Krediet van f. 140.000 voor tijdelijke vuilstortplaats Laatste resten van een roemrijk tramverleden uit Leidse binnenstad „Ontslagen drummer bedierf de stemming Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 18 augustus 1964 Tweede blad no. 31341 Voorzieningen Roomburgerput Aangezien per 1 augustus j.l. wny schreven daar al eerder over de mogelijkheid eindigde om het Leidse huisvuil af te voeren naar de stort plaats aan de Haarlemmertrekvaart onder de gemeente Noordwijk, heb ben B. en W. van Leiden gezocht naar een andere gelegenheid om het huisvuil af te voeren gedurende de ongeveer twee jaar, die de bouw van de vuilverbrandingsinrichting nog zal vergen. Na veel moeite zijn zij er in geslaagd een oplossing te vinden in de gemeente Zoeterwoude, waar in de Meerburgerpolder nabij rijksweg 4a een zandput aanwezig is, die inder tijd door de Rijkswaterstaat ten be hoeve van de aanleg van deze weg is gegraven en die ingevolge de desbe treffende vergunningen weer moet worden gedicht. De Rijkswaterstaat heeft geen bezwaar tegen het storten van huisvuil in deze put. Ook met de gemeente Zoeterwoude is volledige overeenstemming bereikt, waarbij op gemerkt dient te worden, dat ook huisvuil van die gemeente in de Roomburgerput zal worden gestort, zolang de Leidse vuilverbrandingsin richting niet is voltooid. Op Leidse raadsagenda Benoemingen en ontslagaanvragen bij het onderwijs In de komende raadsvergaderin gen zullen weer diverse benoemin gen en ontslagaanvragen bij het on derwijs behandeld worden. De heer W. J. J. M. v. Noort heeft om ontslag gevraagd als hoofdonder wijzer voor het onderwijs aan gebrek kige kinderen. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verlenen. Ook de heer J. Ravensbergen van de Willem de Zwijgerschool en de heer J. Redel, onderwijzer aan de Gun- ningschool, hebben B. en W. om ontslag gevraagd. Hetzelfde geldt gelhart tenslotte gaat de Lucas Leijdenschool verlaten. B. en W. stellen voor ook deze ontslagen eer vol te verlenen. Verder stelt het col lege voor aan het Stedelijk Gymna sium te benoemen tot lerares in de klassieke talen mevrouw dra E. H. van Dijk-de Meijer. Deze benoeming die 1 september zal ingaan is van tijdelijke aard. Ook aan het Rem- brandtlyceum worden enkele nieuwe leraren (essen) benoemd. Mej. dra A. K de Buck, die reeds als tijde lijke kracht aan de school verbon den was, zal worden benoemd tot lerares in vaste dienst, terwijl B. en W. voorstellen de volgende tij delijke leerkrachten aan te stellen: drs. H. J. H. Mooren, klassieke ta len, mevrouw dra A. van der Veen- Wiersma. Frans mej. A. J. Stolk, Frans, mej J. D. Allart, Frans, de heer J. Remmers, Duits, de heer J. Meijts, Duits, drs. J. B. Hoogwerff Kroon, natuur- en scheikunde, drs. D. G. Magé, geschiedenis, mr. S. Lopes Cardozo, geschiedenis en de heer H. Bartels, handtekenen. Mevrouw T. W. Louwrier-Terluin, die op het ogenblik hoofdleidster aan de kleuterschool „De Klimop" is, zal, als de raad er mee akkoord gaat. worden overgeplaatst naar de kleuterschool aan de Lorentzkade. Mej. M. E. Metscher wordt benoemd tot onderwijzeres aan de Telders- schooL Zij was reeds als tijdelijke leerkracht aan deze school verbon den. In de vacature van hoofd var de Du Rieuschool willen B. en W voorzien door de benoeming van d< heer J. Ravensbergen. De heer Ra vensbergen is op het ogenblik onder wijzer aan de Willen de Zwijger- school. maar hij is al enige tijd ge detacheerd als tijdelijk hoofd aan de Du Rieuschool. De Roomburgerput