DE MISDAAD HOUDT GEEN VAKANTIE Kijken: zelfkwelling HONDERDDUIZEND GULDEN BELONING VOOR TIPGEVER Russische vliegtuigen in Stanleystad Weer vluchtpoging uit Britse gevangenis 5 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 (Van onze correspondent in Parijs) Terwijl de meeste Fransen nog vakantie houden, zijn daaren tegen de misdadigers bijzonder actief. Twee steden hebben gis teren in het middelpunt van de belangstelling gestaan: Lyon en Orleans. „Toeristengids" ■ft In Lyon heeft een zekere Wilhelm Wolff, een Duitser van 26 jaar, kans gezien een aantal hotels en restaurants voor aanzienlijke be dragen op te lichten. Hij presen teerde zich als vertegenwoordiger van Duitse reisverenigingen en re serveerde plaatsen voor soms wei vierhonderd Zwitserse en Duitse toeristen. Daarna stelde hij de ei genaars voor een advertentie te plaatsen in zijn internationale toe ristengids. De prijs van de adver tentie liet hij aan de eigenaars over. Sommigen betaalden spon taan 600 franken. Hij werd bijge staan door een gewezen circus directeur die in handen van de po litie is gevallen. Maar Wilhelm Wolff is zelf voortvluchtig. Bijna had de politie hem te pakken, maar op het allerlaaste ogenblik wist hy door de achterdeur van een café te verdwijnen. Pseudo-anibtenaar In dezelfde stad ls al verscheidene maanden een jongeman bezig, die zich uitgeeft voor ambtenaar van de gemeente, belast met de aan passing van ouderdomspensioenen aan de kosten van levensonder houd. Gisteren vervoegde hij zich bij een 99-jarige vrouw, wier echtgenoot in een nazikamp is gestorven. De oude vrouw is buitengewoon wan trouwig en laat maar zelden men sen binnen. Toen de ongeveer der tigjarige bedrieger, keurig gekleed, aan haar deur klopte en zei dat haar uitkering aanzienlijk zou wor den verhoogd, liet zij hem binnen. Terwijl zij in haar slaapkamer naar haar trouwboekje zocht, rolden uit een koffer verscheidene bankbil jetten die de sluwe dief terstond opraapte zonder dat de oude vrouw er erg in had. Hij beloofde het no dige voor haar te zullen doen en nog diezelfde avond te zullen te rugkeren. Een uur later merkte de vrouw dat zij was bestolen, maar toen had de dief allang het haze- pad gekozen. Forse straffen geëist tegen Duitse zeelieden Onvoorstelbare hoeveelheden bier, een spelletje poker en vermoedelijk een fikse portie verveling, heeft in de nacht van 21 op 22 juni geleid tot een ruzie tussen enkele Duitse zee lleden opvarenden van het vracht schip „Berthe Hugo Stinnis" die eindigde met de dood van de 23-ja rige Friedrich Hartl. Deze Jongen was met drie zeelie den naar de wal gegaan na een hele dag van kaarten en drinken. In een Rotterdams café, waar nog meer be manningsleden waren, is gepokerd. Het slachtoffer verloor daarbij en wilde niet betalen. Dat schijnt het begin van de ruzie te zijn geweest. Hartl kreeg een ongezouten pak slaag. Later, toen men met z'n vie ren naar het schip ging, is Hartl weer te pakken genomen en wel zodanig, dat de jongen bewegingloos op de weg langs de Waalhaven bleef liggen. Een taxi die kort daarna passeerde, overreed hem. Toen de politie kwam, bleek hij dood en zo deerlijk verminkt te zijn, dat dr. Zeldenrust niet meer kon con stateren of hij doodgeslagen was of aan de gevolgen van de aanrijding was gestorven. Gisteren stonden twee vechtersba zen terecht. De officier van Justitie, mr. B van de Meulen, beperkte zich tot het ten laste leggen van mishan deling en eiste op grond hiervan tegen