yKoninklijk brons voor G. Nasveld H. Frauenfelder wint de Tour de Lisse Katwijkse schipper verzweeg stranding Loop der bevolking van Leiden BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 "eertig jaar bakker in Rijnsburg >it II1! een voorbeeld J^hap. U bent uw werkgever jaar trouw geweest en hebt gegeven van een goede werk ^mentaliteit". Met deze tn speldde burgemeester B. Romans vanmorgen de ere- iJle in brons, verbonden aan Be van Oranje Nassau, op de 8.van de heer G. Nasveld in iurg. *Jeden en collega's van de heer vanmorgen feeste VOORSCHOTEN «V nam deel aan igd vierdaagse twintig leden van de wandel- Opniging SVLV uit Vooi-scho bben deelgenomen aan de rfdaagse te Ede. Maandag- evertrokken de wandellustigen ibus naar Ede en vonden on- n de openbare lagere school. werd een afstand van 15 km Deze afstand kon over de >4ag verdeeld worden. De eer- rtle laatste dag was het weer Jelyk, de 2 de en 3 de dag had- handelaartjes te kampen met Sn totaal werd deze vierdaagse 4n door 450 wandelaartjes, -tten telde geen uitvallers, if de laatste dag, vertrokken .•schoten de ouders van de 1 in alle vroegte met een .£en liepen de laatste 10 kilo- ign de tocht met de kinderen 1 slot volgde een défilé, afge- loor o.a. de burgemeester van de besturen van de Ned. oond. 'den Leeuwtoernooi "iet verrassende j uitslagen \rste ronde ^organiseerde van het door jaarlijkse voet- Gouden Leeuw" ten gespeeld. Begunstigd door :i zomerweer traden acht elftallen uit de 3de, 4de en jsse van de afdelingen in het irk. De uitslagen waren ver- i Het Voorschotense Rouw- Ist in een zeer aantrekkelijke Jj het Haagse 4de 1 te verslaan met 41. B.M.T. weliswaar met 10 man in het laar de Voorschotense voor- ?as zeer doeltreffend. Haagse 3de klasser Quick Ireeg als tegenstander MMO Ögmade en deze 1ste klasser !streed met zoveel vuur en het Quick Steps bedwong 53. Strafschoppen moesten de Ig brengen. MMO bleek hier- r bedreven en won. de klasser Docos uit Leiden lit tegen de 3 de klasser Fore- lit Voorhout. Foreholte was jaar niet in de sterkste op snelle ld, waarin Postalia bewees met recht kampioen"' van geworden. MMO uit Hoogmade, Docos len en Postalia uit Den Haag. 'e finales worden zondag ver- >p het SVLV-terrein te Voor- om 12 uur. De finale vindt om 15 uur. 's. A. Peters uit Voorschoten temd tot directeur van het ireau der Ned. Kath. Sport- Rosmalen bij 's-Hertogen- irmunda" wint m rustperiode van enkele in heeft het bestuur van War- weer enkele wedstrijden uit een, die gisteren gespeeld zijn. nda I speelde een wedstrijd rust had Warmunda een ong van 21, die na de rust '.V. „Warmond" postduivenvereniging „War- deld een wedvlucht voor jonge vanaf St.-Denis. Afstand 394 concours 91 duiven. De vogels gelost om 6 uur 15 min. Aan perste prijsduif 11-46-56, laat- 19-30 uur. Snelheid eerste duif laatste 871.88 meter per mi- 'e uitslagen luiden: A. v. Rui- 1, 7, 9; A. v. Oostdam 2, 3, 4; eggelen 5; C. v. d. Zwart 6; tinne 8,10. De kamer was kleurrijk versierd en er waren verscheidene bloemstuk ken ontvangen. In 1924 begon de heer Nasveld als 18- jarige bij het bakkersbedrijf van de heer Verboom aan de Voorhouter- weg in Rynsburg. Hij verdiende goed, 15 gulden per week en kost en inwoning. Maar daarvoor moest hard worden gewerkt. Beginnen om 5 uur, zaterdags om 3 uur en vakantie was er niet by. In 1949 trok de heer Verboom zich terug uit het