Eindstrijd Okker - Hajer Zomeravond hockey tegen Japan (2-1) MARIKA waagt de stap Leidse damtitel KRANTENBEZORGERS Opgericht 1 maart 18S0 Zaterdag 15 augustus 1964 Derde biad no. 31339 MARIS EN VAN GELDER IN RECORDTIJD UITGESCHAKELD DUBBELSPEL VOOR GROENMAN-LEPOUTRE Hu) Zweedse tennissers hebben voorsprong De Zweedse Daviscupploeg heeft gisteren in Baastadt een belangrijke stap gedaan op de weg, die hen naar de Challenge Round zal moeten lei den. Jan Brik Landquist en Ulf Schmidt veroverden op de eerste dag van de eerste imterzone-finale tegen 8e Philippijnen, winnaars van de oosterse zone, een vedliglijkende 2—0 voorsprong. Als Zweden het. duel met de Philippijnen wint komt de win naar van de Europese zone uit tegen die winnaar van de tweede interzone finale: AustraJIië of Chili. De winnaar komit uit tegen de Verenigde Zweden had in Baastadt niet veel moeite met de Philippijnen. Ulf Schmidt, ook niet één van de jong- sten, trof in Felicisimo Ampon Schmidt: 6—0, 6—1, 6—2. Jan Erik Lundquist, de blonde Skandinavische tenmis-reus, moest wat verrassend een set afstand aan Juan Mario José maar maakte daarna korte metten met zijn tegenstander: 61, 36, 6-1, 6—0. De finale Tom OkkerJan Hajer, waar omheen het wedstrijd- schema van de nationale tenniskampioenschappen zorgvuldig was opgebouwd, kan een aanvang nemen. In een imponerend volleer- duel overklaste Tom Okker in drie korte sets Willem Maris: 63, 6—3, 64. Hij nam daarmee revanche voor de verloren eindstrijd van twee jaar geleden en kwalificeerde zich als de grote favoriet voor de komende finale. i- f y» Ravensbergen weer in eerste gelid Arie Ravensbergen, De Voorsoho- tense Swift-nieuweling heeft zich tij dens de populaires op de Wassenaar- se wielerbaan „Duinhorst" weer in de voorste gelederen gereden. Ravens bergen kwam in de drie keer dat hij startte geen' enkele maal als eerste over de streep, maar één 2de en twee derde plaatsen mogen worden gezien. De eerste plaats was voor de zeei g sterke Leo Duyndiam uit Honseler- dijk. Ook nu snelde hy in de afval race, de klassementswedstr 1 premiewedstrijd als eerste 6treep. Chris Kipping was bij de amateurs opnieuw niet te kloppen, terwijl odk bij de adspiranten renner op eenzame hoogte stond Hans Homma. De belangrijkste uitslagen zijn: Amateurs: 15-ronden-wedstrijd: C. Kipping (Den Haag)2. E. Kroon (Den Haag)3 op 100 meter D. Helm (Den Haag). Premie wed strijd 1. C. Kipping (Den Haag)2. W. Paul (Den Haag)3. E. Kroon (Den Haag). Nieuwelingen: Afvalrace: 1 L. Duyndam (Honselerdijk)2. F Tuinman (Den Haag)3. A. Ravens, bergen (Voorschoten). Klassements- wedstrijd over 12 ronden: 1. L. Duyn dam (Honselerdijk) 12 pnt; 2. A. Ra vensbergen (Voorschateni) 10 pnt; 3. B. ten Tije (Den Haag) 8 pnit. Pre miewedstrijd over 10 ronden: 1. L. Duynidam; 2. B. ten Tije; 3. A. Ra- s i Waterpolocompetitie '9 Het reserve zevental van De Sleu- tolstad heeft gisteravond in het Rot- terdamse sportfondsenbad-Noord de laatste wedstrijd van deze zomercom- petitie verloren. Het derde zevental van Rotterdam was vooral in de I' tweedie helft de betere ploeg en won 'verdiend met 71. Bij de wisseling was de stand nog gelijk (11). Rot terdam 3 heeft door deze zege het kampioenschap van de reserve twee de klasse C ongeslagen in de wacht gesleept. De eindstand in deze afdeling luidt: 1 1. Rotterdam 3 8—16; 2. De Sleutel stad 2 8—11; 3. HZPC 4 8—8; 4. I Zwemlust 3 8—3*; 5. UZSC 2 8—0. is twee punten in mindering), ft,! Een zevental van de Leidsche Zwemolub, aangevuld met de van 22l Rotterdam overgekomen doelman 1 Nico van Sitterd en de Polar Bears- speler Wim Kok, zal de komende twee weken een trip naar Spanje maken. rDe Leddenaars zullen er een viertal waterpolowedstrijden spelen. De te genstanders van LZC zijn onder an dere Barcelona en Sabadell. 