de één de maximale straf, twee jaar met aftrek. Tegen de andere man luidde de eis een jaar met af trek, omdat hij mede verantwoor delijk werd gesteld. Een „kroonge tuige", die niet meegevochten had en al spoedig op vrije voeten was ge steld, was niet aanwezig. Hiertegen maakten de beide verdedigers mr. J. M. L. Pompe en mr. D. B. W. Post- ma, ernstig bezwaar. Beide advoca ten meenden, dat het hele onderzoek nogal oppervlakkig was geweest. Vrijwel zeker geen televisiedebat tussen Goldwater en Johnson De Amerikaanse Senaat heeft zich gisteravond uitgesproken voor hand having van de bepaling in de wet op het radio, en televisiebestel, vol gens welke radio en televisiestations in de VS die zendtijd beschikbaar willen stellen voor presidentiële kan didaten, deze tijd gelijkelijk over alle kandidaten, die van de kleinste po litieke partijen inbegrepen, moeten verdelen. Een door de Republikeinse senato ren gesteund voorstel om deze bepa ling voor de komende campagne der presidentsverkiezingen buiten wer king te stellen, werd door toedoen van de Democratische meerderheid in de Senaat met 44 tegen 41 stemmen verworpen. Hiermee is de mogelijkheid van een televisiedebat tussen president John son, als deze door de Democratische partij v«>or nieuwe ambtstermijn kandidaat wordt gesteld, en de Repu blikeinse presidentiële kandidaat, se nator Goldwater, vrijwel uitgeslo ten. Men verwacht namelijk niet dat de Amerikaanse televisiestations hun zeer kostbare tijd ook ter beschikking willen stellen van de presidentiële kandidaten van kleine partijen. Men neemt aan dat zij wel bereid zouden zijn geweest deze tijd uit te trekken voor de kandidaten van de grootste twee partijen, dus senator Goldwater en vermoedelijk president Johnson. Juwelen In Orleans Is op klaarlichte dag midden in het centrum ingebroken bij een der grootste juweliers van de stad. In een drukke straat hoor den voorbijgangers plotseling ge rinkel van ruiten. Twee gewapende boeven hadden een steen door de ruiten gegooid en grepen bliksem snel naar de duurste Juwelen. Daar op verdwenen zij in een auto die voor de juwelierszaak met draaien de motor stond te wachten. Getui gen vertelden later aan de politie dat zij versteld stonden over de koelbloedigheid van het drietal dat in onbekende richting verdween. Te licht Minder geluk had een zakkenroller op de Marche aux Puches in Pa rijs. Voorbijgangers zagen dat een kleine man in rode pullover en grijze broek uit de tas van een vrouw een portemonnee stal. Zij waarschuwden een agent, die de man wist te grijpen. Maar de dief bezwoer bij hoog en bij laag dat zijn geweten zo wit was als sneeuw. De beurs had hij weggesmeten, maar met het geld had hij ook een kaartje van 'n automatische weeg schaal in zijn zak gestoken. Hij be weerde dat hy zich een uur geleden had gewogen. „Ik ook", zei de bestolen vrouw, „ik had het kaartje in myn beurs". Beide personen werden op de weeg schaal gezet. Het gewicht van de vrouw klopte precies, maar aan dat van de dief kwam dertig kilo te kort. Toen hy werd opgesloten wandelde de vrouw opgeruimd ver der. Zy had haar beurs, haar geld Net echt De metteur-en-scène van Johnny Halliday, de Fransman Claude Le- louch, heeft de Champs Elysée op stelten gezet met een overval nodig voor de film: „Une fille et des fu sils". Om half drie hield een zwarte DS stil voor nummer 35. Een man van omstreeks dertig Jaar, gekleed in een donkergrijze broek en een overhemd van twijfelachtige