bouw en petroleum Bill ton 2de r. 435% Kon Petr (f20) 163.50 Amer fondsen Canad Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic 8teel Shell Oil Union Pacific Un States Steel 244% 307% 105.50 333% 71% 153% 972% 51.70 290% 192% 47% 85 87% 46% 47% 44% 59% VERKLARING DER TEKENS Bieden p Ex.divldend d I Exclaim e I Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11