van de torenflat af gezien. (Foto L.D./Holvast) Gezien de nodige vergunningen en voorbereidende werkzaamheden, was het niet mogelijk reeds per 1 augus tus j.l. de nieuwe stortplaats in ge bruik te nemen. Gedurende korte tijd kan thans gebruik worden gemaakt de stortplaats der gemeente Kat wijk, die in 1959 en 1960 haar huis vuil naar de Leidse put onder Noord- wijk heeft afgevoerd. Voor het inrichten van de zandput in Zoeterwoude als stortplaats zijn aantal voorzieningen nodig, waar B. en W. overleg hebben ge pleegd met de Kon. Nederlandse Hei demaatschappij als gemachtigde van de eigenaresse van de grond. De Hei demaatschappij is bereid de werk zaamheden, die het maken van een toegangsweg vanaf de Roomburger- weg, het versterken van twee brug gen, diverse grondwerken, het plaat sen van afrasteringen en een toe gangspoort, alsmede het aanbrengen van een beschuttende beplanting om vatten, voor de gemeente uit te voe ren tegen een bedrag van f 140.500. Voorts zal de maatschappij met de algehele verzorging op de vuilstort plaats worden belast, waarvan de kosten ten laste van de exploitatie van de Gemeentelijke Reinigings dienst zullen komen. Met de Rijkswaterstaat, op welke dienst de verplichting tot het dichten van de put rust, alsmede met de ge meente Zoeterwoude, die evenc ter plaatse zal storten zal nog regeling worden getroffen inzake bijdrage ln de kosten. Geef uw lievelingsvogel het beate: Qlujs verpakte vogelvoederal Elektriciteit in woonwagenkamp wordt verbeterd Het blijkt, dat de elektriciteits voorziening in het regionale woon wagenkamp bij de Haarlemmerweg te wensen over laat. Enige jaren geleden is voor de aanleg hiervan een krediet beschikbaar gesteld, maar het is nu nodig een geheel nieuwe installatie aan te brengen, omdat de bewoners van het kamp over elektrische apparatuur beschik ken die het maximaal verbruik van 500 Watt per woonwagen ver te boven gaat. B. en W. stellen voor een krediet van f. 40.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van deze nieuwe installatie. Dan zal bij elke aansluiting een muntmeter ge plaatst worden, waardoor onbeperkt stroom kan worden afgenomen. Ver groting van de capaciteit van de huidige installatie stuit op prakti sche bezwaren. Enkele gemeenten hebben zich al bereid verklaard mee te werken aan dit plan. De overige gemeenten zal worden gevraagd alsnog hun medewerking te ver lenen. Gebouwen-Endegeest Van kolen-op oliestook De verwarming van de Jelgersma- kliniek geschiedt met kolen. Dit levert steeds meer moeilijkheden op en het is daarom noodzakelijk om over te gaan op oliestook. Ook en kele gebouwen van „Endegeest/" vragen om soortgelijke voorzienin gen. Hieraan zijn verschillende voordelen verbonden. De brandstof kosten van een oliestookinstallatle liggen aanmerkelijk lager. Boven dien zijn de goede kolen voor een kolenketel steeds moeilijker ver krijgbaar. Ook kan bij oliestook een besparing worden verkregen op de kosten van het bedienend personeel. De verwarmingsbuizen in de bloem- kassen zijn ook nodig aan vernieu wing roe en mèt enkele technische voorzieningen aan het ketelhuls vergen deze werkzaamheden in het totaal een bedrag van f. 60.730. Het Rijk zal de kosten van de installa ties in de Jelgersmakliniek voor zijn rekening nemen. Het college van B. en W. stelt de raad voor om een krediet voor deze werkzaamheden beschikbaar te stellen. Ondershands" aanbesteding is volgens B. en W. gewenst en ook dit wordt aan de raad in overweging gegeven. Met de wijziging van het verwar mingssysteem van de school aan de Rijnsburgersingel is een bedrag ge moeid van f. 22.500. Ook hiervoor zal een krediet worden gevraagd. Kredieten voor het onderwijs 3. en W. stellen de raad voor om aan het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen mede werking te verlenen voor de aan schaffing van meubilair voor de school aan de Franchimontlaan. Voor de inrichting van vier les lokalen van de u.l.o.