kleur, stapte uit en greep naar een mi- trilleur in de achterbak, hield het wapen zo goed en kwaad als het ging onder zijn hemd verborgen en verdween in de hal van het ge bouw. Een voorbijganger zag het voor zyn ogen gebeuren, rende een café in en belde onmiddellijk de politie. Enkele ogenblikken later loeiden de sirenes van drie overvalwagens over de Champs Elysée. Gewapen de agenten snelden toe en bedreig den in alle ernst de cineasten en de acteurs die daar niet op gerekend hadden. Zij arresteerden zonder te bedenken de acteur Jacques Por tret, die na afloop enigszins ver bouwereerd vertelde wat de bedoe ling was geweest. Zijn mitrailleur was van hout en bijgevolg volstrekt ongevaarlijk. Men had voor de zogenaamde over val geen toestemming van de po litie gevraagd want alles zou zich binnenshuis afspelen. De politie zelf is over het gebeurde alles be halve te spreken, want op hetzelfde ogenblik had in Levallois een ech te overval plaats waar bandieten er in slaagden met 15.000 franken te verdwijnen. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. MINACHTING VOOR MILJOENEN Het is, van tijd tot tijd, niet te geloven wat de Nederlandse Televisie aandurft. Met een volstrekte minachting voor laat ons zeggen potentieel zes miljoen kijkers, met de concurrentie van uitstekende Duitse zenders in het oosten en een hardwer kende Vlaamse zender in het zuiden; met, tenslotte, de bedreiging van een piratenzender in zee, durft ze een programma aan, dat bestaat uit een buitenlandse aankoop, een onbenullig raadseltje en een herhaling van een kerstdocumentaire uit 1960. Het lijkt bijna zelfkwelling een poging om te kijken, hoe ver men voor het Nederlandse publiek kan gaan. Laten wij by d'eze program- maopbouw eens zien wat er in het buitenland zou znjn gebeurd. In Engeland: overschakelen van het ene op het andere net. In Duitsland: overschakelen van het andere op het ene net. In Italië: flaneren langs de Boulevard. In Amerika: overschakelen naar een van de zes andere kanalen. Efin maakt u er maar iets van. We kunnen de zaak ook anders stellen. Twee miljoen Nederlanders betalen f 36 kykgeld per jaar. Dat is, ruwweg berekend, een dubbeltje per persoon per avond, ofwel: twee ton voor deze avond. Twee ton om te zien: 1) een schoolmeesterachtig gesprekje tussen de plaatsvervanger van een groot zakenman en een vankbondsbestuurder (duur: by na twintig minuten).. 2) een aflevering van de Hillbil lies, die iedere Nederlander „gewel dig" vindt by gebrek aan eigen Ne derlandse produkties.. 3) een oervervelend raadseltje, ge presenteerd door een half glim lachende Jongeman., Jongen gered van verdrinkingsdood (Van onze Venlose correspondent) De 8-jarige Hans Janssen uit Treebeek werd gistermiddag van een wisse dood gered door de 30-jarige expeditieknecht H. Maas uit Venlo. Deze lag te zonnebaden langs de Maas en hoorde ineens hulpgeroep van een man. Deze had gezien hoe zyn logeetje de rivier was ingegaan en vervolgens onder water was ver dwenen. De heer Maas liep naar de waterkant en dook op goed geluk in de richting van de plaats, waar hy luchtbelletjes naar boven zag ko men. „Wonderwel had ik meteen de jongen te pakken. Ik drukte hem naar boven en sjouwde hem een meter of twintig verder naar de kant. Daar hebben we net zo lang van alles gedaan, totdat de blauw- aangelopen jongen weer by kwam", aldus de redder. Hy had by zyn geslaagde red dingspoging een fraaie pinkring met rode steen verloren. „Hoofdzaak is dat de