NORTH 't is weer tijd voor kunst kaleióoscQQp MR. KLAASESZ HAZERSWOUDSE BESPREEKT PROBLEMEN m KONINKLIJKE DANSSPELEN IN PRACHTIGE BAROKTUIN Raad in besloten vergadering bijeen Dit wordt een strijd op leven en dood" gericht 1 maart 1860 Dinsdag 18 augustus 1964 Derde blad no. 31341 Kantonrechter beslist: „DE PLATEN VAN VELDHOEN ZIJN S, ZINNEPRIKKELEND VOOR JEUGD Volgens de kantonrechter, mr. A. W. Haan te Amsterdam, zjjn de platen tn de graficus Aad Veldhoen, die op een bakfiets werden tentoongesteld, zinneprikkelend voor de jeugd. Dit heeft hjj gisteren in zijn (schriftelijke) ^vonnis bepaald door de man die met de bakfiets heeft rondgereden, een 30-jarige „anti-rookmagiër" te veroordelen tot driemaal een boete van 111,-. De drie betreffende platen zullen aan de verdachte worden terug gegeven. De officier had driemaal een boete van f 75,- geëist. Tegen dit nis is direct appèl aangetekend. In het vonnis deelt de kantonrech- iet grote interesse wordt gesteld dat de in de verdachte en van de door het kantongerecht in twijfel worden getrokken. „Het geschikt zijn de jeugd te de bedoeling gedachte aan opzet is mij vreemd", aldus het vonnis, moet worden dat het de tegenwoordige sneller voor de van het seksuele leven of zich stelt dan voor wij dit niet ter wegen daarnaast dat wetsartikel niet al- een bepaalde groep der tegen- >rdige jeugd, maar de gehele jeugd mvat en dat de straat zich hierin en tentoonstellingsgebou- Advertentle Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT lligraine TOGAL HELPT ^MenstruatiepijnTOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT I Hoofdpijn TOGAL HELPT 5 gpit TOGALHELPT Russische musici nu in Frankfort De twee Russische musici die naar Westen zijn overgelopen omdat j in de V.S. jazz willen spelen, zijn gistermorgen uit Tokio in Frankfort gearriveerd op weg naar een vluch- 3 eretelingenkamp. ster De 27-jarige saxofonist Boris ^oMidney en de 31-jarige slagwerker T Igor Berukshtis reisden via Kopen- 'hagen. In een korte verklaring bij ep aankomst op het vliegveld zeiden zij twee dagen geleden een groep van het Bolsjoi Theater in Tokio in de steek te hebben gelaten omdat er In de Sowjet-Unie geen gelegenheid is „moderne jazz" te spelen. £1(1 Zij zeiden dat jazz hun grootste v■"■^belangstelling heeft en te hopen daar in de V.S. hun brood mee te kunnen verdienen. Vestzaktheater in Oiet komend seizoen i Vrijdag as. opent het Vestzak- Eichtiheater te Amsterdam zijn vierde sei- van50 en met de première van drie korte >en <?tukken: „De gieren" van de Vlaamse le ArLUteur Pieter de Prins, „Halte", het djn #ei*ste stuk van de jonge Nederlandse ".uteur Jan Banen en „De grafbewa- Franz Kafka, het enige to neelstuk dat deze auteur heeft ge schreven. De regie is in handen van ■Wim Burkunk. Medespelenden zijn: Pia Barendrecht, Mieke Geurts, Bep .de Leeuw, Ed Bollmann, Wim Bur- 'kunk, Peer Mascini en John Smit. Dirigent Cameron over „wonderkinderen" De Britse dirigent Basil Came ron viert vandaag zijn tachtigste verjaardag. Hij heeft bij die gele genheid gezegd dat hij in al die jaren maar aan één ding een he kel heeft gekregen: aan „won derkinderen". Over het geheel genomen", al dus Cameron, „zijn het kleine monsters. Ze hebben technische perfectie zonder enig werkelijk gevoel. Ze zijn als groente niet goed wanneer ze snel moeten groeien Zilveren sauskommen voor Centraal Museum De gemeente Utrecht heeft kort geleden ten behoeve van de stede lijke verzameling van het Centraal Museum in de Domstad twee zilve ren sauskommen met grote Utrecht' se keur aangekocht. Ze zijn in 1773 en 1774 vervaardigd door Cornelis van Straatsburg. Met de aankoop is een bedrag moeid van f 14.000. In verband met deze aankoop heeft het comité „125 jaar Centraal Museum", dat nog beschikt over een niet besteed be drag van f3500.-, zich bereid ver klaard dit geld aan de gemeente te teren. De zilveren sauskommen hebben voor de Utrechtse ateliers van zil versmeden een uitzonderlijke vorm die volgens B en W zeer waarschijn lijk op de vormgeving van de be- Nieuwe realisten naar Wenen en Berlijn De tentoonstelling „Nieuwe rea listen" in het Haagse Gemeentemu seum blijft zeer veel belangstelling trekken. Tot en met 9 augustus wer den 14.923 bezoekers geteld. Twee bui tenlandse musea hebben tot overna me besloten. Na de sluiting in Den Haag (30 augustus) gaan de „nieu we realisten" naar het „Museum des 20. Jahrhunderts" in Wenen. Vervol gens zal de tentoonstelling te zien zijn in de Atoad'eimie der Ktinste