bedrijf. Het werd overgenomen door een collega van de jubilaris, de heer W. L. van Til burg, die nu zjjn patroon is. „Ik heb hem nog bakken geleerd", ver klaarde de heer Nasveld vanmor gen met enige trots. Op de foto het moment, waarop de burgemeester de trouwe arbeid van de jubilaris bekroont met een ko ninklijke onderscheiding. (Foto L.D./Holvast) ZOETERWOUDE W.S.V. „Zwieten" nam deel aan Jeugdvierdaagse De wandelsportvereniging „Zwie ten" uit Zoeterwoude heeft voor d< zevende maal in successie met groot succes deelgenomen aan de jeugd vierdaagse, die voor de achtste maal in Breda e.o. werd gehouden en waaraan ditmaal niet minder dan 1760 jeugdige wandelaars uit alle de len van het land hebben deelgeno- Onder leiding van de dames E. en R. van Steljn en de heren J. W. Hoo- gervorst en Th. Zandbergen trokken dinsdagmorgen 74 jeugdige „Zwiete- naren" (een recordaantal) naar de Baronie om aldaar, dank zij de me dewerking van hun Bredase pleeg ouders hiertoe in staat gesteld, van woensdag tot en met zaterdag 15 km per dag te wandelen. Daar de Zwieten-jeugd ook nu weer de Jeugdvierdaagse 1964 zonder een enkele uitvaller volbracht, mochten allen zaterdagmiddag deelnemen aan het traditionele slotdefilé voor het Bredase stadhuis. Alvorens de 1717 finalisten aan dit défilé deelnamen, werden zij door de vele ouders, die uit alle delen des lands naar Breda waren gekomen, eerst „In de bloemetjes gezet". Ook de jeugdige Zwietenaren ontbrak het niet aan een bloemetje, daar ook hun ouders, met aan het hoofd burge meester J. A. Detmers van Zoeter woude (Zwietens erevoorzitter) en kapelaan Bosch van Zoeterwoude, per touringcar naar Breda waren ge komen om het slotfestijn bij te wo- meesters van Breda en Zoeterwou de, maakten de kleine Zwietenwan delaars in het bezit van twee presta- tieprijzen (vaantjes) met drie bus sen en auto's de triomfale terugreis naar Zoeterwoude. In het parochie huis „De Drie Eendjes" kwam men in feestelijke stemming byeen. Weren van meeuwen Op de Kopenhaagse vismarkt heeft men zaterdag met succes een nieuwe methode geprobeerd om de grote aantallen op buit beluste zee meeuwen op een afstand te houden: met tussenpozen werd via luidspre kers de op een geluidsbandje vast gelegde doodschreeuw van een zee meeuw ten gehore gebracht. Bevoegdheid nu voor 4 maanden ontnomen Het ia «en Katwijkse schipper duur komen te staan, dat hij de stranding met de vleetlogger Maas VL 79, vorig jaar 31 augustus onder de Engelse kust bij Hartlepool, niet heeft aangegeven by de Scheep vaartinspectie. BU het onderzoek, dat de Raad voor de Scheepvaart hier naar instelde, zijn verschillende te kortkomingen geconstateerd, die de schipper zo zwaar werden aangere kend, dat de Raad hem heeft ge straft door hem de bevoegdheid om als schipper te varen op zeevissers- vaartuigen, heeft ontnomen voor de tyd van vier maanden. Omdat de watertank onder het voorlogies leegraakte, was hij op weg gegaan naar Hartlepool waar ook is gestoomd, kon de schipper niet meer opgeven, omdat hy nl. het journaal al voor de hele dag had ingevuld in de veronderstelling bui tengaats te zullen biyven. Door het uitwyken voor allerlei jachtjes is het schip waarschijniyk te dicht onder de kust gekomen. De aan boord zynde aanloopkaar- ten voor dit gebied werden niet ge raadpleegd. Het schip liep 's mid dags om half drie vast en kwam vlot. Nergens werd i