Controle kernwapens bij president VS of bevelhebber NAVO? Geen discriminatie, wel „selectie" in twee Amsterdamse dancings „Rosa Polyantha": succesvolle kwekerij in HAZERSWOUDE Openlijke agressie van Indonesië tegen Federatie Maleisië Des: LWD9CH DAGBLAD DÏN9DAO IS AVQV9VV9 IMA „Het ministerie van Defensie zal niets nalaten om er voor te zorgen dat de president van de Verenigde Staten en hu alleen de volledige controle over het gebruik van onze kernwapens bezit", aldus verklaar de de Amerikaanse minister van De fensie, McNamara, gistermiddag tot de commissie van de Democratische parti), die het politieke programma voor de aanstaande presidentsverkie zingen opstelt. Amerikaanse geleerden hadden het meest zekere veiligheidssysteem ont wikkeld om er voor te zorgen, dat kernprojectielen onder de absolute controle van de president van de Ver. Staten bleven. „De verschrik - keiyke verantwoordeiykheid van de ontketening van de atoomstryd kan slechts worden toevertrouwd aan de hoogste door 't land gekozen func tionaris: de president van de Ver enigde Staten", zei McNamara die rechtstreeks inging op de standpun ten die senator Goldwater in 'n bin nenkort te verschynen geschrift heeft neergelegd. De Amerikaanse minister van De fensie zei dat by een kernoorlog op grote schaal tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie in één uur ..byna 100 miljoen Amerikanen om het leven zouden komen". Dat is driehonderd maal zoveel als geduren de de tweede wereldoorlog. Het zou een schrale troost zyn te weten dat meer dan 100 miljoen Russen even eens zouden worden gedood. Senator Barry Goldwater, de Re publikeinse kandidaat voor het Ame- „DIE MAN IS ZO EERLIJK ALS GOUD" r (Van onze Hilversumse correspondent) De vrouw van een Hilversumse boekhouder deed zaterdag by de po litie aangifte van vermissing van haar man. Een ongeluk vreesde zy niet. De recherche hoorde in ver band met het opgegeven beroep van vermiste, diens werkgever die echter niets ten nadele van zyn employé kon vertellen. Hy miste vol gens zyn zeggen geen cent. „Die man is zo eeriyk als goud". Zaterdagavond laat meldde de ge zochte boekhouder die 8000 gulden achterover bleek te hebben gedrukt, zich echter by de Utrechtse politie. Uit zyn verhaal bleek, dat hy naar Parys was gevlucht. Daar hy niet met zyn geweten in het reine kon komen keerde hy terug naar ons land. By de grensoverschrijding ver wachtte hy te zullen worden aan gehouden. Toen arrestatie echter uitbleef, reisde hy naar Rotterdam, hopend daar op te vallen. Toen dat na veel omzwervingen niet lukte, bracht hy nog meer moed op, door naar Utrecht te reizen. Ook daar zwalkte hy een dag rond, waarna hu eindeiyk by de politie terecht kwam en een volledige be kentenis aflegde. Handel Nederland- Roemenië toegenomen De handel tussen Roemenië en Ne derland is gedurende het eerste half jaar van 1964 met 10 a 15% geste gen ten opzichte van het vorige jaar, aldus heeft de Roemeense zaakge lastigde ad. int., Aurel Gheorghe, meegedeeld. In 1963, bedroeg de handel tus sen Roemenie en Nederland ca. 55 miljoen gulden in beide richtingen, waarbu machines, werktuigmachi nes en chemicaliën de voornaamste Nederlandse lmportprodukten vruchten en conserven, wynen, che micaliën en textielgoederen. Mr. Gheorghe sloot de