jongen leeft", zei de redder Nadat de geredde knaap verdwenen was, dook de heer Maas weer in de Maas om een eindje te zwemmen. „Toen werd ik door een politie agent uit het water geroepen. Ik dacht nu zul je 'zien, dat ik nog een bekeuring toekryg wegens het verboden zwemmen in de rivier. Maar nee hoor, de man feliciteerde my met de geslaagde redding". Russische wapens voor Irak De chef-staf van het leger van Irak, generaal Abdel Rahman Aref heeft tegenover het blad „Bagdad News" Verklaard, dat de Sowjet-Unie bereid i-c tan Irak alles te leveren wat het op het gebied van moderne bewapening en militaire uitrusting nodig heeft. Hierdoor zal het Iraakse leger wat gevechtswaarde en doel treffendheid betreft het best geoutil leerde van het Midden-Oosten wor den. Irak zal zyn militaire potentieel opvoeren, ook voor de stryd tegen Israël om het verloren gegane gebied terug te krygen, aldus de Iraakse chef-staf. Het enige werkehjk belangrijke as het intervicuw met dr. Mar tin Luther King. De avond duurde drie uur en vyf- tien minuten. Dat was, omgerekend ongeveer f 1000 per minuut. Prof. L. J. Rogier nog een jaar hoogleraar Prof dr. L. J. Rogier, die voome ïens was in december afscheid te lemer. van de Kath. Universiteit in Nymegen in verband met het berei ken van zijn emeritaat, zal nog ge durende het gehele studiejaar college geven, omdat zyn opvolger, dr. J. J. Poelhekke, zich niet eerder uit zyn huidige functie kan vrijmaken. Dr. Poelhekke is op het ogenblik belast met het directoraat van het Neder lands Historisch Instituut in Rome en is verder cultureel attaché van de Nederlandse ambassade in Rome. Kerkelijk Leven compascuum HERV. KERK 't Harde H. G. v. Koo^ (N.-H.) te Emmer GEREF. KERKEN CHR. GEREF. KERKEN SS-kolonel Rapp zal terechtstaan De 56-Jarige voormalige SS-kolo- nel Albert Rapp zal van 13 oktober af voor een rechtbank in Essen, in West-Duitsland, terechtstaan op be schuldiging van moord op 3000 per sonen in de tweede wereldoorlog. Rapp voerde aan 't oostfront het be vel over een speciale groep, die belast was met de liquidatie van joden, geuners en geestelyk gestoorden. Rapp had zich na de oorlog onder de naam Alfred Ruppert in Essen gevestigd, waar hy in februari 1961 werd gearresteerd. Op 17 april 1963 probeerde hy zich in de gevangenis van het leven te beroven. Het proces tegen Rapp zal onge veer twee maanden duren. Er zal een honderdtal getuigen worden ge hoord. TAPTOE DELFT 27 aug. t/m 5 sept. Kaartverkoop bij de V.V.V.'s - Den Haag (Parkstraat), Rotterdam (Stadhuisplein) en Delft. Bestelkaarten bij. alle V.V.V.'s. Prijzen vanaf f 2.-. (Van onze correspondent in Londen) De man die de Engelse politie vorig jaar de eenzame boerderij s waar de bende van de gro te treinroof zich schuilhield, zal als beloning honderdduizend gulden krijgen. Het is de 33-jarige John Ma- ris, een eenvoudige landarbei der, die met vrouw en twee kin deren moet rondkomen van 150 gulden in de week. ,,Ik weet nog niet precies wat ik met het geld ga doen", zei hij gisteravond, ,,ik wil in elk geval een huis en een auto kopen en later misschien een eigen boer derij". Aanvaring in Waalhaven Een aanvaring in de Rotterdamse Waalhaven tussen drie schepen van verschillende nationaliteit heeft gis teren voor duizenden guldens scha de aangericht. