Stationscomplex op Schiphol „Het christendom moei krachtig getuigen!" 1 kaleiöoscoQp Togliatti iets beter SOEKARNO CONTRA AMERIKA Ds. Martin Luther King in Amsterdam Waarschuwende rede van neger-predikant LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 Dp De artsen in Jalta (Rusland) meldden zondag: een kleine verbete ring in de toestand van Palmiro Togliatti, de 71-jarige leider van de communistische party van Italië. De bewusteloosheid is minder diep ge worden. Togliatti heeft enkele dagen ge leden een bloeduitstorting in de hersenen gehad. Dus precies het tegenovergestelde van de ziekte die president Segni trof, namelijk een stolling van het bloed in de hersen schors. Waarschijnlijk is de ziekte van Togliatti op zichzelf ernstiger, ook omdat ze wijst op een zeer ver gevorderde aderverkalking. Maar Togliatti heeft, hoewel ongeveer even oud als Segni, een veel sterker gestel. Hij is al tweemaal ternauwer nood aan de dood ontsnapt. In 1948 op 17 juli werd door een fascistische belhamer een aanslag gepleegd, waarbij hij zo ernstig werd gewond dat het een wonder mag heten dat hij het heeft overleefd. En een jaar later werd hij het slachtoffer van een bijzonder ernstig auto-ongeluk. Togliatti is van alle communisti sche leiders aan deze zijde van het ijzeren gordijn verreweg de belang rijkste en ook de meest ontwikkelde en intelligente. De belangrijkste om dat in geen enkel ander Westers land een communistische partij zo'n grote aanhang heeft. Maar hij ls tevens een opmerkelijk man, uiterst belezen en met een buitengewoon scherp verstand. In de jaren voor de laatste oorlog woonde hij in Moskou en was hij secretaris-gene raal van Comintern. President Soekarno van Indonesië heeft vandaag in een rede te Dja karta verklaard, dat de V.S. zich steeds vijandiger gedragen tegen over Indonesië en steeds vriendelij ker tegenover Maleisië. Indonesië was „omsingeld door de imperialis ten. Maar het imperialisme zal pletterd worden". Soekarno, die op het Merdekaplein sprak ter gelegenheid van het feit dat Indonesië 19 jaar geleden onaf hankelijk werd, zei dat de Indone sische luchtmacht en marine de sterkste zijn in Zuidoost-Azië. Indo nesië bezit raketten en is nu in staat om zijn eigen straalmotoren te maken. Wat de politiek van Frankrijk tegenover Azië betreft, zei hij dat hij het met sommige opvattingen van de Franse regering niet eens was. Men moest echter erkennen, dat generaal De Gaulle een politiek voert, die „realiteitszin" toont. Als voorbeelden noemde hij het herstel van de diplomatieke betrekkingen tussen Frankrijk en China en De Gaulles voorstel tot neutralisering van Zuid-Vietnam. Indonesië zou Noord-Vietnam volledig steunen. Soekarno zei voorts, dat het Indo nesische volk zijn dieet moet ver anderen. De Indonesiërs moeten maïs. gierst, bataat (een tropisch knolgewas) en eetbare wortels door hun rijst doen. „Ikzelf eet minstens eens per week maïs. En zie ik er niet gezond uit?" AMERIKA STELT MAANFOTO'S BESCHIKBAAR President Johnson heeft bekendge maakt dat de Amerikaanse regering de regeringen van 110 landen foto- series van het maanoppervlak heeft toegezonden, die op 31 juli j.l. door het ruimtevoertuig „Ranger 7" wer den gemaakt. Elk land zal een serie van vijf foto's ontvangen, genomen op af standen van het maanoppervlak, va riërend van ongeveer 760 km. tot 30 meter, kort voordat het ruimtevoer tuig de maan raakte. Na te hebben meegedeeld dat op het gebied van het ruimte-onderzoek al zestig landen met de Verenigde Staten samenwerken, vervolgde de president: „Wij willen het terrein van deze samenwerking nog steeds ver groten en wij hopen dat alle landen hun inspanning zullen bundelen, door tussenkomst van de Verenigde Na ties, opdat de ruimte niet voor agres sieve oogmerken zal worden ge bruikt". Op Schiphol wordt hard ge werkt aan het nieuwe stations gebouwencomplex, dat de thans in gebruik zijnde gebouwen bij de Ringdijk van de