Beste tennis ter wereld op de Noordwijkse banen "Hl Bond won de finale KRANTENBEZORGERS Kleine voorsprong voor Holland-team Duitsers „ontvoerden" Katwijkse zakenman LEID8CH DAGBLAD WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 Nog 53 dagen „Tokio" telt af isulnori Sakai. de 19-jarige student lie werd geboren in de omgeving an Hiroshima op de dag dat deze tad door een atoombom werd ge- roffen. is definitief aangewezen als e man, die de Olympische fakkel Ijdens de openingsplechtigheid an de Spelen het stadion zal bin- •ndragen. Aanvankelijk was er rjg even sprake van geweest, dat en ander zou worden gekozen om- at Sakai's naam te vroeg was ge- lubliceerd, maar men heeft de tleet. die er al net niet in was ge laagd een plaats te veroveren in e Japanse atletiekploeg voor de pelen, tenslotte toch niet willen asseren. aantal deelnemende landen aan le Spelen is, een dag na de sluiting an de inschrijving, van 93 op 94 ©bracht. Costa Rica, dat op 14 iugustus reeds officieus te kennen uad gegeven deel te zullen nemen, rerd alsnog geaccepteerd. verzoek van Noord-Korea om als !de Democratische Volksrepubliek .area" aan de spelen te mogen eelnemen, is doot het IOC afgewe- en. Commentaar van Otto Mayer, anselier van het IOC: „we hebben liet met politieke namen van lan en te maken, maar met de aan- uiding van geografische gebieden". het Olympische Dorp zijn gisteren rie nieuwe restaurants met een otale capaciteit van 8.000 perso en geopend. Men verwacht, dat er edurende de 50 dagen, dat het >lympische Dorp geopend is, 61.000 maaltijden zullen worden enuttigd. Voetbalprogramma van Oranjeteam e wedstrijd Noord-letlandNe land voor de voorronden van het 'jrnooi om het wereldkampioen- iap voetbal 1966 zal woensdag 17 lart 1965 in Belfast worden ge- u «ld. Als wedstrijddatum voor de k Ierland Nederland—Noord Ierland, ïneens tellend voor de competitie i de Coupe Jules Rimet, heef t de rVB voorgesteld woensdag 20 april 15. >e wedstrijd NederlandWest- li tsland, die oorspronkelijk was stgesbeld voor zondag 18 oktober ch later naar november van dit tr werd verplaatst, zal geen door lag vinden. In het voorjaar zal het derlandse A-team waarschijnlijk g in een uitwedstrijd tegen de ansen uitkomen. t)e KNVB heeft de Franse bond gesteld deze ontmoeting eind ./begin mei te spelen. oud-internationals van Neder- en Engeland zullen elkaar tensdagavond 28 oktober in het itterdamse Feijenoord stadion ont- jeten. De wedstrijd is een onderdeel in de viering van het 75-jarige be dara van de KNVB. Ufcrgest ^^il/be GONZALES - LAYER - R0SEWALL - H0AD (Van onze tennismedewerker) Van donderdag tot en met zondag (aanvang 2 uur) zijn dc Casino-banen in Noordwijk wederom het toneel van een bijzon der gebeuren. Dan namelijk zullen de sterkste tennisprofs ter wereld de degens met elkaar kruisen in de „Noordwijk Profes sional Championships". Het aantal deelnemers is minder dan vorig jaar, maar daar staat tegenover dat de „top" spectaculairder vertegenwoordigd is. Want naast Rosewall, La ver en Hoad komt ook de 36-jarige Pancho Gonzales naar Noordwijk. Het gevecht, dat de Mexicaans-Indiaanse veteraan tegen de „jeugd" voert, be looft ook in Noordwijk de grote strijd te worden. De eerste prijs bedraagt 1000 dollar (ongeveer 3500 gulden), de tweede 750, de derde 500 en de vierde 250 dollar. dollars te verdienen. Die toernooien werden niet gewonnen door een Laver, een Hoad of een Rosewall, maar door Gonzales. In het indoor kampioenschap van New York rekende hij achtereenvolgens af met Laver '1—6, 6—3, 6—3), Hoad (6-^8, 64, 63) en in de finale met Rose wall (5—7. 3—6, 10—8. 11—9. 