4 Cricketprogramma Amstelveen (terrein VRA): Ne- 19 derlandFree Forestes. I 1ste klasse B: ExcelsiorPW; I RW 2—Quick N.; HDVS—SCHC. y 2de klasse B: AjaxHaarlem 2. 2de klasse E: Quick 3—LCC. i 3de klasse F: RW 6—Ajax 2. 3* Steevens, aange- voor de ploeg, die Nederland op ae weg tijdens de Olympische Spelen in Tokio zal vertegenwoordi gen, heeft in Innsbruck een fraaie zege behaald. Hij won het zeer sterk bezette „Europa-criterium" dat jaar lijks in de Oostenrijkse stad wordt gehouden. „Opinie-peiling" Als men onder de bijna tweedui zend toeschouwers op de tribunes een opinie-peiling had verricht, den achttienhonderd waarschijnlijk Tom Okker als de aanstaande kam pioen hebben aangeduid. Maar twee banen verder speelde op het zelfde ogenblik Jan Hajer tegen Ron van Gelder zich in een nog iets kor tere tijd naar de finale dan zijn Haarlemse opponent. De titelhouder had niet eens veel tempo nodig om de lichte aan de enkel geblesseerde Van Gelder met 75, 60, 6—1 te kloppen. De finale van het damesdubbel toonde geheel het beeld, dat de missie speltechniek voor ogen moet hebben gezweefd, toen na de vorige titelstrijd vier meisjes gelegenheid kregen een jaar lang uitsluitend te tennissen. Alle vier de geselecteerden bereikten de finale, waarin Trudy Groenman en An ja Lepoutre met 6—4, 64 wonnen van Elly Krocké en Betty Stöve. Op zich zelf was dat verheugend. Minder rede tot vreugde gaf echter het spelpeil. Over de ge hele partij lag een zekere matheid en het leek dat de speelsters met uitzondering van misschien Trudy Groenman hard aan „tennis-va- kantie" toe zijn. Concentratie Betty Stöve vooral had moeite zich te concentreren. Haar harde, man nelijke service liet volkomen verstek gaan, hetgeen resulteerde in drie service-doorbraken, die de beslissing brachten. Drie van de vier meisjes knopen er een nieuw „tennis-jaar" aan vast. Alleen Anja Lepoutre niet. Zy gaat in Groningen Engels studeren ei zoveel mogelijk in de tennishal Zuidlaren trainen. Zij mist daardoor de trip naar Australië, die begin ja nuari door een tweetal speelsters zal worden gemaakt en ook een moge lijke toemee door Zuid-Afrika. Aan de trainingsgroep wordt in haar plaats toegevoegd Lidy Jansen Ven- neboer, winnares van de Knicker bocker-wedstrijden, die een jaar voor tennis mag uittrekken. Vlijmende slagen Het leek of Tom Okker en Jan ajer na de eerste tegenstand over wonnen te hebben er een wedstrijd van maakten om het eerst de finale te bereiken. Okker bestookte Maris met het gehele arsenaal aan „touch" tennis, waarover hij ais enige in Ne derland de beschikking heeft. Wil lem Maris knokte onbezorgd met vlijmende backhands, die tegen een zich minder gemakkelijk bewegende speler punt na punt zouden hebben Okker (links) en Hajer, die dit weekeinde in de finale van het enkelspel zullen uitkomen. opgeleverd. Maar één ding kon de Hagenaar niet: zijn tegenstander op diens verkeerde been zetten. Okker rook als het ware waar de bal heen ging. Soms verloor hij wel eens een service, maar dan verhoogde hij even te tempo om met de prompt volgen' „gallery-play", lemmer zich Jan Hajer maalde niet om mooi tennis. Hij hield'zorg- vuldigd de vaart uit zijn sla,gen de Haar de finale speelde. het geheel het nauw gedreven de schitterendste winners kan slaan. Hajer's recept was even simpel als doeltreffend laat de tegenstander de fouten ma ken. Nu, dat deed Van Gelder. In de eerste set leek hij nog aardig komen en pakte zelfs service van Hajer, maar toen het afgelopen. Het sprinten nas zijlijnen ging niet meer en zonder zich in te spannen greep de titelhou der de tweede