Haarlemmer- gaat vervan-gen. Men ver wacht dat het complex midden 1966 gereed zal zijn. Het ligt in het midden van het nieuwe Schiphol, in de nabijheid van de huidige Rijksweg Amsterdam Den Haag, die in de toekomst zal worden verlegd. De bovenste foto toont de ex peditie-ingang naar de kelder ruimten. Rechts komen garages 350 auto's. Links van de gang is een kelder voor diverse installaties en daarboven zijn bagagesorteerruimten. Boven deze keldergedeelten is reeds een gedeelte van de aankomsthal (op de begane grond) zichtbaar. Op de achtergrond de verkeers toren (thans 43 meter) die 53 meter hoog zal worden. De onderste foto toont het complex gezien vanaf de in aan bouw zijnde verkeerstoren. Ge heel rechts de vloer van de ver trekhal (eerste verdieping) met daarnaast, een verdieping lager, de aankomsthal. Links van de expeditie-ingang ziet men het stationsgebouw, met daarnaast nog de vloer van een kelder. Linksboven zijn werkzaamheden in uitvoering voor de bouw van het NS-station voor de lijn Am sterdam-Schiphol. RASSENREL IN VOORSTAD VAN CHICAGO Zondagnacht hebben zich in de zuidelijke Chicagose voorstad Dix- moor botsingen tussen blanken en negers voorgedaan, waarbij veertig personen over het algemeen lichte verwondingen opliepen, die waren veroorzaakt door het gooien met ste nen en bakstenen. De meeste ge wonden waren blanken. De moeilijkheden begonnen in het weekeinde, nadat de eigenaar van een slijterij een negerin, die hij ervan beschuldigde een fles met alcohol houdende drank te hebben gestolen, ontsloeg. Negers gingen voor de win- die kwamen kijken wat hand was, werden door groepen jeugdige negers aangevallen, het geen tot een algemene vechtpartij leidde. Daarop grepen een tweehon derd politiemannen, van wie er enkele honden bij zich hadden, in. Eén ne ger kreeg kogelverwondingen. Een aantaw winkels werd geplunderd. Michael Murphy, hoofd, ris van politie in New York. heeft een neger benoemd tot hoofd van het grootste politiebureau in de ne- gerwjjk Harlem. Hiermee heeft hü aan een van de eisen van de neger leiders voldaan. De nieuwe chef, de het bevel "op zich genomen. Hij is de eerste neger die het bevel voert over een politiedistrict in Harlem. Johnson geeft Goldwater een terechtwijzing President Johnson heeft zaterdag tijdens een persconferentie in de tuinen van het Witte Huis ver klaard, dat senator Goldwater zijn land en de wereldvrede geen dienst heeft bewezen met zijn bewering, als zou de president de bevelhebber der Amerikaanse vloot in de Golf van Tonkin hebben opgedragen bij de luchtbombardementen op de Noord- vietnamese bases gebruik te maken van elk wapen, dat nodig mocht blij ken. Senator Goldwater had ver klaard dit zodanig op te vatten, dat daar ook kernwapens onder vielen. President Johnson wees erop, dat minister McNamara bij de eerste be kendmaking van de luchtaanvallen tijdens een persconferentie reeds uit drukkelijk had verklaard, dat niet van kernwapens gebruik zou wor den gemaakt. „Niemand heeft dit verkeerd begrepen, behalve de Re publikeinse kandidaat", aldus presi dent Johnson. „Loze beschuldigingen over kern wapens, zonder enige schijn van rechtvaardiging door een kandidaat voor welk ambt ook, laat staan voor het presidentschap, zijn een verkeer de dienst voor onze nationale vei ligheid, een verkeerde dienst voor de vrede en daarom een grote ondienst voor de gehele vrije wereld", aldus de president verder, na erop gewe zen te hebben dat de zeggenschap over kernwapens een der zwaarste verantwoordelijkheden voor de op perbevelhebber, d.w.z. de president der Verenigde Staten, is. KONGO VRAACr VERKENNING* VLIEGTUIGEN De Kongolese regering heeft^ VS gevraagd om lange-afstand: kenningsvliegtuigen in de strijd gen de opstandelingen. Tsjombe deed dit verzoek 2 een gesprek met de AmerikaanseW fi derminister van Buitenlandse Zi"*'-8 Mennen Williams, die belast is aangelegenheden betreffende Een functionaris van de Ameril se ambassade in Leopoldstad zei er geen reden was, waarom T zoek zou worden afgewezen. Kongo beschikt thans alleen 1 verkenningsvliegtuigen met een I ne actie-radius. De gevraagde stellen zouden de VS geven raam van het huidige program militaire technische bijstand. Ai rikaanse piloten zouden de vlieg i gen bemannen, doch de toestel zouden ter beschikking van de K golese autoriteiten staan. Officieel is zondag meegedeeld,! uit Elisabethstad afkomstige on strijdkrachten Boudewijnstad op rebellen hebben heroverd. 