Hart- "Ook in Hartlepool werden de rui men nog eens onderzocht, maar ner gens werd water aangetroffen. Er werd drinkwater geladen en zonder kennisgeving van het voorgevallene verliet de logger de volgende dag weer de haven. Daags daarna werd de schipper gemeld, dat een van de drinkwatertanks brak water gaf. Toen tevens radiotelefonisch door kwam, dat hy de VL 190 naar Vlaardingen moest slepen, werd de thuisreis begonnen. Die verliep zon der byzonderheden. WASSENAAR Cees Stam wint in Oostdorp De eerste nationale wielerronde van het Wassenaarse Oostdorp heeft zaterdagmiddag op het parcours van de Dr. Mansveldkade een byzonder levendige stryd te zien gegeven met een uiteindelijk zeer sterke winnaar. Cees Stam, de Zaandamse renner, die zijn laatste nieuwelingenwedstryd reed voordat hij vandaag naar de amateurs overstapt, won op overtui gende wyze de sprint van zyn twee medevluchters. Cees Stam heeft voortdurend in de slag gezeten. Keer op keer was hy voorin te vinden en nadat een groot aantal uitlooppogingen was mislukt, kwam met nog vyftien kilometer voor de wieltjes de beslissing. Stam sprong in gezelschap van De Nys en Van Krimpen uit de groep en bleef weg. In de sprint won Stam royaal in zijn medestryders. Het hoge tempo, waarin de renners over het parcours waren geraasd, had het gehele veld in stukken gescheurd. Minder dan dertig van de zeventig gestarte renners haalden de streep. Uitslag: 1. C. Stam (Zaandam) 70 km in 1.47.18; 2. G. van Krimpen (Haar lem) 3. Th. de Nys (Warmenhuizen) 4. W. Ladenius (Amsterdam): 5. K. de Kok (Amsterdam)6. F. Zomer (Zwanenburg); 7. H. Jansen (Am sterdam) 8. R. Portegies (Haarlem) 9. T. Bakker (Zwanenburg)10. P. de Wit (Zaandam). Na binnenkomst begaf de schip per zich naar huis en maakte geen melding van het voorgevallenene by de scheepvaartinspectie. Ook nadat het schip in Scheveningen was ge repareerd, waar hy de schade zelf had gezien, kwam het niet in hem op naar het bureau van de scheep vaartinspectie te gaan. De Raad voor de Scheepvaart con stateert, dat de schipper by het aan lopen van de haven van Hartlepool elke maatregel heeft achterwege ge laten om na te gaan of de ver meende positie van het schip met de werkelykheid overeenstemde. Hoewel hy wist, dat het echolood niet goed functioneerde, heeft hy verzuimd een dieptepeiling met het handiood te doen verrichten. Elk be- hooriyk navigatiebeleid heeft ten enenmale ontbroken, aldus de Raad. Na binnenkomst in Hartlepool heeft de schipper ondanks de plaats gevonden stranding geen onderzoek van het schip door een deskundige doen plaatsvinden. Hy is met het schip weer naar zee vertrokken, of schoon een bodemschade, die het schip onzeewaardig maakte, toch niet uitgesloten was. Bovendien wordt hem verweten in stryd met zijn wettelyke plichten het journaal 's middags om 12 uur voor de hele dag vooruit te hebben Ingevuld. De raad voegt hier nog aan toe de tekortkomingen in de door de schipper gevoerde navigatie en in zyn verder beleid, van ernstige aard te achten. Een week van spanning is voor d< Bollenstreekjeugd en vele oude ren weer voorby. De Tour de Lisse 1964 heeft als onovertroffen winnaar opgeleverd H. Frauenfelder Oegstgeest, die iedere etappe als gele- trui-ryder uit de bus kwam en ooi in de persooniyke tydrit van zater dagavond het parcours in de kortste tijd aflegde, hoewel P. van Duin slechts 8 seconden verschil