en derde set voor he verlies van slechts één game. Hij wa; nog vijf minuten eerder klaar dan Tom Okker. Geduchte knauw Oklcers reputatie kreeg een ge duchte knauw in de halve finales van het heren dubbel, waarin hij samen met Ron van Gelder met 63, 26, 36, 46 verloor van Jan Hajer en Evert Schneider. Voor laatstgenoemde moet het een kleine persoonlijke triomf zijn geweest, toen hij keer op keer Okker uit balans bracht en met vaak knappe fore- en backhandvegen scoorde. De Haar lemmer mocht in de helft gebles seerde nonchalant spelende Van Gelder geen al te sterke partner hebben, hij was aan zijn stand ver plicht tenminste op eigen service be hoorlijk weerstand te bieden. Hij verloor deze echter viermaal tegen- Van Gelder slechte eenmaal. In het dubbel geldt nog steeds als ma: ieder is verantwoordelijk zijn eigen service. Okker leek die stelregel in de middaguren enigs- vergeten te zijn. Het zal Hajers moreel ongetwijfeld een stuk hebben opgevijzeld. De titelhouder kan dat gebruiken in de ongetwijfeld zware eindstrijd van zondag. De Russische roeiers, zojuist teruggekeerd van de Europese kam pioenschappen in Amsterdam, zul len zich drie weken voor de' Spelen intensief voorbereiden op het eiland Sakhaline, 1200 km ten noordoosten van Tokio. Het eiland, met 500.000 inwoners, 76.000 km in het vierkant is zeer bergachtig en bekend om zijn visrijke wateren. Voor de roeiers: snoeken schijnen er niet te zitten. De Olympische vlam kan ieder- dus ook de sportmensen, gaan op 24 augustus wanneer deze een tussenlanding maakt in Beiruth. Uitslagen De uitslagen waren verder: Heren dubbelspel, halve finales: Plet van Eysden/Willem Maris Lex Kara- moy/Piet Veentjer 61, 62, 61. Jan Hajer/Evert Schneider Tom Okker/Ron van Gelder 36, 6—2, 63, 64; Damesdubbelspel, halve finales: Tïudy Groenman/Anja Le poutre Patricia van der Heuvel/ Koosje de Jongh 62, 75; Elly Krocké/Betty Stöve mevr. Rid der hof/Liesbeth Rinkel 6—2, 61. Finale: Trudy Groenman/Anja Le poutre Elly Krocké/Betty Stöve 6-4, 6—4. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Betty Stöve/Piet van Eysden Joyce Sluyter Peter Scholtz 75, Culinaire horoscoop voor de komende 2 weken voor u die geboren is onder het teken AC M Papmaschnltze! met doperwten en rl]st D Kalfslever Proienpale, doperwten en aardappelpuree W Nasi goreng met spiegelei en pisang goreng D Kalfsleverfricadel, verse groente, gekookte aardappelen V Gebakken tongfilets, ravigotesaus, salade, gebakken aardappelen Z Jachtschotel met appelmoes Er staat u deze week veel verandering van spys te wachten. En dat doet eten. U zult vlot worden bediend en veel geld sparen, want eten in Albert's Corner is voordelig. CORNER Stationsplein 24 Leiden GEEN PRODUKTIEF AANVALSSPEL Het Bondselftal, zoals de selectie Met acht man tegelijk werd de Olympische hookey pi ue0 j Nederlandse aanval opgewacht. Erg uit gisteravond werd genoemd, tegen de Japanners een partijtje zomeravond hockey ten beste gegeven. Het half ge vul da Wagenerstadion in Amstelveen zag de rood-wit-blauwen met 2>1 nen en de cijfers geven al aan dat het niet bepaald een vlotte zege is geweest. heeft gevaarlijk was die aanval tweede Olympische garnituur overi gens niet. De enige gevaarlijke man, was midvoor Frank Zweerts, die keer op keer met de bal langs zijn kleine bewakers flitste. Zijn schot faalde echter, op één keer na. Dat was al na twee minuten toen Zweerts in een lange solorush de De Japanners verschenen met geveer hetzelfde elftal als zij in Lyon zo verrassend dag wai-en gekomen. Hun spel bleek in die korte tijd opnieuw vooruit te zijn gegaan. Snel, en als he; voor het hockeyspel gebouwd, zij bijna ongrijpbaar in hun korte combinaties, die