8—6; na in de derde set met 14 te heb ben achtergestaan). Grootse terugkeer Een jaar geleden zei Tony Trabert in Noordwijk, dat hij niet in een come-back van Gonzales geloofde. Gonzales, van 1953 tot 1961 onbe twist de sterkste tennisprof tor wereld, had zich doodvermoeid van het jarenlang reizen en trekken door de wereld teruggetrokken uit de wedstrijdsport. Trabert zei toen: „Gonzales is te langzaam geworden. Hij heeft ge woon de conditie niet meer om in dit zware spel overeind te blijven". Die uitspraak van Trabert moest men met een korreltje zout nemen. Het was en is immers geen geheim, dat Gonzales bij zijn tennismakkers en dan in het bijzonder bij Trabert en Kramer niet erg ge liefd was. Alleen de kleine Pancho Seguira nam het altijdi voor hem op. Het is ook moeilijk om een door allen gewaardeerd en sympathiek man te blijven ha de keiharde prof- wereld, waarin de spelers zoveel mogelijk moeten winnen om het jaarinkomen op peil te houden. En met Gonzales was bet zo, dat hij elk toernooi kon winnen als hij er zich werkelijk voor inspande. Gelogenstraft Maar hoe dan ook, Pancho Gon zales is terug en hij heeft de woor den van Trabert van a tot z gelo genstraft. Er dient weer geducht met hem rekening te worden gehou den, al is hij dan een paar jaar weg geweest. Twee grote toernooien zijn er in de Verenigde Staten onlangs gehouden. Door de bemoeienissen van de befaamde prof-directeur Jack Kramer vielen daaraan duizenden Kurt Jansen nu op tweede plaats Door de harde rukwinden en de hevige regenbuien waren de organisa toren van de wedstrijden om het Europees kampioenschap Olympia- jollen, die op de Westeinder Plassen worden gehouden, gisteren gedwon gen de races enige tijd uit te stellen. Door tijdgebrek kon daarna alleen de vijfde wedstrijd worden gevaren. De race leverde een zege op voor de Nederlandse zeiler Kurt Jansen. Ach ter hem legden vier Duitsers beslag op de ereplaatsen. De Duitser Woite behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de vijfde race lufldit: 1. Jansen (Nedü2. Wandhoff (Dl'd) 3. Woite (Did); 4. Loevenich (Did); 5* Korfmaohter (Did) Het algemene klassement luidt: 1. Woite 8204 prat; 2. Jansen 7743; 3. Vaass (Did) 5903; 4. Wandhoff 5163; 5. Vissers (Ned.) 5097. Criterium voor leerling-pikeurs MITCHOUKA en ZIT A BELWIN S door aanrijding uit de strijd (Van onze medewerker) De finale van het Criterium voor Leerling-pikeurs had door een valpartij in onbevredigend verloop. Na anderhalve ronde had X Bond de kop met »ast zich Y Paula Bromelia, die als derde volgde, viel in galop, waar- lor Mitchouka, die.in volle opmars was, in de verdrukking kwam, evenals |ta Belwin. De pikeurs Vreeswijk en Imming kwamen ten val en de beide larden renden rijderloos verder. X Bond (C. Groenewegen) won nu ver- issend (w. f41.20) en kort voor de streep ontnam de teruggekomen Bro- ielia Y Paula de tweede plaats. Gelukkig had het ongeval voor de be- ■okken rijders geen ernstige gevolgen. De eerste afdeling van dit Crite- it iim had Bromelia in 1.24.6 km-tijd n, lor haar rekening genomen, gevolgd |or Zita Belwin en Y Paula. In de 1 feede serie toonde Mitchouka haar asse door in een fraaie 1.22.6 km- id te zegevieren. Upper Ten hield Zippora, die door een startfout einverlies leed, op de derde plaats. Juracao (Schouten) won verras- n_nd de openingsdraverij. Charlotte STx, die „geheid" tweede lag, werd 4ens onregelmatig di'aven uitge- Ïinakeld, zodat Cornelia Ellen het reede geld incasseerde voor Chungo groona. n de Corverbospiijs onttroonde jona S vrij spoedig de leidende .terina Valente, doch de koploper est kort voor de streep zwichten ■■por de slotaanval van haar stalge- Benny HoUandia (Vergay), die 26.5 noteerde. De vijfde koers was voor de favoriet ento Hollandia, die door Vergay Irect op kop was gebracht en in 14.4 triomfeerde. Bosvink S werd 'eede voor Apollo H. |De grote voorsprong, die Avondvalk in de Gooilustprijs nam, leek niet overbruggen. Het pakte echter an- uit, want in de laatste ronde 0_n zijn achtervolgers over hem in en Avondvalk werd