had! In deze Tour de Lisse was het H. Groenewegen die het meest met pech te kampen heeft gehad. Er was eei groot enthousiasme by het vele pu bliek langs de baan. Het sportpark van Lisse weergalmde van het har- teiyke applaus der toeschouwers, toen de winnaars H. Frauenfelder (1), R. Dofferhoff (2) en H. van Lierop (3) op het ereschavot plaats namen en harteiyk door de tourleider werden gehuldigd. De uitslag van de 0e etappe en de einduitslag luidde: Dagklassement: 1. H. Frauenfelder 8.32; 2. P. van Duin 8.40; 3. R. Dof ferhoff 9.02; 4. Tli. van Rooyen 9.03; 5. A. van der Salm 9.03; 6. H. van Lierop 9.04; 7. H. Eigenbrood 9.06; 8. H. van der Bent 9.07; 9. P. van Kam pen 9.11; 10. C. Dofferhoff 9.12. Algemeen klassement: 1. H. Frau enfelder 2.25.17; met slechts ruim 1 minuut volgt hem op R. Dofferhoff met 2.26.22; 3. H. van Lierop 2.26.43; 4. P. van Duin 2,26.47; 5. Th. van Rooyen 2.26.52; 6. H. Eigenbrood 2.26.55; 7. A. van der Salm 2.26.57; 8. P. van Kampen 2.27.06; 9. H. van der Bent 2.27.16; 10. J. de Boer 2.27.17. Ploegenklassement 6e etappe: 1. Ploeg Bronkhorst 27.02; 2. Ons Weekblad 27.26; 3. Heineken 27.34; 4. Graficus 27.50; 5. Tissing 28.04; 6.De Vlinder 29.14; Gez. Kolenhandelaren 29.37. Algemeen Ploegenklassement: L. Bronkhorstploeg 7.01.49; de tweede plaats werd op Graficus veroverd door de Ons Weekblad-ploeg met 7.03.37; Graficus 7.04.02; 4. Tissing 7.05.05 5. Heineken 7.06.08; 6. Gez, Kolenhandelaren 7.1236; 7. De Vlin der 7.21.40. Puntenklassement: 1. Th. van Rooyen 18 pnt.; 2. H. van Lierop 15; 3. H. Frauenfelder 10; 4. J. de Boer 6; 5. C. Dofferhoff 3. Bergklassement: 1. H. Frauenfel der 46 pnt.; 2. H. van der Bent 21; 3. H. van Lieroj 8; 4. H. Eigenbrood 6; 5. Th. van Rooyen 6. Strydlustigste renner: P. vanDuyn. Ongelukkigste renner: A. van der Behangselprijs omhoog (Van onze Haagse correspondent) Vandaag is op het departement van Economische Zaken, overleg ge- by de introductie van hun nieuwe collec ties voor volgend Jaar een flinke prijsverhoging willen doorvoeren. Al eerder is hierover contact ge weest tussen het departement en de drie Belgische en vier Nederlandse fabrieken, die de behangselmarkt in land beheersen. Het resultaat van die bespreking was van dien aard, dat de fabrikanten hadden verzocht vandaag alsnog hun wens tot prysverhoging te mogen toelich ten. Naar verwachting zal het pu bliek eind van dit jaar met een eventueel door de minister toege stane prysverhoging worden gecon fronteerd. De fabrikanten presenteren hun collecties gewoonlyk in augustus aan de kleinhandel, waarna nog de pro- duktie moet volgen, zodat het gingen begin dit jaar met ruim tien procent omhoog. Hierin was volgens de fabrikanten de loonsverhoging nog niet doorberekend. Ds. F. Pylman, gereformeerd predikant te Katwijk aan Zee, mo menteel met vakantie, hoopt op 27 augustus a.s. zijn zilveren ambts jubileum te vieren. Ook zal het 25 jaar geleden zyn dat hy in het huwelyk trad. MINIMUMPRIJS VOOR HARING EN MAKREEL NAAR 28 CENT PER KG Het Produktechap voor Vis en Vis- produkten gaat deze week beslissen over een voorstel om de minimum afslagprijs voor verse haring te ver hogen van f 0,22 tot f 0,28 per kg. die voor makreel van f0.18 tot f0.28 per kg. Verzoeken daartoe zyn uit gegaan van de Stichting van de Ne derlandse Visserij, die wat de verse haring betoogt, dat met de voorge stelde prysverhoging nog lang niet de gemiddelde kostprijs wordt bereikt. Bovendien is de minimumprijs voor verse haring in de omliggende lan den aanzienlyk hoger dan in Neder land. Mede door het aanzienlyk verschil in minimumprys met W.