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde toen het Franse motorschip „Rhenus" (827 ton) by hét insteken van de Waal haven te weinig rekening hield met het 100 meter achter dit schip va rende Belgische motorschip „Pas saat" f948 ton). De „Rhenus" week plotseling naar bakboord uit, waar door het schip zich achter in de flank van de „passaat" boorde. Bei de schepen raakten ten gevolge van de botsing in de koers van het uit gaande Duitse motorschip „Leuch- tenberg" (917 ton), waardoor een nieuwe aanvaring ontstond. Het Duitse schip kreeg aanzienbjke scha de, voor ongeveer tienduizend gulden. De „Passaat" en de „Rhenus", wer den licht beschadigd. Gedetineerde sprong naar de vrijheid Tóen een 20-jarige jongeman uit Almelo, die in Zutphen was gedeti neerd, gistermiddag het paleis van Justitie in zyn woonplaats weid uit geleid door twee politiemannen, sprong hy plotseling van de hoge stoep en rende weg. Hoewel één der agenten hem met een revolver in de hand achtervolgde, kon deze weinig doen, omdat de jongeman zich in het spitsuur tussen de talryke wielryders mengde. Voor zyn vlucht nam hy ergens een fiets weg. Vele leden van de gemeentepolitie zochten, mede op allerlei mededelin gen van het publiek afgaande, de stad af. Het door de vluchteling mee genomen rijwiel werd voor een win kel teruggevonden, maar de jonge man bleef onvindbaar. Tegen de avond zag men kans hem achter pakhuis te omsingelen en weei arresteren. TWEE FRANSE VN-FUNCTIONARISSEN IN KONGO GEDOOD Twee Russische Iljoesjin- transport-vliegtuigen en ver scheidene Mig-jachttoestellen zijn in Stanleystad aangekomen. Dit heeft de vertegenwoordiger van Opper-Kongo in Leopold- stad, Pierre Badjoko, gisteren aan de pers meegedeeld. Stan leystad is bezet door manschap pen van de rebellenleider Gas ton Soemialot. Verscheidene Europeanen die er in zyn geslaagd uit Alfcertstad te ont vluchten. zyn in Boejoemboera aangekomen, zy beschreven de toe stand in Albertstad, dat reeds zeven weken in handen van de opstande lingen van Soemialot is, als drama tisch. Zy bevestigden dat twee Bel gische paters waren vermoord en dat dertien missionarissen door jongeren ernstig zyn verwond. Deze jongeren maken voortdurend de stad onveilig. Bij een bezoek aan een vluchte lingenkamp te Kalonge in de Kon golese provincie Kivoe zyn gisteren twee Franse VN-functionatissen ge dood, zo is in Genève meegedeeld. Het zijn de 33-jarige Jean Plicque en de 43-jarige Francois Preziosi. Zij stonden in dienst van het hoge commissariaat van de VN voor vluchtelingen. De twee mannen stelden een on derzoek in naar berichten dat er represaillemaatregelen zouden wor den genomen tegen vluchtelingen in het kamp. zy zyn volgens de dedeling van het VN-comissariaat in Geneve op hun post gebleven danks de grote onrust in het be trokken gebied. Oe Thant heeft boodschappen van rouwbeklag ge zonden aan de twee weduwen, die onlangs uit Boekavoe naar Boeroendi zyn geëvacueerd. De eerste drie van een groep B-26 K lichte bommemwerpers, die de Verenigde Staten aan Kongo ver strekt, zyn gisteren in Leopoldstad aangekomen. De vliegtuigen, r de Kongolese regering zondag had verzocht voor het uitvoeren van .lange-afstand verkenningsvluch ten", zyn uitgerust met lichte chinegeweren, hebben bommenrek- kon en raketlanceerinrichtingen. Alle in Kongo-Leopoldstad verblij vende onderdanen van Kongo-Braz zaville en Boeroendi moeten op last van de regering-Tsjombe het land verlaten, zo is in Leopoldstad be kendgemaakt. Al hun bezittingen zullen in beslag worden genomen. Enkele dagen na de grote trein roof vorig jaar augustus was Maris langs de eenzame, allang leegstaande