door het water- vlugge bewegen als een werveling over de grasmat gingen. De Japan ners overdreven het samenspel ech ter, zodat de Nederlandse achter hoede steeds weer kon ingrijpen. Diezelfde rapheid stelde hen even wel In staat de eigen verdediging telkens opnieuw te reorganiseren. cirkel binnengleed en met omge keerde stick langs doelman Miwa schoot. Het was een veelbelovend begin en het verdere verloop van de strijd werd er des te teleurstellender door. Verdediging en middenlinie hadden het tegen het ver doorgevoerde samenspelvan de Japanners zo ge makkelijk gehad, dat de aandacht begon te verslappen en dekkings- fouten steeds veelvuldiger voorkwa men. Zo kon het dan ook gebeuren, dat linksbinnen Okabe onmiddellijk nadat Mijnarends uit een strafcor- ner in de 17e minuut van de tweede helft er 20 van had gemaakt, een tegendoelpunt scoorde. Zweerts kreeg nog kansen, even als Coster van Voorhout op de rechtervleugel, maar Miwa speelde als het bekende duveltje uit het doosje en verder waren de schoten te slecht gericht. Dr. Martin Luther King strijdt tegen rassendiscriminatie (Van onze Haarlemse correspondent) „Onrecht op één plaats is een bedreiging voor het recht over al elders. We zitten gevangen in een onontkoombaar net van wederzijdse beïnvloeding, dat geknoopt is tot één enkel kleed van het lot. Wat één mens di rect treft, treft allen indirect". Dit is een va duidelijk maken Luthei King De sfrjjd om de LD-' het Leids damkampioenschap begint zich af te tekenen. Zowel in hoofd- als eerste klasse is er scheiding gekomen tussen de kans hebbers en de overige spelers. In de hoofdklasse zijn nog slechts twee tb telpretendenten, Wim Heemskerk ei Jan Slingerland, terwijl er in de eer ste klasse nog drie spelers over zijn met aanspraken op het Leids kam pioenschap. De beslissingen zullen de komende weken moeten vallen. Wim Heemskerk is in de hoofd klasse nog steeds de grote kansheb ber. De LDV'er heeft echter geduchte concurrentie van de DCL-speler Jan Slingerland. Beide dammers moeten elkaar nog ontmoeten, zodat deze partij de beslissing zou bunnen bren gen. Heemskerk won deze week van Van der Hoeve, terwijl Slingerland de twee winstpunten op Telemg ver- gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidseh Dagblad Witte Singel 1, leiden. kandidaten zijn. De jeugdige Albert Huisman staat er relatief het beste voor, maar de kansen van De Vink en Van Duiveibode zijn nagenoeg even groot. De overige spelers hebben te grote achterstand opgelopen nog een rol van betekenis te bunnen spelen. Onderaan heeft Vredenveldt de laatste plaats overgedaan aan Riethoven en Masurel, die beide vier partijen nog puntloos zijn. Uitslagen en standen Hoofdklasse: A. van HoveC. v. d. Hoeve 20; I. TelengJ. Slingerland 02; C. v. d. HoeveW. Heemskerk 0—2. Stand: 1. W. Heemskerk 48, 2. J. Slingerland 48 1 afgebr. party, 3. J. Passohier 45, 4. T. Hart 43, 5. I. Teleng 53, 6. A. v. Hove 32, 7. C. v. d. Hoeve 42 1 afgebr. party, 8. A. Kammeraat 41. klasse: B. LammensD. v. 02; Alb. Huisman'J. 20; P. MasurelH. Dub- 02; H. Vredienveldft—J. 0—2; A. v. di. PuttenH. Vredenveldt 02 (reot.); B. Lam mensJ. de Vink 11. Stand: 1. D. v. Dudvebo'de 712; 2. de Vink 6-10, 3. Alb. Huisman 59, 4. H. Dubbeldeman 68, 5. B. Lammers 55, 6. J. wysman 65, 7. H. Vredeveldt 62, 8. A, v. d. Putten 3—1 1 afgebr. party, 9. J. Rietho- 4—0, 10. P. Masurel 4—0 1 af gebr. party. De 21-jarige West duits e Ma ria Kilius, tweevoudig wereld kampioene in het paarrijden met Hans Jürgen Baumler en winnares van het Olympisch zilver, is gisteren in Frankfort in het huwelijk getreden met de Engeland-Australië Het rustige batten van Bill nawry en Brian Booth bezorgde Australië