4 weerszijden zouden zware verlie D< zijn geleden. Deze nederlaag schiers onder de opstandelingen van Se maliot enige paniek te hebben wui oorzaakt. De opstandelingenleifcha heeft besloten Albertstad, dat hij ilyx in handen heeft, af te sluiten, je 1 mag niemand meer in of uit. ie c eh< Dirigent Podesta - 78 - overleden De Italiaanse dirigent Italo Podes ta is gisteren te Parma overleden. Hi) was 78 jaar. Meer dan een halve eeuw is Podesta een der bekendste Italiaanse orkestdirigenten geweest. Hij heeft vaak concerten gedirigeerd met Enrico Caruso, met wie hij per soonlijk bevriend was. Hij is tot ver leden jaar opgetreden en dirigeerde reeds op zeer jeugdige leeftijd het Metropolitanorkest te New York. Acteur Vic Oliver - 66 - overleden De Britse acteur Vic Oliver is tij dens de pauze van een toneelvoor stelling in Johannesburg in zijn kleedkamer overleden. HU was 66 jaar. Oliver werd in Wenen geboren, als zoon van baron Victor van Same. Hij begon zijn toneelcarrière in 1926 in Amerika. Vijf jaar later maakte hij zijn Londens debuut. HU is met suc ces opgetreden op het toneel, in de film, voor de radio en in het caba ret. Zijn eerste huwelijk, met Sarah Churchill, dochter van Sir Winston Churchill, werd in 1946 door echt scheiding ontbonden. Zijn tweede vrouw was Natalie Frances Condor. Russische musici vluchten naar V.S. Twee Russische musici van het Bolsjoi ballet die te kennen hadden gegeven niet meer naar Rusland te willen terugkeren zUn gisteren per vliegtuig uit Tokio naar Bonn ver trokken. Zij willen naar Amerika. Bij hun vertrek verklaarden de saxofonist en slagwerker dat „bij hen reeds lang het besluit vaststond om Rusland te ontvluchten, omdat er geen vrijheid voor de musici in ons land is". Ook zeiden zij, dat jazz musici in de V.S. veel beter betaald worden dan in de Sowjet-Unie. Volksdanscongres onder leiding van Zoltan Kodaly In Poedapest is vandaag onder lei ding van Hongarije's bejaarde com ponist Zoltan Kodaly, het 17de inter nationale volksdanscongres begonnen waaraan wordt deelgenomen door 200 afgevaardigden uit 32 landen. Achttien deskundigen zullen refe raten houden over „volksmuziek en muziekgeschiedenis". Van de deelne mers zullen er 34 het woord voeren. De congressisten zullen ook Kodaly's geboorteplaats Kecskemet bezoeken, en zang- en dansmanifes- taties bijwonen. Het congres duurt tot 25 augustus. Schenkingen van de Rockefeller-stichting De Amerikaanse Rockefeller-stich ting heeft bekend gemaakt, dat zij 210.000 dollar heeft geschonken aan de in Den Haag gevestigde Academie voor Internationaal Recht. Deze gift is bedoeld voor de zomercursussen die de Academie jaarlijks geeft. De heer W. J. A. van Marrewijk, afkomstig uit Honselersdijk en ver bonden aan het Entomologisch loba- ratorium van de Landbouwhoge school in Wageningen, krijgt van de stichting 1.800 dollar om een studie van een half jaar aan het Nationale Instituut voor landbouwonderzoek in Mexico-stad mogelijk te maken. De heer Van Marrewijk verblijft sinds half juli in Mexico. Verder krijgt o.a. de universiteit van Oslo 13.500 dollar voor het aan schaffen van instrumenten voor het i-fysiologisch laboratorium. „Ars Aemula Naturae" Het Schilder- en Tekengenoot schap „Ars Aemula Naturae" heeft het voornemen bij voldoende deel name twee nieuwe cursussen te be ginnen, en wel een cursus portret tekenen en een cursus grafische technieken, o.a. voor