Leathersdale Farm gekomen, een paar kilometer van zyn woning in Buckinghamshire. Tot zyn verbazing merkte hy, dat de ramen geblin deerd waren en dat er een vracht auto voor het huis stond. „Dat is niet pluis", ging het door rechercheurs van Scotland Yard omsingelden het gebouw, forceerden de deur.en vonden binnen de dui- delyke sporen van de zojuist verdwe- treinrovers plus zesduizend gul den in vyfpondsbiljetten. Het geld dat Maris nu zal ont vangen, was een paar dagen daar voor uitgeloofd door de Engelse Mid- landbank, die met de beroofde trein vyf miljoen had verstuurd, een vijf de deel van de totale buit van 25 mil joen gulden. De beloning was voor inlichtingen, die tot arrestatie van de daders zouden leiden. De landarbeider heeft echter kans op nog meer geld. De Engelse post heeft indertijd een beloning van 100.000 gulden uitgeloofd, eveneens voor tips die tot arrestatie zouden leiden, en ook op een deel van dit geld heeft John Maris recht. „Het liefst zou ik de Leathersdale farm zelf kopen om er een nieuw boerenbedrijf te beginnen", zei hij gisteravond lachend, „maar jammer genoeg is die al verkocht RADIO EN TV VANAVOND De NTS vertoont vanavond om 20.40 uur „Oostenrijkse boerenbrui loft", een balletfantasie met als hoogtepunt de zg. Driekoningendans, waarin de jonge bruid aan de voor avond van haar huweiyk voor de laatste maal allerlei duivelse ver leidingen moet weerstaan. Om 21.10 uur volgt Nieuwe oogst. Jonge talen ten zullen weer hun televisiedebuut maken, waarby ze beoordeeld wor den door twee jury's, één deskundige en een jury uit het publiek. De avond wordt besloten met een do cumentaire over de Rykspolitie, die om 22.10 uur begint. Op het tweede net wordt om 20.20 uur een documentaire vertoond over de bouw van een droomstad in In dia. Om 20.40 uur begint een film met de titel „Lente in Parijs". Hierin doen zich verwikkelingen voor rond een bevalling. In het VARA-radioprogramma kan men om 20.05 uur luisteren naar „Schakels, een vroiyk spel van de huiseiyke haard" door Herman Heyermans Jr. Om 22.55 uur volgt een uitzending in het kader van het Holland Festival. Er zullen ge deelten van concerten worden uitge zonden die op 11 en 12 juli in het Concertgebouw gegeven werden. Onthullend badpak Byna honderd begerige zyn gisteren in Toronto (Canada) een winkel binnengedrongen die per advertentie gratis „by elkaar pas sende topless en bottomless badpak ken" hadden aangeboden. Iedere klant werd overeenkomstig de aan bieding bediend en kreeg een lege doos. Conservenindustrie staakt produktie (Van onze Bossche correspondent) Als over een week of drie de bonencampagne ten einde is, zal de N.V. Conservenindustrie gebr. Doctor in Z alt bommel haar produktie voor lopig staken. Dat betekent, dat 38 personeelsleden elders emplooi het bedrijf, dat zich thans in een moeiiyke positie bevindt. Oorzaak hiervan is het feit, dat de vorig jaar geproduceerde conser ven nog lang niet zyn verkocht. By de N.V. Docter ligt voor drie miljoen gulden opgeslagen. Zodra deze voor raad voldoende is geslonken, zal de produktie worden hervat. In nor male omstandigheden zou er by Docter tot Kerstmis zyn doorge werkt. Gistermiddag is opnieuw één der gevangenissen waarover de veroor deelden van de Britse treinroof zijn verspreid, in staat van alarm ge bracht. Het betreft nu de Walton gevangenis te Liverpool. Een onbekende had het Britse avondblad Evening News telefonisch meegedeeld, dat op 21 augustus op nieuw