-school aan de Surinamestraat van dezelfde stich ting wordt een krediet van f. 14.959 gevraagd. Ook voor het aanschaf fen van buiten-gymnastiekmateriaal voor de school aan de Ter Haarkade vragen B. en W. een krediet. Een krediet van f. 8.000 wordt gevraagd voor de openbare lagere school aan de Johan Wagenaarlaan en de toe- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN H. J. den Jhonny, zn. P. Aben; Ja- van der Bent J.'Paiiêviiet; 'Edgar Selwin, zn. v. nine Jacoline, dr. Geest en J. Westerink; Hugo Jan. v. K Kranenburg en C. M. C. Muld WUhelmlna Apolonia. dr. v. W. S. Jonkman en W. A. Heljns; Rob, zn. L. van der Zeeuw en E. J. M. Overde- vest; Jacqueline Catharlna. dr. v. A A. Compter en J. H. W. C. Selhorst; M. J. Basten; Willem Maarten, zn. v. J. van der Plas en E. Klinkenberg; Petrus Hendrikua Jozefus, zn. v. J. G. W. van Diemen en W. van Ro6sen; Yolanda. dr. v. D. A. Kapteljn e B. T. Brondgeest; Nlcolaas Petrus Maria, zn. v. C. S. Vink en M. Schelvis; Markus Paul us Maria, dr C. S. Vink en M. A. Schelvis; Paulus Herin anus, zn. v. J. N. van Hal en G. C. J. M. Blom; Anna Maria Johanna Laar en M. Hol; Rudy Johannes, zn c Kukier. Ellsa i der Klugt; Sara W. M. Lagerberg banna Franclsca, M. P. Kelsall. W. Parmen- f 140.500 beschikbaar te stellen werkzaamheden aan de zandput de Heidemaatschappij Advertentie Zoekt D een schoorsteenklok, wandklok of wekker. T. d. WATER, Haarl^tr. 207 heeft het. De beste merken Jung hans Klenzle Mauthe. Leidenaars in Zee in moeilijkheden Een zestigjarige Leidenaar raakte in zee voor het vak van de strand- exploitant Fock de Best te Katwijk aan Zee in moeilijkheden. De man, die niet kon zwemmen, probeerde een bal uit zee terug te halen. Er stond op dat moment een oostenwind en de zee trok erg. De bal dreef, zo snel af, dat de Leide naar achter die eerste bank en dus vrij plotseling in dieper water te recht kwam. Hij werd door een Duitse badgast op het strand gebracht, maar had toen het bewustzijn reeds verloren. Een inwoner van het voormalige Zwammerdam, die in Katwijk logeert, paste kunstmatige adem haling toe in de vorm van mond-op- mondibeademing. Hij mocht het ge noegen smaken het slachtoffer weer tot bewustzijn te brengen. De strandpolitie diende met het Ambu- apparaat zuurstof toe. Op advies van dokter Hueting werd het slacht offer naar het Academisch Zieken huis in Leiden gebracht. De Leide naar maakt het goed. Nogmaals moest de Zwammer- dammer in actie komen toen baden de Duitsers een 8-jarige Leidse jongen in bewusteloze toestand op het droge brachten. Ook nu had hij succes. Dokter De Jager verleende eerste hulp en adviseerde overbren ging naar het Academisch Zieken huis. De toestand van de jongen is goed. De heer G. J. van der Ploeg heeft verzocht hein om gezondheids redenen met ingang van 1 september ontslag te verlenen als lid van de Noordercommissie tot wering van schcolverzuim. B. en W. stellen de raad voor het gevraagde ontslag eer vol te verlenen. Ter vervulling van de vacature, die hierdoor ontstaat, doet het college de volgende