in Berlijn. zó zacht zó geurig Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica- za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u. PRINSES BEATRIX NAAR BREDA Prinses Beatrix heeft het voorne men vrijdag 4 september de militai re sportwedstrijden van reserve-offi cieren van diverse NAVO-landen bij te wonen en daarbij de eerste prijs aan de winnende equipe uit te rei ken. Deze wedstrijden vinden dit jaar plaats op terreinen van de Koninklijke Militaire Academie in Breda. HOUTSNIJDER BERTUS KLOMP OVERLEDEN Verpleegsters in Diaconessenhuis te Breda ziek Besmettelijke darmstoornis n besmettelijke darmstoornis heeft enige tientallen personeelsle- ~en van het Diaconessenhuis in Bre- a naar bed gedreven. Zondagmorgen erden de eerste verpleegsters ziek, n toen men zondagavond de ba lans opmaakte, bleken 33 leden van "iet personeel, van wie de meesten erpleegsters, ziek op bed te liggen. De geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis, dr. H. Buijs, ziet de zaak niet ernstig in. Hy ver wacht, dat de zieken over een paar dagen weer op zullen staan. Niette min wordt grondig onderzoek inge steld naar de aard en oorzaak van de ziekte, die organisatorisch wel wat zorgen schept. Voor alle zekerheid controleert men het voedsel, hoewel dr. Buijs niet verwacht dat daarin enige aanleiding schuilt voor het ziektebeeld. Niet alarmerend, vrij onschuldig, maar lastig, aldus noemde dr. Buijs de situatie. Geen van de patiënten het Diaconessenhuis is door de besmettelijke darmstoornis aange tast. Melkauto stagneert het treinverkeer bij Gouda Het treinverkeer tussen Gouda en Rotterdam is gisteravond 50 minu ten gestagneerd geweest, nadat op een met halve overwegbomen bevei ligde overweg bjj Moordrecht een met melkbussen geladen vrachtauto door een trein was gegrepen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar er moest wel een takel wagen aan te pas komen om de op de andere spoorbaan terechtgeko men melkauto naast de spoorlijn te kunnen deponeren. Het ongeluk gebeurde omstreeks acht uur. De bestuurder van de melk auto constateerde te laat, dat een voor hem rijdende melkauto had af geremd voor een taxi. Er ontstond een botsing, waardoor de motor van de achterste melkauto afsloeg. In middels naderde de trein. De melk- autochauffeur zag geen kans meer de motor van zijn op de overweg staande vrachtauto te starten en verliet ijlings het voertuig. Een wegwerker van de spoorwegen, die het ongeluk zag aankomen, ren de inmiddels de naderde trein met een rode vlag tegemoet. De trein bestuurder slaagde er in zoveel vaart te minderen, dat de snelheid bij de botsing niet hoger was dan 10 km. De commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. Klaasesz en zijn echtgenote, hebben maandagmiddag een blik sembezoek gebracht aan de gemeente Hazerswoude. Voor een groot gedeelte van de ongeveer drie uur. dat de heer Klaassesz in Hazerswoude was. is tijdens een besloten zitting met de ge meenteraad van gedachten gewisseld over de verscheidene pro blemen, die in Hazerswoude de kop opsteken. Bij het betreden van het grond gebied van Hazerswoude wer den commissaris mr. f. Klaasesz en zijn echtgenote door burge meester C. G. van Dobben de Bruyn en echtgenote hartelijk iefi In West-Duitslands mooiste ba- iar. jroktuin, het park Herrenhausen erewjaan de rand van de stad Hanno- ir' v' ver, kwamen gasten uit alle delen r 2g| van de wereld bijeen, om de „Ko- im ninklijke Spélen 1964" bij te wo- *ennen. ïrewo Het eerste deel van dit gran- 'van dioze schouwspel is al voorbij: het ballet op het reusachtige gazon zoekt uoor de geïllumineerde watercas- i dLet caden en fonteinen. Het tweede bur. deel, opvoeringen van werken van >158* Shakespeare, alsmede opera-, ora- aanS' toria- en concertuitvoeringen, ge ilden aan de vroegere Herrenhau- seh-bezoeker Georg Friedrich Handel, zullen nog tot eind augustus plaatsvinden. In tegenstelling tot de talrijke andere openluchttheaters, die West-Duitsland rijk is, dateert het theater van het uit 500000 vierkante meter grote Herrenhau- serpark niet uit de laatste 10 tot 15 jaar. Reeds meer dan 250 jaar geleden had de knappe keurvor stin Sophie van Hannover, de moeder van de Engelse Koning Georg I en de overgrootmoeder van Frederik de Grote van Prui sen het tuintheater in het park laten aanleggen. Het 50 meter diepe toneel zal vermoedelijk ook destijds alleen voor de uitvoering van toneel stukken hebben gediend. Ballet voorstellingen zullen wel altijd gegeven zijn op het