een vluchtpoging zou worden ondernomen, ditmaal uit de Walton gevangenis in Liverpool. De onbeken de gaf bijzonderheden over het kom- plot en maakte de voorbereidingen bekend die reeds Het isn iet bekend over welke gevan gene d'e onbekende sprak. De gevangenisdirecteur en de po litie te Liverpool werden direct ge waarschuwd. Op Scotland Yard, waar het onderzoek naar de vlucht van Charles Wilson, die vorige week vluchtte, en de ontdekking van een vluchtpoging uit de Strangeways-ge- vangenis te Manchester van Dou glas Goody wordt voortgezet, was de ont- „We wa- zeker van dat nog meer vluchtpogingen zouden worden ge- daan", zo verklaarde de dienstdoen- getroffen. I de inspecteur. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND i trap Een 18-Ja- - - - Kau- is gisteren tengevolge van een aanval van epilepsie ln zijn woning lnastraat korte tyd Het slachtoffer leed vorm van vallende ziekte en mocm; zyu woning niet verlaten. Dagbladconcentratie De steeds zwaarder drukkende lasten in het dagbladbedryf heeft ook het dagblad „De Noordooster" ln Wildervank doen besluiten, samenwerking met een ander dagblad te zoeken. De besprekingen hierover zyn reeds geruime tijd gaande i dusdanig stadium l het a Bom gevonden ln Venray Tydens graafwerkzaamheden heeft men ln Venray een zware bom gevonden. De bom ls vermoerteiyk van Engels ma kelij en dateert van oktober 1944. De L dlt ooriogs- maken. nljnopruimlngsdlenst zal d ulg vandaag onschadeiyk Nieuw-Amsterdam. Het meisje bleef ongedeerd. F 40.000 voor UNRWA Het bureau de Verenigde Naties voor hulp Nederlandse regering heeft ontvangen. geld bygedragen Beloning voor vinders Een verte genwoordiger van een Amerikaanse ver- zekerlngsmaatschappy heeft gisteren J. Post (32 Jaar) Luchles (24 Jaar) ul de fabriek Belde f500 af de personeelsvereniging. BUITENLAND Klacht Boeroendi heeft zich bij de VN en by de Organisatie voor Afri- Eenheld telegraflr i gebledsschendln tairen uit Roeanda. Als De 13-jarige Roy der Hyde uit Maarssen ls gls- leven geki voldoende op 1 heeft de voorzitter vs economische adviseurs kaanse president, Walter Heller, giste ren verkl v. i on 1a beurt, aldus het telegram, zal Boe- Door bliksemgetroffenD* jul roendl zich weten te verdedigen, rlge Marianne Hos uit Amsterdam, die op Terschelling met vakantie was, ls Welvaart De regering-Kennedy/ gistermiddag tijdens een kort maar Johnson zal de eerste AmerlJ hevig onweer op de Bosplaat door de bliksem getroffen en om het leven ge komen. Jongetje gedood ""de ■erkeersongeluk De Jongen, die met en kele vriendjes om het hardst fietste. zbstraat uitrijden zonder 3 het verkeer te letten. Hij g met een personen- Is enige uren later ln het Acade'mlsch Ziekenhuis ln Utrecht overleden. Door plaat getroffen Tydens een kort, maar hevig noodweer, gistermid dag boven Brugge, ls de uit Amster dam afkomstige heer K. Rusca door slachtoffer was by een firma ln Brugge werkzaam. Kind onder trein De vorige week twee Jaar geworden Thys de Haan uit Nieuw-A'dam is gistermiddag door een goederentrein gegrepen en om het leven gekomen. Het kind speelde met zyn 3-Jarlg zusje langs de spoorbaan, vlak bij de ouderlijke woning en een onbe veiligde overweg even buiten 't station partij. Aan de hand van de Jongste officiële ramingen zette Heller uiteen, dat de toeneming van de produktie van 150 miljard dollar gedurende de Johnson groter werd bereikt. d dollar gedurende de de regering-Kennedy/ ls geweest dan de pro president Elsenhower