mogeiyk- heid niet uit dat een Roemeense handelsdelegatie binnenkort een be zoek aan Nederland zal brengen. rikaanse presidentschap, meent dat de Noordatlantische Verdrags organisatie het beste „nieuw leven kan inblazen" door de opperbevel hebber van de NAVO-strydkrachten het directe toezicht over tactische kernwapens te geven. Goldwater zegt. dat de Amerikaan- (Democratische) regering de een heid in de NAVO heeft verbroken door rechtstreeks met de Sowjet- Unie te onderhandelen en door de bondgenoten niet voldoende te be trekken in de uitwerking van de stra tegie met inbegrip van het gebruik daat vormt het project multilaterale kernvloot een „afsche ping" van de NAVO-leden en is het ontwerp „een belediging voor het ver stand van de geallieerden". Jotigen 8 maanden in cel in Parijs (Van Parijse correspondent) Voor een rechtbank in Parys is een 18-jarige Nederlander veroor deeld tot acht maanden gevangenis straf wegens diefstal. Bovendien is hem voor drie jaar de toegang tot Frankryk ontzegd. erd toen ook al we gens diefstal in de Franse hoofdstad veroordeeld. De Nederlandse ambas sade wist er voor te zorgen, dat de jongen vrijkwam en dat zijn vader hem naar huis kon halen. Een paar maanden ging alles goed. maar d^ze zomer trok de jongen opnieuw naar Parijs. Op 3 juni van dit jaar kreeg de Nederlandse ambassade bericht van de Parijse politie, dat de jongen zich had laten insluiten in het warenhuis van het Louvre. Bij zyn arrestatie was hu in het bezit van gestolen goederen (horloges, aanstekers, sie raden, portefeuilles en dergeiyke) tot franken. waarde van 70.000 (Van onze Amsterdamse correspondent) Het gedeeltelijke toegangsverbod voor kleurlingen in de Am sterdamse dancings, Caramella en Lucky Star, is gisteravond weer opgeheven. Alle mensen, of zij nu rood, bruin, lang of kort waren, mochten ongehinderd door beide ingangen naar binnen gaan. De chef van de politie bureau Leidseplein, hoofdinspecteur J. Vrij burg, heeft gistermiddag een gesprek gehad met de exploitant van beide zaken, de heer P. Broerse. De heer Vrijburg is tot de conclusie gekomen, dat er ge ensprake is van rassendis criminatie. „Het gaat hier slechts om een selectie". De heer Broerse heeft n.l. niet al leen kleurlingen geweigerd. Hy heeft altyd mensen die by hem gunstig bekend stonden in zun zaken toegelaten. Hij heeft ook blanken, die in zun zaken ruzie of moeilijkhe den hadden veroorzaakt, geweigerd. Hier is dus louter sprake van een selectiebeleid en daarin kan de po litie zich niet mengen. Elke exploi tant is vrij, mensen te weigeren of in zyn zaak toe te laten. Dat kan zyn omdat hun gezichten hem niet aan staan of omdat zy te weinig verte ren. Dit is geen zaak voor ons". Ook het hoofd van de dienst alge mene zaken van de gemeente Am sterdam, de afdeling die zich bezig houdt met de controle op de drank wetvergunningen, heeft een onder zoek ingesteld. Hy kwam eveneens tot de conclusie, dat in de twee dan cings niet op huidskleur is gediscri mineerd, maar dat er wel is geselec teerd. Inmiddels hebben twee gemeente raadsleden vragen gesteld over de affaire, zy informeren naar de gang van zaken in de dancings en vragen om maatregelen, indien werkeiyk van discriminatie sprake is. Ongelukkig Hoofdinspecteur Vrijhof heeft, hoe wel hy dus geen aanleiding