etsen, litogra- fie en linoleumsnede. Met nadruk zij erop gewezen dat deze nieuwe cursussen slechts ge volgd kunnen worden door hen die reeds over een behoorlijke teken vaardigheid beschikken. Ofwel door hen die reeds op andere wijze actief bezig zijn met grafisch werk, maar niet in de gelegenheid zijn hun werk te drukken. Het ligt in de bedoeling om de nieuwe pers, die zal worden aange schaft ook hiervoor beschikbaar te stellen. Voor hen die tot de laatste behoren bestaat de na gebleken geschiktheid werkend lid van „Ars Aemula Naturae" te worden. Sober speelplan der Ned. Opera In afwachting van de goedkeuring van de overheid over het besluit tot liquidatie, hebben bestuur en direc tie van de Ned. Opera besloten voor het seizoen 1964/1965 een beperkt speelplan op te stellen. Het gevolg daarvan is, dat de abonnementsse ries in de verschillende steden ook wijzigingen ondergaan. Voor Amster dam is de viijdagavond-serie terug gebracht tot 8 voorstellingen (was 10). De andere series op donderdag avond en zondagmiddag zyn ge handhaafd. De series in Rotterdam en Utrecht zijn teruggebracht tot 8 resp. 6 voor stellingen. Voor Den Haag kon wegens het uitvallen van het Gebouw voor K en W geen abonnement op besloten voorstellingen (Vereniging „Con tact Haagse personeelsverenigin gen") samen te stellen. Deze voor stellingen worden in de Scheveningse Kurzaal gegeven. Onderzocht wordt nog of in de Kurzaal vrije voor stellingen kunnen worden gegeven. voorstellingen worden uitgevoerd Carmen, De Barbier van Sevilla, De Parelvissers, Tosca, Don Pasquale, Werther, Der Bettelstudent, Mada me Butterfly, Die Zauberflöte, La B oheme, Nabucco, Cavalleria Rus- ticana en I Pagliacci. Festival Vlaanderen Op 31 augustus zal het Kameror kest van de Ned. Radio Unie met het Radio-kamerkoor van de NRU onder leiding van Roelof Krol een concert verzorgen in het kader van het Festival van Vlaanderen. In de nieuwe refter van de St. Pie- ters-abdij te Gent zullen voor de pauze door het Kamerorkest werken uitgevoerd worden van Cimarosa en Vivaldi. Na de pauze voeren orkest, koor en solisten de mis in c-kl. K.V. 427 van Mozart uit. Hieraan werken mee: Annette de la Bye (sopraan), Sophie van Santé (mezzo-sopraan), Tom Brand (tenor) en David Holle- stelle (bas-bariton). De AVRO zal van dit concert een opname maken, die op een later tijdstip in Neder land wordt uitgezonden. Ook de Bel gische radio en televisie (BRT) zal het concert op een later tijdstip uit zenden. Eerste prijs voor Haagse drumband Op het zaterdag in Eindhout (Bel gië) gehouden internationaal drum band-concours heeft de CJMV. Transpolabamd uit Den Haag eerste prijs met lof van de jury be haald. Het korps kwam uit in de ere- afdeling en legde beslag op 81% pun ten; maximaal waren 90 punten te behalen. Film over „Skopje' bekroond door de Joegoslaviër Veliko Bulajics met zijn film „Skopje 63", die han delt over de aardbeving waardoor de stad Skopje in 1963 werd verwoest. „Goldwater wil terug naar de 18-de eeuw" „Er is geen keus voor de kerk: als zij wil blijven in de veilig heid van de 18de eeuw zal zij sterven". Dit verklaarde de be kende Amerikaanse negerleider, ds. Martin Luther King, gister- iddag in de nieuwe R.A.I. in Amsterdam, waar hij een toe spraak hield op de sluitingsbij eenkomst van de Europese Bap tistenconferentie. Ds. King legde er de nadruk op, dat we in een tijd van revo lutie leven, een revolutie, die eigenlijk is begonnen door de prediking van het Evangelie met zijn boodschap van naastenliefde en gelijkheid voor alle mensen In deze eeuw streeft de mens er met zijn geest en zijn machi nes naar een wereld op te bou wen, waarin elk mens kan delen in de overvloed. „De inens ii medewerker van God in de schepping geworden", zei ds. King. „In één generatie is het gehele leven veranderd. De ge hele wereld is in beweging, al leen is de vraag: waarheen?". Dr. King zei, dat het een sterke verleiding is voor de