op de tweede dag van de vyfde en laatste testwedtstrijd. tegen Engeland een gunstige positie. Als antwoord op het Engelse totaal in de eerste innings van 182, verloor Australië drie wickets voor 96 runs, maar door toedoen van Lawry (94) en Booth (74) sloten zy op 245 voor vyf. Met een voorsprong van 63 runs en met nog vyf wickets in handen moeten de Australiërs in staat wor den geacht tenminste een draw te behalen waarmee de overwinning in de serie testwedstrijden een feit zou worden. Japanners zijn gerust gesteld Het Japanse organisatie comité voor de 18de Olympische Spelen is gerustgesteld. Waren er enkele dagen geleden nog maar 23 inschrij vingen, thans biykt dat na aan maning 84 landen hebben inge schreven, eenzelfde aantal als in Rome. twee jaar oudere miljonairs- zoon Werner Zahn. Duizenden toeschouwers maak ten hun opwachting voor de deur van het stadhuis. Een van de eersten, die het paar geluk wenste, was een juist passeren de schoorsteenveger (links). Atleten van India in Amsterdam Op uitnodiging van de Amster damse atletiek club AAC is de 14 man sterke Olympische atletiekploeg van India per vliegtuig naar Neder land gekomen om deel te nemen aai de festiviteiten ter ere van het 50- jarige bestaan van de hoo'fdstedeiyke club. Morgen zullen sintel baan te Amsterdam wedstrijden half twee op de worden gehouden, waaraan behalve de atletiekploeg uit India en de Ne derlandse Olympische kandidaten ook Belgen, Duitsers en Japanners deel zullen nemen. In het Indiase gezelschap bevindt zich o.a. Milka Singh, finalist op de 400 meter op de Olympische Spelen in 1960 te Rome. Tydens de in Amsterdam georgani seerde wedstrijden zal hy uitkomen op de 400 meter tegen de wereld recordhouder, de Duitser Karl Kauf- dle tijdens de vorige Olym- n de gezegden, die waarom dr. Martin onafgebroken tegen 'de rassendiscriminatie blijft strijden. Overal houdt hij spreekbeurten, hij i in Europa, Azië, Zuid-Amerika Afrika, en zondag zal hij in Am sterdam spreken In het R.A.I.-ge- bouw. Hy is de leider van de geweldloze actie van de negers voor rassenge- lykheid in de Verenigde Staten dert: Mahatma Ghandi. Martin Lu ther King werd op 15 februari 1929 in Atlanta, Georgia, geboren. Zyn vader was voorganger van de Bap- tistenkerk aldaar. Hy studeerde aan het Morehouse College voor negers in Atlanta, wilde aanvankeiyk geen theologie studeren, maar later ont dekte hy dat hy juist als voorganger het beste kader zou hebben voor een sociaal protest. De strijd voor rassengeiykheid, die hy wilde gaan voeren, was ook door zijn grootvader en vader met volharding gevoerd. Martin Luther King jr. was echter degene, die succes zou gaan boeken. Dat ge beurde toen hy in Montgomery de actie leidde tegen de rassenschei ding in de plaatselyke bussen. Martin Luther King kwam tydens de acties herhaaldeiyk in de ge vangenis terecht, vanwaar hy ook zyn befaamde brief aan acht blanke godsdienstige leiders schreef. Maar zyn werk werd tenslotte bekroond toen de wet op de burgerrechten werd aangenomen, waarbij hy de ereplaats naast president Johnson mocht innemen by de onderteke ning. Bs. King, leider van de Southern Christian Leadership Conference en medevoorganger van de kerk, waar ook zyn vader dominee is geweest, heeft tal van honoraire graden ont vangen. Op uitnodiging van de eerste mi nister woonde hy de onafhankeiyk- heidsverklaring van Ghana by. Hy heeft lezingen gehouden aan meer dan honderdvyftig colleges en uni versiteiten in de Verenigde Staten en publiceerde veel. Zo zal hy zondag in Amsterdam weer aandacht vragen voor de strijd Cabot Lodge naar Parijs en Londen Henry Cabot Lodge, de voormalige Amerikaanse ambassadeur in Zuid- Vietnam, wordt zondag