ziet om officiële maatregelen te nemen, de heer Broerse geadviseerd om de zaak van de selectie nog even duchtig met zyn portiers te bespreken. De heer Broerse heeft inmiddels toegegeven, dat de uitvoering van de selectie misschien wat ongelukkig is geweest. Er zyn twee omstandigheden, die in deze zaak wel een heel ongeluk kige indruk hebben gemaakt. Het heeft ten eerste veel kwaad bloed ge zet, dat de blanken van beide ingan gen van de dancings gebruik mochten maken. De twee dancings lopen in een. Maar mensen met een gekleurde huid, die zich by Caramella vervoeg- einde zich daar aan een selectie onderwerpen. De reden hiervan is dat de portiers ruzie hadden gekre gen over het toelatingsbeleid. Het was n.l. gebeurd dat de één mensen toeliet, die de andere had geweigerd. Om dit te voorkomen, hadden de portiers afgesproken, dat één van hen. en wel die by de Lucky Star. de selecties zou toepassen. Ten tweede was de maatstaf voor de selectie blanken en niet-blanken verschil lend. Bij blanken was nameiyk het criterium: wy weigeren degenen, die in het verleden onenigheid hebben veroorzaakt of die een ongunstige druk maken. Bü kleurlingen was de maatstaf echter: alleen mensen die wy kennen, komen erin. De anderen worden ge weigerd. En dat laatste heeft onder de gekeurde mensen veel kwaad bloed gezet. Voorhouter was tienmiljoenste in Madurodam (Van onze Haagse correspondent) Bollenkweker C. van der Poel en zyn gezin uit Voorhout, hebben van morgen de tienmiljoen in het Haag se Madurodam volgemaakt. Dit niet te miskennen s de miniatuurstad, die dertien jaar geleden begon, is gevierd met het uit delen van geschenken, tractaties er een rondleiding. Loco-burgemeester Bas Voorbrood sprak de familie Van der Poel toe en gaf haar een oor konde van het gemeentebestuur. In het restaurant genoten Corrie (16), Jan (5) en Adrie (8) van limonade en ys, vader en moeder Van 16 april j.l. tot en met 11 oktober wordt in het Donaupark in Wenen de „Wiener Interna tionale Gartenschau 1964" ge houden. waarbij Nederland, en dus ook de Boskoopse en Ha- zerswoudse kwekers, aller aan dacht op zich vestigden in een grote hal van zesduizend vier kante meter met inzendingen o.a. azalea's, rododendrons tulpen en rozen. Een van de suc cesvolste deelnemers aan de ten toonstellingen, waaraan ook vaak concoursen zijn verbonden. de Hazerswoudse kwekerij ,,Rosa Polyantha" van de fami lie De Ruiter aan de Voorweg. iee jaar geleden was de heer G. de Ruiter al bezig met het kwe ken van een nieuwe soort voor de tentoonstelling in de Oostenrijkse hoofdstad. En dat, terwul toen Juist de aandacht op hem was gevestigd tijdens het rozenconcours in het Westbroekpark in Den Haag waar oos Europeana werd uitgeroepen 's werelds beste roos van 1962. De loco-burgemeester van de Resi dentie overhandigde toen de gou den medaille van de stad aan de Ha zerswoudse heren De Ruiter. Hoe gaat het nu met het kweken van een nieuwe soort in zyn werk? Nu. met de Europeana ging het als volgt. Het stuifmeel van een rozen- soort werd op de stamper van een andere overgebracht. Een jaar later bracht de zaailing (de uit het zaad geteelde plant) het roosje voort en weer twaalf maanden later werden er enkele geocculeerd. Toen kleur en andere factoren de Hazerswoud se kwekers aanspraken, werd