-Duitsland waar voor verse haring minstens DM 0,34 per kg. wordt genoteerd en dat onze grootste afnemer van ver haring is, doen zich voortdurend den, dat op den duur maatregelen door dit land zullen worden genomen tegen de Nederlandse import van verse haring. Het Visseryschap heeft intussen verklaard geen bezwaar te hebben tegen de voorgestelde prysverhoging. De Visfederatie vindt, dat het pro- duktschap het zelf maar uit moet zoeken, maar spreekt wel zyn be vreemding er over uit, dat de stich ting van de Nederlandse Vissery het biykbaar niet nodig heeft geoordeeld bruikelijk is. Het Bedrijfschap voor de groot handel in vis heeft ernstige bezwa ren, maar wil desnoods nog meegaan mei een verhoging van de minimum prijs voor haring tot f 0.25 en voor makreel tot f 0.23 per kg. Als oorzaak van de moeilykheden met W.-Duits land wordt in deze kring genoemd de slechte kwaliteit van het aangevoerde produkt, wat door de reders zou zyn erkend Ook het aan West-Duitsland toe gekende tolvrye contingent voor de invoer van verse haring uit niet E.E.G.-landen speelt een rol. Als ge volg daarvan is de Nederlandse ha ringexport naar West-Duitsland al gedaald van 20.068.000 kg. in 1960 tot nog slechts 7.782.000 kg. in het afgelopen jaar. Volgens de handel heeft het er dus reeds alle schyn van, dat Duitsland de beperkende maatregelen al hééft getroffen. Het Hoofdbedrijfschap detailhan del heeft geen overwegende bezwa ren, vooral omdat de minimumprys voor haring al jaren niet is ver hoogd, maar vraagt met name wat de makreel betreft een afzonderiyke regeling ten gunste van de conser- venindustrie. Het Bedryfschap visconservenin- dustrio en de Vereniging van Neder landse Visconservenf abrikan ten zyn felle tegenstanders van mini mum pry9regelingen. By schaarse aan voeren moet de industrie duur in kopen om de produktie gaande te kunnen houden. Het zou dus niet meei dan biliyk zyn om by over vloed goedkoop te kunnen inkopen, teneinde aldus tot een redelyke ge middelde aankoopprijs van de grond stof te kunnen geraken. Alleen op die manier is het mogelyk met de bui tenlandse industrie te kunen concur - Bovendien is het de dustrie een doorn in het oog, dat de vismeelfabriek niet alleen afgekeur de, maar ook marktwaardige haring en makreel tegen aanzienlyk lagere prijs dan de minimumprijs krijgt toegewezen. De conservenindustrie voelt zich hierdoor ten achter ge steld. De winnaar van de Tour de Lisse, H. FRAUENFELDER Auto reed op wielrijders in TWEE DODEN ENTWEE ZWAAR GEWONDEN (Van onze Groningse correspondent) By een ernstig verkeersongeluk In Hykersmilde, kwamen gistermiddag twee mensen om het leven en werden twee personen zwaar gewond. Op die Wittewiiksweg schepte een auto vier wielrijders en dook vervol gens in het kanaal. De wagen, be stuurd door iemand uit Assen, kwam met grote snelheid uit de richting Appelscha en passeerde vlak voor het ongeluk een auto. Na deze manouevre werden twee naast elkaar fietsende Jongens aangereden. De twaalf Jarige H. Mulder werd zodanig geschept, dat hy zwaar ge wond bleef liggen. De auto schoot met verbryzelde voorruit verder en greep het echtpaar Berends uit Bo- venemllde, dat