kernenergie, heeft gisteren meegedeeld, dat de Verenigde Staten d.m.v. de vier „waakhond"-kunstmanen die thans de aarde draaien ln staat zyn elke kernontploffing ln de i gen, zouden wij hiervan op de hc zijn en wij zouden die ook bekend maken", aldus dr. Sproull. De NCRV brengt over B 2 om 20.10 uur in het kadd Salaburger Festepicle 1964 1 cert van het Beriyns Fillw orkest. Op het programma sj werken van Mozart. In 6 gramma van de Zwitserse kan men om 23.25 uur luiste: het orkest van Cedic Dumow DONDERDAG 20 AUGUS Hilversum 1, 402 .10 De groenteman: 9.15 Piai] 9.35 Waterstand 10.50 Nws; 11.02 Huish. zaken, Omroepork. en planC: mod de kleuterj planC: Nws; 13.15 Med., event, act. i 13.25 Beursberichten Licht lnstr. ensemble en za 14.00 Klas. kamermuz.; 14.41 sons; 15.15 Operettemuz.; 16 16.02 Altviool en plano: mo 16.30 Voordracht: 16.45 C 17.00 Mlnjon; 17.55 Kasba; 6 brief uit Marokko: 18.00 Nï Event, act.; 18.20 Lichte or en zangsoliste; 19.00 Spoi 19.30 Zing met ons mee: lledj Nws; 20.05 Holland Festive Philh. Orkest: mod. mn Bondig bulletin: wekelijkse titles; 21.20 De Vogelhandier uit de lichte i 7.15 Lichte gram. Klas. en lichte gram. praatje voor de vrouw; 11.00 zieken. VPRO: 11.45 Llch nuz.; 12.15 Leven op het 1 iprek; 12.30 Med. t..bv. land- NCRV: 14.15 Licht .40 Licht ensemble; IE Bybeloverdenklng; 16.30 Alt i Lichte gram. :eenager6; 18.15 Sportagen Metropole Orkest; 19.00 Nws 20.25 Operette- 21.10 Planotrio: mod. mi Zet-Pé. licht progr.; 22.00 K concert; 22.30 Nws en herh. richten; 22.40 Avondoverdenkl Boekbespr.; 23.00 Platennws; 16.0016.15 Voor de kinder* Barend de beer. film voor 19.35 Clnematomobi NTS: 20.00 Journaal. NCR1 Memo; 20.35 Spiegelbeeld, NTS: 22.4522.50 Journaal, Experimentele uitzendingen (Kanaal 27). Djakarta is sceptisch ov< „landingen Het nieuws van de land Indonesische infiltranten op oost-kust van het Maleisisch eiland is in Djakarta scepti vangen. Een officiële woor van het Indonesische minist Buitenlandse Zaken zei dal reden is te geloven dat de „in elkaar is gezet", „wy zo dom om enkele van onze te zenden met als enige dot verliezen". De belangrykste sische leiders, onder wie Buitenlandse Zaken hebben zich zeer sceptisch Het officiële persbureau heeft geen nieuws over de in de kranten doorgegevei Premier Abdoel Rahm; Maleisië zei tot verslaggever tostand er niet ernstig uit; de infiltranten in het gebied konden worden in zou hy de kwestie waar niet opnemen met de Veren ties. Er is echter een info nota aan de voorzitter van enigde Naties gezonden. Minister van Binnenlands Ismail bin Dato Abdoel Rah zyn bezoek aan Borneo hei broken, zei by zyn aank Koeala Loempoer: „We wart ze landing voorbereidW< een lange kustiyn maar trouwen er op dat we hei dwang kunnen houden". Een woordvoerder van h( sische ministerie van Buil Zaken zei, dat de landing bei verklaring van president dat hy een vreedzame i het Maleisische gesch onzin is". „Hoewel wij eei zame regeling wensen, kui onze soevereiniteit en onh lykheid niet verkwanselen, ben er altyd op aangedroi Indonesië zijn vijandigheid i WtERRAPPORT (Van hedenmorgen i i Amsterdam regenbul Den Helder zwaar bew. Ypenburg zwaar bew. Vlissingen regenbui Eelde regenbul De Bilt onweer Twenthe regen Eindhoven zwaar bew iuld-Limb. zwaar bew. Helsinki half bew. Stockholm ?eh. bew. Aberdeen ?eh. bew. Londen ;eh. bew. Brussel regen Luxemburg regen zwaar bew. regenbul regenbul

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2