beslo ten aan de internationale keuring in het Westbroekpark te Den Haag deel te nemen, en met succes. Overigens gaat het kweken van nieuwe soorten rozen niet ao vlot als hier in enkele regels staat be schreven. Er moet onder andere een ïyst met alle gegevens, in letter en cijfercombinaties, worden by gehou den. Aan de hand hiervan kan men 150 Jaar teruggaan om de oor- spronkeiyke roos terug te vinden. Men ondervindt ook wel eens tegen slagen. Zo kan het gebeuren, dat er van de tienduizend zaailingen twee of drie soorten in de handel komen. Het kan soms ook wel tien jaar du- eer er op een nieuwe roos iets wordt verdiend. In de oorlog werd het kwekersrecht ingesteld dat het mogeiyk maakt op een nieuw gewon en soort patent aan te vragen. Bekers, medailles, certificaten en wat dies meer zy hebben een plaats gevonden in de woning van de fami lie De Ruiter. Hieronder zyn de Prix de Rome 1955, de prijs van de Flo- riade en de prijs voor de mooiste poleantha behaald in het Haagse Westerbroekpark in 1963. Het moet wel heel raar lopen, wil de Hazers woudse firma in Wenen op de Gartenschau en op het rozencon- in het Haagse Westbroekpark op 18 september met lege handen huis gaan. Omroepactie op Utrechts station (Van onze Utrechtse correspondent) „Dames en heren, wy proberen het station netjes te houden. Doet u ook mee?" Deze en meer van dergeUjke, krachtige en duideiyke spreuken galmen vele malen per dag door de luidsprekers van het Utrechtse sta tion. Het is een uit nood geboren idee van de stationschef, die niet langer de toenemende bevuiling van zun perron kon dulden. Verleden week is men in Utrecht gestart met het op deze wüze wakker schudden van treinreizigers, die gedachtenloos hun afval maar niet in de gele bakken neergooien. Wanneer er even gele genheid voor is, vraagt de omroeper de reizigers om medewerking en wyst hy hem op de gele bakken, die niet voor niets overal zyn r gebracht. Resultaten zyn na eerste week nog niet duideiyk w neembaar. Het is nog altyd een trieste bedoening, zo zei men by de N.S. De Nederlandse treinreiziger, en hy dus niet alleen, is een meester in het wegwerpen van papier, lucifer doosjes en schillen. Maar hy moet op het gebied van schoonhouden nog veel leren. MONTEUR VOND f 11.500 De 18-jarige automonteur Hans Sprengels uit Heeze heeft van de olie- maatschappy Caltex een royale be loning gekregen, omdat hy vorige week eeriyk aangifte deed van vondst van f 11.500,--. Dit geld zat in een portefeuille, die een Helmondse chauffeur in Hee ze verloor toen hy kwam afrekenen met de vader van de monteur. Zoon Hans vond de portefeuille met kost bare inhoud enige dagen later in sloot, toen hy gras ging snyden 1 zyn konünen. Mevr. Spaak ten grave gedragen Mevr. Spaak ,de echtgenote van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul-Henri Spaak, is gisteren ten grave gedragen. Mevr. Spaak is vrijdag op de leeftyd van 64 jaar overleden, maar het nieuws werd pas haar begrafenis vrijgegeven- Het leger van de Federatie Ma leisië is erin geslaagd veertien In donesische infiltranten gevangen te i, die gisteren op de zuidwest kust van Malakka, ongeveer tachtig km. ten noorden van Singapore, met kleine bootjes aan land waren ge gaan. Zij maakten deel uit van een groep van dertig tot veertig