grote gazon vóór de 82 meter hoge waterfon teinen. Tweehonderd dansers brachten ditmaal in een choreografie van Yvonne Georgi „De jaargetijden" voor het voetlicht, op de muziek van oude meesters (Van onze Utrechtse correspondent) De ouders van het 19-jarige meisje Wilhelmina Maria Pij pers in Utrecht, zijn zondag avond bedreigd door een ver liefde Hongaar met een pistool en een stiletto. Bij onderzoek van de politie bleek dat de vuri ge minnaar de vader de stuipen op het lijf had gejaagd met een waterpistool en een broodmesje. „Dit wordt een strijd op leven en dood", had de 31-jarige Hongaar, los- werkman in Utrecht, tegen vader Pijpers gezegd, die naar zijn smaak te weinig begrip toonde voor de ver langens van een vurig minnaar. Om te bewijzen dat er niet met hem te spotten viel, toonde de Hongaar het pistool en de stiletto die hij in zijn binnenzak droeg. Het voorwerp van zijn liefde was niet aanwezig en onverrichter zake ging de Hongaar weg. Hij begaf zich naar het buurhuis waar ook familie damse straatweg. van het meisje woonde. Ook hier ver schrikte hij de familie met zijn moordwerktuigen en geuite bedrei gingen. Overstuur De ijlings gelarmeerde politie kwam te laat om de verliefde Hongaar te arresteren. De agenten troffen alleen de ouders aan, die totaal overstuur het verhaal van de afgewezen min naar deden. De Hongaar maakte al een tijdje de dochter het hof. Niet alleen de vader van het meisje had de politie gewaarschuwd, er was ook een melding binnengekomen van de man die de Hongaar een lift had ge geven. De Hongaar had zich wonderlijk gedragen vertelde de automobilist. Bij herhaling had de Hongaar tussen zijn tanden gesist: „Dit wordt een zaak op leven en dood". Bij het uit stappen had de chauffeur een glimp opgevangen van een pistool en een stiletto. De politie hield de verliefde Hon- café op de Amster- Klaassesz, per jacht van de provin cie Zuid-Holland aan de aanlegstei ger in de Oude Rjjn nabij de water toren van de Boskoopse waterleiding. Ter verwelkoming van het echtpaar, dat al door de boottocht via de Oude Rijn een beeld had verkregen een deel van Hazerswoude, w aan de „Hazerswoudse haven" bur gemeester C. G. van Dobben de Bruyn en zjjn echtgenote aanwezig. Gouden ringen gesloten In een juwelierszaak aan de Hoog straat in Rotterdam kwam dezer dagen een Engels sprekende man in gezelschap van drie aindere heren een klok kopen. Kort na hun vertek werden 130 gouden rin gen (ter waarde van ca. f. 8.C00) vermist. De man kon niet direct slagen in de keuze van de klok. De verkoop ster ging in de tussentijd enkele andere klanten bedienen en moest op een gegeven moment even naar de werkplaats achter de winkel. Een tweede verkoopster bleef in de winkel achter, maar deze heeft de „Engelsman" niet voldoende In de gaten gehouden. Toen de eerste verkoopster weer in de zaak terug kwam, waren de mannen verdwenen. Even later miste zij drie dozen met gouden ringen van de toonbank. De klok werd niet verkocht. (Foto Leldsch Dagblad) Te voet trokken de gasten vervolgens naar het gemeentehuis in Rhynen- burch. In de hal van het gemeentehuis liet de heer Klaasesz zich de wet houders H. van Ryn en L. M. de Boer en gemeentesecretaris J. Ver- lare voorstellen. Daarna werd een rondgang gemaakt door het gebouw, dat het vorig jaar in gebruik is ge- Wandeling De commissaris en zijn echtgenote maakten vervolgens een wandeling langs de winkelgalerij, die enkele maanden geleden is geopend. Het bureau van de Rijkspolitie, groep Hazerswoude, vormde het vol gende punt van bezichtiging. Overi gens alleen voor de heren, want de dames Klaassesz, Van Rijn, De Boer bracht aan de kwekerij Rosa Poly- antha van de familie De Ruiter. Na het bezoek aan het gebouw, waar adjudant Tigchelaar de scepter zwaait, begaven de commissaris en zijn gevolg zich naar de raadzaal van het gemeentehuis, waar een besloten bijeenkomst plaats had met tien le den van de gemeenteraad. De heer F. J. Kouwenhoven, P. de Vogel en J. Groen ontbraken. Kwekerij In de kwekerij Rosa Polyantha leidden vader G. en zonen L. en G. de Ruiter mevrouw Klaassesz en de andere gasten rond. Zij gaven een uiteenzetting over het kweken van nieuwe soorten rozen, een specialiteit van dit over de gehele wereld ver maarde familiebedrijf. Het gezelschap nam in de woning van de familie De Ruiter de trofeeën in ogenschouw, die in de loop der jaren op Interna tionale en nationale concoursen in de wacht werden gesleept.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5