kerk de mensen terug te roepen tot rustiger tijden en niet de wegen van hun vader te ver laten. „Maar", zo zei hy, „God heeft beloofd alle dingen nieuw te maken. HU roept ons juist als Abraham om ons in een vreemd land te wagen, om met Christus te leven in een wereld van revolutie". Dr. King voorzag een grote ondergang zonder het profetisch getuigenis van de kerk. „We zien de tekenen al. De kerk heeft zich de laatste jaren stil gehouden. We zien een langzaam verslijten van de wereld en van de kerken." als in de Verenigde Staten. „Er is een laatste wanhopige rush naar de kerk om ons te bewaren voor de onzekerheden van deze tijden. Maar we zien toch een verminking en ontwaarding van het gezinsleven en de gemeenschap". Ds. King zei, dat men zelfs cor ruptie in het nationale leven kan zien. „We zien een zeer populaire presidentskandidaat (Goldwater), die terug wil naar de 18de eeuw, die het wil doen zonder sociale hulp, zonder belastingen, zonder hulp aan onderontwikkelde gebieden, en voor wie geen problemen bestaan, die niet dooi' atoomkracht kunnen wor den opgelost. De mensen, die hem kandidaat hebben gesteld, bevolken onze kerken In het middenwesten en het zuiden". Ds. King zei, dat de kerk genoopt is tot een scheppend en moedig ondernemen om de revolutie binnen te gaan en de overheden te bestrij den. „God heeft deze wereld van raketten, staalfabrieken en honge rige overbevolkte naties overwon nen", zei hy. „De neger-christen is in menig opzicht gelukkig, want hij heeft geen keus, hij kan niet ontvluchten. Hij is wel genoodzaakt op God te ver trouwen. Toen we ln slavernij ver keerden hebben we geleerd om te vertrouwen op de sweet Christ", die ons naar een wereld zonder lasten zou brengen." Ds. King verklaarde dat het nood zakelijk is dat het individuele ge loofsleven zich ontwikkelt tot een leven in het publiek. „Als het blUft by individuele geloof- en eredienst, heeft de wereld weinig hoop. We moeten samendoen". „Een daad van een negerin in een bus (die in de afdeling voor blanken ging zitten Red.) heeft de gehele Verenigde Staten geleerd welke kracht er schuilt in een gezamenlijk getuigenis. God heeft een negerin gebruikt om vanuit een zwak begin een krachtige actie te laten groeien, gebaseerd op liefde en goede wil". Ds. King verzekerde zün toehoor ders dat het persoonlijke getuigenis zal moeten worden gemobiliseerd tot een groepsgetuigenis. „Het wordt tUd dat de kerk de methode van organisatie van de goede wil gaat gebruiken. Er liggen enorme taken. Eist het Nieuwe Testament niet dat we de hongerigen voeden en de ge vangenen bevrijden? In deze eeuw van revolutie vraagt de massa, dat we iets voor de door armoede overvallen miljoenen doen. Kleine zendingsgeschenken en zelfs scholen en ziekenhuizen zUn niet voldoende. We moeten de hulpbron nen van de naties aanspreken en de kerken moeten hierop aandringen. Evangelisatie moet deze weg op, aldus ds. King, die er op wees dat het christendom nu met het Westen wordt geïdentificeerd. „Laten w niet op wachten wat een groep bitieuze egoïsten doet om de wereld op te blazen. Het is tyd voor de chf^ tenen om de problemen aan te piD De kerk heeft eigenlijk in de t£ vorige oorlogen alle recht verioL, nog te spreken. Maar laten we toch afvragen, wat God nu van L christenen wil, zei ds. King, die" dat het niet alleen een zaak zal van spreken. De christenen moor hun leven willen geven. Alle kerf/ kunnen gekruisigd worden, mr zonder kruisiging kan er geen wekking zijn. We willen wel gr» rustig leven om niet neurotischtl worden, maar dat is niet voldoer We moeten strijden tegen ongerei tigheid en militarisme. v Ds. King wees er op, dat er deze tyd geen oorlog meer mogqni is. Er is geen keus tussen geweldn niet, maar tussen geen geweldur niet meer bestaan. Hij besloot do toespraak met een bede van ArtOO „Laat de gerechtigheid neerkorer als waterstromen en de oprechtlos zijn als een rivier". 