man, die gewapend waren met mortieren en handgranaten. Het was de eerste maal, dat melding is gemaakt van een landing op het schiereiland Ma lakka. Zotus bekend zyn Maleisiërt en Indonesiërs al anderhalf jaar in guerrillagevechten gewikkeld op Bor neo, waarvan het noorden eveneens tot de Federatie Maleisië behoort. Enkele honderden militairen en politiemannen zyn met de jacht op de infiltranten begonnen. In het be trokken gebied is een nachteiyk uit gaansverbod afgekondigd. Abdoel Razak, de Maleisische vice- premier en minister van Defensie heeft meegedeeld, dat tot de gevan gengenomen infiltranten personen van de Indonesische marine en ook Maleisische burgers, zowel Maleiers als Chinezen, behoren. Buitgemaakt zyn o.m. een mortier, zes lichte ma chinegeweren. een radlozend- en ont- vanginstallatie. byna 1800 patronen en verscheidene documenten. Abdoel Razak sprak van „openiyke agres- soevereine en onafhankeiyke staat Op de vraag of Maleisië vergeldings maatregelen in de zin heeft ant woordde hy: „Wy hebben het recht, onszelf te verdedigen Ik ga de vyand niet vertellen wat wy willen gaan doen". Maleisië heeft de Ver enigde Naties ingelicht, maar niet om hulp verzocht, ook niet om die van de gemenebestbrigade (een Brits-Australisch-Nieuwzeelandse infanterieeenheid, die in Malakka gelegerd is>. De zuideUjke staten Jo- hore, Negri Sembilan en Malakka zyn tot veiligheidsgebied uitgeroepen en ieder die daar betrapt wordt op het dragen van wapens, kan ter dood worden veroordeeld. Gisteren vierde Indonesië het be staan van negentien jaar onafhan- keiykheid. Op een massaby eenkomst in Djakarta verklaarde Soekarno dat Indonesië zal doorgaan met de „ver plettering van Maleisië". De presi dent stelde Groot Brittanië voor de keus de kwestie-Maleisië uit de we reld te helpen of alle aanspraken op compensatie voor door Indonesië geconfisqueerde eigendommen te verbeuren. Naar bekend, is de Fe deratie Maleisië verleden jaar sep tember met steun van Groot-Brit- tannlë tot stand gekomen, zy omvat Malakka, Singapore, Serewak en bah (Noord- Borneo). Indonesië brandmerkt de federatie als een „neo-kolonialistisch komplot". Bij een bank aan de Here gracht in Amsterdam is gister de inschrijving opengesteld va aandelen van de V.A. (R.E.M.-eiland). Het liep storm. Droogte in Tokic houdt aan De drinkwatervoorraad ln de gn> ste drie reservoirs van Tokio is gevolg van de aanhoudende drooi nog verder geslonken en er is r slechts twee percent van de norm capaciteit over. In de Japanse hoofdstad bleef 1 kwik gisteren voor de 27ste acht eenvolgende dag in de buurt van 35 graden. De autoriteiten hopen de waterwerken in de rivier de Ai per 25 augustus gereed zullen zyn i dat een hoeveelheid van ongevi 400.000 ton per dag uit de rivier k worden aangevoerd. Ds. Broertjes presiden Europese Baptisten Ds. J. Broertjes uit Utrecht is de Europese Baptistenconferentie Amsterdam gekozen tot presid van de Europese Baptistenfedera als opvolger van de Deense domt A. Baungaard Thomsen. Ds. E Ruden werd als vice-president i gevolgd door de Russische ds. 1 chael Zjidkow. Ds. Broertjes w geboren in 1921. Hy was achter» volgens voorganger in Sneek, A hem en Utrecht. Hy is thans recteur van het Baptistencentr „Vinkenhof" by Utrecht. Dame (baby ?end), zoekt kleuteroppas. Gen. licht huls- Jong werkend echtpaar >ekt etage of kamers. Br. ir. van dit blad no. 9080 k. Door RUksm. v. Volkenkun- t meisje voor hulp uc „U4ü.iOUdlng. Mevr. van 'alderen. Haarlemmerstr. 