vierde ach- de succesvolle Athos the Saint De Visser) en de verrassende Zoon pebus en Alie Belwin. Het trio gaf 1935.50. [De zevende draverij gaf een bij' •onder spannende finish. Drie paai den kwamen bijna op éen lijn over de streep. Barones Spencer K (A. Groenewegen) pareerde met een klein verschil de slotaanval van Bon- heur van Rita W. terwijl Annie Nor- ma. die aan de buitenzijde chargeerde, derde werd. De uitslagen luiden: Hoorneboegprijs: 1. Curacao (N. Schouten) (1.28.7); 2. Cornelia Ellen; 2 .Chungo Beroona. Tot.: wi. f 12.70. pl. 3.40, koppel 7.40, cov. 6.10. Criterium voor leerling pikeurs. Ie afd.: 1. Bromelia (A. Niemeijer) (1.24.6); 2. Zita Belwin; 3. Y Paula, Tot.: wl. f3.40. pl. 1.90, 1.70, 2.80, kop pel 5.30, cov. 5.80. trio 122.70. 2de afd.: 1. Mitchouka (J. Vrees wijk) (1.22.6): 2. Upper Ten; 3. Zip pora. Tot.: wi. f 1.90, pl. 1.10, 1.50, 1.10, koppel 10.80, cov. 7.10. CoverbosprJJs: 1. Benny Hollandia (M. Vergay) (1.26.5); 2. Ciconia S; 3. Cromwell W. Tot.: wl. fl.50, pl. 1-70. 2.80, koppel 4.10, cov. 4.60. Trompenburgprljs, le afd.: 1. Ben to Hollandia (M. Vergay) (1.24.4); 2. Bos vink S; 3. Apollo H. Tot.: wl. f2, pl. 1.10, 1.20, 1.20, koppel 3.20, cov. 3.70. Gooilustprijs: 1. Athos the Saint (E. de Visser) (1.27.-); 2. Zoon Erebus; 3. Alle Belwin. Tot.: wl. f4. pl. 1.90. 2.80. 3.70, koppel 5.90, cov. 9.80, trio 935.50. 2e afd.: 1. Barones Spencer K (A. C. Groenewegen) (1.24.5); 2. Bonheur van Rita W; 3. Annie Norma. Tot.: wi. f4.80, pl. 1.60, 1.40, 1.50, koppel 12.60, cov. 4.10. Criterium voor leerling-pikeurs, fi nale: 1. X Bond (C. Groenewegen) (1.26.5); 2. Bromelia; 3. Y Paula. Tot.: wl. f21.40, pl. 4.70, 1.90, 3.90, koppel 15.90. cov. 4.70. Totafc. omzst f De Newyorkse kranten schreven zonder uitzondering in superlatieven over de eindstrijd. Gonzales ser veerde gemiddeld twee aces per game. Zowel uit het achterveld als aan het net vond hij telkens weer de ongelooflijkste slagen om de ver dediger „par excellence", Rosewall, te weerstaan en tenslotte te ver slaan. Geen uitschieter Dat die toernooi-zege geen uit schieter was, bewees Gonzales on langs ook In Wembley, waar alle groten weer van de partij waren. Naast een gouden racket hem uitgereikt door prins Philip legde hij beslag op een geldprijs van 5000 gulden. In de finale won hij van Hoad na de eerste set met maar liefst 60 te hebben verloren. De bekende Engelse tenniscoach Dan Maskell zei. dat. hij nog nimmer zulk briljant tennis had gezien, hoe ver hij ook in zijn herinnering te ruggreep (Von Cranom—Budge, Til den Cochet, PattyDrobny om er maar een paar te noemen). Kort en goed Gonzales is bezig tennishisto- rie te maken. Nu Is het voor Gonzales gedeelte lijk bittere noodzaak om die vette geldprijzen in de wacht te slepen, want de Amerikaan heeft nogal het een en ander te voldoen. In het huwelijk is Gonzales namelijk aan zienlijk minder succesvol dan op de tennisbaan, als men deze wat tri- gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bur. Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Leiden viale vergelijking mag trekken. Aan zUn twee vorige echtgenotes dient hij per maand 2100 dollar over te maken en bovendien staat hij aan de vooravond van een derde trouw partij Het wedstrijdschema luidt: Donderdag: LaverOlmedo en GimenoHoad, dubbelspelGon- zales/OlmiedoRosewall HoacL PANCHO GONZALES grandioze come-back Vrijdag: GonzalesBuchholtz en Rosewall/Ayala, dubbelspel Laver/ BuchholtzGimeno/Ayala. Zaterdag: halve finales heren enkelspel, dubbelspel om derde en vierde plaats. Zondag: enkel- en dubbelfiraale. Motorzesdaagse Aan de 39ste Internationale Motor- zesdaagse, die van maandag 7 tot en met zaterdag 12 september in Oost- Duitsland wordt gehouden zullen 22 Nederlanders deelnemen. Behalve twee teams die zullen strij den om de Zilveren Vaas de prijs voor