1 's Morgens had ds. King de plat „knock on the door at midni? (Klop op de deur te middemac z uit zijn onlangs verschenen prek^i bundel uitgesproken. Toen ds. King 's middags onm een groot applaus het R.A.I.-geb(ln verliet speelde het orgel „We sP° overcome", het lied van de bewerf11! tegen de rassenscheiding in AmerP! Op de slotzitting van de Euro)?11 Baptistenconferentie voerde de ve zitter van de Baptisten-wer<~ alliantie, dr. Soren uit Brazilië, woord. Er werd gezongen door soliste Elly Pabon en koren I Gelsenkirchen en Rotterdam. 1 „ONZE DAG IS 00K DE UWE" (Van Parijse correspondent) Zaterdag heeft generaal De Gaul le, in aanwezigheid van een aantal ministers, Franse en geallieerde mi litairen, de 20-ste verjaardag her dacht van de landing in de Provence. Op het strand van Dramont langs de Middellandse Zee heeft hij enkele ogenblikken stilgestaan bij een mo nument met twee bronzen opschrif ten waar men langs de weg kan le zen: „Op dit strand, hardnekkig ver dedigd, landden 15 augustus 1944 massaal de troepen van de 36-ste Amerikaanse infanteriedivisie. Van deze plaats begonnen zij, in samen werking met de Franse geallieerden, de opmars door Frankrijk, Duits land en Oostenrijk, die de volledige verwoesting van het Duitse leger en van het Duitse nazi-bewind tot eind resultaat heeft gehad". De Gaulle heeft niet alleen de Franse gevechten in herinnering ge bracht, maar ook de namen genoemd van de Engelse en Amerikaanse commandanten van Toulon en Mar seille. Tot de Amerikaanse ambassa deur zei De Gaulle: „Het doet my genoegen u hier te ontmoeten, want onze dag is ook de uwe." TUdens z|jn bezoek aan het oor logsmonument van Mont Faron zei De Gaulle: „Zeg de ambassadeurs Engeland en de Verenigde Sta seum een ereplaats". De menigte, die de Gaulle begroet te bestond hoofdzakeiyk uit vakan tiegangers in badkostuum. Kind voor ogen van moeder gedood De by na vierjarige Lucienne Bu- •on uit Amsterdam is gistermorgen station Sloterdyk te wachten, voor een uit Haarlem naderende trein. :isje rukte zich opeens los Mgr. Mutsaerts -75 overleden In zyn woning in 's-Hertogenbo is zondagmiddag om half zes op jarige leeftyd mgr. W. P. A. M. M saerts, emeritus-bisschop van 's-B togenbosch overleden. Hij was ti lair-bisschop van Lirbe, ridder in orde van de Nederlandse Leeuw 1 1 drager van de eremedaille van 6n Hongaarse Rode Kruis. me De begrafenis geschiedt donderde s. na de pontificale uitvaartdf morgens om elf uur in de k; draie basiliek van Sint Jan 's-Hertogenbosch. Voordat mgr. Mutsaerts op 2 t 1942 tot bisschop-coadjutor van K Diepen werd benoemd, had h|j sed zijn priesterwyding op 6 juni J verschillende functies bekleed: ka-0, laan in Best, tweede en later eeL, secretaris van het bisdom, rector (a het oude mannen- en vrouwenlu in 's-Hertogenbosch en bouwpasC. in de Tilburgse Sint Teresia-parot; Een jaar later volgde mgr. RÉ saerts mgr. Diepen op als twaaÊl bisschop van 's-Hertogenbosch. fe< kende vele zorgen in het industrial serende bisdom en wees steeds «p. goede elementen en gunstige faie ren, die volgens hem de belofte »e hielden de overhand te zullen hfc den. In 1960 heeft mgr. Mutsai om gezondheidsredenen emeriti verkregen. Hy werd opgevolgd <f mgr. W. M. Bekkers, z|jn coadjii Komplot tegen S Nasser F Volgens de Londense Sunday I press zou een groep van twaalf Egj tische hoofdofficieren het plan 9 ben gehad op 26 juli een dynaraf aanslag te plegen tegen presid» Nasser, toen deze in Alexandrië rede zou houden. Op het laat ogenblik zag Nasser echter van d» toespraak af, terwijl hy ook de vr taire parade, die op die dog werdP houden, niet by woonde. O Volgens het blad zouden de Br en .'.merikaanse autoriteiten van df poging om Nasser van het leven1? beroven op de hoogte zyn. Een Britse woordvoeder verklaag zaterdag: „W|j weten nog niet of» geloof moeten hechten aan de P ruchten die ons hierover hebbenS reikt".

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4