269. ■elden. Tel. 26911. Krantenbezorgers gevraagd, eeftljd 15 50 Jaar. Aanmel- en Bureau Leldsch Dagblad. «Utte Singel 1. Lelden. Gevraagd elektr. lassers en dit 'blad lio. 16867 k Te koop gevraagd door par- iculler zitkamer, eetkamer en laapkamer- (Uts-Jumeaus) meublement. Aanbiedingen el. 01719/2207. I Gevraagd transformator, 00 a 500 Watt. >a Costastraat 28. Na 7 uur. 1 Betrouwbare hulp gevraagd, -«tern, ln gezin met kinderen. beneden 20 Ja kelijke buitenpla «aap-zitkamer met Ievr. v. Eeghen. Herenweg 131 (eemstede. Tel. 02500 - 86462 Dameskapsalons Van Ton- maandag tot rljdag. Omgeving Wassenaar- >egstgeest. Bd jMjfi "QT1 ■eclamefolders huis 1. Lelden, (tel. douche Verel6t. Brieven genoemd museum. Gevr. bill. adr. damesfiets ln goede i hoogtezon Hanau. kundige," zoekt kl. kamer of zolder. Liefst met vrije op gang. f 50 p. mnd„ per 1 sept. Op RIJnsb.weg of centrum Lel den. Brieven bur. van dit blad onder no. 9146 k. Jong echtpaar, zonder kln- Chrysantenlaan kei. De Kwa- Incassowerk gevraagd. Goed bekend ln Lelden en omge ving. Postbus 294, Lelden. Gevraagd hulp, 1 ochtend per week, van 9 tot 1 uur. Bernard. Garenmarkt 21, Lei den. Tel. 25855. Gevraagd dienstmeisje by apotheek R. v. Breest Smallen- burg, Hoofdstraat 47, Leider dorp. Tel. 34375. Analiste zoekt zlt-slaapka- mer. Brieven bur. onder no. 16893 1 Basgltarlst gevraagd door amateurgitaarband. Korevaarstraat 5, Lelden. In klein gezin met 2 kin deren. resp. 15 blad 2 Jaar oud, meisje. Minimum leeftyd 16 Jaar. Intern of Tel. 01718 - 2843 of 3587. Werkster gevraagd gevraagd i leeftyd 1 hele dagen. ochtend, maandag t/m. vrijdag .Tel. 01718 - 2843 of 3587. Jong katje, klnd. gew., zoekt Onderw. zoekt per 1 sept. zonnige gemeub. zit-slaap- kamer. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9104 k. Flinke werkster gevraagd )T 2 halve of 1 hele dag per AANGEBODEN Vermager zonder moeite et Graclal 50 dragees f 2.35. By apotheek en drogist. Voor de a.s .moeders, alles wereldburger. merstraat 68. Wasmachines. Snelwassers f 135, langzaamwassers f 212.50, wascombinatle8 vanaf f495. Oudshoorn. Haarl.str. 160-165b, telefoon 25799. Meubelhandel „Morspoort". Moderne en Oudhollandse ta fels en stoelen, broodkasten, hoekkastjes en bergmeubelen. Speciale modellen op bestel ling. Morsstraat 58. B Veel geld voor uw gebruikte meubelen bij aankoop nieuwe, rechtstreeks van fabriek. Enor me keuze, elke prijsklasse .eer ste klas afwerking, betaling de Bondsautorijschool Madi. V.A.M.O.R.) voor f75. In Taunus 17M 1964. P/a. Tel. Tel. 23300 - 32735. Een nieuwe woning? Vooral lampen lemmerstr 293, t.o. de Over dekte. Te koop V.W. de Luxe, bj. •58-'59. Na 6 uur. Van Vollenhovenpleln 51. Aan gel). :ventueelg geplaatst worde: Musschenbroekstraat 15. 22912. Kaï uwe lamp voor winkel of kan- >te sortering. De laagste prijzen. De Llcht- hal. Haarl.straat 293. Lelden. Mooie rake pasfoto's voor alel doeleinden. Klaar ln 24 uur. Alleen bij: A. G. Ober. fotoclne Nieuwe Rijn 18. tel. 24134. Trouwplannen? Bespreek ÏSSuWS» nieuw modern livrei. Vraagt Inlichtingen: Zeemanlaan 12A Tel. 23055. Leer nu autorijden by Auto rijschool Henk Oechles, Erica- laan 4, Leiderdorp. Tel. 25090. Uitsluitend nieuw lesmateriaal Nieuwe auto huren, o.a. Mercedes, Opel, Taunus. V.W., B.M.W., Cortina, V.W.