landen die geen eigen motor industrie bezitten is een clubteam Holland-West ingeschreven, een elftal alsmede individuele rijders. Centrale startplaats is Erfurt in Thiiringen. West-Duitsland zal, even als Italië niet deelnemen. Wel heeft Amerika voor het eerst vertegen woordigd negen rijders naar de zesdaagse afgevaardigd. Er komen ""18 deelnemers uit veertien landen. De 22 Nederlanders die naar Erfurt gaan zijn: Vaas-team a: Frits Selling (Thun- derley), Jan van Dobben (Zwammer- dam), Hein van Olst (Heino) en Henk Wendelgelst (Amsterdam). Vaas-team B: Henri Zijdemans (Den Haag), Cees van Rijssel jr. (Den Haag), Jan van de Hoek (Am sterdam) en Rob Selling (Amster dam). Clubteam Holland West: Jaap Sik- kema (Den Haag), Cees de Jong (Zwammerdam) en Willy van Om meren (Amby). Individuele rijders: Frans Vos (Dordrecht), Cor Wouters (Amster dam), Cees Bolman (Den Haag), Foios van Heugten (Amersfoort), Bert de Wit (Leiden), Jan Schenk (Westzaan), Han Bonke (Haarlem) en Stef van der Sluis (Arnhem). WATERPOLO DKD juist geklopt Het Leiderdorpse DKD Is er gister avond net niet in geslaagd beslag op de zege te leggen in het door De Gouwe in Waddinxveen georgani seerde waterpolotoernooi. De Leider dorpers, die eerst De Plas en De Sleutelstad-combiioatie hadden ge klopt, moesten in een zeer spannende finale met 2-1 het hoofd buigen voor het combinatie-team van het orga- nisereiade De Gouwe. De Waddinx- veners hadden op hun beurt gezege vierd over een team van LZC en BZ en PC. De Sleutelstad combinatie legde beslag op de derde plaats door het Bodegravense BZ en PC met 1-0 te verslaan. Aan het nederlaag-toernooi, dat De Gouwe deze weken houdt, zullen ook de eerste zeventallen van De Zijl en De Sleutelstad deelnemen. Morgen avond speelt De Sleutelstad üa Wad dinxveen, terwijl zaterdagavond De Zijl tegen De Gouwe uitkomt. CRICKET Vijfde testinatch draw Er is op de laatste dag van de vijf- de testmatch tussen Engeland en Australië, die op de Londense „Oval" werd gehouden, wiet gespeeld wegens bijzonder slechte weersomstandighe den. De match eindigde in een draw. De scores zijn: Engeland 182 en 381 voor 4, Australië 379, all out. Australië heeft de serie van vijf ontmoetingen met 10 gewonnen. Vier testmatches eindigde in een I draw. VIERDE DAG SNEEKWEEK Tientallen deelnemers aan de 29e Sneekweek hebben op de vierde wed strijddag ongewild een bad genomen De krachtige wind, die gisterochtend over het Snekermeer blies, drukte een flink aantal boten onder de golven. Ook tegen het eind van de middag zaaide een stormvlaag, die vergezeld ging van een gesloten regengordijn, paniek onder de organisatoren, die bjj het starteiland een zestal vrij- heidjes en een flink aantal andere schepen in één klap zagen omslaan. De waterwacht, maar ook de politie- en andere hulpboten kregen handen vol werk. Gelukkig was er alleen maar materiele schade. Weinig last van de harde wind hadden de Regenbogen, die 's mor gens aan de start kwamen voor hun eerste Holland-Friesland duel. Het Hollandse team verloor in het be gin van de wedstrijd een van zijn beste zeilers, namelijk Bouw van Wijk. De Woubrugger moest zijn spullen tijdens de wedstrijd strijken om een draadbreuk in de mast te repareren. Later zeilde Van Wijk door. Hij kwam als negende en laat ste binnen, waarmee hij zijn team echter toch nog aan de overwinning hielp. Maar ook Friesland had pech. De Vries moest met averij terug naar het starteiland. De eerste plaats ging naar de Sneker Roefekamp, die bijna de hele wedstrijd op kop lag en met succes alle aanvallen van ir. Bakker afsloeg. Alberda uit Sneek veroverde de derde plaats, maar toch slaagde het Friese team er niet in de overwinning te behalen, want de vierde en vijfde plaats van Van der Velde en Tol en de zevende en ne gende van Bakker en Van Wijk brachten het Hollandse puntentotaal op 28. tegen Friesland 26.1 De span ning blijft er echter wel volledig in met een dergelijk klein verschil. Bij de finnjollen nam B.Wiegers uit Hengelo door een nieuwe zege de leiding in het klassement over. Joop Helder, maandag als eerste gefinisht in de 16m2-klasse. werd la ter uitgesloten, waardoor zijn broer Jaap winnaar werd. Gisteren zegevierde Minks, die te vens de leiding heeft in het klasse ment. Tiende punt Bellinga en U de Vries strijden op het scherp van de snede in de F.D.