daar eveneens fietste. De 47-jarige heer A. Berends werd door de in het kanaal verdwynende wagen meegesleurd, tenrijl zyn vrouw zwaar gewond op de weg bleef liggen. De man werd later tydens het dreggen levenloos uit het kanaal op gehaald. De bestuurder van de auto bracht men zwaar gewond op de wal. Zyn vrouw en twee kinderen bleven ongedeerd. De twaalfjarige jongen, het In de week van 5-12 augustus 1964 oliemy., Lekstraat 4; E. Soulsa-Wagner L. Veltlng-De Geus en fam.. Mors- weg 75a; T. Dijkers-De Vries en fam., Calandstraat 44; G. F. Vyf Meiplein 140; F. A. M. Laurijssen, apreteerder. Oude Singel 118; A. H. G. Pluis en fam., arts. vyf Meiplein 134; M. S. Manus-Pasman en fam., Herenstraat 108a; A. P. rijksambtenaar, Morslaan 38; es en fam., arts, Roodborststraat W. J. Aggenbach en fam,. rijks ambtenaar, Toscanlnllaan 16; N. Noort en fam.. Witte Rozenstraat 21; D. Toussanl, los werkman, Turfmarkt 6; E. Honnef, opticlën, Montgomerystraat 18; B. T. Tan. Bachstraat 7; B. H. doet, Lammenschansweg 9;' L.' Lou- werse, verpleegster, Houtlaan 65; R. Soulsay, naaister. Plantage 4; A W. J. van der Heijden, Breestraat 83; F. G Maryt, dierenverzorger, v. Limburg Stirumstraat 17; H. C. A. Veenenbos -Helntz, Joh. de Wlttstraat 46; J. van ;r Steen-Van Hog, onderwijzeres, Vreewykstraat 20; G. Voe, hulshoud ster, Lage Morsweg 63; N. H. Pen- nings, Lammenschansweg 108; F. C. Hayes, nautisch medewerker, Duyven- T Wleringen, Herengracht 98; H. P. Ruinen, ployé, Rapenburg 123; A. G. Erades, militair, F 6; L. Bos. militair, E H. van de Perel, Zoeterwoudse- singel 18; B. p. Fransz, militair, Zandbergen- a/b Schel penkade t/o 35; J. E. Alvarez Fernan dez. arb. zllverfabr., Nwe Beesten markt 8; W. P .M. Vierhout, Marlën- 10; T. Strouken-i sensteeg 65; M. Slootweg, verpleeg hulp, Houtlaan 55; S. F. A. Kiel, ver koper. Charl. de Bourbonhof 29; J. K. Ruiter, hulp 1. d. hulsh., Jan van Goyenkade 28. VERTROKKEN nelaan 60; W. J. de Roode RUndijkstraat 76, Suriname; Charlté en fam., W. de Zwijgerlaan 36, 's-Gravenhage, Twentstraat 72; D. C. Mulder en fam., Warmonderweg 45, Indonesië; L. W. Veenendaal en fam., i-Gravenhage, .De Geneste tstraat 2, Katwijk. Tramstraat le; J. D K. igstgeest, Pr. Beatrixlaan 55; C. rkx en fam., Aarstraat 4; Dor- t, M. Toxopeusstraat 24; J. C. Scherpenisse en fam., Bachstraat 532, Dordrecht, Kapp. v. d. Copelloweg 16; M. P. van der Wolf. Tasmanstraat 52, Boskoop, Nleuwstraat 49; L. M. M. C. Noordelnde 41. Bergen op Frerick.' Zoom, Bachsti Berg, Hooigracht 42, Was.. '"-Gravesandeweg 145; J. H. St. Rynsingel 8; Warmonderweg C. E. Neumann, Angstig avontuur in defecte lift (Van R'damse correspondent) Een eenvoudig tochtje met de lift erd vanmorgen om kwart voor acht voor de 44-jarige Marges van Dyk uit de flat Rochussensstraat in Rotterdam tot een nachtmerrie. Zy drukte op een knopje voor de begane grond, maar in plaats daarvan zakte de lift tot de kelder De deur liet zich niet openen en in de lift was geen beweging meer te krijgen. Bovendien begon de kleine ruimte zich langzaam met water te vullen. Door hevige slagen op de deur wist evrouw Harges tenslotte de aan dacht te trekken. Men waarschuwde de politie, brandweer. GGD en de lift/monteur. die om kwart voor negen r hevig geschrok ken vrouw wist te bevryden. Uit het onderzoek bleek, dat niet Twee Nederlandse profboksers, Nelis Oostrum en Toon Schuurmans, zullen op 4 september tydens boks- wedstryden in Hamburg in de ring komen. De halfzwaargewicht alleen de elektriciteit was uit-gescha- Oostrum komt uit tegen de Duitser keld, maar dat in de kelder ook een Willy Niederau terwyl Schuurmans lek in de verwarmingsketel was ont- de zwaarwelter Klaus Stockmann staan, waaruit water de kelder in gaat bestryden. stroomde. 