-busJes. Autoverhuur Tlp-Top. St.-Aag- tenstraat 14. Telef. 25709. Gebroken ruiten, glas-in- loodreparatles worden door jparatlebedrljf Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen, tafels, wandmeubelen. boekenrekken, bijzettafels, schryfbureaus, hang- en let kasten enz. Voordyi Mare 1< Sitterlaan 76. telef Vraagt prijs, yks Houthandel, Lange Paraplu-reparatie (ook opvouwbare o.a. Knirps), v eerste 10 autoryiessen voor f 60 Morgen op Hoogstraat t.o. demela" met als specialiteit: Loempia's 60 ct. Vleesloempia's 75 ct Kiploempia f 1.-. Gasfornuizen: Etna, Atag, Küppersbusch. Alle modellen uit voorraad leverbaar. Des kundig advies en vakkundige plaatsing. Gasspeclalist Hooigracht 18. telef. 51670. Laat ons uw matras over trekken en eventueel byvul- len. In 1 dag als nieuw terug l-pers. vanaf f 19.50, 2-pers vanaf f 26.50. De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51, Lelden. Te koop een damessport- telef. 23951 - Tel. In goede i Jinds 1875. Schelpenkade 23, Lelden. Tel. 217§1. Attentie. Naaimachine, naf heden een Elner zig-zag naaimachine voor slechts 24809. 500 merkfletsen In vele kleuren en uitvoeringen voor radig. Door Inruil verkregen. Door vakmensen nagezien. Van zyp, Haarlemmerstraat 395. Leiden. B Gasfornuizen reeds vanal f260. Etna, Atag, Küppers busch, Dordrecht. Van Zijp lair, klassiek .top-hlts. Keuze Haarlem- 279, Leiden. Huur nu een koelkast voor f 12,- per maand. Zonder uitbetaling i koop. Morgen ln huls? Bel dan voor 6 uur 010-120705 en 's avonds 070-863977. B R.E.M.-antennes: 3 elem. f 12.50, 4 elem. f 13.95, 6 elem. f 19.75, 8 elem. f23.75. De Radlobeurs, Hogewoerd 27. Nog enige duurdere 0,-. f210,-, f310.-. kg. wasgoed f 200,- en f 250,-. Firma Dusoswa, Turfmarkt 2-\ Leiden. Tel. 24409. B Markiezen, rolschermen, al jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Verkoopkantoor Melchers mar klezenfabrlek: C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst- Slechts f 29.75. Autoportable f 49.50. Bij Iedere portable 1 Handy-Bag (1 volleybal en badmlnton-spel) slechts f 4.95. Keuze uit 50 modellen. Galant Service. Teske. Doezastraat 5, Lelden. Tel. 26164. __rjr sportrljwlelen vanaf f 125,- met 3 speed derall- leur. Euroba. Simplex, B.S.A., enz. Klnderrijwlelen v.af f50.- f65,-, f70,-. Firma Dusoswa, 'markt 2-3. Lelden. Telef. 'n Horloge??? Koop by er ende vakmensen 1 Reeds voor Lincoln, Tlm-watch en horloges. „Uurwerkkll- cn grootste keuze: perion. le der, krokodil. Fixoflex horloge- banden. „Uurwerkkllnlek Gort huls", alléén Lage Ryndyk 8. B Morgen woensdagmarkt. - Alle kleuren nylon Jupons 2.95 Onderjurken 3.15. Ruime 0.69. Het biyft een feit: Bosch brengt kwaliteit. B Bon. Weg met kastpapier. Nu kastplastlc, 5 meter, 45 cm. breed fl.48. Alleen met Inle vering van deze advertentie 5 gratis. Anka, Heren- Lewensteln, Maarsmana- steeg 8. B Lewensteln elektr. naatm., ompleet ln koffer. geheel ultneembaar. Volmolengracht 22, Lelden. R Chauffeur met rRbewUs B-E edt zich aan. Brieven bur. d. blad onder no. 9052 k. B Te koop bruidsjapon met sluier, m. 40—42, t.e.a.b. Te bevr.: Verdlstraat 167, Leidén. B Aangeboden blank eiken ultschulftafel en kloostertafel, als nieuw .Da Coststraat 28. Na 7 uur. Te koop, wegens A .E.G. snelwasmachlne i, 220 V. f40. Te. vens weckglazen f2.