-klasse. Bellinga ging ditmaal als eerste over de lijn en nam daar mee tevens de leiding over. Zijn voorsprong bedraagt echter slechts eentiende punt. Ook in de individu ele Regenboogwedstrijd ging voor Van Wijk niet alles naar wens. Hij moest zich met de achtste plaats tevreden stellen, waardoor zijn voor sprong aanmerkelijk terugliep. Alber da zegevierde voor Leen de Wit. Eindelijk slaagde Beer Willemsen er in. een overwinning te behalen in de Vrijheidsklasse. Met ruime voorsprong op C. de Haas finishte hij als eerste, maar de Haas be hield met drie eerst plaatsen uiteraard de leiding. De Zwitser Jean PieiTe Roggo is wereldkampioen in de Mothklasse ge- eindigde hij op de 11de plaats, maar worden. In de zesde en laatste race dat was van geen belang meer. Roggo had na vijf races i*eeds een zo grote voorsprong genomen, dat geen enkele concurrent hem kon bedreigers. (Van onze Arnhemse correspondent) De dienstdoende marechaussees aan de grenspost Bergh bi} Zevenaar, die toch wel iets gewend zijn, keken zondagnacht wel even vreemd op, toen een gehaaste man zich bij de grenspost ver voegde. met de mededeling dat hij „ontvoerd" werd. Achteraf bleek dat nogal mee te vallen, ofschoon deze Nederlander nu ook weer niet geheel vrijwillig naar de grens was gekomen. Drie Duitsers probeerden een 40- jarige Nederlandse zakenman mee naar Duitsland te nemen, om daar de hulp van de politie in te roepen bij het regelen van een vordering die zij op hem hadden. De Mare chaussee stak hier een stokje voor, omdat het nu eenmaal niet is toegestaan, dat iemand zo maar onvrijwillig over de grens wordt „gesmokkeld". De Rijkspolitie, die deze zaak in ondea-zoek heeft, vindt de handel wijze van de drie Duitsers wel be grijpelijk. De Nederlander had enige tijd in Walsum gewoond en in die periode hadden zij hem ettelijke duizenden marken ge leend. Onlangs vertrok de zakenman ech ter met de noorderzon eia dankzij een tip van een andere schuldeiser kwamen de Duitsers erachter dat de man in Katwijk aan Zee ver bleef. Zij spoorden hem op en legden de kwestie voor aan de Nederlandse politie, die hen echter moest teleurstellen, omdat de zakenman, volgens de Nederlandse wet geen strafbaar feit had ge pleegd. In Duitsland mag de politie zich echter wel met der gelijke schuldzaken bemoeien en derhalve besloten de drie Duit- Elsevier in tweeën Met ingaing van het nummer vara 5 september zal Elseviers Weekblad' in twee delen aan zijn abonnees in Ne derland en België worden verzonden. Versohilllendle overwegingen leidden tot deze ingrijpende wijziging. Dit weekblad groeide tot een omvang die bezwaren ging opleveren, zowel wat het bestellen als de hanteerbaarheid voor de lezer betreft. Het eerste deed zal de abonnees op woensdag bereiken en wordt kortheidshalve aangeduid als het deel „voor de zakenman en zijn staf". Het tweede deel „opinie en ontspanning" genoemd, zal vrijdag bij de abonnees arriveren. De losse nummers zullen tezamen gevoegd op donderdag op de gebrui kelijke verkooppunten verkrijgbaar zijn. Mevrouw C. L. v. d. Poel uit Voorhout, die met haar echtge noot en kinderen gisteren een bezoek bracht aan het Haagse miniatuurstadje Madurodam werd als tienmiljoenste bezoeker verwelkomd. Loco-burgemeester (links) Bas Voorbrood bood enige geschenken aan. o.m. een transistorradio. sers de Nederlander