17; H. W. Dawson, Bilder- 16^ Heemstede, Zandvoort- M. Huysmans, Woubrugge, ab lig. Boskade J. Romljn, Formosastraat 1, Alp d. Rijn, Bloemhofstraat 37; L. tegaallaan 15, Nederhorst D, Slotlaan 12; L. A. Feith-Maat, Oude Ryn 92e, Heemstede, Lorentzlaan 12; Zwleten-Meljer, Konlngln- nelaan N. W. Thlele-' weg 49, Duitsland: Rotterdam, Oldegaarde 528c; „«..x Lammenschans- W. van Boe kom Noordwyk, P. Paaltjenspad Stelling, Kllkspaanweg 14, Rotterdam, Amelandsepleln 4c; J. Slwon, Hoge- woerd 81, 's-Gravenhage, Bilderdyk- straat 52; A. H. de Groot, Plantsoen 103a, Holten, Holterberg 35b; L. Cica- straat straat 25; 77. Alphei d. Rijn, Linde- Schenk, Oosterstraat Rijn, Lindestraat 25; J. Sjardljn, Os- en Paar denlaan 19, denlaan 14, Haaerswoude, ab Kromme Jaagpad; A. G. Westendorp, P. Paal tjenspad 2. Overasselt, Kaateelsestr. 8; H. A. Buys, H. de Grootstraat 4, Ede Gld., Arthur van Schendellaan 37. BEURSOVERZICHT Enorme belangstelling Volks Aandelen Trust Amsterdam, 17 augustus. Vandaag kon k pari worden inge schreven op nominaal f 7 min volks aandelen trust N.V. Er worden 350.000 aandelen groot nominaal (20 uitge geven. Dit om de kleine man" ln de gelegenheid te stellen aandeelhouder te worden. Zoals gemeld was de be langstelling voor deze aandelen reeds zeer groot. Om zeker te zijn van een paar aandeeltjes kon men toen ter beurze biedingen vernemen van 120 tot 130%. De enorme Inschrijvingen van vrijdag brachten zaterdag balen post op het kantoor van gebr. Tel- xeira de Mattos. Ook vandaag was de belangstelling enkele maten zal worden overtekend, daarvan is de beurs overtuigd. Het zal dan ook een hete toer zijn om alle Inschrijvers tevreden te stellen. Om één uur vandnag werd de kas bij do gebrs. Teixelra de Maittos gesloten. Dit kantoor deelde mede dat de In schrijvingen alle verwachtingen heb ben over troffen. Op de grote In schrijvingen zal een zeer belangrijke reductie moeten worden toegepast. Toch is de beurs van mening dat er niet veel gemajoreerd Is, omdat men tegelijk b(j de inschrijving moest be talen. Dit ln tegenstelling tot een staatslening, waarbij de storting op de toewijzing pas later plaatsvindt. De beurs verwacht dat de aandeeltjes binnenkomt op de incourante marirt ter beurze zullen worden verhandeld. De stemming voor de internatio nale waarden was bij de opening prijshoudend. Later daalden de koer sen fractioneel waardoor het slot kwam met een nauwelijks prijshou dende stemming. De handel was zeer kalm. Het weekeinde bracht geen belangrijk internationaal poli tiek nieuws waardoor de beurs, in welke richting ook, kon worden be ïnvloed. Wall Street sloot vrijdag vrijwel onveranderd, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen. Kon Olie werd verhandeld op circa f 164,80, Unilever f144, Philips f150. Hoogovens 2 punten lager op 593 en AKU onveranderd op 46214. Aan delen Centrale Suiker Maatschappij liepen op van 415 tot 423 (414). De stemming voor de leidende cul tures was nauwelijks prijshoudend, die voor het merendeel van de Scheepvaartaandelen goed prijshou dend, echter met weinig zaken In de Staatsfondsenhoek was de nieuw ste lening aan de vaste kant. 06 °M«atlelening gr0ot f30 mil joen 5 3/4% van de Europese In- vesteringsbank waarop vrijdag tegen 97werd Ingeschreven ls, geslaagd OP de moet een belang- ryxe reductie worden toeerenari;. al dus emitbenten. WISSELKOERSEN Amsterdam, 17 aug. 1964 Londen 10.