aanbeveling: 1. N. J. Witteman, 2. M. C. Snelder- waard. KORTGEDING TEGEN WIM SONNEVELD 55 werkgever, de caberetier Wim Son- neveld heeft aangespannen, is be handeld door de president van de rechtbank in Amsterdam, mr. U. W. H. Stheeman. Op 15 juli van dit jaar ontsloeg Sonneveld de drummer, die een arbeidscontract tot het einde van het jaar had, op staande voet we gens wangedrag, het zich niet in zetten op het toneel en wegens be lediging en bedreiging van de im- pressario van Sonneveld. beidscontract of schadeloos stelling geëist. Mr. Rompu wees erop dat een ontslag op staande voet een zeer ernstige aangelegenheid is, voor al in de kleine, gevoelige artiesten wereld. „Door deze abrupte maatre- Dr. M. E. Kronenberg lector scheikunde Dr. M. E. Kronenberg is benoemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit Dr. Kronenberg werd in 1932 te Rotterdam geboren, waar hij in 1950 het eindexamen Gymnasium- B aflegde. Hij studeerde scheikunde aan de Leidse universiteit, waar hij in het jaar 1958 het doctoraal examen cum laude aflegde. Na zyn doctoraal examen werd dr. Kronenberg benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse. Naast zyn onderwijstaak verrichtte de nieuwbenoemde lector weten schappelijk onderzoek, dat resulteer de in zijn in 1962 verdedigd proef schrift: „cis- en transstryreenderiva- ten, syntheses, conformatie en ei genschappen". Gedurende het daarop volgend academiejaar was dr. Kronenberg werkzaam aan de universiteit te Berkeley (V.S.) Naast zijn proefschrift heeft dr. Kronenberg ook gepubliceerd in verschillende vakbladen. Geef uw lievelingsvogel het beste: lUlS verpakte vogel voeders! gel Is de bestaansmogelijkheid van mijn cliënt ernstig aangetast. Bij een ontslag wegens wangedrag moet men toch de buitensporigheden noe men" stelde mr. Rompu Verveeld Mr. K .Leoni, vereezeld van zijn cliënt Wim Sonneveld, kwam met een aantal verklaringen voor de dag van leden van het cabaretgezelschap. Hieruit bleek o.a. dat de drummer gedreigd zou hebben de impressario „in elkaar te trappen". De drummer zou herhaaldelijk te laat op het to neel zijn verschenen, waar hij dan niet speelde, zoals het hoort en bo vendien verveeld zat te kijken als Sonneveld zijn grappen vertelde. Over dit laatste waren zelfs vier brie ven uit het publiek binnengekomen. De ontslagen drummer zou tevens achter het toneel hebben gerookt, wat verboden is. „Ook omdat hij de hele stemming in de combo bedierf, heeft men lie ver 12 dagen zonder drummer ge werkt en het programma omgezet dan op deze manier door te gaan", aldus mr. Leoni. Mr. Rompu sprak deze verklaring tegen. Hij wees er voorts op, dat de verklaringen zijn afgelegd door leden van de groep, dus door betrokkenen. De president van de rechtbank be paalde de uitspraak van het kort ge ding Op dinsdag 25 augustus. Protest van KRV De commissie van Beroep van de Afdeling Leiden van de KNVB heeft uitspraak gedaan inzake van het pro test van KRV tegen het spelen van een beslissingswedstrijd tegen VNL. De commissie is van mening dat het bestuur van de afdeling in strijd heeft gehandeld met het reglement Het bestuur van de Afdeling heeft nu besloten geen gebruik te maken van het recht tot het plaatsen bij keuze van een elftal in de eerste klasse; de indeling van de eerste en tweede klasse zal derhalve plaats vin den overeenkomstig het gestelde in de promotie-degradatie regeling 1963-'64. De laatste restjes van een roemrijk tramver leden gaan uit het Leidse stadsbeeld