in Parijs ver wacht, waar hy de Franse autoritei ten en de permanente NAVO-raad op de hoogte zal stellen van de Ameri kaanse opvattingen ten aanzien van de moeiiykheden in Vietnam. Woens dag zal Cabot Lodge doorreizen naar Londen. Hy heeft van president Johnson de opdracht om by de bond genoten van de VS begrip te kweken voor de Amerikaanse politiek in Zuidoost-Azië. Ten aanzien van Indo-China ver klaarde de Franse minister Peyrefibte gisteren, dat de crisis om Vietnam de juistheid van het Franse standpunt had aangetoond, dat een nieuwe 14- mogendhedenoonferentie by een moet worden geroepen. Weliswaar was het acute gevaar geweken, doch de toe stand bleef gespannen en een gevaar voor de vréde. Spelen, aangezien de regeimg wei nig of geen aandacht schenkt aan de sportlieden en zeker niet in de schatkist wil duiken om deze finan cieel te steunen. van de Amerikaanse negers, die weer in een zeer actueel stadium is ge komen, nu by recente relletjes is ge bleken, dat King's ideaal van ge weldloosheid niet door alle negers wordi gedeeld. Hy heeft zelf eens gezegd te staan tussen twee stro mingen onder de negers in zyn land, de berustende en de hatende. Hy Bevolkingswinst voor 5 provincies De binnenlandse migratie heeft in 1963 aan vyf provincies bevolkiinigs- winst opgeleverd, n.i. aan Groningen (35). Drente (1.100), Gelderland (4.500), Utrecht (1.500) en Noord- Brabant (4.000). De overige provin cies hébben vertrekoversohotten, t.w, Limburg (400), Zeeland (900), Over ijssel (1.800), Friesland (2.100), Noord-Holland (3.200) en Zuid-Hol land (4.100). Voor Gelderland, Noord-Brabant en Utrecht bestaan de vestigingsover schotten reeds een aantal jaren, waarby het opvalt dat deze voor de laatste twee provinoies geleideHjk aan toenemen. Voor Zuid-Holland, waar in. het verleden steeds aanmerkelyke vesti gingsoverschotten waren, is van '61 af sprake van een toenemend vertrek voor Noord-Holland geldt dit van af. Overijssel en Limburg verto- over de laatste jaren een afwis selend beeld. Dader steekpartij gegrepen Slaghekstraat in Rotterdam.Zuid is gepakt. De politie in Enschede kon aan de hand van het door de Rotter damse politie verspreide signalement, een 20-jarige loswerkman, zonder vaste woonplaats, aanhouden. Reeds by het eerste verhoor beken de hy een 28-jarige zeeman by de vechtparty, met een stiletto drie ste ken te hebben toegebracht. Het slacht offer, dat daardoor ernstige inwen dige bloedingen opliep, wordt nog steeds verpleegd in het Dykzigtzie- kenhuis. De politie in Rotterdam heeft gis teren de mogelyke medeplichtige t een 23-jarige loswerkman uit Rotter dam onder verdenking van mede plichtigheid in bewaring gesteld. Hy zou zyn vriend het mes hebben gege ven, waarmede is gestoken. De aanleiding tot de vechtparty was een onenigheid tussen de dader en het slachtoffer in een café aan de Hilledyk. Later werd de vechtparty op straat voortgezet en raakten er meerdere personen by betrokken. HET KREMLIN EN AZIË De verklaring van het Kremlin, dat de Sowjet-Unie niet langer staat op deelneming aan de tweede conferen tie van Afrikaans-Aziatische landen betekent, aldus vernam het Franse persbureau AFP van waarnemers in Moskou een nieuwe bladzyde in de Chinees-Russische strijd om de gunst van de „gekleurde" staten. Hoewel de Sowjet-Russische regering op dit punt toegeeft, doet zy geen enkele con cessie ten aanzien van haar rechten op deelneming aan de conferentie. ..De verklaring bevestigt nog eens het Aziatische karakter van de Sowjet- Unie" aldus bedoelde waarnemers, doch zegt dat de kwestie van de deel neming geen bron van moeiiykheden de Aziatische landen mag zyn,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5