°7-10.°7^; New York 3-61%; Montreal 335^— 3-3,5A: Parijs 73.71%—73.76Brus sel 7.26736%; Frankfort 90.86% 90.91%; Stockholm 7031—7036; Zü- rich 83.60%83.65%; Milaan 57.82%- 57.78%; Kopenhagen 52.15%—52.20%: Oslo 50.4450.49; Wenen 14.0014.01; Lissabon 12.55%—12.57. Maandag 17 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-n 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. *61 4% Ned. '63 4% Ned. '53 3% Ned. Gb. obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '53 I-H 3% Ned. '56 3% Ned. *48 3% Ned. bel. cert. 3% Ned '50 I-II 3% Ned. '54 I-n 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 n 3% Ned. '37 3 Ned. Gb. ob. '46 3 Ned. dol ln. '47 3 Ned. Inv, cert. 3 Indië '37 3 Indië '37 A 3 Ned wonbl '57 6 N. won.bl. ^-'BO Ned. wonbl. '60 4% 93% 92% 3 91% 89 H 94% 92% 93% 797a 91% 87fj? 85% 107 Vb 91% 91% ACTIEVE AANDELEN 112 145% 462% 124.40 595% 150.35 3 144 756 Amst. Rubber Ver. HVA-my. AJC.U. Deli My cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse petr. Kon P (50 f 20) Holl. Amer. Lyn 1053/ Java China Pak. 148 KliM. 62 Kon Ned. St.boot 150 Kon Paket My. 152% 5toomv My Ned. 137 Niev Goudr cert 102% v. Ommeren cert. 244% Kon. Rott. Lloyd 142 N Scheepv Unie 132% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.lenlngen 105% 150% 61.10 150% A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'dam *52-1 4% idem '37 I-m3% Bankwezen Bank N. G. 85' 5% idem '58 5 idem '64 5 d. N WB '52 4% BVG Rspbr '52 BVG Rspbr f 500 Industr. Obligaties Philips Dol '51 VERKLARING DER TEKENS 95% 95% 91rir 161% 1387s vorige slotkoers koers v. heden 78 79% 115 86% 86% 81% 82% 87% 87% 92% 92% 82 82% 81% 77% 79 81 81% 77 78% 89 89 91 89 95 91 86 7s 86% 100 101 86% 86% Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 H 2% A'dam '56 m2% A'dam '59 2% Breda *54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '5212% Idem n 2% R'dam *52 I 2% Idem n 2% Idem *57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-HolL *59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 203.50 203.E Nefo f50.— 109 109.5 Robeco 234 234 Unitas f50 500 503 Ver Bez v.94 f50 135 135 Amst Bank 373% 371 Cultuurbank .26 27 Holl Bank U eert. 244% 244% Ned Handelmy. 304 305 Ned. Mid.bank 210 Rott Bank 33314 331 Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 594 Berkei's Pat. 219% 215 Borsumy.-Wehry 73% 74b Bronsw. 150 151 Calvé Delft eert. 972 973 K Pap v Gelder K Ned Grofsm De Gruyter pref b Holl Constructie Ing.bur v B.nyv Internatio v. Kemp en Beg. Kon Zout Ketlen Leidse Wolsprij Mtlller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droop d My Ver Mach. fa br. Ver Touwfabr. Vihamy Walvisvaart Wemink'8 Bet.my 162% 149% 158% 187 137 Zaalberg 110 1 Mynboow en petroleum Biliton 2de r. 433 Kon Petr (f20) 163 Amer fondsen Canad Pacific R. 47 A Intern Nickel Anaconda Bethlehem SteeJ Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oi) Unior Pacific Un States Steel 46f| 37%8 71%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9