zoniet goed schiks, dan kwaadschiks mee naar de grens te nemen. Bij de grenspost, zo vermoedden zij. zouden ze wel een Duitse politieman komnen optrommelen. De zakenman voelde uiteraard weinig voor dit plan, maar tegen zo'n overmacht kon hij niet op en enkele stompen deden hem besluiten met zfjn auto naar de gren6 te rijden. Daar aangeko men zag hij evenwel kans aan de aandacht van de Duitsers te ontsnappen. Hij stelde zich onder bescherming van de marechaus- Man lokt vrouwen met „vogelfluitje" (Van onze Venlose correspondent) De rijkspolitie in het Brabantse plaatsje Mierlo zoekt thans naar een man, die met zeer eigenaardige ma nieren behept is. De onbekende ver schuilt zich in het struikgewas en lokt dan passerende vrouwen naar zich toe. De man past daarbij een geheel nieuwe methode toe. Al fluitend imi teert hij de een of andere vogel. Sommige va-ouwen verkeren in de veronderstelliiag. dat er een vogeltje in nood is en stellen dan argeloos een onderzoek in. Zo verging dat ook een invalide dame die veel van vogels houdt. Toen zij het vogelgeluid hoorde, wilde zij wel eens zien wat er aan de hand was. Tot haar grote schrik, kwam zij echter bij een zich verborgen hou dende schennispleger uit, zoals de politie het noemde. De vrouw, die aangifte deed, was zo erg geschrok ken. dat ze de politie geen beschrij ving van de „man met het vogeltje4 kon verschaffen. George-medaille voor dappere politie-agente (Van onze correspondent in Londen). „Ik kan me nu nog niet voor stellen dat ik het gedaan heb. Ik durf niet eens een ladder op te klimmen!" Dat ivas het nuchtere commentaar van de 23-jarige Londense agente van politie Mar garet Cleland, toen zij gisteren hoorde dat premier Douglas- Home haar de hoogste onder scheiding voor dapperheid had toegekend die Engeland kent: de tijdens de oorlog door de Engelse koning ingestelde George medail le. Margaret Cleland was de vrouw, die in maart jL op het dak van een twintig meter hoge flat in Londen kroop, zich ondanks haar hoogte vrees meer dan een uur lang in de dakgoot, vlak naast een gapende af grond, in evenwicht hield en er ten slotte in slaagde een wanhopige va der, die al die tijd gedreigd had met zijn zoontje van achttien maan den naar beneden te springen, vast te grijpen en veilig naar de begane grond terug te brengen. Foto's van de dramatische red dingsoperatie die dank zy haar vrou welijke tact zo goed afliep en die in angstige spanning door duizenden Londenaren werd gadegeslagen, ver schenen in kranten over de gehele wereld. De dappere agente, die vindt dat zjj de George-medaille helemaal niet verdiend heeft omdat zy niets an ders dan haar plicht heeft gedaan, vertelde gisteravond, dat zij sinds maart tientallen huwelijksaanzoeken heeft gekregen en nog steeds over stroomd wordt met geschenken van onbekenden uit alle landen ter wereld. „Maar ik ben op geen enkel aanzoek ingegaan. Ik wil eerst pro motie maken bij de politie", zei zij gisteren. Ook voor de wanhopige vader is het bange avontuur goed geëindigd. Zijn vrouw is weer bij hem terug gekeerd en hij is agente Cleland oneindig dankbaar, dat zij hem het leven heeft gered. Het kind is nog in het kinderte huis, waarin het na het drama werd opgenomen, maar de ouders hopen het spoedig bij zich terug te krijgen. STRAALJAGER VER0NCELUKT Tussen Brussel en Charleroi, ter hoogte van het militaire vliegveld van Gosselies.is gistermiddag een straaljager, bestuurd door een 33- jarige kipitein-vlieger, kort na dc start neergestort. De piloot is omge komen. Deleia van hetv liegtuig kwa men terecht op een hangar, waarin <5 zich veertien vliegtuigen bevonden. '4 Zen werden volledig vernield. Andere delen kwamen neer op woonhuizen: in een straal van 200 meter zijn deze beschadigd en zijn daken en ruiten gesneuveld.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5