—. Hoflaan 347. B Aangeb. In Amsterdam-Cen trum ,2de etage, bev. 3 kam., a keuken. Huurpr. d. In ruil gevr. ln Den Haag 2- of 3-kamerfïat. Br. bur. v. d. blad no. 16882 k. Singer rlngspoel trapnaal- machlne f50 .Lada rlngspoel, in moderne salonmeubel van f 365 f165.— Lewensteln, Maarsmanssteeg 8. Philips T.V., 43 cm., pracht- ïld. f 200. Jan Lievens- aat 7, Lelden. Te koop Renault Dauphlne, bouwjaar 1960, met nieuwe radio, schulfdak. goede motor banden. Te bevr.: Rynstraat merk Gelmok, z.g.a Bernhardkade 18. Jongeman, 24 Jaar, biedt zich aan als verkoper of ver tegenwoordiger. Brieven bur. van dit blad no. 9081k. Volière, 81 x 145% x 175 te koop aangeboden. P. de Groot. Hugo de Vrlesstraat 4. Lei- Tel. 30436, Lei- Aangeboden Opel Kapitën, berlspeiyke staat. Geen olie- verbruik Zien ls kopen. Marlën- poelstraat 17 A. Tel. 52124. Aangeboden Renault Dau- lijk. Marlënpoelstraat 17 a V dagen per week f 2.25 per uur netto. Brieven bur. van dit blad onder no. 9093 k. Aangeboden Vllezotrap. blad Aangeb. scooter Lambretta, Prijs f400. In goede staat. Tel. 01710 - 34726, De Sitter laan 21. V.W. Imperiaal f40. Tevens omgeving Noordwykerhout, van 22 t/m. 29 aug., alles aan wezig. W. I. A. Truljers, Korte Hoefstraat 62, hoek Korevaar straat. Wegens Inruil verkregen een prima Engelse langzaam was machine jnet elektr. wringer, onverwoestbaar. Prijs slechts f 175.— Inlichtingen Postbus 3, Zoeterwoude. B Borgward Isabella met schulfdak. 1955. T.e.a.b. Rijn- en Schlekade 5. I Meisje biedt zich aan als antlnejuffrouw of andere 2 banden, Fiat SOO. Schelpenkade t/o. 49. Woensdag na lialfacht des avonds gratis af te halen, lief Jong hondje. Alleen voor hon denliefhebbers die in het bezit zijn van een tuin. Bernhardkade 28.. B Dressoir, old-flnlsh, in ln goede staat Ververstraat 16. B Een haardkachel, ln pr. st., met pypen. Buys Ballotstraat 9. Lelden. B Aangeh. mijn zeer goede Opel caravan, bj. 1956. Zuinig ln gebruik. Ook rullen tegen kleine wagen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9159 k. B l-pers. opklapbed met blank eiken ombouw. Zoeterw. Singel 70. Na 19.00 u. Te koop auto, in zeer goede vend folders. Zwart Hooigracht Tel. 23951 - 51670. DIVERSEN Werkt biovltaal. By apothe kers en drogisten. Middenstandsdiploma. Wilt U hiervoor slagen? U bent Witte Sin gel 5fa. Leiden. Tel. 34057. B Nette dame, vlotte verschy- nlng, vraagt kennismaking heer. Leeftijd 60 Jaar. Brieven gesloten. Leune. Janvossen- Enorme sortering ukken in alle maten n. met moderne w Fotoiysten met Lystenmakery current". Haarlemmers Tevens het aangewezi tussen 1-2 of 01710 - 26660. wy verhuren klapsl pelbaar. R. Breedeveh ding? Boekhouder i vrye tyd ter beschik! Br. bur. v. d. blad nc f| Balletschool Hendi anvang nieuwe gen. zowel beginnenc dltles. Hooglandse Ki 42. T?l. 30256. Verhuur van eerste 2-kamerbungalowtent< R. Breedeveld, Haven den. Tel. 31340. Verloren damespo serieus kantoormeisje met foto onder erew tour. Brieven bur. var onder no. 9129 k. B Nette heer zoel serieus persoon, do klein wagentje.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4