verdwijnen. Slopers zijn gisteren begonnen met het verwij deren van de tramrails uit de Korevaarstraat, waar drie jaar geleden de blauwe tram nog schommelend doorheen reed naar of van Den Haag. Met de opruiming van deze ijzeren sta ven vervaagt ook de herinnering aan dit histo- rierijke middel van vervoer. Gelukkig maar, want op enkele plaatsen in de stad vormen de oude tramrails een groot gevaar voor het ver keer. De smalle foto laat wat dat betreft aan duidelijkheid niets te wensen over. Menig (brom)fietser is hier al gevallen met alle nare gevolgen van dien. Het is de bedoeling, dat na de Korevaarstraat, waar de bestratingswerkzaamheden in volle gang zijn, de Stationsweg en de Steenstraat onder handen zullen worden genomen. Daar liggen, evenals op het Kort Rapenburg, de aller laatste restjes van het (blauwe) tramver leden (Foto L.D./Holvast) Nieuw jeugdhonk Ruim twee jaar geleden stelde de Leidse raad een krediet beschikbaar om een klaslokaal alsmede het daar aan grenzend kamertje van het schoolgebouw aan de Herenstraat 64 Leliesraat 1B geschikt te kunnen ma ken voor het jeugdwerk. Het jeugd honk is nu aover gereed, dat het in gebruik kan worden genomen. B. en W. achten het gewenst het honk in beheer en exploitatie te ge ven aan de Stichting Leidse Jeugd- verblijven. Dit blijkt uit de zojuist verschenen raadsstukken. Naar wij vernemen zal het jeugdhonk met ingang van sep tember in gebruik worden gegeven aan een r.-k. verkennersgroep. E.M.S. gaat reorganiseren De EMS gaat reorganiseren. Op het hoofdkwartier van Zwolsman wordt druk vergaderd. Een nieuwe verdeUng van taken en nieuwe administratieve splitsingen zijn op komst. De automobielbelangen en de ben zinepompstations van het concern (van de laatste heeft Zwolsman er zes) zullen in een aparte vennoot schap worden ondergebracht. De ho tels en de mogelijke nieuwbouw in Noordwijk en Scheveningen zullen ook een aparte N.V. gaan vormen. De andere Horecabedrijven moeten zelf standig werkende ondernemingen worden. De Exploitatie Maatschappij Sche veningen zou een zuiver onroerend goed maatschappij worden. Dit zou betekenen dat Zwolsman uit het beursfonds een groot aantal andere activiteiten, die de EMS nu buiten de onroerend goed seotor telt, zou willen afstoten. Verrast Het 85 mannen en vrouwen tellende personeel en ook de bedrijfsleider J. W. G. Dingjan van Ruteck's restau rant in Utrecht zyn volkomen ver rast door het bericht over de verkoop van het restaurant door de EMS aan de Utrechtse aannemer Schumacher. „Ik weet van niets", reageerde de heer Dingjan, die zaterdag nog een advertentie heeft geplaatst voor nieuw personeel. Het personeel voelt zich gedesillusioneerd na allerlei be loften van de heer Zwolsman. De EMS is thans gestopt met het Incasseren van stortingen voor de waningspaarbrieven. Dit naar aanlei ding van het antwoord van minister Bogaers op vragen uit de Tweede Kamer. De raad van bestuur van de EMS meent, dat deze zaak eerst met de minister moet worden geregeld, voordat men voortgaat met de uit gifte. ider en R. E. Werner; J^"' ren en M. Slerat; K. N. Kollau W. Slewe. OVERLEDEN N. van der Ploeg, 6 Jaar, zoon; M. C. Keijzer, - tlIiiiiiijt^r V V ■0 «V Kerkelijk Leven (toez.) P. Haze kamp, kand. Ophemert (toez.) H. M. Boogert, kand. te Nes (WD.) pred. te Murmerwoude. Aangenomen naar Eefde-Gorssel D. C. Flret te [Gees (Dr.), die bedankte voor P(]n- acker-Nootdorp; naar Goor S. G. 1 Bloem te Schlldwolde.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3